Vítači jsou amorální lidé, co ochotně pomáhají vrahům, pokud na tom mohou vydělat

ROZHOVOR „Ti lidé, kteří organizovali předchozí demonstrace za přijímání imigrantů, nesou plnou odpovědnost za útoky, které se teď staly, nesou odpovědnost za ty mrtvé lidi. (…) Věděli, že to povede k těm vraždám a k těm útokům. To jsou amorální lidé, kteří vědí, že způsobují vraždy, vědí, že způsobují zabíjení malých dětí, vědí, že způsobují mučení, ale přesto ta jejich touha po grantech a po penězích je tak silná, že se nedají zastavit. Oni preferují tu cestu, aby tak, jako se teď zabíjelo v Barceloně, se zítra zabíjelo v Praze, Brně, Hradci, Teplicích či kdekoli v České republice,“ říká zakladatel Českého centra civilizačních studií a sociolog Petr Hampl.

Co říkáte teroristickému útoku v Barceloně, kdy bylo zabito zhruba 13 lidí a je mnoho zraněných? Dalšímu teroristickému útoku měla španělská police zabránit.

Lze očekávat, že když je tam významná skupina těžce zraněných, že další lidé budou, bohužel, umírat v nemocnicích a další budou mít celoživotní následky. Ale řekl bych k tomu, že více než samotný útok je signifikantní ta reakce, která následovala.

Johann Georg Trautmann

 V jakém směru?

 Všimněte si, že už si lidé ani nepřebarvují profilové fotky na Facebooku, už se ani nějak zvlášť nevyjadřuje soustrast. Začalo to být akceptováno jako součást každodenního života: „Tak nám zabili pár lidí a v tom nějaké děti.“ Jako by se nic tak strašného nestalo. Média a lidi to akceptovali jako běžnou věc.

Karel Schwarzenberg již dříve říkal něco ve smyslu, že si na to budeme muset zvykat a že to je ve svobodné společnosti normální a nedá se tomu úplně vyhnout. Takže si myslíte, že diskurs bude nastaven tak, ať si lidé prostě zvyknou?

Tady jsme narazili na tu děsivou lež, kterou řekl Karel Schwarzenberg, a to, že terorismus tady byl vždycky. Ve skutečnosti v evropských dějinách za posledních tisíc let nebylo žádné období, kdy by evropské společnosti čelily terorismu, byť vzdáleně srovnatelnému s tím, co se děje v posledních dvou letech. Takový terorismus tady nikdy nebyl. I v době, kdy řádila IRA nebo Rudé brigády, tak ty počty obětí byly řádově menší, počty bojovníků byly řádově menší. Víme, že v Evropě dnes je nějakých 100 tisíc vycvičených islámských bojovníků. Navíc úřady dříve velice rázně postupovaly proti těm různým anarchistickým skupinám, dnes jim zásadně nechávají volnou ruku.

V evropských dějinách za posledních tisíc let nebylo žádné období, kdy by evropské společnosti čelily terorismu srovnatelnému s tím, co se děje v posledních dvou letech.

A nejhorší je, že když se podíváme na vývoj posledních čtyř let, tak vidíme, že se to velice rychle stupňuje. Ani ne tak, že by se zvyšovaly počty obětí jednotlivých útoků, ale jak dramaticky narůstají počty útoků ze strany muslimů. Teď už je to prakticky denně. Když je nějaký útok, kde jsou dva či tři mrtví, tak už se o tom ani pořádně nepíše v novinách. Už to není po měsících, ani po týdnech, ale po dnech či dokonce po hodinách. V Anglii bylo za prvních šest měsíců letošního roku jenom v samotném Londýně 1500 útoků kyselinou. Nabírá to tak obrovskou míru, jakou to nemělo nikdy v dějinách. Takže jestli pan Schwarzenberg říká, že toto je součástí života ve svobodné společnosti, tak docela obyčejně lže. V žádné svobodné společnosti v dějinách nic podobného nebylo. Ale ta vzestupná křivka se samozřejmě nezastaví. Jestliže to dnes máme po dnech, tak to bude po hodinách. A bude to po hodinách v každé zemi. Do roka, do dvou lze počítat, že počet útoků bude několikanásobně vyšší než teď.

Lze očekávat, že se to stane i v České republice?

Samozřejmě. Nicméně obecně platí, že teroristické útoky jsou tam, kde jsou islámské komunity. To nutně neznamená, že by každý v té muslimské komunitě musel být přímo terorista, ale znamená to, že ta islámská komunita jako celek je schopna těm útočníkům poskytovat infrastrukturu, krytí, logistiku, podporu a tak dále. Byť máme otevřené hranice, ti lidé sem pronikají, jsou zde nějaké jednotlivé kriminální činy, tak islámská komunita v České republice pořád ještě není tolik silná, aby dokázala poskytnou základnu pro velký útok. Nicméně víme, že se radikalizuje, víme, že roste, přibývá počet mešit. Čekáme, až dosáhne velikosti, kdy bude schopna vykonávat ty útoky, které pak budou pravidelné a pak i nezastavitelné. To může být i otázka měsíců.

Teroristické útoky jsou tam, kde jsou islámské komunity.

Je zajímavá skutečnost, že v únoru proběhla v Barceloně demonstrace, které se zúčastnilo 160 tisíc lidí, při níž se žádalo, aby španělská vláda přijala uprchlíky podle kvót z Bruselu. Také se ví, že v té Barceloně nedávno anarchisti obtěžovali zahraniční turisty…

Jsou to spojené nádoby. Ti lidé, kteří organizovali předchozí demonstrace za přijímání imigrantů, nesou plnou odpovědnost za útoky, které se teď staly, nesou odpovědnost za ty mrtvé lidi. Pokud ne v trestněprávním smyslu, tak určitě v morálním smyslu. Ale neziskovky, které je dovážejí, tak i v trestněprávním. Když prosazovali, aby se tito lidé přijímali, tak věděli, že to povede k těm vraždám a k těm útokům. Přesto to chtěli. Takže vítači nejsou žádní mravnější lidé. To jsou amorální lidé, kteří vědí, že způsobojí vraždy, vědí, že způsobují zabíjení malých dětí, vědí, že způsobují mučení, ale přesto ta jejich touha po grantech a po penězích je tak silná, že se nedají zastavit.

Také to ukazuje slabost španělské vlády. V Maďarsku či Polsku, kde mají dobré vlády a snaží se budovat silný stát a bránit se, tak nepřipustí vliv islámské komunity a také nepřipustí silné neziskovky. Slabá španělská vláda není schopna čelit neziskovkám, multikulturním intelektuálům, barcelonské kavárně. A pak není schopna čelit ani terorismu. To úzce souvisí.

Slabá španělská vláda není schopna čelit neziskovkám, multikulturním intelektuálům, barcelonské kavárně. A pak není schopna čelit ani terorismu.

ČTK informovala, že podle vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Filippa Grandiho by státy Evropské unie měly příští rok přijmout 40 tisíc uprchlíků přímo ze zemí původu nebo z tranzitních států. Německá kancléřka Angela Merkelová řekla, že číslo 40 tisíc je číslo, které EU může dobře zvládnout. SRN je podle ní připravena nést příslušný díl zátěže, na spravedlivém rozdělení běženců v rámci EU se podle ní však ještě musí pracovat. Co tomu říkáte?       

Je to děsivé. Všichni tito lidé, kteří to rozhodnutí činí, vědí, že to bude znamenat více zabíjení, více teroristických útoků, že to bude dále držet obyvatele ve strachu. Zdá se, že to je něco, co vítají. Když se podíváme do evropských dějin, tak si nedokáži vzpomenout na vlády – kromě Adolfa Hitlera, dokonce ani komunistické vlády takové nebyly – které by usilovaly o to, aby v jejich zemích byly teroristické útoky, aby se tam zabíjelo a aby lidi takto žili ve strachu. To je nový fenomén. To není něco, co by patřilo do svobodné společnosti.

Co dělat, aby se to nedělo u nás?

To řešení je známé. Potvrdí vám ho bezpečnostní experti a v soukromí i politici. To znamená postavit ploty na hranice, bedlivě sledovat, kdo sem přichází z Německa a Rakouska, kde už ty komunity jsou opravdu silné, nepřipustit silnější islámské komunity tady – to znamená deportovat spoustu lidí, zrušit šaríatský soud, který už tady funguje, zákaz šaríe, zákaz džihádu, posvítit si na instituce, které zde propagují islámský fundamentalismus. Toto vše se ví a lze to udělat během pár dnů. Těžké ale je prosadit to. Protože politická třída to zjevně nechce udělat a intelektuálská třída a média to také nechtějí udělat. Oni preferují tu cestu, aby tak, jako se teď zabíjelo v Barceloně, se zítra zabíjelo v Praze, Brně, Hradci, Teplicích či kdekoli v České republice.      

Politická třída preferuje tu cestu, aby tak, jako se teď zabíjelo v Barceloně, se zítra zabíjelo v Praze, Brně, Hradci, Teplicích či kdekoli v České republice.   

Vy jste hovořil, že už zde soudí nějaký soud na základě práva šaría…

Ano, v Čechách funguje už asi deset let. Ono se to jmenuje Komise pro rodinu a funguje v Praze. To normálně vydává rozsudky a funguje jako soud podle práva šaría. Je to samozřejmě totálně protiústavní, protizákonné. Česká vláda dělá, že to nevidí, ministr kultury Herman byl kvůli tomu vloni dokonce interpelován, jak je možné, že nechává Ústředí muslimských obcí registraci, když oni evidentně porušují zákon. Odpověděl na to vyhýbavým způsobem, ale bylo vidět, že on o tom také ví. Všichni o tom vědí, ale všichni se tváří, že se to vlastně neděje. A pak nám budou říkat, až tu budou ty vraždy, že si na to musíme zvyknout ve svobodné společnosti.

Vy jste založil Českou společnost pro civilizační studia. Chcete uspořádat konferenci o tom, zda se osvědčila teze Samuela Huntingtona o střetu civilizací. Z hlediska toho, co se stalo v Barceloně, co probíhá kolem migrační krize a tak dále, osvědčila se tedy jeho teze o střetu civilizací či o krvavých hranicích islámu a tak dále?

Pokud jde o krvavé hranice islámu, tak je to něco, co vidíme. Zabíjí se všude, kde jsou v kontaktu islámské a neislámské komunity. Není to jenom evropská záležitost. To samé se děje i v Indii, Africe, v Indonésii, v Malajsii, prostě všude, kde je v kontaktu islámská komunita s nemuslimy, tak tam jsou nemuslimové zabíjeni.

Huntington také docela jasně řekl, že jestliže v islámských zemích je obrovská porodnost, oni už neví, kam s těmi lidmi, a Evropa populačně spíše klesá, tak je docela logické, že se muslimové pokusí Evropu obsadit a získat nové území, kam by ty lidi mohli nacpat. Před těmi 25 lety, kdy on to napsal, tak kdybychom měli v Evropě prozíravé politiky, tak se měly stavět obrovské zdi, protože bylo nasnadě, že se to stane, jenže evropští politici začali dělat plány, jak co nejvíce těch muslimů přesunout do Evropy, a dělala se taková ta středomořská partnerství a podobně, kde se mluvilo o desítkách milionů muslimů, jak je sem přesunou. Již od sedmdesátých let lidé jednoznačně další islámskou imigraci odmítali, zatímco politici se tvářili, že je vše v pořádku a že chceme imigraci. Takže zase je to o tom, že v Evropě nefunguje politický systém a lidé nemají možnost prostřednictvím voleb vynutit změnu politiky.

V Evropě nefunguje politický systém a lidé nemají možnost prostřednictvím voleb vynutit změnu politiky.

K Huntingtonovi bych řekl ještě poslední věc. On předvídal, že se Evropa rozdělí na oblasti islámské a neislámské. To trochu pokulhává. Sice zde již existují různé no-go zóny, které rychle rostou a kde se vládne podle práva šaría, ale proti tomu nemáme, snad kromě Maďarska, žádná neislámská území. V tom smyslu, že původní populace nemá tendenci vytvářet svá území, kde budou jasně platit evropské zákony a kde nebudou atentáty a podobně. Evropané odevzdali část území muslimům, a i to své území vydávají neustále všanc. V Německu je tendence dát muslimské osadníky do každé vesnice, aby nebyla žádná oblast bez nich. Původní evropská a také americká populace se začíná bránit a začíná reagovat násilně. Můj odhad je, že se nebude jen zvyšovat počet atentátů, ale že vzroste násilí i na straně původního obyvatelstva.

Ptal se Lukáš Petřík.

Publikováno na www.parlamentnilisty.cz 18. srpna 2017