20. 11. 2018

Z rozhovoru, který se tentokrát nevešel na parlamentky, tak jsem ho pověsil aspoň na svou stránku:

Ale vždyť se žádná průlomová věc neodehrála! Bylo natočeno jedno zmatené hysterické video. To bude padat vláda pokaždé, když nějaký youtuber něco natočí?

Kauza Čapí hnízdo se zdá být jasná už delší dobu. Andrej Babiš čerpal eurodotace a přitom podváděl. Nedělal tedy nic nestandardního. Rozkrádání a falšování výkazů je přece základem a podstatou eurodotací. Krade se přímo v Evropské komisi a krade se na všech úrovních pod nimi. Krade se ve všech zemích, kam evropské dotace míří. Ukažte mi v celé Evropě jeden jediný projekt, kde nejsou zfalšované výkazy! Nenajdete takový.

Pokud to někomu vadí, nechť navrhne zákon zakazující čerpání evropských dotací. Prospělo by to české ekonomice a prospělo by to i morální úrovni společnosti. Jenže všichni ti kritici Čapího hnízda sami jedou ve velmi podobných projektech. Voliči to vyhodnotili velmi správně tak, že Čapí hnízdo je uměle vytvořená kauza.

Když mohou kavárenští povaleči trávit veškerý čas agitací, ohrožuje to demokraciii

18. 11. 2018

Plnou odpovědnost za včerejší potupení svátku 17. listopadu nesou Andrej Babiš a Alena Schillerová. Mají pravomoci dostatečné k tomu, aby sorosovské neziskovky úplně odřízli od peněz. Místo toho ale zanedbali svou povinnost a dávají těm zločincům volné pole. Že se to nakonec obrací proti nim, to nic nemění na tom, že je jejich chyba.

17. 11. 2018

Když jsme před 29 lety demonstrovali proti komunistickému režimu, tak jsme chtěli:

1) Svobodné volby.

2) Občanské svobody, na prvním místě svobodu projevu

3) Aby o českých věcech rozhodovali naši občané a ne nějaká vrchnost z ciziny.

Dnes budou na Václavském náměstí demonstrovat lidé, kteří chtějí zrušit výsledky relativně svobodných voleb, chtějí zavést cenzuru, zlikvidovat občanské svobody a chtějí, aby české záležitosti byly řízeny z Bruselu a Berlína.

16. 11. 2018

Když se dostane do problémů normální firma, zmenší kanceláře, zruší služební auta, propustí část sekretářek, přestane vyplácet prémie a možná i budou muset zvládnout práci v méně lidech. Když se dostanou do problémů nenažraní divadelníci, nechají si všechny bonusy a výhody a přestanou hrát divadlo (nebo to aspoň omezí). Až vám někdo bude vyprávět, že státem placení umělci to dělají kvůli lásce k umění, vzpomeňte si na tenhle případ. Brněnští umělci cítí hlubokou lásku k dotacím, nějaké divadlo je vlastně ani moc nezajímá.

Podle divadelního ředitele jsou jeho divadla "dlouhodobě podfinancována". Ve skutečnosti dává město Brno na podporu umění (tedy převážně na podporu divadel) víc než na školství a bezpečnost dohromady.

Bylo by normální, že po takovém prohlášení ředitel na hodinu skončí. Jenže na brněnském magistrátu dnes vládne koalice, jejímž ideovým základem je zbabělost. Než by riskovali konflikt s rozběsněnými umělci lačnícími po dotacích, splní všechny jejich požadavky.

MF Dnes: Pokud nedostaneme víc peněz, seškrtáme premiéry, zní z brněnských divadel

15. 11. 2018

Ještě, že to dopadlo takhle, a že ten migrant neublížil třeba nějakému nevinnému člověku ze sousedství.
(“Úspěšně integrovaný imigrant” v Německu zavraždil člověka, který ho u sebe ubytoval)

15. 11. 2018

Když cílíte na nejhloupější skupinu voličů v zemi, můžete si dovolit naprosto cokoliv.

15. 11. 2018

Myslím, že Martin Konvička to přehnal, když píše, že libertariáni jsou hnusnější než džihádisté a eurosluníčka, ale perfektně si všimnul klíčového principu.

Zároveň s tím, jak splývají státy a korporace, logicky splývají také extrémní zastánci státního teroru (Zelení) a extrémní zastánci korporátního teroru (u nás Svobodní a část ODS). Obě ty skupiny se shodnou na požadavku, aby běžní občané byli zbaveni všech práv, podrobeni převýchově a detailnímu dohledu. Rozdíl je pouze v definici dobra, k jakému to má směřovat. Podle neomarxistů to je záchrana planety nebo alespoň ledních medvědů, podle anarchokapitalistů, libertariánů a "pravicových liberálů" jsou tím dobrem korporátní zisky. V praxi v tom není žádný rozdíl, protože planeta je pokaždé zachraňována přesně tím způsobem, který vede k nejvyšším manažerským bonusům.

Martin Konvička: S kým bych na pivo fakt nešel

15. 11. 2018

Je bláznivé chytat džihádistu v Jordánsku a vozit ho před český soud, který ho osvobodí nebo vyměří symbolický trest. Logické by bylo vyřídit to s ním na místě, bez soudu.

14. 11. 2018

Z rozhovoru pro parlamentky:

Ale tady přece nejde o žádné zničení premiéra! Že bude Miroslav Kalousek a pár jeho nohsledů běhat s tibetskou vlajkou po Václavském náměstí, že Pavel Šafr napíše nějaký urážlivý komentář a že pár méněcenných poslanců pronese hysterické projevy, nic z toho Andreje Babiše nepoškodí. Naopak mu to přinese vlnu sympatií veřejnosti, a určitou mobilizaci příznivců. Tedy pokud si toho někdo všimne. Když je týden neklidu každé dva měsíce a vy musíte chodit do práce, po čase to přestanete sledovat.

14. 11. 2018

Analytici Gartner předpokládají, že do 15 let skončí většina "tradičních firem", jako jsou banky a hotely. Jiné predikce dávají podobný obraz. Spějeme ke světu, kde bude existovat jediná megakorporace dodávající veškeré produkty a služby. Pokud budou nějaké jiné podniky, tak pouze jako dodavatelé této megakorporace (a plně na ní závislé). Světová vláda splyne s managementem té korporace, národní vlády nebudou.

Pro vrcholové manažery to nebude žádná změna. Pouze dostanou nové vizitky a někteří z nich si vydělají spoustu peněz na "fúzích" a "programech slučování firemních kultur." Nižší manažeři skončí na ulici, ale ti si to teď ještě nepřipouštějí a horlivě spolupracují.

Nadměrná koncentrace a příliš volný pohyb kapitálu způsobuje už dnes chudnutí obyvatel. A podle všeho se to bude zhoršovat. Celé by to samozřejmě nemohlo probíhat, kdyby to nebylo v zájmu vrcholových managementů. Čím větší koncentrace, čím složitější organizace, tím více prostoru pro manipulaci a mocenské hry. V tom jsou nepřekonatelní a vědí to o sobě.

Jenže si neuvědomují, že konečné slovo nakonec stejně budou mít džihádisté.

Gartner says 80% of heritage companies will fail to survive

13. 11. 2018

A dnes něco pro zasmání: "Nizozemský antropolog Piet de Vries je přesvědčen, že ve starověkém Řecku a v kultuře Vikingů bylo mužské kojení běžným jevem, moderní společnost jen tuto techniku zapomněla. Podle něho stačí, když si muž bude pravidelně masírovat bradavky, a mléko se mu po čase spustí.

13. 11. 2018

Arcilháři ze Sorosova serveru Manipulátoři to zase jednou přehnali. Existence dokumentu EU, který počítá s přidělením 68 milionů migrantů do České republiky (a 3,8 miliardy do celé Evropy) je prý "hoax". Jenže, když si ten článek otevřete, sami jeho sluníčkový autoři musí připustit, že ten dokument na stránce EU opravdu visí a že tam čísla tam uvedena jsou.

Takže proč je to "hoax"? Za prvé prý proto, že ta čísla nejsou uvedena v celém dokumentu, ale jen v jedné tabulce. Jak může být číslo uvedeno "v celém dokumentu"? To má být opakováno v každém odstavci?

Za druhý prý proto, že ten dokument řeší pouze přerozdělení 250 000 migrantů z roku 2010 a není o další migraci. A to už je hanebná lež. Ten dokument je o "mechanismu", tedy o vytvoření stálého proudu přidělování migrantů. To je ostatně už v názvu dokumentu.

Proč si s tím tedy vůbec dávají práci? Aby vymyté mozky z pražské kavárny měly co papouškovat. Ty lidi vůbec nezajímá, jaká je pravda. Chtějí jen dostat předepsanou odpověď a mechanicky ji opakovat. To jim "manipulátoři" umožní. Název toho serveru je vlastně docela výstižný, co?

Manipulátoři: HOAX: Studie nevládních organizací navrhuje přijmout do Evropy miliardy lidí

13. 11. 2018

Václav Klaus Mladší:
Tato vláda neměla mou důvěru při svém vzniku.
Nemá mojí důvěru. Jen minulý týden podpora Fiskálního paktu (brána k euru), Karenční doba, Zákon o sportovním úřadu ...
Nezastavení šíleného mrhání peněz ve školství - tzv. reforma (z dramatického nárůstu výdajů - zbyde na učitele ani ne polovina) ...

Čili nechci tuto vládu.
Ale rozebírat rodinné vztahy jiných osob nebudu (natož veřejně).

A to i přesto, že na mne Babišovy Lidové noviny jedou tvrdou kampaň.

13. 11. 2018

Některé věci jsou tak děsivé, že se jim zdráhá uvěřit i otrlý euroskeptik. A přesto se potvrzují. Tak například opravdu existuje dokument Evropské unie z roku 2010, který počítá s možností umístit na území ČR 68 milionů migrantů. To není legrace ani omyl. 68 milionů! Nevím, jestli vás utěší, že pro Německo se počítá s číslem něco přes 400 milionů.

Ten dokument nebyl zpochybněn, nekritizoval jej žádný novinář ani analytik. Stal se jedním ze stavebních kamenů migrační politiky EU. Až zase někdy uslyšíte, že migrace vyžaduje evropské řešení, vzpomeňte si na to. 68 milionů!

12. 11. 2018

Z 27 pachatelů masových vražd jich 26 nevyrůstalo se svými otci. To neznamená, že by z každého kluka, jehož rodiče se rozvedou, měl vyrůst vrah. Ale ukazuje to, že rozpad vztahu rodičů má negativní dopad na vývoj. Ostatně, potvrzuje to i řada jiných výzkumů. Někteří kluci jsou tak odolní, že to zvládnou, ale u tisíců jiných to znamená zhoršený prospěch, nižší šance v zaměstnání, trochu víc problémů v manželství. Vlastně se ani neví, že ten kluk mohl mít o kousek lepší život, kdyby se jeho rodiče nerozvedli.

Ann Coulter to kdysi shrnula tak, že když kluci vyrůstají bez otců, působí to větší společenské škody než kouření. Moudrá sociální politika by dávkami odměňovala za to, že rodiče zůstávají spolu, nikoliv za rozchody a rodičovství mimo manželství.  Současné nastavení pravidel a dávek je zvrácené, protože motivuje k takovému jednání, které je pro děti nejvíc destruktivní.

Patheos: Of the 27 Deadliest Mass Shooters, 26 of Them Had One Thing in Common

11. 11. 2018

Asi jste si všimli posunu, kterým prošla popkultura - od doby, kdy hvězdy také dělaly občas nějaký skandál, do doby hvězdiček, které dělají jenom skandály, aniž by k tomu uměly zpívat, hrát, tančit nebo cokoliv jiného.

Rád bych se mýlil, ale jako by tím samým procházelo české školství. VK mladší se stal celebritou, protože skvěle učil matematiku a jeho gymnázium dosáhlo nejlepší úrovně výuky v zemi. Srovnejte s novou hvězdou české pedagogiky ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem. Jeho škola dosahuje průměrných výsledků, většina lidí ani neví, co on sám učí, ale nechává zakopávat obraz prezidenta, je zapojený do všech možných i nemožných grantových projektů a školu přeměnil v centrum politické agitace. To stačí, aby se stal celebritou a zejména, aby vydělával podstatně víc než oni naivní ředitelé, co ztrácí čas kvalitou výuky.

To není jenom o jednom vychytrálkovi z Teplic. To je o celkovém nastavení systému.

10. 1. 2018

Žilo se lidem před 30 lety lépe než dnes? U nás je ta otázka spojena se sporem o pozdní husákovský socialismus. Jenže i většina těch Italů, Francouzů a západních Němců, která má srovnání, se shodne na tom, že v 80. letech se lidem žilo lépe.

Podle všeho nejde ani tak o socialismus nebo kapitalismus, ale o to, že Západ vstoupil do destruktivní fáze vývoje. Ze světa národů se stává svět globální elity a bezmocných zotročených mas. A to, co zažíváme, je podle všeho jen začátek. To není konec dějin, to jenom znamená, že potřebujeme další restart systému (někdo tomu říká "revoluce").

Když tím článkem procházíte, všimnete se typické elitářské poznámky redaktorky. Ta (nejspíš nějaká velmi mladá a velmi ambiciózní slečna) vůbec neuvažuje o možnosti, že by ti zkušenější mohli mít pravdu! Nepřipustí to ani jako teoretickou možnost. To, že všichni se mýlí, je pro ni fakt, který už nemusí být dále zdůvodňován.

Takže já jako starší pán vzpomínám třeba na dobu, kdy novináři museli osvědčovat určité analytické schopnosti a kdy byl žánr "zpravodajství" oddělen od žánru "názorový komentář." Tehdy jsme totiž všichni věděli, že právě v tom spočívá rozdíl mezi poctivou novinařinou a propagandou. Jó, to vám byly časy.

Novinky.cz: Nejvíce vzpomínají na staré zlaté časy Italové, nejméně Poláci

10. 11. 2018

Pro pohodové večery doporučuji tuhle knížku Ladika Větvičky (snad to přepisuji z ostravštiny správně), kde se dozvíte shrnutí "vědeckých výzkumů rozdílů mezi ženským a lidským mozkem" a další zajímavá moudra z ostravské hospody. Fakt je to zábavné. I pro manželky, když jsou inteligentní a mají smysl pro humor. Jenom přemýšlím, zda po přijetí istanbulské úmluvy bude renegát Větvička nejprve stažen z kůže a potom rozčtvrcen nebo zda to proběhne v opačném pořadí.

9. 11. 2018

Takže už je potvrzené. Vláda odmítla migrační pakt! Získali jsme čas. Bude pokračovat "jenom" postupná výměna obyvatel provázená islamizací a máme ještě několik let na změnu trendu. V případě přistoupení k paktu bychom tu do roka mohli mít milionovou islámskou komunitu a nebyla by žádná šance zvrátit vývoj, jaký probíhá na západ od nás. Tedy vyhlazení celých národů během jedné až dvou generací.

Je to mnohem důležitější, než třeba skvělý výsledek v senátních volbách. Proč jsme uspěli? Protože zafungovalo několik věcí naráz. Navzdory blokacím a masivní propagandě se podařilo šířit informace, co ty dokumenty ve skutečnosti obsahují. Lži o tom, že strašíme, že jsou hoaxy, že jsme všichni Putinovi agenti atd., ty vůbec nezabraly. Za druhé. Informace se šířila přesně mezi těmi skupinami voličů, na kterých je Babiš závislý. Za třetí. Nedávné volební nevítězství ANO mu ukázalo, jak je jeho pozice křehká. Za čtvrté. Odmítly i daší státy. Za páté. Merkelová končí a ještě za ní není silný nástupce.

9. 11. 2018

Kdybych zničil občanský průkaz, můžu se na základě čestného prohlášení zaregistrovat jako důchodce a přestat už konečně chodit do práce? Když může být 30letému Afghánci 15, proč by mi nemohlo být 75?

8. 11. 2018

Tenhle rozhovor s Větvou rozhodně stojí za přečtení. Nejen kvůli komentářům k českému dění, ale také kvůli perfektnímu shrnutí toho, co se stalo v Rusku.

V roce 1999 bylo Rusko na kolenou. Zničené, zdecimované, s rozvrácenou ekonomikou, děsivou bídou a demoralizovaným obyvatelstvem. Byli na tom mnohem hůř, než jsme na tom dnes my. Nesrovnatelně hůř.

Potom globalisté udělali chybu a skupina kolem Vladimíra Putina byla perfektně připravená. Jednali rychle a rázně, během pár let udělali z Ruska skutečně nezávislou hrdou zemi, kterou její obyvatelé milují, a kde žijí tak blahobytně a svobodně, jako ještě nikdy v dějinách. Blbečci z Pražské kavárny se posmívají, že Rusko není dost bohaté - jenže v době, kdy Rusko jednalo podle návodů západních "demokratů", bylo na pokraji hladomoru.

Je dobré si to připomínat, protože je povzbuzující, jak rychle se může vzpamatovat, má-li dobrou vládu. Ale nemělo by nám kvůli tomu uniknout, že Putin hájí zájmy Ruska, nikoliv zájmy Česka.

Chlupaty bezdomovec z Holandska a nevyrazny uředniček z Ruska. Znate je?

8. 11. 2018

Je-li Hamáček esencí zbabělosti, křiváctví a ubohosti, co to vypovídá o těch, kdo si ho zvolili předsedou?

8. 11. 2018

Z druhé části recenze (překvapivě férové) Prolomení hradeb na multikulturním serveru Dingir:
Kniha je hodna pozornosti každého, kdo se nad současnou situací v Evropě zamýšlí, i kdyby nesouhlasil třeba s žádnou z tezí, kterou v ní autor obhajuje. Sám je předkládá k diskusi a falzifikaci. Argumentovat proti uvedeným názorům je ovšem těžší, než jen vytrhnout nějaké výroky z kontextu a pak vykřiknout „Fuj, xenofob!“ (viz např. zde). Ostatně jedna z těch tezí říká, že „tou nejsilnější zbraní Západu byla vždy schopnost diskuse“ (s. 255). Proto by mne děsila představa, že vedení instituce, která má být v čele kultivace této hodnoty, totiž univerzita, vytváří jakýsi nový index nežádoucích knih.

„Prolomení hradeb“: recenze jedné kontroverzní knihy, část 2.

7. 11. 2018

Včera v Tachově s česko-izraelským bezpečnostním expertem a mým dobrým kamarádem Davidem Bohbotem. Společné besedy budeme pořádat častěji, nejbližší 3. prosince v Olomouci.

7. 11. 2018

Shrnutí včerejších amerických voleb. Kongresová většina bude nadále proti Trumpovi. Zmizí pár solidních neokonzervativců v drahých oblecích, objeví se pár anticivilizačních extrémistů. Praktický dopad té změny je ale nulový, protože obě skupiny už dosud podporovaly stejná opatření a stály za nimi stejné síly - nadnárodní bankovní skupiny, korporace a džihád.

6. 11. 208

Podruhé v krátké době volám Bravo na text Petra Robejška. Tentokrát mu patří obdiv za odvážné stržení modly "Radkin Honzák". Modly, jejíž faktické intelektuální výkony naprosto neodpovídají pověsti, která je kolem ní vytvářena.

6. 11. 2018

Podle redaktorů Respektu planetu nejvíc ohrožuje rodina s hodně dětmi, co často létá do New Yorku. Vychází mi to na manželství biomatky a vysokého korporátního manažera.

Souhlasím, že takoví lidé představují hrozbu. Ale ne svou spotřebou, nýbrž svým naučeným imbecilismem a neutuchající potřebou neustále něco vnucovat normálním lidem. Konec konců, právě v téhle skupině je víc čtenářů Respektu než kdekoliv jinde.

6. 11. 2018

Istambulská úmluva chce odstranit násilí na ženách tím, že všem zemím vnutí ta opatření, která ve Skandinávii a jinde na západě vedla ke strmému růstu počtu znásilnění.

Historická zkušenost je ostatně jednoznačná. Když muži ztratí příliš mnoho ze své agresivity, stanou se jejich ženy obětí násilí. Ze strany jiných mužů, kteří svou agresivitu neztratili.

6. 11. 2018

K povzdechům nad tím, že se muži stávají zbytečnými, si dovoluji připomenout, že existuje činnost, pro kterou evoluce mužský mozek připravila téměř dokonale - zabíjení jiných lidí. A je příliš mnoho náznaků, že vstupujeme do období, kdy právě tahle činnost bude základní podmínkou přežití.

6. 11. 2018

Je zajímavé, že redaktoři Respektu vědí naprosto přesně, jak se mají omezit všichni ostatní. Tuším, že všichni ostatní by zase měli spoustu dobrých nápadů, jak omezit redaktory Respektu.

Hana Lipovská:

Prý můžeme zachránit planetu.
Psali to v Respektu.
Je to snadné. Stačí prý mimo jiné:

1. Omezit počet dětí,
2. nejíst maso,
3. vynechat jeden let do New Yorku a zpátky,
4. vyměnit auto se spalovacím motorem za hybridní,
5. nepoužívat auto.

Vskutku geniální:
nejprve vyměním auto za nové,
vzápětí ono nové auto přestanu používat
vymřu po přeslici
a nakonec jako chudokrevný vegan vymřu úplně.

Jen kvůli tomu létání mám trochu hlavu v pejru.
Omezit počet letů na mínus jeden nezvládnu.

Většina obyčejných lidí ovšem jí maso,
aby si zachovala zdraví a život,
má děti, aby zachovala rod
a hlavně nenaslouchá environmentalistům,
aby si zachovala zdravý rozum.

Země totiž - stejně jako všechno ostatní -
má smysl pouze ve vztahu k člověku.
Země bez člověka bude tak trochu pro kočku.

5. 11. 2018

Když si někdo napíše na plakáty "nejsem vítač," můžete se s naprostou jistotou spolehnout, že to je nejen zarputilý vítač, ale taky bezcharakterní podvodník. Posledním příkladem je Mirek Topolánek, který ještě před pár měsíci vedl antiimigrační volební kampaň, a dnes zjistil, že "migrovat je právo staré, jak lidstvo samo."

Možná je lidské právo migrovat do nějakého topolánkova, ale rozhodně ne do České republiky!

4. 11. 2018

V poslední době po mě na webu neustále chtějí, abych prokázal, že jsem lidská bytost a nikoliv robot. Tak bych se asi měl ukázkově rozněžnit nad osudem opuštěného koťátka, nebo ne?
Jenže lidskost se dokazuje schopností opsat nějaká čísla. Nepřipadá vám někdy svět bláznivý?

3. 11. 2018

Rýsuje se slušná naděje, že česká vláda odmítne přistoupit ke globálnímu paktu o migraci. To je naprosto skvělé a ukazuje to, o co je Babišova vláda se Zemanem v zádech menším zlem než "demokratická opozice." Vláda ODS-TOP-STAN-KDU by k migračnímu paktu přistoupila.

Smutnější stránkou ale je hádka o to, čí je to zásluha. Není to nakonec jedno? Myslel jsem, že to všichni děláme, protože nechceme, aby naše země byla během jednoho či dvou let zaplavena migranty. Takhle jsme získali odklad. Nevím, jak ostatní, ale já jsem s tímhle výsledkem naprosto spokojený.

Ty spory ale ukazují jeden podstatný problém české antisystémové opozice. SPD jen nerada spolupracuje s nepolitickými vlasteneckými skupinami, ty bez její podpory nedokážou vyrůst a SPD bez nich nevyhrává volby. Doufejme, že se to podaří překonat.

Mimochodem, ty poslední události jasně potvrzují, že předseda ČSSD Jan Hamáček cíleně lhal a že se pokusil zaplavit ČR migranty. Jestli ho socani po téhle blamáži nechají v čele, tak jsou buď zločinci nebo ubožáci nebo obojí. Už se není na co vymlouvat.

3. 11. 2018

Dnes na parlamentkách:

Je dobré si uvědomovat, že tolerance k cizincům není něčím pozitivním. Řada příkladů z naší současnosti ukazuje, že důsledkem přílišné tolerance k cizincům jsou vraždy, přepadení, znásilnění, hořící předměstí a útěk původních obyvatel. Na druhé straně vidíme, že netolerantní státy typu Japonska jsou stabilní a bezpečné.

Pokud se tedy mluví o tom, že jsou Češi netolerantní, měli bychom to brát spíš jako vyznamenání.

Mimochodem, netolerance je do značné míry i podmínkou toho, aby bylo vůbec možné cizince přijímat do vlastní země. Zkušenosti z různých zemí totiž opakovaně potvrzují, že pokud příchozím neposkytujete žádnou pomoc a chováte se k nim lehce nepřátelsky, rychle si osvojí domácí kulturu. Pokud jim začnete poskytovat speciální pomoc a další výhody, budou výsledkem uzavřená ghetta s vlastními pravidly.

Parlamentní listy: Žít ve stejné zemi s muslimy je jako pobývat v kleci s hladovým tygrem

2. 11. 2018

Z dnešního článku o tom, jak islamisté ovládli americké tajné služby:

Džihádisté postupovali stejně jako neomarxisté před nimi. Nejprve dostat lidi na významná místa, pak zcela vyměnit školící materiály a metodiky a začít určovat, jak jsou školeni agenti a experti. A nakonec čistky proti těm, kdo by snad chtěli čelit islámskému pokusu o dobytí Západu. Spencer dokonce dokládá komunikaci (částečně veřejně probíhající), kde islamisté z CAIR přímo úkolovali šéfa CIA Johna Brennera, jaké změny má uvnitř své agentury provést. Brennan příkazy plnil bez nejmenšího odporu!

Džihádisté pochodují institucemi

2. 11. 2018

1. 11. 2018

1. 11. 2018

Děsivá brutální znásilnění, zprávy o kterých teď neustále přichází ze západu Evropy, musíme vidět v kontexu džihádu. Nejde jen o to, že si pár muslimů něco dopřeje, ale především o vyslání zprávy všem tamním ženám: "Vaši muži vás už nedokážou ochránit, úřady jsou na naší straně, nemáte šanci se ubránit. Přidejte se raději k nám a pojďte rodit malé džihádisty."

Je to prostě jeden z nástrojů pro vyčistění území od původního obyvatelstva. A dlužno uznat, že agresoři mají pravdu. Získali už takovou sílu, že před nimi nedokáže ochránit nikdo. A naopak - případy sexuálního násilí nemuslimských mužů vůči muslimkám vůbec neexistují.

31. 10. 2018

Možná to zní překvapivě, ale Piráti jsou dnes téměř jediná strana schopná vyřešit bytovou krizi v Praze. Navezou tisíce muslimských radikálů, vytvoří non-go zóny, pražská zločinnost dorovná Malmo, investoři se začnou zbavovat bytů a ceny konečně klesnou.

31. 10. 2018

Jiří Pehe napadl profesora Piťhu, že je prý "ideologický zkrachovalec", protože prý nepochopil, že zavedení 56 pohlaví, likvidace maskulinity (ale jenom u bílých mužů) a odebírání dětí z rodin, které se tomu nepodřídí, že to všechno je nutným důsledkem technologických a ekonomických změn, které nelze zastavit. Je to obvyklá mantra, už jsem jí slyšel i od jiných Sorosových lidí.

Tak jo, jestli je to nutným důsledkem technického pokroku, potom nepotřebujeme Istambulskou úmluvu, a hlavně není zapotřebí živit stovky genderových expertek, protože ty všechny věci se stanou i bez nich. Tak co, dámy, kdy nastoupíte do fabriky? Hned nejbližší pondělí nebo až za týden?

30. 10. 2018

Odchod z křesla šéfky CDU ještě není konec příběhu Merkelové. Ten přijde až s vynesením rozsudku za genocidu evropských národů a spiknutí proti demokracii v Německu.

30. 10. 2018

Milí elfové,

dějiny nás učí, že lež lze účinně potírat jediným možným způsobem - sdělovat úplnou pravdu. Pokud chcete zabránit šíření lží, nepravd, fám a dohadů, přestaňte především sami lhát.

 • Jenže vy jste lhali o podmínkách vstupu do Evropské unie.
 • Lhali jste o následcích vstupu zahraničních investorů do České republiky.
 • Lhali jste o tom, co jste připravovali pro české školství.
 • Lhali jste o imigraci.
 • Lhali jste o záměrech a síle islámské komunity.
 • Lžete o připravovaných globálních smlouvách.
 • Lžete o programech usazování migrantů, které probíhají.
 • Lžete o předávání pravomocí do Bruselu.
 • Lžete o skutečných následcích nasazení našich vojáků v zahraničí.
 • Lžete o bezpečnostní situaci České republiky.
 • Lžete o schvalovaných globálních smlouvách.
 • Lžete o situaci v Americe.
 • Lžete o situaci v Rusku.
 • Lžete o situaci na Ukrajině.
 • Lžete o situaci na Blízkém východě.
 • Lžete o Georgu Sorosovi a jím podporovaných neziskovkách.
 • Lžete o rozložení vlivu ve veřejnoprávních médiích.

...a o stovkách dalších věcí.

Pak se nedivte, že vám nikdo nevěří a že všichni vidí, že jste jen ubozí placení propagandisté, v mnoha ohledech horší než byli ti komunističtí.

Aktuálně.cz: Čeští „elfové“ potírají dezinformace a propagandu.

29. 10. 2018

Z nevysloveného proslovu ke 100 letům republiky:

Nikdo z nás si nemůže vyčítat, že se Evropská unie rozpadá příliš pomalu a že se neziskovkoví aktivisté ještě navzájem nepožrali. Ale můžeme si vyčítat, že my nepracujeme dost rychle a dost efektivně. Je tato manifestace připravena profesionálněji než ty, které se konaly třeba před dvěma lety? Byl během té doby vybudován spolek se stovkami nebo aspoň desítkami poboček? Vytvořili jsme nový komunikační kanál? Našli jsme nový zdroj financování? Získali jsme nějakou zásadně jinou dovednost? Jestli ne, byly to ztracené dva roky.

Dámy a pánové, spoluobčané, vlastenci. Není čas slavit, je čas pustit se do práce.

Pozdrav ke 100 letům Československé republiky

29. 10. 2018

Těším se, až budou vedle či místo celebrit dostávat státní vyznamenání pivovarník, co vaří skvělé pivo, řezník, jehož jitrnice jsou vyhlášené v celém kraji, automechanik, co dnes zaměstnává 10 lidí a opravuje za zlomek pražských značkových servisů nebo třeba konstruktér, co vylepšil řízení traktoru. Prostě lidé, co nejsou vidět v médiích, ale kteří tuhle zemi posouvají dopředu.

28. 10. 2018

Tohle video dobře ukazuje, jak zdání klame. Na záběrech vidíme davy nadšených kolaborantů, a nikoho, kdo by to zpochybnil. Jenže z historických bádání víme, že se jednalo o zemi s aktivním odbojem (po Polsku druhým nejaktivnějším v Evropě), za což také zaplatily tisíce českých nacionalistů smrtů na popravištích nebo v koncentračních táborech. Nejspíš i někteří, kdo loajálně stáli na tomhle shromáždění, byli do odboje zapojeni.

Ani dnes tomu není jinak. Kdybychom dali jen na to, co ukazuje oficiální televize, byli bychom národem eurohujerů. Ale skutečnost je jiná.

28. 10. 2018

28. 10. 2018

Z poselství Petra Robejška k dnešnímu výročí:

Pro příliš mnoho našich vzdělanců není česká matka samoživitelka tak sexy, jako filmové polo-hvězdy, které někdo před deseti lety polo-zmermomocnil. Obrázek přeplněného člunu ve Středozemním moři je vzrušuje víc než přeplněná čekárna u vesnického obvoďáka. A slums kdesi za horizontem nabudí jejich humanismus více než chudý důchodce za rohem.

Národní umění a architektura jsou pro ně dost dobré jen tehdy, když se co nejvíce podobají tomu, co obdivují jejich názorové idoly v cizině. A někteří od nich dokonce převzali opovržení vůči vlastnímu národu a nadávají mu „plebejců nebo dementů“, protože se odvážil demokraticky zvolit jiné vůdce než oni přikázali.

Přesto, že svět je jako vždycky plný nebezpečí, tak je tentokrát historie na straně většiny. Národy ožívají i bez svolení popletených mudrlantů v redakcích a na katedrách.

27. 10. 2018

Angela s Emanuelem si střihli romantický víkend v Praze a všichni z toho hned tolik nadělají. Jen, aby se to nedozvěděla paní Macronová.

27. 10. 2018

Hnutí MeToo má přesně ten následek, který jsem předvídal. Američané přestávají věřit skutečným obětem znásilnění. Pár hvězdiček se zviditelnilo, pár aktivistek si přišlo na slušné peníze, a většinu ceny zaplatí obyčejné holky, které někdo přepadl, zmlátil a znásilnil.

Daily Wire: FAIL: Americans Now MORE Skeptical Of Women Claiming Sexual Harassment After Year Of #MeToo

26. 10. 2018

26. 10. 2018

Na hlavním (soukromém) profilu 30denní zákaz za sdílení vtipného videa o manželce, která se s nadšením drží v kuchyni a nosí manželovi pivo v televizi.

Finanční ztráta značná, možnost odvolání žádná.

Maličká ukázka toho, o co jde v Istambulské úmluvě. To není o podobě rodiny, je to o základních občanských svobodách.

26. 10. 2018

Redakce připojila, že VK starší to prý myslel v nadsázce. Nemyslel! Marxisté, kteří dnes vládnu z Bruselu, jsou v mnoha ohledech radikálnější, než byl Stalin. Zatím nepoužívají tak brutální metody, ale jejich diktátorské ambice jsou dalekosáhlejší, než byly ty stalinské. A to mluvíme o tom horším Stalinovi z jeho prvního období, nikoliv o tom, co vyhrál Velkou vlasteneckou válku (nikoliv Velkou multikulturní válku, jakou bojují dnešní euroelity).

Zdá se to neuvěřitelné, protože neproběhlo žádné formální vyhlášení despocie. Nikdo neřekl "ode dneška už se na občanské svobody nehraje." Jenže pro naše životy není důležité, co bylo vyhlášeno, nýbrž jak se vládnoucí moc skutečně chová.

Magazin.cz: Ani Stalin neútočil na rodinu tak, jako to dnes dělá Brusel, říká Václav Klaus

26. .10. 2018

Generál Pavel provedl další výpad proti islámu a multikulti. Na jakou kandidaturu se chystá? Rodí se další Drahoš?

25. 10. 2018

Pavel Pešan:

V pátek přijede do Prahy německá kancléřka Angela Merkel.
Byl jsem se dnes motivovat na její uvítání.
Nikdy nezapomeneme!

(fotografie z návštěvy lidického památníku)

25. 10. 2018

Vyznamenání Jaromíra Nohavicy bude výborným testovacím nástrojem lidských kvalit těch, kdo působí v hudební branži.

 • Několik hodně charakterních lidí s ním bude dál spolupracovat, zvát ho na koncerty, hrát jeho písničky atd.
 • Pár neobolševických magorů se pokusí proti němu uspořádat kampaň. Budou mezi nimi hlavně ti mladí a ambiciózní, co se potřebují "osvědčit". A také pár zkrachovalců, kteří udělají cokoliv, aby si jich lidé zase začali všímat.
 • A mezitím většina, která bude soukromě říkat, že Nohavicův bojkot je nechutný. Možná mu i přímo vyjádří solidaritu, ale dají si pozor, aby je nikdo neviděl spolu. Hlavně se do něčeho nezaplést.

25. 10. 2018

Nejsou ta sluníčka roztomilá? Je mě mrzí, že neslyšla můj projev o rozbíjení oken kanceláří Otevřené společnosti.

Blog sluníčkářky: Masarykovo jméno zaštítilo nenávistnou konferenci v Luhačovicích

25. 10. 2018

Tak tu máme fakticky nezpochybnitelný rozbor Istambulské úmluvy. A, světe, div se! Je tam přesně to, o čem mluvil profesor Piťha.
Budou teď chodit redaktoři veřejnoprávních médií kanály? Nebudou! Už dávno nemají žádné svědomí ani profesionální čest. Komu, že se to říká "bílý odpad"?

DANIELA KOVÁŘOVÁ: ČAK PROTI ISTANBULSKÉ ÚMLUVĚ

24. 10. 2018

Je tak těžké pochopit, že pohlaví se na pase a rodném listě uvádí z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ? Pokud mají doklady sloužit jen pro k vytváření dobrého pocitu pohlavně nevyhraněných osob, bude lepší je úplně zrušit.

24. 10. 2018

Slova profesora Piťhy oslovila statisíce nebo miliony lidí, protože odpovídají jejich životní zkušenosti. Všichni jsme zvyklí, že anticivilizační aktivisté neustále lžou, usilují o drsnější omezení občanských svobod než jaké tu bylo za Gottwalda a nezastaví se absolutně před ničím. Jsme také zvyklí, že lžou politici a velká média.

Kdybychom měli jinou zkušenost, tak bychom profesoru Piťhovi nevěřili.

24. 10. 2018

"Piráti mají personální problémy stejně jako SPD." Možná. Jenže pro Piráty to není problém, zatímco pro SPD ano.

Pro SPD totiž hlasují lidé, kteří o věcech přemýšlí, srovnávají informace z různých zdrojů, dohledávají i méně obvyklé zdroje informací a tudíž jsou nároční. To, že někteří z nich věří v existenci chemtrails a já v existenci chemtrails nevěřím, to nic nemění na tom, že to jsou lidé schopní o věcech přemýšlet.

Piráty volí přesně opačná skupina lidí. Ti, kterým stačí jednoduché reklamní heslo a pro které je dostatečným zdůvodněním "všichni lepší lidé to říkají". Takoví lidé nejsou schopni si třeba všimnout, že si jednotlivá pirátská hesla odporují a nejsou schopni ani srovnat různé zdroje informací (pokud narazí na nesrovnalost, vysvětlí si to "ruským vlivem"). Markantní ukázkou byly minulé parlamentní volby, do kterých šli Piráti bez jakéhokoliv náznaku politického programu. Přesto své voliče dokázali přesvědčit, že mají nejlepší politický program. Taková masa bude stranu podporovat bez ohledu na to, kdo bude na kandidátce. Kdyby byl dvojka za Bartošem Jack Rozparovač a trojka Vasil Biľak, neubralo by to hlasy.

23. 10. 2018

Pokud nedojde k radikální změně v české politice i české společnosti, je tohle naše budoucnost. Budoucnost tak blízká, aby ji zažila většina z nás.

23. 10. 2018

Pokud je pravda to, co dnes na svém blogu uvedl VK mladší, narazili jsme na podvod, vedle kterého krádež OKD bledne jako nevinná dětská hra.

Do České republiky přichází lidé z extrémně rizikových zemí, po příletu do Ruzyně zničí dokumenty, zjevně lžou úřadům a nejsou schopni uvést žádný důvod, proč by měli získat azyl. Přesto dostávají 10letá povolení k pobytu a všemožné sociální výhody, o kterých si může český občan nechat nanejvýš zdát. Do mafiánské hry jsou zapleteni úředníci ministerstev, ombundsmanka, pochopitelně neziskovky, ale také třeba Dívčí katolická střední škola. Kolik takových případů je? Stovky? Tisíce? Desetitisíce? Tiché obsazování země probíhá, úředníci se navzájem kryjí a velká média vše pochopitelně zakrývají (což je českým standardem).

Václav Klaus mladší: Cizinci

22. 10. 2018

V různých dobách tomu bývá tak, že příšlušníci nižších tříd se snaží napodobovat zvyklosti těch výše postavených. Když vládnoucí třída sestává z bojovníků, je to docela užitečné. Když vládnoucí třída sestává z podnikatelů, je to přímo skvělé, protože si tím nižší třídy osvojují vlastnosti jako cílevědomost, kreativitu či sebekázeň.
Jenže když ti nahoře drží své pozice především díky předstírání, intrikám a bezduché konformitě, je pro ty dole až děsivě destruktivní něco takového napodobovat.
To ovšem staví rodiče před nutnost učit své děti, že "tohle se hodí pro panstvo, ale ne pro nás." A celý obrovský mediální a vzdělávací aparát křičí: Ty patříš nahoru! To ti jen tvoji zpátečničtí rodiče upírají šance!

23. 10. 2018

21. 10. 2018

Zatímco mě korporace Facebook blokovala, pochopitelně jsem nezahálel. O víkendu jsem se na masarykovské konferenci v Luhačovicích zamýšlel nad českými dějinami. Připomněl jsem událost, o které se příliš nemluví, ale přitom je její dopad srovnatelný s únorem 1948. Stala se na začátku roku 1998, kdy padla vláda vzešlá ze svobodných voleb a byla nahrazena vládou opírající se o nadnárodní korporace a velké neziskovky. Ta velmi rychle provedla nevratné sociální a ekonomické změny, které byly dovršeny o dva roky později převzetím České televize (s dramatickým dopadem na všechna velká média). Je příznačné, že tento puč vedl prezident, který neměl žádný přímý demokratický mandát a který byl do úřadu jmenován s tím, že se bude jednat o funkci ceremoniální.

19. 10. 2018

Z dnešní poznámky o změnách v české politice:

Kartel politických stran má proti tradičnímu uspořádání řadu výhod. Třeba tu, že vyvolává dojem, že občané mají možnost volby a zároveň dává elitám jistotu, že názor voličů neovlivní směřování země. Nebo tu, že znásobuje volební sílu – hlasy pro různé strany se nakonec stejně sečtou. Když kartel ztrácí podporu voličů, přidá další stranu obdobně, jako koncern rozšíří produktové portfolio. Ale úplně nejhlavnější výhoda spočívá v tom, že kartel stran nabízí víc kariérových příležitostí než jediná strana. Místa předsedů, místopředsedů, tajemníků či šéfů komisí jdou do desítek nebo dokonce stovek.

Petr Hampl: Zločinecký kartel v české politice

19. 10. 2018

Chcete správně hájit práva žen? Pak k tomu potřebujete správnou šálu vyjadřující, že ženy mají být oceňovány výhradně kvůli svým mentálním schopnostem, a ne kvůli sexualitě. A jak jinak to vyjádřit, že? Na tohle mohou přijít jenom feministky. Je to sice trochu dražší, ale určitě na to budou dotace.

The Guardian: Fendi’s £750 ‘vulva’ scarf makes wearers look like they’re being born

18. 10. 2018

Z rozhovoru pro parlamentky:

Máme se prý nejlépe v historii, ale nevážíme si toho. A dle kosmopolitně uvažujících občanů jsme zalezlí čecháčci a xenofobové a jen žijeme z toho, že se daří Německu a Západu. Je to tak?

Není. Takové ty panské řeči, že poddaní jsou jen líná a nevděčná holota, to tu bylo po celé dějiny. Když to dnes slyšíme třeba v historických filmech, smějeme se to mu. Stejně tak se příští generace budou smát řečem o tom, že se máme nejlépe v historii a nevážíme si toho. Bude jim to znít stejně směšně jako nám večerníčky o Trautenberkovi. Vlastně ještě směšnější, protože dnes ty řeči občas opakují i lidé zjevně patřící k nižším sociálním vrstvám.

18. 10. 2018

Mám o tom rozepsaný článek, takže teď jenom krátkou poznámku. Poté, co umřel konflikt mezi levicí a pravicí (drží se ho už jenom ti, kdo na něm mají založenou osobní kariéru), se začíná rýsovat rozdělení nové.

Na jedné straně politický proud hlásající, že se máme podrobit islámu jakožto vyspělejší civilizaci (už se to dá občas slyšet od Pirátů a TOP09) a proti nim ti, kdo chtějí klást odpor. Kam se přikloní univerzitní intelektuálové je naprosto jasné.

Středoevropan: Humboldtova univerzita v Berlíně zřizuje Šaríja institut. Za státní peníze bude pro mešity připravovat imámy.

17. 10. 2018

Saudové opět připomněli, kdo je na světě pánem. Demonstrovali to na americkém novináři arabského původu Džamalu Kašogim, který se odvážil psát o saudském království nelichotivě. Saudové jej popravili přímo před americkýma očima v budově svého vyslanectví v Turecku. A americká reakce? Donald Trump poznamenal, že takové věci nerad vidí, a smečka diplomatů bezpečnostních expertů se předhání v ujišťováníí, že "udržení dobrých vztahů s klíčovým spojencem - Saudskou Arábií - je nejvyšší prioritou." Jinými slovy, můžete naše lidi zabíjet nebo odvlékat do otroctví, kdykoliv se vám zachce.

Potřebujeme hmatatelnější důkaz, že Spojené státy jsou jen pouhým vazalem s omezenou schopností vykonávat vlastní politiku? Jak hloupí musí být lidé, kteří spoléhají na spojence přijímajícího rozkazy přímo z centra světového džihádu?

Fox News: The US-Saudi relationship must be preserved – our national interest demands it

17. 10. 2018

Takhle to vypadá v Albertu a já připravuju další dotisk.

16. 10. 2018

16. 10. 2018

Zděšení politicky korektní komentátorky listu The Guardian. Když lidé pravidelně cvičí, hormony v těle se jim zdravě srovnají, mozek začíná fungovat a najednou ...

The Guardian: Do you boast about your fitness? Watch out – you’ll unavoidably become rightwing

16. 10. 2018

Všímáte si, že moudré ženy stárnou do ušlechtilé vyrovnané krásy, zatímco z takovýchhle blbek se stávají odporné babice? Stejné případy máme i u nás (Šabatová, Vašáryová, Wagnerová).
Aktuálně: Rozhovor s Agnieszkou Hollandovou

15. 10. 2018

Ten cyklus je pokaždé stejný.

1) Někdo z nás přijde s nějakým pojmem či myšlenkou. Poud vím, o lepšolidech začala mluvit naštvaná matka Eva Hrindová.
2) Kavárna se snaží vytvořit atmosféru, že se to nesmí, a že i samotné vyslovení toho slova je diskvalifikující.
3) Do určité míry se jim to povede. Dokonce i kolegové z SPD se začínají zdráhat.
4) Přijde VK mladší, vykřikne to naplno, a cyklus je uzavřen. Ještě, že ho máme.

Mluvit o lepšolidech je normální. I když se budou lepšolidi vztekat.

Václav Klaus mladší: Lepšolidi v uplynulém týdnu

15. 10. 2018

"Svoboda je pro mladé lidi důležitější než jistoty," tvrdí Pirát Ferenčík. Proto je vesměs volí korporátní otroci, kteří si nechávají vymýt mozky, řídit soukromí, a ještě se jim to podle všeho líbí. Mezi skutečně svobodnými lidmi najdete voliče Pirátů jen velmi zřídka.

15. 10. 2018

Na volbách v Bavorsku je zajímavé mimo jiné to, že myšlenkově i lidsky zkrachovalá CSU má pořád ještě 35%, což je víc, než kterákoliv stran u nás. Tak obrovská je síla setrvačnosti!

To nám poskytuje i dobré vysvětlení toho, co probíhá u nás, zejména úspěchu ODS a KDU-ČSL. Jakmile dosáhnou v některém regionu určité síly, pak samotná setrvačnost stačí při nízké volební účasti k vítězství. Lidé vám to tam nahází bez myšlení.

Je z toho taky patrné, v jak obrovském průšvihu je ČSSD.

14. 10. 2018

Všimněte si, že zatímco poptávka po tradiční dělnické levici spíše roste (rozhodně neklesá), politická třída není jednoduše ochotna přijít s odpovídající nabídkou. Další doklad, že politický systém nefunguje.

14. 10. 2018

Z článku pro časopis My:

Století, které následovalo po národním obrození, také dobře odpovídá na otázku, která je dnes tak často kladena: Může se národ vzpamatovat, pokud vše patří cizincům a země je řízena ze zahraničí? Jak se obejít bez domácího kapitálu? Na prahu průmyslové revoluce na tom Češi nebyli s kapitálem až tak skvěle. Ale měli šikovné ruce, houževnatost, sebevědomí, chuť učit se… a své vlastenectví. A také ideální zemi. Dost úrodnou, ale zase ne tak úrodnou, abychom mohli stavět jenom na zemědělství. Bohatou na suroviny, ale zase ne tolik, aby se dalo žít z jejich vývozu.

Petr Hampl: Národní obrození a průmyslová revoluce

13. 10. 2018

Veřejná debata po česko: Václav Havel si přihne a veřejnost nadává Václavu Klausovi, že z něj táhne alkohol.

13. 10. 2018

V rozhovoru pro parlamentky jsem tentokrát řekl věci, které pokládám za zásadní a které jsou příliš nové i pro většinu mých čtenářů (soudě dle reakcí). Ekonomický systém založený na nadvládě korporací vede k ještě horším výsledkům než centrálně plánovaný socialismus.

"To nejcennější není kapitál ve smyslu peněz a strojů, ale lidé – jejich znalosti, dovednosti, snaha, kreativita. Když čeští lidé pracují na českých projektech, země bohatne. Když své schopnosti vkládají do cizích projektů, bohatne někdo jiný.
Od toho platíme vládu, aby vytvořila takové podmínky, že Češi budou moci snadno zakládat vlastní podniky a že nebudou nuceni pracovat pro zahraniční korporace. Že vláda tento úkol ignoruje, to je obrovské selhání s vážnými důsledky nejen ekonomickými, ale i bezpečnostními a sociálními."

Obrovské selhání vlády s vážnými důsledky. Pro západní politiky a bankéře jsme jen snadná kořist. Bude muset dojít k vyvlastňování cizího velkokapitálu. Sociolog Petr Hampl hovoří

12. 10. 2018

Mimochodem, víte, že fašistická skupina Ženská lobby, která se pokouší o zastrašování profesora Piťhy, má své zástupce přímo na úřadu vlády, kde ovlivňuje zákony a různá rozhodnutí?

12. 10. 2018

VK starší:
"Zejména my – se svou zkušeností komunismu – máme specifickou zodpovědnost. Měli bychom se stát strážci starých dobrých evropských hodnot a tradic. Jsem přesvědčen, že v tomto smyslu máme jisté komparativní výhody, které na Západě nemají. Nepovažuji za přehnané, když opakovaně říkám, že musíme Západu pomoci, aby se k němu vrátil Západ."

Já k tomu ale dodávám, že nejdřív musíme oddělit, ubránit a zabezpečit vlastní území před tím, co přichází ze Západu. Potom teprve můžeme někomu pomáhat či pomýšlet na případný protiúder.

Václav Klaus: Perspektivy Evropy (nacházející se v područí Evropské unie)

12. 10. 2018

12. 10. 2018

Kříž na ostrově Lesbos byl odstraněn, protože "vzbuzoval negativní reakce neziskových organizací." Asi nepřekvapí, že na dobytém řeckém území už nerozhoduje tamní vláda, ale neziskovky. Ale až vám bude někdo vyprávět báchorky o tom, jak obětavě pomáhají... no hlavně hlídají, aby původní evropské obyvatelstvo nekladlo odpor a aby prosazování islámu šlo hladce.

Cross in Lesvos pulled down after coexistence group on the island claims it’s offensive to migrants

11. 10. 2018

Nigel Farage pokračuje ve svém boji za Velkou Británii islámskou, ale nezávislou na EU. Zahrnuje to boj na dvou frontách: na jedné straně proti bruselské byrokracii, na druhé straně proti těm, kdo odmítají uznat nadřazenost islámu.

Již dříve Nigel Farage podpořil pokus o justiční vraždu Tommyho Robinsona, nyní se obrátil proti novému předsedovi UKIP Gerardu Battenovi, který podpořil kritiky islámu (Farage používá obvyklé fráze o "krajní pravici"). Je paradoxem, že Farage Battena do čela UKIP prosadil (aby zabránil zvolení jasné antiislamistky Anne Waters).

Mimochodem, i rétoriku tzv. konzervativního křídla Svobodných musíme chápat ve světle Faragových aktivit. Proti Bruselu? Jednoznačně! Proti imigraci? V zásadě taky. Proti islámské nadřazenosti? Ani náhodou! Jak se Petr Mach jasně vyjádřil, diskriminaci islámu nikdy nepřipustí. Přesně tak by to řekl i Nigel Farage.

UKIP Leader Gerard Batten Criticized by Nigel Farage for Telling the Truth (Part One)

9. 10. 2018

Tohle pokládám za velmi důležitou zprávu, protože je to jeden z prvních případů, kdy se sami Židé snaží čelit tomu, že by marketingové značky "Žid" a "Oběť holokaustu" byly fakticky prodávány podporovatelům islamizace Evropy (jak se to často děje i nás).

Je to důležité i proto, že mainstreamové média se snaží vytvářet představu, že židovská komunita se skládá pouze ze Sorose, Zuckenberga a několika totálně zkorumpovaných funkcionářů židovských organizací. Ve skutečnosti jsou mnozí Židé důležití spojenci, už proto, že Izrael je zatím jediným západním státem, kterému se daří odrážet džihád. Není, od koho jiného se učit. Je ale zapotřebí, aby ti Židé, kteří nejsou smířeni s hořícími synagogami a hony na židovské děti, se neváhali ozvat.

Nová buržoazie.com: STŘEDNÍ EVROPA: NĚMECKO: Židovský klub v AfD založen !

9. 10. 2018

Kladenský případ, kde se SPD přidalo k vítačské koalici (vč. TOP a tamní odnože Pirátů), šokuje. Rozumím tomu, že chyba se může vloudit, ale pevně doufám, že tím není případ ukončen a že v rámci SPD budou následovat razantní opatření. Není pochyb o tom, že pokud by kladenské SPD v pravdoláskovém šiku zůstalo, poškodí to stranu i celé vlastenecké hnutí. Komu by pak ještě bylo možné důvěřovat?

Kladedenský případ také ukazuje, jak strašně důležité je zavést přímou volbu starostů. Bez ní mohou občané jen bezmocně přihlížet, jak se tlupa nýmandů domluví bez proti vítězi voleb. A přímou volbu starostů podporuje jedině SPD.

Protiproud: Duhová záře nad Kladnem: Pučisté i extrémisté ve jménu pravdy a lásky.

9. 10. 2018

Petra Novotného má smysl číst, protože otevřeně říká to, co si vedení ODS (a nejspíš i většina členů) opravdu myslí:
90% obyvatel České republiky je lůza, která nemá žádnou lidskou hodnotu. Na jejich problémech či utrpení absolutně nezáleží (tudíž je spíš dobře, když jim klesá životní úroveň a životní šance) ODS je luxusní značka pro těch horních 10%. Muslimské zóny představují menší zlo než průměrní Češi. Nóbl člověka poznáte podle toho, že věří České televizi. A tak dále.

Všimněte si, že nikdo z vedení ani spolustraníků nikdy neměl potřebu se vůči Novotnému ohradit a že má podporu ODS. Na rozdíl třeba od VK mladšího.

Zkrátka: Petr Novotný je ODS bez přetvářky. Musím říct, že je mi svým způsobem sympatičtější než jeho spolustraníci, kteří šermují konzervativními frázemi, ale kteří fakticky usilují o totéž.

Parlamentní listy: Pavel Novotný, vítěz voleb: Budu starosta, lůzo. Venkovan si představuje sex s Babišem. Vím, jak to s Andrejem dopadne.

8. 10. 2018

POUČENÍ Z VOLEB A Z BITVY U VÍDNĚ - proč byla vlastenecká strana tentokrát poražena a co se musí změnit, nemají-li následovat další neúspěchy.

Poslání by se dalo shrnout následovně: "Takže vlastenci, vyhrnout rukávy, a vzhůru do práce!"

8. 10. 2018

Právě jsem na Startovači podpořil vydání knihy Pavla Opla, a těším see na ni.

Pavel OPL - Výběr z blogu policejního rady

7. 10. 2018

V časopise My vyšla recenze Prolomení hradeb. Spousta pozitiv, ale obsahuje i kritický odstavec:
"Hlavní problém Hamplovy knihy je asi v tom, že nejasně reprezentuje cílový stav, který by si přál. Je proti něčemu, ale není jasné, pro co je on sám."

Recenzent má pravdu. Jestliže analýza ukázala, co je příčinou civilizačního zhroucení, musí být logickým dalším krokem návod, jak tu závadu opravit. To by měl obsahovat druhý díl Prolomení hradeb, na kterém jsem už začal pracovat.

Nicméně rozhodně doporučuji celou tu recenzi.

7. 10. 2018

Z volebního komentáře:
V současném systému je opozice tak silná, jak jí to dovolí vládní moc disponující absolutní kontrolou finančních zdrojů, médií, sledovacích technologií i tajnou policií. A tady vidíme pořád stejnou hru. Jednou se podaří opozici potlačit tak, že téměř úplně zmizí, pak opozice prorazí, pak se jí opět podaří potlačit… a zase dokola. Po každých volbách propadají obě strany střídavě euforii a beznaději. A všichni tuší, že dříve či později se celý systém zhroutí. Jenže mezitím se mění složení obyvatelstva, postupně probíhají drobné kroky směrem k totálnímu podrobení se...

Petr Hampl: Volby mezi debaklem a (možná) budoucím vítězstvím

6. 10. 2018

Čtěte Petra Žantovského a pečlivě uschovávejte papírové knihy. Za pár let bude internetový prostor pečlivě vyčištěn od všech zmínek o tom, že Pipi byla v původní verzi knihy zrzavá copatá Švédka, že Lisa z dětí z Bullerbynu byla blonďatá holka, která nenosila hidžáb. Ale papírová knížka (vydaná třeba ještě za Husáka) může ve skrýši pod podlahou vydržet celá desetiletí.

Ze zrzavé hrdinky dětské knížky udělali Romku z no-go zóny, nevěří svým vlastním očím Petr Žantovský.

6. 10. 2018

Z rozhovoru pro Sputnik:

Česká republika nesousedí s žádným problematickým státem a není žádný důvod, proč by měl být někomu udělován azyl. Všechny žádosti by měly být automaticky zamítány. Vyjma těch, kdo prchají před vznikajícím totalitním režimem v Německu. Ale i mezi nimi by se mělo velmi pečlivě rozlišovat.

Jenže zájem velkých peněz převažuje nad zdravým rozumem, takže jsou aplikována opatření nesmyslná a ničivá. Připomínám, že Česká republika šla dokonce tak daleko, že zavedla institut tzv. doplňkové ochrany. Ten spočívá v tom, že když se nenajde žádný důvod, proč by měl být uchazeči udělen azyl, přesto se s ním zachází jako s azylantem. Včetně takových služeb jako kurz češtiny, za který vláda platí 3000 korun na hodinu.

Uprchlík má cenu zlata - pro české nevládní organizace

6. 10. 2018

Naštvaná matka Eva Hrindová vlastně jen shrnuje, co normální a přirozené. Muž se má aktivně snažit získat ženu (ke vztahu, sexu, nebo nejčastěji obojímu), i když je třeba nešikovný. Možná se snaží se snaží působit jako svůdník a seladon a ve skutečnosti působí jako hulvát nebo nechutný otrapa. Nicméně přesto je naprosto nepřijatelné, pokud se státní moc či korporace snaží takové jednání trestat. Být nešika není zločin. Zločin je pokoušet se z pozice moci regulovat tak jemné a intimní záležitosti, jako je namlouvání.

5. 10. 2018

Z rozhovoru pro parlamentní listy:

Jedna zkrachovalá europoslankyně, vyhlášená jako notorická lhářka, se pokusila do České republiky dovést skupinu mladých džihádistů vydávajících se za nezletilé. Můžeme jen spekulovat, zda za tím byl sexuální nebo jiný zájem nebo jestli jen chtěla přihrát peníze integračním neziskovkám. Rozhodně to ale nemělo žádný praktický význam. Česká republika vydává dlouhodobá pobytová víza žadatelům z islámských zemí jako na běžícím páse, umožňuje jim skupovat místní podniky, pozemky a další nemovitosti, a dokonce ani nehlídá vlastní hranice. Každý týden k nám přichází více nových džihádistů než těch 50, které se snaží dopravit paní Šojdrová.

O to smutnější byla debata, která potom následovala. Znovu potvrdila, že takzvaná elita ztratila poslední zbytky racionálního myšlení i základní lidskou slušnost. To, co předvedla třeba poslankyně Němcová, když během parlamentního jednání přirovnala židovské děti v koncentračních táborech k agresorům drancujícím západoevropská města, něco tak odporného se v českých zemích nestalo od procesu s Miladou Horákovou. A co horšího, mediální strážci morálky ani lepšolidé z ODS s tím nemají nejmenší problém. Nikdy bych nevěřil, že politická kultura může klesnout tak hluboko. A obávám se, že jsme ještě pořád neviděli to nejhorší.

Logicky se pak stává, že slabé osobnosti a mrzké charaktery v celé zemi začínají toto odporné jednání napodobovat, což pochopitelně vede ke konfliktům ve firmách, obcích i rodinách.

Sociolog Petr Hampl promlouvá: Migranti, kteří do bezvědomí zmlátili důchodkyni. Něco tak odporného, co předvedla Němcová. A vyhlášená notorická lhářka Šojdrová…

4. 10. 2018

Předvolební beseda s Martinem Konvičkou a dalšími.

4. 10. 2018

Pokud si Pražáci vyberou arcivítače Drahoše proti statečnému Benu Kurasovi právě v době, kdy se schyluje k přijetí povinnosti přijmout neomezený počet migrantů z každé světové země chudší než ČR, pak by jim nesporně náležela Darwinova cena. Je to logický výsledek dlouhodobého procesu, kdy se do Prahy (a přilehlých okresů) sestěhovává to nejhorší, co se dá v republice najít. Jedním z politických úkolů dneška je zajistit, aby Praha nezničila zbytek země. Ale kdo ví, třeba Pražákům křivdím a ještě to není tak špatné. Za necelých 48 hodin to budeme vědět.

4. 10. 2018

Všímavá ekonomka Hana Lipovská upozorňuje, že "co se množství zboží týče, tak jsme si loni oproti roku 2016 mírně pohoršili – přestože naše průměrná mzda vzrostla, mohli jsme si za ni koupit méně pečiva, mléčných výrobků, vajíček, ale třeba také benzinu." Kdybychom do průměru zahrnuli jen situaci normálních pracujících, byl by propad ještě výraznější.

Jinými slovy, i v roce nejmasivnějšího hospodářského růstu klesala životní úroveň. Rostla efektivita, Češi toho vyrobili nejvíce v dějinách, ale korporace poslaly do svých centrál tolik peněz, že ta část koláče, která zbyla na pracující lidi, se zmenšila. Současný ekonomický systém funguje ještě hůře než stupidní předlistopadová centrálně plánovaná ekonomika!

To neznamená, že bolševický režim byl skvělý. To znamená, že současný režim je jeho horší, minimálně z pohledu ekonomiky.

Nářky liberálních ekonomů, že tohle vlastně není pravý kapitalismus, nemůžeme brát vážně. Jednoduše proto, že kdyby ten předchozí pravý kapitalismus fungoval, tak by motivoval lidi k poctivé práci. A ten systém je místo toho motivoval k zakládání neziskovek a zavádění stále dalších regulací. O našem pádu do chudoby se rozhodlo ve chvíli, kdy česká vláda přestala chránit zemi před zahraničními investory, přestala chránit české firmy před globálními korporacemi a české zemědělce před zahraniční produkcí.

Mnozí doufali, že tím získáme levnější produkty a tím i vyšší životní úroveń. Opak je pravdou, dostali jsme chudobu. Znovu se potvrzuje, že je-li motivací chamtivost, nikdy to nedopadá dobře. Ani v podnikání a národní ekonomice.

Ekonomka Lipovská: ekonomika eurozony se v průmyslové výrobě propadla do recese

3. 10. 2018

Proč podporuji senátní kandidaturu Ladislava Jakla.

3. 10. 2018

Aktivistická slepička, která se stala redaktorkou dámského časopisu, doporučuje čtenářkám, aby se rozvedly - v případě, že manžel podporuje Donalda Trumpa.

Má to vlastně určitou logiku a lze si ji představit i u nás. Dokonce mě napadají i jména redaktorek z Forum24 nebo Deníku Referendum, které by podobný text dokázaly vytvořit, ale budu natolik zdvořilý, že ta jména neuvedu. Beztak předpokládám, že stačí počkat pár týdnů a odpovídající článek se objeví. Jak to pak v manželství funguje?

Petr Hampl: Jak přežít politicky korektní manželství

2. 10. 2018

Z rozhovoru pro Jesenický týdeník:

Výzkumy veřejného mínění ukazují, že třeba pro obyvatele Velké Británie je už téměř 50 let migrace politickou prioritou číslo jedna. V dalších zemích je to podobné. Nejde tedy o to, že by lidé nechtěli volit antiimigrační strany, ale že po celé roky chyběly solidní strany s antiimigračním programem. A když se někdo objevil, všichni ostatní se proti němu okamžitě spojili, zabránili mu v přístupu do médií, odřízli jej od peněz, začali o něm šířit děsivé pomluvy a často na něj nasadili i tajnou policii, prosadili do strany provokatéry, prostě jej zničili. Migrace jako politické téma lidi zajímá a zajímala už dlouho.

Petr Hampl: Buddhisté reagují na islámskou hrozbu rázněji, protože dosud neztratili historickou paměť

2. 10. 2018

V Brně podporuji Slušné lidi, v Praze a Teplicích SPD. Na mnoha místech senátní kandidáty SPD, na pár místech jiné kandidáty. SPD je v tuto chvíli jedinou vlasteneckou stranou, která má reálnou sílu. Ale to neznamená, že stranická příslušnost je všechno.

2. 10. 2018

Když Martin Konvička varuje, že mizí víra v budoucnost, není to povzdych mrzutého starého pána, ale velmi vážná bezpečnostní záležitost. Když lidé nevěří, že by jim jejich vlastní země mohla nabídnout podmínky k rozumnému životu, ztrácí motivaci jí bránit. To už dnes vidíme na podstatné části mladé generace. Je čím dál jasnější, že radikální ekonomická a politická reforma je srovnatelně důležitá jako obrana proti imigračním vlnám.

Patriot Magazín: Mizí víra v budoucnost, varuje kandidát do Senátu Martin Konvička

1. 10. 2018

Můj kamarád David Bohbot dnes na parlamentkách:

Je zapotřebí, aby policisté cítili, že mají podporu, když se něco stane. Že zákony jsou na jejich straně. Že mohou udělat cokoliv, pokud je to nutné k tomu, aby byla zastavena jakékoliv forma agrese.

Elitní expert: Neubráníme se ani člověku s nožem. A řešíme sirotky.

1. 10. 2018

Všechny kalifornské firmy teď zřídí funkce viceprezidentky pro vaření kávy.
CNN: California has a new law: No more all-male boards

1. 10. 2018

Co všechno se dá získat výměnou za Prolomení hradeb. Ale není to příjemné čtení. Když jsou fakta přehledně seřazena vedle sebe, uvědomíte si, že máme co do činění s koncentrovaným zlem. Možná s tím nejděsivějším, co se kdy v lidských dějinách objevilo. S celou civilizací, která umí v podstatě jen vraždit, ničit, pálit a zotročovat. Po celá ta staletí.

1. 10. 2018

...a mezitím na manažerské síti LinkedIn. Pokud máte dojem, že ten pán je třeba nějaký obchodní génius se sníženou sociální citlivostí, vyvedu vás z omylu. Práce "the head of marketing" spočívá v tom, že přeposíláte požadavky kolegů z managementu do reklamní agentury. V agentuře udělají práci a vy potom tu práci "odprezentujete" s barevnými slidy ve vedení banky. Necháte se neomezeně ponižovat a kompenzujete si to na lidech z agentury nebo svých podřízených. Vedle toho ale musíte rozehrávat koncert intrikánství, protože na vaše místo se tlačí desítky jiných ambiciózních lidí a vy proti nim neumíte absolutně nic navíc. Současnou vlnu imbecilismu elit (vč. 36 pohlaví a legend o náboženství míru či zlém Putinovi) nemůžete nikdy pořádně pochopit, dokud nepochopíte toto prostředí plodící deformované ubožáky.

30. 9. 2018

Israel National News: Terrorist do not have human rights
Hampl: Naprostý souhlas. Zločinci mají lidská práva (včetně práva na spravedlivý proces). Teroristé žádná lidská práva nemají. Ženevské konvence jednoznačně povolují je zabíjet na místě bez soudu.

30. 9. 2018

Z projevu pro symposium o budoucnosti České republiky a českého národa:

Západoevropské státy se skutečně ubránily jakékoliv výrazné změně, odolaly „extrémistům“ a postupně pokojně a zákonnou cestou došly až do stavu, kdy jsou celé čtvrti největších měst ovládány nájezdníky, demografické tabulky ukazují, že během jedné až dvou generací ti nájezdníci ovládnou celé státy i v případě úplného zastavení imigrace, domácí obyvatelstvo je denně zastrašováno, zabíjeno a znásilňováno a občanské svobody byly zlikvidovány.

To, co nás dnes nejvíc ohrožuje, je normální politika „jako obvykle“, kontinuita a strach ze změn. To je jistá cesta k zániku, ke genocidě národa, zániku civilizace, likvidaci občanských svobod. V tuto chvíli neexistuje žádná extrémistická skupina, která by představovala větší riziko než solidní politické strany. Dokonce i ti feťáci, kteří obsadili Kliniku nebo ti šílenci, co ovládli brněnskou radnici, nejsou srovnatelně nebezpeční.

Petr Hampl: Je extrémismus opravdu hrozbou? Není!

30. 9. 2018

Ne, žádné non-go zóny u nás nejsou. A vládu nad centrem Teplic vůbec nepřebírá islámská komunita. Jak řekl Dominik Feri, nemůžeme přece chtít, aby Arabové dodržovali české zákony. :(
Mladého vojáka zkopali v Teplicích do bezvědomí. Praskla mu lebka!

30. 9. 2018

Tenhle článek je zajímavý hlavně tím, že Marian Kechlibar je matematik. Mnozí totiž věřili (i já jsem byl tomu nakloněn), že univerzitní prostředí ovládané neomarxistickými bojůvkami může vzniknout jen v humanitních oborech, a že přírodověda i technika jsou z principu imunní. Omyl! Jakmile politická korektnost konsolidovala svoje panství nad humanitními obory, vyrazila na další univerzity, takže dnes svoboda bádání mizí úplně všude. Nikdo v žádném oboru si nemůže být jistý, zda ho nějaký úchylný aktivista nezničí tím, že prohlásí jeho práci za nebezpečnou pro nějakou menšinu. Ten aktivista nemusí jeho oboru vůbec rozumět, stačí používat silná slova, a mít za zády dost mocnou neziskovku.

Misha Julishová: ZCELA unikátní a velmi důležité sdělení. Přečtete s prosím tento text. Jde o velmi přesný a alarmující popis zásadní a radikální změny stávajícího akademického demokratického "paradigmatu" na prostor ovládaný identitární politikou.

"Podstata identitární politiky, která ovládla západní univerzity a dostává se i sem, je v naprostém rozporu s ideálem univerzity jako místa vědění, kam se scházejí studovat a spolupracovat lidé bez rozdílu původu. Základním parametrem člověka v takovém identitárním systému jsou jeho vrozené vlastnosti, podle kterých je zařazen do komplikovaného žebříčku „vzájemného útlaku", v němž černý stojí výše než bílý, žena výše než muž, gay výše než heterosexuál, muslim výše než křesťan. Přesné detaily jsou matoucí, například konflikt hodnot mezi černým gayem a bílým muslimem dokáže zastánce identitární politiky dostat do zmateného a výbušného konfliktu. Na spodku je ale jednoznačně bílý heterosexuální muž, viník všeho zla na planetě, kolonialismem a otrokářstvím počínaje, změnou klimatu konče. Jako by jiné národy neměly svoje říše, svoje okovy a svoje znečištění.

Marian Kechlibar: Univerzita jako továrna na tabu

30. 9. 2018

Sluníčka se mohou radovat. Jsme světoví!
Jihad Watch: Prague: Prague: Muslim planning jihad massacre frequented mosques, says spiritual role model was imam

30. 9. 2018

Z rozhovoru pro časopis Týden:

Kam podle vás může genderovost dospět?

Posledním výkřikem je požadavek na vyhlazení bílé rasy, ale to není zdaleka konec. Očekávám, že dalším stupněm bude požadavek na vyhlazení všeho lidstva.
Vnějšímu pozorovateli to musí připadat bláznivé, ale z hlediska aktivistů je v tom určitá racionalita. Když chcete upoutat pozornost a získat dobrý grant nebo dokonce místo "manažerky genderové rozmanitosti" v nějaké korporaci, musíte být ještě radikálnější než všichni ostatní. Vzniká tak závod, kdo řekne větší pitomost. A protože se to vše odehrává v ovzduší děsivé zbabělosti, málokdo se tomu odváží smát.

Genderové šílenství? Mohou za to granty a nesmyslné školní obory

29. 9. 2018

Ve svém čtvrtečním vystoupení v Brně jsem se pokusil vysvětlit, jak je možné, že Žít Brno s pěti zastupiteli může terorizovat celé město, jako by mělo většinu a jako by bylo navíc podporováno nějakými ozbrojenými milicemi.

29. 9. 2018

Šojdrová to má vyřešené. Zvláště doporučuji její pozornosti dvouletého chlapečka Abú Bakra al Bahdádího.
Rada Evropy zakázala testy ověřující věk údajných dětských imigrantů

29. 9. 2018

Na Břeclavsku jsem se zapojil do senátní kampaně Richarda Nováka (nezávislý na kandidátce SPD).

29. 9. 2018

Senát většinou pokládáme za zbytečnou instituci, nicméně letos budou senátní volby opravdu hodně důležité. Za pár měsíců bude senát schvalovat globální pakty o migraci a uprchlictví. Budou-li schváleny, umožní to mezinárodním komisím přidělit do České republiky neomezený počet migrantů, aniž by se k tomu české orgány mohly vyjádřit.

O národní přežití se hraje i v Praze, kde proti statečnému Benovi Kurasovi stojí Jiří Drahoš, což není jen směšná figurka, ale také exponent Organizace pro islámskou spolupráci.

Ben Kuras jasně: "Smlouvy jsou globalizačním útokem na svrchovanost evropských zemí, vycházejí z cílů celosvětové islamizace. A jestli je nezastavíme, na jejich konci se nachází zánik evropské civilizace do několika málo generací."

Jestli nebudete volit Kurase, přijde vám to drahoše.

Benjamin Kuras: Přes noc tu můžeme mít 100 tisíc migrantů

28. 9. 2018

Americký prezident prohlásil invazi do Afghánistánu za jednu z největších chyb v dějinách USA. Takže to spěje k tomu, že se Američané stáhnou a nahradí je tam členové ODS, TOP09 a redaktoři ČT.

28. 9. 2018

Na včerejší brněnskou přednášku dorazila i skupina mladých lidí, podle zjevu nejspíš radikálních studentů. Vyzval jsem k diskuzi, ale podmínil jsem ji dodržováním základních racionálních pravidel (jednoznačně formulované teze, oddělení faktických tvrzení od hodnotových soudů atd.). A zdůraznil jsem, že odmítám "dialog" spočívající v tom, že na sebe lidé pokřikují, kdo je horší fašista. Mladí kolegové chvíli poslouchali přednášku, pak se zvedli a odešli.

Přišel jsem o debatu, ale říkám si, jestli ti namyšlení studenti humanitních oborů vůbec někdy v životě absolvovali férovou diskuzi. Nebo jestli vůbec někdy byli takové diskuzi přítomni. Není to spíš tak, že je dnešní pokrokové univerzity učí jen papouškovat fráze, a jakmile vyjdou z takového "bezpečného prostředí", jsou bezmocní?

27. 9. 2018

Dnes v Brně. Na mou večerní přednášku se prý chystá delegace kavárny. Takže nejspíš bude legrace.

26. 9. 2018

Paní Šojdrová nemusí hledat v Řecku a Libanonu. V německých věznicích je takových "sirotků" dostatek.

26. 9. 2018

Z druhé části rozhovoru s Janem Frankem:

Třeba nacistická vyvražďovací mašinérie, která fakticky nebyla ideově příliš zabarvená. Většina zúčastněných byli byrokraté, kteří nezúčastněně plnili dílčí zadání. Ti lidé neseděli jen v německých úřadech, ale také třeba v korporaci IBM, která efektivně sestavovala seznamy Židů tak, aby nikdo nemohl uniknout. Zdá se, že každý z inženýrů, manažerů a obchodníků IBM si hleděl své práce a rozpočtu svého oddělení. Nikdo se neptal na celkový význam. Ba dokonce naopak. Lidé vyjdou ze zájmu jednoho konkrétního oddělení a z něj odvíjí pohled na vyšší celek. Včetně toho, co je správné a nesprávné, morální a amorální. To, co se před 70 lety projevovalo v jednom vyšinutém despotickém režimu, to se v následujících desetiletích postupně stalo základním pořádajícím principem Západu.

Druhá část rozhovoru Jana Franka s Petrem Hamplem

26. 9. 2018

Z odpovědí na otázky časopisu Týden:

Myslím, že není náhodou, že do své funkce nastoupila americká ministryně školství Bety deVos, prohlásila za svou prioritu dosáhnout toho, aby byly zastaveny procesy, které na amerických univerzitách probíhají na základě falešných obvinění ze znásilnění nebo pohlavního obtěžování. Občas je tomu dokonce tak, že obvinění je sice vyvráceno, ale přesto je obviněný je přesto potrestán, protože „je součástí sexistické kultury.“ Z amerického vzdělávacího systému jsou tak vyhnány tisíce chytrých a pracovitých mladých mužů.
Hnutí politické korektnosti vrací svět do stalinských dob. Tehdy museli tajní policisté plnit plány na počty odhalených špionů. Když špiony neměli, museli dodat odpovídající počet falešných obvinění. Jakmile byl člověk popraven, jeho vinu či nevinu už nikdo nezkoumal.
Přesně tak fungují feministické tribunály – aby udržely rozpočty, musí najít dostatečný počet provinilců a tudíž trestat naprosto cokoliv.
Čtenáře v České republice by mělo zajímat, že stejným směrem jdou velmi rychle i naše humanitní fakulty.

25. 9. 2018

Hurá! Jsme světoví! Už taky patříme na Západ! Fanoušci ODS mohou řičet blahem.

Prague: Muslim planning jihad massacre frequented mosques, says spiritual role model was imam

25. 9. 2018

Z odpovědí na otázky Jesenického týdeníku.

Jak se díváte na poslední vyjádření dalajlámy?

Zdá se mi, že dalajláma je ve složité situaci. Je finančně závislý na neomarxistických nadacích, neziskovkách a byrokratických aparátech, ale na druhé straně je buddhista a buddhisté mají mnohem lepší historickou paměť.
Muslimové jsou totiž ochotni trpět křesťany a židy v postavení bezprávných otroků, ale ateisty, budhisty, hinduisty atd. vyvražďují jako zvířata. V minulosti tak byly vyhlazeny celé buddhistické národy a ti lidé dnes vědí, jak obrovské nebezpečí pro ně islám představuje. To jsme viděli třeba loni v Barmě, kdy buddhističtí mniši reagovali na vlnu islámského násilí okamžitou odvetou.

Je to obrovský rozdíl proti Evropanům, kteří historickou paměť prakticky ztratili. Nevědí už, že téměř veškerá naše historie vztahu s islámem spočívala v tom, že Evropané byli přepadáni, zabíjeni, kastrováni, odvlékáni do otroctví. Téměř celé naše dějiny jsme byli ti slabší, kdo se jen s námahou a obrovským štěstím ubránil úplnému vyhlazení muslimy. Dnes je téměř zakázáno o tom mluvit. Naopak je šířena propaganda o „náboženství míru“ nebo dokonce o tom, že Evropané byli agresory. Buddhisté paměť neztratili, neztratil ji ani dalajláma.

25. 9. 2018

24. 9. 2018

Ve svých nejpokleslejších dobách fungovala určitá (myslím, že velmi malá) část církve tak, že v podstatě jen ospravedlňovala stávající poměry a vysvětlovala lidem, proč nemají hájit své zájmy a proč se nemají domáhat svých práv. Moc to nefungovalo. Připomínám to, protože se obávám, že k témuž klesla klasická ekonomie. Rezignovala na analýzy a místo toho vysvětluje, proč se lidé mají mít špatně, proč je vlastně dobře, když si jiní žijí na jejich úkor, proč je v pořádku, když korporace vyváží miliardy, aniž by místním lidem slušně zaplatily atd. Mantrou se stává "efektivita práce," která v pojetí ekonomů nemá nic společného se skutečnou efektivitou, ale je z ní jen jakýsi klacek obhající nespravedlivé (a vlastně i hospodářsky iracionální) uspořádání.

Můžeme se tak dočíst, že je pro podniky důležité, aby šly peníze spíš do ciziny než na platy místních lidí. Jinak by to prý podniky poškodilo. Nedělám si legraci. A v posledních dnech od ekonomů slyšíme, že je pro důchodce lepší, aby měli malé důchody.

To už je degenerované myšlení a zbytečná disciplína. Akademické tituly a pozice v čele kateder či fakult na tom nemohou nic změnit.

24. 9. 2018

Ještě poznámka ke sporu o "sirotky s iPhony":

Výroky paní Němcové patří k tomu nejodpornějšímu a nejzrůdnějšímu, co se kdy objevilo v českých dějinách. Tvrdit, že utíkající židovské děti vlastně byly na stejné úrovni jako mladí džihádisté domáhající se vstupu do Evropy, to je neuvěřitelně hnusné. Popravdě, nedokážu si představit, kam by ta žena mohla ještě hlouběji klesnout. Bude oslavovat osvětimské plynové komory? Vlastně by mě to u ní ani nepřekvapilo. Bude zajímavé sledovat, zda se ODS od ohavných antisemitských výroků Miroslavy Němcové distancuje. Nebo jestli to v tichosti přejde.

Parlamentní listy: Silné dozvuky jednání ve sněmovně

24. 9 2018

Z rozhovoru s Janem Frankem:

Evropská unie je jedním z příkladů tohoto trendu. Je to příklad děsivější než jakýkoliv jiný, ale nemůžeme vidět EU jako výjimečný příklad. EU by nemohla způsobit tak nedozírné škody, kdyby neměla podporu korporací, národních byrokracií, nadnárodních neziskovek, vedení politických stran, církví, univerzit a celé té společenské vrstvy, kterou jsem zmínil a kterou v knize nazývám „novou aristokracií.“ Společným nepřítelem nové aristokracie jsou pracující lidové vrstvy, demokracie a národní státy. Kdyby příslušníci nové aristokracie nemohli utlačovat nižší vrstvy pomocí EU, vymysleli by jiný nástroj útisku. Souhlasím tedy se vší kritikou EU, ale z analytického pohledu jsou podstatnější mechanismy vytvářející novou aristokracii jako vrstvu a nového aristokrata jako speciální psychologický typ.

První část rozhovoru Jana Franka s Petrem Hamplem

23. 9. 2018

Jak kavárna oživuje mentalitu 50. let, nachází i některé rysy specifické poetiky té doby. Třeba Šafr včera napsal o panu Tomském, že patří k těm, kdo "co nevydrželi pevně stát ve větru nové doby." Vnímáte v tom tehdejší atmosféru?

Doporučuji jim variaci na S.K. Neumanna:

Macron - maják!
Macron - zvon!
Macron - maják!
Macron - zvon!
Maják - zvon!
Macron!

23. 9. 2018

Jak je daleko od "nepřijmeme ani jednoho imigranta" k "přijmeme pro začátek desítky mladých džihádistů i s širokými rodinami"? Jeden babišoden.

O dalším si nedělejme iluze. Konkrétní džihádisty budou vybírat sorosovské neziskovky, schvalování pak budou provádět Hamáčkovi lidé na ministerstvu vnitra. Premiér vydal formální souhlas, nic dalšího není zapotřebí. Projekt neomezeného dovozu těch, kdo se nechtějí či nemohou vrátit domů (často kvůli válečným zločinům, které spáchali), byl zahájen.

22. 9. 2018

Kolem Ruska je spousta zbytečné hysterie, ale nemluví se o skutečném nebezpečí, které představuje Německo znovu upadají do totalitní diktatury. Tak završil VK starší představení knihy Aleše Valenty, které proběhlo už před pár dny. Aleš Valenta ve své knize pečlivě analyzuje politickou Německa, ukazuje postupně se formující totalitní systém, ožívání rysů Hitlerova režimu a zpolitizování veškerého života. Vše je řízeno státem, vše je pod kontrolou. Jde to až tak daleko, že někteří němečtí výrobci kontrolují, aby se výrobku v žádné fázi nedotkl člověk s nesprávnými politickými názory (ani třeba skladník nebo dělník u pásu). Speciální politruci tedy pravidelně hovoří se všemi zaměstnanci a kontrolují, zda se u nich neobjevují protiuprchlické postoje. Současné odvolání šéfa tajné policie nejspíš souvisí s tím, že Merkelová se chystá přitvrdit a není ani vyloučeno, že dojde na zákaz politické opozice.

Knihu jsem zatím jen prolistoval, ale tuším, že to nebude veselé čtení.

22. 9. 2018

Tuhle kouzelnou debatu si nemůžete nechat ujít. S Ladislavem Jaklem debatuje robot, který nemá žádné názory ani postoje, a který vám umožňuje odpovídat. Logický další krok po strojích, které vystřelují tenisové míčky. Tentokrát se jedná o robota typu Vladimir-Kratina1.0.
Mimochodem, co to povídá o politické straně ODS, která robota postaví na místo, které měla původně zastávat politická osobnost? Z jakých lidí taková strana vlastně sestává? Do jaké míry lze důvěřovat, že její poslanci dokážou zastávat nějaké mravní postoje?

22. 9. 2018

Můj hlavní (soukromý) profil zablokován na 30 dnů. Už si ani nerozčiluju a jsem vděčný, že zatím nedošlo na blokování dodávek elektřiny, veřejné dopravy a dalších síťových služeb. Je ale jasné, že je to jen otázkou času.

21. 9. 2018

Z rozhovoru pro časopis Týden:

Češky jsou většinou dostatečně rázné a sebevědomé, aby dokázaly odkázat nežádoucí nápadníky do patřičných mezí. A zároveň dost citlivé, aby neodradily muže od dvornosti. Třeba Američanky by se k nám mohly jezdit na školení. Prospělo by jim to.

A českým mužům nezbývá než se přizpůsobit. Což je normální. V téměř všech známých společnostech (s výjimkou islámských) je to tak, že pravidla sexuální morálky určují ženy. Ženy rozhodují, co je ještě přijatelné, ale co už ne, a muži se přizpůsobují. To vychází ze samotné biologické podstaty člověka.

Me Too je plivnutí do tváře skutečným obětem, tvrdí sociolog

20. 9. 2018

Dnes na slovenských Hlavných správach:
V Európe sú dnes prítomné milióny mladých moslimov, ktorí majú vojenský výcvik, sú odhodlaní bojovať proti neveriacim a dokážu si veľmi ľahko obstarať zbrane. Mnohí z nich majú aj skúsenosť so zabíjaním ľudí. Až usúdia, že nadišiel čas a až udrie, kto z dnešných mladých Európanov by sa im mohol postaviť na odpor? Keby sa bojovalo klikaním myšou či pojedaním chipsov, potom dobre, ale v naozajstnom boji?

Aby bol čo najskôr zavedený vojenský výcvik, to je záležitosť prežitia. Akú má mať podobu, o tom je možné diskutovať. Ale mal by sa týkať aj žien. Trebárs znásilňovanie európskych žien by nebolo pre migrantov tak jednoduché a tak lákavé, keby mala väčšina dievčat základný výcvik sebaobrany a keby každá žena bola vybavená paralytickým sprejom.

Hampl: V Európe sú mladí moslimovia, ktorí majú vojenský výcvik. Dnešná generácia by sa im ubránila, ak by boj prebiehal klikaním myšou alebo pojedaním čipsov

20. 9. 2018

Dříve obhajovali bolševický teror. Dnes tvrdí, že neexistují non-go zóny ani džihád a že islám je náboženství míru. Ostatně, kolik bolševických vrahů znáš osobně, aby ses k tomu mohl vyjadřovat? Nic nového.

Lidové noviny: Gulagy byly vzdělávací instituce plné volnočasových aktivit, míní LGBTQ spolek z univerzity

19. 9. 2018

Huntingtonovská společnost zahajuje řadu publikací nového žánru - rozhovory, které nejsou vedeny novinářem, ale expertem v oboru. V prvním díle se Petra Hampla vyptává historik Jan Frank. Je v něm řečeno mimo jiné:

Klíčovým faktorem je nejspíš velikost organizací. Začaly vznikat buď obrovské kvazi-státy typu Evropské unie, nebo nadnárodní korporátní struktury. Až s nimi se stali vládnoucí byrokraté tak početnými, že mohli zformovat vlastní společenskou třídu. Je dobré si všimnout, že tato nová vyšší byrokratická třída se nezformovala v Izraeli, který má něco přes 5 milionů obyvatel (je tedy menší než velká evropská či americká města), žije relativně izolovaně a v jeho ekonomice hrají nadnárodní korporace minimální úlohu. Izraelští politici se dosud chovají jako politici, nikoliv jako byrokraté.

Takže zda na to neměl vliv sociální stát s rostoucími pravomocemi a tudíž i rostoucími aparáty? Mohlo to hrát roli, ale zcela jistě to není vliv jediný. Ty aparáty totiž rostly stejným tempem i mimo státní správu. Naopak tlak korporací a univerzit je často právě tím určujícím faktorem, který nutí státy rozrůstat se. To znamená, že dalším faktorem je zcela jistě globalizace, dalším faktorem neuvážené a přehnané investice do vysokoškolského vzdělávání, a také rozvoj technologií. Bez moderních počítačových sítí by bylo nemyslitelné řídit tak obrovské organizace, jaké dnes fungují, a bylo by také nemožné zavádět tak obrovské množství pravidel. Svou roli sehrály i moderní sociologie a psychologie, které umožnily důslednější třídění lidí a sofistikovanější manipulaci.

Rozhovor Jana Franka s Petrem Hamplem - publikace České společnosti pro civilizační studia

19. 9. 2018

Ty sirotky by měl adoptovat osamělý strýček Brady. Mohli by si pak hrát na udělování vyznamenání.

18. 9. 2018

18. 9. 2018

Vyhozený, naštvaný a veřejně ponížený šéf špionů, to vůbec není špatné.

Lidové noviny: Merkelová se rozhodla, že šéf kontrarozvědky Maassen musí po výrocích k Chemnitzu skončit

18. 9. 2018

18. 9. 2018

Laďa Větva skvěle:

Fčil se probudila teta, kera je v Europarlamentu činna jako členka Vyboru pro rovne pohlavi. Kdyby jen seděla, nic nerobila a rovnala si pohlavi, bylo by to lepši, aspoň by nerobila ostudu. Ale ona ne. Před měsicem se tato hodna teta pustila do dyplomacie a vyžadovala odvolani Evy Filipi, naši velvyslankyně z Damašku, bo se ji zdalo, že je tam moc aktyvni. Fčil zas navštivila jakysik tabor v Řecku a začalo ji byt lito batolat kera se sama bez rodiču vybatolila ze Syrie, přešla zelenu hranicu do Turecka a doputovala do Řecka.

A hned se ji v hlavě zrobil napad, že byzme ty batolata mohli ukrast pro sebe.

Pote, co slovensky premier česke vlady prohlasil, že to je jakysik tunel, ozvala se tetka znova: „Vlada by mohla mět tyto teenagery pod dohledem, vzdělavat je a pusobit na ně, aby to byli dobří lidé…“

Aha, tak naraz už to nesu plavačci v košiku, už to su teenageři. Ty děcka dneska rostu jak z vody…

Ladislav Větvička: Syrske děcka patři do Syrie, ne k tetce do Kroměřiža

18. 9. 2018

Zatímco Jan Hamáček usilovně pracuje na tom, aby prokázal, že je ještě větší zoufalec než Sobotka, vystrkují růžky další socani, kteří spojují starý (nemarxistický!) socialismus s nacionalismem. V ČSSD ještě bude veselo.

"Realistická, národní, sociální demokracie, která se vrátí k selskému rozumu a především ke svým voličům. Což byli a jsou lidi práce. A musí jim říci: „Přátelé, dříve než budeme zachraňovat svět, postarejme se o naši zemi, o naše lidi. Postarejme se o dobré školy pro všechny děti, protože v tom je naše budoucnost. Postarejme se o naše babičky a dědečky a jejich malé důchody, aby už ty důchody nebyly malé. Postarejme se o to, aby nemocné děti nemusely na svoji léčbu sbírat víčka od limonád. Starejme se, aby věci veřejné, které se platí z daní všech – dobře a pro všechny fungovaly. A řekněme si, že tato země je opravdu naše a není a ani nemůže být pro všechny.“

Povrchní komentátoři budou odkazovat na německou NSDAP. Ti vzdělanější vědí, že Hitlerovo myšlení nebylo ani nacionalistické, ani socialistické a že označení "národní socialismus" bylo používáno proto, že Hitlerovi lidé ovládli jednu tehdejší politickou stranu, změnili ideologii, ale nezměnili název.

Lukáš Rázl: Brusel na nás přichystal tuto past. Orbán je dobrý. ČSSD musí mít gule bránit normální lidi a náš národ proti EU, jinak jde do pekel.

17. 9. 2018

O VK mladším se v posledních hodinách hovoří především v souvislosti a blokací na sociální síti, ale nemělo by uniknout, jak významně posunul minulý týden českou veřejnou diskuzi, když místo celkem laskavého "eurohujer" použil výraz "kolaborant". My revolucionáři to slovo používáme již několik let, ale z úst mainstreamového politika zní jinak. A má jiný dopad na veřejnou diskuzi.

Můžeme mít různé názory na žárovky, pomazánkové máslo a různé ekonomické záležitosti, ale každý, kdo podporuje migraci nebo nátlak na Maďarsko, může být legitimně kladen na stejnou úroveň se zločinci, kteří pomáhali nahánět své spoluobčany do táborů smrti. Je dobře, že se Jaromír Štětina a další setkávají s přiměřenou reakcí veřejnosti. A někdy v pozadí se tiše rýsuje představa, že totalitní režim nemusí vydržet a potom... Je to představa důležitá. A je důležité, že ji pomáhá udržovat jeden z nejvýznamnějších českých politiků.

16. 9. 2018

Hamáček podpořil výzvu EP vůči Maďarsku. Hamplova glosa: Hamáček ví, jak před volbami zvýšit šance své strany. Všichni, kdo usilovně makají v kampani, mu určitě budou vděční.

16. 9. 2018

Dnes na parlamentkách:

Dnešní způsob rozhodování velkých byrokratických aparátů představuje obrovské riziko. Jsou do něj v různé míře zapojeny tisíce nebo desetitisíce úředníků a aktivistů, každý hájí především rozpočet a pravomoci svého oddělení, a konečné rozhodnutí, které tak vzniká, je v podstatě náhodné. Z aparátu může vypadnout úplně cokoliv, pokud to není v rozporu s mocenskými zájmy byrokratů. Tedy i nesmyslná vojenská akce. A v tomto chaotickém zmatku se ještě pohybují sorosovské neziskovky a další nátlaková uskupení, která s různou mírou úspěchu prosazují nejrůznější zájmy.

Jak píšu v jedenácté kapitole své knihy Prolomení hradeb, člověku, který se na úřad dívá zvenku, v posledních letech standardně připadá, že rozhodnutí nejspíš přijímá orangutan, co utekl z klece a náhodně rozhazuje papíry a razítka. Což by mohlo působit komicky, dokud si neuvědomíme, že se takto rozhoduje o osudech milionů lidí a že je takto možné i zahájit válku.

Parlamentní listy: Pak promluvil o prodejnosti českých „elit“, které budou horlivě obhajovat cokoliv

16. 9. 2018

Pavel Kohout: Švédsko. "Dětský uprchlík" okradl a těžce zranil 91 letou paní. Evropa ho zodpovědně přijala, velkoryse se o něho postarala. Máte někdo lepší nápad než poslat ho zpátky, odkud přišel? A mají evropské vlády právo hazardovat s životy svých vlastních obyvatel? Hamplova glosa: Pochybuje ještě někdo o tom, že europoslankyně Šojdrová je morální zrůda? To jsou ti její "sirotci."

16. 9. 2018

V dnešním výkladu se pokouším vysvětlit, proč každý, komu opravdu záleží na lidské svobodě, musí nutně podporovat státní regulaci Facebooku. Komentující prosím, aby si nejdříve přečetli článek, než se k tomu budou vyjadřovat.

V tom článku píšu mimo jiné: Korporace přijde zvenčí s velkými penězi, snadno získá faktický monopol na komunikační platformu a začne měnit politické poměry v zemi. O tom přece společenská smlouva vůbec nebyla! Když se psaly a schvalovaly příslušné zákony, myslelo se na podnikání a ne na převýchovu obyvatel. Entita Facebook prostě vypověděla společenskou smlouvu a je čas začít diskutovat o tom, za jakých okolností budou obyvatelé České republiky ochotni ji tolerovat, a jak budou vypadat nové zákony, které upraví její fungování.

Tak by to viděli původní liberálové. Lidé, co vybojovali americkou válku za nezávislost a další buržoazní revoluce a kteří pokládali občanské svobody za posvátné. A kteří si nenechali od nikoho vzít – od panovníků, velmožů ani korporací.

Petr Hampl: Facebook Corporation, svoboda a společenská smlouva

15. 9. 2018

Chcete pomáhat zemím třetího světa? Tak jim přestaňte krást jejich nejaktivnější lidi! Neprodyšné uzavření hranic je prvním krokem ke zlepšení poměrů. Všechno ostatní je pokrytectví.

15. 9. 2018

Bývalý policejní ředitel a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný navrhuje, aby byl bez náhrady vyvlastněn veškerý majetek vlastněný přímo nebo nepřímo gangsterem Bakalou. S tím návrhem vřele souhlasím a připojuji obecnější poznámku.

Pojem "pravice" zahrnuje dvě skupiny lidí.
a) ty, kteří staví na první místo lidskou svobodu.
b) ty, kteří staví na první místo zájem velkých peněz.

Občas míří oba tyto pohledy stejným směrem, ale často jsou proti sobě. Pro mě je to jasné - nikdy nepřistoupím na to, aby byla lidská svoboda či důstojnost omezována kvůli zájmu velkých peněz. Pro tržní komsomolce to asi nebude dost pravicové, ale na to kašlu.

Stanislav Novotný: Lex Bakala

15. 9. 2018

"Hrozí nám teď smrtí," stěžuje si europoslanec Jaromír Štětina (za TOP09). Hamplova glosa: Zdravá společnost je taková, kde se vlastizrádci bojí nebo aspoň stydí. Úpadková společnost je takové, kde vlastenci musí skrývat, že jsou vlastenci.

15. 9. 2018

Ze zajímavého analytického článku Viktora Lošťáka:

Jestli bylo cílem aktivistů z patnáctého a šestnáctého roku, jako byli Petr Hampl a Martin Konvička, získat politické posty, pak zcela zkrachovali. Jestli bylo jejich cílem posunout společnost směrem k antiimigračním postojům, zlikvidovat myšlenky neomarxismu a vnutit mocenským silám přinejmenším svou rétoriku, když už ne svou agendu, pak uspěli ve všem, co kdy udělali.

Vidím to složitěji, a nejde jen o Konvův návrat do politiky. Především mám za to, že neomarxisté byli sice zesměšněni a znemožněni ve veřejné debatě, nicméně nadále drží téměř veškerou finanční i politickou moc, ovládají média, řídí represivní aparát minimálně srovnatelný s předlistopadovými komunisty, a budují novou armádu. Navíc čas pracuje v jejich prospěch. I ve stavu "nepřijímání žádných uprchlíků" roste islámská populace v ČR tak rychle, že nejpozději za 20 let dosáhneme bodu, odkud nebude návratu.

Nicméně Lošťáka čtete, je rozhodně podnětný.

Viktor Lošťák: Druhé čtení migrační krize

14. 9. 2018

Jak je to s přijímáním "dětských uprchlíků"? Hampl versus Žaloudek (Zelení).

Český sociolog rozdrtil návrh na přijetí 50 syrských sirotků. Varoval i před genocidou

14. 9. 2018

14. 9. 2018

Mezi českými muslimy odhalen DALŠÍ (!) terorista. Když uvážíme, jak početně malá je místní islámská komunita, vede to k závěru, že je plná radikálů.
Ve stejnou dobu jsou média plná vyjádření "odborníků na islám", podle nichž radikalizace českých muslimů absolutně nehrozí.
Další doklad, že s několikaletým zpožděním opakujeme všechny chyby těch západoevropských zemí, kde už je výměna obyvatelstva nezvratná a jejichž budoucnost je islámská.

Džihád v Česku. Policisté obvinili muslima z přípravy bombového útoku

13. 9. 2018

V Institutu Václava Klause se dnes v úzkém kroužku diskutovalo o migraci. Ale o té zdánlivě bezproblémové. Víte třeba, že mezi lidmi mladšího středního věku je téměř každý desátý obyvatel České republiky cizinec? Nebo, že počet cizinců trvale u nás žijících se během poslední generace zvýšil více než trojnásobně? A to v těch číslech nejsou zahrnuti lidé, kteří již získali občanství. Mnozí z nich představují jednoznačný přínos, jenže v takto masové podobě mění imigrace charakter naší země a v některých regionech významně snižuje kvalitu života domorodců. A to i migrace z bezproblémových zemí jako Ukrajina, Slovensko, Rusko či Vietnam.

Výčet nejzajímavějších myšlenek najdete v příštím Bulletinu Institutu Václava Klause. Proto jen pár stručných postřehů. Ten první od Václava Klause jako ekonoma, který cítil potřebu „razantně odmítnout“ tezi o údajném nedostatku pracovních sil. Podle Klause nic takového neexistuje a z principu nemůže existovat. Kdyby mu to nějak student tvrdil, dostal by při zkoušce nedostatečnou.

Druhý postřeh od nejmenovaného vysokého úředníka státní správy, který mluvil o tom, že existují politici a úředníci „s rodinnými vazbami na neziskový sektor“, a že tito lidé úmyslně vkládají díry na zákonů, na které pak útočí neziskovky a jejich právní kanceláře. Třetí postřeh ukazuje, jak je naprosto kriticky důležité, aby se na všech školách vyučovalo výhradně v češtině a že vznik škol anglických a jiných nutně povede k tomu, že se některé skupiny cizinců přestanou integrovat a začnou vytvářet izolované skupiny.

Čtvrtý postřeh je něco, na čem se shodli pan kancléř Weigl a zástupce odborů. Tím, že přijímáme migranty, „vyzobáváme“ společnosti jiných zemí, kde ti lidé pak chybějí, což vede k udržování celých společností v chudobě. Chce-li někdo pomáhat chudým zemím, ať začne absolutním zákazem migrace. Krást jim lidi a potom posílat rozvojovou pomoc, je pokrytectví. Svoboda pohybu pracovních sil se tak ukazuje jako princip škodlivý pro všechny.

A za páté. Ladislav Jakl a moje maličkost jsme se zaměřili na to, jaká je schopnost hostitelské společnosti asimilovat příchozí. Já jsem dokonce tvrdil, že imigrace musí být posuzována právě ve světle této schopnosti. Tam, kde kde dokážou každého příchozího tvrdě a nemilosrdně přinutit, aby se přizpůsobil, tam si mohou dovolit více migrantů než tam, kde jsou laxní. A pokud společnost propadne zhoubné doktríně multikulturalismu, pak pro ni může být zničující i malá skupina migrantů. Jeden jmenovaný profesor ekonomie nás sepsul, že asimilační schopnost není měřitelná veličina, takže s ní nemáme otravovat. Nicméně já už tuším, že se tomu budu věnovat ve svém příspěvku do migračního sborníku, který IVK připravuje.

13. 9. 2018

Nemůžu si pomoci, ale pořád mi vychází, že pokrytec Babiš představuje mnohem menší zlo než tzv. tradiční demokratické strany. V této chvíli mu musíme držet palce, aby se udržel do doby, než vyroste vlastenecká formace tak silná, aby mohla pomýšlet na "vstup do Strakovky hlavním vchodem."

Andrej Babiš pro PL ostře proti EU: Stojím za Orbánem. Telička je zrádce. Poche ministrem nebude

13. 9. 2018

Konečně už chápu, proč kavárna tak horlivě připomínala srpen 1968. Hledala vzor podlézání okupantům, psaní zvacích dopisů a všeho kolem toho. Ti lidé věděli, že to budou v nejbližších týdnech potřebovat. Co by si kavárna bez Biľakova příkladu počala.

13. 9. 2018

Viktor Orbán to vmetl do tváře vládcům imperia naprosto jasně:

Každý národ má právo uspořádat podle sebe život ve své zemi. MY budeme chránit svoje hranice a MY určíme, s kým budeme žít pospolu. Maďarsko se vašemu vydírání nepodvolí. Budeme bránit svá práva, kdekoliv to bude třeba, i proti vám.

Někdo možná bude říkat, že Maďaři jsou lepší vlastenci a proto... Jenže ono je to i obráceně. Je snadné být vlastencem v zemi s takovým premiérem. A je obtížné být vlastencem v zemi, kterou vedou zbabělí ubožáci krčící se před úředníky impéria. I proto bylo zvolení Miloše Zemana tak důležité.

12. 9. 2018

Šumperská debata Migrace před branami je k dispozici v plně profesionálním zpracování (Balík - Hampl - Hauzner - Ťulpík).

12. 9. 2018

Z dnešního rozhovoru pro Sputnik:

Podle názoru Michaely Šojdrové by Česká republika mohla poskytnut útočiště sirotkům, dětským uprchlíkům ze Sýrie. Mohl byste tento návrh okomentovat?

Dovoluji si připomenout, že paní poslankyně Šojdrová je známá podvodnice, která občanům České republiky již opakovaně veřejně lhala, a to právě ve věci imigraci. Je smutné, že zatímco různí drobní podvodníci jsou zavíráni, paní Šojdrové se daří vyhýbat se spravedlnosti. Její prohlášení nemohou být brána vážně ani na vteřinu.

12. 9. 2018

Právě jsem si udělal profil na sociální síti Minds. Budu tam zdvojovat všechny posty z Facebooku, ale nebudu tam dávat nic navíc. Další sociální sítě budou následovat.

Profil Petra Hampla na sociální síti Minds.com

11. 9. 2018

Fantova kavárna, jeden z skvostů secesní Prahy, prošla neuvěřitelně odpornou přestavbou. Vypadá teď jako kantýna v nějaké korporátní centrále. Kdyby to udělal soukromník, který zoufale potřebuje peníze, snad by se to ještě dalo pochopit. Ale tohoto barbarství se dopustil státní podnik Správa železniční dopravní cesty. Neuvěřitelné.

11. 9. 2018

Spolehlivou cestou, jak zničit lidskou svobodu, je vyhlásit také svobodu korporací, potůčků, motýlů, planety Země, literárních děl, finančních toků a čehokoliv dalšího.

A co se týče pseudoargumentu, že korporace se skládá z lidí, nechť je to posouzeno. Na jedné straně svoboda majitele jedné akcie Facebooku, na druhé straně svoboda občana země, kde Facebook působí. Majitel akcie ztratí možnost hlasovat o blokování (jeho hlas stejně nemá žádnou váhu), občanům země hrozí úplná ztráta občanských svobod, pokud Facebook zničí demokracii. Koho má preferovat stát, který si občané zřídili k tomu, aby chránil jejich svobodu?

10. 9. 2018

Vzestup Švédských demokratů nic nemění na tom, že strany prosazující genocidu etnických Švédů a rychlou islamizaci země drtivě zvítězily.

Rozdíl mezi Švédskem a jinými zeměmi je především ekonomický. Švédsko je schopné bez problémů financovat život neustále se rozrůstající nové aristokracie a efektivně potlačovat všechny pokusy o lidovou vzpouru. Úspěch Švédských demokratů ukazuje, že i švédská nová aristokracie slábne. Jenže neslábne dost rychle. Než bude země zralá na změnu, bude plně ovládnuta nepřítelem, resp. rozdělena mezi Afghánce, Somálce a další.

Budiž nám to varováním. Česká republika totiž naprosto přesně opakuje švédskou cestu.

10. 9. 2018

Martin Konvička:

Ještě k víkendové vraždě v Köthenu.

V médiích probublalo, že oběť se s Afgánci "dostala do hádky". A opět jde o VÝCHODNÍ Německo. Možná se v bývalé NDR vraždí více, než v bývalé NSR, protože Wessis jsou za ta léta naučení, že Novoněmcům se neodporuje, kdežo Ossis se s tím nemíní smířit.

A opět se média bojí "nového Chemnitz" - o zavražděného mladého člověka jim vůbec nejde, bojí se "nacionalistů".

Řekněte jim někdo, že v Německu bude ještě mnoho Chemnitz ... stejně jako mnoho Vukovarů, Račaků, Srebrenic. Brzy.

9. 9. 2018

Z dnešní úvahy:

Vlastenecké hnutí má co nabídnout. Svobodnou a nezávislou zemi s vlastní ekonomikou, vlastními univerzitami a vším, co k tomu patří. To si vyžádá neskutečné práce, ale vytvoří také nespočet nových příležitostí. Takových, jaké globální svět prostě nemůže nabídnout.

- Bude zapotřebí vybudovat tisíce a tisíce nových firem. To je výzva pro podnikatele, budoucí vlastníky a jejich manažery.
- Bude zapotřebí vytvořit české značky, které dokážou konkurovat německým (jejichž produkty jsou fakticky jen montovány z českých komponent) . To je výzva pro obchodníky a ředitele.
- Bude zapotřebí vybudovat vlastní systém obrany a vlastní ozbrojené síly.
- Vytvořit skutečně funkční mezinárodní vztahy a získat schopnost ovlivňovat dění v náš prospěch. Navázat spolupráci i s těmi, kdo jsou dnes označováni za nepřátele.
- Budeme potřebovat svobodná a profesionální média. Příležitost pro stovky lidí, kteří budou muset nahradit zoufalé propagandisty v dnešních médiích hlavního proudu. Tedy stejná změna jako v letech 1990 – 1992.

Petr Hampl: Jaké má být české národní hnutí

9. 9. 2018

Hezky se nám zformovala skupina lidí, kteří sice nic neumí, práce se štítí a pracujícími lidmi pohrdají, zato nám mohou poskytnout morální vedení. Třeba tento fanatický stoupenec Jiřího Drahoše. Drahoš do senátu! Doplnění: Ten statečný mládenec tu zprávu právě vymazal.

9. 9. 2018

Možná to znáte. Máte docela načteno o islámu a dostanete se do debaty s někým (třeba i ze své rodiny), podle koho je islám vlastně super a jenom pár okrajových magorů ho zneužívá. Což je, žel, ještě podpořeno tím, že média většinou papouškují nehorázné lži o kultivovaném tolerantním náboženství, které prý vždy bylo součástí evropské kultury atd. V poslední době se k této ideologické masáži přidávají i učebnice (v Toulkách světovou minulostí se třeba můžete dočíst, že džihád je typ modlitby a Mohamed byl respektován díky své mírnosti a velkorysosti).

Bill Warner proto sepsal jednoduché postupy jak argumentovat, aby debata zůstala založená na faktech a pravá podstata islámu je ukázala. Od dneška tu knihu (Jak debatovat o islámu) prodávám i ve svém internetovém obchůdku.

9. 9. 2018

Kdyby vláda zabavila majetek Člověka v tísni, kdo by za pár let podporoval restituce? Bojím se, že církve nepochopily, že problém je v tom, zda budou vnímány jako další neziskovka nebo jako užitečné a potřebné těleso.

8. 9. 2018

Nejspíš založím politickou stranu Maminky a ostatní (MAO). Své mamince přece důvěřuje každý. A pak začnu žalovat všechny skutečné maminky za používání toho slova. Když to můžou dělat starostové...

8. 9. 2018

Z přípravy videopořadu, kde budu zasazovat jednotlivé politické a společenské události do širší perspektivy civilizačních trendů. Nebude to o tom, který politik je lepší či horší, ale o tom, co to znamená z hlediska záchrany nebo blížícího se konce naší civilizace. Pořad bude určen zvláště čtenářům Prolomení hradeb, takže doporučuji se s tou knihou aspoň povrchně seznámit. Budu se snažit, aby byl první díl k dispozici tak během dvou týdnů.

8. 9. 2018

Takhle to dopadá, když je někdo v politice tak dlouho, že zapomene, že existuje něco jako morálka.

Naprostá většina veřejnosti pokládala restituce za hluboce amorální a od jejich schválení nepodnikly církve nejmenší pokus přesvědčit veřejnost, že by mohly být obecně prospěšné. Naopak, s výjimkou pár statečných kolem kardinála Duky a některých velmi malých sborů se církve postavily na stranu nadnárodních elit proti českých lidem. A teď se to pokouší dohnat do krajnosti a vysoudit všechno, co jim nešťastná formulace zákona umožňuje.

Představa, že nějaká organizace může okázale ignorovat morální cítění téměř celého národa je naivní. Až dojde k dalšímu pokusu o znárodnění (a ono k němu dojde), nenajdou naprosto žádnou podporu. Zaslouženě.

Marian Jurečka: Prezidentovi vadí, že se v některých případech církve obrátily na soudy, aby spravedlivě rozhodly ve sporných případech a tak souhlasí se zdaněním toho, co bylo ukradeno a bylo vráceno po 75 letech. Ještě si můžeme říkat právní stát?

Neuvěřitelně zvrácená logika, že se někdo dovolil obrátit regulérně dle platných zákonů na soudy, aby byla posouzena spravedlnost, tak ho just za tuto drzost chtít spravedlnost potrestáme! Prostě toto si dovolit je moc. Ty vogo to je neuvěřitelný.....

7. 9. 2018

Jiří Weigl, ředitel Institutu Václava Klause:

Zabránit lidem z jiných zemí, aby k nám přicházeli za dávkami, je chvályhodný cíl. Nestačí to ale. Migrační problém, jakému čelíme, je daleko širší.

Riziko migrace pro Česko: Diskutujme vážně. Máme zde totiž víc imigrantů než leckde na Západě. Proč je tu ještě relativní klid? Poučme se z fatálních chyb jiných. Podceňovat či zužovat problém se nevyplatí

6. 9. 2018

Ze včerejší kontaktní kampaně. V nadcházejících týdnech budu v různých regionech podporovat různá seskupení a jejich kandidáty. Ale vždy spolehlivé, odvážné a spolehlivé vlastence. Jako třeba Ladislava Jakla.

6. 9. 2018

Na zítra je (pátek 7. 9.) naplánováno společné pití piva vlastenců z epicentra českého neomarxismu, tedy obcí jako jsou Dobřichovice, Černošice apod. Detaily nebudu z pochopitelných důvodů uvádět, ale komu se zajídají lavičky Václava Havla, vlajky Tibetu a časopis ProRock ve schránkách, nějak si zjištěte, kde to je a přijďte.

6. 9. 2018

Z krátkého rozhovoru o mateřské učitelce - vegance:

Je zapotřebí najít hranici mezi osobním přesvědčením a vštěpováním hodnot. Děti by se měly učit, že někteří lidé jsou podivínští a že to patří k životu. To je v pořádku. Nesmí to mít ale podobu vštěpování hodnot. Hledání té hranice, to je něco, co nelze řídit centrálně. Lidé se prostě musí dohodnout a učitelé musí respektovat priority rodičů.

Za veganství vyhazov ze školky. Kauza, která hýbe Českem

5. 9. 2018

Pondělní MF Dnes nevzbudila až tolik pozornosti. Ale měla. Andrej Babiš oznámil prostřednictvím hlavního článku na titulce svého největšího média, že novým klíčovým tématem hnutí ANO bude jak zastavit imigraci z islámských a afrických zemí. Citovaný Babiš používá formulaci Benjamina Kurase (který je dosud podstatnou částí mainstreamového tisku pokládán za nepřijatelného xenofoba). Hampl, Konvička a další už asi rehabilitováni nebudou (v tom byli komunisti o něco poctivější), i tak se ale jedná se o radikální změnu politického prostředí.

Je samozřejmě otázka, nakolik to AB myslí vážně. To ukáže dnešní jednání s Angelou Merkelovou (nechystá si pozici, aby měl kam ustupovat?) a hlavně nadcházející parlamentní hlasování o sadě dokumentů, do kterých byly přesunuty imigrační kvóty (Marakéš, Úmluva o právním postavení uprchlíků a další). Dosud Babišova vláda tyto dokumenty podporovala.

Nicméně i kdyby se jednalo jen o změnu v rétorice znamená to, že od nynějška vypadá politická diskuze takto:

Střed znamená - nepřijímat nikoho a poskytovat nějakou čistě formální "pomoc v místě." (ANO)

Výrazně vlevo znamená - přijímat ty, kdo opravdu prchají před válkou,ovšem po důkladném prověření. (ODS)

Levý extrém znamená - aplikovat praxi běžnou v západní Evropě. (KDU-ČSL, Zelení, Piráti, TOP)

Výrazně vpravo - kontrolovat, zavírat mešity, provádět masové deportace. A samozřejmě nebrat naprosto nikoho dalšího. (snad SPD - jestli jim to ještě vydrželo)

Pravý extrém - pogromy na snědé lidi atd. (neexistuje)

(slova "vlevo", "vpravo" jsem použil, protože nevím o úplně vhodném termínu. Klidně to můžete nahradit jinými výrazy)

4. 9. 2018

Dnešní úvaha je zakončena takto:
Zkrátka, vypadá to, že se vyjasňuje, že neomarxisty řízený západní svět spěje k jasně stalinské podobě. A protože společenské systémy mají tendenci vytvářet kompaktní formy, můžeme s vysokou pravděpodobností očekávat, že nakonec dojde i na tu stalinskou brutalitu. Otázkou jenom je, jak si rozdělí práci oficiální policie, bojůvky typu Antifa a džihádistické skupiny.

Správní intelektuálové vám samozřejmě řeknou, že nic takového nehrozí a že jenom straším. Jsou to stejné typy, co tvrdily, že neexistuje stalinský teror ani Gulagy, potom dospěly k tomu, že Hitlerovy koncentrační tábory jsou jen taková rekreační zařízení, následovalo vzývání velkého humanisty Mao Ce-tunga… až po současné nadšení pro „náboženství míru.“ Když takoví lidé tvrdí, že nehrozí jiné nebezpečí než globální oteplování, můžete se cítit naprosto bezpečně.

Petr Hampl: Normalizace nebo stalinismus?

4. 9. 2018

Zelení jdou do voleb s programem vytvořit v Praze islámskou non-go zónu. Nevolil bych je, ale rozhodně mi to připadá férovější, než když se tzv. solidní strany vykrucují „nejsme vítači, ale...“ a jsou připraveny podpořit stejné kroky.

4. 9. 2018

Čtyři poznámky k hezkému vtipnému textu Ládika Větvičky:
1) Není pravda, že by ve všech dobách připadalo starým, že mladí jsou jaksi horší. V některých dobách to tak je. V jiných dobách jsou staří na mladou generaci hrdí. A často je to někde mezi.
2) To, co Láďa píše, se netýká všech mladých, ale pouze těch, kdo si nechali nakukat, že to s nimi euroelity myslí dobře a že na ně čeká úžasný snadný život v korporátních centrálách, redakcích nebo neziskovkách. Většina z nich bude ve skutečnosti kopnuta do zadnice, ale to ještě nevědí.
3) Dnešní mladí jsou nesporně mnohem snadněji manipulovatelní, než jsme byli my. To se neprojevuje jenom v politických názorech, ale také ve spotřebitelském chování.
4) Na mladých lidech je především vidět, jak zoufale se snaží uniknout světu svých rodičů. Je přirozené, že jim to zazlíváme, ale na druhou stranu - co jim ten svět nabízí? Erozi občanských svobod, klesající životní úroveň, buzeraci na každém rohu a rýsující se debakl ve střetnutí s islámem. A hlavně, pro mnoho z nich je v podstatě nemožné vést podobný život jako jejich rodiče, protože pracovní trh je nesrovnatelně těžší, byty nedostupné, úroveň vzdělání o třídu horší, úřady dotěrnější...

Větvička: Zkurvená generace

4. 9. 2018

Obávám se, že diskuze o důchodcovských a studentských slevách na jízdném ukazuje, jak strašlivě myšlenkově zdegenerovala tzv. pravice.

Vláda provedla to, že seškrtala některé nesmyslné a zbytečné výdaje a ušetřené peníze převedla na podporu důchodců a rodin se školními a studujícími dětmi. Došlo tím k nějakému omezení svobod? Zvýšil se tím rozpočtový deficit? Ani v nejmenším. Každý normálně smýšlející občan by měl zajásat.

Jenže je tu skupina lidí, která má pocit, že národní prosperita musí být založena na tom, že chudým lidem se daří co nejhůře a zachází se s nimi co nejnespravedlivěji. Takže slyšíme povyk o údajné pohromě, kterou to způsobí. Kdepak, žádnou ekonomickou pohromu to nezpůsobí. Možná to způsobí trauma pár arogantním blbečkům, co odvozují své sebehodnocení od výsměchu těm, kdo jsou na společenském žebříčku o něco níže. Jen houšť takových traumat!

A dodatek:

Někdy se říká, že levicové myšlení je založené na lidské závisti. Ale v poslední době mám pocit, že to mnohem víc platí o pravicovém myšlení.

Třeba diskuze o dotovaném jízdném. Každý z těch pravicových kritiků byl ochoten bez problémů snášet, že se ty peníze vyhazovaly z okna. To je v pořádku. Ale jakmile je s nimi odlehčeno důchodcům a rodinám s dětmi, hned je oheň na střeše. Co je to jiného než obyčejná závist?

3. 9. 2018

Dostupnost bytů v Praze a okolí pro české pracující je nedosažitelná, dokud nebude vydán zákaz prodeje cizincům. Bohatí Rusové, Číňani, Arabové a další mohou platit víc než kterýkoliv český pracující. A je jich dost, aby na místní lidi nezbylo, ani kdyby se bytová výstavba zdvojnásobila či ztrojnásila. A to k nim musíme připočíst ještě proud prchajících západoevropanů, který bude sílit.

Pokud se nepodaří prosadit zákaz prodeje cizincům, nakonec nezbyde než znovu vytvořit segment státních bytů se vší korupcí, šmelinou, neefektivitou, tisícovkami prázdných bytů a obrovským rizikem, že tam nakonec budou místo českých lidí nastěhováni imigranti. To je nutná cena za volný pohyb lidí, kapitálu a zboží.

Kdy už nám dojde, že na otevřené ekonomice vydělává jen úzká vrstva nejbohatších a různí spekulanti?

2. 9. 2018

Čtení na nedělní večer. Moc se těším.

2. 9. 2018

Sborník z konference "Opravdu žijeme v éře střetu civilizací? - 10 let od smrti Samuela Huntingtona" je k dispozici zdarma ve formátu PDF.

Přispěli do něj Jozef Banáš, Petr Hampl, Jan Keller, Benjamin Kuras, Petr Robejšek, Jiří Weigl, Petr Žantovský.

Sborník z konference 10 let od smrti Samuela Huntingtona

2. 9. 2018

Neměl by někdo Drahošovi šetrně sdělit, že už nekandiduje na prezidenta, nýbrž na senátora a že jeho soupeř se nejmenuje Miloš Zeman ale Benjamin Kuras?

2. 9. 2018

Jaroslav Bašta:
Prvním předpokladem pro překonání tohoto nového typu ekologické krize bude změna myšlení. Do staveb budoucích přehrad a záchrany lesů by nadále neměli mluvit aktivisté, jejichž nevyřčeným ideálem je divočina bez lidí. Za současné klimatické situace se dosavadní lhůty povolování staveb stávají překážkou, která bude doslova ohrožovat naší existenci.

Jaroslav Bašta: Hráze a ideologie

2. 9. 2018

Se smutkem a znepokojením sleduji proces "zlepšolidňování" části protirežimní opozice. Jakmile je hlasy rozzuřených voličů dostaly do hry, získali někteří dojem, že bude prospěšné, když se začnou trochu podobat TOP09 nebo ODS nebo ANO nebo jiným "solidním subjektům". Projevuje se to třeba v tom, že před obecními volbami cudně mlčí o otázkách islámu, imigrace, bezpečnosti, obranyschopnosti atd.

Přitom na obecních zastupitelstvech záležet bude, ne že ne. Miliony lidí mají ve svém okolí nějakou muslimskou rodinu, a z každá taková rodina se může potenciálně stát centrem větší komunity. Co udělá váš starosta, pokud to bude zrovna u vás? Co udělá, jestli do města přijde arabský investor? Podpoří ho? Postaví se na rázně na odpor? Bude dělat, že nic nevidí? Ostatně, k islamizaci Teplic nemuselo dojít, kdyby byli na místě chamtivého Kubery a jeho kumpánů poctiví a čestní lidé. Ve skutečnosti neexistuje žádné téma významnější než imigrace, a to ani na místní úrovni.

Proto mám obrovskou radost z jednoznačného prohlášení Davida Nepimacha ze Zlína. Jasný projev odvahy, rozhodnosti a dobrého úsudku uprostřed spousty nejasností a vyhýbavých formulací. Kéž by ho následovali i další.

1. 9. 2018

Milí mainstreamoví novináři. Vadí vám, že vás mnoho spoluobčanů pokládá za škodnou? Tak přestaňte ničit vlastní zemi, urážet vlastní národ, plivat na vlastní spoluobčany, šířit lži, cenzurovat pravdu a volat po nastolení totalitního režimu. Uvidíte, že se vaše reputace zlepší.

1. 9. 2018

Hana Lipovská:

Byl pátek 1. září 1939

Děti, které se narodily v roce 1933 šly poprve do školy.

Na titulní stránce Lidových novin vyšla báseň Josefa Ošmery "Mrtvá čejka".
Stěží si na ni kdo vzpomene.
A přesto byla v lecčem prorocká, neboť se v ní brněnský básník ptal:
"Kdo, dobrá matko, ochrání tvé děti?"

Byl pátek 1. září 1939
A Německo zahájilo útokem na Polsko druhou světovou válku.

Neumíme sečíst české oběti německého vraždění.

Neumíme spočítat počty hodin strachu těch, kdo každý den se staženým hrdlem čekali na vylepení seznamů popravených.

Neumíme spočítat hodiny strachu těch, kdo byli předvoláni na Gestapo, ponižováni a mučeni,
a už vůbec neumíme spočítat hodiny strachu jejich rodin, které na ně doma v zoufalství čekaly.

Neumíme si ani náhodou představit, co snad cítili Češi v Kounicových kolejích, na jejichž popravy si brněnští Němci kupovali vstupenky jako na fotbal.

Neumíme si představit, co zažívali studenti, kteří museli opustit své vysoké školy.

Vlastně o celé válce nevíme vůbec nic, i kdybychom uměli dopodrobna popsat všechny bitvy a všechny dohody.

Našich českých a moravských obětí bylo mnohem, mnohem více než odhadovaných 343 000 zavražděných.

Na vrub německého běsnění musíme přičíst vlastně i rok 1948, neboť komunisté by stěží mohli uspět, pokud by jim k tomu německý národní socialismus neumetl cestu.

Přesto jsme neprohráli.

Ne "jen" proto, že naše země nebyla zničena a vyhlazena.
Ne "jen" proto, že naši vojáci na všech frontách uspěli.
Ne "jen" proto, že jsme nakonec stáli na straně vítězů.

Ale především proto, že jsme Německu přece jen nakonec dokázali jeho zločiny na českém národě odpustit.
Dokázali jim totiž odpustit ti, kdo koncentráky skutečně prošli, kdo byli mučeni, kdo během války prožili celá tisíciletí strachu, ti, kdo viděli umírat své děti.

Odpouštět musíme.
Zapomínat na pátek 1. září 1939 však nikdy nesmíme.

1. 9. 2018

Zatímco oficiální představitelé židovských organizací jásají nad islamizací Evropy, rabín David Bohbot přistupuje k multikulturnímu dialogu poněkud praktičtěji. Jsem hrdý, že se mohu přátelit s lidmi, jako je on.

31. 8. 2018

Média dramaticky zveličují útoky proti migrantům v Německu. Patrně se snaze mobilizovat proti "krajní pravici" a případně ospravedlnit represe. Další chyba!

Fanatičtí přívrženci migrace a islamizace jsou zmobilizovaní dost, a není žádná skupina obyvatel, ze které by jim mohla vzejít posila. Represe vůči domácímu obyvatelstvu nepotřebuje žádné jiné ospravedlnění než hrubou sílu. Ostatně, na ničem jiném se vládnutí v zemích EU již dávno nezakládá.

Nadsazené zprávy o útocích ale mohou povzbudit miliony Němců, kteří dosud nedošli odvahu k odporu. Nečekejme vlnu násilí, ale další pokračování eroze merkelovské tyranie. S dopadem na dění v dalších zemích včetně ČR.

31. 8. 2018

Ne, že bych byl zrovna nadšený babišista, ale tohle se mu povedlo. Bravo!

Vyhubit novináře jako blbouny? Je to sympatické zvíře, řekl Babiš na výrok Zemana

31. 8. 2018

Pražští Piráti intenzivně pracují na tom, aby dohnali renomé Žít Brno. Vzhledem k tomu, že jejich pravděpodobným koaličním partnerem je ODS (a že tudíž hlas pro ODS je i hlasem pro Piráty), mohli bychom naivně předpokládat, že se k tomu ODS ozve. Ani náhodou! Tam se místo toho řeší "mladý" Klaus.

Pozorování ODS je sociologicky nesmírně zajímavé. V původně konzervativní až nacionalistické straně ovládli neomarxisté nejdřív byrokratický aparát, pak dostali svoje lidi na klíčové pozice a postupně přiměli celou stranu až k řadovým členům, aby převzali novou ideologii. Kdo se nepodrobil, buď odešel nebo byl odsunut do ústraní či přežívá jako exot.

Neomarxisté doufají, že totéž mohou provést s celou společností, ale z řady důvodů to není možné. Především proto, že normální lidé mají svoje zájmy a své představy o životě, které mohou hájit proti elitám. Řadoví členové ODS oproti tomu nemají žádný svůj životní prostor, který by byl nezávislý na stranickém aparátu.

Plán Pirátů pro Prahu: Inkluze homosexuálů v městských firmách

31. 8. 2018

80% mladých Turků žijících v Nizozemí má za to, že na násilném džihádu proti nevěřícím není nic špatného. Jak se nedávno nechal slyšet šéf Člověka v tísni Šimon Pánek, integrace proběhla úspěšně.

Young Dutch Turks’ radical views worry MPs, call for more research

30. 8. 2018

Všimněte si, že stvoření Jandourek nenašel odvahu, aby přinesl argumenty a setkal se se mnou přímo z očí do očí.

Není to výjimečná záležitost, je to typický rys současného neomarxistického intelektuála. Ví, že myšlenkově nemůže soutěžit, takže metá zdálky urážky, posílá anonymní udání a snaží se oponenta zlikvidovat mocensky. Nakonec se ti křiváci navzájem poplácávají po zádech, jak hezky brání "liberální demokracii."

Jan Jandourek:

Tragikomická postava Petra Hampla by za normálních poměrů sloužila jen k pobavení a jako poznámka pod čarou v pojednání o extremismu. Poměry ale moc normální nejsou a tento zmatený extremista si nachází jako guru značné publikum.

30. 8. 2018

Volební doporučení akce D.O.S.T. Asi s polovinou souhlasím, druhou polovinu těch lidí neznám. Ale vybízím, aby ta doporučení byla brána vážně. D.O.S.T. jsou solidní lidé, dobří vlastenci a nemluví do větru.

Doporučení Akce D.O.S.T. k senátním volbám 2018

30. 8. 2018

Smrt kolika lidí způsobili za posledních 20 let neonacisté? A smrt kolika lidí způsobili multikulturalisté? Obě ideologie jsou odporné, ale ta druhá je zjevně nesrovnatelně nebezpečnější. Tomu by měl odpovídat i postup úřadů.

30. 8. 2018

Moje bojovná manželka zablokována na 30 dnů za urážku jednoho zločinného miliardáře. Neobolševická úderka označovaná jako kavárna možná slaví. Ale my zkušenější víme, že nejlépe se směje ten, kdo se směje naposled.

Pokud jí budete chtít poslat zprávu, tak e-mailem, nebo přese mne.

30. 8. 2018

Šafrovo Forum24 mi věnovalo svou ctěnou pozornost. Ke všemu, co o mě píší, se hrdě hlásím. Jen nevím, proč jsem "někdejší sociolog". Co mám dělat, abych byl zase "současný sociolog"?

Forum24: Někdejší sociolog Hampl tvrdí, že Evropané mají povinnost chovat se brutálně

30. 8. 2018

Kompletní záznam šumperské besedy "Hampl a tři senátní kandidáti" je zde:

29. 9. 2018

Druhý úryvek z připravovaného rozhovoru pro parlamentky:

Co se týče pravicových představ o rušení byrokratického šikanování, to jsou jenom takové pokrytecké řeči. Ti lidé dobře vědí, že korporace nikdy nepřipustí deregulaci. Zároveň ale chtějí chránit korporace. Požadavek na omezení byrokracie jim přináší politické body a poslanecká místa, ale oni sami vědí, že ty věci nikdy nebudou realizovány. Je to jen podvod na voliče.

29. 9. 2018

Americká vláda zvažuje regulaci, která zabráním firmám typu Google prosazovat vlastní politické priority. však už byl nejvyšší čas. Nejlepší je, když taková manipulace vůbec není. Ale pokud už je, má podléhat demokratické kontrole a ne korporátním centrálám.

29. 9. 2018

Není bez zajímavosti, že před několika měsíci uniklo z organizace Georga Sorose tajné memorandum obsahující 50stránkový plán s cílem "odstranit ze sociálních sítí pravicovou propagandu a fake news." Časová shoda s hyperaktivitou slunek čistě náhodná.

Jihad Watch: Soros-funded social media censorship plan aims to silence all dissenters from the hard-Left agenda

28. 8. 2018

Další fatální chyba německé vlády Angely Merkelové. Nepokusila se řešit situaci v Chemnitz (nebo to alespoň předstírat), ale postupovala stylem: Každý, kdo bydlí v Chemnitz je rasista, nasilí vůči chemnitzským nebudeme řešit.

Pokud bylo cílem, aby se tamní lidé semknuli, byl to skvělý krok. Město Chemnitz je velikostí srovnatelné s Ostravou, je tedy dostatečně velké, aby mohlo vytvořit vlastní veřejné mínění v zásadě nezávislé na celostátních sdělovacích prostředcích. A je dost malé, aby tam nemohla vzniknout masivní "kavárna" a aby multikulti aktivisté byli jen izolovanou skupinkou. Už v loňských parlamentních volbách tam byla AfD druhou nejsilnější stranou, příště mohou pomýšlet na starostu. A jakmile existuje alespoň jedno dlouhodobé centrum odporu, je pro vládnoucí moc všechno těžší.

Zkrátka, potvrzuje se analýza z jedné nejmenované knihy. Nová aristokracie drží obrovskou koncentrovanou moc, ale zároveň je totálně neschopná.

28. 8. 2018

Svoboda projevu znamená, že si mohu říkat, co chci. Svoboda projevu ale neznamená, že má někdo povinnost trávit čas tím, že bude moje výlevy číst, poslouchat nebo dokonce reagovat. Pokud se s někým přestanu bavit (a třeba si ho zablokuju), nijak tím omezuju jeho svobodu projevu.

28. 8. 2018

Na událostech v Chemnitz je vlastně nejzajímavější to, s jakou samozřejmostí počítá politicko-intelektuálská třída s tím, že znásilňovat a vraždit místní obyvatele je normální. Ještě před generací by to tomu bylo tak, že kdyby dovezli imigranty, kteří by vzápětí spustili teror proti místním lidem, následovaly by rezignace a nejspíš i nějaká forma trestního stíhání úředníků, aktivistů a možná i politiků. Dnes naopak vidíme nesmírný údiv: Ono se to těm lidem nelíbí! Oni si stěžují! To musí být nějací nebezpeční extrémisté!

Jak jsem ukázal v krize Prolomení hradeb, to nejvýznamnější, co se na Západě změnilo, je vytvoření tak obrovských rozdílů mezi lidmi různých sociálních vrstev, že už se přestali cítit být stejnými bytostmi. Termínem "nová aristokracie" vyjadřuji, že se jedná o uspořádání velmi podobné tomu, jaké Evropa znala před průmyslovou revolucí (a před nástupem kapitalismu). I proto přestaly dosavadní politické ideologie fungovat (to je to tolik diskutované zrušení rozdílů mezi levicí a pravicí) - jsou určeny pro jiný svět.

27. 8. 2018

Všechno zlé je k něčemu dobré, říkávala moje babička. Když dnes vidím rozdíl mezi východními a západními Němci, nějak mi vůbec není líto, že nás Západ nezačal formovat už o dvacet let dříve.

Záznam demonstrace v Chemnitz.

27. 8. 2018

Při budování stříšky na zakrytí palivového dřeva jsem dosáhl autentického stylu afrických slumů. Nesporně jsem tak vytvořil kulturní obohacení. Kam mám poslat tu žádost o dotaci? Myslíte, že je 3,6 milionu je dost?

27. 8. 2018

Dopis čtenáře:

Vážený pane doktore,
omlouvám se, že Vás svým e-mailem zřejmě připravuji o drahocenný čas. Považuji však za radostnou povinnost reagovat na první odstavec textu „STATEČNOST A SLUŠNOST SE VRACÍ“ vzpomínkou na událost školního roku 1934/35, kdy jsem byl žákem druhé třídy obecné školy ve vinohradské Kladské ulici.

Rajon bydliště (okolí Orionky) „měli na starosti“ členové policie, kteří znali každého, kdo ve svěřeném rajonu bydlel, a věnovali pozornost každému jinému, kdo si tam počínal jakkoli nenormálně. Jednoho dne jsem byl poškole a dotyčný člen policie se vracejících se spolužáků ptal „kde máte Jirku?“.

Vysvětlili mu věc a tím prozatím záležitost skončila. Když jsem se asi po hodině vracel sólově, Franta (tak se onomu policistovi v okolí říkalo) mě zastavil otázkou: „Jirko, cože dneska sám a tak pozdě?“ Pověděl jsem mu důvod. „A kvůli čemu jsi byl poškole?“ „Psal jsem plničkou“ – plnicím perem, jímž se tehdy ve škole psát nesmělo a já se hloupě chlubil, jaké jsem dostal – odpověděl jsem. „Tak běž domů“ zněla reakce na mou informaci, a sledoval mě pohledem až k vrátkům naší zahrady.

Takže skutečně, takhle to v uvedené době v jedné pražské části fungovalo.

Ještě jednou se, vážený pane doktore, za zdržení omlouvám a s přáním všeho dobrého jsem
v úctě

PhDr. Ing. ... .... (91)

27. 8. 2018

V Anglii žije nějaký magor, který systematicky uráží Čechy a české dějiny, protože nesplňují jeho představy o politické korektnosti. Budiž, je to jeho věc a jeho volba.
Ale když Obec spisovatelů dá takovému magorovi cenu, tak to v pořádku není. Dostane ji příští rok in memoriam nějaký nacistický válečný zločinec? Asi bychom se příliš nedivili. Mimochodem, z čeho je činnost Obce spisovatelů financována? Tuším, že to nebude zrovna z členských příspěvků lidí, co nejsou příjemci dotací.

Hana Lipovská:

Samé otázky...

Proč dáváme kulturní ceny chlápkům, kteří podstatou naší kultury pohrdají?

Kde leží kořeny drzosti britského profesůrka,
který srovnává Babičku s Mein Kampf?

Co má společného dílo prostoupené láskou k národu a Bohu poměřované dílem zkázy?

Opravdu myslí vážně, že

"český nacionalismus doby Němcové byl strašný. Kdyby takhle přemýšlel o Češích, cizincích a Židech někdo dneska, řeklo by se o něm hned, že je fašista"?

Je tak neskutečně hloupý, že si plete obranu existence národa s nacismem?
A nacionalismus s fašismem?

Tuší něco o rozdílu mezi samotným zlem nacismu a fašismu?

Mimochodem, ví, že v Babičce je i věta

"Myslila jsem si ovšem, že alespoň ty Čecha vyvolíš, svůj k svému nejlépe se hodí, ale nebyl ti souzen, nelaju ti. Jsme všickni děti jednoho otce, jedna matka nás živí, a máme se tedy milovati, bysme i krajané nebyli.“?

A nebo jen bohapustě hází dráždivými pojmy, aby byl zajímavý?

Kde bere drzost nazvat Čapka maloburžoazním autorem, na kterém je špatně úplně všechno?

Snad kvůli Hordubalovi? R. U. R?? Matce???

Ano, každý má právo vyjadřovat svobodně své myšlenky, byť sebepitomější.
Dokonce i já a pan profesor Pynsent.
Nicméně když už někdo má dostat cenu za šíření české literatury v zahraničí, bylo by fajn zvážit, zda jí náhodou nedělá službu medvědí.

Lidovky.cz: Na Čapkovi je všechno špatně, byl to maloburžoazní autor, říká britský bohemista

26. 8. 2018

Z připravovaného rozhovoru pro parlamentky:

Mluvíte o zahraničních investicích, jako by to bylo něco negativního.

Když bydlíte ve svém bytě a přijde investor, koupí si vaši kuchyni, takže tam už nemůžete vařit, je to pro vás dobré? Pak si koupí vaši koupelnu, takže se už nemůžete mýt. Jste na tom lépe? Jedinou výhodu to může mít, že za tu kuchyni a koupelnu získáte peníze, které vám umožní koupit si jiný byt. Ale my jsme svou zemi předali korporacím a nedostali výměnou absolutně vůbec nic. Jen pár výrobních hal, jaké se dají postavit za pár týdnů a které byly beztak financovány penězi daňových poplatníků.

Coming soon.

26. 8. 2018

Facebok zrušil skupinu Naštvané matky. Není to jen záležitost politická, ale taky podnikatelská. Naštvané matky jsou i nakladatelství a sociální sítě jsou pro ně klíčovým propagačním kanálem. Korporace prostě likviduje soukromý byznys a žádné zákony pro ni neplatí.

Před časem bylo oprávněné pobouření kolem případu, kdy Agrofert zlikvidoval úrodu nějakému drobnému farmáři. Tehdy to bylo vykládáno jako estébácký móres Andreje Babiše. Ve skutečnosti to bylo standardní korporátní jednání. Když pustíte do kurníku lišku, nepřežijí to slepice. Když pustíte do ekonomiky korporace, nepřežijí to soukromé firmy a zmizí i občanské svobody.

Teď si všimněte, že spousta zuřivých bojovníků proti Andreji Babišovi bude jednání Facebooku schvalovat. Kdyby si AB změnil příjmení na Babish a svou skupinu přejmenoval na Agrofert Corporation, budou z něj hýkat nadšením.

26. 8. 2018

Jedna z často opakovaných výmluv eurooptimistů spočívá v připomínání, že či ono ukradli nebo pokazili sami Češi, nikoliv představitelé EU. Pochopitelně! Nikdo přece netvrdí, že Juncker osobně rozkrádá cyklostezku v Horním Maršově nebo že Mogherini provádí inspekci v krámku ve Vrbně pod Pradědem.

EU nás poškozuje v první řadě tím, že tu systematicky a cíleně vytváří sociální vrstvu lovců /rozkrádačů dotací a že je motivuje, aby ničili vlastní zemi. Ti potom působí tu zkázu. Nicméně jejich jednání můžeme klást za vinu EU. Kdybychom nebyli v unii, většina těch lidí by se živila poctivě nebo by odešla krást do zahraničí nebo bychom si s nimi poradili.

25. 8. 2018

Advokát Aleš Rozehnal se předevčírem nechal slyšet, že pokud někdo požaduje střelbu při ochraně hranic, dopouští se tím trestného činu (v reakci na prohlášení Radima Fialy z SPD). Zajímavé na tom je, že sám Rozehnal dříve napsal několik článků o nebezpečí nekontrolované imigrace a postupné islamizace.

Obávám se, že to není problém mentální integrity jednoho člověka, ale že se projevuje obecný vzorec jednání. Mějme se na pozoru před solidními příslušníky elity, kteří "chápou rizika islámské imigrace, ale odmítají jednoduchá řešení". Takový člověk píše články a pronáší projevy, ze kterých mají vlastenci pocit, že je s nimi na jedné lodi. Možná získá i jejich hlasy ve volbách. Ale až přijde na rozhodování, podpoří invazní hordy. Vždy a pokaždé.

25. 8. 2018

Doporučuji video Tomáše Kluse natočené pro Člověka v tísni. Představuje svět, kde existují evropské zazobané dotované elity a chudí třetího světa. Ostatní bytosti jsou jen odpad, který nestojí za zmínku.

24. 8. 2018

Zatímco teoretičtí ekonomové varují před Trumpovou ochranářskou politikou, ekonomický růst trhá rekordy, každý měsíc vznikají statisíce pracovních míst a z růstu těží především dělnická třída. Další analýzy publikované Breitbartem ukazují, že na každé pracovní místo, které zanikne kvůli celním bariérám, připadne až deset (!) nových.
Poslední ekonomický vývoj USA ukazuje, mimo jiné, dva podstatné momenty:
a) Ekonomický růst tažený globalizací je nezdravý a těží z něj jenom úzká manažerská vrstva. Pro většinu obyvatel znamená ztrátu.
b) I lidé, kteří jsou roky mimo pracovní trh a všichni předpokládají, že už ztratili základní návyky, jsou schopni se změnit, když vidí perspektivu dobrých míst a když mnoho lidí v jejich okolí opět nastupuje do zaměstnání.
Česká republika je nesrovnatelně menším trhem než USA. Jenže téměř pro nikoho na světě nejsou nastaveny podmínky mezinárodního obchodu tak nevýhodně jako pro ČR. Rozhodně není na místě, abychom se nechali strašit, že pokud by se v českých zemích více vyrábělo pro český trh, a pokud bychom kupovali víc českých produktů, znamenalo by to pád do bídy.

Boom! The American Economy Added 213,000 Jobs in June

24. 8. 2018

Na dotaz MF Dnes o "nenávisti na sociálních sítích" jsem odpověděl asi něco trochu jiného, než ode mne slečna redaktorka očekávala:

Poznámkám na sociálních sítích přikládá příliš velká důležitost. Je tendence domnívat se, že nepřátelské poznámky by mohly postupně přerůst ve fyzické napadání. Ve skutečnosti ale nejsou žádné takové případy známy. V hospodě je možné, aby lidé na někoho nadávali, a poté se zvedli a šli mu „rozbít hubu.“ Na sociálních sítích se to nestává. Obávám se, že pozornost věnovaná této oblasti je dána spíše tím, kolik různých „think tanků“ a čerpačů dotací se na ní živí, než jejím reálným významem.

Co s nenávistí na sociálních sítích - odpovědi na otázky MF Dnes

24. 8. 2018

Cesta k vyšším mzdám a celkově lepším pracovním místům nevede přes stávky ani regulace, ale přes změnu struktury ekonomiky. Dokud bude tak obrovská část hospodářství patřit cizincům, kteří sem budou dávat práci s nízkou přidanou hodnotou, budou na tom čeští pracující špatně.

24. 8. 2018

Pokud se to migrantům nelíbí, mohou proti tomu třeba vyhlásit hladovku.

Novinky: Maďaři přestali zadrženým migrantům dávat jídlo.

23. 8. 2018

Prolomení hradeb dostává řadu pochval od intelektuálních celebrit. A jak knihu vidí čtenáři z řad normálních pracujících?

23. 8. 2018

Když ženy nechtějí o něčem diskutovat, muži musí mlčet, zavedli na berlínské univerzitě.Staromilcům se to nelíbí a my nechápeme proč. Stejně je tomu přece odjakživa v mnoha rodinách. Berlínská univerzita asi začíná být ústavem rodinného typu. Jen by měla přejmenovat na HPU (Humboldtova Podpantoflová univerzita). A taky by se tamní studentky měly naučit žehlit a vařit. Protože to k tomu uspořádání patří.

22. 8. 2018

Dvě slušně vychované staré dámy nechtěly být xenofobní a rasistické a dát každému šanci a ocenit slušné chování... dopadly podle toho. Kdyby daly na normální lidské instinkty a kdyby nedůvěřovaly těm, u kterých je vysoká pravděpodobnost násilného jednání, mohly se vyhnout okradení a zranění.

Hloupost a naivita není něco, co by mělo být obdivováno. Otočit se zády k imigrantovi není nic jiného než naivita a hloupost.

Mimochodem, k odpovědnosti za takové situace by měli být voláni také ti, kdo v médiích cenzurují informace o masové kriminalitě imigrantů z i islámských zemí.

22. 8. 2018

V Bibione metrouši
machrovat se pokouší.
Pro pořádné chlapy
jsou tu ještě Slapy.

Slapská přehrada bývala symbolem "dělnického luxusu" husákovského období. Pak ztratila na popularitě. Neoprávněně. Nádherná (téměř) přírodní vodní plocha v dosahu Prahy, v překrásné krajině, není tam narváno, ceny mírné. Radím využívat dokud je čas. Než se stane, že nějaký psedopodnikatel dostane dotaci, rozmístí tam pár hipsterských rekvizit a zvedne ceny tak, že Slapy budou mimo možnosti normálních lidí. Zatím jsou slapská letoviska nejlepší volbou pro lidi s běžným příjmem.

21. 8. 2018

Kavárna, pro kterou byla ještě včera národní suverenita přežitkem, ji dnes objevila jako zásadní hodnotu. Schválně, jak dlouho jim to vydrží.

21. 8. 2018

V srpnu 1988 jsem byl na chmelu a naše osádka valníku si vymyslela čestné označení "Brigáda socialistické práce 20. výročí." Jeden mladý asistent byl trochu nervózní, ostatním to bylo úplně jedno.

Rozumíte, tehdy bylo normální dělat si z toho srandu! V době, kdy někteří lidé byli opravdu nepříjemně poškozeni starými represemi a skalní komunisté se mohli bát o svou budoucnost. Ale ani jedni nebyli tak zapšklí a fanatičtí jako ti blbečkové, co dnes povykují po Praze s transparenty. S nimi se nevrací normalizace, s nimi je obnovován stalinismus.

21. 8. 2018

Obávám se, že nás dnes čeká den pro silné žaludky:

 • Kolaboranti, kteří vítají nové invazní hordy, budou kurážně kritizovat invazi, která proběhl v době jejich prarodičů.
 • Ubožáci, kteří se plazí před centrálou imperia, si budou vybíjet komplexy nadávkami na již zaniklé imperium.
 • Zbabělci, které zalezou při prvním náznaku nespokojenosti vrchnosti, budou spílat prezidentovi, který v těžké chvíli projevil osobní statečnost.

Prostě hnus. Už, aby to bylo za námi.

20. 8. 2018

Z komentáře k zítřejšímu výročí:

Je nesmyslné tvrdit, že v roce 1968 se stalo něco přelomového. Na rozdíl od let 1938 a 1948. Dramatické přeceňování významu srpna 1968, to je jenom taková ideologická berlička pro ty, kdo pro národ nemají žádnou vizi a ani nemají co jiného nabídnout. Nezbývá jim tedy než strašit lidi a ospravedlňovat současnou represi vzdálenou minulostí.

Petr Hampl: Dva příběhy o osmašedesátém

20. 8. 2018

"Bratrská pomoc Řecku" má na tamní ekonomiku stejný dopad jako první světová válka. Dopad na životní úroveň je ještě dramatičtější.

Kdyby k nim "pouze" vpadly bratrské armády a následovala normalizace, byli by na tom lépe.

Od nás to není až tolik vidět. Ale v roce 1968 to podle sovětského tisku taky vypadlo, že se Čechoslovákům vlastně pomáhá.

Hana Lipovská:

Dnes o půlnoci skončí třetí a prý poslední program finanční pomoci Řecku.

Trochu více o tom v dnešní MFD - tradičně vybírám jen pár bodů:

*Dnešní Řecko je hospodářsky zhruba stejně silné jako v roce 2000. Osmnáctiletý propad je srovnatelný s ekonomickými důsledky první světové války v Rakousku.
Podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj se Řecko na předkrizovou úroveň nevrátí dříve než v roce 2030, což je pro změnu srovnatelné s propadem rakouské ekonomiky v důsledku druhé světové války.

*Nový plán požaduje po ztracené generaci Řeků, aby až do důchodu tvrdě pracovala, z plodů jejich práce však má být nadále živen nenasytný Minotaurus.
Otcem obludného Minotaura je společná evropská měna a nesmyslná hospodářská politika Evropské centrální banky.
Můžeme s nádhernou řeckou zemí soucítit, pomoci jí však můžeme jen stěží.
Z každé řecké báje si však musíme vyvodit poučení – v tomto případě snad až příliš zřejmé: nevstupujme do labyrintu eurozóny.
Není z něj úniku ani na křídlech Ikara.

20. 8. 2018

Blahopřejeme feministkám. Podařilo se jim vytvořit svět, kde jsou takové poměry, že když žena muži poskytne rozkoš, odvděčí se obdarovaný udáním.

Zatím jen na univerzitách, v korporacích a filmových studiích. Což vlastně není žádná velká škoda, aspoň se ti degeneráti nebudou dál množit.

Svět normálních lidí zatím není nakažen. Ale je zapotřebí jej pečlivě hlídat.

Novinky: Iniciátorka kampaně #MeToo měla sama zneužít nezletilého herce. Zaplatila mu za mlčení

20. 8. 2018

Šéfredaktor Respektu Erik Tabery v dnešním úvodníku utěšuje kavárnu, že "svět Babiše s Okamurou bude možné už jen slábnout." Je zajímavé ten text číst, protože perfektně ilustruje, jak je intelektuálsko-byrokratická třída izolovaná. Oni už dokonce nejsou ochotni ani připustit, že existuje normální svět obyčejných lidí!

V Taberyho výkladu světa existují pouze politici a intelektuálové. Možná vezme na milost sem tam nějakého korporátního kapitána, ale to je všechno. Jeho "analýza" tudíž spočívá v tom, jaké chyby dělá VK mladší, Babiš, Okamura, Zeman atd. Vůbec netuší, že v téhle zemi žijí také miliony lidí, kteří pokládají současný režim za nesnesitelný. I kdyby zkrachovaly všechny stávající vlastenecké projekty, budou nahrazeny něčím jiným. Jednoduše proto, že existuje obrovská poptávka po změně. K čemu je analýza, která ignoruje ty nejzásadnější síly a vlivy?

Za normálních okolností by byl Taberyho článek rychle smeten nějakým přemýšlivějším příslušníkem kavárny. Jenže v tom prostředí je už dávno zakázáno diskutovat. Zbylo pouze papouškování frází.

V knize Prolomení hradeb ukazuji, že probíhá vnitřní rozklad "nové aristokracie" a že se blíží doba, kdy ztratí schopnost manipulovat masami a potlačovat nespokojenost podřízených sociálních vrstev. Je to na cestě. Je nejvyšší čas připravovat se na opravdu velkou změnu.

19. 8. 2018

Každý řekne, že ten postižený kluk je hrdina a já s tím souhlasím.

Ale notnou dávku obdivu zaslouží taky jeho rodiče. "Normální rodiče" by kluka bez nohou chránili a rozmazlovali, tihle ho vedli k tomu, aby se nebál, tvrdě pracoval a dokázal si poradit sám.

Tohle by měli povinně vidět všichni rodiče, kteří vychovávají zdravé kluky jako padavky.

19. 8. 2018

Z páteční besedy v Moravské Třebové. Perfektně připravené, skvělí lidé a moravská pohostinnost. Velmi zajímavé vystoupení Zdeňka Chytry. Upozornil mimo jiné na to, že "kvóty na imigranty" a další špinavosti byly jen přesunuty do jiných mezinárodních dokumentů a jejich schvalování probíhá plnou rychlostí. Během pár měsíců to může být zcela závazné i pro ČR.

19. 8. 2018

Z úvahy o nadnárodních korporacích:

Chránit korporátní vlastnictví stejně jako soukromé, to je recept na národní sebevraždu a zhroucení národního hospodářství. Rozumnější je rozlišovat. Na jedné straně firmy, na druhé straně subjekty v zahraničním vlastnictví přesahující určitou velikost. Své firmy si potřebujeme hýčkat. Korporacím by měly být ukládány mnohem vyšší daně, složitější regulace a dopřáváno méně možností. Tzv. pravičáci vám možná budou tvrdit, že by nás to připravilo o svobodu. Ale nevěřte tomu. Kolik svobody získáváme tím, že se Apple, Facebook, Google a Spotify domluví na likvidaci politické opozice?

Petr Hampl: Korporace a svoboda

17. 8. 2018

Je zvláštní, že viděno očima nezávislého pozorovatele, vypadá život v Rusku úplně jinak, než jak se jeví v analýzách "politického geografa" navázaného na sorovského fondy a žijícího z peněz českých daňových poplatníků.

Rusko udělalo za posledních pět let obrovský skok vpřed. Začala konečně fungovat státní správa a samospráva, ve městech je čisto a pořádek. Jsou znát investice do infrastruktury. Stav komunikací se výrazně zlepšil. Počty lokálních produktů na tržištích, v supermarketech vzrostly mnohonásobně. Sankce Rusku prospěly, lokální výrobci nahradili chybějící produkci z tzv. Západu. Zajímalo by mě vyčíslení ztrát naší ekonomiky z opuštěného trhu. Ale to nám naši politici nikdy nespočítají, že?

LadikVetvicka.cz: Dnešni Rusko vypada jinak, než jak nam ho představuju…

16. 8. 2018

Podle dnešní MF Dnes je pětina silničních mostů v havarijním stavu (s odvoláním na příslušné autority). Takže to máme černé na bílém. Před vstupem do EU probíhal v ČR nejmohutnější investiční boom v dějinách. Po vstupu nedokážeme provádět ani ty nejnutnější opravy.

To jsou fakta. Stovky milionů utracené za propagandu, že jsme na tom nejlépe v dějinách a že před vstupem do EU tu byly jen prašné cesty a závěsné lianové mosty, ty na tom nemohou nic změnit.

16. 8. 2018

15. 8. 2018

Babiš politickým neziskovkám na peníze stejně nesáhne. Ale už tím, že to téma otevřel, změnily atmosféru. Nikdo už nemůže požadovat věznění těch, kdo dotace neziskovkám zpochybňují (jak to činí Člověk v tísni).

15. 8. 2018

Tohle bude na nějakou dobu poslední status o VK mladším, aby to nevypadalo, že jsem jeho fanklub. Ale téhle poznámce se nemůžu vyhnout.

VK řekl (v souladu se zdravým rozumem a s názorem drtivé většiny obyvatel ČR), že by se čeští vojáci neměli účastnit koloniální výpravy do Afghánistánu. Následovala vlna vší možné kritiky a asi tisíckrát zaznělo, že to je extrémistický a nekvalifikovaný postoj. Mnozí jiní by se v takové situaci začali omlouvat a vysvětlovat, že to tak vlastně nemysleli úplně, věty že prý byly vytrženy z kontextu atd.

VK mladší neustoupil ani o milimetr a ještě přitvrdil. Otevřeně podpořil Ladislava Jakla proti kandidátu ODS Vladimíru Kratinovi, tedy seriálovému herci, který nikdy neměl žádné politické názory, a teď narychlo vyhrabal pár pravdoláskových frází. Prostě místo omluv vztyčený prostředníček. To je postoj chlapa. To je postoj bojovníka. Kéž by takhle jednali vlastenci pokaždé. Žádné omluvy, žádné kompromisy.

Jak jsem napsal do knihy Prolomení hradeb. "Máme už toho po krk nechat se kádrovat od puberťáků z levicových fakult. Klidně si na náš pokřikujte, že jsme extrémisté! Nám je to jedno."

15. 8. 2018

Poznámka mého čtenáře: Pět set milionů let, které na Zemi přežily medůzy, tedy stvoření bez mozku, vzbuzuje ve feministkách přehnaná očekávání.

14. 8. 2018

Vypadá to, že ten "plně automatizovaný vesmírný queer komunismus", který byl tak pěkně odpropagován o minulém víkendu, je jenom další verze anarchokapitalismu. Neškodné snění o tom, jak by se na světě žilo, kdyby lidé byli úplně jiní, chovali by se jinak, neplatily by přírodní zákony atd.

Asi o tom ještě uslyšíme. Velká média takovým blábolům dávají hodně prostoru, aby snížila riziko, že se prosadí něco, co představuje skutečnou alternativu.

Video: What is fully automated luxura gay space communism.

14. 8. 2018

VK mladší s několikadenním zpožděním zažívá to, co já. Nejprve rozbil obhajobu českého angažování v Afghánistánu a jasně ukázal, že to dobrodružství je břídilské až zločinné. Na jeho argumenty neexistuje žádná odpověď, takže protistrana našla zcela okrajovou faktickou nesprávnost (zaměnil francouzské a turecké vojáky) a na té ho koupe. Snaží se zaplnit veřejný prostor slovy jako "lež" a "neznalost" a křikem zabránit debatě. Protože vědí, že obhajují neobhajitelné. Já zase uvedl správné informace o českém veřejném mínění s odkazem na jiný výzkum.

Ale na podstatě věci to nemůže nic změnit. Koloniální tažení do Afghánistánu je jeden velký debakl a musí být co nejrychleji ukončeno. Čeští vojáci mají bránit Českou republiku. Politici, kteří prosazují pokračování aghánské mise, jsou hlupáci nebo zkorumpovaní zločinci.

A aby nedošlo k mýlce. Řada ostatních říká velmi razantně totéž. Napadá mě třeba hezký článek Martina Kollera, vyjádření SPD a mnoho dalších. Je to něco, na čem se shodnou rozumní lidé napříč politickým spektrem.

Tak ještě doplňuju Martina Konvičku, který se vyjádřil jako jeden z úplně prvních a vyjádřil se hezky. Ale kavárna mu tentokrát nevěnovala dost urážek. A znáte to, koho neurážejí eurobolševici, ten jako by nebyl.

VK mladší: Za co umírají čeští vojáci v Aghánistánu?

13. 8. 2018

13. 8. 2018

Shrnutí uplynulého týdne na Pravém prostoru. Ze čtenářských reakcí je zajímavé, že několik lidí napadlo stejné přirovnání už přede mnou. Jde tedy o to, že to takříkajíc visí ve vzduchu. Tisíce nebo spíš miliony lidí to vnímají podobně. To je dobrý trend. To je rozdíl mezi zmatenými jedinci a "lidem." Existence lidu je základní podmínkou svobody i demokracie.

Co týden dal a Hampl napsal: Prvomájové průvody 2.0.

13. 8. 2018

Jsou časy, kdy spolu mohou snadno žít lidé různých politických názorů, protože obě strany vnímají (ač by to možná nepřiznaly), ale že to je něco jako Sparta a Slavie. Hodně emocí, ale v podstatě o nic nejde. Mimo jiné proto, že obě strany spojuje respektování občanských svobod a myšlenka národa.

Jsou ale časy, kdy soužití s lidmi naprosto odlišných politických názorů ohrožuje sebeúctu. Jak by mohla vlastenka za okupace snídat s nadšeným kolaborantem a cítit se dobře?

S rozdílností názorů se totiž můžeme smířit snadno, s rozdílností hodnot nikoliv. Sparťani a slávisté sdílí stejné hodnoty, stejně jako je v 90. letech sdíleli ODS a ČSSD (a vedení těch stran je sdílí dodnes). Obtížněji se ale smiřujem s tím, že naše pohledy na svět jsou založeny na zcela rozdílných hodnotách.

Logicky se nabízí otázka, jaké časy jsou ty naše. Vedeme spor "jen" o názory nebo o zcela zásadní hodnoty?

12. 8. 2018

Pronásledování Tommyho Robinsona není u konce. Od svého propuštění musel dvakrát do nemocnice kvůli následkům toho, jak s ním ve vězení zacházeli (za měsíc zhubl asi 20 kilo), trpí post-traumatickou poruchou a britská islamizovaná justice zatím připravuje další pokus dostat ho do vězení.

12. 8. 2018

Jeremy Corbyn uctil památku teroristů, kteří postříleli bezbranné izraelské sportovce. Projde mu to bez problémů. Kdo tady říkal, že chceme patřit na Západ?

Corbyn's wreath at Munich terrorists' graves: Photos show Labour leader at tribute event for Palestine 'martyrs'... including plotters behind 1972 slaughter of Israeli Olympic athletes

12. 8. 2018

Všechno, co nás štvalo před listopadem 89, se postupně vrací. Jenže v horší podobě. A nezavádějí to bývalí komunisté, ale tzv. demokraté.

Třeba prvomájové průvody. Napadlo vás tehdy, že budete jednou muset stát v centru Prahy a tleskat lidem, proti kterým třeba nic nemáte, ale nemáte taky nejmenší chuť účastnit se jejich sexuálních exhibicí, a to ani jako diváci? A kromě toho tleskat lidem, kteří otevřeně plivou na vás a váš národ?

Samozřejmě to není povinné, ale pokud pracujete na centrále nějaké korporace, tak víte, že šéfové vás vidí. A ono se bude dříve či později rozhodovat o povyšování nebo propouštění. Jak, že to máte s korporátními hodnotami? Ostatně, ty komunistické prvomájové průvody taky nebyly striktně povinné. Ale...

Jo, a samozřejmě je to pořádáno za vaše peníze. Ale na to jste už zvyklí.

11. 8. 2018

11. 8. 2018

Když už nutně musíme někoho okupovat, nebylo by lepší vybrat si Německo, Švédsko nebo Británii? Tamní lidé - na rozdíl od Aghánců - nekladou odpor.

11. 8. 2018

Tvrzení, že: "nejvíc nenávistných komentářů píšou chudí lidé", je založeno na logické chybě. Ve skutečnosti je to tak, že když něco napíše chudý člověk a je to poznat podle stylu, je to označeno za nenávistné. Když to stejné napíše významný pražský intelektuál, je to označeno za projev správného mravního postoje, a ten intelektuál dostane nějaké ocenění.

Celá ta jejich slavná "nenávist" a "nenávistné komentáře," to je jenom takový klacek pseudoelit na mlácení normálních pracujících lidí.

11. 8. 2018

Incident v Dubí je vynikající příležitostí pro neziskovky pracující s Romy. Mohly by se zasadit, aby:
- se Romové veřejně omluvili oběti,
- uspořádali sbírku a dali tomu mladému muži dostatečné odškodnění,
- se rychle změnilo chování Romů k bílé populaci na koupalištích i jinde,
- zmizely z veřejného prostoru řeči o diskriminaci.

Během pár měsíců by se vztahy mezi bílými a hnědými srovnaly. Vlastně je to jedinečná příležitost udělat něco užitečného. Takže co myslíte, že se teď stane?

11. 8. 2018

Může ještě někdo zpochybnit, že VK starší má dostatek fyzických sil pro minimálně jedno prezidentské období? V neformálních primárkách má jednoznačný náskok.

11. 8. 2018

Linda Sansour je klíčová postava současné americké intelektuální scény. Bez jejího vystoupení se neobejde žádné významné levicové setkání. Všemožnými způsoby spílá Trumpovi. Naučila intelektuály vážit si antisemitismu. A především se hrdě a otevřeně hlásí k džihádu jakožto nenásilnému obohacení Západu. To všechno je na univerzitách normální. I na manažerské sociální síti LinkedIn najdete obdivné příspěvky a nikdo se tam neodváží Lindu Sansour kritizovat. Teď se ale provalilo její propojení na teroristický výcvikový tábor, kde se připravují střelci do amerických škol.

Ten vzorec je pokaždé stejný. Pamatujete ještě na pražského imáma Samera Shehadeha, který na Šafrově Foru24 objasňoval mírumilovnost islámu, a teď je na útěku stíhán za podporu terorismu? Když vidíme v médiích hezkou tvářičku teplické islámské fundamentalistky jakožto mediální hvězdy, můžeme s vysokou pravděpodobností odhadnout, jaké zprávy o ní uslyšíme za 5 či 10 let. Ale dost možná, že mnohem dříve.

Breitbart: Linda Sarsour Linked to Father of New Mexico Jihadi Who Allegedly Trained Kids to Shoot Up Schools

10. 8. 2018

Odhalen další (!) výcvikový tábor islámských teroristů na území USA. Nebylo by lepší udělat si pořádek doma a potom se teprve míchat do cizích věcí?

Media HIDES terror training camp in New Mexico

10. 8. 2018

V diskuzním pořadu TV Prima jsem snad udělal jasno v tom, do jaké míry může angažování v Aghánistánu zvýšit bezpečnost ČR. Výsledky jsou totiž naprosto jasné.

Když Američané začínali, tak:
- se tam nepěstovalo opium (dnes je odtamtud 90% světových dodávek heroinu),
- afghánští migranti neohrožovali Evropany (teď terorizují západní Evropu, jedno znásilnění a jeden pokus o vraždu už proběhly i v ČR),
- v Afghánistánu nebyl Islámský stát (dnes tam má základny).

Cítíte se bezpečněji nebo méně bezpečně?

Nicméně kavárna se s tím už vypořádala. Jan Cemper si všimnul, že jsem v závěru pořadu chybně odkázal na starší výzkum STEM (ve skutečnosti se jednalo o výzkum IVVM - výsledky jsem uvedl správně), takže teď kavárna žije kauzou, že "Hampl lhal". Odkaz na pořad ale v tom článku raději neuvedli, aby čtenáře nezkazili.

10. 8. 2018

Mimochodem, jak by se v Americe tvářili, kdyby pan Kmoníček dal záštitu pochodu Ku-Klux-Klanu. Bylo by srovnatelné jednání, jaké předvádí americký velvyslanec v Praze.

10. 8. 2018

Orchestr Gorana Bregoviče včera v Mladé Boleslavi. Menší sestava než Svatební a pohřební orchestr, ale naprosto famózní výkon. Dynamické, živočišné, plné energie. Je vlastně fascinující, jak skvělou kulturu produkuje malé Srbsko. Hodně intelektuálů o tom nerado mluví, protože Srbové jsou hrdí na svou zemi a mají velmi přátelské vzahy s Rusy (to se týká i tamních umělců). Jiní to naopak vítají, protože jim imponuje ta otevřená drzost, s jakou vám srbský umělec řekne, že obdivuje Putina. A dalším je to úplně jedno. Stačí jim, že to je fantastická muzika a fantastické filmy. To je úplně nejlepší postoj.

10. 8. 2018

Otevřený dopis akce D.O.S.T. americkému velvyslanci ukazuje, že i když prezidentské volby vyhrál Trump, velvyslanec se chová, jako by jeho nadřízená byla Clintonová.

Jak je to možné? Velvyslanec Stephen King je tzv. solidní konzervativec. Jejich role v současném politickém spektru spočívá tom, že pronášejí celkem hezké projevy, získají za ně hlasy voličů, a pak je použijí pro podporu neomarxistických opatření. Ve vítězném tažení multikulturního extrémismu hrají klíčovou roli. Ukázkovým příkladem je ODS.

Akce D.O.S.T.: Otevřený dopis americkému velvyslanci

9. 8. 2018

Všechno nejlepší k Mezinárodnímu dni původního obyvatelstva!

Wikipedie: Mezinárodní den původního obyvatelstva

9. 8. 2018

Sluníčkový server Dingir vydal poměrně vstřícnou recenzi Prolomení hradeb. Je to už druhý případ, kdy si někdo názorově blízký kavárně knihu pořídil, spíš jako kuriozitu, a zjistil, že je skvělá. Recenzent Miloš Mrázek tu knihu rozebírá skutečně kvalifikovaně. Uvádí mimo jiné:

Když se mi však kniha dostala do rukou, shledal jsem, že předmluvu napsala významná osobnost české sociologie, prof. Jan Keller. Zaujalo mne i to, že dílo pravicového aktivisty (autor byl členem Svobodných a publikuje mj. na serveru Pravý prostor), jenž v knize hovoří o „ekologickém idiotismu“, kterým spolu s neomarxismem a feminismem „Západ otrávil svět“ (s. 50), nebo o globálním oteplování jako doktríně, která „při kritickém pohledu neobstojí“ (s. 88), podpořil tento dřívější duchovní vůdce českého environmentalického hnutí a současný europoslanec za ČSSD. Kdo v knize hledá něco jiného než politický manifest, ovšem nalezne mnoho společného v tom, jak oba autoři chápou a popularizují sociologii – jde o prolínání, nikoliv však mísení, společenské angažovanosti a vědecké teorie vystavené zjevně na stejném konfliktualistickém paradigmatu, tedy předpokladu, že dynamika společnosti je postavena na napětí mezi společenskými vrstvami. Petr Hampl sám v knize cituje Kellerův výrok, že „ještě nikdy v dějinách se nestalo, aby vládnoucí skupina shromáždila tak obrovskou moc“ (230). Prof. Keller ve své předmluvě přidává další unikát současné západní společnosti: „Žádná známá civilizace se v minulosti takto podivně nechovala,“ píše, když hovoří o „sebevraždě, o kterou se pokouší naše civilizace“ (s. 8). A právě toto je téma této publikace – analýza fungování mocenské elity a odpověď na otázku, proč vede, jak je sám přesvědčený, Západ k zániku.

Prolomení hradeb: Recenze jedné kontroverzní kniha

8. 8. 2018

Z dnešního komentáře:
není vůbec divné, že jedna banda rómských puberťáků dokáže terorizovat relativně velkou část Brna. Policie raději předstírá, že nic nevidí. Je to bezpečnější. Chcete snad být na místě toho, na koho je podána stížnost kvůli údajnému rasismu a žije ve městě řízeném Žít Brno?
A najednou je tu zjevení jako ze starých časů. Najde se pár drsných chlapíků, kteří se s členy té bandy sejdou a poměrně přátelsky jim vysvětlí, že když budou „bez příčiny mlátit lidi,“ tak se jim nepovede dobře. Jako by se na zdivočelém předměstí Chicaga z ničeho nic objevil šerif John Wayne.

Petr Hampl: Statečnost a slušnost se vrací

8. 8. 2018

Kdy má rvačka bílého a hnědého rasový motiv? Když dostane po hubě bílý, rasový motiv to nemělo. Když naopak, je to jasný rasový motiv.

8. 8. 2018

Jen málokdy doporučuji 30minutová videa, ale tohle je naprosto zásadní. Dozvíte se v něm hodně o britském justičním systému, ktreý je schopen jednat minimálně tak totalitně jako komunistický systém ve stalinských dobách. Jenže "spojencům" je to tolerováno. A také se v něm dozvíte o naprosto výjimečném člověku, kterého se nepodařilo zlomit ani těmi nejbrutálnějšími prostředky (vyražení zubů patří k těm méně děsivým). Člověk by skoro čekal, že je to příběh z hollywoodského filmu. Ale je to skutečnost.

Pro tzv. liberály, co odmítají "omezovat svobodu vyznání": Takový děsivý totalitní systém vznikne jen tím, že připustíte vytvoření islámské komunity v zemi. Jenže vy si to stejně nepustíte, raději se budete navzájem ujišťovat, že žádný problém neexistuje. Stejně jako se ujišťovali naivkové v době nástupu nacismu.

8. 8. 2018

Navzdory situaci na Twitteru je české veřejné mínění jednoznačně a dlouhodobě PROTI angažování v Afghánistánu. Totéž platí o USA. Tu válku chtějí jenom zbrojaři a intelektuálové, kteří vědí, že jich se to nikdy nedotkne.

7. 8. 2018

Po posledních výtvorech pánů Hutky a Kluse se rýsuje stále jasněji, že je nejvyšší čas obnovit Sokolovský festival politické písně. Třeba by to přijel slavnostně zahájit sám Juncker.

7. 8. 2018

Halík má pravdu. Ostnaté dráty nezabrání migrantům ve vstupu. Musí být doplněny o kulometné věže.

7. 8. 2018

Jihad Watch se shodou okolností před pár dny věnoval Afghánistánu. Připomíná, že všechny (!) strany v současné válce mají stejný pohled na islám, nevěřící a džihád. Nemá smysl si dělat iluze, že vítězství jedné ze stran je pro nás lepší než vítězství jiné.
Znovu to podtrhuje otázku, kterou zkorumpovaní politici nechtějí slyšet. Jak dlouho ještě budou čeští vojáci umírat v zemi, kde Západ nemá jiné zájmy než suroviny, opium a odbytiště amerických zbraní?

Jihad Watch: Afghanistan: Islamic State jihadists accused of rape and murder to be granted amnesty

7. 8. 2018

Senátní volby nutí lidi k nevídaným věcem. Třeba důstojný pán Benjamin Kuras začal být aktivní na dětinském facebooku. Doporučuji ke sledování, protože píše zajímavé a důležité věci. Než si ho všimnou multikulti centra a začnou ho blokovat.

7. 8. 2018

Evropou obchází strašidlo lidové kontrarevoluce proti marxistickým elitám. Mohlo by se stát něco horšího? Ano, ještě horší by bylo, kdyby takové strašlidlo neobcházelo. Nechcete se bát, milí elitáři? Začněte se chovat aspoň trochu slušně.

Lidové noviny: EuroTrump. Máme proč se bát Bannona a populistů

6. 8. 2018

Z dnešní poznámky:

Podle multikulti aktivistů má být tím nesnesitelným problémem nedostatek pestrosti. Opravdu? Chcete v Praze chodit na jógu? 100 druhů a typů. Asijská bojová umění? Desítky. Exotické restaurace? Víc než 100. Zajímavé tance z jiných kultur? Spousta. Západní civilizace je totiž pestrá, a je taková odjakživa. Patří to k její podstatě. Masová imigrace nás z principu nemůže v ničem obohatit.

Petr Hampl: Tři argumenty pro masovou imigraci

6. 8. 2018

Všimněte si struktury argumentace. Hampl tvrdí, že:

 • zapojení do války v Aghánistánu nezvyšuje naši bezpečnost,
 • smrt českých vojáků byla tudíž zbytečná,
 • odpovědnost nesou zbabělí politici.

Šídlo tyto argumenty vyvrací tím, že:

 • urazí Hampla.

Chcete výmluvnější doklad intelektuálního rozdílu mezi kavárnou a normálními lidmi? Kdo je tady ten hloupý a nevzdělaný?

6. 8. 2018

Po záplavě hysterie konečně realistická analýza:

Martin Koller: Hýkáte nad smrtí vojáků. Na kolenou proste, politici! Zde je pravda o Afghánistánu

6. 8. 2018

Dokáže někdo vysvětlit, proč je v zájmu občanů České republiky bojovat za afghánskou vládu islámských fundamentalistů proti jiným afghánským islámským fundamentalistům podporovaným americkým spojencem Pákistánem? Připomínám, že Američani podporují každých pár let jinou stranu.

Že čeští vojáci potřebují bojové zkušenosti? Pak je stáhněme z Afghánistánu a dalších nesmyslných koloniálních výprav, a domluvme stáže u izraelské armády. Pokud možno v městském prostředí. Tam získají ty zkušenosti, které budou velmi brzy potřebovat tady.

5. 8. 2018

Místo, aby čeští vojáci bránili Českou republiku, umírají na nesmyslných koloniálních výpravách jakési cizí země. Plnou odpovědnost za jejich smrt nesou poslanci, kteří hlasovali pro účast na této zbytečné a hloupé misi. Blahobyt poslanců je vykoupen smrtí českých mužů. Hanba!

Dokáže někdo vysvětlit, proč je v zájmu občanů České republiky bojovat za afghánskou vládu islámských fundamentalistů proti jiným afghánským islámským fundamentalistům podporovaným americkým spojencem Pákistánem? Připomínám, že Američani podporují každých pár let jinou stranu.

5. 8. 2018

Zdravím všechny přátele i nepřátele po obvyklém 30-denním vyhnanství. Během té doby se toho dost změnilo. Především to, že Prolomení hradeb již není "kontroverzní knihou", ale základní literaturou pro každého, kdo chce pochopit současnou civilizační a migrační krizi. Od srpna je ke koupi i v některých supermarketech. A taky proběhl další dotisk, takže celkový náklad přesáhl magickou hranici bestselleru - 10 000 výtisků. Za pouhých pět měsíců!

Pro mne to mimo jiné znamená, že mohu omezit normální zaměstnání a věnovat víc času psaní, přednáškám (a brzy se objeví i pravidelná videa). Znamená to určité snížení životní úrovně, ale dělám to rád. Naše země potřebuje spoustu práce tady a teď. Ne, že budeme čekat na islamizaci a potom lomit rukama.

Rád bych při této příležitosti poděkoval všem, kdo moji práci podporují. Od těch, kdo přispěli na startovači přes čtenáře, sdíleče příspěvků, těch, kdo organizují besedy a všechny ostatní. Moc si toho vážím. I když vím, že to děláte především pro sebe, je to hodně povzbuzující.

5. 8. 2018

Slušní lidé postupují skvěle. Připomínám ale, že z peněz daňových poplatníků jsou placeny stovky (!) lidí, kteří by tuhle práci měli dělat a kteří se už ani nenamáhají předstírat, že jim záleží na bezpečí občanů. Hlavní odpovědnost za průšvih nesou ANO, Žít, Brno, Lidovci, TOP09 a Zelení.

5. 8. 2018

Senátní kandidatury Ladislava Jakla a Ivana Davida jako kandidátů SPD snad konečně ukončí tu praxi, kdy se i někteří rozumní vlastenci staví k SPD, jako by byla prašivá. Pokud si někdo myslí, že něco získá tím, že se distancuje od "extrémistů", ujišťuji ho, že jakmile začne být brán vážně, dostane tu stejnou nálepku do druhého dne. Pokud si ještě nikdo nedal tu práci z vás udělat extrémistu, pak to znamená, že vás pokládá za absolutně bezvýznamného. Žádný důvod k radosti.

Potřebujeme vytvořit prostředí, kde nebudou argumenty nahrazovány nálepkami jako "extrémista" či "xenofob." Jakmile na nálepkovou hru jednou přistoupíme, zlikvidují nás jednoho po druhém.

Jsem k SPD občas hodně kritický a mrzí mě, že nepostupuje stejnou cestou jako AfD. Nicméně pořád zůstává skutečností, že to je jediné významné politické uskupení, které nezůstává u populistických výkřiků a snaží se řešit nejdůležitější problémy dneška - imigraci a islám. Můžeme snít o tom, jaké by to bylo, kdyby ten nebo onen borec založil svou stranu a jaké by to bylo, kdyby získal prostředky srovnatelné s SPD (Okamurovci dostávají jen na státních příspěvcích 50 milionů ročně), nicméně v tuto chvíli to jsou pořád jen sny.

SPD není prašivá, SPD je normální vlastenecká formace. Což nemusí znamenat, že s nimi souhlasíme ve všem a podporujeme je ve všem.

4. 8. 2018

Dnes na Sputniku:
Požadavek na zákaz nošení nikábu (zahalování obličejů) tedy můžeme chápat jakou zoufalý pokus stanovit aspoň něco, na čem budeme trvat. Samozřejmě to nebude fungovat. I v případě, že by byl takový zákon přijat, nebude mít policie dostatek odvahy k jeho vymáhání.

Západní civilizace prohrává s islámem s neobyčejnou lehkostí, varuje český sociolog

4. 8. 2018

Národ, rodina, národní ekonomika, obrana vlastních hranic vlastními silami a politická svrchovanost. Takový je program Viktora Orbana a takový ej dostatečný program jakéhokoliv vlasteneckého hnutí. Všechno ostatní vychází z těchto pěti bodů.

A další perla z jeho projevu: "Při obraně křesťanství nejde o obranu konkrétních bodů víry, ale celkového způsobu života, jaký z něj vychází."

4. 8. 2018

Nevěřte tomu, že Švédsko je jiné než Česká republika. Neměli kolonie, nesousedí s žádnou problematickou zemí, nebyly tam islámské komunity. Došlo jenom k tomu, že školství, média a státní správu ovládli multikulturní intelektuálové. Během jediné generace získali migranti převahu, ovládli celé čtvrti a brzy budou mít i převahu početní.

Česká republika jde po stejné cestě, pouze se zpožděním.

3. 8. 2018

Pochybuje ještě někdo, že potřebujeme skupiny jako Slušní lidé? Obávám se, že hlídky složené z antropologů a psycholožek nebudou stačit, ani když je posílí sociologové a politologové.
MF Dnes: Teenagery v Brně terorizuje rozsáhlý gang, jeho vůdce si říká Kapitán

3. 8. 2018

Dějiny českého poválečného násilí vůči Němcům:

 • 1945 - vyhnaní Němci přichází do Západního Německa a Rakouska, kde mohou svobodně mluvit. Přesto nevědí o žádných excesech, masakrech, pochodech smrti atd.
 • 1955 - pořád o tom nic nevědí
 • 1965 - totéž
 • 80. léta - většina pamětníků je po smrti a jsou zahájeny programy na změnu dějepisu. Najednou se vynořují svědci, kteří si přesně v tu chvíli vzpomněli na bestiální masakry, kopání do těhotných žen a další děsivé násilí. Ti svědci si často navzájem protiřečí, ale to nikdo neřeší.

To samozřejmě může fungovat jenom v prostředí, kde je zakázáno diskutovat. Jinak by byla legenda o údajném českém násilí rozbita během 10 minut.

Takže jednoduchá pomůcka. Až zase uslyšíte o nějakých děsivých českých zvěrstvech vůči Němcům, chtějte k tomu vidět literaturu vydanou před rokem 1980. Pokud neexistuje, je celá ta věc výmysl.

3. 8. 2018

Zakazováno být má jen to, že představuje opravdu velmi vážné a bezprostřední nebezpečí. Tedy možná islám a neomarxismus, ale rozhodně ne muzeální ideologie bez významného počtu stoupenců.

2. 8. 2018

K tomu, že "elitám" nikdy nedojdou peníze. Peníze možná ne (těch se dá vygenerovat nekonečně), ale zdroje ano. Rohlíky, automobily, pušky, roury od kamen... tady žádná centrální banka nepomůže. Když nedokážou z lidí ždímat stále víc, rozsype se jim to.

2. 8. 2018

Všimněte si, jak obrovskou rychlostí se hranice neomarxistů posouvají. Ještě před třemi lety hájili tzv. "umírněné muslimy", dnes otevřeně podporují bojovníky Islámského státu. Ještě před pár lety povídali o údajných nevinných německých obětech, dnes hájí esesáky, tedy členy vražedných komand.

To je Česká televize. Tak vypadá většina českých humanitních vysokých škol. Takoví lidé řídí většinu ministerstev.

David Antoš: Tohle prostě musíte vidět! Z dílny BBC a samozřejmě odvysíláno Českou televizí. Dokument zobrazující Němce jako oběti a Čechy s Poláky jako zločince. Zajímavá byla část, kde v Chomutově odhalili na stadionu deset SS manů. Všechny je umlátili, ostatní Němci se museli dívat na ty mrtvé "ubohé esesáky". Také jak Hitler osvobodil Němce od české tyranie. V podobném rytmu je celý dokument a nejdná se o parodii.

2. 8. 2018

Když začnou hollywoodské hvězdy chválit vaší vládu, pak to znamená, že máte problém. Naprosto přesně!

How´s socialism doing in Venezuela?

2. 8. 2018

Všimněte si, jak je Tommy Robinson pohublý. Ve vězení si totiž mohl koupit týdně čtyři (!) konzervy s tuňákem a ovocem. Víc mu vězeňská stráž neumožnila.
Kromě toho mohl jíst jídlo připravené v kuchyni, kde vládl muslimský gang, ovšem na vlastní riziko.

 

1. 8. 2018

Takhle se vyjadřuje Drahošův stoupenec rozhořčený, že Češi jsou buranský národ a nejsou dost na úrovni. Kdyby to Peheho přestalo bavit, roste tu rovnocenná náhrada.

Zvláště si všimněte toho kultivovaného tónu a té brilantní argumentace. Ještě, že tu nežijí jen burani (jako jsem třeba já), ale také skutečná elita na úrovni.

Mimochodem, do žádné sněmovny jsem nikdy nekandidoval. Poznámka, že jsem nebyl zvolen, je tedy pravdivá, ale jaksi poněkud mimo.

1. 8. 2018

Když vidím všechny ty pokusy nahradit zfalšovat dějiny druhé světové války a vytvořit údajnou českou vinu, začínám přemýšlet, že příští rok uspořádám slavnost výročí popravy K.H. Franka. Naši předkové tehdy jednali zcela správně. Je to něco, k čemu se můžeme hrdě hlásit.

1. 8. 2018

Tommy Robinson je volný! Britský nejvyšší soud rozhodl, že jeho uvěznění a celý proces s ním byly protizákonné. Propuštěn z věznice bude v nejbližších chvílích (jestli už není venku).
Pokud bude ten původní zkorumpovaný soudce chtít, může proti němu znovu vést řízení. Na podruhé ale bude muset postupovat podle britského práva, nikoliv podle šaríje. (oprava, nejvyšší soud výslovně uvedl, že ten stejný soudce už k tomu nesmí být připuštěn).
Všichni ti, kdo tleskali "zatčení extrémisty" a kdo tvrdili, že původní rozsudek byl oprávněný, jsou teď za méněcenné blbečky. Ale to není to hlavní. Jen díky obrovskému štěstí a obětem některých dozorců (jeden z nich kvůli tomu přišel o práci) se nepodařilo Tonnyho zabít. A spravedlnosti se podařilo učinit zadost jen díky masovým demonstracím a díky tomu, že se podařilo sehnat spoustu peněz na špičkové advokáty. Stát se to normálnímu chlápkovi z ulice, tak ho justice británistánu vydá na smrt a nikdo se o tom ani nedozví.

Daily Telegraph: Former EDL Leader Tommy Robinson Freed as judges quash contempt ruling

1. 8. 2018

Dnes vynese londýnský odvolací soud (obdoba našeho nejvyššího soudu) finální verdikt o Tommy Robinsonovi. Výsledek nemůžeme předjímat, nicméně už jen z toho, co se během jednání provalilo, je zřejmé, že britská justice si počínala způsobem dramaticky horším, než co tu probíhalo za komunistů. Tommymu Robinsonovi nebylo umožněno přivést si obhájce a soudce rozhodl bez jakékoliv důkazu. I ti komunisti měli víc slušnosti než režim Terezy Mayové. (doporučuji články kanadského novináře Ezry Levanta, který se tomu věnuje soustavně).

Naprosto chápu, že Steve Bannon poslal před pár dny do pr... redaktora, který se takového procesu zastával.

Kauza Britská islamizovaná justice versus Tommy Robinson také vrhá velmi špatné světlo na svatého Nigela Farage, který - nejspíš ve snaze zbavit se politického konkurenta - pokus o justiční vraždu veřejně podpořil. Faragovy projevy z Evropského parlamentu zůstanou v paměti už navždy, ale jak mu můžeme důvěřovat, že svá slova o svobodě myslí vážně? Obávám se, že Nigel Farage přestal být svatým. A rozhodně přestal být hlasem revolty. Prostě jeden z evropských politiků, který si přišel na dobré peníze.

31. 7. 2018

Krystalicky čistá ukázka, jak funguje myšlení "nové aristokracie" (viz desátá kapitola Prolomení hradeb).
Marka Hilšara vůbec nenapadne řešit, jestli někdo lže nebo škodí. Marek Hilšar řeší, aby nebyl spojován s někým, kdo je "na seznamu." Aby neudělal něco jiného, než co je předepsáno. Takhle to fungovalo na královských dvorech v úpadkových dobách. Takhle to dnes funguje mezi lepšími lidmi.

31. 7. 2018

Britskému námořnictvu se podařilo z válečné zóny zachránit jistého Salmana Abediho. Dopravili ho do Británie, kde provedl bombový atentát a zabil 22 Britů. Blahopřejeme! Nebylo by levnější, kdyby britská armáda rovnou zabíjela děti v anglických školách?

Daily Mail: Manchester bomber was rescued by the Royal Navy from Libyan warzone and evacuated back to Britain - three years before he slaughtered 22 people at a pop concert

31. 7. 2018

Feministkám se konečně podařilo vyvinout genderově korektní matematiku: Když ženy pracují týdně průměrně 34 hodin a muži průměrně 44 hodiny, vyplývá z toho podle nich, že ženy pracují déle!

Ženatí muži jsou na tento druh logiky zvyklí. Je vyvážen tím, že život s ženami má zase jiné výhody a půvaby. Jenže v tomto případě se základě takového myšlení vytváří vládní programy! To už zase taková legrace není.

Chápete už, proč Andrej Babiš nepovolil bílým mužům zastoupení v radě vlády pro rovnost mužů a žen? Asi bychom zpochybňovali jejich výpočty.

31. 7. 2018

Nová neomarxistická ministryně sociálních věcí chce podporovat rodiny. Ale ne takové, kde jsou otec, matka a děti. Obvyklý případ bolševického ubožáctví. Ta ženská nemá ani tu odvahu otevřeně říct, co vlastně prosazuje.

30. 7. 2018

Zítra projedná česká vláda tzv. koncepci občanského vzdělávání. Jedná se o klíčový dokument, který dovrší probíhající posun školství od vzdělávání k multikulturnímu vymývání mozků. Příprava dokumentu, jehož duchovním otce je ex-ministr Jiří Dienstbier, probíhala v utajení. Kdyby ještě před pár týdny někdo tvrdil, že česká vláda něco takového připravuje, byl by označen za panikáře a šiřitele hoaxů, jeho účty by byly zablokovány a možná by čelil i trestnímu stíhání. Dokument předkládá osobně předseda vlády. Je tedy pokládám za záležitost prvořadé důležitosti. To nejspíš neznamená, že by byl Andrej Babiš tak horlivý multikulturalista. Spíš to ukazuje, kdo koho řídí a kdo se koho bojí.

Mimochodem, nebýt VK mladšího, podařilo by se to skrýt úplně. Přitom má každá politická strana celý tým expertů na školství (placených ze státního rozpočtu). Co ti lidé dělají?

Václav Klaus mladší: Vymývání mozků na školách přede dveřmi

30. 7. 2018

Jedna ze stovek reakcí (bez přehánění), jaké dostávám.

Hřeje to. Ale aby nedošlo k mýlce. Pozice disidenta je celkově nepříjemná a cena, kterou platím za to, že jsem některé věci říkal o pár let dříve než ostatní, ta cena je poměrně vysoká. Když spisovatel nesmí publikovat ani v těch médiích, které od něj opisují, je to nepříjemné, ne, ne že ne.

Na druhou stranu, někteří jsou na tom u nás ještě mnohem hůř než já. A to nemluvím o těch, kdo mají tu smůlu, že se narodili v Německu, Švédsku, Francii, Velké Británii atd.

29. 7. 2018

"Experti na bitcon" (rozuměj ti, kdo vydělávají na obchodování s ním) předvídají velký nárůst hodnoty. Určitě jim věřte a investujte do toho. Pokud možno celé své úspory. :D

29. 7. 2018

Bývá zvykem, že když umře nějaký významný člověk, kterého si vážíme, říkáme, že je nenahraditelný. Přitom ale víme, že za pár let se najde někdo, kdo tu práci bude dělat srovnatelně dobře.

Jsou ale doby, kdy to nefunguje. Třeba když když umřel Tomáš Haas. Můžeme pátrat, jak chceme, ale v generaci dnešních čtyřicátníků a padesátníků není nikdo s potenciálem jej nahradit. Podobně, když loni zemřel profesor Matějů, mezinárodně respektovaný vědec a zároveń neúnavný bojovník proti vládě politické korektnosti v univerzitním prostředí, poměrně významně to změnilo poměry v české vědě. Náhrada není.

Tady narážíme na značnou nevýhodu, kterou mají slušní lidé proti neomarxistům. Multikulturní intelektuálové jsou zcela neosobní. Všichni myslí stejně, cítí stejně, všichni zastávají stejné názory, všichni jsou navzájem zaměnitelní. Halíka by mohl nahradit Pánek, Pánka Rozoumek, Rozoumka Janda... nepoznalo by se to. Pro nás jsou mnohé ztráty nenahraditelné. Už proto, že současné prostředí rozhodně není příznivé tomu, že by v něm vyrůstaly výrazné osobnosti. Šedivý průměr a konformita panuje výrazněji než kdy v minulosti. A ti, kdo se trendu vymykají, jsou natolik vytlačeni z veřejného prostoru, že ztrácí přístup ke zdrojům, bez kterých není možné vyrůst.

29. 7. 2018

S tím, jak jsou rozkrývány další informace z kauzy H-System (především to, že konkurzní správce Monsport vyvedl nestandardními operacemi pozemky o hodnotě téměř půl miliardy korun), je stále jasnější, jak velice potřebné by bylo úplně zakázat obchodování s pohledávkami.

Je to obor, kde není vytvářena naprosto žádná hodnota, nikomu nepomáhá a je pouze doménou nejrůznějších šmejdů. U H-Systému se teď můžeme jen dohadovat, zda je v pozadí čečenská, libanonská nebo jiná mafie. Kdyby své pohledávky vymáhala sama Komerční banka, byla by nucena chovat se aspoň trochu slušně - s ohledem na svou pověst atd. Jenže, když Komerční banka prodala své pohledávky mafiánům, ti si dosadili svého konkurzního správce, a už se jelo z kopce. Běžní občané najednou zjistili, že proti sobě mají subjekt, pro který neplatí slušnost ani zákony, nebojí se policie a jeho vliv sahá až do nejvyššího soudu.

To není ten svět, ve kterém bychom chtěli žít. Mimochodem, podstatná část exekuční špíny rovněž vyplývá z kšeftování s pohledávkami.

28. 7. 2018

Zatímco v pražské mešitě byla odhalena první teroristická buňka, vyučuje se v ní povinnost nenávidět nevěřící a bezpečnostní experti varují, Saudy podporovaní "experti na islám" nás ujišťují, že je všechno v pořádku. Hned se cítím klidněji.

MF Dnes: Muslimové v ČR nejsou radikální, mnohým je islám ukradený, říkají experti

28. 7. 2018

Michal Walter Kraft naprosto přesně:

- Tvrdí Rusové, že jejich nejvyšším posláním je dobýt a obsadit Evropu?
- Tvrdí Rusové, že Evropané jsou méněcenní a je potřeba je buď poruštit, zotročit, nebo vyhladit?
- Proudí z Ruska do Evropy stovky a tisíce Rusů denně?
- Obsazují Rusové části evropských měst a zavádějí v nich své vlastní zákony?
- Zabíjejí a znásilňují Rusové Evropany v evropských zemích, nebo jinde ve světě?
- Žádají Rusové po Evropanech peníze na pokrytí svých životních nákladů?
- Žádá ruská vláda po Evropě peníze výměnou za to, že přestane posílat další Rusy na evropské území?
- Žádají pro sebe Rusové žijící na území evropských států nějaká zvláštní privilegia?
- Páchají Rusové na území evropských států teroristické útoky?

Je osvěžující slyšet něco takového od poradce poslance vládní strany.

M.W.K.: Dávka z kulometu na nelegální migranty funguje nesrovnatelně lépe než dávka sociální.

28. 7. 2018

Z komentáře ke kauze H-System:

Když si vezmeme, jací lidé si kupují a staví domky v Horoměřicích, dá se předpokládat, že mnoho z nich působí v korporacích a že se často jedná o manažery s nadprůměrnými příjmy a sluníčkovými názory. Tedy o tu společenskou vrstvu, kde se tak často pošklebují lidem v exekucích a odříkávají ty odporné průpovídky, že si za to postižení mohou sami, že si neměli půjčovat atd. Teď padli do rukou stejnému typu šmejdů oni sami.
Na sociálních sítích už slyšíme podobná vyjádření, že to postiženým patří. Přeji autorům těch citátů, aby se stali příštími obětmi podobných šmejdských praktik.

Petr Hampl: Mafiáni a bankéři proti lidem

28. 7. 2018

Feministky sbírají peníze, aby mohly "zničit všechno, co se líbí mužům". A jak poznáte, že to je parodie? Skutečné feministky by vám o peníze neřekly. Jsou zvyklé sahat do vašich kapes ani by k tomu potřebovaly váš souhlas.

27. 7. 2018

Předvčerejší průnik migrantů do španělské Ceuty je zajímavý tím, že:
a) nikdo z nich neprchal před smrtelným nebezpečím.
b) dopustili se úmyslného a přímého útoku proti španělským bezpečnostním silám.
c) použili k tomu zbraně, konkrétně improvizované plamenomety.
d) v bitce zvítězili a vymohli si vstup na španělské území.

To znamená, že definice pojmu "uprchlík", jak jej používají neziskovkáři, politici a novináři, pokrývá somálské piráty přepadající lodi, jednotky Islámského státu i jakoukoliv jinou drancující bandu či bojovou jednotku.

Politicky korektně tedy můžeme říkat, že 15. března 1939 přišly do Čech a na Moravu masy německých uprchlíků. Můžeme také říkat, že v září 1683 se u Vídně střetly armády křesťanské koalice s masou uprchlíků. Cařihrad se v roce 1453 neubránil příchodu uprchlíků. atd.

Zkrátka, slova "agresor" a "uprchlík" mají stejnou definici. Rozdíl je jen v tom, jaké emoce chce řečník vyvolávat.

27. 7. 2018

Benjamin Kuras se v senátních volbách postaví Drahošovi. Ale nebude to jen zápas poctivého starého pána proti celoživotnímu intrikánovi, čerpači grantů a přívrženci neomezené imigrace (nejspíš z čistě zištných důvodů). Bude to především zápas běžného občana a pár jeho přátel proti spojenectví velkých peněz, velkých médií a nadnárodních neziskovek.

Osobně se přiznám, že v úspěch moc nevěřím (i proto, že Ben kandiduje s podporou Realistů, jejichž volební výkonnost je tragická). Ale vážím si toho statečného rozhodnutí. Je dobré, že se najdou lidé, kteří průběžně testují, jestli systém pořád ještě má sílu dostatečnou k potlačení revolty.

Parlamentní listy: Spisovatel Kurase kandiduje do senátu proti Drahošovi

26. 7. 2018

Produktový balíček ve slovenských knihkupectvích - Hampl, Klaus, Weigel.

26. 7. 2018

Agresoři, kteří se pokusí proniknout do Izraele, jsou postříleni. Agresoři, kteří se pokusí proniknout do Španělska, jsou vpuštěni dovnitř a jsou jim poskytnuty všemožné sociální výhody. Chceme být jako Izrael nebo jako Španělsko?

To je samozřejmě jen řečnická otázka. Ale přestává to být legrace. Pokud nedokážeme dosáhnout vyloučení Španělska ze Schengenu, je nejvyšší čas vystoupit a nastavět důkladné ploty. Premiér, který tvrdí, že tu migranty nechce a přitom nechá otevřené hranice, je lhář a pokrytec.

26. 7. 2018

Tyto nebohé utlačované ženy se jistě brzy vydají na strastiplnou pouť na nejisté bárce, projdou i jinými nástrahami a nakonec se dostanou do Afgánistánu nebo Pákistánu, kde budou v bezpečí.

Přeji jim šťastnou cestu. Hlavně, ať se na ni vydají co nejdříve.

26. 7. 2018

Rada pro lidi, kterým nejvyšší soud vyvlastnil rodinné domky jakožto dovršení nespravedlností v kauze H-System.

Postříkejte své domy sprejem. Zfetujte se. Vyvěste nápisy, že vítáte uprchlíky a že uznáváte všech 36 pohlaví. Přestaňte dodržovat základní hygienické zásady, dokud vaše domy nebudou smrdět na dálku. Znásilněte sousedku. Rozbijte část oken. Uspořádejte sérii přednášek o nutnosti vyhladit bílou rasu.

Uvidíte, že vás veškeré státní orgány nechají na pokoji. A nejen to. Už nikdy nebudete muset chodit do práce - pro financování opravdu důležitých aktivit je ve státní pokladně vždy dost prostředků.

25. 7. 2018

Když může být za manželství považován vztah dvou mužů, proč ne muže a psa? Nebo snad proti tomu něco máte, vy odporní nesnášenliví fašizující maloměšťáci?

25. 7. 2018

Při besedě se čtenáři ve Vsetíně jsem řekl mimo jiné:
"V roce 1989 jsme vzhlíželi k Západnímu Německu a dalším západoevropským státům. Netušili jsme, že vývoj Západu se právě láme a že začíná sestup. Ten se projevuje na životní úrovni, na postupné likvidaci občanských svobod i na celkovém rozpadu civilizace."

25. 7. 2018

Pokaždé, když slyšíte o zběsilých nápadech Žít Brno (naposledy systematické snaha vytvořit islamistickou non-go zónu), tak si připomeňte, že ty magory drží u moci ANO.

24. 7. 2018

Když Hospodářské noviny loni vyhlásily šéfku místního Google Taťánu le Moigne manažerkou roku, ani jsem to nezaznamenal. Nicméně, že je médii nekriticky uctívána, toho jsem si všimnul. Čeho musí dosáhnout manažerka, aby si získala takové postavení? Vznikl v místním Google nějaký nový průlomový produkt? Byly vytvořeny tisíce pracovních míst? Odstraněn nějaký problém, který trápil lidstvo? Jiný fantastický výkon?

Ani náhodou. Místní Google mechanicky byrokraticky aplikuje vše, co dělá světová korporace. Kromě toho u nás neplatí daně (což je opět globálním zvykem korporace), čehož dosahuje všemožnými podvody organizovanými z centrály. K zákazníkům se chová hůř než předlistopadové státní podniky (mám osobní zkušenost). A to je celé. To stačí k tomu být manažerskou celebritou.

Nedivme se pak, že takoví manažeři jsou schopni udělat absolutně všechno, aby si své pozice udrželi. A že existují tisíce jiných schopných udělat absolutně všechno, pokud jim někdo poskytne naději, že takové místo může být jejich. Co to znamená v korporaci Google, kde za prozrazení politicky nekorektního myšlení dostávají hodinový vyhazov i programátoři, si asi dokážete snadno představit. Nicméně to těm lidem nebrání cítit se něčím mnohem lepším než všichni ostatní, a okázale všemi ostatními pohrdat.

Názorná ukázka "nové aristokracie," jak jsem ji popsal v Prolomení hradeb.

23. 7. 2018

Pokud Babiš nelže a zvýšení výběru daní je výsledkem EET, pak to ale zároveň znamená, že výběr daní od korporací se meziročně nezměnil, přestože téměř všem stouply zisky. To by znamenalo, že stále větší část daňového břemene připadá na české živnostníky a drobné firmy, zatímco zdanění korporátních zisků klesá.

23. 7. 2018

Osobně pokládám myšlenku všeslovanské vzájemnosti za iluzi. Národy jsou spojovány mnohem spíše civilizační příslušností než etnicko-jazykovými kořeny. A pravoslavnou civilizaci můžeme snad pokládat za spojeneckou, nicméně je jiná než naše a v řadě ohledů pro nás nepochopitelná. Z druhé strany zase platí, že Rusové jsou snad ochotni určitých obětí kvůli pravoslavným Bulharům a Srbům, ale nemůžeme od nich čekat angažovanost v našem regionu - leda by je k tomu vedly jejich vlastní bezpečnostní zájmy.

Navzdory tomu je všeslovanská myšlenka legitimní součástí české národní debaty již od počátků národního obrození. Patří k našemu myšlení a našim dějinám. To jenom různí okupanti a kolaboranti se ji snažili vymýtit.

23. 7. 2018

Také u Realistů čtou Prolomení hradeb.

22. 7. 2018

Věděl jsem, že je Miroslav Kalousek gauner, ale v debatě v VK mladším dokázal překonat ty nejhorší obavy. Jak obhájil evropskou direktivu o odzbrojení obyvatelstva? Moudře se podíval a prohlásil - že to vůbec neexistuje! Směrnici prý četl a není tam nic o zabavování zbraní, současný český zákon prý zůstane v platnosti atd. Prostě lež na lež. A dovršil to tím, že lidé, co o tom nic nevědí, prý straší. Neuvěřitelné. Lhát, lhát, lhát... až do chvíle, kdy zákon bude neodvolatelně platit a kdy se budou zabavovat i kuchyňské nože.

22. 7. 2018

22. 7. 2018

Rozhovor pro Hlavné správy konečně přeložený do češtiny. Říkám v něm mimo jiné:

Zatímco biologicky jsou si lidé na celém světě velmi podobní (až na takové relativní detaily jako temperament nebo výkonnost mozku), je obrovský rozdíl v tom, jaké kulturní vzorce vytvářely strukturu jejich osobnosti, jejich vnímání a myšlení. Ten rozdíl je tak významný, že bychom mohli skoro hovořit o různých živočišných druzích.

Lidé mimo Evropu tomu vždy rozuměli. Vždy chápali, že běloši jsou jiní, čímž nebyla myšlena barva kůže, ale typ osobnosti vytvářený evropský kulturou. Naopak v Evropě postupně převládla neuvěřitelně naivní představa, že evropské myšlení a vnímání je vlastní všem lidem. A pokud se od nás příslušníci nějaké jiné civilizace liší, pak je to prý jen proto, že jsou ještě nedospělí. Když počkáme pár set let, budou mít také svou renesanci, reformaci, svou modernitu apod. Samozřejmě je to kolosální nesmysl. Ti lidé mají úplně jiný hodnotový systém a úplně jiné vnímání. Na to narážíme, když se jim lidé Západu snaží vnutit vlastní pojetí občanských práv nebo když je dovezou do Evropy a doufají, že s nimi bude možné najít společnou řeč. Nefunguje to a nikdy fungovat nebude.

Většina skladníků dnes dokáže porozumět společnosti lépe než politologové z televizní obrazovky

20. 7. 2018

Z dnešního komentáře:
Trumpova ochranářská opatření jsou návratem k rozumnější ekonomice z dob, kdy lidé pracovali a vyráběli s cílem zajistit si dobrý životní standard. Trh byl mechanismem, který toho umožňoval dosáhnout. Ono to může na první pohled vypadat jako detail, ale byl to úplně jiný svět než svět, kde cílem je zvyšovat korporátní zisky, a kde korporace stojí nejen nad zákony, ale také nad tržními zákonitostmi.

Petr Hampl: Je důvod bát se nového kola obchodní války?

21. 7. 2018

Jan Keller geniálně:
Může být z migrace politické téma, i když tu skoro žádní nejsou?

To je stejné, jako kdyby někdo tvrdil, že je zbytečné bránit rozdělávání ohně na parketách v bytě, protože v tom bytě přece zatím ještě nikdy nehořelo.

21. 7. 2018

Proč čeští sluníčkáři šíří ty nesmysly o českém rasismu, i když si mohou snadno spočítat, že to místním vlastencům v důsledku pomůže?

Protože mají vypnuté mozky! Jsou naučení, že pokud chtějí patřit k nóbl lidem, musí věřit, že Češi jsou odporní rasisté a xenofobové (aniž by věděli, co to znamená), a že pokud chtějí granty a dobrá místa, musí to vykřikovat hlasitěji než ostatní.

Jak jsem se pokusil ukázat v Prolomení hradeb, právě o tuhle jejich tupost a neschopnost (které se stále zvětšují), můžeme opírat mnohem víc naděje než o iluzi, že by snad někdy mohli přijít k rozumu.

21. 7. 2018

Z dnešního komentáře:
Trumpova ochranářská opatření jsou návratem k rozumnější ekonomice z dob, kdy lidé pracovali a vyráběli s cílem zajistit si dobrý životní standard. Trh byl mechanismem, který toho umožňoval dosáhnout. Ono to může na první pohled vypadat jako detail, ale byl to úplně jiný svět než svět, kde cílem je zvyšovat korporátní zisky, a kde korporace stojí nejen nad zákony, ale také nad tržními zákonitostmi.

Petr Hampl: Je důvod bát se nového kola obchodní války?

20. 7. 2018

Na tomto snímku vidíte veškeré zbývající skladové zásoby Prolomení hradeb. Snad tiskárna stihne třetí dotisk dřív, než dojdou i na pultech v prodejnách.

20. 7. 2018

Nizozemský ministr zahraničí Stef Blok se nechal slyšet, že nemůže poslat migranty do Prahy, protože by je tady Češi hned zmlátili. V komunitě politických profesionálů nejspíš vznikla představa, že průměrný pražský hipster - cestou do kavárny na sójové laté - přibere baseballovou pálku a pro ukrácení dlouhé chvíle zmlátí nějakého arabáče nebo negra.

Je rozhodně pozitivní, že Češi takovou pověst mají. Je to mnohem lepší než kdybychom byli pokládáni za podobné ubožáky, jako jsou Angličani, Švédové či Němci, kteří bez odporu vydali svojí zemi drancování a své ženy znásilňování. A je to také nesrovnatelně bezpečnější.

Dělejme všechno pro to, abychom takovou pověst posílili (myslím tím psané a slovní projevy, zejména v cizích jazycích). A využijme této příležitosti, abychom poděkovali sluníčkovým spoluobčanům. Tak dlouho tupili vlastní národ v cizině, až to tomu vlastnímu národu pomohlo. Děkujeme!

Dovětek: Přibližně po hodině byl tento status vymazán, napsal jsem tedy následující:

Takže další rekord. Pouhou hodinu trvalo facebooku, než mi vymazal post, ve kterém jsem psal, že je pro nás lepší a bezpečnější být pokládáni za násilné rasisty než za ubožáky, jakými jsou Angličani, Němci a Švédové. Za ubožáky, kteří bez odporu vydají svoji zemi k drancování, své ženy ke znásilńování a své národy ke genocidě. Tak schválně, jak dlouho vydrží tenhle.

Druhý dovětek: Vydržel 10 minut.

19. 7. 2018

99% normálních lidí chápe, že když budou do dámských sprch, na záchody atd. pouštěni "muži cítící se ženami," nutně to povede k útokům proti ženám (myšleno skutečným ženám). Nechápou to jen profesionální aktivisté a politici.

Z údajných "práv sexuálních a pohlavních menšin" se tak rychle vyvinulo právo obtěžovat, případně znásilňovat.

Daily mail: Transgender prisoner who was put in a female jail despite not having sex-change surgery ‘sexually assaulted four women inmates before being moved to a male prison’

19. 7. 2018

Dnes slavnostní otevření Vojanovského pivovaru (začátek ulice U Lužického semináře, asi 200 m od metra Malostranská). Vlastně je to pobočka pivovaru U tří růží. Po všech stránkách vynikající. Jediná slabina jsou ceny. Ale na takovém místě člověk nemůže nic jiného očekávat.

19. 7. 2018

Rozdíl mezi Slušnými lidmi a "standardními politiky" je ten, že všichni říkají totéž, ale až dojde na lámání chleba, politici se zbaběle stáhnou, zatímco Slušní lidé dokázali, že oni dokážou stát pevně. Podporuju Slušné lidi.

18. 7. 2018

Z dnešního komentáře:

Tereza Mayová narazila na iluzi, že je možné vystoupit z EU (nebo EU zrušit) a přitom zachovat jednotný evropský trh. Požadavek jednotného trhu ve skutečnosti nutně vede k celoevropské diktatuře.

Petr Hampl: Iluze jednotného evropského trhu

18. 7. 2018

Pokud chce někdo "pomáhat migrantům v jejich zemích", znamená to, že přistoupil na neobolševickou vyprávěnku, podle níž je povinností české vlády financovat přijatelnou životní úroveň Afghánců, Pákistánců, Somálců, Nigerijců a kohokoliv dalšího. Jakmile tuhle zvrácenou logiku jednou přijmeme, nutně se objeví požadavek, abychom jim vyklidili naši vlastní zemi.

Ne!!! Povinností české vlády je pečovat o občany České republiky. Ani korunu na zahraniční pomoc!!! Kdo chce, ať si to financuje ze svých osobních peněz.

Určitý smysl by snad mohlo mít podporovat programy snižování porodnosti. Nic jiného.

18. 7. 2018

Takže už víme, že práce specialistů nejobávanější tajné služby světa spočívá v tom, že zadávají inzerci na facebooku. Marketingové asistentky, vzhůru do tajných služeb! Otevírají se vám nové kariérové možnosti!

18. 7. 2018

Tenhle zajímavý graf ukazuje, jak chudší lidé doplatili na hospodářský růst dosažený zrušením zlatého standardu.

Můžeme ho ale také číst jak výpověď o chování politického systému - dokud hrozilo, že se manuálně pracující třídy přikloní k marxistickému socialismu, dbali velcí vlastníci na jejich životní úroveň. Dokonce vznikla iluze, že růst životní úrovně je přirozenou vlastnostní kapitalismu. Jakmile riziko socialismu zmizelo, začali se vlastníci kapitálu chovat hnusně a bezohledně. To by potvrzovalo starou moudrost, že v podstatě každý se chová dobře jen tak dlouho, dokud čelí konkurenčnímu tlaku. Jakmile zmizí konkurence a někdo získá absolutní moc (či dominantní postavení), začne se chovat jako hovado. Platí to o lidech, firmách, parlamentech, národech a možná i celých ekonomických systémech.

Můj osobní názor je, že obě tato vysvětlení jsou zajímavá a platná, nicméně jen doplňková. Že hlavní příčiny změny musíme hledat ještě jinde.

17. 7. 2018

I kdyby chtěl Putin zničit americkou demokracii, přišel pozdě. Dávno byla nahrazena neomezenou vládou úzké oligarchie. Lidé jako Donald Trump nebo Steve Bannon se jí pokouší obnovit, ale je velmi nejisté, jestli mohou být úspěšní.

17. 7. 2018

Martin Konvička brilantně k setkání Putin - Trump.

Tuzemská mediální žumpa - všichni ti Peheové, Fendrychové a Jindřichové Šídlové - nám mezitím předváděli uragán válečného štváčství. Není divu. Zhroutil se jim svět, kde je Rusko zlé, Amerika hodná, pokud ovšem v Americe nevládne někdo hájící zájmy Američanů, pak je Amerika ještě horší a jediný hodný, když tedy pomineme bláznivou Merkel, je nebožtík Václav Havel, který se té ostudy naštěstí nedožil. Zklamali je všichni … a být to na nich, bombardovali by ze msty Washington i Moskvu. Jen by mě zajímalo, kdo by tu Válku všech válek měl podle našich hujerů vést. Erdogan jim na to (naštěstí!) kašle, Bundeswehr nemá lidi a "Eritrejci ze Sýrie" jsou notoricky špatní vojáci. Honza Jandourek (který je v tom nevinně, ale proč ho nenapálit) pak byl superarbitrován pro blbost.

MARTIN KONVIČKA: K HELSINSKÉMU SUMMITU: JAK JSTE TO MOHLI ČESKÝM ŽURNALISTŮM UDĚLAT?

17. 7. 2018

Setkání Putin - Trump skvělé. Teď ještě ty výsledky ubránit před bolševiky v západních médiích, korporacích, neziskovkách a univerzitách. To bude mnohem těžší.

16. 7. 2018

V Americe se už docela běžně mluví o tom, že je lovecká sezóna (open season) na příznivce Donalda Trumpa. Česká kavárna bude následovat, takže se můžeme těšit na přepadání Zemanových příznivců na ulicích. Jak tomu čelit? Neustupovat, nenechat si nic líbit, udržovat je pod tlakem.

16. 7. 2018

Zajímavá statistika z Německa. Pobyt jednoho migranta spotřebuje veškeré daně zaplacené 12 daňovými poplatníky. Pokud se ten migrant zaregistruje jako dítě, tak dokonce 18 daňovými poplatníky.

To není jenom kapesné. To jsou také nejrůznější kurzy, terapie, "právní pomoc", ubytování a spousta dalších služeb, které poskytují Němci. To je také jediným důvodem, proč vzniklo celé hospodářské odvětví zabývající se tím, jak zabránit deportacím.

Mimochodem, Andrej Babiš tu stejnou vrstvu vytváří u nás, jak jen nejrychleji může. Za plné podpory většiny parlamentních stran.

Jihad Watch: Twelve Germans must work and pay taxes in order to fund the cost of just one migrant

16. 7. 2018

K diskuzi o zavádění homosexuálních "manželství" doporučuji článek profesorky Hamplové, která se věnuje výzkumným metodám používaným pro posuzování dopadů na děti vyrůstající v takovém prostředí. Ukazuje se, že v podstatě všechny "studie", které mají údajně dokazovat, že homosexuální prostředí dětem neškodí, ve skutečnosti obsahují vážné metodické chyby. Spíš to vypadá, že se u dětí vychovávaných homosexuálními páry a skupinami můžeme častěji očekávat psychické problémy, poruchy učení atd. Ale ani tady bychom se neměli se závěry ukvapovat.

Prostě nezbývá než rozhodovat podle osobního či společenského morálního přesvědčení. Společenské vědy nám v tom nijak nepomůžou.

Dana Hamplová, Dan Drápal: Žádný rozdíl?

15. 7. 2018

Historické církevní budovy jsou prý ohrožovány klimatickou změnou, píše The Guardian. Zajímavé. Nevěděl jsem, že klimatická změna huláká při demolování kostelů aláhu agbar.

15. 7. 2018

Čtení na nedělní odpoledne - vlastenecký magazín My. Tak třeba Ondřej Hejma v červencovém čísle píše:

K mému velkému zklamání se ale mentalita některé komunistické servility záhy překlopila do podobného postoje k novodobým spojencům, kterým navíc vítězství nad komunisty zachutnalo do té míry, že místo již zmíněného kráčení ke světlým zítřkům spolu s námi začali bombardovat Bělehrad, rozvracet arabský svět a vyvážet demokracii tam, kde o ni nikdo nestál.

15. 7. 2018

15. 7. 2018

Všimli jste si křížů na vlajkách na včerejších londýnské demonstraci? Kříž nemusí být jen symbol konkrétní církve. Včera kříže fungovaly jako jasné symboly Anglie, nacionalismu a svobodného světa. Nikdo s tím neměl problém. Jen církevní hodnostáři se snaží získat na takové znaky monopol, aby je mohli výhodně zpeněžit.

Když na tomto místě píšu o křesťanství, mám tím zpravidla na mysli civilizační příslušnost. To znamená určitý způsob vnímání, myšlení, hodnoty, sadu výkladů světa atd., které máme všichni společné a které nás odlišuje třeba od muslimů nebo Indů.

V rámci tohoto obecného křesťanství lze rozlišit tři denominace:
• Katolíky
• Protestanty (což jsou fakticky dvě naprosto odlišné skupiny)
• Ateisty (včetně marxistů)
A vedle toho se možná ještě rodí novopohanství – to nemá se starými kulty nic společného, je to fakticky větev křesťanské civilizace a kultury.

Každá z těch skupin se vzteká, že ona je jiná, ale třeba při pohledu z jiných civilizací naprosto splývají. Stejné myšlení, stejné vnímání, stejné hodnoty.

Po celé dějiny tomu bylo tak, že většina z těch, kdo umírali a bojovali pro obranu křesťanství, to brala jako civilizační příslušnost. Nějakou niternou osobní víru nebo i třeba jen pravidelné návštěvy bohoslužeb bychom od nich mohli čekat jen těžko. Je rysem křesťanské civilizace, že vytváří pro osobní víru prostor, ale nepředpokládá, že toho využijí všichni.

14. 7. 2018

Nový americký zákon počítá s 15letými tresty pro násilné aktivisty Antify. Bravo! Však už byl nejvyšší čas. To jen Západoevropy můžete zabíjet, znásilňovat a zapalovat jim domy, a ještě vám za to poděkují a zaplatí.

CNN: A new bill aims to send masked Antifa activists to jail for 15 years

14. 7. 2018

Z kompletního textu přednášky na konferenci Ekonomická filosofie pro 21. století.

Předpokládám, že další řečníci budou dnes kritizovat přehnané regulace. To je něco, s čím musí souhlasit každý rozumný člověk. Přesto se obávám, že tato kritika je částečně pokrytecká a částečně vychází z nepochopení reality, ve které žijeme. Pokud hrají v ekonomice klíčovou roli nadnárodní korporace, tak to má nutné důsledky pro rozdělení moci ve společnosti a pro zformování určité sociální struktury. Toto rozdělení moci mimo jiné obnáší to, že skupiny, v jejichž zájmu je prosazování dalších regulací, jsou silnější než ty, které regulace nechtějí. Přibývání regulací je nutným následkem. Totéž platí na evropské úrovni o společné měně a dalších nesmyslných projektech. Ty věci nebyly zavedeny proto, že by byl někdo hloupý. Ty věci byly zavedeny proto, že to bylo pro někoho výhodné.

Jestliže dnes liberální ekonomové kritizují důsledky a zároveň odmítají zasáhnout do příčin (protože by to podle nich bylo sociální inženýrství), tak jsou v nejlepším případě zbyteční.

Petr Hampl: Selhání ekonomie jako disciplíny je součástí širšího selhávání společenských věd

14. 7. 2018

Jaké to je, když někdo bezostyšně lže a zároveň chce být arbitrem pravdivosti zpráv. Třeba Člověk v tísni.

Petr Hampl: Prolhaný šmejd Člověk v tísni

14. 7. 2018

Z rozhovoru pro parlamentky:

Na konci 80. let jsme byli přesvědčeni, že komunistické školství je mizerné, a že potřebuje hlubokou reformu. Mluvilo se dokonce o tom, že je na úrovni Gabunu nebo jiné děsivě zaostalé země. Jenže přišel listopad 89, hranice zmizely, znalosti dětí byly srovnány v mezinárodních testech a ukázalo se, že to, co tady zůstalo po komunistech, bylo o třídu lepší než školy na západ od nás. Naše děti uměly lépe svůj jazyk, dokázaly lépe myslet, lépe řešit problémy a taky nesrovnatelně lépe počítat. Drželi jsme krok se Skandinávci, všichni ostatní na tom byli podstatně hůře. Bylo by tedy logické navázat a opatrně vylepšovat – třeba cizí jazyky byly opravdu mizerné.
Jenže tehdy se to věci vložili “experti”, ovládli mediální debatu a dokázali přesvědčit veřejnost, že školy jsou špatné a potřebují hluboké změny. Takže se každých pár let reformuje, po každé reformě je to dražší, a jsou horší výsledky. A co horšího, ti experti, alias multikulturní radikálové ovládli ministerstvo, úřad vlády a další klíčové organizace. Za svorné spolupráce Zelených a ODS.
Výsledkem je školství, které stojí obrovské peníze, dosahuje ubohých výsledků a jedinou předností je sladký život pro stovky expertů, začleňovačů a neziskovkářů. Nicméně přesto mám za to, že úplně klíčovým faktorem selhání jsou rodiče.

Petr Hampl: Rozmazlení spratci. Kolaps českého školství. Je to stále horší a horší.

14. 7. 2018

Tak FIFA zaměstnává "antidiskriminační experty." Zajímavé. Podle čeho jsou hodnoceni? Podle počtu odhalených případů diskriminace? Podle počtu nově vydaných zákazů? Podle toho, kolik lidem pokazí náladu? Nebo kolik jich připraví o práci?

14. 7. 2018

13. 7. 2018

Před časem jsem u piva sešel s jedním nadějným politikem. Celkem sympatický člověk s rozumnými názory. Nicméně pak se nás kdosi pokusil vyfotit (skupinovka) a pan politik propadl panice. Fotka s Hamplem! Co kdyby to soudruzi ve straně viděli! O.K., respektoval jsem to, nechci nikomu působit zbytečné problémy.

Dnes jsem se dozvěděl, že ten politik byl stejně odvolán. Nejhorší je hrbit se, žít ve strachu, a pak být stejně kopnut do zadku.

13. 7. 2018

13. 7. 2018

Chcete působit inteligentnější, vlivnější a vzdělanější? Zbavte se vlasů!

BBC: The benefits of going bald

13. 7. 2018

Zatímco naprostá většina normálních lidí je z nového evropského nařízení o ochraně osobních údajů zděšena či aspoň otrávena, norma má i příznivce. Třeba společnost IBM, které na této "inovaci" vydělá miliardy.

Není to nic neobvyklého. Jakmile vpustíte na trh korporace, okamžitě využijí své velikosti a svého politického vlivu, aby prosadily regulace ničivé pro životnosti a malé firmy.

Liberální ekonomové jsou zcela naivní, když si představují, že mohou rušit regulace a zároveň ponechat stávající strukturu ekonomiky. Velcí hráči nikdy nepřipustí deregulaci. Ve skutečnosti jsme v situaci, kdy máme na výběr pouze mezi dvěma typy státních zásahů a dvěma skupinami regulací. Buď bude státní moc využívána proti těm dole (jak je tomu v současné době) nebo proti korporacím. Pokud by se stát chtěl omezit svou působnost, uvolněný prostor bude okamžitě zaplněn korporacemi, které si nakonec vynutí i ten přísun státních peněz.

13. 7. 2018

12. 7. 2018

Večer na vernisáži výstavy veselých kartínek Vasji Ložkina. Pohodoví lidé si užívají legraci a dobře se baví. Přímo na Václavském náměstí, takže jen o pár desítek metrů dále sedí nóbl příslušníci pražské kavárny, kteří se navzájem hlídají a mnohdy jsou sevření strachem, aby nevyvolali podezření z nějakého nekorektního pocitu či dokonce názoru. A analytici Evropských sepisují zprávu o lidech, co se odhalili jako Putinovi agenti tím, že si ze všeho dělají srandu.

12. 7. 2018

Závěry z diskuze a hlasování o důvěře vládě.

1) Máme vládu, která bude mechanicky pokračovat v sobotkovské linii, se vším všude. Nebude to lepší ani horší než dřív.
2) Piráti neexistují.
3) Tvz. pravicová alias demokratická opozice jsou zoufalci neschopní dodržovat pravidla ani přinést cokoliv pozitivního. Zbývá jim jenom iracionální strašení lidí možností, že Stalin vstane z mrtvých, a bezduchá servilita před evropskou byrokracií.
4) Václav Klaus mladší představil silnou alternativní vizi, o které je ovšem zřejmé, že nemůže být realizována v rámci ODS. Směřování k vlastnímu politickému projektu je stále jasnější.
5) SPD podala solidní výkon. (moje osobní poznámka: Přes vlnu nadšení z klausovských aktivit by nemělo uniknout, že je pro naši zemi důležité, aby SPD zůstala silným subjektem. V rámci současného volebního systému potřebujeme 2 -3 silné (!) vlastenecké strany. Jsem k SPD občas tvrdě kritický, ale držím jim palce, aby všechno zvládali co nejlépe.)

12. 7. 2018

Otevřenou podporou teroristických skupin usilujících o vyhlazení buddhistické populace v Barmě klesl Šimon Pánek zatím nejhlouběji. Obávám se ale, že to zdaleka není konec. Už dlouho upozorňuji, že Člověk v tísni je regulérní neonacistická organizace se vším všudy.

12. 7. 2018

Výborně informovaný Benjamin Kuras:
"Británii odevzdávám pánu Bohu a věnuji se víc Česku, kde se ještě dá něco zachraňovat jinak než občanskou válkou, kterou už někteří britští analytici předvídají."

Dodávám k tomu: Kéž by měli Britové ještě to štěstí a tu statečnost, že by dokázali rozpoutat občanskou válku. Islámská okupace je horší než válka a být zabit na kolenou je horší než padnout v boji.

Rozhovor s Benjaminem Kurasem v Parlamentních listech.

11. 7. 2018

V dnešní poznámce se vracím ke "kauze králíci" a snažím se ukázat pár lží, se kterými kavárna pracovala:

Je to přece soudce, kdo má být nestranný! Nikoliv ministr spravedlnosti. Ministra spravedlnosti vyslali voliči s určitým programem a má ho naplňovat. Má aparát věnovat více pozornosti boji proti korupci a zločinům bílých límečků? Nebo se má víc zaměřit na násilné trestné činy? Nebo má být prioritou urychlení trestních řízení? Je veřejnost pobouřena tím, že podmínky v kriminálech jsou příliš mírné? Jaké nové zákony mají být připravovány? Chceme měnit občanský zákoník? Více přebírat z mezinárodního práva? Nebo spíš chránit místní tradice a zvyklosti? Chceme postupně zavádět prvky islámského práva? Mají být muslimové stíháni stejně jako všichni ostatní nebo mají dostat privilegia? Nebo naopak má stát jasně zarazit všechny pokusy zavést šaríju?

Petr Hampl: Malá lekce z demagogie

11. 7. 2018

Andrej Babiš veřejně poděkoval thajským námořníkům (v češtině). To je ještě větší hovadina než vyvěšování tibetských vlajek.

10. 7. 2018

The Guardian: Politici, kteří těží ze strachu, chtějí, abychom zapomněli, že migrace je příběhem o lidskosti a naději.

Hampl: Migrace, že je příběh o naději? Leda tak o naději, že můžu znásilnit kterokoliv anglickou holku, mlátit ji a případně prodat jako otrokyni. Běžte to pr... s takovou "nadějí".

10. 7. 2018

Z dnešního rozhovoru pro parlamentky:

Jsem rád, že jste nezačal stupidní frází, „máme se lépe než kdykoliv předtím“. Je smutné něco takového slyšet od profesionálních ekonomů. Nemá to naprosto žádnou analytickou hodnotu. Slouží to vlastně jen jako vstupenka do určitých kruhů. Když přijdete, musíte viditelně vyjádřit, že se máme nejlépe v dějinách, Rusko je hrozba a Zeman dělá ostudu. Nemusíte ani věřit, že je to pravda, ale že jste ochoten to veřejně tvrdit, to z vás dělá toho správného člověka.

Nicméně zpět k otázce. Záleží na měřítku. Ano, některým lidem se daří opravdu skvěle. Jiným se ale daří velmi špatně. Navrhuji použít jako měřítko „preferenční právo chudoby“ zavedené americkým pravicovým konzervativcem Peterem L. Bergerem. To říká, že záleží hlavně na tom, jak se mění situace nejchudší pětiny obyvatel. Jak je to s jejich životní úrovní, kupní sílou, zaměstnaností, ale i třeba jakým stresům a rizikům jsou vystaveni, jaké jsou jejich životní šance, jaké šance se nabízejí jejich dětem a podobně.

Když použijeme tohle měřítko, ukazuje se nám, že Česká republika je na tom nejhůře za posledních 50 let. Je dobré také vidět, že ten propad nepřinesl listopadový režim jako takový, ale až vstup do Evropské unie.

Rozhovor Petra Hampla pro Parlamentní listy

10. 7. 2018

Migrace, že je příběh o naději? Leda tak o naději, že můžu znásilnit kterokoliv anglickou holku, mlátit ji a případně prodat jako otrokyni. Běžte to pr... s takovou "nadějí".

9. 7. 2018

Odpovídá nezávislý sociolog Petr Hampl, autor bestselleru Prolomení hradeb.

9. 7. 2018

Tak rektoři mají jasný názor na vědeckou úroveň ministryně Malé. Proč nejsou stejně vysoké požadavky kladeny na profesory Halíka, Pence, Putnu a Sokola?

9. 7. 2018

Dobrá připomínka VK mladšího. Nikdo z nás nemůže ovlivnit, jestli dá supermarket na pult české nebo zahraniční potraviny. Ale každý z nás se může rozhodnout, jestli stráví dovolenou v České republice nebo v cizině. Vlastenecká volba je jasná.

Václav Klaus ml.: Léto doma

9. 7. 2018

Je zajímavé, jak nám poslední dva roky změnily pohled na nedávné dějiny. Třeba tzv. opoziční smlouva. Až teď je jasně vidět, jak strašně důležité bylo zabránit převzetí moci havlistickými neomarxisty. Byl to statečný čin, za který obě strany zaplatily vysokou cenu.

9. 7. 2018

Takže je to venku. Český premiér Andrej Babiš bere spoustu peněz od německé vlády (resp. jeho firma Agrofert gmbh). A to v době, kdy je Německo naším hlavním soupeřem v záležitostech imigrace a EU obecně. Nepochybně se jedná o největší politický skandál od roku 1989.

Měla by to být nahrávka na smeč pro všechny ty, kdo mají plnou pusu návratu komunismu, estébáka atd. Tedy tlak na předčasné volby a potom by mohla být země zaplavena plakáty o tom, že Babiš je sluha Merkelové. Takže co se v následujících týdnech stane? Vůbec nic! Protože všichni ti demokratičtí politici, novináři a intelektuálové Babiše podrží. Za čas pak zase vyvolají kampaň kvůli tomu, že někdo z jeho ministrů neuklízí hovínka po svém psovi.

To není opozice. To je hra na opozici. Vzpomeňte si na to, až budou zase plnit náměstí a pronášet "principiální prohlášení".

9. 7. 2018

Když píšu o křesťanství, mám tím zpravidla na mysli civilizační příslušnost. To znamená určitý způsob vnímání, myšlení, hodnoty, sadu výkladů světa atd., které máme všichni společné a které nás odlišuje třeba od muslimů nebo Indů.

V rámci tohoto obecného křesťanství rozlišuje tři denominace:

 • Katolíky
 • Protestanty
 • Ateisty (včetně marxistů)

A vedle toho se možná ještě rodí novopohanství – to nemá se starými kulty nic společného, je to fakticky větev křesťanské civilizace a kultury.

Každá z těch skupin se vzteká, že ona je jiná, ale třeba při pohledu z jiných civilizací naprosto splývají.

Neberte to jako rezignaci na hodnoty. Po celé dějiny tomu bylo tak, že většina z těch, kdo umírali a bojovali pro obranu křesťanství, to brala jako civilizační příslušnost. Nějakou niternou osobní víru nebo i třeba jen pravidelné návštěvy bohoslužeb bychom od nich mohli čekat jen těžko.

8. 7. 2018

V dnešní poznámce se vracím k pražskému víkendovému srazu harlejářů (a harlejářek, samozřejmě):

Opět jsme narazili na novou definici „útlaku“ a „násilí“, jak proti nim feministické hnutí bojuje. Tento útlak a násilí mají spočívat v tom, že muži i ženy si žijí podle svého – včetně toho, že na sebe reagují, přeskakují mezi nimi jiskry, někdy se strhávají hormonální bouře a někdy vytváří páry. To je „útisk,“ který musí být odstraněn.

Petr Hampl: Feministky a motorkářky

8. 7. 2018

Člověk si už pomalu zvyká, že když někam přijde za kulturou nebo zajímavým uměním či zábavou, najde tam spoustu multikulturních eurosvazáků přisátých na dotace, pro které je život jedna velká politická agitace a kteří jsou připraveni kdykoliv vyvolat konflikt. Případně tam můžete najít spoustu fetek a jiných trosek. Skotský festival v Kostelíku je vzácnou výjimkou. Normální lidé všech věkových kategorií a když se rozhlédnete pořádně, odhadnete, že aspoň polovina z nich se živí rukama a většinou přítomných mužů má zbrojní pas nebo se k tomu chystá. Svobodná atmosféra, naprostá pohoda, všeobecné pohrdání elitářstvím (kde jinde je zacházení s vidlemi vysoce obdivovanou dovedností?). Vegani tu mají svůj stánek, ale jsou absolutně neagresivní. Jenom nikdy nenajdete cedulu "podpořeno z fondů EU" ani žádný příznak jakýchkoliv dotací. Což se snadno řekne, ale umím si představit, jak obrovskou obětavostí organizátorů to musí být vyváženo.

Nejspíš je jen otázka času, kdy mezi organizátory pronikne nějaký čerpač dotací a všechno zničí, nebo kdy nějaký aktivista zjistí, že je festival příliš bělošský nebo příliš nacionalistický, a rozpoutá kampaň. Ale buďme vděční za každý rok, kdy si můžeme takových nádherných akcí užívat.

Mimochodem, všimli jste si, že naklopený kříž funguje jako značka rebelství?

8. 7. 2018

A je vymalováno. Tereza Mayová připravuje takovou verzi "brexitu", že se vlastně nezmění vůbec nic nebo téměř nic proti dosavadnímu stavu - ani z hlediska bruselských funkcionářů, ani nadnárodních elit ani obyvatel Velké Británie.

Není žádný důvod se tomu divit. Příslušníci elit budou vždy na straně příslušníků elit, a pokud snad zohlední zájmy obyčejných lidí, pak jenom na chvíli a pusou. V tom se naše situace nesmírně liší od té v minulých generacích, kdy se i bohatí a mocní cítili příslušníky svých národů.

Budiž to varováním pro všechny, kdo vkládají naděje v české referendum o EU. Potřebujeme nejdřív revoluci uvnitř země (ve smyslu úplné změny mocenské struktury a způsobu vládnutí), pak můžeme řešit vztah k okupační mocnosti. Nikoliv naopak.

The Guardian: Theresa May faces Tory anger over soft Brexit proposal

7. 7. 2018

Při malování člověk vytáhne všelicos. Třeba tenhle starší dopis (všimněte si data!). Moderátor České televize Jakub Železný před časem řekl, že to jsou média, kdo určuje témata veřejné debaty. Kdepak! Témata veřejné debaty určují ti, kdo mají co říct, a kdo se to nebojí říkat. Klidně to může být nezávislý sociolog bez přístupu na univerzity a do médií. Velká média mohou tak nanejvýš plnit veřejný prostor balastem, aby od toho odvedly pozornost. Ale stejně to nefunguje.

6. 7. 2018

Můj soukromý profil s více než 9000 přátel a sledujících opět zablokován na 30 dnů. Tentokrát za zcela nevinný příspěvek, víc než dva týdny starý. Zcela zjevně tedy nejde o to, že by post někoho pobouřil, ale že skupiny udavačů prochází staré posty a nechávají cenzurovat. Názorný příklad "liberální demokracie" v akci.

Co myslíte, věděl o sobě Klement Gottwald, že je "liberální demokrat"?

5. 7. 2018

Včera na parlamentkách o tzv. "listopadových hodnotách":

Nechci teď řešit skutečné pozadí mocenských změn v českých zemích, ale ti lidé, kteří byli v listopadu 89 v ulicích, ti chtěli zemi, kde bude možné svobodně mluvit a ne zemi, kde se lidé budou bát vyjádřit nesouhlas s multikulturní politikou. Chtěli zemi, kde budeme moci vychovávat děti podle svého a ne zemi, kde budou dětem ve škole vymývány mozky, a za nesouhlas bude hrozit odebrání. Chtěli zemi, kde si budeme vládnout sami a ne zemi, o které se bude rozhodovat v Bruselu a Berlíně. Chtěli zemi se silnou národní ekonomikou a ne zemi, která bude patřit nadnárodním korporacím.

Hodnoty lidí z listopadu 89 dnes hájí Miloš Zeman a Václav Klaus. Dokonce i Andrej Babiš s estébáckou minulostí je od nich méně vzdálený než funkcionáři stran jako Piráti, TOP 09, KDU či ODS, které postupně převzaly neomarxistický program.

Parlamentní listy: Těžká kanonáda sociologa Hampla

4. 7. 2018

Svinskost britské justice dosáhla nové dna. Ve stejném týdnu, kdy byl z vězení propuštěn Mubarek Ali, šéf pákistánského gangu unášejícího bílé holky, byl odepřen proces Tommymu Robinsonovi. Zdá se, že britská justice si už je vědoma toho, že její postup proti Robinsonovi nemůže při přezkumu obstát. Volí tedy zdržovací taktiku - pod nejrůznějšími záminkami odkládá jednání, nejspíš v naději, že muslimský gang ve věznici už konečně udělá svojí práci.

Můžeme zase čekat libertariánské a neomarxistické "experty", jak nám vysvětlí, že je to vlastně v pořádku, protože britská justice jedná v souladu s nějakým interním předpisem. Někdy jsem rád, že se tyhle diskuze vedou elektronicky. Bylo by těžké ty lidi nefackovat.

4. 7. 2018

Mladí Američané jsou levicoví? Ne tak rychle. Mladí bílí muži masově opouštějí Demokraty a míří ke Trumpovi - i tam, kde by se ze sociálního postavení dalo usuzovat, že budou podporovat spíš levici

Pochopitelně! Žádný muž, který je hormonálně v pořádku a nemá problémy s pohlavní identitou, přece nemůže podporovat Zelené, Piráty, TOP, Žít Brno apod. Tohle je stejné všude na světě.

Young White Men Abandon Democrats, Flock to Trump’s Economic Nationalism

4. 7. 2018

Na titulní stránce MF Dnes vychází tento týden série článků cupujících Angelu Merkelovou. Všimněte si, kdo je pod nimi podepsán. Luboš Palata byl ještě před pár měsíci horlivý agitátor multikulturalismu, euronohsled a vlastencobijec. Jenže teď dostal opačné zadání, takže okamžitě a bez uzardění vychvaluje, koho včera urážel a uráží, koho včera uctíval.
Luboš Palata není výjimečná osobnost, je úplně typickým představitelem "kavárny". Žádné vlastní morální stanovisko, dokonce ani žádný dlouhodobý názor. Dokonale stádní myšlení, dokonalá přizpůsobivost. Když se zítra změní zadání, změní se i jejich stanovisko.
Ti stejní pitomci, co včera hulákali na václaváku proti návratu komunismu, ti zítra klidně půjdou demonstrovat za postavení Gottwaldova pomníku nebo obnovení vedoucí úlohy komunistické strany, pokud přijde takový pokyn z centrály Otevřené společnosti. Prostě lepšolidé.

3. 7. 2018

O ministryni spravedlnosti chci vědět, jestli rázně zastaví "boj proti nenávisti" alias totalitní kontrolu myšlení občanů. Jestli dostala zkoušky opisováním nebo přes postel nebo jinak, to je mi u pr...

3. 7. 2018

Jaký je vztah mezi novou aristokracií a pražskou kavárnou? Takové a podobné hloubavé dotazy měla moderátorka při besed v ostravském Knižním klubu. Nenechte se odradit mizerným zvukem, od nějaké desáté minuty je zvuk čistý.

2. 7. 2018

Citát na dnešní den od nedávné polské premiérky Beaty Szydlové:

"Můžete nás nazývat populisty, nacionalisty, rasisty... nám na tom nezáleží. Záleží mi na mé rodině a na mé zemi."

Na to multikulturalisté nemají a nikdy nebudou mít odpověď.

(doplnění: Čtenář mě upozornil, že ten citát na videu neříká paní premiérka, ale její vládní kolega. Budiž. Ale na podstatě věci to nic nemění).

2. 7. 2018

Možná jste si všimli, že na mém profilu nikdy nenajdete selfie. Je to proto, že ten žánr nemám rád, ukazuje totiž na osamělost a ztrátu důvěry.

Když moji rodiče chtěli obrázek z dovolené, museli oslovit neznámého kolemjdoucího a svěřit mu na chvíli fotoaparát. Bylo to podloženo obecnou důvěrou mezi lidmi. A na druhou stranu to sounáležitost posilovalo. Člověk se musel osmělit a oslovit spoluobčana, to je něco jiného než poslat výkřik do elektronického prostoru.

Tahle samozřejmá sounáležitost se vytrácí - společnost je fragmentována, každý může být nepřítel, od každého čekáme to nejhorší. Nechci na tuhle změnu přistupovat. Je pro nás dobré, abychom si navzájem poskytovali drobné laskavosti a abychom se učili vzájemné důvěře. Je to nejlepší lék proti rozpadu společnosti. Za každou fotografií, na které jsem, je osoba, která mačkala spoušť.

1. 7. 2018

Naše oblíbená paní doktorka Kovářová (neplést s neuvěřitelně hloupou herečkou Danielou Kolářovou) naznačuje, že přišel čas chránit ohrožený druh - bílé heterosexuální muže. Děkujeme, ale nejde to. Schopnost uhájit svůj životní prostor přece dělá chlapa chlapem.

Musí ale co nejdříve skončit válka proti klukům, které je vedena na školách, hlavně na základkách, kdy jsou bezbranní kluci - pokud se projevují klukovsky - předmětem drsné šikany ze strany učitele, výchovných poradkyň a často i matek holčiček.

1. 7. 2018

Proč se ti dnešní mladí neuskromní, my jsme také neměli všechno, píšou někteří na můj včerejší status a připomínají doby, kdy auto měl na vesnici jen starosta a městské rodiny žily ještě 20 let po svatbě v jediné místnosti v bytě svých rodičů. Ať se ti dnešní mladí uskrovní také tak. JENŽE:

- ono není tak těžké žít skromně, když žijí skromně i další lidé kolem vás. Svět je na to prostě zařízený, existují odpovídající služby (způsoby vzájemné pomoci a podpory), lidé jsou na to zvyklí.
- když se pro něco takového rozhodne jedna rodina, znamená to deklasovanost, postupné rozbití vztahů s okolím, ztrátu podpory okolních lidí, nápor na vztahy v té dvojici a v důsledku mnohem těžší dopad než za starých časů.
- korporace i státní správa utrácí miliardy za to, aby vytvořily atmosféru, ve které je hodně skromný život zločinem nebo aspoň přestupkem nebo aspoň důkazem, že jste méněcenní. Když to neovlivní vás, ovlivní to zcela jistě vaše blízké.
- v pozadí číhá sociálka, která skromné či chudé rodině může odebrat děti.
- existuje ještě "preferovaná skromnost", která je určená hornímu jednomu procentu, kdy lidé žijí v maketě dělnického obydlí a jedí v luxusní kopii dělnické restaurace, kde za večeři dáte měsíční dělnický plat. Ale to s tím nemá nic společného.

Faktický zákaz slušné chudoby je jedním z nejtěžších zločinů tohoto sociálního systému, ne-li tím vůbec nejtěžším. Připomínám morální zásadu našich předků: Kdo poctivě pracuje a dodržuje zákony, ten je hoden úcty, i když je chudý. Po příští revoluci budeme muset tuhle zásadu obnovit.

1. 7. 2018

Tak jsem se u Bakalů dočetl, že náš sobecký postoj se nám vrátí. Kdybychom se chtěli nahrnout do nějaké země, vytlačit původní obyvatelstvo, masivně znásilňovat tamní ženy a zavést islámské právo - taky se budou bránit. Dobře nám tak, sobcům!

30. 6. 2018

Každá třetí rodina s dětmi nepošle své dítě na letní tábor, protože si to nemůže dovolit. Někdy si říkám, že za větu "máme se tak dobře, jako ještě nikdy" by se mělo fackovat.

30. 6. 2018

Doklad, že pitomci se vyskytují nejen na sluníčkové straně. Nemůžu se už zeptat svých babiček, jestli tvar mého nosu nesouvisí s nějakou romantickou událostí z jejich mládí, ale i kdybych se jmenoval Izák Kohn a bydlel v synagoze, nemá to nic společného s pravdivostí nebo nepravdivostí toho, co píšu.

V Prolomení hradeb najdete teze typu "Vedení velkých byrokratických aparátů vytváří společnou vrstvu napříč organizacemi, národy a obory působení. Její příslušníci cítí silnější loajalitu k mezinárodní vrstvě superbyrokratů než ke svým podřízeným."

Byla by taková teze vyvrácena zjištěním, že Hampl je Žid nebo zjištěním, že Hampl lynčuje černochy? Obávám se, že kdo není schopen držet se podstaty tématu, je primitiv, a to bez ohledu na to, v jaké pracuje redakci či na jaké univerzitě působí.

30. 6. 2018

Otevřeně vítačští politici nejsou to úplně nejhorší. Ještě větší zlo představují ti, kdo veřejně vyjadřují obavy z imigrace a islamizace, zároveň projevují "rozumný přístup", shrábnou protiimigrační hlasy a potom je použijí k podpoře multikulturních (rozuměj islamizačních) opatření. Třeba bavorský ministerský předseda Seehorer. Už roky drží u moci Angelu Merkelovou se vší její špínou. Před každými volbami provede tanečky, ze kterých nevzejde nic konkrétního, ale vytvoří pocit, že on je vlastně taky protiimigrační. Nedostane ani funkční systém deportací, ani uzavřené hranice ani zavírání mešit ani nic jiného, co by stálo za řeč. Ale zjevně mu to nevadí.

U nás jsou ukázkovým příkladem takového přístupu ANO a ODS.

29. 6. 2018

Nejsou ty francouzské revolucionářky překrásné? Pokud máte dojem, že zpívají o opuštěném koťátku, čtěte titulky.

29. 6. 2018

Z rozhovoru pro Hlavné správy:

Ľudia mimo Európy tomu vždy chápali, že belosi sú iní, čím nebola myslená farba kože, ale typ osobnosti vytváraný európskou kultúrou. Naopak, v Európe postupne prevládla neuveriteľne naivná predstava, že európske myslenie a vnímanie je vlastná všetkým ľuďom. A ak sa od nás príslušníci nejaké inej civilizácie líšia, potom je to vraj len preto, že sú ešte maloletí. Keď počkáme pár sto rokov, budú mať tiež svoju renesanciu, reformáciu, svoju modernitu apod. Samozrejme, je to kolosálny nezmysel. Tí ľudia majú úplne iný hodnotový systém a úplne iné vnímanie. Na to narážame, keď sa im ľudia Západu snažia vnútiť vlastné poňatie občianskych práv alebo keď ich dovezú do Európy a dúfajú, že s nimi bude možné nájsť spoločnú reč. Nefunguje to a nikdy fungovať nebude.

Český sociológ Hampl: Vzdelanci sa posmievali bežným ľuďom, že sú zaostalí a hlúpi a nakoniec sa ukázalo, že tí bežní ľudia mali pravdu. Bolo to v minulosti, dnes sa to znova opakuje

29. 6. 2018

Může někdo vysvětlit, co na je migrantech k selektování? Do Evropy nepatří ani jeden jediný, už takhle jich tu je přebytek. Na to nejsou zapotřebí žádná centra.

Vzniknou centra rychlé selekce migrantů, rozhodl klíčový summit EU

29. 6. 2018

Zatímco naprostá většina normálních lidí je z nového evropského nařízení o ochraně osobních údajů zděšena či aspoň otrávena, norma má i příznivce. Třeba společnost IBM, které na této "inovaci" vydělá miliardy.

Není to nic neobvyklého. Jakmile vpustíte na trh korporace, okamžitě využijí své velikosti a svého politického vlivu, aby prosadily regulace ničivé pro životnosti a malé firmy.

Liberální ekonomové jsou zcela naivní, když si představují, že mohou rušit regulace a zároveň ponechat stávající strukturu ekonomiky. Velcí hráči nikdy nepřipustí deregulaci. Ve skutečnosti jsme v situaci, kdy máme na výběr pouze mezi dvěma typy státních zásahů a dvěma skupinami regulací. Buď bude státní moc využívána proti těm dole (jak je tomu v současné době) nebo proti korporacím. Pokud by se stát chtěl omezit svou působnost, uvolněný prostor bude okamžitě zaplněn korporacemi, které si nakonec vynutí i ten přísun státních peněz.

28. 6. 2018

Z druhého článku Dana Drápala o Prolomení hradeb:

Mnoho prostých lidí si něco myslí, ale neumí to říci.
Cítí např. faleš, ale neumí říci, v čem přesně se skrývá.
Cítí např. vypočítavou nebo zbabělou konformitu, ale neumí ji přesně popsat.
Cítí kýčovistost postojů představitelů standardních stran a novodobých elit, ale neumí to vyjádřit.
Cítí se islámem ohroženi. Mají však obavy z útoků mainstreamu, který velmi umně pracuje s dehonestací a se zesměšňováním odpůrců.
Volba nás prostých lidí je velmi dobře zdůvodněna, jen to tak neumíme říci.

Jistě, chcete-li, můžete tyto lidi prohlašovat za „fašisty“. Petr Hampl něco „říká za ně“. Právě proto je možná považován za tak nebezpečného.

Dan Drápal: Ostrakizace nebo argumenty?

28. 6. 2018

Země s diktaturami jsou v situaci, která je v podstatě neřešitelná. Když si diktátora nechají, bude to nadále znamenat svévolné zatýkání, možná i vraždy, korupci a nejrůznější porušování základních lidských práv. Když diktátora svrhnou, nahrnou se k nim američtí vývozci demokracie a korporace, a brzy to bude ještě horší. Co tedy mají dělat?

Pro Kubánce je zjevně lepší nechat si zkorumpovaný komunistický režim. Severokorejci naopak nemají co ztratit, protože horší než dnes už to být nemůže. A většina zemí je někde mezi tím.

V každém případě z toho vyplývá, že Spojené státy jsou dnes největší překážkou tomu, aby se s lidmi různě po světě zacházelo aspoň trochu slušně. Pokud by Trump začal plnit svůj slib a přestal se míchat do cizích věcí, prospělo by to celému světu. Tedy až na těch pár neziskovkářů, kterým by vyschly fondy a museli by začít pracovat.

27. 6. 2018

Z rozhovoru pro Délského potápěče, tentokrát spíš na složitější témata než o současné politické situaci:

Můj závěr je ten, že zlo vzniká pokaždé, když velikost určité organizace přeroste rozumnou mez. Je lhostejné, zda se jedná o korporaci formálně vlastněnou akcionáři nebo státní podnik formálně vlastněný občany. V obou případech ji fakticky ovládají manažeři, kteří se nemusí na nikoho ohlížet. Ostatně, manažeři státních podniků i korporací fakticky tvoří jednotnou sociální vrstvu, mají společné zájmy, vyměňují si svá pracovní místa, žení se a vdávají mezi sebou. Rozlišování mezi státním a nestátním je z analytického hlediska nadbytečné.

Musím se ale zastavit u neomarxistické kritiky kapitalismu. Je to jeden z mnoha podvodů, které za neomarxismem stojí. Ve skutečnosti je neomarxismus spojen právě s nadvládou korporací a je používán jako ideová zbraň korporátních kapitánů proti normálním lidem, národním kulturám a každému, kdo by chtěl hájit svou nezávislost. I to se snažím v té knize ukázat.

Političtí disidenti 21. století - část sedmá: Petr Hampl

27. 6. 2018

Někdy se utěšujeme tím, že ve všech dobách lidem připadalo, že ta další generace je horší. Jenže ve skutečnosti není nic, z čeho bychom tak mohli usuzovat. Spíš je to tak, že v některých dobách byli lidé na své mladé velice hrdí, v jiných dobách zase byli zděšení, co to vychovali. Obojí se opakuje ve vlnách. V relativně nedávné minulosti jsme to viděli ve 30. letech, kdy se mladí muži připravovali na válku a potom v 50. letech, kdy po nich nastoupila generace komsomolců s vymytými mozky.

26. 6. 2018

Vyzývám toho pitomce, co mi hodil do schránky rádoby výhružný dopis, aby se přišel omluvit.

Jestli opravdu přijdeš a omluvíš se, tak ty papíry roztrháme. A slibuju, že Ti nenatluču. V opačném případě podám trestní oznámení, policie Tě najde podle tiskárny, a budeš z toho mít polízanici. Tak si to dobře rozvaž a seber odvahu.

Pokud jsem ho zablokoval a někdo z přihlížejících sluníček ho zná, pošlete mu tu zprávu.

26. 6. 2018

Dnešní vystoupení Václava Klause nebude podle všeho dalším seminářem, ale zahájením nové kapitoly v české politice. Král se ze svého hanspaulského zámečku otevřeně vrací do hry. Text provolání je fakticky otevřením války proti tzv. liberální demokracii a jejím stoupencům.

Václav Klaus neskrývá, že jeho cílem není nějaké neurčité udobřování, nýbrž totální vítězství nad kavárnou, zastavení multikulturních programů, zlomení moci neziskovek a úplná změna společenského a mediálního prostředí. Tedy revoluce.

Osobně se mi zdá, že v Klausově provolání pořád ještě cítím určité iluze o možnosti obnovy starého světa, přesně tak, jak byl, zejména parlamentní demokracie a liberální ekonomické politiky. Ale to je v tuto chvíli detail do intelektuálských debat. Na druhou stranu, Klaus jasně říká, že mu přímá demokracie není proti mysli.

Jak jsem nedávno napsal, evropské revoluce nebyly aktem zoufalství (na rozdíl od selských vzpour). Byly společným vystoupením několika společenských vrstev, které spojilo to, že nedokázaly dále snášet zvůli aristokratů. O nic jiného nejde ani tentokrát.

Možná v naší zemi brzy vyrostou pomyslné barikády. Možná to budeme my, kdo je bude hájit. A nedá se ani vyloučit, že dojde na barikády opravdové. Kéž by toho nebylo zapotřebí.

Institut VK: Obrana demokracie před liberální demokracií

25. 6. 2018

Z recenze Prolomení hradeb od Dana Drápala, asi intelektuálně nejzajímavější postavy současného českého protestantismu:

Elity vytvářejí stále nová pravidla a regulace. Ztěžují život obyčejným lidem. Problémy neřeší – ale vyžadují stále více prostředků na jejich řešení. „Noční můrou elit“ jsou svobodní lidé, kteří nevyžadují žádné dotace, žádné granty, žádnou podporu, a tedy nepotřebují žádné instituce, které by o ně „pečovaly“. Proto elity mají matku samoživitelku raději než otce rodiny, který je schopen manželku i děti uživit.

Hampl je ale přesvědčen, že „nová aristokracie je na konci svého životního cyklu. Neschopnost pochopit jakýkoliv reálný problém a místo toho se soustředit na záležitosti pohlavní identity domácích zvířat a k tomu hlasitě propagovat vlastní vyhlazení – to je dostatečné svědectví o životaschopnosti“ (s. 219).

Dan Drápal: Kniha Prolomení hradeb

25. 6. 2018

Jsme už zvyklí na to, že Kavárna neustále přináší další a další pomluvy a urážky Miloše Zemana. Asi vrchol zatím představuje "zaručená informace" týdeníku Euro, podle níž Zeman neudrží moč a po státnických obřadech po něm zůstávají mokré židle (nedělám si legraci, opravdu to dali na stránku - s odkazem na "dobře informovaný zdroj"). Přizpůsobili jsme se, ty urážky neberem vážně ani na vteřinu.

Jenže zapomínáme, že havlisté se už někdy v polovině 90. let zformovali do významné síly usilující o zničení české demokracie i českého národa a lačně sající veškeré podněty anticivilizačního neomarxismu. Tehdy zahájily činnost jejich hnojomety a prvních deset let cílily výhradně na Václava Klause. Lišák Zeman se držel stranou, případně si občas trochu přisadil (inu, politik, je to jeho práce).

Dnešní obraz Václava Klause je těmi mnoholetými havlistickými útoky dramaticky poničen. Některé věci udělal opravdu hodně špatně (závěrečná amnestie), nicméně většinou mu jsou připisovány výroky, které neřekl a odpovědnost za činy, kterých se dopustil někdo jiný a Klaus před nimi naopak varoval. Typicky to vypadá tak, že člověk nadává třeba na kupónovou privatizaci a když se ho zeptáte, co konkrétního mu vadí, uvede rozkradení podniku, který byl rozkraden o deset později a nemělo to s kupónovkou co dělat. Po těch letech si už nikdo nepamatuje detaily a zůstává jen pocit.

Je to škoda, neměli bychom připouštět, aby havlistická propaganda určovala, co si o kom myslíme. Ve skutečnosti byl Václav Klaus už od roku 1990 hlavním oponentem havlismu. Veškerou tíhu boje nesl po mnoho let pouze on. Zaplatil za to poměrně vysokou cenu - svou pošramocenou pověstí.

24. 6. 2018

Další nenápadné a důležité vítězství normálních pracujících lidí nad Kavárnou proběhlo tento týden. Nepodařilo se vytěsnit brněnské Slušné lidi z veřejného prostoru a nepodařilo se z nich udělat odstrašující příklad pro každého, kdo by se chtěl postavit na odpor multikulti-fašistům. Opět nasadili veškerou mediální palbu a opět to nestačilo.

Věděli jsme od samého začátku, o co se hraje a podporovali jsme je, jak to jen šlo, ale nebylo jasné, zda budeme dost silní. Až veřejné vyjádření pana prezidenta a fotka VK mladšího (velké díky oběma) to prorazily. Po dohodě se Soukromníky nemůže být pochyb o tom, že Slušní lidé jsou skutečnou alternativou pro Brno. Alternativou vůči neomarxistickému běsnění. To, co třeba ODS nedokázala za čtyři roky, to zvládli Slušní lidé za pár měsíců.

Debata se opět posunula. Je normální být vlastenec. Je normální nenechat plivat na symboly vlastního státu, národa a civilizace.

24. 6. 2018

Jako nedělní čtení nabízím svůj strašlivě dlouhý článek na Institutu Václava Klause. Vlastně by to mohla být další kapitola do Prolomení hradeb. Zabývám se rozdílem mezi společnostmi zemí Višegrádu a "standardními" západoevropskými zeměmi. Jádrem argumentace je přibližně toto:

V českém prostředí můžeme identifikovat podobnou změnu (jako v USA). Posun se ovšem odehrál někdy mezi lety 1995 a 2015. Trval tedy nanejvýš 20 let, možná méně. Jedním z důsledků je, že ve stejné době a na stejném místě se ocitají politicky korektní třicátníci a padesátníci patřící do jiného světa. Asi jako kdyby se v dnešní Americe objevilo několik desítek milionů lidí z generace Johna Waynea, v plné síle. Jak by se dívali na feminismus? Jak by reagovali na pochody homosexuální a pedofilní hrdosti? Koho by volili? Mluvíme pochopitelně jen o statistických tendencích – mnozí padesátníci se s chutí přidali k novému trendu nebo jej dokonce pomáhali vytvářet. Na druhou stranu řada mladých lidí politickou korektnosti neakceptuje. Nicméně základní trend takový je.

Petr Hampl: Proč jsou středoevropské společnosti tak jiné

23. 6. 2018

Z oslavy 20. výročí založení pivovaru Berounský medvěd. Mayerovi, kteří ten podnik vybudovali, jsou poctiví lidé, dobří vlastenci a je na nich vidět, že je to opravdu baví. Celé to vybudovali úplně od nuly, vlastníma rukama, bez dotací. Takoví by měli dostávat státní vyznamenání, a ne úplně zbyteční umělci a intelektuálové.

23. 6. 2018

"Napomáhání imigrace" je v Maďarsku od tohoto týdne trestným činem. Je jasné, že další evropské země budou následovat. Co na to aktivisté Člověka v tísni?

Jak jsem před pár dny napsal, věřím, že i na ty soudy s aktivisty proimigračních skupin jednou dojde. Ale musíme počkat na nestranné a spravedlivé soudnictví. V současné době nemá cenu s tím ztrácet čas.

23. 6. 2018

Existují jen dvě pohlaví. O pohlaví každého je rozhodnuto už dlouho před jeho narozením a pozná se mimo jiné podle toho, co má mezi nohama.

Pokud někdo tvrdí něco jiného, je to magor. Nicméně pokud je dospělý a ničí jen svůj vlastní život, je to jeho problém. Lidé, kteří zpochybńují pohlaví dětí, jsou ale nebezpečnější než násilní pedofilové. Jejich jednání má na vývoj dětí ještě děsivější dopad než případné znásilnění. Tito zločinci dnes už ovládají ministerstva, velká média a další místa, odkud mohou škodit. Je nutné je zastavit.

Video, ve kterém mluví Dr. Michelle Cretella, prezidentka American College of Pediatricians

23. 6. 2018

Z druhé části přednášky, která nesměla zaznít v liberecké knihovně:

Proč lidem nedojde trpělivost? Základní intuitivní představa je totiž taková, že nespokojenost lidí roste, až to jednoho dne bouchne a zoufalí obyvatelé vyjdou do ulic. Začne revoluce nebo občanská válka. Dámy a pánové, takhle to ale nefunguje.
K tomu, aby došlo k výbuchu, musí být splněno více podmínek. Lidová nespokojenost je pouze jednou z nich.

Petr Hampl: Přednáška, která nesměla zaznít v knihovně - druhá část.

22. 6. 2018

V posledních týdnech se znovu rozbíhá ekonomická diskuze. Většinou začíná od výše mezd a míří na obecnější principy. Zatím ale ukazuje jediné. Klasická liberální ekonomie ztratila použitelnost. Její vzorečky nemají co říct k problémům, před kterými v současné době stojíme.

Posuďte sami:
a) Cena produktu se řídí nabídkou a poptávkou.
b) Pokud jsou výrobní náklady vyšší než tržní cena, bude výroba ukončena.
c) Na lidskou práci se vztahují běžné ekonomické zákonitosti.

Jenže ono z toho taky mimo jiné vyplývá, že je „přirozené“, když plat stanovený trhem sice stačí na pokrytí základních každodenních potřeb (výrobní náklady lidské práce), jenže už nestačí na pokrytí nákladů spojených s péčí o další generaci pracovníků. Lidé si nemohou dovolit děti, země se po čase vylidní, korporace přesunou své výrobní kapacity jinam. Ekonomicky je to správné, ale chceme to tak?

Souhlasím s liberálními ekonomy, že platy se nedají zvýšit vládním předpisem. To nebude fungovat. Ale rozhodně to neznamená, že bychom se měli se současným stavem smířit. Ani to neznamená, že je na řešení dost času. Každý rok, kdy lidé odkládají děti, znamená, že část těch dětí se už nenarodí.

22. 6. 2018

Je naivní předpokládat, že se bude Německo chovat vůči menším evropským státům jako koloniální velmoc. Kolonizátoři vysáli nerostné zdroje a levnou práci, ale proti tomu vybudovali fungující státní správu, často i školy, silniční infrastrukturu atd.

Německo /EU jenom vysává a ničí, nepřináší absolutně nic pozitivního. Po koloniálních mocnostech většinou zůstaly celkem funkční státy schopné pokračovat samostaně. Po Německu /EU zůstává jenom korupce, chaos a dočista rozvrácené země.

E15: Německo na pomoci Řecku vydělalo miliardy eur

21. 6. 2018

Pivovar Berounský medvěd slaví v sobotu 20 let od založení. Mayerovi, kteří ten podnik vybudovali, jsou skvělí a poctiví lidé, dobří vlastenci a je na nich vidět, že je to opravdu baví. Celé to vybudovali úplně od nuly, vlastníma rukama, bez dotací. Takoví by měli dostávat státní vyznamenání, a ne úplně zbyteční umělci a intelektuálové.

Samozřejmě na té oslavě nemůžu chybět. Přijďte taky!

Berounský medvěd oslaví dvacáté narozeniny velkolepým koncertem

20. 6. 2018

Tak podle Merkelové není skoro 400 000 zabitých dostatečným ospravedlněním odsunu. Drzost té nacistické báby je neuvěřitelná. Milion mrtvých by ji uspokojil? Nebo jsme všichni podlidé, takže nehraje roli žádný počet mrtvých?

20. 6. 2018

Asi nepřekvapí, že existují nadšení příznivci Istambulské úmluvy, kterým nevadí "lahůdky" typu odebírání dětí z rodin za to, že rodiče dají klukům klukovské hračky. Třeba advokátka Lucie Nešporová. Každý má právo na svůj názor. To je v pořádku.

Ovšem, jen do chvíle, než zjistíte, že tato dáma zastupuje Českou republiku při mezinárodních jednáních. Názory a zájmy 10 milionů lidí jsou hozeny do koše, rozhoduje jedna vyšinutá aktivistka.

Lucie Nešporová: Istambulská úmluva z pohledu advokátky

19. 6. 2018

Z receze Prolomení hradeb na serveru Délský potápěč:

Hampl Ukazuje uzavřený řetěz příčin, které se navzájem posilují a které zahrnují převahu korporací nad klasickými kapitalistickými podniky (rozuměj menší podniky s konkrétním majitelem), nové ideologie, změny ve školství, rozpad rodinného života, erozi občanských svobod a desítky dalších jevů, včetně tak zdánlivě nesouvisejících jako úpadek maskulinity a šířící se gynekokracie. Z toho všeho vytváří konsistentní model. Předposlední kapitola obsahuje 15 přehledně srovnaných jednoznačných tezí, které zároveň slouží i jako falsifikátory, to znamená, že mají usnadnit kritickou debatu nad předkládanou teorií a její případné vyvrácení.

Je zajímavé, že pro sluníčkové profesionální intelektuály je ta kniha příliš složitá, zatímco normální pracující lidé bez vysoké školy ji čtou bez problémů. Co z toho vyplývá o naší společnosti?

Prolomení hradeb: Proč je zapotřebí cenzurovat sociologickou teorii?

19. 6. 2018

V téměř stejný den, kdy Tereza Mayová pronesla svůj hanebný ramadanový projev, ve kterém fakticky kapitulovala před islámskou komunitou, vyhlásila Velkou Británii dobytou zemí a hodila přes palubu desetiticíce obětí muslimských gangů, psal Tommy Robinson svůj dopis z vězení. Není profesionální intelektuál a psal jen propisovačkou na papír (tedy bez možnosti vrátit se a přeskládat větu), takže jeho dopis neobsahuje efektní fráze, jaké se pak dávají do výborů citátů. Ale je to autentický dopis muže, který počítá s tím, že bude zabit, je ochoten tu oběť pro svou zemi přinést a do poslední chvíle doufá v možnost revoluce, která smete zkorumpovaný systém. Rozhodně stojí za to ten text číst. Doufám, že bude co nejdříve přeložen do češtiny.

Pokud se nepodaří zastavit islámskou a africkou imigraci do České republiky, je takový konec to nejméně děsivé, v co můžeme doufat.

Tommy Robinson Sends a Letter from His Prison Cell in HMP Hull

18. 6. 2018

Martin Konvička ohlásil minulou středu senátní kandidaturu ve volebním okrese Ostrava - Jih. O čtyři dny později mu SPD poskytla zajímavou "podporu". Vyslala proti němu protikandidátku, která sama nemá nejmenší šanci, ale může Konvičkovi odebrat tolik hlasů, aby neobstál proti vítači Paroubkovi nebo kandidátovi ANO. To opravdu nemá SPD nic důležitějšího na práci než boj proti Konvičkovi? Nebo je to nějaký kšeft s vládními stranami? Obojí je špatně.

Podporuju SPD, abychom netříštili síly, ale tady musím konstatovat, že se jedná v nejlepším případě o šlápnutí vedle.

18. 6. 2018

Je škoda, že jsme si nechali od komunistů ukrást slovo „revoluce“. Původní význam toho slova je buržoazní. Řemeslníci, obchodníci, sedláci, majitelé dílen a další pracující lidé už nedokázali snášet zvůli aristokratů, povstali proti nim a násilím je přinutili ke slušnému chování. Někdy se podařilo najít shodu, jindy nezbylo než popravit krále. Některé revoluce se povedly skvěle (třeba americká válka za nezávislost), jiné skončily katastrofou (ta francouzská) a další byly rozdrceny (české stavovské povstání). Ale o všech platí, že byly naprosto zásadním milníkem k tomu, aby se naplnil potenciál vytvořený v předcházejících staletích: svoboda, rovnost, přirozená solidarita, úcta ke všem lidem, vláda zákona, moderní věda, lidový kapitalismus.

Komunisté se naopak dostávali k moci palácovými převraty, ovládli bezpečnostní složky a poté nastolili svou vládu terorem shora. Když se odvolávali na revoluce, bylo to stejně nesmyslné jako povídání o „soudruhu Husovi“ a „soudruhu Žižkovi.“

17. 6. 2018

Po internetu koluje video funkcionářky Multikulturního centra Praha, která odpovídá na častou námitku, proč islámské země samy nepřijímají "uprchlíky" a místo toho je tlačí do Evropy.

Je velmi poučné to sledovat. Ta paní odříká nějaká čísla, která s tou věcí nemají nic společného. Její vystoupení neobsahuje ani pokus pochopit problematiku, natož něco vysvětlit. Proč to tedy vůbec natočila?

Video je ve skutečnosti určeno pro multikulturní komsomolce, aby mohli nacvičit nějakou frázi a odříkat ji, dostanou-li se do diskuze s někým, kdo používá mozek. Oni sami mozek používat nebudou. Jim k plné spokojenosti stačí, když vědí, jakou frázi mají odříkávat.

16. 6. 2018

Budou kluci vytvářet sbírky trofejů? Za kolik budou sběratelé kupovat kartičku podepsanou Scarlett Johansson?

16. 6. 2018

Z přednášky, která měla původně zaznít v liberecké knihovně:

Situace zemí Višegrágu je unikátní tím, že vedle těchto komsomolců tu žijí miliony lidí, kteří jsou schopni si uvědomit, že politická korektnost je totální pitomost a jsou schopni se tomu smát. Jejich mozky nefungují tak, že když jim řeknete, že existuje 36 pohlaví, tak tomu začnou do pěti minut věřit. Nemají schopnost věřit, že když někdo křičí aláhu agbar, tak to nemá nic společného s islámem.
Jsou to lidé, kteří vyrůstali ještě před vznikem současných aparátů indoktrinace. Díky jejich přítomnosti jsou středoevropské společnosti mnohem svobodnější, i pro mladé je pak snadnější uchovat si nezávislé myšlení, pokud o to stojí.

Petr Hampl: Přednáška, která nesměla zaznít v liberecké knihovně - první část

16. 6. 2018

Idiocie kavárny překročila další hranice. Ty spálené červené trenýrky prý byly předmětem nedozírné hodnoty. Kdo je spaluje, ten prý připravuje koncentrační tábory bla bla bla. Nejdříve tahání vlajky z vaginy, teď umělecká hodnota červených trenýrek, můžeme jen spekulovat, jak se eurokreativita lepších lidí projeví příště.

Mimochodem, propagační článek na to veledílo napsala na iDnes stejná redaktorka, která předtím tak snažila poreferovala o nutnosti zakazovat propagaci Prolomení hradeb, aniž by potřebovala tu knihu byť i jen otevřít. Že by Šafrovi vyrůstala nová konkurentka?

15. 6. 2018

Na krámech zase dochází Prolomení hradeb, takže musíme rychle doplňovat. Ale to už je obvyklá rutina.

15. 6. 2018

Pokud si někdo představuje západoevropskou multikulturní totalitu jako další komunistickou normalizaci (nebo dokonce jako něco mírnějšího), je naivní.

Třeba britský novinář Tommy Robinson, který se provinil tím, že pomohl odkrýt, že britští multikulturalisté tiše podporují pákistánské gangy specializované na únosy britských dívek a jejich prodej. Nejen, že byl odsouzen bez řádného soudního procesu, ale v těchto dnech je přesouván do téměř výhradně muslimské věznice, kde již na něj byl vydán rozsudek smrti.

Co dělá vězeňská stráž pro jeho bezpečí? Zatím jediným viditelný krokem je propuštění dozorce, který na sebe hloupě prozradil, že s Tommym sympatizuje a u kterého tudíž "hrozilo", že by ho chránil.

Režim, který se tu snaží zavést multikulturní neziskovky s pomocí tzv. solidních politiků, by nevypadal jako normalizace, ale jako ty nejbrutálnější stalinské roky. A pokud čekáte, že by se snad v novinářích hnulo svědomí, jste naivní. Velká média se spokojí s konstatováním, že "pravicový extrémista" byl po zásluze potrestán. Hospodářské noviny dokonce otiskly dva takové články v jediném vydání. Hanba jim!

Emergency: Tommy Robinson Transferred to Muslim Prison, Facing Certain Death

14. 6. 2018

Eva Hrindová:
Žena se nemá chovat jako muž – není jí to přirozené a nepřirozené chování je zdrojem frustrací, špatných pocitů a nízkého sebevědomí. Společnost se ale ženě snaží namluvit, že za to může jakýsi nedefinovatelný „útlak a útisk“ a s tím je třeba zatočit. Přitom za nespokojeností ženy jsou úplně jiné příčiny.

Neznám ženu, která by nechtěla fungující a naplňující vztah. Neznám ženu, která by netoužila po dětech a funkční rodině – i když to možná mnohé zakrývají chvástavými slovy. Ženská přirozenost je taková a jakékoliv pokusy o to přepsat přirozenost vedou jen k depresím, smutkům a k neštěstí. Nejhůř – ničí to děti a to je opravdový problém, který má zásadní vliv na celou společnost.

Kdo se chová přirozeně, nestane se otrokem

14. 6. 2018

Martin Konvička se vrací do politiky. Odpočinutý, vzpamatovaný, v perfektní formě. Jako osobnost českého vlasteneckého hnutí, nikoliv jako manažer (to nikdy neměla být jeho parketa). V senátním obvodu Ostrava - Jih změří síly s Jiří Paroubkem a několika dalšími. Fandím mu a budu ho podporovat, jak to jen půjde.

Martin Konvička kandiduje za Nezávislé. Pevně doufám, že ho podpoří i SPD stejně ochotně jako Martin podpořil v krajských i parlamentních volbách SPD.

Abych předešel dotazům. Já se budu nadále soustředit na psaní a přednášky.

V Ostravě - Jihu kandiduje do senátu bojovník proti imigraci Konvička

14. 6. 2018

Upozorňuji na výborné články, které píše Michal Walter Kraft. Skvělé analytické myšlení, jasné z hlediska hodnot. Třeba tenhle, ve kterém ukazuje, že boj s pašeráckými gangy je k ničemu. Pokud chceme opravdu zastavit nežádoucí imigraci, je zapotřebí tady vytvořit takové podmínky, aby se sem migranti báli. Nic menšího nepomůže.

Ty články jsou zajímavé i z toho hlediska, že Michal Walter je poradcem jednoho poměrně významného politika. Další trhlinka, kterou postupuje zdravé myšlení od lidí k elitám. A snad i trochu naděje do blízké budoucnosti.

Michal Walter Kraft: Boj s pašeráky lidí je hloupost

13. 6. 2018

Z dnešního vystoupení na konferenci Ekonomická filosofie pro 21. století:
Dámy a pánové, západní společnosti včetně české už dosáhla takové efektivity práce a takové úrovně bohatství, že nemůžeme očekávat, že by další růst mohl přinést cokoliv pozitivního. Jsou tu poměrně velké skupiny lidí, které dosud žijí v chudobě nebo dokonce bídě. Ale je jen velmi malá naděje, že by těmto skupinám další růst nějak pomohl. Možná dokonce naopak.
Hledání optim se tak stává zbytečnou disciplínou. Namísto toho potřebujeme rozumět dopadu ekonomických rozhodnutí na soudržnost společnosti, na národní kulturu, na rodinný život, na schopnost národa reprodukovat se ochotu bránit svou zemi... a především na občanské svobody.

12. 6. 2018

Donald Trump má větší podporu v Izraeli než mezi Židy v USA, informují tento týden zpravodajské agentury. Židé jsou lidé jako všichni ostatní. Když mají kus země, kterou hájí, chovají se podstatně jinak než v zemi, ke které nemají příliš silný vztah. Včetně toho, že pěstují jiné názory, jinou politickou orientaci a dokonce i jiné povahové rysy. Není to otázka židovství. Každá jiná skupina (v rámci západní civilizace) by se chovala stejně.

Připomínám to, protože server Čítárny mi v jinak velmi vstřícné recenzi vytknul, že se v knize Prolomení hradeb zabývám také možností židovského spiknutí za účelem zničení západu. Ano, pokládám za poctivé neshodit ze stolu žádnou možnost. A protože na takové názory narážím, věnoval jsem jim nějaký prostor, poctivě se s nimi vypořádal a dospěl k závěru, že „neznáme žádné skutečnosti, které by umožnily hovořit o něčem na způsob židovského spiknutí.“ Kdybych dospěl k jinému závěru, bez obalu bych to napsal. Není přijatelná zakrývat pravdu, jakkoliv je nepříjemná.

Sociolog Petr Hampl a jeho zakazovaný bestseller Prolomení hradeb

11. 6. 2018

Evropskou událostí minulého týdne byla podle mne desetitisícová londýnská demonstrace na podporu politického vězně Tommyho Robinsona. Zajímavá je mimo jiné tím, že se na záběrech neobjevily žádné děti, minimum žen a žádní staří lidé. Účastníci od začátku počítali s tím, že budou napadeni policií! Počítali také s tím, že to pro spoustu z nich může znamenat vyhazov z práce a mnohaleté nebo doživotní problémy. Ti lidé projevili minimálně stejnou odvahu jako účastníci prvních protikomunistických demonstrací v 80. letech!

Nejde o to, že by rostl vztek britských pracujících. Ten je už řadu let na maximální úrovni. Je to v první řadě projev slabosti režimu, kterému se nepodařilo zablokovat organizátory ani je zastrašit ani jinak vše udusit v zárodku (jak to ještě před dvěma lety bez problémů zvládal).

Mimochodem, totéž vidíme v Německu. Brutální vražda 15leté dívky se v zásadě neliší od desítek jiných případů, které migranti spáchali v předcházejících letech. Neliší se ani vztek a strach německého obyvatelstva. Ale poprvé se stalo, že se režimu Angely Merkelové nepodařilo zabránit tomu, že se rozhořčení ventilovalo i ve velkých médiích a přelilo se do běžné diskuze.

Trhlinky se šíří, pád multikulturního totalitarismu se zase o kousek přiblížil. Je ale otázka, jestli ta změna přijde dost rychle. Evropa je mezitím obsazována.

10. 6. 2018

Multikulturní profesor historie James Livington (sám běloch) si stěžoval, že do restauraci Harlem Shake chodí příliš mnoho bělochů. Majitel restaurace si ale věděl rady. Pana profesora už nepouští dovnitř, takže tam chodí o jednoho bělocha méně. Spokojenost na všech stranách. Vzor hodný následování.

InfoWars: White Professor Banned from Diner after Complaining about Too Many Whites

10. 6. 2018

Vedení českých církví vědělo od samého začátku, že tzv. restituce jsou naprostou většinou spoluobčanů vnímány jako něco hluboce nespravedlivého. Měly řadu let na to, aby našly rozumný kompromis nebo aspoň, aby ukázaly, že když ten majetek získají, bude to k všeobecnému dobru.

V jednotlivých případech se tak skutečně děje. Třeba kardinál Duka vystupuje velmi statečně, a na prospěšnosti jeho práce se shodnou lidé nejrůznějších přesvědčení. Jenže vedle toho vidíme taky spoustu špíny a protinárodního vystupování. Páter Halík hýká nadšením při hanobení české vlajky, v dalších sborech a farnostech je aktivně podporována islamizace země, vidíme útoky na základní hodnoty křesťanské civilizace a úzkou spolupráci s multikulturními neziskovkami. Kvůli tomuhle jsme církvím dávali miliardy?

Na církevní straně vidíme jenom aroganci, povyšování a neustálou snahu nás napomínat. Takže o ten majetek možná zase přijdou a možná budou muset spoustu aktivit zavřít. Nebude to žádná škoda. Země potřebuje nějakou formu náboženské obrody, ale stávající církve tomu spíše překážejí.

9. 6. 2018

„Za poslední rok vzniklo 102 tisíc pracovních pozic, které nevyžadují maturitu, ale jen necelých 7200 pozic, které maturitu vyžadují,“ upozornil ekonom Lukáš Kovanda na novinkách.

Když si uvědomíme, že maturita má dnes stejný význam jako před generací dokončení dvouletého učňáku, je to další doklad o tom, k čemu vede naše zapojení do západoevropské ekonomiky. Stali jsme se technologicky vyspělejší zemí v tom smyslu, že tu lze koupit poslední model iPhonu. Ale vedle toho Češi ztrácí schopnosti, na kterých bylo po 200 let založeno našeho hospodářství. Ubývá složitých prací, kde se toho lidé mohli hodně naučit, místní pracovníci jsou vytlačováni do pomocných pozic, je jim svěřována hlavně druhořadá práce. A to přesto, že jsou prokazatelně šikovnější než třeba jejich němečtí kolegové.

Zatím se to zdráháme přiznat, ale 15 let v EU poškodilo českou ekonomiku víc než 40 let komunismu. Možná přibyly nějaké nové tovární haly, ale ubylo něco mnohem cennějšího - lidské schopnosti a zvláště schopnost zvládnout a rozvíjet složité technologie.

9. 6. 2018

Máloco mi udělalo v poslední době takovou radost jako vystoupení brněnských Slušných lidí. Namakaní mládenci přitahují hezké holky. A hezké holky zase působí na další kluky úplně jinak než hysterické profiaktivistky se zohavenými těly. Začínají fungovat normální zdravé mechanismy. Vlastenectví, odvaha a slušnost jsou zase sexy. To je moc dobře.

9. 6. 2018

Britští studenti se nechtějí učit věci, co byly objeveny bílými muži. Britští učitelé to nechtějí učit. Výborně! Do školy se teď může chodit tři dny v roce a bude to bohatě stačit. Jen by nás zajímalo, zda bude také odpovídajícím způsobem snížen rozpočet školství.

Šéfka britských odborů: Nezajímá mě učit o mrtvých bílých mužích

9. 6. 2018

Václav Klaus nekompromisně:
Nepotřebuji obecný návod, co je informace a co dezinformace, protože, když například čtu zprávu o případu otravy pana Skripala a jeho dcery ve Velké Británii, kdy na první pohled je jasné, že je to celé nesmysl, že to tak nemůže být. Kromě ministra zahraničí Velké Británie Borise Johnsona a premiérky Theresy Mayové a několika našich politiků to snad chápe každý rozumný člověk.

Václav Klaus pro deník Právo

9. 6. 2018

Kdyby se česká vláda nebála chátry ovládající redakce a řádící na Václavském náměstí, mohli jsme se stát spojujícím článkem mezi Západem a Ruskem, se spoustu ekonomických, bezpečnostních a jiných výhod. Vyfouklo nám to Rakousko. S "extrémisty" ve vládě je lépe.

8. 6. 2018

V uplynulých dnech vyšly v téměř všech mainstreamových médiích články o knize Prolomení hradeb. Všechny tyto články spojuje, že:
a) nikdo z jejich autorů si knihu nepřečetl, a dokonce ani neprolistoval. Vše, co z knihy znají, je sada citátů z mého webu.
b) nikdo z nich nekontaktoval vydavatelku, aby se jí umožnil vysvětlit stanovisko.
c) nikdo z nich nekontaktoval ani mě.
Vzniká tak naprosto zcestná představa o obsahu knihy, kterou od sebe teď novináři opisují navzájem. Řetězové maily hadr.

Výjimku tvoří Ústecké listy (jejich redaktor byl na besedě asi hodinu, takže si udělal základní představu) a Sputnik, který se mě zeptat na názor a jejich redaktor si knihu dokonce koupil.

Až vám zase budou říkat, že mainstream píše informovaně, zatímco alternativní média ničemu nerozumí, vzpomeňte si na články o Prolomení hradeb.

Hampl: Pražská kavárna se snaží represí zastavit mou knihu

8. 6. 2018

Tomáš Halík má pravdu, že představuje všechno, co Češi nenávidí - prolhanost, pokrytectví, chamtivost, ubohost, zbabělost.

7. 6. 2018

Včerejší beseda v Liberci. Malý sál Hotelu Liberec naplněný do posledního místečka. Žádného černocha jsme kupodivu nelynčovali, místo jsem mluvil o mocenské struktuře společnosti a možných scénářích dalšího vývoje. Předpokládám, že pan hejtman Půta už má nahrávku - pokud to na něj bude příliš složité, ať mi zavolá. Přijedu vysvětlit (za odpovídající honorář).

Nejspíš ho ale nepotěší, co říkali lidé z publika. Zejména paní, která se po 30 letech musela vrátit ze Švédska, protože se tam už nedá žít. To multikulturní obohacování, které se nám snaží STAN vnutit, má určité drobné negativní důsledky.

6. 6. 2018

Podle zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT jsou moje přednášky "nevkusné." Je tím myšlena špatná choreografie? Nebo bych si měl obstarat oblek Batmana?

6. 6. 2018

Včera na parlamentkách:

Současný ekonomický systém produkuje chudobu, nevzdělanost a mnohdy beznaděj. Probíhá debata, nakolik to má být zmírněno sociálními dávkami. Levice správně říká, že lidé nemohou být ponecháni bez dostatečné pomoci. Pravice správně říká, že zatím všechny takové programy rozdávání peněz skončily zhoršením problému.

Rozdávání peněz může být akceptováno jenom jako dočasné nouzové řešení. Cílem nemůže být stav, kdy jsou lidé závislí na milodarech státní byrokracie a kdy existuje neustálé napětí mezi plátci daní a příjemci podpor. Jde přece o to, aby zdraví lidé pracovali, pracující nežili v bídě a naprostá většina dětí vyrůstala s oběma rodiči. Pan Krása, předseda národní rady zdravotně postižených, nedávno zmínil, že většina invalidů by mohla alespoň omezeně pracovat a být začleněna do života. A konec konců, i na velkou část důchodců by se mělo pohlížet jako na lidi, kteří ještě mají co nabídnout, a ne jako na pasivní příjemce podpory.

Petr Hampl: Stát katastrofálně selhává. Nenávist milionů občanů, kteří nemají budoucnost

5. 6. 2018

Když jsem před dvěma lety upozorňoval, že pouštět na dámské záchody (a do sprch) muže cítící se ženami výrazně zvyšuje riziko násilí, jeden feťák z Reflexu o mě napsal hrubě urážlivý článek. Omluví se mi po kauze Ferina?

5. 6. 2018

Když jsem přehledně shrnul, co pro občany ČR znamená Marakéšská deklarace, pražská kavárna se začala pořádně vztekat. Proč takové věci vůbec otevírám? Lidé se přece mají spokojit s oficiálním vládním prohlášením, a do ničeho nekafrat.

Je zajímavé, že nejvíc to hnulo žlučí těm, kdo demonstrují proti Andreji Babišovi. A zároveň těm (ona je to stejná parta), kdo prosazují následování imigrační politiky Německa, Švédska a Velké Británie. Proč jim ale na Marakéšské deklaraci tak strašně záleží, když migraci podle nich nepodporuje, ale naopak brzdí?

4. 6. 2018

Druhé kolo cenzury Prolomení hradeb je tady. Tentokrát vychází od hejtmana libereckého kraje Martina Půty. Pan Půta to dotáhl až k maturitě (blahopřeji), ale ne dál, takže se neodváží se mnou diskutovat. Proč by taky namáhal mozek, když stačí vydat zákaz. Podobnost s dřívějšími dělnickými kádry čistě náhodná.

Zákaz snaživě provedla ředitelka knihovny, soudružka Konvalinková, která ještě snaživě připojila, že ona rozhodně nesouhlasí s názory obsaženými v knize (kterou samozřejmě nezná). Takže odpracováno a mohou zase jít demonstrovat proti návratu komunistických praktik.

Sháním náhradní prostor, takže se středeční debata nejspíš přece jen uskuteční.

Ještě doplnění či dovysvětlení ke vzdělání pana Půty. Kdyby to byl hejtman za nějakou stranu pracujících, neřekl bych ani slovo. Jenže pan Půta je hejtmanem za STAN, tedy za stranu založenou na tom, že posmívá normálním lidem a machruje, že oni jsou něco lepšího. Nejsou! Ani vzděláním, ani inteligencí a pracovitostí už vůbec. Jenom si dost nakradli, to je celé. A z téhle pozice má tu drzost posuzovat relativně odborné knihy.

4. 6. 2018

Místopředseda AfD Gauland se nechal slyšet, že nacismus byl děsivý, ale že těch 12 let je z hlediska celkových německých dějin jen drobná epizoda.

Nesouhlasím s tím, Německo je jeden velký průšvih od samého začátku. Margareta Thatcherová to dobře vystihla, když prohlásila, že pokud existuje sjednocené Německo, nikdo v Evropě si nemůže být jist svou svobodou a majetkem.

Nicméně přes to všechno je Gaulandovo hodnocení mnohem přijatelnější než výlevy pražské a brněnské kavárny, podle nichž má být vina za nacismus a jeho následky rovnoměrně rozdělena mezi všechny obyvatele Evropy. Navíc, je lidsky pochopitelné, že někdo hájí svojí zemi (i když neoprávněně). Je ale hnusné a odporné, když někdo na svojí zemi plive. I takového Němce bych se štítil spíš než německého vlastence.

4. 6. 2018

K nyní tak připomínanému pochodu Brno – Pohořelice, kde oprávněně vyhánění Němci museli ujít pěšky celých 30 km. Dobový tisk píše, že „z opatření byly vyjmuty těhotné ženy, šestinedělky, nemocní, mrzáci a vůbec osoby neschopné transportu.“ Ten fakt nikdo nerozporoval. Ani později na německé a rakouské straně, kde lidé měli plnou svobodu mluvit.
Uplynulo 50 let, většina pamětníků zemřela, přišly sudetské nadace, a najednou se z ničeho nic vynořily desítky „zaručených svědectví“,, podle nichž pochodovaly těhotné ženy, které po stovkách umíraly bez pomoci a spousta podobných hovadin.
Nejhorší je, že tyhle lži tlačí i zkorumpované vedení brněnského magistrátu. Cíl je jasný, naplivat na české dějiny a vytvořit pocit viny, která údajně může odčiněna tím, že se podrobíme genocidě a svou zemi předáme muslimským imigrantům. O nic menšího nejde.

3. 6. 2018

"Až přijde ten čas, tak si to s námi budou vyřizovat?," ptá se Eliška Wagnerová.

Hamplova rada: Jednejte tak, abyste se nemusela bát, že poctiví pracující lidé jednou ztratí trpělivost. Uvidíte, že se vám bude lépe spát.

3. 6. 2018

Zatímco veřejností otřásá debata o tom, zda má strkání národní vlajky do dámského přirození hodnotu ročního dělnického platu, prošly celkem nenápadně zprávičky o ekonomických změnách v Evropské unii.

První spočívá v tom, že od roku 2020 bude maximálně přípustný objem evropských dotací pro ČR přesně stejně velký, jako kolik se tam posílá. České republice ovšem zůstanou veškeré byrokratické povinnosti. Ano, slyšíte správně. Budeme živit tisíce úředníků a platit vytváření milionů dokumentů, abychom získali peníze o celkovém objemu nula. Andrej Babiš se už nechal slyšet, že bude tvrdě vyjednávat, ale ten záměr v zásadě podporuje.

Druhou změnou je uzavření trhu. Česká firma bude smět působit v Německu pouze v případě, že svým zaměstnancům bude vyplácet německé platy a všechny další tamní benefity. Samozřejmě, že pak bude stejně drahá a německý zákazník dá raději přednost domácím.

Milovníci úřední buzerace se ale bát nemusí. V této oblasti o nic nepřijdeme. Jenom za poslední týden pronikly na veřejnost dva nové nápady. Regulace svítivosti cirkusových světel (aby lev proskakující obručí nebyl bezohledně oslňován) a také zákaz používání plastových příborů při piknicích.

Jak strašně moc zkorumpovaný musí člověk být, aby označil členství v EU za výhodné?

3. 6. 2018

Tak se zase na facebooku řeší, že jsem vyhodil z "přátel" předsedu Svobodných Tomáše Pajonka. Jako bychom byli holčičky ve škole, které žijí tím, která s kterou momentálně kamarádí a která ne.

Ve skutečnosti v tom není nic osobního. Tomáš Pajonk prostě prošel určitým myšlenkovým vývojem a po jeho postoji k uvěznění Tommyho Robinsona jsem pochopil, že naše mravní a ideové postoje už nemají vůbec žádný průnik. Další debata by byla ztrátou času pro obě strany. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat.

3. 6. 2018

V dnešní poznámce se vracím k diskuzím o školství:

Výběrový systém začíná už v dětství, kdy je podstatná část „matematických“ mozků vyřazena z dalšího vzdělávání a pokračuje přes různé studentské organizace a byrokratické aparáty až do představenstev korporací a vedení politických stran či neziskovek. Výběr je samozřejmě doplněn intenzivním výcvikem. Takovým, jakému se tradičně říkalo „vymývání mozku.“

Petr Hampl: Mozek Respektu

2. 6. 2018

O vzpomínkách na toaletní papír a nejasné budoucnosti

Sociálními sítěmi prochází videa připomínající nedostatek toaletního papíru v roce 1988. Jako pamětník potvrzuju, že k tomu kolapsu zásobování opravdu došlo a že pro režim nebylo vůbec snadné si s ním poradit. Jenže zrovna tato historka má dva konce. Vyvolává totiž vzpomínku na režim, který se chová tak, že když lidé postrádají nějaké spotřební zboží a roste jejich nespokojenost, stojí to nejvyšším mocipánům za pozornost. Vzhledem k jejich totální neschopnosti byla i hladká distribuce toaletního papíru nad jejich možnosti. Ale aspoň se snažili.

Zkuste si představit, jak by se ke stejnému problému přistupovalo dnes. Političtí vůdcové by ani vteřinu neuvažovali o tom, že budou problém řešit. Nejdřív by zkontrolovali, jestli jim nehrozí průšvih v Bruselu nebo Berlíně. Potom by společně prohlásili, že každý, kdo si stěžuje na nedostatek toaleťáku, je xenofob, fašista a ruský agent. Pár takových lidí by pro výstrahu postavili před soud a další zostudili v médiích. Zaplatili by pár blbečků, kteří by chodili a mechanicky odříkávali „Utíráme si zadnice tak jemně a sametově, jako jsme si je neutírali ještě nikdy.“ Zavedli by cenzuru. A na závěr by možná zřídili úřad, který by online evidoval každé utření zadku a kontroloval, zda si někdo nevyrábí toaletní papír podomácku.

Jakkoliv můžeme nostalgicky vzdychat nad osmdesátkami, je skutečností, že zaniklý "starý režim" už nelze obnovit. Tím spíše, že jej nevytvořili komunisté cíleně, ale vznikl spíš shodou náhod. Vlastně k tomu přispěla určitá míra jejich neschopnosti a zkorumpovanosti, která způsobila, že se lidé zařídili po svém a vládcům nezbylo, než to tiše tolerovat. Jen díky tomu vznikl režim, který ze srovnání se současnou vládou eurobyrokracie a korporací nevychází vůbec špatně.

Nemá smysl ani naříkat, že jsme ho v listopadu 89 neuváženě rozbili. Ten režim stejně neměl budoucnost. Je spousta možností, jak by se byl mohl vyvíjet, ale nejpravděpodobnější je varianta, podle níž by nástup počítačových technologií umožnil koncentrovat řízení do jednoho bodu. Funkcionáři by opustili svoje okresy, postupně se sestěhovali do nějaké uzavřené luxusní čtvrti a vytvořili stejnou "aristokracii", jaká vládne v současné době. Izolovali by se od běžných pracujících, posílali svoje děti na americké univerzity, přátelili se se západními politiky a topmanažery, ti by jim podstrojovali... a za pár let by nás prodali. Korporace by pak komunistický režim utužily do brutální stalinistické podoby.

Řešením nemohou být pokusy o obnovu zaniklého. Logičtější je stavět na principech, které se v evropských dějinách dlouhodobě osvědčily - decentralizace, demokracie a svoboda (pro lidi, nikoliv pro korporace a neziskovky).

2. 6. 2018

Nenápadná věta z britského mainstreamového tisku. "Diskuze ve školách je ztížena tím, že učitelé MAJÍ POVINNOST hlásit poznámky svých žáků." Rozumějte, pokud žák řekne v diskuzi něco potenciálně xenofobního, učitel má povinnost jej udat.

Komunisti byli žabaři. Řešili spolupráci se státní policií, vázací akty, archivy...V režimu Terezy Mayové se s tím nepárají. Povinnost udávat je uložena každému učiteli, a je to.

Článek v Mail Online.

2. 6. 2018

Ten článek schvalující zatčení Tommyho Robinsona (a do určité míry i beztrestné řádění pákinských gangů) je skutečně hanebný. Obávám se ale, že to je jen anarchokapitalismus domyšlený do důsledků. Ta jejich "svoboda" je jen svobodou nechat se znásilnit, zabít, vyhnat ze svého domu. Pokud se, byť i jen slovně ozvete, anarchokapitalista vás klidně nechá zavřít. Další od začátku úplně zbytečná ideologie.

Nová Buržoazie: Jak se předseda Svobodných zbláznil

1. 6. 2018

Tomáši Halíku je vyčítáno, že občas prosazuje svobodu projevu až do extrémna a občas tvrdou cenzuru. Já mám naopak za to, že Tomáš Halík je po celý život naprosto konsistentní. Vždy stojí na té straně, kde je víc peněz.

1. 6. 2018

Trojitá džihádistická vražda v Belgii dobře ukázala jeden z mechanismů, který činí evropské země tak bezbrannými.
Ve vězení mají džihádistického grázla. Všichni vědí nebo alespoň tuší, že se chystá udeřit. Co s ním? Mají bezpečnostní složky upřednostnit životy spoluobčanů nebo je důležitější právo džihádisty zabíjet?

Pokud dá policista přednost bezpečí spoluobčanů, může s jistotou čekat diskriminační žalobu, tlak neziskovek, vláčení v médiích a vyhazov. A není ani vyloučeno, že si někdo z muslimské obce dojde třeba za jeho dětmi. Pokud dá policista přednost právu džihádisty zabíjet, vidí sice smrt svých spoluobčanů, ale on osobně nebude mít žádné problémy. Všimněte si, že v Belgii není vedeno žádné kárné řízení, a ani náznakem se neuvažuje o odvolání třeba šéfa vězeňské služby.

Věřím, že mnoho řadových policistů by se rozhodlo správně, jenže čím výše se rozhoduje, tím více byrokratické "předposranosti", poníženosti před mocí a tím více pohrdání bezpečím normálních lidí. Takže i řadový policista nebo bachař se nakonec musí sklonit před rozkazem z horních pater.

Nevěřící jsou zabíjeni a každý je vlastně spokojený. Neziskovky a média mohou preventivně bojovat proti nenávisti, bezpečnostní složky se do ničeho nenamočily a islámská komunita efektivně zastrašuje původní obyvatele.

Připomínám, že stejný mechanismus funguje i v České republice.

Glosy za květen 2018

Glosy za duben 218

Glosy za březen 2018

Glosy za únor 2018

Glosy za leden 2018

Glosy za prosinec 2017

Glosy za listopad 2017

Glosy za říjen 2017

Glosy za září 2017

Glosy za srpen 2017

Glosy za červenec 2017

Glosy za červen 2017

Glosy za květen 2017

Glosy za duben 2017

Glosy za březen 2017

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál