18. 6. 2019

Posuzování ekonomického dění 90. let je obtížné tím, že tu probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami:
a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím,
b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismus.

Po letech si už málokdo pamatuje, kdo co chtěl a kdo co prosazoval. Víte třeba, kdo ovládal Fond národního majetku a Ministerstvo privatizace? Pamatuje si někdo, že Václav Klaus ponechával velké banky ve státních rukách a neprivatizoval ani těžební firmy? Nebo, že do kuponové privatizace nechtěl pustit harvardské ani jiné fondy, ale byl přehlasován v parlamentě?

V lidových představách je dnes VK starší odpovědný za všechny. I za činy havlistů, proti kterým už tehdy bojoval, a kteří proti němu nakonec zorganizovali puč. Je to nefér, ale nic už s tím nenaděláme. Život není spravedlivý.

18. 6. 2019

Tomáš Měsťan:

AltRight jako novodobá SocDem

Může to znít divně jak chce a anarchokapitalisté, mě teď označí za etatistu. Nicméně je to fakt. Už Trump a jeho ekonomické reformy, inspirované Stevem Bannonem a jeho národním ekonomickým programem, mají tihle studentíci ekonomie, za komunismus.

Pravda je, ale taková, že dávat lidem práci není komunistické, ale čistě pravicové, je to lepší, než je nechat nezaměstnané na sociálních dávkách. Roste tak následně spotřeba, protože mají z čeho utrácet a tím roste ekonomika. Důraz na věci sociální, je tedy základním prvkem AltRight, tak, jak to kdysi dělala SocDem. Ta se odvrátila od svého voliče a její místo nahrazuje právě AltRight. "Neviditelná ruka trhu", dnes již není jasným řešením, protože korporace na tohle nehrají.

Podpora státu k tomu, aby měli lidé práci a tím pádem budoucnost je dnes zásadní. Kdo chce podnikat ať podniká a nehážou se mu klacky pod nohy, kdo chce mít živnost, ať ji má bez velkých omezení a kdo chce být zaměstnancem, ať jím je. Je nutné zdanit a osekat korporáty, to nemá s normální firmou nic společného...

Budoucnost tedy patří v politice tomu, kdo se "postará" o to, aby měli lidé práci, která je uživí a klid na práci a svoje životy. K tomu ještě ten další aspekt jménem bezpečnost.

Kdo tohle nabídne, vyhraje volby...

Hamplův komentář: Přesně tak. Zatímco "skutečně pořádné pravicové strany" jsou zakládány jedna za druhou (zatím bez významnějšího úspěchu), masivní poptávka po starolevicové straně je ignorována.

17. 6. 2019

Z rozhovoru pro Hlavne spravy:

Fenomén Greta dobře ukazuje, že stoupenci globálního oteplování jsou fanatici odmítající racionální myšlení. Když se ukázalo, že dokumenty OSN jsou založeny na úmyslně zfalšovaných datech, byli ochotni to tolerovat. Když se ukázalo, že klíčové osobnosti klimatického hnutí se dopouštěly podvodů, ani to jim nevadilo. A jako jiné věci, i fanatismus je progresivní. Takže teď přijímají jako autoritu mentálně postiženou puberťačku. Moje prognóza je, že v dalším kroku přijmou za autoritu nějaké zvířátko. Co třeba roztomilá veverka?

Hlavné správy: Sú stúpenci globálneho otepľovania fanatici odmietajúci racionálne myslenie?

17. 6. 2019

I když dnes oceňujeme některé pozitivní aspekty husákovského režimu, nemůžeme zapomínat, že pořád ještě řádila Státní bezpečnost, že tu bylo pár zakomplexovaných funkcionářů, a že kdo měl smůlu, na toho to dopadlo velmi tvrdě.

Spisovatelka Lenka Procházková v tom prostředí projevila velikou osobní statečnost, zejména ve srovnání s fešáckými "disidenty" typu Havla, a dost toho vytrpěla. Když ji ale prezident nominoval do rady Ústavu pro studium totalitních režimů (kdo jiný by tam měl být než ona, která má osobní zkušenost?), posuzovali ji předlistopadoví straníci a horliví podlézači režimu. Možná včetně těch, jejichž blízcí spolupracovníci Lenku Procházkovou mlátili. Pochopitelně ji do rady neschválili. A pak šli na tribunu pronést projev "proti estébákovi".

Nejde jen o konkrétní skandální situaci, ale o celkový trend, který - žel - nezmizí s odcházející generací. Děti předlistopadových papalášů dostaly lepší výchozí postavení, takže dnes vedou "protikomunistické" aktivity zatímco děti těch, kdo si s režimem nezadali, ti jsou označováni za komunisty a šikanováni.

Dnešní antikomunisté - to jsou skuteční bolševici.

16. 6. 2019

V červnové epizodě videomagazínu Prolomení hradeb se – s Ladislavem Jaklem – věnujeme svobodě projevu. Upozorňuji, že „kdo si odvykl svobodně mluvit, ten si odvykl i myslet. Kdyby byla svoboda projevu a myšlení zase obnovena, takový člověk bude nepoužitelný. A to jsou dnes stovky vysokoškolských učitelů, politiků, redaktorů a dalších. Svoboda projevu pro ně představuje existenční hrozbu.“

15. 6. 2019

Zatímco se vedou neplodné a zbytečné hádky o privatizaci před 30 lety, probíhá privatizace nová. Jedna parta si zprivatizovala Českou televizi, další Český rozhlas, knihovny už taky patří soukromým partičkám, teď zjišťujeme, že si někdo osvojil i památník v Lidicích...Je tu ale podstatný rozdíl v tom, že s každou tou institucí získává nový vlastník také právo být navždy a neomezeně financován daňovými poplatníky.

Tohle je skutečná divoká privatizace!

15. 6. 2019

Z besedy v Karlových Varech jsem si přivezl limitovanou edici kalvadosu, a taky zážitek. Po delším čase přišel diskutovat profesionální politolog (prý funkcionář místního milionu). Na opravdu důkladné debatování nebyl čas, nicméně i krátká doba stačí k tomu, aby byl člověk znovu překvapen, jak málo toho takový politolog zná. Bylo pro něj třeba obrovským překvapením, že mezinárodní smlouvy mají prioritu nad českými zákony. Pochopitelně nebyl schopen složitějšího přemýšlení o trendech. Ani stopa po logickém myšlení. Zato hojné opakování frází.

Nikdy jsem nevěřil, že přijde doba, kdy toho budou skladníci vědět o ústavách, zákonech a mocenské struktuře víc než profesionální politologové. Ale přišla.

14. 6. 2019

Inspirace na víkend.

13. 6. 2019

Takhle by měla vypadat rozumná zemědělská a ekologická politika. Lidé si řeknou, jakou kraji ve své zemi chtějí (třeba malá políčka a hodně luk), a pokud trh vede k něčemu jinému, tak si svými daněmi prostě připlatí. Za pár let se mohou podívat, jestli to funguje, a v programu pokračovat nebo ho zrušit.

Konečně bez Bruselu: v Británii se rodí zdravější systém dotací pro zemědělce

12. 6. 2019

Na český překlad a vydání nové knihy Billa Warnera rozhodně přispěji. Ty knihy jsou skvělé a dělají výbornou práci.

Podpořte vydání knihy Billa Warnera: Politický islám v kostce - úroveň 2

11. 6. 2019

Zatímco diskutujeme o záležitostech domácí politiky, svět prochází největší změnou od roku 1989. Opět se formuje rozdělení do dvou bloků, které spolu soupeří - ekonomicky, politicky i vojensky. Opět mnoho z nás sympatizuje spíše s tím "nepřátelským", tak jako před rokem 1989.

Svět rozdělený do dvou bloků je mnohem nebezpečnější než svět s mnoha hráči bez jasné převahy kohokoliv. Zvláště pro malé státy je situace mnohem obtížnější. Jednoznačnou vinu nesou Spojené státy americké, jejichž agresivní chování zahnalo všechny ostatní do kouta a přinutilo je uzavřít naprosto nelogická spojenectví. Za prezidenta Trumpa se americká zahraniční politika zlepšila výrazně, ale nedostatečně.

Děje se téměř přesně to, co před 30 lety předpověděl Samuel Huntington. Západ a islám společně proti celému ostatnímu světu. S tím, že Huntington předpovídal, že islám bude na té protizápadní straně. I on podcenil rychlost, s jakou bude Západ ovládnut do té míry, že západní technologie a zbraně fakticky slouží saudskému králi.

Nová Republika: Putin oznámil doktrínu globální konfrontace s USA

10. 6. 2019

John Sinnreich:

Jakl

Muž, který údajně napadl v metru někdejšího poslance a tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause, se sám přihlásil policii. Podle něj však celý konflikt proběhl jiným způsobem

Ladislav Jakl patrně ne ve zcela střízlivém stavu v pražském metru fyzicky napadl mladého studenta matematicko fyzikální fakulty Karlovy univerzity Daniela R. poté, co onen jinoch podle měsíčníku Respekt řekl své přítelkyni: „S tímhle kriplem já nepojedu.“ Výše uvedený Jakl na mladého muže zuřivě zaútočil pěstí a ke zvýšení palebné razantnosti v následující rvačce použil i brutální úder známý pod technickým názvem hlavička, přičemž překvapený mladík ho v sebeobraně udeřil do ramene a do tváře. Do incidentu se nakonec vložil další cestující v soupravě a oba dva muže od sebe statečně oddělil, čímž zcela jistě zabránil zbytečnému mordu krvavému, či jiným kolaterálním škodám na straně přepadeného subjektu a jeho blízkého okolí.

Zdroj: https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=716791

Muj komentar: Pokud plati verze toho "slusneho studenta", ktery verejne (podle vlastniho vyjadreni) nazyva starsiho cloveka kriplem, tak se vubec nedivim, ze dostal pres hubu. Velice take pochybuji, ze podobne individuum studuje exaktni vedu.

10. 6. 2019

Strana VK mladšího (nikoliv společný projekt dvou Klausů!) je na světě. Snad je to dobře, personální a programová podoba nové strany se ukáže až na podzim). Zatím to vypadá, že se nebude jednat o konkurenci SPD, ale že strana bude mířit na úplně jiný typ voličů. Podle včerejšího vyjádření se chce zaměřit na témata jako rychlejší stavba dálnic, lepší využívání peněz ve školství a odstraňování zbytečné byrokracie. O tématech jako bezpečnost, imigrace a islám ani zmínka. Slovo "národ" ani "národní stát" nezaznělo ani jednou. Za celou dobu nezaznělo žádné vyjádření, které by nemohl říct třeba Petr Fiala, prostě umírněný styl klasické politiky. V devítičlenném vedení strany je Tomáš Grygar ze Svobodných (pokud si pamatuji, obdivovatel britské Konzervativní strany), a pak samí lidé, jejichž politické názory jsou absolutně neznámé (pokud nějaké mají).

Osobně neskrývám určité zklamání. Na základě předchozího vystupování VK mladšího jsem čekal něco trochu jiného. Ale je to teprve začátek, za pár měsíců může být vše úplně jinak.

10. 6. 2019

9. 6. 2019

Z dnešního komentáře o duši protibabišovského demonstranta.

Vidíte, že s vaší zemí to jde od desíti k pěti, a přitom pravidelně opakujete frázi o tom, že „ještě nikdy jsme se neměli tak dobře.“ Papouškujete, že „muslimové k nám nechtějí,“ a přitom vidíte všechny známky rychlé probíhající islamizace.

Ten rozpor se dá potlačovat celé roky. Ale dobře se s ním nežije. A najednou je tu řešení. Splynete s davem, který vám dá pocit, že jste poctivý, autentický a mravný. I ta nejmenší stopa vlastního selhání je pryč.

Petr Hampl: Psychoterapie na Letné

9. 6. 2019

Samizdat.cz:

Fiktivní rozhovor člověka z naší doby, třeba pana Karla (K), s Ferdinandem II. Aragonským (FA) před 500 lety:
FA: A jak teda bude probíhat conquista za vašich dob?
K: Budou se k nám plavit hordy nevzdělaných zubožených lidí přes moře.
FA: To je jasné. A budou mít dobré lodě, děla a pušky?
K: Ne, budou mít jen chatrné čluny.
FA: A vy nebudete mít loďstvo a armádu?
K: Ale budeme, budeme mít nejmodernější zbraně s obrovskou palebnou silou a skvěle vycvičenou armádu.
FA: Tak proč je nepotopí ještě na moři?
K: No, armáda je bude pomáhat zachraňovat.
FA: Tomu nerozumím. Pak je budou prodávat na trhu jako otroky?
K: Ne, pak jim zajistí ubytování a peníze ze sociálních dávek.
FA: Co to jsou sociální dávky?
K: To je, že stát vezme peníze těm, kteří něco dělají, a rozdá je těm, co nic nedělají.
FA: Takže si vlastně budete dovážet a vydržovat žebráky?
K: Vlastně se to tak dá říct.
FA: A jak pak bude probíhat to kolonizování, když na vás budou pořád závislí? Neumím si představit, že by se nějací žebráci spojili a ovládli mé království. Kdo by jim pak taky dával almužny, že?
K: No, sami jim umožníme, aby se dostali k moci.
FA: A proč? Provedou nějakou vzpouru nebo povstání?
K: No, pár z nich bude umět vyrábět a odpalovat výbušniny, pár jich někoho zastřelí nebo podřeže nožem za to, že je křesťan, ale půjde to celé mírumilovnou cestou.
FA: Pořád tomu nerozumím.
K: No, nakonec vyhrají v demokratických volbách.
FA: Jako, že je necháte kandidovat do úřadů?
K: Ano.
FA: Proti tomu se přece musí šlechta a měšťanstvo postavit!
K: No ti, kteří se proti tomu staví, jsou zavrženíhodní rasisti. Vzdělanci naopak budou bojovat za to, aby se tady cítili co nejlépe, byla co nejvíc respektována jejich kultura a zvyky, a aby mohli i volit a být voleni.
FA: I když to budou barbaři?
K: Ano, i tak. Oni nás budou svou kulturou a svými zvyky obohacovat, násilí proti nám bude páchat jen menšina z nich.
FA: Aha, to mí poddaní chtějí, abych je před barbary chránil, a abych zajistil uchování a šíření našich zvyků a naší kultury.
K: To ale není demokratické a humanistické.
FA: Vy mi přijdete nějací divní. Kdo jsou vůbec ti vaši dobyvatelé?
K: Muslimové.
FA: Muslimové? S těmi jsme se vypořádali jednou provždy. Tohoto chlápka znáš (ukazuje na obraz)? To je Rodrigo Díaz de Vívar – El Cid, náš národní hrdina.
K: Já vím, ale o něm se u nás nesmí mluvit, uráží to náboženské cítění našich muslimských spoluobčanů.
FA: A jak se vlastně jmenuje ten váš podivný kontinent?
K: Evropa.
FA: Evropa? To si snad děláš srandu, v Evropě by nikdo nic takového nedopustil. Zavolejte mi Cortése. To je náš přední conquistador, řekneš mu to ještě jednou, to ho pobaví.

8. 6. 2019

Martin Konvička je první ekolog, na kterého jsem kdy narazil, který není zaslepený fanatik, používá mozek a dá se s ním normálně diskutovat. A rozbíjí dogmata. Třeba tohle.

"Kdybych mi někdo zaplatil za návrh, jak efektivně a rychle zničit zbytky evropské přírody, nenavrhl bych „betonovat“, protože to trvá, je to pracné a beton po pár letech rozpraská a v prasklinách umožní růst rostlinkám a život živočichům. Navrhl bych: Masívně zalesňovat."

A o kus dál:
"Rostou vám pod oknem palmy, nebo naopak ledovec? Nerostou. Tak co blbnete?"

Především ale Konvička ukazuje, že návrh zelených radikálů jsou zničující nejen pro lidi, ale i pro evropskou přírodu.

Martin Konvička: Cenzorům už vadí i ekologie

8. 6. 2019

David Bohbot:

Evropa už nemá šanci vyhnout se občanské válce. Jak dopadne je jen na nás, ale věřím, že dokážeme vyhrát. Vše záleží na přípravě a na tom, zda lidé tady konečně přestanou žít v růžové mlze a začnou vnímat realitu takovou, jaká skutečně je.
Já zase znám velmi dobře problém radikálního islámu a jeho situaci. Žil jsem v tom prostředí, rozumím mentalitě různých skupin. Pocházím ze smíšeného města, žil jsem mezi Araby a Izraelci a znám obě mentality. Právě proto naléhavě říkám, že se musíme začít připravovat teď, dokud ještě máme úplnou kontrolu nad situací – ne za deset let, kdy tuto výhodu ztratíme a budeme jednat naslepo.

Parlamentní Listy: Rozhovor s Davidem Bohbotem

7. 6. 2019

Po událostech posledních dnů připomínám svou několik týdnů starou analýzu působení neziskového sektoru. Ukazuji v ní, že neziskovky přímo či zprostředkovaně financované ze zahraničí fakticky představují dobyvatelskou armádu, případně okupační správu. Tvrdím, že je zapotřebí na jejich aktivity reagovat jako na agresi. „To znamená registrovat, podrobit sledování, ty nejhorší postavit mimo zákon.“ A vytvořit něco jako lustrační zákon pro lidi, kteří se s nimi zapletli, aby nemohli ovlivňovat politickou situaci.
(od 57. minuty).

6. 6. 2019

Z pravidelného komentáře na parlamentkách:

Přikládáme příliš velký význam programům politických stran. Ve skutečnosti je mnohem důležitější něco na způsob třídního instinktu. Tím myslím vědomou příslušnost k sociální vrstvě. Profesionální politici se v kritické chvíli postaví na stranu profesionálních politiků, korporátní manažeři na stranu korporátních manažerů, neziskovkáři na stranu neziskovkářů. Ideály půjdou stranou. Osobnosti, které se tomu dokážou vzepřít, existují, ale mnoho jich není.

Petr Hampl: Jak se panství elit v květnu nehroutilo

5. 6. 2019

Babiš dával Sorosovi všechno, co po něm chtěl (finanční podporu neziskovek, tichou podporu islámské imigrace, uprchlický pakt, istanbulskou úmluvu...). Proč se ho Soros přesto snaží zničit? Proč jde až tak daleko, že ho možná zažene do jednoho houfu s Orbánem?

Smysluplnou odpověď můžeme hledat v chování byrokratických aparátů, protože Sorosovo nadnárodní neziskovkářské imperium už není ničím jiným než byrokratickým aparátem.

Jednotlivé části a jednotliví aktivisté - byrokraté sledují svoje zájmy, potřebují navyšovat rozpočty a vykazovat činnost. Každý intrikuje proti ostatním, a zároveň si musí dávat pozor, aby si proti sobě nepoštval celou smečku. Noví se snaží získat pozici na úkor starších aktivistů - byrokratů. Ti starší se je snaží potlačit, ale zároveň musí dokazovat, že jsou pořád dost pořád dost aktivní. Majitel to může snad nějak ovlivňovat, ale je z principu nemožné to dostat pod kontrolu. Aparát žije svým životem a generuje iracionální rozhodnutí.

Tentokrát hraje byrokratická tupost ve prospěch národa a civilizace.

4. 6. 2019

Ivo Budil skvěle:
Možná se blíží zkouška, na kterou jsme čekali celá desetiletí plných porážek a selhání mezi lety 1938 až 1989. Bude to zkouška, v níž obstojíme tváří v tvář nepřátelům demokracie a tentokrát zvítězíme. Nestojí proti nám nacistické nebo sovětské tanky či Lidové milice, ale pouze dav opájející se narcistním pocitem výlučnosti a mediální aktivisté.

Ivo Budil: Milionchvilkaři jsou nepřátelé demokracie. Obstojíme dnes?

4. 6. 2019

Před 30 lety čínští komunisté krvavě potlačili studentský protest v Pekingu. Tehdy jsem to pokládal za strašlivou tragédii. Ale dnes to vidím mnohem složitěji. Čína se vrací ke své civilizační tradici, a pečlivě si vybírá, které západní prvky přijme. Svobodu v našem západním významu nerespektují, stejně jako ji nerespektují muslimové. Ale je otázka, jestli máme právo jim to vyčítat.

Kdyby tehdy čínská vláda nenašla odvahu rázně zasáhnout, nejspíš by to přerostlo v barevnou revoluci, Čína by dnes byla rozdělená mezi americké korporace, svobody by tam bylo stejně málo, hladovělo by se a lidé by byli připraveni o veškerou důstojnost i perspektivu. Pokud Číňany nevidíme jako kořist, nemůžeme jim zazlívat, že takovou cestu nechtěli.

3. 6. 2019

Už Gréta zjevila, kdo má být premiérem místo Babiše?

3. 6. 2019

Američtí lepšolidé se snaží své spoluobčany přesvědčit, že se "mají tak dobře, jako ještě nikdy". Musí to ale ukazovat na změně mezi lety 1900 a 1990, potom se totiž trend obrátil. Až do Trumpova nástupu se stále lépe dařilo horním pěti procentům, imigrantům a speciálním menšinám, zatímco život pracujících lidí byl stále těžší. Stejně jako v celém západním světě.

Human Progress: Those Born in U.S. Today Are "Luckiest Crop in History"

2. 6. 2019

Z dnešní úvahy:

Andrej Babiš není dobrým premiérem.  Země je pod jeho vedením na cestě od špatného k horšímu. Přesto je racionální, abychom ho jako občané dočasně podporovali. Abychom mu ze všech sil drželi palce, než se objeví někdo schopný porazit ho ve volbách a vládnout lépe. Ovcovitý dav manipulovaný euroneziskovkami a sorosovskými nátlakovými skupinami tou alternativou rozhodně není.

Petr Hampl: Proč dočasně podporuji svého premiéra

2. 6. 2019

Bolševismus se vrací. Vše nasvědčuje tomu, že ve své rané brutální podobě. Stalinista Corbyn je na cestě stát se britským ministerským předsedou a Zelení jsou podle výzkumů nejsilnější stranou v Německu. Lidé jsou zděšeni (jako v tomto případě Hynek Charous) a pořád ještě doufají, že je to omyl. Doufají, že až si lidé uvědomí, koho vlastně volí, přestanou Piráty, Zelené a jim podobné podporovat.

Ve skutečnosti ale aktivisté a tvrdé jádro podporovatelů Pirátů velmi dobře ví, o co jde. Stejně jako to vědí komentátoři, univerzitní učitelé a politici tzv. demokratických stran, které s Piráty a různými sorosovskými skupinami spolupracují. A další mají příliš vymyté mozky.

Je ale důležité vidět jeden obrovský rozdíl proti starému bolševismu. Komunismus, který jsme poznali v českých zemích, byl vždy spojen s étosem ochrany chudých pracujících vrstev. Dnešní nový zelený bolševismus počítá s terorem bohatých vůči chudým, nikoliv naopak. Tak tomu bylo v prvních letech Sovětského svazu, kdy bolševici z nóbl rodin masakrovali vesnické rolníky a další „méněcenné“ skupiny.

Proč jim vadí estébák v čele vlády? Protože reálný socialismus odsuzují jakožto příliš mírný, příliš národní, příliš lidový, příliš tolerantní. Jan Čulík do Britských listů nedávno napsal, že husákovský režim byl nesnesitelně pravicový. Kdyby Babiš pomáhal nějaké che-gueverovi, a zůstaly za ním hromady mrtvol, kavárna by jej oslavovala jako hrdinu.

Hynek Charous: Zelení: Novodobí rudo-hnědí

1. 6. 2019

Dnes na parlamentkách:

Otázka nezní, proč došlo k napadení Ladislava Jakla, ale proč k tomu nedošlo mnohem dřív. Je to jeden z klíčových rysů současného politického režimu – urážení politických oponentů, označování slušných lidí za fašisty, rasisty a xenofoby, zákazy besed, blokování na sociálních sítích, policejní stíhání, vyhazování z práce, teď logicky dochází na fyzické napadání a bude se to dále stupňovat. Portál Seznam zveřejňuje seznamy údajných nepřátel státu, terče jsou tedy jasně definovány.

Rozhovor pro Parlamentní listy

31. 5. 2019

Na včerejší tiskové konferenci jsme navrhli Emira Kusturicu na státní vyznamenání a podpořili pana ministra Staňka v jeho boji s galerijní mafií.

31. 5. 2019

Etičtí podnikatelé z Rohlíku náhle zjistili, že jsou hodné dotace a zlé dotace. Napříště budou prodávat jen zboží podporované těmi hodnými.

Aby nedošlo k mýlce, majitel Rohlíku je ten pán, co má majetek v řádu stovek milionů a není ochoten poctivě zaplatit skladníkům ve vlastní firmě, tak raději ilegálně dováží ukrajinské pracovníky.

Pravičáci si to nechtějí připustit, ale takoví podnikatelé jako Čupr a Babiš ohrožují kapitalismus víc než celá komunistická strana dohromady, protože jejich činnost vede ke všeobecnému rozšíření pocitu, že každý podnikatelský úspěch je podepřen krádeží.

30. 5. 2019

Švýcarský ekonom Bruno Frey a někteří další ve svých analýzách ukázali, že lidé, kteří pracují pro sebe (nebo pro své přátele) jsou šťastnější, jednají odpovědněji a celkově se jim mnohem lépe daří. Moudrá vláda by měla usilovat o to, aby co nejvíce lidí pracovalo na vlastním a co nejméně lidí v korporacích. Dokonce i za cenu snížení celkové efektivity hospodářství. Vyplatilo by se to, protože by to vedlo k celkově bezpečnějšímu prostředí, kvalitnější demokracii a lepším vztahům mezi lidmi.

Takže bravo! Je to krok správným směrem. A teď ještě pořádně zdanit korporace.

Tolik k návrhu VK mladšího úplně zrušit daň z příjmu pro živnostníky s ročním obratem do milionu korun

29. 5. 2019

Je vysoce pravděpodobné, že sobotní přepadení Ladislava Jakla bylo jen první sondou. Útočníkům to prošlo, jejich ideologům to prošlo, a teď je otevřená cesta k masivnímu aplikování téhož. S tím, že si lidé zvyknou stejně, jako si zvykli na blokování sociálních sítí. "Kdo není proruský šváb, ten se nemá čeho bát," asi uslyšíme.

Pokud jste vidět (i třeba jen na internetu), dávejte si pozor, kudy chodíte a kam si stoupáte. Velmi doporučuji nějaký základní kurz Krav Maga. Je to natolik intuitivní, že za pouhé 2 - 3 lekce se posunete od úplné bezbrannosti ke stavu, kdy budete schopni ubránit aspoň něco. To se týká i těch, kdo nejsou zrovna sportovní typy.

28. 5. 2019

Z komentáře k eurovolbám:

Kampani SPD chyběla burcující koncovka. Viděli jsme spíš takovou utrápenou snahu dožít se voleb. To vyvrcholilo „kauzou Vašíček,“ kdy SPD nebyla schopna ani vysvětlit kompromitující video, ani odvolat zpochybněného kandidáta. Zkrátka, strana typu SPD mohla dosáhnout 4-5 mandátů, a místo toho je v situaci, kdy i dva jsou úspěchem. Z toho všeho vychází, že něco přes půl milionu hlasů, které SPD získala v parlamentních volbách 2017, je také jejím maximem. Zůstává sympatickou stranou s velice silným volebním programem, ale nemá potřebnou sílu k jejímu prosazení. Nemám žádné důvěrné informace, ale při pohledu zvenčí to působí dojmem, že atmosféra je příliš křečovitě sevřená, než, aby bylo možné prosadit reformu fungování a personální změny potřebné ke změně ve stranu schopnou rovnocenně soutěžit s ANO.

Petr Hampl: Po eurovolbách

28. 5. 2019

28. 5. 2019

Když jsme minulý týden viděli pražskou intelektuálskou chátru zfanatizovanou fašistickou skupinou Milion chvilek, dalo se čekat, že to směřuje k průšvihu. A taky, že ano. Hned v sobotu byl přepaden politicky nekorektní člen RRTV Ladislav Jakl. Šli na to po kavárensku - na 59letého hudebníka a pivaře museli být dva.

Možná si říkáte, že stoupenci TOP a Pirátů nejsou zase až takoví magoři, a že určité věci jsou přes čáru i pro ně. Ani náhodou! Neobjevil se ani náznak odsouzení případu a velká média jej dokonce zcenzurovala, takže se nedostal do zpravodajství. A to je slavný Ladislav Jakl! Koho by zajímalo, kdyby kavárenská úderka přepadla nějakého normálního pracujícího člověka.

27. 5. 2018

Funkcionářům stran, které utrpěly další debakl, připomínám, že státnickým aktem odvahy může být i rozhodnutí o zrušení strany. Je to poctivější než spotřebovávat peníze a lidský čas na něco, co nemá šanci uspět.

27. 5. 2018

Naprosto přesně. Nadále platí, že:
a) EU svou šanci na reformu již minula. Jediný zbývající scénář je rozpad. K tomu připomínám, že ani eurooptimisté nemají jiný scénář - neuslyšíte od nich žádný nápad, jak řešit rostoucí ekonomické, bezpečností a populační problémy, natož nějakou vizi. Prostě jen přežívají do dalšího roku.
b) revoluce jsou z principu místní. Maďaři, Poláci, Italové, Češi a další se budou muset poprat každý o svou zemi. Někomu se to povede, někomu ne.

Tomáš Břicháček: Dobrou zprávou je úspěch pronárodních stran v Itálii, v Maďarsku, ve Francii, v Polsku a v Británii.
Špatnou zprávou je, že formace, které jsou oporou systému (EPP, Socialisté, ALDE, Zelení), udržely drtivou většinu, takže na celkové politické linii EP se nezmění nic.

26. 5. 2019

Můžeme odsuzovat zločinnou zahraniční politiku USA, můžeme nenávidět tamní bankéře a korporátní kapitány. Ale to nic nemění na tom, že americký venkov dal zrod nejsvobodnější společnosti, jaká se kdy v dějinách objevila. Ne v nějakém patologickém dekadentním smyslu, ale v té úžasné kombinaci svobody, odpovědnosti, úcty k tvrdé práci a ochotě to hájit – proti panovníkovi, panstvu, korporacím, federální vládě a komukoliv jiného. Americký křupan (redneck) je jedním z neúžasnějších lidských typů, jaké přinesla západní civilizace. Asi nic nevzbuzuje takovou nenávist mocenských elit. A asi ničeho se tolik nebojí.

Dnes si americké (a zvláště jižanské) buranství připomínáme v situaci, kdy se u nás žije v mnoha ohledech svobodněji než v Americe. Ale pořád je inspirující, zvláště v době trumpovské revoluce. Tohle všechno jsme mohli prožívat na oslavě pátých narozenin Radia Dixie v Heřmanově Městci. Nádhernou atmosféru volnosti, kdy veškerá politická korektnost zůstala za branou, a každý se mohl bavit podle svého. Stará silná americká auta, silní muži, půvabné ženy, totálně sexistická atmosféra, nádherná muzika…prostě všechny ty věci, co se mezi lepšolidmi nesmí ani říkat, natož dělat. Jestli Radio Dixie uspořádá příští rok stejnou akci znova, rozhodně si ji nenechte ujít.

24. 5. 2019

Mayová odchází s hanbou - jako amorální a neschopná žena, která ignorovala zákony, opovrhovala občanskými svobodami a nevratně poškodila vlastní zemi. V jiných dobách by po právu skončila na popravišti.

Nejde ale jen o selhání jedné ženy, ale celé britské Konzervativní strany a Westminsterského politického systému. Je velká otázka, zda budou schopny regenerace.

24. 5. 2019

Osudnou chybou husákovského socialismu bylo, že produkoval lidi šikovné, pracovité a nezávislého smýšlení. Takoví lidé pak pochopitelně zjistili, že se bez toho režimu docela dobře obejdou.

Současný eurofašismus se té chybě dokázal vyhnout.

23. 5. 2019

V dnešní případové studii ukazuji, proč se tzv. elfové musí uchylovat k zákazům a represím. Nejsou schopni diskutovat, argumentovat, přemýšlet. Ve svobodné debatě by byli absolutně ztraceni.

Petr Hampl: Sluníčka diskutují

23. 5. 2019

Na Čižínském (starosta Prahy 7, co vyhlašuje klimatické stanné právo) není nejzajímavější to, že se nechává úkolovat Grétou. Mnohem zajímavější je, jak je možné, že se takovou dobu dařilo před veřejností skrývat, že se jedná o magora tohoto typu, a že nikdy nepraskly jeho "genderové audity" a podobné akce.

23. 5. 2019

Spíše než jednotnou kvalitu potravin řízenou z Bruselu, potřebujeme, abychom v českých zemích jedli české potraviny vyrobené v českých fabrikách ze surovin vypěstovaných českými zemědělci. A dovážet jenom (nebo skoro jenom) to, pro co u nás nejsou podmínky. Tedy zrušení jednotného zemědělského trhu v rámci EU. K tomu by měly směřovat nápravné aktivity, ne k dalším stohům norem a předpisů.

22. 5. 2019

Doporučení k eurovolbám od Petra Hampla a Martina Konvičky.

22. 5. 2019

Jakožto pravidelný posluchač radia Dixie nemůžu se svou drahou ženou chybět na oslavě pětiletého výročí. Tím spíš, že v sobotu už má být v Heřmanově Městci hezky. Kdo se chcete potkat, přijďte taky. Ale hlavně kvůli programu. Jižanská muzika, stará americká auta, historické zbraně, zápasy dívek v bahně... a především svoboda! Ten opojný pocit, kdy vám nikdo nediktuje, co si máte myslet, jestli se na holky díváte dost politicky korektně a kvůli které ministryni nemáte v noci spát.

Ovce na Václavák! Svobodní lidé do Heřmanově Městce!

Oslava 5. narozenin Radia Dixie

21. 5. 2019

Po dnešku jsem šťastný, že je prezidentem Miloš Zeman a nikoliv Edvard Beneš.

21. 5. 2019

V posledních týdnech byl veřejný prostor plný obav, že eurovolby mohou být ovlivněny tajnými službami. Jenže skutečné tajné služby, ty nepíšou statusy na facebook. Jejich práce je vyhrabávat tajné informace, korumpovat, vydírat, možná i unášet nebo zabíjet. Válka tajných služeb je válkou bez pravidel.

Teď se zdá, že obavy byly důvodné. Vypadá to, že rakouský vicekancléř byl (úplně či částečně) sveden agentkou, tajně nafilmován v kompromitující situaci a materiál byl publikován přesně tak, aby byly maximálně zničující. Rukopis perfektních profesionálů.

A ono to najednou nikomu nevadí. Když nám to pomáhá, je zasahování tajných služeb do voleb správné a žádoucí, tvrdí kavárna. Pokud si myslíte, že by těm lidem vadily únosy a vraždy, jste naivní. Stejně jako nevadily jejich stalinským předchůdcům.

21. 5. 2019

Na lavičce Václava Havla o obraně Evropy proti eurohavlistům.

21. 5. 2019

Na výzkumu YouGov není zajímavé jen to, že podstatná část občanů zemí EU počítá s jejím zhroucením, a že taková očekávání mívají sebenaplňující charakter (lidé se zánikem počítají, chovají se podle toho, a tím ho uspíší). Je dobré si také všimnout, že většina obyvatel EU je na tom tak, že jejich platy jim jen s obtížemi stačí na základní přežití. A to i v těch zemích, které vnímáme jako bohaté.

Naším cílem nemůže být vyrovnat se Německu, Francii nebo Itálii. Potřebujeme ekonomický systém, který funguje jinak.

V socialismu snad nemusí vadit, když člověku každý měsíc jen s obtížemi stačí, co vydělá. Když se dostane do problémů nebo bude potřebovat něco navíc, měla by se starat vláda. Ale v kapitalismu můžeme očekávat, že si lidé odkládají nějaké peníze stranou, aby se o sebe mohli postarat sami. Jestliže i v takovém prostředí někdo nemá úspory, může to být záležitost osobní lehkovážnosti. Ale když jsou na tom takhle miliony lidí, jedná se o velmi závažné selhání ekonomického systému jako celku.

Článek o výzkumu YouGov na serveru Novinky.

20. 5. 2019

Aby nedošlo k mýlce. Průšvih ODS nespočívá v tom, že se jim jeden člen opil, hrubě urážel prezidenta, pak se z toho vyspal, vymazal to, a omluvil se. To se prostě stává.

Průšvih ODS je v tom, že stojí na straně globálních korporací a euroelit proti místním lidem, a že jejich strategie ve vztahu k islámu je podvolení. Neustále a systematicky. Včetně toho, že když jsou lidé soudně stíháni za mnohem mírnější slova, než řekl ten nešťastný odéesák z Jesenice, tak to funkcionáři ODS podporují.

20. 5. 2019

Před dvěma lety vyslovil Martin Konvička hypotézu, že zbabělé elity budou využívat muslimské radikály jako trestné eskadry pro likvidaci politické opozice. Ta obava se, žel, začíná naplňovat.

Ne ve Francii, kde šéfové bezpečnostních sil mají odvahu nechat občany brutálně mlátit přímo, ale ve Velké Británii, kde islamizace pokročila mnohem dál.

Tommy Robinson kandidující do europarlamentu měl v sobotu volební shromáždění v Oldhamu (předměstí Manchesteru), policisté přivedli stovku džihádistů, která shromáždění fakticky rozehnala, noviny napsaly, že "na Robinsonově shromáždění vypukly násilnosti." Vše funguje perfektně, můžeme tedy očekávat, že stejný postup bude využíván pravidelně. A nejen ve Velké Británii.

Podle sluníčkového výkladu se to samozřejmě nestalo. Ta stovka džihádistů byli náhodní kolemjdoucí a dlažební kostky padaly z nebe. Ale na to už jsme zvyklí.

19. 5. 2019

Z rozhovoru pro parlamentky:

Každý inteligentní člověk si totiž uvědomuje, že i když chce sám žít výstředním životním stylem a provádět sexuální podivnosti, potřebuje, aby okolní společnost fungovala. Aby rodiny byly pevné, aby děti byly vychovávány v psychicky zdravé lidi, aby muži měli mužské vlastnosti a ženy ženské vlastnosti.

Programy a aktivity, které se dnes zaštiťují tzv. právy sexuálních menšin, ve skutečnosti nesměřují k žádné ochraně sexuálních menšin, ale k rozvrácení společnosti, ke zničení základní lidské sounáležitosti a k rozbití psychického zdraví. Výsledkem nemůže být nic jiného než zkáza a islamizace. Homosexuálové, kterým ještě zbyla aspoň trocha zdravého rozumu, to vidí stejně jako konzervativci.

Průměrný volič SPD je dnes o dění v Evropě informován lépe než pan Švehla z Respektu. Hovoří Petr Hampl, kterému aktivista zmařil přednášku

18. 5. 2019

V květnovém vydání videomagazínu Prolomení hradeb říkám: "Stabilita režimu je tak do značné míry závislá na tom, jestli na tom budou chudí lidé dost špatně. Když na tom špatně budou, pak bude snadnější udržet kázeň i mezi příslušníky vyšších tříd.
Proto je tak důležité ty dole poškodit, zesměšnit, zbavit důstojnosti, udělat jejich život nesnesitelným. Čím hůře na tom budou, tím lépe. Netvrdím, že si to přesně takhle uvědomují, to spíš ne, nicméně jednání mocenské elity k tomu směřuje. Současný systém neprodukuje chudobu. Ta tu byla už předtím. Produkuje ale nesnesitelnost chudoby. Exekuce, to je jenom vrchol ledovce."

17. 5. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku:

Dnešní euroaktivisté jsou často jsou srovnáváni s fanatickými svazáky stalinské éry. Jenže ti svazáci byli schopni mít normální rodiny, vychovávat děti a jezdili třeba na brigády. Dokážete si ale představit dnešního studenta genderu, jak pomáhá na statku nebo pracuje ve fabrice?

17. 5. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku:

Dnešní euroaktivisté jsou často jsou srovnáváni s fanatickými svazáky stalinské éry. Jenže ti svazáci byli schopni mít normální rodiny, vychovávat děti a jezdili třeba na brigády. Dokážete si ale představit dnešního studenta genderu, jak pomáhá na statku nebo pracuje ve fabrice?

Hampl na Sputniku: Dnešní aktivisté nejsou jako svazáci stalinské éry. Jsou mnohem horší

17. 5. 2019

Všechny civilizace s vysokou mírou emancipace žen se zhroutily, tvrdí tu kdosi a vyvozuje z toho, že svoboda žen je příčina, a civilizační kolaps následek.

Je to dobrá příležitost ukázat, jak by měla vypadat zdravá debata, a jak by naopak vypadat neměla.

První špatná varianta - potupit, zesměšnit a zničit autora myšlenky.
Druhá špatná varianta - přijmout ji bez hlubšího zkoumání.

Pokud je svoboda žen příčinou úpadku, potom by civilizace se striktním patriarchátem měly být odolnější. Jenže nic takového nevidíme. V dějinách zkolabovala řada civilizací rovnostářských, i řada civilizací, kde se s ženami zacházelo jako s věcmi. Navíc se to i v dějinách některých jednotlivých civilizací cyklicky mění.

Dnes jsme svědky toho, jak se hroutí rovnostářská Evropa, ale stejně rovnostářská pravoslavná civilizace i stejně rovnostářská Indie se drží velmi slušně.

Závěr: Hypotéza byla vyvrácena, můžeme se vráti ke své práci. A její autor může za čas zkusit jinou. Není ostuda říci něco, co se později ukáže jako omyl. Ostuda je držet se toho omylu za každou cenu.

16. 5. 2019

Když se nějaké knihy prodají tři tisíce kusů, je to slušný úspěch. Na téhle fotce z předminulého týdne jsou tři tisíce kusů Prolomení hradeb - pátý dotisk. Celkový náklad je teď 16 000! Když uvážíme, že se kniha dost často půjčuje, jsme na cestě k tomu, aby si ji přečetlo 100 000 lidí.

Je to pro mě příležitost poděkovat vlastencům, bez jejichž přispění by to nebylo možné. Někteří přispěli na startovači, další pomáhají pořádat besedy, šíří informace o knize, doporučují ji a mnozí dokonce koupili víc výtisků a rozdávají nebo půjčují přátelům.

Pro mne osobně to znamená, že mohu věnovat část svého času přednáškám, besedám, článkům, natáčení videí, iniciování řetězových mailů a přípravě dalších knih - na podzim vyjde sborník úvah a na jaře příštího roku druhý díl Prolomení hradeb. A taky je příjemné vidět, že ty všechny estébácké praktiky kavárny nefungují.

16. 5. 2019

Dnešní beseda v Brně byla zrušena, resp. zakázána. Určitě do Brna v dohledné době přijedu a proběhne akce v prostorách, které nepatří městu.

Zakazovací akce měla podle všeho obvyklý průběh. Pár aktivních studentů sociálních věd se potřebuje zviditelnit, napíšou urážlivé e-maily a vedení knihovny se okamžitě podřídí. Jestli v tom byl i zásah magistrátu, to netuším.

Proti jiným případům je zajímavé to, že ten studentík neorganizoval žádnou skupinu a že si ani nedal práci zjistit, čím jsem vlastně tak hrozný. Ani za nějakých 15 minut mu to nestálo. Má tedy proti mě pouze povšechné tvrzení, že jsem "známá postava ultrapravicové scény." Takže až zase vyrazím s přezdívkou Geronimo do akce, fanoušci Baníku, třeste se! Pan udavač připojil ještě tvrzení, že jsem antisemita. Přitom si mohl během pár minut dohledat, že občas dělám společné přednášky s rabínem, a že jsem veden na různých seznamech "Židů ve veřejném životě" a "pomahačů Židů". Jenže jemu to nestálo ani za těch pár minut! A vedení knihovny zakázalo, aniž by věnovalo třeba jenom malou chvilku zjišťování, jestli to je pravdivé.

Takové autority, jako studenti mediálních studií, se přece nezpochybňují! Co jsou proti tomu doktoráty a vyjádření recenzentů! Možná vás napadá paralela s dělnickými řediteli a dělnickými soudci. Ale tehdejší dělnické kádry měly aspoń životní zkušenost a hovořila pro ně jejich práce. Tady máme jen čistou hloupost, nenávistnost a aroganci.

15. 5. 2019

"Bělošky preferují černochy, potvrdili vědci," hlásá obrovský novinový titulek. Jak z článku ale vyplývá, černochy preferuje desítka bílých studentek humanitních studií, a to těch, které se aktivně zajímají o politickou korektnost. A dokonce ani u nich to není jisté, pouze se tak vyjadřují, když vědí, jsou sledovány.

Člověk by řekl, že je to běžný novinovářský šlendrián, ale když to uvedeme do souvislosti s dalším, vypadá to spíš na systematickou snahu vytvořit atmosféru, aby si česká žena, která si vezme českého muže, bude s ním mít syna a vychovávat ho klukovsky, aby si připadala jako pedofilní transvestit s bipolární poruchou.

15. 5. 2019

Jste psychopat? Trpíte sebevražednými sklony? Volte euronadšence.

14. 5. 2019

Podpora nových technologií by neměla být úkolem vlád. Komerční firmy mají dostatek motivací i zdrojů, aby nejrůznější technologické novinky prosadily.

Vládu si platíme naopak za to, aby dbala na to, že technologické změny nebudou zaváděny překotně. Že nebudou podceněna bezpečnostní rizika, sociální dopady, dopady na psychiku a další. To, z principu, nemůže ošetřit žádný soukromý subjekt.

Podpora technologií dává smysl pouze tam, kde směřuje k nějakému netechnologickému cíli, jako třeba vytvoření lepších pracovních míst nebo získání vojenské převahy.

13. 5. 2019

Z dnešní úvahy:

Noví aristokraté se ve svých centrálách shodnou také na tom, že oni jsou ti, kdo vytváří skutečné hodnoty. Upřímně věří tomu, že země žije z koncepčních dokumentů a powerpointových prezentací, a mají pocit, že lidé na polích a ve fabrikách cizopasí na jejich práci.
Pak není obtížné dojít k tomu, že výroba je jenom takový zbytečný pozůstatek minulosti. Netuší, jaká práce se skrývá za těmi předměty, které každý den používají. Netuší, kolik součástek v autě vyžaduje speciální um, a mnohdy stoletou tradici, kterou prostě nejde jen tak nahradit. V jejich představách stačí mít dobrou koncepci, a ono se to vyrobí v podstatě samo. Jsou v tom podobni muslimům, kteří mají za to, že všechny věci vyrábí Alláh.

Petr Hampl: Práce a jiné komunistické přežitky

13. 5. 2019

Čtu další "analýzu postoje obyvatel" a opět narážím na teorii, že prý existuje protiklad mezi voláním po silném vůdci a "demokratickou orientací".
Ve skutečnosti to je přesně naopak. Ti, kdo obdivují silné vůdčí osobnosti typu Orbána a Salviniho, ti vesměs požadují vládu lidu, a často přímou demokracii.
Protikladem k tomuto postoji je neomezená důvěra v anonymní byrokratické aparáty.

12. 5. 2019

Orientalista Petr Pelikán je asi jediný český muslim, se kterým se dá kultivovaně diskutovat, a který má rozumné názory na témata jako imigrace a bezpečnost. Proto byli někteří překvapeni jeho antisemitskými a antiizraelskými výroky z posledních dnů. Ale nemělo by to překvapovat. Nenávist k Židům je jedním z klíčových pilířů islámské víry, na minimálně srovnatelné úrovni s odmítáním vepřového masa a alkoholu. Různí muslimové jsou různě radikální, ale základní pochopení mají všichni stejné.

Ta "překvapení" se odehrávají znovu a znovu všude na světě. Nejčastěji tak, že hezká muslimská tvářička v hidžábu vyvolá nadšení pokrokových intelektuálů, pak následuje nenávistná protižidovská salva. Ale to prostě nejde od islámu oddělit.

12. 5. 2019

Jedna ze zajímavých Milových myšlenek: Místo titulů za jménem (Ph.D., MBA atd.) by se mělo dávat:

Josef Novák, banned from Facebook, Twitter, Paypall, Instagram.

11. 5. 2019

Ministr kultury je plně odpovědný za to, jak bude pracovat Národní galerie a další instituce. Jestli to bude nadále skladiště odpadu nebo jestli vznikne něco, co povznáší ducha. A je na něm, aby si vybral manažery, jakým důvěřuje. Posuzován musí být podle výsledků. Ne podle toho, jestli nechal na svém místě úředníka, který přihrával kamarádům kšeftíky.

Ministr, který nemůže ani odvolat šéfy svých podřízených institucí, je úplně zbytečné. To už pak můžeme rovnou zrušit ministerstvo kultury.

Zkrátka, máme tu další útok na základní demokratické principy. Eurodemokracie proti demokracii.

A ještě na okraj. Národní galerie, tím, že kupuje díla různých umělců, rozhoduje, který bude pokládán za významného a který nikoliv. Když vás kupuje národní galerie, jste velký umělec a vaše díla se prodávají za statisíce. Když vás nekupuje, jsou to jenom obyčejné mazaniny. Ve skutečnosti jde jenom o peníze, ne o nějaké umělecké koncepce.

10. 5. 2019

Šéf čučkařů Koudelka opět nebyl jmenován generálem. Pochopitelně! K takovým, jako on, se hodí spíš hodnost kaprál.

10. 5. 2019

Tohle není výkřik. Zdeněk Chytra ty věci detailně studuje, a zná je lépe než jakýkoliv poslanec nebo ministerský úředník.

Ten vládní dokument je zde.

9. 5. 2019

Zatímco tupá "elita národa" opakuje lži o údajné české kolaboraci, skutečný historik je jasný: "Spousta lidí se tváří, jako by český národ kolaboroval. To není pravda. Ztráty domácího odboje byly obrovské. Nemáme slavit den osvobození, ale den vítězství, protože jsme se na tom vítězství spolupodíleli."

Mimochodem, k tomu přece ze svých daní podporujeme umění, aby taková hrdinství oslavovalo a povzbuzovalo národní hrdost. Pokud toho není schopno, pak je na místě seškrtat veškerou podporu umění na nulu. Tím by byly vyřešeny i všechny hádky o ředitelská místa.

Historik: Češi kolaboranti nebyli, v boji i odboji zemřely tisíce lidí

8. 5. 2019

8. 5. 2019

Odjakživa tomu bylo tak, že když jsem příslušníkem nějaké skupiny, která dělá příšerné věci (většinou je dělá její vedení), mám jen tři možnosti:
a) ze všech sil bojovat, abych změnil postoje své skupiny,
b) odejít z ní,
c) nést spoluvinu a odpovídající osobní důsledky.

Ti, kdo odmítají princip kolektivní viny, ve skutečnosti odmítají veškerou morálku. Není morálky bez kolektivní viny. Ostatně, i tihle "humanisté" ji běžně aplikují. Nemají problém ničit životy chudých lidí, aby byly vráceny peníze, které rozmařile utratil nějaký vládce. Souhlasili se zabíjením srbským civilistů, když se americké vládě nelíbily kroky Jugoslávské vlády. Tvrdí, že dnešní západoevropanky se musí nechat znásilňovat, aby tím odčinily jakési domnělé zločiny, kterých se prý dopustili vládcové v minulých staletích. Organizují bojkoty izraelských podnikatelů, protože nesouhlasí s kroky izraelské vlády bránící zemi proti džihádu.

Kolektivní vina existuje, vždy existovala a Češi byli zcela v právu, když ten princip aplikovali vůči německé menšině.

7. 5. 2019

Poslal jsem Raptor-TV pár stovek a totéž doporučuju i ostatním (pokud nemůžete víc). Dělají výbornou a důležitou práci - ucelené televizní zpravodajství o všech událostech, které probíhají, ale mainstream se je snaží utajit nebo zkreslit. TV Raptor k tomu přistupuje tak, aby si sami diváci mohli udělat názor. Pokud by tu práci museli omezit, citelně by to chybělo.

Zajímáte se o to co se děje?

Líbí se Vám online přenosy RaptorTV z besed, demonstrací a dalších akcí na kterých nemůžete být osobně?
Máte rádi reportáže a rozhovory s lidmi, kterým mainstream prostor nedá?
Chcete pomoci přiblížit realitu i dalším?
Přispějte i Vy na provoz RaptorTV.cz,

I malá částka pomůže šířit to, co jinde neuvidíte a co jiní přehlíží nebo nechtějí vidět.

Běžný účet:
Číslo účtu: 2001512031/2010
IBAN: CZ2320100000002001512031
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Transparentní účet:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2800735119
Číslo účtu: 2800735119/2010
IBAN: CZ7020100000002800735119
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
při platbě uveďte prosím poznámku "RaptorTV"

Majitel účtů:
Hej, občané z.s., za silnou a suverénní ČR
Projekt: Raptor-TV.cz

7. 5. 2018

Izraelci zase celému světu předvedli, jak správně reagovat na džihád. Bravo!

"Experty na islám" možná překvapí, že vláda nevyhrožovala občanům uvězněním, když o tom budou mluvit.
Kupodivu se ani nesemkli a nezačali bojovat s nenávistí. Zajímavé.
A dokonce ani nevedli policejní vyšetřování.

Místo toho se stalo to, co jediné je logické a správná. Odveta vůči celé komunitě, která vrahům poskytovala zázemí. Odveta citlivá a bolestivá - ale taková, aby bylo jasné, že to může být i mnohem mnohem horší.

Výborně! Kéž bychom uměli reagovat stejným způsobem.

6. 5. 2019

Je až neuvěřitelné, jak tuhý život má strach z demokratického rozhodování. Třeba přímá volba prezidenta. Kdyby nebyla zavedena, je dnes českým prezidentem již podruhé Karel Schwarzenberg, předsedou vlády je Ivan Bartoš a lidé jako Hampl jsou ve vězení. Všichni to vědí, přesto lidé s jinak rozumnými názory dokolečka opakují, že "přímá demokracie je fuj" a "přímá volba byla chyba."

6. 5. 2019

Margaret Thatcherová byla statečná žena, která už před lety vybojovala revoluci velmi podobnou té naší. Proto na ni budeme vždy vzpomínat s úctou.

S odstupem ale můžeme vidět i stinné stránky jejího dědictví. Nesmírně naivní přístup ke korporacím, o nichž věřila, že mohou být zkroceny tím, že si jednotliví občané z nižších vrstev koupí akcie. Privatizace prodejem korporacím, která se posléze ukázala katastrofální. Úplné ignorování problému imigrace. A totální podceňování významu základních společenských vazeb a vzájemné solidarity mezi lidmi.

Poučení z toho, že nikdo není dokonalý, a že sebelepší plán bude v budoucnu potřebovat nějakou korekci. Lidská společnost je příliš složitá, než aby bylo možné najít provždy platné univerzální řešení

5. 5. 2019

Doporučuji k podpisu poslední "televizní" petici. Kavárna si totiž uvědomuje, že tentokrát je pozice České televize nejistější než kdykoliv předtím. Nejde jen o to, že sluníčková parta přeměnila televizi v nástroj stupidní neobolševické propagandy. Ještě vážnější je, že za éry současného ředitele bez stopy zmizely více než čtyři miliardy korun (!). Kavárna tedy začíná tlačit a snaží se vyvolat dojem, že Česká televize má masivní veřejnou podporu. Proto by bylo dobré sesbírat hodně podpisů pod petici uvádějící věci na pravou míru.

Petice: Vraťte veřejnoprávní média jejich koncesionářům!

4. 5. 2019

Záznam včerejší promluvy, k příznivcům DSSS, ale nejen k nim. Řekl jsem v něm mimo jiné:

Pánové, jste dědicové úžasného českého národa. Jste dědicové západní civilizace. Té civilizace, která objevila pokrok, objevila vědu, vymýtila otroctví, vymýtila hladomory a morové epidemie. A která to všechno dokázala ubránit. Jako jediná opakovaně dokázala odrazit islámské útoky. Civilizace, která jako jediná objevila hodnotu lidské svobody. Různí jiní lidé mohou být hrdí na různé věci, ale my bílí muži, příslušníci křesťanské civilizace máme tohle dědictví. Je to největší dědictví, jaké se kdy v lidských dějinách objevilo. Za něj umíraly generace před námi. Nenechme si jej vzít – ani islámskými agresory, ani neomarxistickými šílenci, ani korporacemi ani zkorumpovanými politiky.

3. 5. 2019

Tak jako neomarxističtí aktivisté naprosto nekriticky přijímají všechno, co slyší z velkých multikulturních médií, tak někteří pravičáci naprosto nekriticky přijímají všechno od lidí a organizací, co jsou hodně bohaté. Nikdy nepřipustí, že nějaká korporace udělala prasárnu. Nikdy nebudou souhlasit s tím, že by její chování mělo být korigováno nebo dokonce vyhnána z nějaké země. Peníze jsou pro ně dostatečným ospravedlněním naprosto čehokoliv.

3. 5. 2019

Zdanění Facebooku a Googlu je jednoznačně správný krok. Místo ždímání drobných českých podnikatelů a živnostníků by se vláda měla zaměřit na ty, kdo zemi skutečně vysávají a využívají všech výhod, aniž by platili férové daně. V případě nadnárodních korporací by ta daň měla být měřena z obratu, protože zisk dokážou schovat.

Určitě uslyšíme naivní výkřiky, že ta daň bude přeúčtována místním zákazníkům. Omyl! Kdyby dokázali z českých lidí vydřít víc peněz, už by to dávno dělali.

Je ovšem otázka, jestli Babišovi vydrží odvaha, nebo jestli se zalekne jako nedávno bank.

Novinky.cz: Babišova vláda chce uvalit na Facebook a Google sedmiprocentní digitální daň

3. 5. 2019

Jak jsou trestány akty násilného džihádu v České republice:

- zhanobení pravoslavného kostela v Praze na Olšanech a vyhrožování věřícím - pachatel potrestán domluvou,
- znásilnění zdravotní sestry na Bulovce - pachatel osvobozen,
- pokus o podříznutí v Brně - pachatel vyšetřován na svobodě a podle všeho zmizel,
- sedm bodných ran v těle mládence v Olomouci - pachatelům umožněno zmizet,
- pokus o vraždu pražského číšníka, která skončila "jen" jeho zmrzačením - většina pachatelů propuštěna a vypadá to, že dva z nich dostanou mírné tresty.

Menší záležitosti typu okázalých podvodů se ani neřeší.

To už není otázka selhání jednotlivců. To ukazuje, že justice je absolutně nepřipravena na džihád vedený formou systematického zastrašování místního obyvatelstva.

2. 5. 2019

Z dnešního komentáře:
"Působí to dojmem, že se začalo rozhodovat podle nepsané ústavy, která lze shrnout následovně.
1) Zdrojem vší moci jsou globalistické struktury.
2) Lid České republiky nemá právo kritizovat nebo dokonce odmítat nařízení globalistických struktur.
3) Občanská práva mohou být libovolně přidělována a odebírána globalistickými strukturami.
4) V případě sporu mezi různými občany a skupinami občanů je dáno za pravdu vždy tomu, kdo stojí výše v globalistické hierarchii."

Petr Hampl: Jaká je skutečná ústava České republiky

2. 5. 2019

Martin Konvička naprosto přesně: "EU se stala byrokratickým molochem, který si neumí ani ochránit vlastní hranice, ale absurdně se snaží reglementovat veškeré aktivity svých obyvatel, napadá jejich tradice a odlišnosti. Taková Unie musí zaniknout – a zanikne"

Problém je jen v tom, že nevíme, jak dramaticky bude ten zánik probíhat a jaké bude mít dopady na obyvatele. Nevíme dokonce ani, jestli někdo z evropských domorodců katastrofu zvanou EU přežije.

Mimochodem, pokoušel jsem se udělat poctivou inventuru, jestli existuje alespoň jedna pozitivní věc, kterou nám EU přinesla. A obávám se, že žádné pozitivum nelze najít.

Martin Konvička: 15 nešťastných let úpadku a otroctví

1. 5. 2019

Když jsem před více než rokem zahájil pravidelné přednášky nad knihou Prolomení hradeb, začalo na ně přicházet mnoho vyloženě zoufalých lidí. Osobně na tom nejsou špatně, ale drtí je, když musí bezmocně přihlížet, jak je jejich země likvidována. Trpí, když vidí, jak mocenské a finanční elity postupně ničí všechny oblasti života a směřují k nahrazení současných obyvatel jiným etnikem, což povede k islamizaci země. Co s tím můžeme dělat? Jak můžeme nastavený proces zastavit? Takovou otázku jsem dostával znovu a znovu.

Moje odpověď byla pokaždé stejná. Buďte trpěliví a čekejte, až protistrana udělá chybu. Zatím se na onen okamžik pečlivě připravujte. Obávám se, že mnozí odcházeli zklamáni, protože by nejraději hned zahájili revoluci. Jenže chyba přišla. Stalo se tak mnohem rychleji, než jsem já sám čekal.

Petr Hampl: Jak se panství elit hroutilo v dubnu

30. 4. 2019

IBM a další korporace úkolují českou vládu, jak má vypadat rodinná politika. Přitom to s jejich nemá absolutně nic společného. Cítí se být něčím na způsob koloniální správy. Neuvěřitelná drzost!

Že ekonomicky není jejich přítomnost žádným pozitivem, to už je jasné několik let. Vysávají zemi tak, že životní úroveň stoupá pomaleji než za předlistopadového bolševického plánovaného hospodářství. Jenže ono začíná být stále jasnější, že jejich vliv je taky neslučitelný s demokracií a občanskými svobodami.

Vzpomeňte si na to, až vám bude někdo tvrdit, že pokud by odešly, byla by to pro nás ztráta.

Mimochodem, ty firmy mají ještě něco společného. Na českém trhu žijí z dotací či státních zakázek nebo aspoň podnikají ve vysoce regulovaném prostředí. Neplatí daně a posílají do centrál stovky miliard.

30. 4. 2019

Profesor Miliere s odstupem shrnuje vše, co už je ověřené o požáru Notre Dame. A světe, div se! Všechny ty fámy, co v prvních hodinách kolovaly mezi lidmi, se ukazují jako pravdivé. A taky se ukazuje, že velká média o požáru lhala. Nejen Česká televize, Seznam a bakalovci (tam už je to samozřejmostí), ale i třeba Novinky a iDnes. Ti, kdo křičeli o hoaxech, ti plnili prostor nepravdivými informacemi.

Vzpomeňte si na to za pár týdnů, až dojde k dalšímu velkému útoku a ta informace se bude opakovat. Lháři budou obviňovat ze lži. Šiřitelé nepravd budou varovat před hoaxy. S naprostým cynismem, protože oni mají obsazeny redakce a mohou si dovolit cokoliv.

Gatestone Institute: Hořící katedrála a zkáza křesťanské Evropy

29. 4. 2019

Tak zakazují Robinsona. Ostatně, co jsme čekali? Že cenzoři dotáhnou seznam závadných publikací, zamknou kancelář a půjdou se živit rybolovem? To asi sotva. Zajímavější otázka spíš zní, co zakážou tenhle týden, co příští, co v červnu, co v červenci.

Efektivita práce roste ve všech odvětvích. Stále méně lidí toho zvládne vyrobit stále více. Odvětví zákazů není výjimkou.

29. 4. 2019

Pokud připomínáme morální rozklad Římské říše, měli bychom taky připomínat, že se Římané z toho dekadentního období vzpamatovali, a jejich říše prožila další úspěšná staletí. Po děsivých císařích jako Caligula a Nero přišli velcí muži jako Titus nebo Marcus Aurelius.
Zdá se ale, že nutnou podmínkou překonání dekadence je to, že některé části společnosti zůstanou relativně nezasaženy.

28. 4. 2019

Tak muslimové na Sri Lance prý žijí ve strachu. Nechápu proč. Vždyť jim nehrozí nic horšího, než co se děje tamním křesťanům a co světovému intelektuálstvu nestojí za zmínku. Tak to asi tak strašné nebude.

Ale vážně. V takových situacích nezapomínejme, že muslimské fňukání je jednou ze zbraní džihádu. Vzbudit lítost, využít té lítosti jako slabosti protistrany, a zničit ji. Tak postupoval již Mohammed. Z pohledu islámské civilizace na tom není nic nečestného. Je to stejně dobré jako vybojovat bitvu nebo znásilnit nevěřící děvku.

Opět narážíme na to, že na evropské straně fakticky chybí solidnější znalost islámu. Odpovídající katedry arabistiky a orientalistiky jsou vesměs sponsorovány ze Saudské Arábie a Kataru, takže se postupně mění v propagační oddělení džihádu, o "islámských studiích" nemluvě. A solidní organizace jako Centrum pro studium politického islámu nebo Jihad Watch jsou zatím izolované.

27. 4. 2019

Opravdu ještě někdo věří tomu, že peníze utracené u amerických zbrojovek zvýší bezpečnost České republiky? Existuje pro takové nákupy ještě jiná obhajoba než korupce?

Petr Markvart: Ministerstvo obrany ČR plánuje nákup vrtulníků, které si kromě Námořní pěchoty Spojených států (160 ks) nikdo nikdy nekoupil. Ve srovnání se současně provozovaným typem Mi-24V má poloviční dolet, unese podstatně méně zbraňových systémů i výsadku. Zatímco Mi-24V bojoval a bojuje pro 58 vojenských uživatelů ve všech konfliktech světa, UH-1Y byl sice operačně nasazen v Iráku i Afghánistánu, ale bez větších bojových zkušeností.

Na rozdíl o českého ministerstva, které stále hovoří o nákupu "víceúčelových" (tedy bojově-dopravních) vrtulníků, sám výrobce klasifikuje vrtulník UH-1Y jako "střední dopravní".

Dobrá zpráva pro daňového poplatníka je i ta, že vybudování logistiky, vyzbrojení a přeškolení pro nový typ vojenské techniky bude stát další desítky miliard, přičemž stávající technika by mohla sloužit minimálně dalších 20 let, a je tedy zcela nesmyslné nahrazovat jí nyní technikou novou. Takže namísto toho, aby se za zlomek ceny westernizovalo to, co máme, budeme vyhazovat oknem peníze, které jsou nutně zapotřebí jinde.

Takhle to musí nutně dopadnout vždycky, když politická rozhodnutí převládnou nad zdravým rozumem a racionálním uvažováním.

26. 4. 2019

Kdyby byli Maduro a před ním Chavez dali prostor venezuelským rolníkům a drobným podnikatelům, mohli dnes mít relativně uzavřenou a soběstačnou ekonomiku, a na všechny zahraniční bankéře mohli dělat dlouhý nos. Jenže se vzhlédli k megalomanských projektech, a dopadlo to, jak to dopadlo.

Budiž z toho poučení pro všechny další. Nahradit korporace zkorumpovanou státní byrokracií není žádná výhra. Komentátoři se pak mohou hádat, jestli je lepší "kapitalismus" nebo "socialismus", ale lidem se v obou daří stejně špatně.

Mimochodem, co kdyby se Venezuelané vykašlali na ropu a zkusili založit bohatství své země na práci? nebylo by jim lépe?

26. 4. 2019

S redaktorkou Regionální televize Alex Hrdinovou jsme probírali útisk žen v současné společnosti. Pozornost jsme věnovali zejména otázce pohlavního obtěžování.

Ta druhá fotografie je ilustrační.

25. 4. 2019

Ze zamyšlení nad církevními restituacemi a vlastnictvím vůbec:

Ti, kdo opakovali, že "co bylo ukradeno, musí být vráceno", se možná cítili lépe, ale pro ostatní to silný argument nebyl. Jak pomůže taková fráze při rozlišování mezi soukromým a veřejnoprávním majetkem? A ten dvojí metr! Ti stejní lidé, co tak horlivě pokřikovali, že „co bylo ukradeno, to musí být vráceno,“ ti zároveň obhajovali pobělohorské protiústavní vyvlastnění protestantů. Jak to jde dohromady? Vždyť bez těch protiústavních konfiskací by třeba majetek Schwarzenbergů vůbec neexistoval. A jak je možné, že nevadí, že církevní restituce protlačili politici, kteří byli předtím zapleteni do mnohamiliardových rozkrádaček. Pro ně zjevně neplatí, že „co bylo ukradeno, to musí být vráceno.“

Petr Hampl: Cena za nadutost a aroganci

25. 4. 2019

Dánský miliardář tlačící multikulturní propagandu Anders Holche Povlsen přišel při poslední vlně útoků o většinu své rodiny. To není novinka.

Snad to ale pomůže vyvrátit iluze o tom, že finanční elity naplňují nějaký tajný plán a že mají situaci pevně v rukou. Nemají! Situace je jim totálně vymkla z rukou a oni sami nevědí, co bude v příštím okamžiku. Nedokážou už zastavit probuzené sebevědomé džihádisty, jejichž počet neustále roste. Nedokážou už ani zkrotit běsnící neomarxisty. A nedokážou si poradit ani se svými vymytými mozky a začít racionálně přemýšlet.

Páchají kolektivní sebevraždu, a jestli nebudou včas odstaveni od moci, strhnou s sebou celé národy, civilizaci a rasu.

24. 4. 2019

Včera na Primě s Benem Kurasem a dalšími o masových vraždách křesťanů na Sri Lance:
"Není to jen otázka radikálů. Ti radikálové používají jenom jiné prostředky než ostatní. Ale v zásadě je to tak, že pokud se stanete muslimem, tak je vaší povinností usilovat o to, aby se Mohammedově učení podřídil celý svět. A jak sám Mohammed řekl, Alláh mi dává zvítězit skrze působení strachu."

24. 4. 2019

V dnešní den bývá připomínáno vyvraždění Arménů Turky (24. dubna 1915 bylo zahájeno jedno z kol zatýkání). Postupně bylo zabito minimálně 1,5 milionů lidí, možná mnohem více. Muslimští řezníci poráželi Armény po tisících jako na masových jatkách, byly použity i první plynové komory. Sám Adolf Hitler toto jednání Turků připomínal a obdivoval.
Méně se ví, že o pár desítek let dříve proběhlo velmi podobné vyvraždění 600 000 Řeků.

Je důležité to připomínat zejména těm, kdo si dnes dělají iluze, že by se v zemi s muslimskou většinou dalo jakž takž žít. Ano, muslimská nadvláda může mít tu podobu, kdy nevěřící "pouze" nemohou vlastnit zbraně, nesmějí stavět nové kostely a platí speciální daň. Ale pokud vládcové rozhodnou, že je výhodnější nemuslimské podlidi vyvraždit, nedopouští se tím ze svého pohledu ničeho nemorálního.

Genocida Arménů přitom vůbec nemusela proběhnout. Rusko bylo připraveno a schopno křesťanské oblasti ovládané Turky osvobodit. Zabránily tomu Anglie a Francie, ze strachu, že Rusko získá příliš velký vliv.

23. 4. 2019

Pro parlamentky:

Petr Pavel a jemu podobní šíří už několik let hoaxy o údajné ruské hrozbě. Způsobili tím škodu stovek miliard korun, a také citelné omezení občanských práv. Svá tvrzení nedokázali podložit ani jediným konkrétním faktem. V podstatě všechno, co říkali, se ukázalo jako lživé. Stačí připomenout aféru „novičok“, které se už otevřeně vysmívá i americký prezident. Nebo zasahování do amerických voleb, které bylo jednoznačně vyvráceno nezávislou komisí.

Je čas volat takové lidi k odpovědnosti za škody, které tím šířením lží způsobili. Když se do té kampaně zapojí nějaká pornohvězda, můžeme tolerovat neznalost. Ale u pana Pavla je téměř nemožné, že by nešlo o vědomé cynické lži.

Parlamentní listy: Petr Hampl vysvětluje, proč v kavárně propukla panika z nové strany Václava Klause

22. 4. 2019

Máme za sebou jedny z nejstrašnějších Velikonoc v celých dějinách křesťanského západu i světa. Od vypálení nejvýznamnější katedrály Západu po stovky zavražděných. Kromě toho byli masakrováni černí křesťané v Africe (islamisté otevřeli novou frontu v Kongu), ale o tom už se ani nemluví. Nejhorší na tom, že na straně džihádistů stojí už i mocenské a finanční elity Západu a západní intelektuálové.

Nicméně nemělo by uniknout, že to byl i týden dobrých zpráv. Řečeno slovy jednoho slavného zločince, "vládnoucí třída ukazuje stále viditelnější známky slabosti," což je jednou z nutných podmínek radikální změny. A pokud dojde k radikální mocenské změně, je slušná šance, že se některé další národy začnou bránit (po Maďarech, Srbech a Polácích). Ve volbách ve Finsku získali praví Finové téměř 20%, a dokonce i na Ukrajině byl Sorosův kůň smeten nejasnou místní figurkou, která slibuje rezervovanější postoj k Západu a zastavení agrese vůči Doněcku.

22. 4. 2019

Po desítky let evropští intelektuálové uctívali buddhismus jako úžasnou a vznešenou alternativu vůči západnímu křesťanskému myšlení. A vida, stačilo pár islamistických útoků, a už jsou pro ně buddhisté méněcenná násilná stvoření, vůči kterým je povoleno jakákoliv špína.
Není to o náboženství, ale o povahových rysech. Kavárna začne klidně plivat na marxismus nebo islám, pokud se ukáže někdo bohatší a silnější.

22. 4. 2019

Z videa, které jsme natočili s Martinem Konvičkou a Žarkem Jovanovičem, upozorňuji zejména na Martinův výklad o tom, proč je pro muslimy tak důležité zlikvidovat všechny památky na kulturu, která byla před islamizací země. Francii již pokládají za islámskou zemi a chovají se podle toho.

21. 4. 2019

Pan poslanec Feri nemusí mít obavy. Hlava je ta část jeho těla, kde není co poškodit, tedy kromě účesu.

21. 4. 2019

Pan poslanec Feri nemusí mít obavy. Hlava je ta část jeho těla, kde není co poškodit, tedy kromě účesu.

21. 4. 2019

Téměř všichni ekonomové se v posledním století věnovali studiu toho, jak dosáhnout maximální efektivity, resp. co největšího národního bohatství. Dávalo to smysl, protože když byl větší koláč, připadalo větší sousto na každého, i ty nejchudší.

Jenže tohle přestalo fungovat. Koláč roste, ale pro většinu obyvatel je stále těžší udržet i jen stejné sousto, natož ho zvětšovat. Zvyšování národního bohatství už neprospívá, a nemůže být dalším cílem.

Potřebujeme ekonomii, která se zaměří na otázky jako: Jaké ekonomické uspořádání nejvíce napomáhá růstu sounáležitosti mezi lidmi? Jaké charakterové vlastnosti jsou povzbuzovány různými ekonomickými modely a institucemi? Jak mají být hospodářské věci uspořádány, aby lidé měli chuť bránit vlastní zemi?

20. 4. 2019

Z oběžníku jedné východočeské farnosti:

Blíží se také eurovolby, kdo by se chtěl orientovat v politice, měl by si přečíst knihu sociologa Petra Hampla Prolomení hradeb, kde popisuje hlavní ohrožení naší civilizace - vznik nové totality a podlehnutí islámské ideologii. Autor například tvrdí, že většina současných obyvatel Švédska se ještě dožije toho, že jejich zemi ovládne islám. A ostatní západní země na tom nejsou o mnoho lépe. Spoustu přednášek zmíněného autora si můžete poslechnout i na youtube. Ne se vším musíme souhlasit, ale mnoho z jeho tvrzení je jistě pravdivých a velmi závažných.
Kdo se zúčastňujete bohoslužeb v...

20. 4. 2019

Vítek Zvánovec napsal velmi zajímavé doplnění k mému článku Zločinecký kartel v české politice.
Ze Zvánovcova doplnění
Pak přišel Internet a cca od roku 2000 jsou media v krisi. Vědění se demokratisovalo a elity si s tím neví rady. Díky alternativě je totiž vidět, že hlavním nástrojem medií je manipulace.

Vít Zvánovec: Pravdoláskovní paradigma

20. 4. 2019

Připomínám, že ty knihy jsou k dispozici i v mém e-shopu na www.pi-shop.cz

19. 4. 2019

Ke spekulacím o politickém programu strany VK mladšího. Žádný dokument není zapotřebí. VK junior už několik let komunikuje jasně a konsistentně. Každý, kdo se o něj zajímá, dokáže odhadnout, jak bude přistupovat ke které otázce. Dokáže taky odhadnout, jaké lidi bude VK junior přitahovat (a kteří pak budou stranu dále ovlivňovat).

Ten program samozřejmě vznikne, ale stejně ho skoro nikdo nebude číst. A hlavně, až se bude bojovat o jakoukoliv konkrétní záležitost, nebudou poslanci ani jiní členové strany listovat v programové brožurce. Udělají to, co pokládají za správné.

Rozumíme tomu, co pokládá za správné Hamáček. Rozumíme tomu, co pokládá za správné Ivan Bartoš. Klausovská strana je stejně čitelná dlouho před svým vznikem.

19. 4. 2019

K nářkům, že většina mladých lidí v USA i západní Evropě preferuje socialismus před kapitalismem.

Nedivte se. Kapitalismus přestal fungovat, a chybí návrhy, jak ho spravit i návrhy, čím jiným než socialismem ho nahradit.

Co znamená, že ekonomický systém přestal fungovat? Nejde jen o to, že životní úroveň dvou třetin společnosti stagnuje nebo klesá. Ještě horší je, když ekonomický systém začne podporovat ty postoje, psychické rysy a instituce, které jsou v ním rozporu. Jestliže "pravice" dospěla k postoji, že dosažení zisku je ospravedlněním jakékoliv činnosti, je logické, že mnozí na to půjdou přes neziskovky, bující byrokracii a kolaboraci s nepřáteli. Jestliže "pravice" dospěla k postoji, že musíme akceptovat, že některé ekonomické aktivity likvidují občanskou sounáležitost, pak je logické, že se společnost rozpadá.

Co znamená, že dříve fungoval? Mezi lety 1800 a 1985 existoval trend postupného zvyšování životní úrovně, růstu životních šancí a snižování nerovností.

Pár moudrých lidí si uvědomuje potřebu změny. Např. Petr Robejšek navrhuje radikálně progresivní zdanění, Steve Bannon vyvlastnění největších korporací atd. Ale ti lidé jsou v menšině, a obávám se, že jde pouze o dílčí návrhy. Potřebujeme novou celkovou ekonomickou vizi pro svobodnou společnost.

19. 4. 2019

Ke stížnostem, že se vlastenecká scéna neustále drobí. Zakládání pidiprojektů je pozitivní, pokud se v nich realizují lidé, kteří by jinak škodili někde, kde to je důležité. To je aspekt, který bychom neměli podceňovat.

18. 4. 2019

Tak jako jedna korporace prodává různé značky, tak jedna politická skupina vystupuje ve formě různých politických stran. S politickou konkurencí to nemá nic společného. Po včerejším hlasování o VK mladším už o tom nikdo nemůže pochybovat.

Shodou okolností jsem to před pár měsíci popsal podrobněji.

Petr Hampl: Zločinecký kartel v české politice

17. 4. 2019

Po chmurných dnech trocha humoru. Není to falešný profil! Takhle reagují na samotnou Grétu. Nechtějte vidět, co by se dělo, kdyby na ně nasadili třeba roztomilého růžového králíčka. .

Jo, a tihle lidé se pošklebují fanouškům Ortelu.

16. 4. 2019

Na včerejším křtu nové knihy Václava Klause s Vladislavou Hujovou. To je ta statečná žena, která strávila několik let obranou svého obvodu před tzv. Klinikou, která ničila část čtvrti a hrozila metastázovat.
Václav Klaus ve svém vystoupení použil v souvislosti s islámem výraz "hrozba" a varoval, že je tato hrozba v České republice podceňována. Pokud vím, je to první takto jednoznačné vyjádření.

15. 4. 2019

Z poznámky k vypálení Notre Dame:

Západ by nebyl první civilizací v dějinách, která byla převálcována někým agresivnějším a lépe připraveným. Ale byl by to první případ v dějinách, kdy nějaká civilizace zanikla tak zbabělým a ubohým způsobem. To není humanismus, který by zasluhoval sympatie. To je ubožáctví, které zasluhuje nejhlubší opovržení.

Petr Hampl: Ráno po vypálení Notre Dame

O den později: Včera mi tu někteří nevěřili, že Notre Dame bude přestavěn na mešitu. A už je to tady.

Summit News: Elitist Architects Want Notre Dame Rebuilt to Reflect New Globalist France

15. 4. 2019

Není skvělé žít v zemi, kdy je jeden z nejtěžších politických konfliktů o vystrkování ženských prsů?

Škoda, že je to jen na chvíli.

15. 4. 2019

Tak už i ve Finsku! Hlavně, že to držíte pevně v rukou, soudruzi.

15. 4. 2019

Odjakživa bylo součástí právního vědomí i to, že pokud někdo vypoví válku civilizovanému světu jako celku, zříká se tím práva na soudní proces. Pokud byl někdo přistižen na palubě pirátské lodi, nic se nevyšetřovalo. To není barbarství, ale nutná součást fungujícího právního systému. Jestliže dnes odmítají úřady totéž aplikovat na Islámský stát, jen tím potvrzují, že cílem fungování justice není ochrana občanů. Martin Konvička to na konci rozhovoru popsal výstižně: buďme vděční za každý případ, kdy blízkovýchodní režimy nahradí nefungující západní justici.

Parlamentní listy: Rozhovor s Martinem Konvičkou

14. 4. 2019

K tomuhle staršímu videu pořád ještě dostávám ohlasy. Některé informují o neobolševickém vymývání mozků v rámci skautských školení (je to mnohem horší, než to vypadá zvenku), ale ozývají se lidé, kteří byli v posledních letech ze Skauta vyloučeni za nesprávné politické názory. V kárných komisích zpravidla sedí funkcionáři strany Zelených.

Asi nejvíc trapně mi je za řadové vedoucí, kteří tiše sklopí oči a dělají, že nic nevidí, aby dostali peníze na činnost. Pak dětem vyprávějí o cti, poctivost, pravdomluvnosti a boji proti bezpráví.

Videopořad: Jak se ze Skautů stali antiskauti

14. 4. 2019

Novopohanství proniká do obranné doktríny. Nejdříve to tlačila ODS, teď ten postoj přejala i česká vláda.

Podle nové mystické doktríny se musí shromáždit obrovské prostředky (minimálně dvě procenta HDP), a potom se ty peníze rituálně spálí, nasypou do moře nebo utratí za nějakou úplně nesmyslnou věc. Třeba za nějaké další pandury, o kterých nikdo nedokáže říct, k čemu jsou vlastně dobré.

Tím, že proběhne rituální oběť, bude Česká republika zabezpečena. Potom nebude vadit, že nemá pod kontrolou vlastní hranice, že policisté nemají ani základní výcvik pro případě teroristického útoku, že neexistuje žádná ochrana civilního obyvatelstva, že armáda byla fakticky zrušena (a nahrazena podpůrnou jednotkou pro koloniální expedice) atd.

Ono to vypadá, že ani ti skuteční pohané nebyli tak hloupí. Nebo, že by nebyli tak zkorumpovaní?

13. 4. 2019

Nový antidiskriminační zákon není jen o nové vlně bezpráví, ale především o radikální změně ekonomických poměrů. V podstatě o likvidaci posledních zbývajících menších českých firem.
Zákon totiž bude požadovat, aby byl každý zaměstnanec v každé situaci NEZPOCHYBNITELNĚ PROKÁZAT, že byl motivován něčím jiným než předsudky. Jinak drastické tresty. A podat takový důkaz je přece z principu nemožné.
Na "pokročilejším západě" se to řeší tak, že firma musí mít naprosto detailní předpisy pro všechny situace, jaké mohou nastat. Zaměstnanec tedy nikdy nerozhoduje na základě osobní volby, ale přesně aplikuje předpisy. Pokud je schopen dokázat (třeba záznamem v systému), že postupoval naprosto přesně podle předpisu, vyvrátil obvinění z diskriminace.

Pro firmy jako IBM nebo Siemens to nebude nic nového. Už dnes tak fungují. Ale pro malé firmy to bude znamenat povinnost sešněrovat se předpisy a přijít o jedinou výhodu, kterou proti velkým mají.

Samozřejmě to bude skvělý byznys nejen pro predátorské neziskovky, ale taky pro stovky poradenských firem, které budou konzultovat správné nastavení vnitřních předpisů. Nicméně celkové škody mohou jít do stovek miliard.

Ta změna by nebyla skoková. Nový antidiskriminační zákon by byl přijat, na začátku by se nedělo skoro nic, ale žalob a procesů by postupně přibývalo, strach by rostl... až k těm následkům, na které upozorňuji.

Marian Kechlibar: Dokaž, že jsi nevinen!

13. 4. 2019

"Co na nás vymyslí příště? Odstaví nás za přestupek přímo u krajnice? Zamknou nás na dálku rovnou ve vozidle a automaticky odvezou do arestu za občanskou neposlušnost? Vím, že to zní jako sci-fi, ale při současné kadenci doslova životu škodlivých bruselských direktiv bych se už nedivil ničemu," říká v rozhovoru Hynek Charous.

Samozřejmě, že to tak bude! Zavedením té pitomé a nebezpečné úpravy přece nekončí svět. Ti stejní úředníci a neziskovkáři budou nadále sedět na stejných židlích a budou muset vykazovat činnost. A protože všechny aspoň trochu rozumné zákazy už existují, budou postupovat k absurdnějším a absurdnějším nápadům.

Poučení? Správnou reakcí na návrh pitomého opatření není jen zamítnutí návrhu, ale také zrušení úřadu, odkud to vzešlo. Úředníci se musí začít bát o své rozpočty.

Hynek Charous: Přichází dnes soudruzi z EU s něčím, co by zlepšilo životy lidí? Příště nás naše auto rovnou zamkne?

13. 4. 2019

Kojící úderka atakující svými obnaženými prsy bankovní pobočky - to není jen humorný či obtěžující happening. Jde především o peníze. Normální organizace by tomu nepřikládala pozornost, ale v bance typu Raiffeisenu jsou útvary typu "společenské odpovědnosti" (možná se to v jejich případě jmenuje jinak, ale na tom nezáleží), které prosadí nákup:
- poradenství, jak vybudovat organizaci citlivou k potřebám matek, a žen vůbec,
- odpovídající školení pro minimálně stovky zaměstnanců,
- nastavení procesů a kritérií zlepšování,
- a určitě se najdou nějaké další služby.

Předpokládaný objem 30 - 50 milionů v první fázi (nepřeháním), dodavatelem bude poradenská firma založená feministickými aktivistkami.

A protože vznikne taky spousta nových "příležitostí" uvnitř banky, nenarazí ta aktivita na odpor.

Nedivte se jim, biomatky jsou nóbl a fair trade výrobky něco stojí. Kde na to mají brát, když nestačí ani platy manželů, kteří pracují v managementech těch stejných bank?

12. 4. 2019

Z dnešního komentáře:

Jsme už zvyklí na to, že mnohé události, které nám velká média v první chvíli předkládají jako nepochybné, se rychle ukážou jako nehorázné lži. Třeba novičok. Nebo ruské zasahování do amerických voleb. Assadovy chemické zbraně. Srbské masakry kosovských a bosenských muslimů. A mnohé další. Pokaždé je vytvořena taková atmosféra, že každý, kdo by se snad odvážil mediální verzi zpochybňovat, je označen duševně chorého. Pokaždé je vytvářen tlak, aby se lepší lidé štítili zpochybňovačů. A pokaždé se ukáže, že zpochybňovači měli pravdu.

Jenže z toho ještě nevyplývá, že každá událost musí být zinscenovaná konspirace. Jak tedy neupadnout do pasti paranoidního konspiračního myšlení a zároveň se nedat ošidit mediálními manipulacemi?

Petr Hampl: Nový Zéland, konspirace a čistota myšlení

12. 4. 2019

...a mezitím v Plzni.

11. 4. 2019

David Bohbot: Koukám na fotku z našeho včerejšího setkání hnutí VEDEM a něco vnímám. Náš nový předseda hnutí VEDEM generál Jiří Kubala sedí vedle našich vlajek- ČR a Izrael. Aleš Přichystal a Ivo Gec z vedení Zemské domobrany sedí přímo naproti vlajkám a vedle sedí Petr Hampl. Jako vedoucí bezpečnostní sekce mám právě dlouhou přednášku jak mají fungovat policejní jednotky. O Zemské domobraně hloupí lidé pořád říkají, že jsou nacisti a fašisti. O Petru Hamplovi, který mnohokrát řekl, že v oboru bezpečnosti má být hlubší spolupráce s Izraelem a souhlasí s tím, že ČR by měla uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele, říkají, že je antisemita. Vážení pánové, mám vás rád, je to pro mě čest s vámi spolupracovat a pro mě jste RODINA A jestli nacisti a antisemité si vyberou sedět u vlajky Izraele, ve hnutí, které se jmenuje VEDEM !!, poslouchat lekci o izraelských bezpečnostních metodách od židáka ,Izraelce a sionisty, tak podle mě si nezaslouží ani jeden z těch titulů.

11. 4. 2019

Je na světě ještě někdo, komu papež František nelíbal nohy?

11. 4. 2019

Protokol z návštěvy Bílého domu ukazuje, že Andrej Babiš slíbil americkým firmám stovky miliard korun, aniž by za to dostal víc než potřesení rukou. Ani na tu společnou fotografii nedošlo! Každého občana ČR to potřesení rukou vyšlo na několik tisíc korun. Teď můžeme spoléhat jenom na Babišův specifický vztah k plnění slibů.
Nedivme se Trumpovi. Jeho práce je hájit zájmy Američanů, nikoliv zájmy Čechů. A když jsou představitelé nějakého státu tak hloupí nebo zkorumpovaní, že zkousnou cokoliv, proč by toho nevyužil.
Je to ale důležité připomenutí, že Američané nemají spojence. Z jejich pohledu existují pouze země, které jsou vhodné k vydrancování. Jak teď ke své lítosti zjišťují Poláci a pobaltské národy.

Aliance národních sil: Co všechno za nás podepsal Babiš v USA

10. 4. 2019

Můžete se vsadit, že než bude vývoj dokončen, budou takové kalhotky v Německu zakázány jakožto rasistické.

Moira vyvíjí  kalhotky s pásem cudnosti pro německý trh

10. 4. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku:

I mezi pirátskými politiky a různými neziskovkářskými aktivisty roste konkurence. Jejich počet roste rychleji než rozpočty, začínají soupeřit mezi sebou. Jenže ti lidé nejsou schopni absolutně žádné užitečné činnosti. Nejsou schopni přijít ani s návrhem na cokoliv užitečného. Proto nápady typu státní vyznamenání pro Kovyho.

Mentální obzor pirátských poslanců nepřesahuje svět pubertálních hvězd

9. 4. 2019

Myslíte, že zpráva o zákazu bílé čokolády jakožto rasistické je jen vtip? Není.

Metro.co.uk.: Racist’ ugly duckling Easter chocolate pulled from shelves at Waitrose

9. 4. 2019

Jestli VK junior opravdu zhubne, jak má v plánu, pak jeden Hampl vyváží dva Klause. Ale hlavně si všimněte, jak roste. Každých pár dnů je lepší a suverénnější.
Což poměrně ostře kontrastuje s celou politickou scénu, ale i vlasteneckou alternativou, kde všechny nebo téměř všechny osobnosti působí, jako by už byly za zenitem. Jako by už nedokázaly přijít s ničím novým - kromě osobních sporů.

Rozhovor s VK mladším na Blesk.tv

8. 4. 2019

8. 4. 2019

O události v Chebu, kde minulý týden v tamním obchodním centru imigrant ukopal k smrti náhodného důchodce, máme jen velmi málo informací. Nicméně z toho mála lze usuzovat na opakující se vzorec. Pokud český podčlověk napomene imigranta za nedodržování místních pravidel, muslim se cítí oprávněn jej zabít. Ostatně, moc mu toho nehrozí. V nejhorším pár let v kriminále, kde se bude jako muslim těšit spoustě výhod, a potom sladký život slavného džihádisty obdivovaného komunitou. Sluníčka budou tvrdit, že to je ojedinělý případ, ale sama si vezmou poučení: nikdy se nesnažit prosazovat česká pravidla v přítomnosti imigrantů. Ti stejní lidé pak povedou obecné řeči, že si za to můžeme sami, protože dost nelpíme na naší vlastní kultuře.
Je to něco, na co nejsou připraveni občané ani policie ani soudní systém. Jsme vůči tomuto druhu džihádu dokonale bezbranní a islámská komunita to ví. Bylo by namístě začít rychle diskutovat, jak se začít bránit, a co všechno se musí změnit. Jenže v situace totální cenzury a kolektivní tuposti elit je i ta diskuze v podstatě zakázána.
Nicméně aspoň něco málo se dělat dá – cvičit, trénovat, ozbrojovat se, povzbuzovat se k odpovídajícím reakcím na imigrantské násilí. I proto jsme s Davidem Bohbotem a dalšími založili sdružení VEDEM za militarizaci české společnosti.

7. 4. 2019

Generál Blaško se přišel podívat na čtvrteční besedu, kterou jsem měl - společně s Davidem Bohbotem - v Pardubicích. Bylo nabito do posledního místečka, přestože místní bojovníci za politickou korektnost vytrvale a pečlivě strhávali všechny plakátky a pozvánky. Jak se dalo čekat, ani jeden z nich nenašel odvahu přijít a říct své námitky.

Mimochodem, za více než rok od vyjití Prolomení hradeb nedošlo ani k jedinému (!) případu, kdy by se někdo z Kavárny pokusil argumenty obsažené v knize vyvrátit. A tam, kde neexistuje diskuze, tam neexistuje ani myšlení. Kdo není schopen debatovat, ten není schopen ani analyzovat a řešit problémy.

V zásadě to není špatná zpráva. Ukazuje to na postupující degeneraci elit, a tudíž i jejich klesající schopnost potlačovat odpor.

6. 4. 2019

Je správné, aby stát bránil korporacím vlastnícím sociální sítě blokovat příspěvky a mazat uživatele? V diskuzi s Lubošem Zálomem jsme se snad dobrali podstaty sporu.

Pokud nám jde o ochranu svobod těch lidí, kteří dnes žijí v České republice, pak je správné takový návrh podpořit. Tím se také hlásíme k celé dosavadní evropské tradici, kdy občané bojovali o uhájení vlastních svobod.

Pokud je naším cílem podpořit budoucí vybudování utopické dokonale svobodné společnosti, pak je správné ponechat korporacím jejich možnosti, protože to více odpovídá filosofickým principům té budoucí společnosti.

6. 4. 2019

V tyranských režimech vláda lidem nařizuje, co mají dělat. Ve svobodných režimech vláda vytváří takové celkové podmínky (třeba nastavením daňového systému), aby lidé byli motivováni dělat dobré věci a aby byli odrazováni od nemorálního jednání.

Dnes mají někteří za to, že vláda nemá ovlivňovat vůbec nic. Ale to ve skutečnosti nikdy žádný teoretik svobodné společnosti ani kapitalismu nenavrhoval. To říká až primitivní "pravice" posledních let.

Píšu to proto, že Pirátský nápad se sledováním elektroměrů je samozřejmě úplně pitomý (už proto, že kdo nechává prázdný byt, může v něm nechat puštěný spotřebič), ale to by nemělo zastřít, že opravdu není v pořádku, když si lidé nemohou dovolit bydlení a zároveň jsou tisíce bytů prázdných. Mimochodem, to byl vlastně hlavní důvod, proč bylo odmítnuto centrální plánování - protože vedlo k takovému stavu. Když k témuž vede "trh", budeme to pokládat za posvátné?

Co se s tím dá dělat?
1) odstranit naprosto přehnanou ochranu podnájemníků, která vede k tomu, že mnozí raději nechávají své byty prázdné.
2) zakázat prodej nemovitostí cizincům.
3) zavést progresivní dań z nemovitosti. Pokud někdo ve svém bytě či domku opravdu bydlí, měla by být jen symbolická. Pokud ho drží prázdný jen jako investici, měla by mu být napařena pořádná. Bude pak motivován jej pronajmout, což je dobře.

Těm, co pokřikují cosi o bolševismu, těm připomínám, že progresivní zdanění nemovitostí prosazoval mimo jiné velký teoretik volného trhu Milton Friedman a je aplikováno v mnoha amerických městech s republikánskými starosty.  S vyvlastněním to nemá nic společného. Nastavit daňový systém tak, aby motivoval k určitému chování, není v rozporu se zásadami svobodné společnosti.

5. 4. 2019

V dnešní úvaze si kladu otázku, co ukazuje poslední cenzurní kauza o českém politickém systému.

A máme tu demokratické rozhodnutí. V tomto případě o konání konference. Ale obdobně se rozhoduje o migraci, ekonomických otázkách, školství, zahraniční politice či čemkoliv jiném. Občas se najde poslanec, který se z toho v nějaké oblasti vymkne, ale hlasovací masa spolehlivě převáží. S vůlí lidu to nemá absolutně nic společného. Nicméně to některým cynikům nebrání tvrdit, že současný marasmus je „důsledkem toho, že voliči špatně volí“ nebo dokonce, že se politici podbízejí lidem. Proč by to dělali?

Petr Hampl: Tommy jako zrcadlo

5. 4. 2019

Všímáte si toho, že na ochranu Pirátů jsou běžně aplikována taková cenzurní pravidla, jako by se jednalo o rasu či sexuální orientaci? Možná soudruzi v komisi vědí něco, co nevíme

4. 4. 2019

Petr Fialovi nestačí ta ostuda ve školském výboru. Chce si stáhnout kalhoty a být veřejně zesměšnen i v plénu parlamentu. Což takhle zkusit nějakou americkou reality show? Tam by z něj možná udělalii ještě většího pitomce, a mohl by být spokojený.

4. 4. 2019

Poslední vývoj na Slovensku už snad konečně vyléčí fanoušky nadstátů, kteří mají za to, že když nefunguje EU, tak bude fungovat V4, Mezimoří, alpská unie a já nevím co.

Ve skutečnosti fungují pouze svobodné státy a jejich spojenectví. Česká republika má spojence (Maďarsko, Polsko, Srbsko a snad pár dalších států), nepřátele (Německo, Francie, Saudská Arábie, pořád ještě USA a mnoho dalších) a vztah mnoha dalších k nám je nejasný či proměnlivý. Musí ale počítat s tím, že i spojenci se na nás mohou vykašlat a nakonec budeme stejně odkázáni jen sami na sebe. Z toho také vyplývá, že nikdy to žádného spojeneckého svazku nesmí být předána žádná pravomoc, která by nám mohla komplikovat další samostatný postup.

Mimochodem, stavu, kdy je o nějakém státu rozhodováno z ciziny, se tradičně říká "okupace."

4. 4. 2019

Přeloženo do lidského jazyka: EU se chystá zregulovat to, jak si lidé dávají, půjčují nebo prodávají použité věci.

Facebookový post, v němž Jiří Hynek shrnuje odpovídající dokument EU

4. 4. 2019

Tak podle německého ministra vnitra následoval po migrační vlně POKLES počtu trestných činů. Z toho vyplývá, že:
a) více než milion bezprizorních mladých mužů z jiné civilizace nespáchalo ANI JEDINÝ trestný čin.
b) přítomnost těch lidí dokonce způsobila, že část Němců přestala páchat trestné činy.

Nejspíš se tedy jednalo kvalifikované psychoterapeuty a učitele meditací.

Je na tom vlastně zajímavá jediná záležitost. Jak je možné, že to prohlášení někdo bral vážně déle než tak 15 sekund (lidem s nevýkonnými mozky mohlo vyhodnocení trvat dokonce až 30 sekund). A nejen, že brali vážně! Oni z toho dokonce udělali desítky článků a podepsali se pod ně, aniž jim to přišlo divné!

To není svědectví o vývoji kriminality. Je to svědectví o davové psychóze, která brání dokonce i tomu nejzákladnějšímu používání mozku. Příslušníci elit jsou hloupější než průměrný vesnický idiot ze starých románů.

Což ukazuje ke stavu současného civilizačního konfliktu. Strana Západu nemá ani větší svaly ani více agresivity. Její jedinou výhodou historicky byly výkonnější mozky. A když jsou ty mozky vypnuté...

3. 4. 2019

Dětské klimatické demonstrace ukazují, že je nejvyšší čas na návrat fyzických trestů.

2. 4. 2019

Se skřípáním zubů jsme včera zaplatili daň z příjmu. Tak vysokou, že pro některé to znamená, že se na čas dostanou na hranici poměrně tíživé chudoby. Ale nedá se nic dělat, daně se platit musí.
To se ale týká jenom těch nízkopříjmových. Pokud vyděláváte více než 100 milionů korun měsíčně, pak žádné daně pravděpodobně neplatíte. Maximálně tak nějaký symbolický poplatek v daňovém ráji.
Ekonomové vám vysvětlí, že je to tak správně. Lidé jsou tím motivováni vydělávat aspoň 100 milionů korun měsíčně, což by mělo vést k tomu, že země rozkvete.
A podle čeho se rozhoduje, kdo vydělá měsíčně těch 100 milionů a kdo třeba jenom 20 tisíc? I to vám ekonomové vysvětlí. Jde přece o tržní ohodnocení, kdo poskytuje jak užitečnou službu. Kdo zvládá lov dotací a finanční spekulace, ten je pro společnost užitečný (jak ukazuje jeho tržní ocenění). Kdo umí jen vyrábět nábytek, opravovat auta, navrhovat zařízení, hlídat domy, rovnat zboží na pult… ten je zbytečný (jak ukazuje trh). Někteří jdou tak daleko, že by těm „neužitečným“ zrušili volební právo.
Všechno je vlastně úplně v pořádku. To jen některým hodně jízlivým a hodně skeptickým jedincům připadá, že se dnešní ekonomie nijak neliší od dob, kdy jsme tu měli „vědce“ pokoušející se vylepšit plánovanou ekonomiku rozborem Marxových citátů.
Je čím dál jasnější, že potřebujeme novou vědu o hospodaření. Takovou, která nebude v totálním rozporu s každodenní lidskou zkušeností.

2. 4. 2019

Pokud někdo bydlí v bytě sám (nebo je byt na něj napsaný), je stav elektroměru osobní údaj. Tak jsem, milí Piráti, zvědav, jak se s tím popasujete. Příjemnou zábavu! Připomínám, že pokuta jsou až 4% z obratu či rozpočtu, tedy tři milardy korun.

2. 4. 2019

Nečekejme od spolupráce Primy a CNN žádný průlom. CNN je nejostřeji neomarxistická stanice na americkém trhu, nejspíš v žádném ohledu méně radikální než Česká televize. Na český trh vstupuje poté, co jí v USA klesla sledovanost na zlomek původních hodnot, protože lidi už to monotónní urážení Donalda Trumpa přestalo bavit. Tedy žádný vstup Fox News nebo Breitbartu.

Donald Trumps CNN on Monday Night RAW

1. 4. 2019

Sýrie řeší, kdo uhradí škody způsobené bezdůvodnou a protiprávní agresí USA a Saudské Arábie. Jestli nedokážou mezinárodní soudy zajistit spravedlnost ani tak jednoznačném případě, měly by být zrušeny.

1. 4. 2019

Přirovnání Čaputové k Havlovi je zcela na místě. Dva nepříliš chytří egomaniaci, které si nějaká nadnárodní skupina koupila, aby pomohli zničit vlastní národy.

1. 4. 2019

Čekal jsem, kdy Česká televize vydá prohlášení "posledních 10 let byl jeden obrovský aprílový žert," ale pořád nic. Asi to vydají až večer.

31. 3. 2019

Mají Klausovi na to, aby založili stranu, která změní politické poměry v českých zemích?

Ve skutečnosti zní správná otázka trochu jinak: Mají ještě elity dost sil, aby takový projekt zašlapaly do země, nebo už jsou natolik oslabené (svými vnitřními záležitostmi - to jsem vysvětlil v Prolomení hradeb), že má projekt šanci? Bez schopných lidí to totiž nejde, ale to zdaleka nemusí stačit.

Že se správný okamžik blíží, je jasné. v roce 2012 připustila elita zavedení přímé volby prezidenta, protože si byla jistá, že to půjde stejně hladce jako včera na Slovensku. Utratí pár desítek či stovek milionů, prezidentem bude předem vybraný kandidát Karel Schwarzenberg, a nebude co řešit. Před vstupem do EU to přece zafungovalo perfektně!

Jenže poměry se od té doby změnily. I když přibývá nátlaku a zastrašování, nejsou už schopni zastavit řetězové e-maily, které oslovují statisíce lidí. Nejsou schopni zabránit šíření nežádoucích informací, i když blokují jako šílení. Nejsou schopni zbavit alternativní média důvěryhodnosti, i když na tom pracují stovky lidí. Pracně protlačovaní kandidáti vyhořeli.

Postoupila už situace tak daleko, že lze něco podobného čekat i v parlamentních volbách? Možná to bude otestováno už velmi brzy.

31. 3. 2019

Němcová chce být další Čaputovou. Jenže o 30 let už neomládne, a být bez mozku, to samo o sobě nestačí. Život není spravedlivý. Zvláště ke stárnoucím ženám, které postrádají poctivost, charakter, vzdělání i životní moudrost.

31. 3. 2019

Tak už víme, že česko-ukrajinská hranice probíhá u Lanžhotu a že první větší město na ukrajinské straně je Bratislava. Ukrajinci by už konečně mohli dát pokoj lidem v Doněcku, a raději konsolidovat své území v západní části. Pokud máte rádi romantické příběhy, můžete přemýšlet o tom, jaký milostný vztah by mohl vzniknout mezi prezidentem a prezidentkou v kulisách mezinárodního setkání Otevřené společnosti. Svatba by mohla být v Georgově sídle. Pokud bude příští ukrajinskou prezidentkou Tymošenková, bylo by to ještě pikantnější.

30. 3. 2019

"Když všichni skočí z okna, ty budeš taky skákat z okna?," ptala se nás soudružka učitelka, když nás povzbuzovala k tomu, abychom se za žádných okolností nenechali strhnout davem a vždy používali vlastní hlavu.

Dnes nám ty soudružky učitelky chybí. Před pár dny byla schválena deklarace o právech afričanů v Evropě. Je to od 30. let první text, který dělí lidi do několika kategorií podle barvy pleti, a který podlidem (bělochům) některá domněle základní práva upírá. Zatím není povinné nosit na rukávu žlutou hvězdu ani nejsme stěhováni do uzavřených areálů obehnaných ostnatými dráty, ale nikdo negarantuje, že to nepřijde v další fázi.

Zvláště fascinující na tom je, že to schválil parlament sestávající téměř výhradně z bělochů narozených v Evropě a že miliony mladých pokrokových perspektivních kádrů (opět bělochů narozených v Evropě) to schvalují. Jsou vycvičení z korporací, že za plivanec do obličeje od nadřízeného se uctivě děkuje a že nikdy a za žádnou cenu nesmí použít vlastní rozum. Pokud by to vyžadovala korporátní směrnice nebo aktuální kampaň placená otevřenou společností, z okna by vyskočili bez zaváhání.

30. 3. 2019

Když jsme u těch reparací za kolonialismus, kolik zaplatí Turecko za okupaci Balkánu, arabské země za okupaci Španělska a kolik zaplatí islámské státy za ty miliony Evropanů odvlečených do otroctví?

30. 3. 2019

"Předsudky jsou velmi důležité, protože obsahují vnitřní moudrost a ctnosti zastiňující abstraktní intelekt," citoval Alexander Tomský Edmunda Burka ve své přednášce o konzervatismu.

Videozáznam vystoupení Alexandera Tomského.

29. 3. 2019

Dva bojovníci Islámského státu zatčeni přímo v Praze. Blbečkové z bakalomédií budou 12 hodin zticha a potom zpustí své obvyklé "a kde máte ty imigranty?"

29. 3. 2019

Mnozí byli šokováni tím, že Václav Cílek tak jednoznačně až servilně podpořil klimatické záškoláky. Ale údiv není na místě. Václav Cílek vždy podporoval neomarxistické projekty a je horlivým zastáncem islamizace Evropy. Můžeme s ním nesouhlasit, ale nemůžeme mu vyčítat změny názorů.

Je to dobrá ilustrace toho, jak málo někdy posloucháme, co kdo říká. Václav Cílek mluví velmi kultivovaně a ukazuje se s lidmi jako Petr Robejšek. Máme pak tendenci si ho automaticky zařadit do škatulky "konzervativec". A totéž se nám stává i obráceně.

Václav Cílek: Možná stojíme na počátku revoluce

29. 3. 2019

Jenže "klimatičtí záškoláci" umí něco, co Eva neumí. Vyhnout se jakékoliv práci, získat mediální obdiv, dotace, a posléze místa ředitelů neziskovek nebo korporátních manažerů pro sociální odpovědnost. Nebo co třeba vlastní firma zaměřená na poskytování "etických auditů"?

Eva Svobodová:

Takzvané "strašlivé globální oteplování" je v podstatě nejspíš jen další klimatická oscilace, jakých tahle planeta zažila už spoustu. Soryjako.

Veškerý humbuk kolem toho je zlovolná píčovina, kdy se navzájem potencují nevzdělaní fanatičtí idioti, vychcaní političtí ideologové a totálně cyničtí byznysmeni prodávající klimatické odpustky. Ta trocha klimatických pšouků, které lidstvo vypouští, celkový trend nijak zásadně nevytrhne. A obzvlášť ne v horizontu 12 let, kterým co dvacet let opakovaně straší nějací doomsday "experti" už od sedmdesátých let.

FYI, v období Sumeru a Starého Egypta trvalo na Zemi přes čtyři tisíce let velmi teplého podnebí. V dobách, kdy kulminovalo, byly PRŮMĚRNÉ teploty možná až o 3-5 stupňů vyšší než dnes. Asi moc jezdili autem. A tak vyhynuli.

A jestli máme na to, abychom nějak zásadně ovlivnili klima? Těžko říct. Ale aby člověk mohl něco změnit, musí tomu v první řadě dobře porozumět. A k tomu nevede ideologie, ale dlouhá a extrémně přísná vědecká práce.

https://mojeskola.net/podnebi-a-dejiny/
https://www.skepticalscience.com/10000-years-warmer.htm
Kritika a problémy "politické klimatologie": https://ekolist.cz/…/ivan-brezina-vzestup-a-pad-politicke-k…
No a Lomborg, samozřejmě. A další, kteří poukazují na závažné rozpory v klimatologických teoriích, které se nebezpečně blíží kultům. Jenže kdo z aktivistů by tak tlustou knihu četl? Ono jít "stávkovat za klima" je mnohem zábavnější.

29. 3. 2019

Migranti budou potřebovat kurzy, kde jim vysvětlí, že v Evropě není zvykem unášet lodě. Člověk v tísni nebo Hyeny bez hranic by to zvládli za pouhých 100 mega.

28. 3. 2019

Dneska se těším na čtení Aktuálně, Respektu, deníku Referendum a dalších hromad hnoje. Před pár dny v Americe rozbili příběh o ruském zasahování do voleb, teď k tomu Láďa Jakl v radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Přibývá momentů, kdy je kavárna doháněna k breku. A to je dobře. Moc dobře.

Mimochodem, pochybuje po tomhle ještě někdo o tom, že ANO, i se vší Babišovou zbabělostí a zneužívám moci, je pořád ještě nekonečně menším zlem než tzv. tradiční demokratické strany? Kdyby rozhodovala "pravice" a ČSSD, byl by členem mediální rady místo Jakla Šafr nebo Tabery a řešilo by se rušení licencí Primy a Barrandova.

27. 3. 2019

Režisér Nikita Michalkov vytvořil ve filmu Unaveni sluncem úchvatnou scénu. Jsou třicátá léta, nejhorší stalinský teror probíhá naplno. Na dače sedí předrevoluční prozápadní intelektuálové a nostalgicky vzpomínají na svobodné a celkem dobré časy, než zemi ovládli bolševici. Sedí mezi nimi bolševický velitel a ptá se jich. „Měli jste ten svět rádi? Tak proč jste za něj nebojovali? Měli jste všechny výhody a mohli jste nás rozdrtit. Ale vy jste se raději utíkali. Nechtělo se vám bojovat. Doufali jste, že se to nějak vsákne. A ono se to nevsáklo.“

Ani islám se nevsákne. Buď naše civilizace zmizí, nebo se z normálních kuchařů, taxikářů, zdravotních sester, švadlen, učitelek a soustružníků stanou bojovníci. Jenže k tomu, aby byli možné něco vybojovat, musíme nejdřív pochopit, v jaké jsme válce a o co v ní jde.

Petr Hampl: O hledání pravdy a vyprávění příběhů

27. 3. 2019

Dortík Macronek. Kavárna v Praze v Jindřišské.

26. 3. 2019

Dali byste skoro 10 000 za čtyři hodiny výuky šéfa fašistické skupiny Člověk v tísni a superúspěšného čerpače dotací Šimona Pánka? Kdyby vám to platila korporace, kde jste manažerem, tak možná klidně. Ostatně, ona to ta korporace stejně přeúčtuje daňovým poplatníkům v rámci nějakého státního rozvojového programu.

A co se tam naučíte? Intrikova, manipulovat, předstírat, lichotit nadřízeným. Nic jiného ke své práci stejně nepotřebujete. V byrokratickém žargonu se to označuje jako "leadership" nebo "upevňování společné vize."

Svět korporací a svět ultramarxistického extrémismu fakticky splynuly.

Školení Autentický leadership se Šimonem Pánkem

25. 3. 2019

Mluvčí studentských protestů Petr Doubravský: Do roku 2031 Země zanikne globálním oteplováním. Proto je nutné zastavit emise do roku 2050.

25. 3. 2019

Naděje na záchranu civilizace spočívá v tom, že se současné elity vnitřně zhroutí dříve, než stačí dokončit výměnu obyvatelstva. Po včerejšku vidím svět zase o něco optimističtěji, vidíme totiž to hroucení v přímém přenosu.

Elitářští intelektuálové poměrně úspěšně rozšířili lež o tom, že americký prezident Trump prý za svoje zvolení vděčí Rusku. Ta lež nadělala dost škody, a mohlo při tom zůstat. Jenže v horních patrech neziskovek, korporací a redakcí panuje stádní myšlení. Smečka je neustále připravena rozsápat každého, kdo by i jen náznakem zpochybnil dogma. A zároveń se soutěží, kdo bude radikálnější - v islamizaci, boji proti Trumpovi, boji proti Zemanovi, zavádění dalších pohlaví.... to všichni znáte.

V takové atmosféře vznikl nápad, že bude vytvořena oficiální vyšetřovací komise zabývající se Trumpem a ruským ovlivňováním voleb. Nikdo neřekl nahlas, že to je pitomost. Takže se do toho pustili, utratili miliony dolarů (pochopitelně ze státního), proběhly výslechy tisíců svědků a podezřelých... a nedokázali se vyhnout závěru, že k žádnému ruskému ovlivňování nedošlo. Prostě trapas.

Jsem zvědavý, jak budou postupovat lháři z České televize, bakalomédií a Seznamu. Můj odhad je, že budou tvrdit, že protitrumpovská obviněná byla potvrzena (a doufat, že jejich diváci neumí anglicky).

24. 3. 2019

Když už se připomínají veškerá minulá pochybení VK mladšího, taky si přisadím.

24. 3. 2019

Zatímco o ruském zasahování do amerických voleb se pořád jen spekuluje, společnost Google ovlivňuje volby prokazatelně a cíleně. Což takhle neztrácet energii mýtickým Putinem, a konečně si posvítit na organizace typu Facebook, Google, Apple a Microsoft?

24. 3. 2019

Jednání novozélandské premiérky Jacindy Ardernové přesně potvrzuje teorii formulovanou v Prolomení hradeb. Ukázková příslušnice nadnárodní elity, feministka, cítí se doma víc v globálních byrokratických strukturách než na Novém Zélandě.

Není cvičená k tomu, aby přemýšlela a už vůbec ne k řešení problémů. Úplně perfektně ale umí něco jiného - vyhodnotit, kdo drží moc, a získat jeho přízeň. V tomto případě se ponižuje před vůdci radikální islámské komunity. Úplně stejně by reagovala na jakoukoliv jinou stresovou událost. Nemá v zásobě nic jiného.

A je dobré si všimnout, že i toto sebeponižování cílí víc na vytváření dojmu než na co jiného. Třeba probíhající odzbrojení obyvatel je dobrovolné. Kdo chce, ten si svou útočnou pušku nechá. Jde o mediální obraz, nikoliv o realitu.

23. 3. 2019

23. 3. 2019

Sorosovi lidé vydají 170 milionů korun na korumpování pracovníků české justice, včetně soudců. Platit budou norští daňoví poplatníci. Tuto další děsivou korupční kauzu se ani nenamáhají skrývat. Dokonce si koupili ministerstvo spravedlnosti, aby jim to pomohlo organizovat. Neuvěřitelné! Něco podobného nebylo myslitelné nikdy v českých dějinách.

Analytička Gatestonova Institutut Judith Bergman si všimla, že v řadě případů vynášejí evropské soudy rozsudky, které fakticky nejsou založeny na textu zákona, ale na stanovisku nějaké neziskovky. Tady vidíme kořeny toho.

Je stále jasnější, že máme na vybranou. Buď tu trpět multikulturní neziskovky nebo uhájit základní občanské svobody. Nemůžeme ale mít obojí zároveň.

Justice.cz: Na podporu české justice půjde 170 milionů korun

22. 3. 2019

Prolomení hradeb konečně jako e-kniha!
Příznivce, kteří přispěli na vydání, a tudíž mají e-knihu zdarma, budu kontaktovat v nejbliších dnech.

Knihkupectví Martinus: eKniha Prolomení hradeb

22. 3. 2019

Ach jo, tak nám zakážou i roundup, jehož účinnost je směšně nízká proti tomu "neekologickému", co se používalo dříve. Kdo nechce mít zahradu plnou plevele, ať to stříká destilovanou vodou. Nebude to fungovat, ale nebude to působit rakovinu - tedy do doby, než nějaká nadnárodní predátorská právnická firma zahájí proces proti destilované vodě.

21. 3. 2019

Politolog Ivo Budil sepsal hezký text o tom, jak je důležité stále rozlišovat mezi levicí a pravicí. Popsal tam také, na jakých hodnotách má být pravicové myšlení založeno. O dva dny později napsal článek na stejné téma viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Sestavil stejný seznam hodnot a označil je za typicky levicové. A tady jsme u jádra problému. Když použijete výraz jako "pravice" nebo "kapitalismus", musíte strávit minimálně 15 minut vysvětlováním, co tím výrazem myslíte. S rizikem, že stejně skončíte u hádky o pojmy. Proto se těm slovům vyhýbám.

21. 3. 2019

Obávám se, že takzvaná "demokratická pravice" došla až tak daleko, že i obyčejná lidská slušnost je pro ně dostatečným důvodem, proč někoho vyřadit z veřejného života. Zfanatizovaní blbečci. Nic míň, nic víc.
Pozitivní na tom je, že se zjevně blíží kolaps systému. Negativní na tom je, že klesá naděje, že kolaps a následná výměna moci proběhnou bez excesů.

Tomáš Grygar: Do pr*ele, kdo jiný by měl být ústavním soudcem než profesor teorie práva a ústavního práva, emeritní dvojnásobný děkan nejstarší a největší české právnické fakulty a zkušený advokát Aleš Gerloch???

Pan profesor je zkrátka vysoce inteligentní člověk, nezpochybnitelná odborná autorita, která je však národně a konzervativně smýšlející a nejde na ruku kulturně-mediální frontě pražské kavárny. To senátorským bafuňářům z TOP09/STAN/KDU... k odmítnutí stačí.

To se opravdu budeme řídit "radami" od někoho z Cardiffu???

Být prezidentem, na ÚS navrhnu jména: Gerloch, Koudelka, Mlsna, Gřivna.

20. 3. 2019

Sdílím a připojuji své osobní svědectví, že v dobách, kdy se klausismus vyplácel, byl Pavel Šafr nejfanatičtějším fanouškem Václava Klause v celé zemi (byl to tehdy můj šéf). Inu, to jsou ty morální ikony.

Jaroslav Plesl: Bývaly doby, kdy Pavel Šafr lezl Klausovi tam, kam tvrdí, že nikdy nelezl. A hele, jsou z toho i fotky!

20. 3. 2019

Britský lid si odhlasoval odchod z Evropské unie. Britská premiérka rozhodla, že z Unie neodejde.

Premiérka má k dispozici gigantický policejní aparát, a podporu sorosovských skupin. Britský lid má leda tak právo makat a držet hubu. Není tedy co řešit.

Jo, a musíte tomu říkat demokracie. V opačném případě vás britská policie strčí do věznice plné muslimských radikálů a odepře vám jakoukoliv ochranu. Vaše smrt se pak vyšetřovat nebude.

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

19. 3. 2019

Všimněte si, že s tím, jak se elity izolují a propadají uzavřenému imbecilismu, vrací se myšlenková schémata, která byla odmítnuta na začátku středověku. Že bychom mimoděk vycházeli vstříc jedné civilizaci známé svou mírumilovností?

Začalo to představou, že je možné, aby se ženská duše nastěhovala do mužského těla a naopak. Ta představa zcela popírá všechny poznatky biologie a psychologie posledních 500 let, ale kdo by se tím zabýval. A tak se mužské tělo předělává na ženské, aby se s duší sladilo. Jenže pak se tam nastěhuje zase ženská duše, a tak pořád dokola.

A nyní tu máme další starověký prvek. Slaboduchá panna (velmi mladá dívka) se stává orákulem, které věští stav planety. Celý svět naslouchá, náměstí jsou kvůli tomu plná, první stránky novin řeší poslední výroky orákula.

Opravdu se nemůžeme divit, že jsme Rusům, Číňanům a dalším pro smích.

Mimochodem, věstecké schopnosti by měly zmizet se ztrátou panenství. Jsem zvědavý, jestli se to začne řešit. Ale moc by mě to nepřekvapilo.

19. 3. 2019

Dnešní žákovské a studentské demonstrace skutečně připomínají něco z předlistopadového období - vítání delegací spřátelených socialistických států. Uvolnili nás ze školy, rozdali nám mávátka a šlo se. Každý byl rád, že se ulil ze školy a jiný význam to nemělo. Nemá ani dnes. Tehdy i dnes bylo pár angažovaných blbečků, co z kariérových důvodů předstírali, že té ideologii věří - tehdy to byli svazáčtí funkcionáři, dnes jsou v Sorosovských organizacích. Tehdy i dnes se ztrapňovali na televizních obrazovkách - což viděli všichni kromě nich a jejich rodičů.

18. 3. 2019

Kandidátka do europarlamentu za ODS podporuje klimatické záškoláky. Teď už zbývá jenom, aby se profesor Fiala začal cítit ženou, a očista strany bude dovršena.

18. 3. 2019

Jak myslí Brenton Tarrant, který podnikl teroristické útoky na Novém Zélandu? Co ho inspirovalo? Proč neviděl jiné východisko? Jak uvažoval o dopadech svého útoku na držitele zbraní?

Petr Hampl: Svět podle Brentona Tarranta

18. 3. 2019

Když vidím debaty posledních hodin, tak jen čekám, kdy Aeronet odhalí, že neexistuju a že jsem jenom fejk vymyšlený židovskými spiklenci. Prokáže se to analýzou videí z mých přednášek.

18. 3. 2019

David Bohbot naprosto přesně. Strašně toužím po tom, abychom ve válce civilizací byli tím silnějším, kdo si může dovolit velkorysost. Dnes jsme ti slabší, ustupující, hůře vyzbrojení, hůře organizovaní. Jsme ti, jejichž území je dobýváno a zoufale se snaží uhájit aspoň něco. Ale to neznamená, že se to nemůže změnit.

17. 3. 2019

Z dnešního komentáře:

Tak ODS má za sebou okázalý razantní rozchod s myšlenkami, pro jejich prosazení byla v roce 1991 založena. Těm s kratší pamětí připomínám, že v ODS nikdy nešlo o boj proti komunismu, protože ten už byl v té době mrtvý. Hlavní ideologií ODS bylo razantní odmítnutí havlismu (který mezitím splynul s neomarxismem). Dnes havlisté stranu ovládají.

Petr Hampl: ODS je KSČM 2.0

17. 3. 2019

Na terorismus si musíte zvyknout. Patří k moderní multikulturní společnosti. Pokud ovšem nejsou oběti muslimové, to je pak něco úplně jiného.

17. 3. 2019

V pár fotografiích se vracím k besedě v Českých Budějovicích (příští bude v pondělí 25. března ve Zlíně) a přidávám vysvětlení, proč na Slovensku Soros rozhoduje s takovou snadností, zatímco u nás musí každou maličkost těžce vybojovat.

Přitom podle národní tradice by měli být Slováci ti bojovnější. Jenže současnost rozhoduje víc než tradice. Česká republika je země, kde téměř denně probíhají veřejné besedy nositelů opozičních myšlenek. V desítkách či stovkách měst a obcí působí nezávislé vlastenecké skupiny (zmíněnou budějovickou besedu organizovali Jihočeští vlastenci - naprosto perfektně), řetězové maily zasahují statisíce lidí a další statisíce se aktivně podílí na šíření antirežimních informací. V takovém prostředí nestačí dát pár desítek milionů reklamní agentuře a nechat zvolit koně senátorem nebo Čaputovou prezidentkou.

16. 3. 2019

Vyloučení VK mladšího je výborná zpráva pro něj osobně, pro ODS i pro Českou republiku.

VK už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP09 a Piráty. Pro Českou republiku je skvělé, že energie a schopnosti VK mladšího (a řady lidí, kteří mu věří) nebudou blokovány v ODS.
Jak jsem napsal v Prolomení hradeb, vládnoucí elita se rozpadá, některé klíčové osobnosti se připojují k nižším třídám.

V následujících týdnech budeme svědky pokusu úplně zničit reputaci VK mladšího. Pomluvit, očernit, zničit. Můj odhad je, že ten pokus nebude úspěšný. VK je v dobré kondici, má dostatek podporovatelů a "kavárna" ztratila většina bývalé síly. Porazí česká neobolševická média stejně, jako to v Americe dokázal Donald Trump.

Osobní poznámka. Před pár lety se mě Petr Mach pokusil dostat od Svobodných velmi podobným způsobem (a ze stejných důvodů) jako Fiala Klause. Ale VK mladší situaci zvládl způsobem o třídu lepším. Prostě tu politiku umí. Bravo! Proto mají někteří stavět strany a jiní psát knihy.

16. 3. 2019

"Nebudu dělat domácí úkoly, dokud se nezmění podnebí." Nic nového. Za našeho dětství jsme říkali "až naprší a nebude bláto," což je přesně totéž. Ale neprocházelo nám to.

16. 3. 2019

Válka vzniká tím, že jedna skupina lidí začne systematicky útočit na druhou, snaží se obsadit její území a podřídit si ji nebo ji vyhladit. Protiúder není začátkem války, ale její standardní součástí.
Řešením není zastavení protiúderů, nýbrž zastavení války.
Tolik k událostem posledních dnů.

15. 3. 2019

Vysvětlení pro paní Šlechtovou: Přirovnání "Nebudu děvka" neznamená, že jste na prodej, ale nikdo vás nechce koupit.

15. 3. 2019

Integrace dovršena. Zabiják Islámského státu pracuje na ministerstvu spravedlnosti státu New York.

Geller Report: Islamic State Terrorist Currently Works For The Department of Justice in NYC

15. 3. 2019

Proč vzbuzuje tak nesmírně zásadní výročí zahájení německé okupace tak málo pozornosti? Protože protektorát byl de facto obnoven. Znovu žijeme v okupované zemi a evropští vládcové znovu usilují osídlit území českých zemí nějakým domněle kvalitnějším obyvatelstvem.
Z pohledu elit by tedy bylo logické oslavovat zřízení protektorátu a obsazení českých zemí německou brannou mocí jako pozitivní průkopnický čin. Jenže to by nešlo dohromady s uměle vytvářeným pocitem viny vštěpovaným Němcům.

14. 3. 2019

Po cenzuře sociálních sítí přichází další krok. Policie ČR začala likvidovat nepohodlné weby. Bez soudního příkazu, bez jakéhokoliv zdůvodňování. Jako v každém totalitním režimu.
Má to ale i čistě podnikatelskou dimenzi. V důsledku to může znamenat likvidaci celého odvětví webhostingu, protože si Češi svoje weby budou přesouvat do zahraničních datových center.

Blog Wedos: První web vymazán z internetu na základě nového paragrafu §7b trestního řádu

13. 3. 2019

Hovada, co už několik let naprosto běžně přirovnávají židovské oběti vyhlazovacích táborů k vraždícím a znásilňujícím džihádistům, si najednou otevírají pusu na VK mladšího. Hnus. Hnus. Hnus.

13. 3. 2019

Tak jsem si i já musel vyposlechnout tu agitku, kdy pražský primátor Hřib vysvětluje občanům ve sdělovacích prostředcích, co si mají myslet o zahraniční politice. Skutečně to přesahuje standard českých 50. let a kulturně to patří spíš někam ke Castrovi nebo Chavesovi.

Nicméně musíme to vnímat v kontexu. Podstatná část voličů Pirátů to má skutečně nastaveno tak, že když jim v rozhlase řeknou, co si mají myslet, tak si to myslí. Navíc potřebují neustálé ujišťování, že to pořád ještě platí (že se názor politbyra mezitím nezměnil). Pravidelné informace o správném stanovisku jim tedy přijdou vhod. Mohou tak užitečně využít dobu čekání na dopravní prostředek.

12. 3. 2019

Chování elit se mění k horšímu snad každou hodinou. Nemůžeme si být jistí, co vymyslí fanatici utržení ze řetězu v příští minutě, ale můžeme si být jistí, že mainstream je v tom podpoří. Americké muslimské kongresmanky přišly s tím, že pokud je politik židovského původu, je nedůvěryhodný. Přesně jako ve 30. letech. Otevřeně to hlásají během zasedání, Demokratická strana stojí za nimi, mainstreamová média je podporují. Podle České televize, Seznamu a Bakalových tiskových rotvajlerů je všechno v pořádku.

Jan Sinnreich: Prolamování hradeb v USA

12. 3. 2019

Doufáte, že rušení hotovosti je ještě celkem vzdálená budoucnost? Vyvede vás z toho tento článek VK staršího, který upozorňuje, že v Mezinárodním měnovém fondu to už mají vymyšlené. Když budete dostávat výplatu, budete mít na výběr jestli 20 000 hotově nebo 22 000 na účet. Když si z bankomatu vyberete stokorunu, odečtou vám účtu třeba 120 korun. Zpočátku bude rozdíl minimální, takže se lidé nebudou vztekat. A postupně poroste, až bude mít hotovost cenu zlata.

VK starší: Mráz tentokrát přichází z Mezinárodního měnového fondu

11. 3. 2019

Z dnešní poznámky o klimatickém záškoláctví:

I mezi středoškoláky se už formovala vrstva profesionálních aktivistů. V akčním výboru vidíme stejné obličeje, které jsme nedávno viděli mezi aktivisty za přijímání islámských migrantů. Odhaduji, že do prázdnin je uvidíme ve spolku za bombardování Venezuely. Odhaduji také, že znalostmi zrovna neoplývají, ale že to nebude na překážku. Málokterá škola by se jim odvážila odepřít maturitu, a u přijímaček na fakultu humanitních studií nebudou mít problémy.

Petr Hampl: Klimatické spolčení hlupců

11. 3. 2019

Ze zdravice Madeleine Albrightové:

V srdečném, soudružském a přátelském ovzduší bude se svými zdejšími druhy rozprávět o nerozborném přátelství mezi americkým a českým lidem, plánovat další spravedlivé a liberálně demokratické osvobozování národů z područí starého nepraktického světa a bude nás také varovat před námi samými.

Nesmíme se prý bát potoků krve. Pravda a láska za to stojí. Vy, kdož sledujete cíle ušlechtilé, pravdu a lásku do krve bráníte, vězte, že velká źena míru nepřijíždí s prázdnou.

Stanislav Novotný: Vítej doma, slavná rodačko!

10. 3. 2019

K rušení hotovosti, ke kterému už je nakročeno. Naivní sluníčka opět omílají, že "kdo je poctivý, nemusí se bát dohledu," ale ve skutečnosti jde ještě o něco jiného.
Jakmile budou všechny vaše peníze na bankovní účtu a nebude možné je vybrat hotově, může vám regulátor nařídit, co si máte koupit a za kolik. Pokud si to nekoupíte, prostě vám odpovídající obnos zruší. To není jen teoretická možnost. V odborných kruzích kolem Mezinárodního měnového fondu už probíhá odborná diskuze o technických detailech. Koho to zajímá podrobněji, může se podívat do článků, které o tom napsala Hana Lipovská pro Institut Václava Klause.
Fakticky to znamená, že nebudou existovat žádné peníze, které by byly vaše. jenom vaše. Všichni posuneme do režimu "za byt a stravu." Ve starých dobách se takový druh vztahu označoval termínem otroctví.

10. 3. 2019

Víte, že hadísy jsou pro muslimy mnohem směrodatnější než korán? Jedná se o krátké příběhy, ve kterým Mohamed ustanovil nějakou zásadu, kterou jsou všichni muslimové povinni dodržovat. Kompletní hadísy nejsou dosud ani v angličtině, nicméně jsou k dispozici různé výtahy. Jeden z nejpřehlednějších sestavil Bill Warner, který to hlavní shrnul podle témat: hadísy o džihádu, o židech, o sexu, o medicíně, o zvířatech, o umění, o zacházení s odpadlíky atd.

Publikace Centra pro studium politickéh islámu: Hadísy - Mohamedova sunna

9.3. 2019

Samizdat.cz:

Tommy Robinson opět v ohrožení! Je cílem justiční vražda?

Co uděláte, když vám odvolací soud totálně shodí rozsudek? Začněte stejný čin stíhat za jiný paragraf. Jednou to přece vyjít musí.

Prý se tomu říká právní stát.

Opět se operuje s porušením zákazu informovat o soudu. Jako druhý bod obvinění je to, že svou činností způsobil úzkost obviněným mužům!!! Ano - těm, kteří roky znásilňovali malé holčičky! To snad mohou vymyslet jen v Británii.

https://www.tr.news/breaking-government-to-send-tommy-robi…/

Líder Labour party, ktorá má veľa voličov z radov moslimov, Watson, sa vyjadril, že je škoda, že Robinsona nezavraždili vo väzení a niekto ho nafilmoval a dal to video na youtube. Video ale bolo dostupné iba niekoľko desiatok minút.

Určite Watson zaintervenoval, aby ho stiahli. Ja som ho ale stihla vidieť, lebo zrovna vtedy som sa pripojila na youtube, takže môžem osobne potvrdiť, že to naozaj povedal. Chcela som ho o pár minút zdielať, ale už bolo zmazané. Je verejným tajomstvom, že do väzenia chcú Tommyho znovu poslať preto, aby ho tam moslimskí radikáli zavraždili.

Zdroj: https://tvrdonova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=703718

Neuvěřitelné, co se dnes v Británii - kdysi svobodné a demokratické zemi - děje...

9. 3. 2019

Během toho měsíce, kdy jsem byl opět zablokován, jsem mohl přemýšlet o pravicových argumentech, podle kterých se prý žije mnohem svobodněji, když korporace mohou blokovat, koho se jim zachce.

Pokaždé, když jsem nemohl odpovědět na zprávu, tak jsem pocítil, že je moje svoboda projevu mnohem lépe chráněna. Vnímal jsem, že je i moje vlastnictví lépe chráněno, protože v případě útoku na můj majetek bych se nemohl ozvat. Jásal jsem nad kvalitnější demokracií, když ve veřejné diskuzi mohou být prezentována jen vládní stanoviska. Pak jsem přemýšlel, jestli mám vzít miliardu dolarů a vybudovat konkurenční platformu, ale svobodně jsem se rozhodl, že tak neučiním. A celkově jsem se hrozil Klausova návrhu, protože kdyby mě korporace nemohla blokovat, vznikl by "etatismus."

A teď vážně. Pokud někdo obhajuje právo korporací blokovat uživatele sociálních sítí, je to buď přívrženec tyranie nebo hlupák.

8. 3. 2019

Z dnešního komentáře o vyvěšování tibetské vlajky.

Je-li konfederační prapor symbolem rebelství, co vlajka Tibetu? Ta vyjadřuje mimo jiné přesvědčení, že má být nastolena globální vláda a že tato vláda nemá podléhat žádné demokratické kontrole.

Petr Hampl: Kdyby měli zombíci smysl pro humor

8. 3. 2019

Nejznámější český školitel manažerských dovedností David Gruber si pečlivě vybírá, co čte. Ví, že čas je vzácný.

8. 3. 2019

Myslím, že fenomén Čaputová ukazuje na rostoucí rozdíl mezi českou a slovenskou společností. Dokážete si představit, že by u nás vyhrál Hilšar přímou prezidentskou volbu?

Ukazuje to, jak významné jsou ty aktivity, které nemají bezprostřední politický dopad - od setkávání a besed přes vytváření facebookových skupin až po řetězové maily. Vedou k formování společnosti, která na stejné akce globální elity reaguje podstatně jinak.

7. 3. 2019

První zpráva po obvyklé 30denní blokaci.

NEBUDU kandidovat v eurovolbách. Pokud se k vám dostane jiná informace, tak je nepravdivá.

Budu podle možností podporovat všechny vlastenecké kandidáty, kteří mají aspoň nějakou šanci.

Doplnění: Případné doporučení koho volit dám až na konci kampaně.

7. 3. 2019

Věděl jsem, že garmoška a balalajka jsou zakázané nástroje. Ale kytara? To už nás ohrožuje i Španělsko?

7. 3. 2019

Na pražském Náměstí Svobody, kam jsem chodil do školy, stávala socha rudoarmějce. Žádná politická agitka, prostě kamenný kluk, podle vzhledu sotva 20letý, jeden z těch desetitisíců, co v naší zemi padli, abychom nebyli vyhlazeni. Jako kluci jsme nesnášeli komunisty a Rusy, ale chápali jsme, že tohle je něco jiného.

Minulý týden jsem tam náhodou šel. Socha je pryč a je nahrazena příšernou abstrakcí! Nějaký umělec s dobrými kontakty na radnici si potřeboval vydělat. A pro starostu Prahy 6 už nejspíš není hrdinou padlý voják, ale statečný euroúředník srdnatě vydávající direktivy nebo neziskovkář odvážně čerpající dotace.

Tak si říkám, že to v květnu 1945 měli udělat jinak. Do jednoho okresu měli soustředit esesáky a gestapáky, nechat jim zbraně a nastrkat k nim prarodiče dnešních funkcionářů ODS a TOP09. Ti by se tak vyhnuli traumatům z "ruské okupace" a bylo by to přínosné i pro další vývoj českých zemí.

6. 3. 2019

15.3. budou žáci za školou na protest proti globálnímu oteplování. Ani jeden z nich nebude mít znalosti z fyziky potřebné k pochopení, co je globální oteplování.

6. 3. 2019

Z včerejší přednášky:

Ono to není tak, že by mileniálové a mladší měli hluboké vnitřní přesvědčení třeba o škodlivosti existence národů, o 56 pohlaví a prospěšnosti džihádu. Jde spíš o hluboké vnitřní přesvědčení, že mají poslouchat. Konformita, konformita a zase jenom konformita. Na tom to stojí. A žijí ve světě, kde to dosud vede k úspěchu.

Na rozdíl od relativně nedávné minulosti žijeme ve světě, kde je úspěch primárně odvozen od toho, jak se líbíte svým nadřízeným – v korporaci, na ministerstvu, ve státní správě, na univerzitě, ve velké redakci. Pro žádnou korporaci není problém vyhodit špičkového specialistu, pokud se nadřízení cítí mocensky ohroženi. ODS se může bez problémů zbavit mladého Klause a ČSSD Foldyny. Pořád ještě existují ostrůvky, kde záleží na tom, co umíte, ale zmenšují se, a vesměs jsou obsazeny.

6. 3. 2019

Z komentáže pro Institut Václava Klause:

Neznáme z dějin žádný případ, kdy by byla bezpečnostní hrozba zažehnána „pomáháním v místě“ nebo „řešením kořenů problému.“ Na bezpečnostní hrozby platí dobrá připravenost vlastních bezpečnostních sil.

Pokud se kdy v dějinách řešily příčiny, tak až po vítězném konfliktu. V našem případě by to znamenalo až poté, co budou zcela zastaveny migrační toky, islámské menšiny asimilovány a jejich nejradikálnější části deportovány.

Petr Hampl: Nebezpečná iluze pomáhání v místě

5. 3. 2019

15.3. budou žáci za školou na protest proti globálnímu oteplování. Ani jeden z nich nebude mít znalosti z fyziky potřebné k pochopení, co je globální oteplování.

5. 3. 2019

Šest týdnů po oznámení vstupu do politiky je konečně venku program, který chce Jaromír Soukup prosazovat. Má jen dva body. Výběr daní od nadnárodních korporací a boj s hospodářskou kriminalitou. S oběma se dá souhlasit, ale vlastenci budou nepochybně zklamáni. Chybí sebemenší zmínka o imigraci, islámu, obraně hranic, národní bezpečnosti, vztahu k EU, držení zbraní... Nový politický subjekt nemá názor vlastně na nic. Samozřejmě, kromě povinných frázích o exekucích a snižování administrativy.

Když k tomu přičteme, že kromě otce zakladatele zatím není známo jediné jméno, působí to dojmem, že po Realistech je tu další zahozená šance.

5. 3. 2019

Holky si celé roky stěžovaly, že je nechtějí brát do oddílů klukovských skautů. Když je tam brát začali, tak zjistily, že vlastně nechtějí být ve stejném oddíle s klukama. Tak si založily oddíly klukovských skautů, kam smějí jenom holky.

Muže s dlouhou zkušeností s manželkami či přítelkyněmi to vůbec nepřekvapuje. Ale v tomhle případě se tím také roky živila smečka aktivistů a advokátů, což je mnohem vážnější. A nečekejme, že to tím skončí. Právě teď možná sepisují diskriminační žalobu jménem plešatého vousatého chlápka, který se cítí ženou.

5. 3. 2019

Těm, kdo litují odchodu místopředsedy Svobodných Jiřího Payna z politiky, těm připomínám, že mimo jiné požadoval věznění kritiků islámu, a že podporoval válečnou výpravu proti Rusku. Rozhodně to nebyl žádný hlas rozumu.

5. 3. 2019

Privatizace všech českých bank probíhala podle stejného scénáře (vyjma speciálního případu IPB).

1) Banka normálně funguje, pokrývá všechny operace, s platbami není ve zpoždění. Nic nenasvědčuje tomu, že by byla v problémech.
2) Banka se připravuje na privatizaci. Najednou se ukáže, že je vytunelována. Dohodne se proto, že cena bude nulová nebo nový majitel dokonce ještě dostane nějaké peníze od české vlády.
3) Banka přejde k novému majiteli a okamžitě se ocitá v mnohamiliardovém zisku.

Kdyby taková operace proběhla dnes, nepochybovali bychom ani na vteřinu, o co jde. Jenže před 20 lety jsme věřili médiím. Smutné na tom je vlastně hlavně to, že někteří slušní lidé si dodnes nepřiznali, že tehdy byli úplně obyčejně ojebáni, a jak to s bylo s "vytunelováním bank". Čekám, že i pod tímhle statusem budou vztekle nadávat, protože v tom cítí osobní problém.

4. 3. 2019

Lidem, kteří mají zakázán Facebook, by měl být zakázán také vstup do veřejných prostor, jako jsou ulice, chodníky, parky apod. Není to názor izolovaného magora, ale vlivné britské odborové centrály TUC, která je jedním z hlavních sponsorů Labor Party. Zatím se nezdá, že by s tím někdo měl problém.

Další postup už známe. Budou nás ujišťovat, že je to hoax, že se to neplánuje a do pěti let to zavedou.

Dobře to ukazuje, jak nesmírně pokrytečtí (nebo naivní) jsou ti, kdo obhajují cenzuru na sociálních sítích "soukromým vlastnictvím". Velmi dobře vědí, že jde jen o fázi totálního útoku na občanské svobody, jenže zatím nemají odvahu se ke svému neostalinskému pohledu veřejně hlásit.

Breitbart: Trade Union Barons’ Lobby Wants Tommy Robinson Banned from ‘Public Spaces’

4. 3. 2019

Experti s překvapením zjišťují, že deradikalizační programy, dříve tak úspěšné při práci s evropskými násilníky, nefungují na islamisty vůbec nebo téměř vůbec.

Nemuseli tím ztrácet roky, mohli se zeptat každého, kdo o islámu něco ví. Násilí islámských extrémistů se přímo opírá o posvátné spisy, které jsou nezpochybnitelné. Co je na tom k deradikalizaci? Ani ti nejoddanější nacisté se o žádné takové spisy neopírali, ani Adolfu Hitlerovi nikdy nebyla připisována božská neomylnost.

Takže už máme nové řešení. Budeme si muset zvyknout, že mezi námi žijí radikální džihádisté posedlí touhou nás zabíjet. A budeme si muset zvyknout na to, že tajné služby je nestíhají sledovat všechny. Jak snadné!

FrontPageMag: Shamima Begum and the Myth of Islamic Deradicalization

3. 3. 2019

Z dnešního komentáře ke sjezdu ČSSD:

Na konci 90. let uzavřeli socani tichou alianci s havlisty a usnadnili jim ovládnutí země. Rozdali české banky zahraničním finančním skupinám. Bezplatně. Šli až tak daleko, že začala nadnárodním korporacím platit za zabírání České republiky. Ani, když studie ukázaly, že tzv. investiční pobídky škodí české ekonomice, nepřestali s tím. Vláda ČSSD provedla privatizační podvod, kterým stvořila temné Bakalovo impérium, které se pak stalo odrazovým můstkem pro tu nejhorší myslitelnou špínu. Sociální demokraté (konkrétně za ministra Špidly) změnili sociální politiku tak, že začala odrazovat od práce a vytvářet sociální patologii. Rozklad Romské komunity je nejviditelnějším důsledkem této politiky, ale dopady vidíme i v mnoha dalších oblastech. Vláda ČSSD vyjednala vstup do EU za až neuvěřitelně nevýhodných podmínek. Její hospodářská politika zlikvidovala statisíce životností a malých firem. A vše bylo dovršeno zatažením České republice do agrese proti Srbsku. Seznam by mohl dlouho pokračovat… až po inkluzi na základních školách.

Petr Hampl: ČSSD jako studijní případ kolektivní sebevraždy

3. 3. 2019

Téměř rok od vydání Prolomení hradeb vyšla první vyloženě odmítavá recenze. Jozef Sivoň v ní konečně předkládá alternativní pohled na dění v západních společnostech.

Přemíra předpisů podle něj není dána růstem byrokratických aparátů, nýbrž "rostoucí komplexností", navíc tato záplava předpisů lidi ve skutečnosti příliš nezatěžuje. Muslimové se prý asimilují do evropských rodin a navíc není možné jednoznačně konstatovat, že by jejich kultura byla nějak horší než evropská.

Mám za to, že tento alternativní popis dění v Evropě je neudržitelný. Ale konečně tady jsou dvě sady tvrzení, které je možné porovnávat. Tak to má ve správné diskuzi být. A ne tak, že se cenzuruje ani tak, že se žongluje s frázemi, aniž by byla formulována jediná konkrétní myšlenky (jak to dělá Erik Tabery).

Hrot.info: Prolomení hradeb (Recenziá)

3. 3. 2019

Bývaly časy, kdy byl metrosexuál komickou postavou. Shodli se na tom komunistický funkcionář, disident i dělník, obyvatel komunistického bloku i americký podnikatel. Byla v tom i shoda mezi generacemi. Ve smyslu základních morálních hodnot existoval pouze jeden svět. Dnešní rozdělení je patologické, a není krokem k něčemu svobodnějšímu, nýbrž ke zhroucení. Právě o tom budu, mimo jiné, mluvit ve své přednášce v úterý 5. března od 18 hodin na pražské Novotného lávce.

3. 3. 2019

K poznámce Martina Konvičky jen dodávám, že už mě přestalo bavit hrát si na to, kdo je a kdo není "krajní pravice". V době, kdy oficiální solidní politika hlavního proudu prosazuje či aspoň akceptuje likvidaci základních občanských svobod a vyhlazení celých evropských národů, v té době nemůže nikdo věřit, že jakákoliv "krajní pravice" by mohla představovat srovnatelnou hrozbu jako mainstream.

Martin Konvička:

PROČ JE PATRIOTICKÁ SCÉNA PRÁVEM BITA - bude ještě víc?

Autor píše o jednom ze skutečných hrdinů naší doby:

" je nutné si přiznat, že Robinson skutečně není žádný svatoušek a prototyp kladného hrdiny. Rodák z Lutonu vzešel z prostředí fotbalových rváčů a kromě násilných šarvátek se v minulosti nebál ani majetkové a drogové trestné činnosti či nelegálního pokusu o vstup do USA s falešným pasem. Jeho trestní rejstřík je vcelku bohatý a nezpochybnitelné jsou i jeho kontakty s představiteli ultrapravicové scény.... "

... jsou to částečně ryzí lži (např. ta cesta do USA: udělal dětinskou hloupost, ale chtěl přečůrat US úředníky, kteří ho za Obamy nechtěli pustit na proti-islámskou konferenci pořádanou P. Gellerovou), ale hlavně - Jak by si toho "kladného hrdinu" představovali?

V západní Evropě je válka - ne skautský tábor. Války vyhrávají válečníci. Válečník samozřejmě občas udělá chybu, občas musí jednat nestandardně, občas musí jednat s lidmi, kteří mu nejsou zcela po chuti. Přečťěte si životopisy válečných hrdinů, ne všelikjakých skautíků a udavčů. Nebo si čekejte na "kladného hrdinu" ... já si mezitím dám kávičku.

2. 3. 2019

Další výstižná ukázka euromyšlení a euroetiky.

Evropský parlament vyzval loni v prosinci členské státy, aby zakázaly nošení všech (!) nožů, tedy včetně běžných zavíracích nožů. Když to bylo publikováno v ČR, vydalo místní zastoupení EU lživou zprávu, podle níž se to mělo týkat jen speciálních bojových nožů. Ještě zajímavější ale je, že mezi všemi mainstreamovými komentátory, politiky a novináři se nenašel ani jeden (!) komu by takové nestydaté lhaní připadalo špatné.

Není to jen výpověď o bezskrupulóznosti moci a ubožáctví jejích lokajů. Je to výpověď o postupném hroucení osobností. Mizí rozdíl mezi pravdivým a nepravdivým. Mizí rozdíl mezi mužským a ženským. Mizí rozdíl mezi pokojným soužitím a sérií vražd. Zůstává je servilita a čekání na příkazy shory. A tihle lidé se pokládají za morální vzor! Tihle lidé chtějí poučovat ostatní! Neuvěřitelné.

Fact check: Výzva Evropského parlamentu k zákazu nošení nožů, Evropská komise & aktuálně.cz

1. 3. 2019

Čtení na víkend.

1. 3. 2019

Jaderné mocnosti Indie a Pákistán se ocitly na pokraji války. Střílí se, na obou stranách jsou mrtví. Přitom nejde o nic jiného než o standardní soužití islámského a neislámského státu.

Pákistán dlouhodobě podporuje džihádistické teroristy, kteří neustále provádí útoky v Indiii. Když se při jednom z posledních (14. února) podařilo zabít přes 40 Indů, indická armáda zaútočila na výcvikový tábor na pákistánském území. Z džihádistů se během minuty staly matky s malými dětmi, alespoň podle pákistánského vládního prohlášení. Následovaly pákistánské útoky na indické území (a naopak), na obou stranách jsou mrtví. Nakonec se situace nejspíš uklidní a Pákistán bude dál připravovat teroristické útoky proti Indii.

Je to případ, který by měli dobře sledovat ti, kdo věří, že nebýt zločinné politiky západních vlád a agresí proti arabským zemím, nečelili bychom džihádu. Omyl! Indii její elity všeho nezradily, přesto je terčem útoků. Stejně jako každý, kdo má tu smůlu, že má islámské sousedy a nedokáže je ujistit o své drtivé převaze i o svém odhodlání tu převahu využít.

 

Glosy za únor 2019

Glosy za leden 2019

Glosy za prosinec 2018

Glosy za listopad 2018

Glosy za říjen 2018

Glosy za září 2018

Glosy za srpen 2018

Glosy za červenec 2018

Glosy za červen 2018

Glosy za květen 2018

Glosy za duben 218

Glosy za březen 2018

Glosy za únor 2018

Glosy za leden 2018

Glosy za prosinec 2017

Glosy za listopad 2017

Glosy za říjen 2017

Glosy za září 2017

Glosy za srpen 2017

Glosy za červenec 2017

Glosy za červen 2017

Glosy za květen 2017

Glosy za duben 2017

Glosy za březen 2017

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál