17. 12. 2018

Dnešní komentář je nejen o Babišově střetu zájmů:

Tím se dostávají do nepříjemné situaci místní euronadšenci. Jak mohou postup EU nadále obhajovat? Jedině tak, že usilovně bojují proti Putinovým agentkám, které si říkají „dedukce“ a „indukce“ a které spadají do sféry plukovníka „logické myšlení“. Zatím se toho nebezpečného vlivu dokázali zbavit ve vlastních hlavách.

Petr Hampl: Dedukce, indukce a další Putinovy agentky

17. 12. 2018

Obávám se, že jediný argument proti zrušení BIS jsou ty fascikly, co tam zcela jistě mají na většinu politiků.

16. 12. 2018

Jestli Vám připadá Prolomení hradeb moc drahé, jsou i jiné knihy.

16. 12. 2018

Vy řešíte pár zabitých bigotů ve Francii a uniká vám, že se stalo něco mnohem horšího. Donald Trump zrušil vánoční večírek pro novináře! Počkejte na ty plačtivé komentáře.

15. 12. 2018

Kolegyně z Antifeministické úderky:

Tomu nebudete tomu věřit, ale ženy dávají přednost mužům s mužnějšími rysy a větší fyzickou zdatností a feministky to táhne k sexistům. Ano, tohle je výsledek psychologického výzkumu. Takže citliví a slabí muži, které k slabosti vyzývají feministky, vlastně ženy nepřitahují.

Máme tedy tady něco jako začarovaný kruh. Feministky vědomě hledají citlivé duše, ale podvědomě potřebují pořádného chlapa. Což se projevuje tím, že s těmi citlivkami nejsou spokojené a jsou z toho frustrované. Vyzývají tedy muže k ještě větší citlivosti, až jim z toho definitivně hrábne.

Vzhledem k tomu, že současné feministky mají dost prostředků a přístup do médií, uvrhávají do nerovnováhy celou společnost... A přitom by stačilo si jen přiznat své skutečné potřeby.

Psychology Today: Feminists Think Sexist Men Are Sexier than "Woke" Men

15. 12. 2018

Vy řešíte pár zabitých bigotů ve Francii a uniká vám, že se stalo něco mnohem horšího. Donald Trump zrušil vánoční večírek pro novináře! Počkejte na ty plačtivé komentáře.

15. 12. 2018

Z rozhovoru pro Sputnik:

Měli bychom si uvědomovat, že oligarcha s největším vlivem na českou politiku není Andrej Babiš, nýbrž George Soros. Má významný vliv na Andreje Babiše a jím vlastněné neziskovky zároveň hrají rozhodující roli při organizování protibabišovských demonstrací. Nicméně i jemu se občas vymknou věci z rukou, jak ukázal lidový odpor proti migračním paktům, který nakonec dosáhl takové síly, že i Andrej Babiš couvl.

Naopak Andrej Babiš nepřinesl do české politiky nic nového. Snad jen to, že některé operace se přestaly tajit a že dvojice politik — kmotr v pozadí splynula do jediné postavy. Ani jeho postup v kauze Čapí hnízdo nijak nepřekračuje praktiky naprosto běžné při čerpání eurodotací. Obávám se, že spory Babiš — Antibabiš slouží spíše k zakrývání skutečných problémů, jako jsou postupné omezování občanských práv, likvidace českého drobného podnikání a předávání posledních zbytků české ekonomiky nadnárodním korporacím.

Sociolog: Spory Babiš – Antibabiš slouží spíše k zakrývání skutečných problémů

14. 12. 2018

Tak vánoce jsou opět takové, jak jsme na ně zvyklí. Stromečky, reklamy se Santa Klausem a vraždící džihádisté. Každá kultura do nich vkládá, co je jí vlastní, čímž vzniká nádherný multikulturní celek.

14. 12. 2018

Připomínám, že pokud chcete limitovanou edici Prolomení hradeb darovat pod stromeček, je jistější ji objednat ještě dnes, aby už o víkendu mohla být odeslána.

Třeba Markéta Šichtařová do ní píše následující:
"Můj soukromý tip zní, že Evropa během několika desítek let nebude multikulturní, nýbrž ostrůvkovitě rozdělená na poměrně uzavřené enklávy, kterých bude mnohem větší počet než dnes. Přitom v „nárazníkových pásmech“ lze počítat s napjatými vztahy."

Markéta Šichtařová: Lze ještě odvrátit islamizaci Evropy?

14. 12. 2018

Jak vyřešit Babišův střet zájmů? Podepsat migrační pakt. Tím by střet zájmů zmizel během několika minut.

14. 12. 2018

VK mladšího zde pravidelně chválím, ale tentokrát upozorním na slabé místo. V posledních parlamentních volbách získal desetitisíce hlasů pro ODS, ze které se vzápětí vyklubala ryze eurohujerská a neomarxistická strana. Tohle opravdu není to, co voliči chtěli, když Klausovi házeli hlas.

A teď moc nechybělo, aby se stalo téměř totéž podruhé. Obličej a jméno VK mladšího mělo přikrýt projekt multikulturních Svobodných, od lidí z jejichž úzkého vedení jsme v poslední době slyšeli mimo jiné, že Tommy Robinson je zločinec a kdo nechce přijímat šojdrovské "sirotky", je zmrd (doslovná citace). A k tomu měli být přidruženi Realisté, kteří sice mají superosobnost, ale už dokázali předvést tolik ideového manévrování, že fakticky ztratili důvěryhodnost. VK junior si to naštěstí na poslední chvíli rozmyslel, ale určitá pachuť zůstává.

Jestli ho podporovat, tak ve vlastní formaci (ovšem nevytvořené z profláklých kádrů) nebo ve spolupráci s někým spolehlivě a ověřeně vlasteneckým.

14. 12. 2018

Je to smutné, ale události v Paříži potvrzují, že nenásilné protesty nefungují. Jestli někdo chce, aby ho vláda brala vážně, musí přitvrdit. A že násilí vyvolá protiakci? Kdepak, nejtvrději se zasahuje proti pokojným manifestacím. Aspoň v současné EU tomu tak je.

14. 12. 2018

V úterý jsem vystupoval na semináři Smysl národa a lidská práva (Procházková, David, Hampl, Okamura, Uzunoglu), včera proběhlo setkání s vlastenci v Táboře a příští vystoupení až 8. ledna v Brně.

13. 12. 2018

Americké skautské ústředí bylo nuceno vyhlásit bankrot. Politická korektnost, "boj proti nenávisti", široká podpora nejrůznějších sexuálních výstřelků, propojení s multikulturními nevládkami, a v poslední době i přítulnost k islámu přinesly jasné výsledky.

Ale pozor. To neznamená, že na tom prodělali funkcionáři, kteří tu špínu do Skauta přinesli. Ti nejspíš dostanou dobrá místa v jiných neziskovkách či korporacích.

Oddíly, kde se budou kluci otužovat, posilovat a učit se přežít v přírodě, ty budou dál existovat. Ale už nebudou fungovat v rámci "skauta". U nás má trend určité zpoždění, ale můžete se spolehnout, že to půjde stejným směrem.

The Boy Scouts Filing Bankruptcy After a String of “Woke” Decisions Caused It to Go Broke

13. 12. 2018

Pro osvěžení paměti. Ještě v roce 1965 nikdo nikdy neslyšel o nějakých Palestincích. Ale když Arabové dostávali znovu a znovu nařezáno od početně zanedbatelného Izraele, a když to byla fakt donebevolající ostuda, přišli propagandisté s nápadem vymyslet takový muslimský národ, který bude ještě menší. Vynalezli tedy tzv. Palestince a stát Palestinu. Jenže je to národ bez dějin, tradic, hospodářství i bez představ o budoucnosti. Jen banda pěstovaná k tomu, aby zabíjela nebo vzbuzovala lítost (podle toho, co je momentálně výhodnější). Štítí se jich i ostatní arabští muslimové. Jenže jim nedovolí usadit se, nepodpoří je v hospodářském rozvoji... - prostě takoví uměle vypěstovaní skřeti určení pro válku. Mimochodem, podílí se na tom i EU.

Až zase někdy narazíte na propagandu o nešťastném údělu Palestinců, neberte ji vážně. Ti lidé jsou na tom opravdu špatně, ale odpovědnost nesou ti, kdo je vytvořili jako zbraň.

12. 12. 2018

Všimněte si, že za starých časů byly mezinárodní smlouvy o vztazích mezi národy nebo státy. Podepsal se nějaký dokument, a z něj vyplývala třeba povinnost německé vlády nějak se chovat vůči české vládě nebo českým občanům. A naopak.

Dnešní "mezinárodní smlouvy" jsou o tom, jak má česká vláda postupovat vůči českým občanům. Žádný jiný stát s tím nemá nic společného.

Je to vlastně jenom takový podvod, jak obejít občany a demokratické procedury. Proto také pokládají všichni elitáři za nesmírně důležité, aby občané nesměli hlasovat o mezinárodních smlouvách a závazcích.

Slušná vláda by jako první vypověděla téměř všechny smlouvy a úmluvy.

11. 10. 2018

Můj kamarád a spolupracovník David Bohbot v rozhovoru suše konstatuje, že u nás máme desítky (!) lidí, kteří odjíždí bojovat za Islámský stát, nejspíš se tam dopouští masakrů a pak se vrací do České republiky s bojovým výcvikem a odpovídajícím naladěním. Bezpečnostní složky předstírají, že nic nevidí a politici řeší, jak potrestat ty, kdo by snad chtěli, aby se s tím něco dělalo. Multikulturní blbečkové (tzv. "elfové") to označují za hoaxy a doufají, že obětí útoků bude někdo jiný než oni osobně nebo jejich nejbližší.

Proč BIS nepřizná, že to je mnohem horší? Izraelský expert promlouvá o islámském extremismu u nás

11. 10. 2018

Z dnešní úvahy:
Pamatujete si na časy, kdy se lidé dělili na poctivé a nepoctivé? Když jste chtěli někoho pochválit, řekli jste o něm, že to je poctivý člověk. A naopak. Ve skutečném životě je málokdo úplně dokonale poctivý, ale bylo to tu jako ideál. Lidé vyhlášení svou poctivostí neměli více peněz než ostatní, ale měli více prestiže. Veksláci měli hodně peněz a žádnou prestiž. Kdybych o tom vyprávěl mladým, nevěřili by mi. V posledních 10 letech jsme se s tím slovem úplně přestali potkávat. Na plakátech čteme cosi o slušném předsedovi politické strany, ale to je něco jiného. Poctivost jako ideál zmizela.

Petr Hampl: Pohledem salámožrouta

10. 12. 2018

Můj kamarád a spolupracovník David Bohbot v rozhovoru suše konstatuje, že u nás máme desítky (!) lidí, kteří odjíždí bojovat za Islámský stát, nejspíš se tam dopouští masakrů a pak se vrací do České republiky s bojovým výcvikem a odpovídajícím naladěním. Bezpečnostní složky předstírají, že nic nevidí a politici řeší, jak potrestat ty, kdo by snad chtěli, aby se s tím něco dělalo. Multikulturní blbečkové (tzv. "elfové") to označují za hoaxy a doufají, že obětí útoků bude někdo jiný než oni osobně nebo jejich nejbližší.

10. 12. 2018

Jak poznat rozdíl mezi výbuchem lidové nespokojenosti a řáděním chátry v ulicích hlavního města? Fotografie vám moc neřeknou. Lepší je zeptat se těch, na jejichž práci země stojí. Jejich instinkt je dostatečně spolehlivý. Proto většina Francouzů podporuje žluté vesty a pohrdá Macronem. A proto se většina obyvatel ČR směje těm taškařicím na pražských náměstích, pokud s nimi kvůli kvůli tomu spíš necloumá vztek.

9. 12. 2018

Z dnešního mého rozhovoru na Parlamentkách:
V tuto chvíli je česká společnost natolik rozdělená, že není možné získávat voliče na obou stranách toho rozdělení. Fakticky příslušníci jednotlivých politických projektů sami stojí na jedné, nebo na druhé straně. Přirozeně tedy získávají voliče z té své strany, a ne z té druhé.

Venkov je naštvaný, ale na protidemonstraci nemá prostředky

8. 12. 2018

Z úvahy Petra Bakaláře o islamizaci Evropy:

V Evropě jako takové je pro některé země již pozdě, náš prostor ještě teoretickou šanci má...
To je udržitelné ale pouze za předpokladu oddělení od Západní Evropy, tedy varianta vytvoření nového útvaru (Trojmoří – Česko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, Polsko), nebo dokonce příklonu k jinému stávajícímu útvaru.
Oboje je zatím pro lidi nepředstavitelné a z říše fantazie. Ovšem bez tohoto stejně nutně spadneme do německého uspořádání, tedy k našemu přirozenému těžišti.

Petr Bakalář: Lze ještě odvrátit islamizaci Evropy? (1)

8. 12. 2018

Jestli uslyšíte, že udělení vysoškolského titulu za práci Genderové aspekty Ferdy mravencce je něčím výjimečným či okrajovým a že většina genderového výzkumu je solidní či poctivější, tak si vzpomeňte na následující.

Dr. Havelková, která tu práci vedla, byla řadu let předsedkyní Českého helsinského výboru pro lidská práva, členkou redakční rady Sociologického časopisu a publikovala řadu odborných prací i v zahraničí. Patří mezi nejrespektovanější odbornice na feminismus, jaké tu jsou.

Kdepak, genderové aspekty Ferdy mravence jsou naprosto stejně solidní jako ty zaručené zprávy o útlaku, útisku, násilí proti ženám, údajných rozdílům ve mzdách, které produkují Babišova rada pro rovnost či různé centra genderu. Na základě takových "vědeckých zjištění" jsou přidělovány miliardy a přijímána opatření zasahují do životů všech obyvatel.

Nevím, jestli vás utěší, že vědecký komunismus a německá rasová věda neměly o mnoho vyšší úroveň.

8. 12. 2018

Média se nás snaží přesvědčit, že když lidé ve volbách nehlasují pro protisystémovou opozici, znamená to, že jsou v zásadě spokojení. Až vám to zase budou říkat, vzpomeňte si na Paříž posledních dnů a na to, že demonstranty podporuje drtivá většina Francouzů.

8. 12. 2018

Martin Konvička napsal zatím nejrozumněji znějící vysvětlení kauzy BIS nebo "Zeman versus Bis", jaké jsem četl. Rozhodně doporučuji.

A zároveň doplňuji: Pokud se BIS propadá do byrokratické imbecility (aspoň zvenku to tak působí), pak to znamená, že je nepoužitelná proti jakémukoliv vnějšímu nebezpečí, ale také to znamená, že klesá její použitelnost proti lidem ve vlastní zemi. Je to ve shodě ve scénářem z Prolomení hradeb: Poroste brutalita elit, ale poroste také jejich neschopnost. Na tom je založena naděje na přežití civilizace.

MARTIN KONVIČKA: VÁLKA TAJNÝCH, PREZIDENT - A BLBOVÉ

7. 12. 2018

Méně vzdělaní lidé se někdy pošklebují středověkým mnichům, kteří bádali, kolik andělů se vejde na špičku jehly. V době, kdy vědecké práce pojednávají o genderových aspektech Ferdy mravence, by někdo mohl mít pocit, že je to podobné. Je i není.

Výpočet počtu andělů na jehle totiž obsahuje dělení dvou nul – špička jehly má nulovou plochu a anděl rovněž zabírá nulovou plochu. To ukazuje k limitám, derivacím a dalším pokročilým matematickým nástrojům. Mnich ve skutečnosti nepřemýšlel o andělech, ale řešil matematickou úlohu.

Co řeší dnešní výzkumnice při psaní o genderových aspektech Ferdy mravence? Opět narážíme na nesnadnou úlohu v pozadí. Jak udělit vysokoškolský titul studentce, která jen tak tak zvládá látku základní školy. Tím nezpochybňuji, že existují i velmi inteligentní gendertetky. Jenže ty zpravidla studují právnickou fakultu, a v jejich kapsách budou končit desítky milionů. Z genderové katedry na fakultě humanitních studií vychází jen druhořadé aktivistky, které budou celý život terčem posměchu, na slušné peníze si nesáhnou a mají význam jen jako krytí pro skutečné zločince v pozadí. Člověk by na první pohled čekal, že ty si na univerzitní vzdělání nesáhnou a že by pro ně měly být zřizovány jakési pomocné školy pro aktivistky. Jenže máme inkluzi, pomocné školy se ruší, a co tedy s nimi. Řešení už známe a umožňuje získat diplom každému, kdo porozumí knížce pro předškolní děti. Bravo!

7. 12. 2018

Dvě novinky k Prolomení hradeb.
1) Verze pro čtečky bude k dispozici do vánoc.
2) Na e-shopu již je limitovaná edice (300 kusů bez možnosti dotisku). V hezké kartonové krabici je kromě Prolomení hradeb s podpisem autora i sborník s texty Petra Bakaláře, Evy Hrindové, Ladislava Jakla, Mariana Kechlibara, Daniely Kovářové, Waltera Krafta, Hany Lipovské, Markéty Šichtařové, Alexandera Tomského a Václava Vlka).

6. 12. 2018

V úterý v Olomouci s Davidem Bohbotem. Bezpečnostní expert tam mimo jiné prohlásil, že kdyby se Erdogan rozhodl a vydal své armádě rozkaz, má za pár dnů obsazenou Evropu. Není tu žádná síla, která by ho mohla i třeba jenom zpomalit. David doporučil, abychom Turkům případně zkusili nabídnout pivo. Nejspíš to nezabere, ale lepší než nic.

Evropské země jsou tedy bezbranné, politici a média lidem lžou, že nic nehrozí a gigantické náklady na obranu končí u předraženého vybavení pro zbytečné mise. Ještě nikdy v dějinách to nebylo takhle špatné.

6. 12. 2018

Jak na to budou reagovat sluníčka? Budou na mě na besedách křičet, že takový článek nikdy nevyšel, ty informace neexistují, já jsem si všechno vymyslel, jsem lhář atd. Vsaďte se, že v celé zemi se nenajde ani jedno jediné, které změní názor. A pokud jim dojdou argumenty (což bývá po první větě), je tu ještě možnost odvolat se na Putina.
MF Dnes: Islám v Česku je z hlediska terorismu hrozbou, říkají policisté z NCOZ

5. 12. 2018

Ještě ke včerejší poznámce. Někteří lidé by měli rádi nějakou jednoduchou zásadu, kterou by bylo možné aplikovat na všechny subjekty všech typů a velikostí a na které by bylo možné založit dokonalé uspořádání státu. Jenže žijeme v nedokonalém světě a taková dokonalá zásada neexistuje.

Třeba ochrana vlastnictví. Když připustíme ničení živností a okrádání normálních občanů, jsme na cestě k nevolnictví. Když budeme přehnaně chránit vlastnictví magnátů a korporací, vypěstujeme mostra, která rovněž nastolí nevolnictví. Správné řešení pro svobodné lidi je někde uprostřed. Ale není to jednoduché univerzální řešení. Pokaždé musí být znovu hledáno. Na základě zdravého rozumu, s bázní, a s vědomím, že můžeme chybovat.

4. 12. 2018

Nevím, odkud se dojem zachycený v tom příspěvku bere, ale pro jistotu opakuji naprosto jednoznačně.

Jsem pro to, aby byl bez náhrady vyvlastněn Agrofert, veškerý majetek gangstera Bakaly, majetek všech organizací, které kdy vzaly peníze od Georga Sorose a rovněž panství Karla Schwarzenberga. Ochrana vlastnictví je nástrojem pro ochranu lidské svobody. Pokud začnou velké majetky lidskou svobodu nadále ohrožovat, není žádný důvod je chránit.

4. 12. 2018

Z odpovědi na dotaz, proč občas používám namísto neomarxista termín "neobolševik":

Ruští Bolševici představovali tu nejhorší zločineckou chátru, jakou se podařilo najít. Nenáviděli Rusko, nenáviděli ruské lidi, nenáviděli jejich život, nenáviděli celý svět, včetně sama sebe. Proto jim také Němci pomáhali - věděli, že jsou schopni v Rusku způsobit pohromu větší než jakékoliv zbraně hromadného ničení. A byl to správný odhad. Přesněji řečeno, Němci Bolševiky ještě podcenili.

Opravdu vám to nic nepřipomíná?

Neomarxista nebo neobolševik?

3. 12. 2018

Ladislav Jakl a Folimanka Blues včera Na slamníku.

3. 12. 2018

Křesťané obecně a katolíci zvláště žili po staletí v temnotě, dokud jim marxisté nevysvětlili podstatu stvoření nebo tak nějak. Tvrdí - a teď se podržte - plzeňský biskup Tomáš Holub! Celý tradiční a biblický pohled na muže a ženu byl špatně. Ale už má řešení: "neideologicky koncipovaná genderová studia". To budou, panečku, lítat granty! To se nám to hoduje, když nám daňoví poplatníci dopřávají.

To už není ani k smíchu. Vidět takovou degeneraci je hodně smutné. Ani poznámka o tom, jaké z 56 pohlaví si teď pan biskup vybere, mi už nějak nepřipadá vtipná.

Gender: Je třeba odlišovat, ale ne oddělovat

3. 12. 2018

Z britských základních škol bylo v loňském roce vyloučeno skoro 5000 (!) dětí na základě obvinění z rasismu. S většinou z nich se to potáhne celý život. Nedostanou šanci na slušné vzdělání a na slušnou práci. Podobně jako tomu bylo v komunistických zemích. S tím rozdílem, že v dnešní Británii jsou dopady na osobní život daleko těžší. A v kolika případech proběhlo disciplinární řízení se záznamem v kádrovém posudku a nedošlo to až k vyloučení? To statistika neříká.

Sluníčka budou tvrdit, že je to hoax (jako pokaždé, když narazí na nepohodlnou skutečnost), ale uvádí to jejich nejposvátnější zdroj - The Guardian.

Record number of UK children excluded for racist bullying

2. 12. 2018

V britské UKIP proběhlo další kolo sporů. Předseda strany
Gerard Batten začal spolupracovat s Tommy Robinsonem, Nigel Farage se pokusil zorganizovat Battenovo odvolání. Širší vedení strany Battena jednoznačně podpořilo.

Jednání Farageho, který postupně spěje do pozice kůlu v plotě, ale vysvětluje také pozici "konzervativní části" Svobodných v ČR. Jejich postoj je pryč z EU, ale zároveň maximální vstřícnost k islámu, až do případné plné islamizace. Jak kdysi řekl Petr Mach, "nikdy nepřipustím, aby u nás bylo jedno náboženství diskriminováno" (při debatě o islámu). Přitom jiné jeho postoje jsou velmi rozumné. Takže pozor příští rok při eurovolbách.

Controversial Ukip leader Gerard Batten backed by national executive

2. 12. 2018

Z nedávné analýzy pro Institut VK:

Prezident Donald Trump podnikl řadu správných kroků, ale nezdá se, že by byl schopen vypnout mechanismus destrukce. A to zejména proto, že se znovu a znovu ukazuje, že neokonzervativci, kteří dnes v Republikánské straně převažují, sice odmítají nejhorší výstřelky neomarxismu, ale celkově jsou s vývojem spokojeni a nejsou ochotni připustit zásadní změnu trendu.

Postupně se hroutící Spojené státy americké tak představují hrozbu pro celý svět. Nejen proto, že jejich obrovská vojenská moc se vymkla kontrole a že napříště může být terčem „humanitárního bombardování“ víceméně kdokoliv. Ještě větší problém představují nejrůznější nátlakové skupiny, aktivity bláznivých miliardářů a programy „rozvoje“ či „podpory demokracie“, které z Ameriky vycházejí a které ničí společnosti v řadě jiných států.

Petr Hampl: Poznámky k příjmovému aspektu amerických voleb

1. 12. 2018

Včera v Břeclavi byla řeč o vývoji skautského hnutí a spoustě dalšího. Diskuze místy hodně vzrušená, ale v mezích slušnosti.

1. 12. 2018

Z rozhovoru pro parlamentky:

Jenže jakmile vznikne taková společenská vrstva (elita), začnou v celé společnosti vznikat skupiny, které mají ambici stát se součástí této nové aristokracie. Napodobují tedy její životní styl, chování a návyky, včetně těch vymytých mozků. Logicky je jich nejvíce mezi mladými lidmi a logicky je jich nejvíce na humanitních vysokých školách. Beztvará neosobní dokonale manipulovatelná masa. Dnes křičí proti Babišovi, zítra budou křičet proti Kalouskovi, pokud to panstvo uzná za potřebné.

Elity s tím pochopitelně cíleně pracují a dávají okázale najevo, jak velká odměna čeká ty nejlépe přizpůsobené. Před pár dny třeba proskočila zpráva o tom, že historik Michal Frankl byl za proimigrační propagandu odměněn 52 miliony korun, které může rozdělit mezi sebe a své blízké spolupracovníky. To je více peněz, než kolik si Andrej Babiš přisvojil v kauze Čapí hnízdo! O takovou cenu se soutěží! To už stojí za to vzdát se nezávislého myšlení. Zejména, když je to podpořeno masivní propagandou.

Petr Hampl si to vyřídil s neobolševiky: Zemana nám ve světě mohou závidět. Kalouskova sprostota. Kdo ovládá velká média, může manipulovat tupým davem

1. 12. 2018

Hlavní ideolog světového povstání proti neomarxistickým elitám Steve Bannon se po čase v něčem shodl se svými levicovými oponenty. Tedy s těmi rozumnějšími.

Velké technologické firmy jako Google, Apple, Facebook či Amazon potlačují inovace, brání vytváření pracovních míst a ohrožují občanské svobody. Je zapotřebí jednat. Steve Bannon navrhuje část těch gigantů nuceně rozdělit na malé vzájemně si konkurující firmy. A co takto rozdělit nejde, to znárodnit.

Nevím, jestli je to nejlepší řešení. Nerozumím té problematice dost podrobně. Ale v každém případě to zní logicky. A v každém případě to ukazuje obrovský rozdíl mezi lidmi schopnými přemýšlet o problémech a tím, co se v Česku označuje jako "pravice" a v Americe jako "neocons" - hnutí založené na mechanickém opakování frází z 18. století. Každý, kdo je přemýšlivější než oni, je podle takových "pravičáků" komunista nebo etatista. A přemýšlivější než oni je téměř každý.

Break Up Big Tech, Say Steve Bannon and Robert Reich

30. 11. 2018

V rozhovoru pro Hlavnespravy.sk se věnuji migračním paktům.

Pre mňa ako pre sociológa je zaujímavé, že je možné, aby bol takýto dokument vyhotovený a aby bol schválený bez toho, že by ho ktokoľvek vôbec čítal. Keď Hitler presadil tzv. splnomocňujúci dekrét, bola to veľká a viditeľná udalosť. Migračné pakty majú veľmi podobný dopad na život ľudí, ale takmer boli schválené bez toho, aby si to niekto vôbec všimol.

Sociológ Hampl: Pakt OSN je absolútne neobhájiteľný, predstavuje desivé zlyhanie expertov. Je to ako za najhorších komunistických rokov

29. 11. 2018

Jaký zásadní odkaz nám zanechal Václav Havel?

Zanechal nám poučení: Když necháte v chodu systém, který generuje agresivní nafoukané darmošlapy nebo třeba zbabělé ubožáky, ona se už pak najde nějaká ideologie, která zdůvodní, že právě tak to je správně. Nejspíš to nebude ideologie nijak humánní ani jinak pozitivní.

Jak se prosazují totalitní ideologie: Případová studie

28. 11. 2018

Dnes je výročí tzv. "sarajevského atentátu" - události, která se ve světle jiných faktů ukazuje jako možná vůbe nejdůležitější předěl v moderních českých dějinách.

Dnes již není pochyb o tom, že na organizaci událostí 17. listopadu 1989 a následné změně moci se významným způsobem podílela Státní bezpečnost, velmi pravděpodobně ve spolupráci s některými zahraničními rozvědkami. Je už také jisté, že právě tyto skupiny vybraly havlovské disidenty jako příští vládce, kteří měli postupovat po jelcinovsku, tedy vydrancovat zemi a vše předat nadnárodním finančním skupinám. To není konspirační teorie, to jsou v tuto chvíli čistá fakta.

Jenže jim do toho o rok později vstoupil nenápadný úředník a ekonom Václav Klaus, ze kterého rychle (a překvapivě) vyrostl bojovník a státník, který havlisty ve svobodných volbách zcela smetl. Najednou vše bylo komplikovanější, o vše se muselo bojovat, a místo nadvlády korporací byl vytvořen obrovský prostor pro české podnikatele (do kterého desetitisíce lidí s nadšení vstoupili).

Havlistické estébácké struktury ovšem nepřestaly pracovat a výsledkem byl puč, který byl zorganizován lidmi kolem Václava Havla a ve kterém hráli klíčovou roli významní funkcionáři ODS Jan Ruml a Ivan Pilip. Následoval pád vlády vzešlé ze svobodných voleb a jmenování Havlovy úřednické vlády, která začala s masivním předáváním majetku nadnárodním korporacím, a celkové drancování země, jaké nemá v českých dějinách obdoby. V dalších fázích pak likvidace státní suverenity a postupné oklešťování občanských svobod.

27. 11. 2018

Dostal jsem dotaz, proč není Sdružení bílých heterosexuálních mužů zastoupeno v Radě vlády pro rovnost mužů a žen.

Žádali jsme o to zastoupení přímo pana premiéra. Datovou schránkou, takže to nejspíš řešil sekretariát. Nestáli jsme jim ani za odpověď. Pak jsme se dotázali právníka a ukázalo se, že pan premiér nemá povinnost nám odpovídat. Takže ni nenaděláme.

Zkrátka, Andrej Babiš podporuje genderovou ideologii. Dlouhodobě a konsistentně. Tohle není jediný případ, kdy se tak projevil.

27. 11. 2018

Kdo to říkal, že se máme tak dobře, jako ještě nikdy a že si toho nevážíme?

Novinky: Bezdomovců je v Čechách dvakrát víc, než se dosud uvádělo

27. 11. 2018

Můj hlavní (soukromý) profil opět zablokován na 30 dnů. Tentokrát za tři roky staré tvrzení, že NENÍ přímé souvislosti mezi rasovou příslušností a pácháním zločinů.

27. 11. 2018

Jaromír Soukup závádí komentáře a la Infowars. To je formát, který tu dosud chyběl a bez kterého není demokratická diskuze úplná. Dobrá práce!

26. 11. 2018

Pro muslimy je sex s otrokyněmi ve stejné morální kategorii jako skromnost, pravdivá mluva či věnování peněz na islámskou charitu. Není s ním spojena žádná vina a je z morálního hlediska v pořádku, protože ho korán povoluje.

Centrum pro studium politického islámu: Sex s Evropankou jako odměna muslimovi za účast v džihádu

25. 11. 2018

24. 11. 2018

Na Protiproudu vyšla kompletní kapitola z Prolomení hradeb. Píše se v ní mimo jiné:

Přesně takové prostředí (jako na dekadentních královských dvorech) je dnes replikováno ve skleněných palácích korporátních centrál, ministerstev, centrál nadnárodních neziskovek či organizací jako Evropská unie, Světová banka, OSN a podobně. Ve světě obleků, kostýmků a powerpointových prezentací. Pokud se vám zdá takové tvrzení přehnané, projděte si některou z mnoha tisíc brožurek o tom, jak být úspěšný v zaměstnání (rozuměno: jak být úspěšný ve vyšších patrech byrokratické organizace). Nenajdete tam rady, jak dělat dobře svoji práci. Soustředí se výhradně na to, kam si sednout při poradě, aby si vás všimli vyšší manažeři. Jak si vybírat přátele. Které fráze pronést při prezentaci. Jak se nejsprávněji obléknout. Nebo dejte pár hodin procházení příspěvků na sociální síti LinkedIn. Rychle uvidíte, že celé řemeslo vysokého manažera spočívá pouze ve dvou věcech. Za prvé, perfektně odhadnout rozložení moci. Za druhé, vlichotit se těm správným lidem. Liší se to snad nějak od dekadentních královských dvorů?

Světu vládne nová aristokracie: Brusel a Washington jako nové královské dvory? Současné globální struktury připomínají spíše dvůr krále Ludvíka XVI., ne krále Artuše.

23. 11. 2018

Momentka z USA. Rozhovor zájemce o byt a obchodnice.

"Jaké je rasové složení obyvatel tohoto bloku?"
(člověk by řekl, že je to docela podstatná otázka, když se rozhodujete, zda se někam nastěhujete. Rozhovor se odehrává mezi čtyřma očima, plus je tam jeden český sociolog).
"Zastáváme zásady rasové a kulturní rozmanitosti. Nezjišťujeme takové údaje o svých zákaznících. Ale i kdybych to věděla, neřekla bych vám to, protože je to ilegální."

Po chvíli ale obchodnice tiše doplní informaci, že mnohem víc zákazníků má kontakty do Kanady než do New Yorku. Lidé znalí situace si z toho dokážou odvodit pravděpodobné rasové složení.

To jsou současné USA. Někteří krajané přiznávají, že zde nemají více svobody, než kolik měli v komunistickém Československu, z něhož utíkali.

22. 11. 2018

Autor a čtenáři Prolomení hradeb v Seagate Beach Club (Delray, Florida).

21. 11. 2018

Feministická revoluce požírá vlastní děti. "Monology vagíny" byly zakázány. Ne proto, že by to bylo nechutné a stupidní, ale proto, že by se mohly cítit dotčeny ty "ženy", které žádnou vagínu nemají.

Připravte si hodně popkornu. Bude zábava.

Michigan College Cancels ‘The Vagina Monologues’ Because ‘Not All Women Have Vaginas’

21. 11. 2018

Mezi besedami v Tachově a Břeclavi jsem si střihnul Boca Raton na Floridě. Pozorní posluchači, kteří už mou knihu znali, a někteří ji dokonce četli opakovaně. Ale také úžasně milí lidé. Je zajímavé, že lidé, kteří z českých zemí odešli před desítkami let, jsou větší vlastenci než mnoho těch, které potkáte třeba na pražských ulicích. A řada z nich má za to, že jejich vlast je po 20 letech zapojení do globálních struktur v horším stavu, než když ji za bolševické vlády opouštěli. Vztek a bezmoc. Stejně jako doma.

20. 11. 2018

Z rozhovoru, který se tentokrát nevešel na parlamentky, tak jsem ho pověsil aspoň na svou stránku:

Ale vždyť se žádná průlomová věc neodehrála! Bylo natočeno jedno zmatené hysterické video. To bude padat vláda pokaždé, když nějaký youtuber něco natočí?

Kauza Čapí hnízdo se zdá být jasná už delší dobu. Andrej Babiš čerpal eurodotace a přitom podváděl. Nedělal tedy nic nestandardního. Rozkrádání a falšování výkazů je přece základem a podstatou eurodotací. Krade se přímo v Evropské komisi a krade se na všech úrovních pod nimi. Krade se ve všech zemích, kam evropské dotace míří. Ukažte mi v celé Evropě jeden jediný projekt, kde nejsou zfalšované výkazy! Nenajdete takový.

Pokud to někomu vadí, nechť navrhne zákon zakazující čerpání evropských dotací. Prospělo by to české ekonomice a prospělo by to i morální úrovni společnosti. Jenže všichni ti kritici Čapího hnízda sami jedou ve velmi podobných projektech. Voliči to vyhodnotili velmi správně tak, že Čapí hnízdo je uměle vytvořená kauza.

Když mohou kavárenští povaleči trávit veškerý čas agitací, ohrožuje to demokraciii

18. 11. 2018

Plnou odpovědnost za včerejší potupení svátku 17. listopadu nesou Andrej Babiš a Alena Schillerová. Mají pravomoci dostatečné k tomu, aby sorosovské neziskovky úplně odřízli od peněz. Místo toho ale zanedbali svou povinnost a dávají těm zločincům volné pole. Že se to nakonec obrací proti nim, to nic nemění na tom, že je jejich chyba.

17. 11. 2018

Když jsme před 29 lety demonstrovali proti komunistickému režimu, tak jsme chtěli:

1) Svobodné volby.

2) Občanské svobody, na prvním místě svobodu projevu

3) Aby o českých věcech rozhodovali naši občané a ne nějaká vrchnost z ciziny.

Dnes budou na Václavském náměstí demonstrovat lidé, kteří chtějí zrušit výsledky relativně svobodných voleb, chtějí zavést cenzuru, zlikvidovat občanské svobody a chtějí, aby české záležitosti byly řízeny z Bruselu a Berlína.

16. 11. 2018

Když se dostane do problémů normální firma, zmenší kanceláře, zruší služební auta, propustí část sekretářek, přestane vyplácet prémie a možná i budou muset zvládnout práci v méně lidech. Když se dostanou do problémů nenažraní divadelníci, nechají si všechny bonusy a výhody a přestanou hrát divadlo (nebo to aspoň omezí). Až vám někdo bude vyprávět, že státem placení umělci to dělají kvůli lásce k umění, vzpomeňte si na tenhle případ. Brněnští umělci cítí hlubokou lásku k dotacím, nějaké divadlo je vlastně ani moc nezajímá.

Podle divadelního ředitele jsou jeho divadla "dlouhodobě podfinancována". Ve skutečnosti dává město Brno na podporu umění (tedy převážně na podporu divadel) víc než na školství a bezpečnost dohromady.

Bylo by normální, že po takovém prohlášení ředitel na hodinu skončí. Jenže na brněnském magistrátu dnes vládne koalice, jejímž ideovým základem je zbabělost. Než by riskovali konflikt s rozběsněnými umělci lačnícími po dotacích, splní všechny jejich požadavky.

MF Dnes: Pokud nedostaneme víc peněz, seškrtáme premiéry, zní z brněnských divadel

15. 11. 2018

Ještě, že to dopadlo takhle, a že ten migrant neublížil třeba nějakému nevinnému člověku ze sousedství.
(“Úspěšně integrovaný imigrant” v Německu zavraždil člověka, který ho u sebe ubytoval)

15. 11. 2018

Když cílíte na nejhloupější skupinu voličů v zemi, můžete si dovolit naprosto cokoliv.

15. 11. 2018

Myslím, že Martin Konvička to přehnal, když píše, že libertariáni jsou hnusnější než džihádisté a eurosluníčka, ale perfektně si všimnul klíčového principu.

Zároveň s tím, jak splývají státy a korporace, logicky splývají také extrémní zastánci státního teroru (Zelení) a extrémní zastánci korporátního teroru (u nás Svobodní a část ODS). Obě ty skupiny se shodnou na požadavku, aby běžní občané byli zbaveni všech práv, podrobeni převýchově a detailnímu dohledu. Rozdíl je pouze v definici dobra, k jakému to má směřovat. Podle neomarxistů to je záchrana planety nebo alespoň ledních medvědů, podle anarchokapitalistů, libertariánů a "pravicových liberálů" jsou tím dobrem korporátní zisky. V praxi v tom není žádný rozdíl, protože planeta je pokaždé zachraňována přesně tím způsobem, který vede k nejvyšším manažerským bonusům.

Martin Konvička: S kým bych na pivo fakt nešel

15. 11. 2018

Je bláznivé chytat džihádistu v Jordánsku a vozit ho před český soud, který ho osvobodí nebo vyměří symbolický trest. Logické by bylo vyřídit to s ním na místě, bez soudu.

14. 11. 2018

Z rozhovoru pro parlamentky:

Ale tady přece nejde o žádné zničení premiéra! Že bude Miroslav Kalousek a pár jeho nohsledů běhat s tibetskou vlajkou po Václavském náměstí, že Pavel Šafr napíše nějaký urážlivý komentář a že pár méněcenných poslanců pronese hysterické projevy, nic z toho Andreje Babiše nepoškodí. Naopak mu to přinese vlnu sympatií veřejnosti, a určitou mobilizaci příznivců. Tedy pokud si toho někdo všimne. Když je týden neklidu každé dva měsíce a vy musíte chodit do práce, po čase to přestanete sledovat.

14. 11. 2018

Analytici Gartner předpokládají, že do 15 let skončí většina "tradičních firem", jako jsou banky a hotely. Jiné predikce dávají podobný obraz. Spějeme ke světu, kde bude existovat jediná megakorporace dodávající veškeré produkty a služby. Pokud budou nějaké jiné podniky, tak pouze jako dodavatelé této megakorporace (a plně na ní závislé). Světová vláda splyne s managementem té korporace, národní vlády nebudou.

Pro vrcholové manažery to nebude žádná změna. Pouze dostanou nové vizitky a někteří z nich si vydělají spoustu peněz na "fúzích" a "programech slučování firemních kultur." Nižší manažeři skončí na ulici, ale ti si to teď ještě nepřipouštějí a horlivě spolupracují.

Nadměrná koncentrace a příliš volný pohyb kapitálu způsobuje už dnes chudnutí obyvatel. A podle všeho se to bude zhoršovat. Celé by to samozřejmě nemohlo probíhat, kdyby to nebylo v zájmu vrcholových managementů. Čím větší koncentrace, čím složitější organizace, tím více prostoru pro manipulaci a mocenské hry. V tom jsou nepřekonatelní a vědí to o sobě.

Jenže si neuvědomují, že konečné slovo nakonec stejně budou mít džihádisté.

Gartner says 80% of heritage companies will fail to survive

13. 11. 2018

A dnes něco pro zasmání: "Nizozemský antropolog Piet de Vries je přesvědčen, že ve starověkém Řecku a v kultuře Vikingů bylo mužské kojení běžným jevem, moderní společnost jen tuto techniku zapomněla. Podle něho stačí, když si muž bude pravidelně masírovat bradavky, a mléko se mu po čase spustí.

13. 11. 2018

Arcilháři ze Sorosova serveru Manipulátoři to zase jednou přehnali. Existence dokumentu EU, který počítá s přidělením 68 milionů migrantů do České republiky (a 3,8 miliardy do celé Evropy) je prý "hoax". Jenže, když si ten článek otevřete, sami jeho sluníčkový autoři musí připustit, že ten dokument na stránce EU opravdu visí a že tam čísla tam uvedena jsou.

Takže proč je to "hoax"? Za prvé prý proto, že ta čísla nejsou uvedena v celém dokumentu, ale jen v jedné tabulce. Jak může být číslo uvedeno "v celém dokumentu"? To má být opakováno v každém odstavci?

Za druhý prý proto, že ten dokument řeší pouze přerozdělení 250 000 migrantů z roku 2010 a není o další migraci. A to už je hanebná lež. Ten dokument je o "mechanismu", tedy o vytvoření stálého proudu přidělování migrantů. To je ostatně už v názvu dokumentu.

Proč si s tím tedy vůbec dávají práci? Aby vymyté mozky z pražské kavárny měly co papouškovat. Ty lidi vůbec nezajímá, jaká je pravda. Chtějí jen dostat předepsanou odpověď a mechanicky ji opakovat. To jim "manipulátoři" umožní. Název toho serveru je vlastně docela výstižný, co?

Manipulátoři: HOAX: Studie nevládních organizací navrhuje přijmout do Evropy miliardy lidí

13. 11. 2018

Václav Klaus Mladší:
Tato vláda neměla mou důvěru při svém vzniku.
Nemá mojí důvěru. Jen minulý týden podpora Fiskálního paktu (brána k euru), Karenční doba, Zákon o sportovním úřadu ...
Nezastavení šíleného mrhání peněz ve školství - tzv. reforma (z dramatického nárůstu výdajů - zbyde na učitele ani ne polovina) ...

Čili nechci tuto vládu.
Ale rozebírat rodinné vztahy jiných osob nebudu (natož veřejně).

A to i přesto, že na mne Babišovy Lidové noviny jedou tvrdou kampaň.

13. 11. 2018

Některé věci jsou tak děsivé, že se jim zdráhá uvěřit i otrlý euroskeptik. A přesto se potvrzují. Tak například opravdu existuje dokument Evropské unie z roku 2010, který počítá s možností umístit na území ČR 68 milionů migrantů. To není legrace ani omyl. 68 milionů! Nevím, jestli vás utěší, že pro Německo se počítá s číslem něco přes 400 milionů.

Ten dokument nebyl zpochybněn, nekritizoval jej žádný novinář ani analytik. Stal se jedním ze stavebních kamenů migrační politiky EU. Až zase někdy uslyšíte, že migrace vyžaduje evropské řešení, vzpomeňte si na to. 68 milionů!

Dokument publikovaný na stránce Evropské komise jako "schválená verze".

12. 11. 2018

Z 27 pachatelů masových vražd jich 26 nevyrůstalo se svými otci. To neznamená, že by z každého kluka, jehož rodiče se rozvedou, měl vyrůst vrah. Ale ukazuje to, že rozpad vztahu rodičů má negativní dopad na vývoj. Ostatně, potvrzuje to i řada jiných výzkumů. Někteří kluci jsou tak odolní, že to zvládnou, ale u tisíců jiných to znamená zhoršený prospěch, nižší šance v zaměstnání, trochu víc problémů v manželství. Vlastně se ani neví, že ten kluk mohl mít o kousek lepší život, kdyby se jeho rodiče nerozvedli.

Ann Coulter to kdysi shrnula tak, že když kluci vyrůstají bez otců, působí to větší společenské škody než kouření. Moudrá sociální politika by dávkami odměňovala za to, že rodiče zůstávají spolu, nikoliv za rozchody a rodičovství mimo manželství.  Současné nastavení pravidel a dávek je zvrácené, protože motivuje k takovému jednání, které je pro děti nejvíc destruktivní.

Patheos: Of the 27 Deadliest Mass Shooters, 26 of Them Had One Thing in Common

11. 11. 2018

Asi jste si všimli posunu, kterým prošla popkultura - od doby, kdy hvězdy také dělaly občas nějaký skandál, do doby hvězdiček, které dělají jenom skandály, aniž by k tomu uměly zpívat, hrát, tančit nebo cokoliv jiného.

Rád bych se mýlil, ale jako by tím samým procházelo české školství. VK mladší se stal celebritou, protože skvěle učil matematiku a jeho gymnázium dosáhlo nejlepší úrovně výuky v zemi. Srovnejte s novou hvězdou české pedagogiky ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem. Jeho škola dosahuje průměrných výsledků, většina lidí ani neví, co on sám učí, ale nechává zakopávat obraz prezidenta, je zapojený do všech možných i nemožných grantových projektů a školu přeměnil v centrum politické agitace. To stačí, aby se stal celebritou a zejména, aby vydělával podstatně víc než oni naivní ředitelé, co ztrácí čas kvalitou výuky.

To není jenom o jednom vychytrálkovi z Teplic. To je o celkovém nastavení systému.

10. 1. 2018

Žilo se lidem před 30 lety lépe než dnes? U nás je ta otázka spojena se sporem o pozdní husákovský socialismus. Jenže i většina těch Italů, Francouzů a západních Němců, která má srovnání, se shodne na tom, že v 80. letech se lidem žilo lépe.

Podle všeho nejde ani tak o socialismus nebo kapitalismus, ale o to, že Západ vstoupil do destruktivní fáze vývoje. Ze světa národů se stává svět globální elity a bezmocných zotročených mas. A to, co zažíváme, je podle všeho jen začátek. To není konec dějin, to jenom znamená, že potřebujeme další restart systému (někdo tomu říká "revoluce").

Když tím článkem procházíte, všimnete se typické elitářské poznámky redaktorky. Ta (nejspíš nějaká velmi mladá a velmi ambiciózní slečna) vůbec neuvažuje o možnosti, že by ti zkušenější mohli mít pravdu! Nepřipustí to ani jako teoretickou možnost. To, že všichni se mýlí, je pro ni fakt, který už nemusí být dále zdůvodňován.

Takže já jako starší pán vzpomínám třeba na dobu, kdy novináři museli osvědčovat určité analytické schopnosti a kdy byl žánr "zpravodajství" oddělen od žánru "názorový komentář." Tehdy jsme totiž všichni věděli, že právě v tom spočívá rozdíl mezi poctivou novinařinou a propagandou. Jó, to vám byly časy.

Novinky.cz: Nejvíce vzpomínají na staré zlaté časy Italové, nejméně Poláci

10. 11. 2018

Pro pohodové večery doporučuji tuhle knížku Ladika Větvičky (snad to přepisuji z ostravštiny správně), kde se dozvíte shrnutí "vědeckých výzkumů rozdílů mezi ženským a lidským mozkem" a další zajímavá moudra z ostravské hospody. Fakt je to zábavné. I pro manželky, když jsou inteligentní a mají smysl pro humor. Jenom přemýšlím, zda po přijetí istanbulské úmluvy bude renegát Větvička nejprve stažen z kůže a potom rozčtvrcen nebo zda to proběhne v opačném pořadí.

9. 11. 2018

Takže už je potvrzené. Vláda odmítla migrační pakt! Získali jsme čas. Bude pokračovat "jenom" postupná výměna obyvatel provázená islamizací a máme ještě několik let na změnu trendu. V případě přistoupení k paktu bychom tu do roka mohli mít milionovou islámskou komunitu a nebyla by žádná šance zvrátit vývoj, jaký probíhá na západ od nás. Tedy vyhlazení celých národů během jedné až dvou generací.

Je to mnohem důležitější, než třeba skvělý výsledek v senátních volbách. Proč jsme uspěli? Protože zafungovalo několik věcí naráz. Navzdory blokacím a masivní propagandě se podařilo šířit informace, co ty dokumenty ve skutečnosti obsahují. Lži o tom, že strašíme, že jsou hoaxy, že jsme všichni Putinovi agenti atd., ty vůbec nezabraly. Za druhé. Informace se šířila přesně mezi těmi skupinami voličů, na kterých je Babiš závislý. Za třetí. Nedávné volební nevítězství ANO mu ukázalo, jak je jeho pozice křehká. Za čtvrté. Odmítly i daší státy. Za páté. Merkelová končí a ještě za ní není silný nástupce.

9. 11. 2018

Kdybych zničil občanský průkaz, můžu se na základě čestného prohlášení zaregistrovat jako důchodce a přestat už konečně chodit do práce? Když může být 30letému Afghánci 15, proč by mi nemohlo být 75?

8. 11. 2018

Tenhle rozhovor s Větvou rozhodně stojí za přečtení. Nejen kvůli komentářům k českému dění, ale také kvůli perfektnímu shrnutí toho, co se stalo v Rusku.

V roce 1999 bylo Rusko na kolenou. Zničené, zdecimované, s rozvrácenou ekonomikou, děsivou bídou a demoralizovaným obyvatelstvem. Byli na tom mnohem hůř, než jsme na tom dnes my. Nesrovnatelně hůř.

Potom globalisté udělali chybu a skupina kolem Vladimíra Putina byla perfektně připravená. Jednali rychle a rázně, během pár let udělali z Ruska skutečně nezávislou hrdou zemi, kterou její obyvatelé milují, a kde žijí tak blahobytně a svobodně, jako ještě nikdy v dějinách. Blbečci z Pražské kavárny se posmívají, že Rusko není dost bohaté - jenže v době, kdy Rusko jednalo podle návodů západních "demokratů", bylo na pokraji hladomoru.

Je dobré si to připomínat, protože je povzbuzující, jak rychle se může vzpamatovat, má-li dobrou vládu. Ale nemělo by nám kvůli tomu uniknout, že Putin hájí zájmy Ruska, nikoliv zájmy Česka.

Chlupaty bezdomovec z Holandska a nevyrazny uředniček z Ruska. Znate je?

8. 11. 2018

Je-li Hamáček esencí zbabělosti, křiváctví a ubohosti, co to vypovídá o těch, kdo si ho zvolili předsedou?

8. 11. 2018

Z druhé části recenze (překvapivě férové) Prolomení hradeb na multikulturním serveru Dingir:
Kniha je hodna pozornosti každého, kdo se nad současnou situací v Evropě zamýšlí, i kdyby nesouhlasil třeba s žádnou z tezí, kterou v ní autor obhajuje. Sám je předkládá k diskusi a falzifikaci. Argumentovat proti uvedeným názorům je ovšem těžší, než jen vytrhnout nějaké výroky z kontextu a pak vykřiknout „Fuj, xenofob!“ (viz např. zde). Ostatně jedna z těch tezí říká, že „tou nejsilnější zbraní Západu byla vždy schopnost diskuse“ (s. 255). Proto by mne děsila představa, že vedení instituce, která má být v čele kultivace této hodnoty, totiž univerzita, vytváří jakýsi nový index nežádoucích knih.

„Prolomení hradeb“: recenze jedné kontroverzní knihy, část 2.

7. 11. 2018

Včera v Tachově s česko-izraelským bezpečnostním expertem a mým dobrým kamarádem Davidem Bohbotem. Společné besedy budeme pořádat častěji, nejbližší 3. prosince v Olomouci.

7. 11. 2018

Shrnutí včerejších amerických voleb. Kongresová většina bude nadále proti Trumpovi. Zmizí pár solidních neokonzervativců v drahých oblecích, objeví se pár anticivilizačních extrémistů. Praktický dopad té změny je ale nulový, protože obě skupiny už dosud podporovaly stejná opatření a stály za nimi stejné síly - nadnárodní bankovní skupiny, korporace a džihád.

6. 11. 208

Podruhé v krátké době volám Bravo na text Petra Robejška. Tentokrát mu patří obdiv za odvážné stržení modly "Radkin Honzák". Modly, jejíž faktické intelektuální výkony naprosto neodpovídají pověsti, která je kolem ní vytvářena.

6. 11. 2018

Podle redaktorů Respektu planetu nejvíc ohrožuje rodina s hodně dětmi, co často létá do New Yorku. Vychází mi to na manželství biomatky a vysokého korporátního manažera.

Souhlasím, že takoví lidé představují hrozbu. Ale ne svou spotřebou, nýbrž svým naučeným imbecilismem a neutuchající potřebou neustále něco vnucovat normálním lidem. Konec konců, právě v téhle skupině je víc čtenářů Respektu než kdekoliv jinde.

6. 11. 2018

Istambulská úmluva chce odstranit násilí na ženách tím, že všem zemím vnutí ta opatření, která ve Skandinávii a jinde na západě vedla ke strmému růstu počtu znásilnění.

Historická zkušenost je ostatně jednoznačná. Když muži ztratí příliš mnoho ze své agresivity, stanou se jejich ženy obětí násilí. Ze strany jiných mužů, kteří svou agresivitu neztratili.

6. 11. 2018

K povzdechům nad tím, že se muži stávají zbytečnými, si dovoluji připomenout, že existuje činnost, pro kterou evoluce mužský mozek připravila téměř dokonale - zabíjení jiných lidí. A je příliš mnoho náznaků, že vstupujeme do období, kdy právě tahle činnost bude základní podmínkou přežití.

6. 11. 2018

Je zajímavé, že redaktoři Respektu vědí naprosto přesně, jak se mají omezit všichni ostatní. Tuším, že všichni ostatní by zase měli spoustu dobrých nápadů, jak omezit redaktory Respektu.

Hana Lipovská:

Prý můžeme zachránit planetu.
Psali to v Respektu.
Je to snadné. Stačí prý mimo jiné:

1. Omezit počet dětí,
2. nejíst maso,
3. vynechat jeden let do New Yorku a zpátky,
4. vyměnit auto se spalovacím motorem za hybridní,
5. nepoužívat auto.

Vskutku geniální:
nejprve vyměním auto za nové,
vzápětí ono nové auto přestanu používat
vymřu po přeslici
a nakonec jako chudokrevný vegan vymřu úplně.

Jen kvůli tomu létání mám trochu hlavu v pejru.
Omezit počet letů na mínus jeden nezvládnu.

Většina obyčejných lidí ovšem jí maso,
aby si zachovala zdraví a život,
má děti, aby zachovala rod
a hlavně nenaslouchá environmentalistům,
aby si zachovala zdravý rozum.

Země totiž - stejně jako všechno ostatní -
má smysl pouze ve vztahu k člověku.
Země bez člověka bude tak trochu pro kočku.

5. 11. 2018

Když si někdo napíše na plakáty "nejsem vítač," můžete se s naprostou jistotou spolehnout, že to je nejen zarputilý vítač, ale taky bezcharakterní podvodník. Posledním příkladem je Mirek Topolánek, který ještě před pár měsíci vedl antiimigrační volební kampaň, a dnes zjistil, že "migrovat je právo staré, jak lidstvo samo."

Možná je lidské právo migrovat do nějakého topolánkova, ale rozhodně ne do České republiky!

4. 11. 2018

V poslední době po mě na webu neustále chtějí, abych prokázal, že jsem lidská bytost a nikoliv robot. Tak bych se asi měl ukázkově rozněžnit nad osudem opuštěného koťátka, nebo ne?
Jenže lidskost se dokazuje schopností opsat nějaká čísla. Nepřipadá vám někdy svět bláznivý?

3. 11. 2018

Rýsuje se slušná naděje, že česká vláda odmítne přistoupit ke globálnímu paktu o migraci. To je naprosto skvělé a ukazuje to, o co je Babišova vláda se Zemanem v zádech menším zlem než "demokratická opozice." Vláda ODS-TOP-STAN-KDU by k migračnímu paktu přistoupila.

Smutnější stránkou ale je hádka o to, čí je to zásluha. Není to nakonec jedno? Myslel jsem, že to všichni děláme, protože nechceme, aby naše země byla během jednoho či dvou let zaplavena migranty. Takhle jsme získali odklad. Nevím, jak ostatní, ale já jsem s tímhle výsledkem naprosto spokojený.

Ty spory ale ukazují jeden podstatný problém české antisystémové opozice. SPD jen nerada spolupracuje s nepolitickými vlasteneckými skupinami, ty bez její podpory nedokážou vyrůst a SPD bez nich nevyhrává volby. Doufejme, že se to podaří překonat.

Mimochodem, ty poslední události jasně potvrzují, že předseda ČSSD Jan Hamáček cíleně lhal a že se pokusil zaplavit ČR migranty. Jestli ho socani po téhle blamáži nechají v čele, tak jsou buď zločinci nebo ubožáci nebo obojí. Už se není na co vymlouvat.

3. 11. 2018

Dnes na parlamentkách:

Je dobré si uvědomovat, že tolerance k cizincům není něčím pozitivním. Řada příkladů z naší současnosti ukazuje, že důsledkem přílišné tolerance k cizincům jsou vraždy, přepadení, znásilnění, hořící předměstí a útěk původních obyvatel. Na druhé straně vidíme, že netolerantní státy typu Japonska jsou stabilní a bezpečné.

Pokud se tedy mluví o tom, že jsou Češi netolerantní, měli bychom to brát spíš jako vyznamenání.

Mimochodem, netolerance je do značné míry i podmínkou toho, aby bylo vůbec možné cizince přijímat do vlastní země. Zkušenosti z různých zemí totiž opakovaně potvrzují, že pokud příchozím neposkytujete žádnou pomoc a chováte se k nim lehce nepřátelsky, rychle si osvojí domácí kulturu. Pokud jim začnete poskytovat speciální pomoc a další výhody, budou výsledkem uzavřená ghetta s vlastními pravidly.

Parlamentní listy: Žít ve stejné zemi s muslimy je jako pobývat v kleci s hladovým tygrem

2. 11. 2018

Z dnešního článku o tom, jak islamisté ovládli americké tajné služby:

Džihádisté postupovali stejně jako neomarxisté před nimi. Nejprve dostat lidi na významná místa, pak zcela vyměnit školící materiály a metodiky a začít určovat, jak jsou školeni agenti a experti. A nakonec čistky proti těm, kdo by snad chtěli čelit islámskému pokusu o dobytí Západu. Spencer dokonce dokládá komunikaci (částečně veřejně probíhající), kde islamisté z CAIR přímo úkolovali šéfa CIA Johna Brennera, jaké změny má uvnitř své agentury provést. Brennan příkazy plnil bez nejmenšího odporu!

Džihádisté pochodují institucemi

2. 11. 2018

1. 11. 2018

1. 11. 2018

Děsivá brutální znásilnění, zprávy o kterých teď neustále přichází ze západu Evropy, musíme vidět v kontexu džihádu. Nejde jen o to, že si pár muslimů něco dopřeje, ale především o vyslání zprávy všem tamním ženám: "Vaši muži vás už nedokážou ochránit, úřady jsou na naší straně, nemáte šanci se ubránit. Přidejte se raději k nám a pojďte rodit malé džihádisty."

Je to prostě jeden z nástrojů pro vyčistění území od původního obyvatelstva. A dlužno uznat, že agresoři mají pravdu. Získali už takovou sílu, že před nimi nedokáže ochránit nikdo. A naopak - případy sexuálního násilí nemuslimských mužů vůči muslimkám vůbec neexistují.

31. 10. 2018

Možná to zní překvapivě, ale Piráti jsou dnes téměř jediná strana schopná vyřešit bytovou krizi v Praze. Navezou tisíce muslimských radikálů, vytvoří non-go zóny, pražská zločinnost dorovná Malmo, investoři se začnou zbavovat bytů a ceny konečně klesnou.

31. 10. 2018

Jiří Pehe napadl profesora Piťhu, že je prý "ideologický zkrachovalec", protože prý nepochopil, že zavedení 56 pohlaví, likvidace maskulinity (ale jenom u bílých mužů) a odebírání dětí z rodin, které se tomu nepodřídí, že to všechno je nutným důsledkem technologických a ekonomických změn, které nelze zastavit. Je to obvyklá mantra, už jsem jí slyšel i od jiných Sorosových lidí.

Tak jo, jestli je to nutným důsledkem technického pokroku, potom nepotřebujeme Istambulskou úmluvu, a hlavně není zapotřebí živit stovky genderových expertek, protože ty všechny věci se stanou i bez nich. Tak co, dámy, kdy nastoupíte do fabriky? Hned nejbližší pondělí nebo až za týden?

30. 10. 2018

Odchod z křesla šéfky CDU ještě není konec příběhu Merkelové. Ten přijde až s vynesením rozsudku za genocidu evropských národů a spiknutí proti demokracii v Německu.

30. 10. 2018

Milí elfové,

dějiny nás učí, že lež lze účinně potírat jediným možným způsobem - sdělovat úplnou pravdu. Pokud chcete zabránit šíření lží, nepravd, fám a dohadů, přestaňte především sami lhát.

 • Jenže vy jste lhali o podmínkách vstupu do Evropské unie.
 • Lhali jste o následcích vstupu zahraničních investorů do České republiky.
 • Lhali jste o tom, co jste připravovali pro české školství.
 • Lhali jste o imigraci.
 • Lhali jste o záměrech a síle islámské komunity.
 • Lžete o připravovaných globálních smlouvách.
 • Lžete o programech usazování migrantů, které probíhají.
 • Lžete o předávání pravomocí do Bruselu.
 • Lžete o skutečných následcích nasazení našich vojáků v zahraničí.
 • Lžete o bezpečnostní situaci České republiky.
 • Lžete o schvalovaných globálních smlouvách.
 • Lžete o situaci v Americe.
 • Lžete o situaci v Rusku.
 • Lžete o situaci na Ukrajině.
 • Lžete o situaci na Blízkém východě.
 • Lžete o Georgu Sorosovi a jím podporovaných neziskovkách.
 • Lžete o rozložení vlivu ve veřejnoprávních médiích.

...a o stovkách dalších věcí.

Pak se nedivte, že vám nikdo nevěří a že všichni vidí, že jste jen ubozí placení propagandisté, v mnoha ohledech horší než byli ti komunističtí.

Aktuálně.cz: Čeští „elfové“ potírají dezinformace a propagandu.

29. 10. 2018

Z nevysloveného proslovu ke 100 letům republiky:

Nikdo z nás si nemůže vyčítat, že se Evropská unie rozpadá příliš pomalu a že se neziskovkoví aktivisté ještě navzájem nepožrali. Ale můžeme si vyčítat, že my nepracujeme dost rychle a dost efektivně. Je tato manifestace připravena profesionálněji než ty, které se konaly třeba před dvěma lety? Byl během té doby vybudován spolek se stovkami nebo aspoň desítkami poboček? Vytvořili jsme nový komunikační kanál? Našli jsme nový zdroj financování? Získali jsme nějakou zásadně jinou dovednost? Jestli ne, byly to ztracené dva roky.

Dámy a pánové, spoluobčané, vlastenci. Není čas slavit, je čas pustit se do práce.

Pozdrav ke 100 letům Československé republiky

29. 10. 2018

Těším se, až budou vedle či místo celebrit dostávat státní vyznamenání pivovarník, co vaří skvělé pivo, řezník, jehož jitrnice jsou vyhlášené v celém kraji, automechanik, co dnes zaměstnává 10 lidí a opravuje za zlomek pražských značkových servisů nebo třeba konstruktér, co vylepšil řízení traktoru. Prostě lidé, co nejsou vidět v médiích, ale kteří tuhle zemi posouvají dopředu.

28. 10. 2018

Tohle video dobře ukazuje, jak zdání klame. Na záběrech vidíme davy nadšených kolaborantů, a nikoho, kdo by to zpochybnil. Jenže z historických bádání víme, že se jednalo o zemi s aktivním odbojem (po Polsku druhým nejaktivnějším v Evropě), za což také zaplatily tisíce českých nacionalistů smrtů na popravištích nebo v koncentračních táborech. Nejspíš i někteří, kdo loajálně stáli na tomhle shromáždění, byli do odboje zapojeni.

Ani dnes tomu není jinak. Kdybychom dali jen na to, co ukazuje oficiální televize, byli bychom národem eurohujerů. Ale skutečnost je jiná.

28. 10. 2018

28. 10. 2018

Z poselství Petra Robejška k dnešnímu výročí:

Pro příliš mnoho našich vzdělanců není česká matka samoživitelka tak sexy, jako filmové polo-hvězdy, které někdo před deseti lety polo-zmermomocnil. Obrázek přeplněného člunu ve Středozemním moři je vzrušuje víc než přeplněná čekárna u vesnického obvoďáka. A slums kdesi za horizontem nabudí jejich humanismus více než chudý důchodce za rohem.

Národní umění a architektura jsou pro ně dost dobré jen tehdy, když se co nejvíce podobají tomu, co obdivují jejich názorové idoly v cizině. A někteří od nich dokonce převzali opovržení vůči vlastnímu národu a nadávají mu „plebejců nebo dementů“, protože se odvážil demokraticky zvolit jiné vůdce než oni přikázali.

Přesto, že svět je jako vždycky plný nebezpečí, tak je tentokrát historie na straně většiny. Národy ožívají i bez svolení popletených mudrlantů v redakcích a na katedrách.

27. 10. 2018

Angela s Emanuelem si střihli romantický víkend v Praze a všichni z toho hned tolik nadělají. Jen, aby se to nedozvěděla paní Macronová.

27. 10. 2018

Hnutí MeToo má přesně ten následek, který jsem předvídal. Američané přestávají věřit skutečným obětem znásilnění. Pár hvězdiček se zviditelnilo, pár aktivistek si přišlo na slušné peníze, a většinu ceny zaplatí obyčejné holky, které někdo přepadl, zmlátil a znásilnil.

Daily Wire: FAIL: Americans Now MORE Skeptical Of Women Claiming Sexual Harassment After Year Of #MeToo

26. 10. 2018

26. 10. 2018

Na hlavním (soukromém) profilu 30denní zákaz za sdílení vtipného videa o manželce, která se s nadšením drží v kuchyni a nosí manželovi pivo v televizi.

Finanční ztráta značná, možnost odvolání žádná.

Maličká ukázka toho, o co jde v Istambulské úmluvě. To není o podobě rodiny, je to o základních občanských svobodách.

26. 10. 2018

Redakce připojila, že VK starší to prý myslel v nadsázce. Nemyslel! Marxisté, kteří dnes vládnu z Bruselu, jsou v mnoha ohledech radikálnější, než byl Stalin. Zatím nepoužívají tak brutální metody, ale jejich diktátorské ambice jsou dalekosáhlejší, než byly ty stalinské. A to mluvíme o tom horším Stalinovi z jeho prvního období, nikoliv o tom, co vyhrál Velkou vlasteneckou válku (nikoliv Velkou multikulturní válku, jakou bojují dnešní euroelity).

Zdá se to neuvěřitelné, protože neproběhlo žádné formální vyhlášení despocie. Nikdo neřekl "ode dneška už se na občanské svobody nehraje." Jenže pro naše životy není důležité, co bylo vyhlášeno, nýbrž jak se vládnoucí moc skutečně chová.

Magazin.cz: Ani Stalin neútočil na rodinu tak, jako to dnes dělá Brusel, říká Václav Klaus

26. .10. 2018

Generál Pavel provedl další výpad proti islámu a multikulti. Na jakou kandidaturu se chystá? Rodí se další Drahoš?

25. 10. 2018

Pavel Pešan:

V pátek přijede do Prahy německá kancléřka Angela Merkel.
Byl jsem se dnes motivovat na její uvítání.
Nikdy nezapomeneme!

(fotografie z návštěvy lidického památníku)

25. 10. 2018

Vyznamenání Jaromíra Nohavicy bude výborným testovacím nástrojem lidských kvalit těch, kdo působí v hudební branži.

 • Několik hodně charakterních lidí s ním bude dál spolupracovat, zvát ho na koncerty, hrát jeho písničky atd.
 • Pár neobolševických magorů se pokusí proti němu uspořádat kampaň. Budou mezi nimi hlavně ti mladí a ambiciózní, co se potřebují "osvědčit". A také pár zkrachovalců, kteří udělají cokoliv, aby si jich lidé zase začali všímat.
 • A mezitím většina, která bude soukromě říkat, že Nohavicův bojkot je nechutný. Možná mu i přímo vyjádří solidaritu, ale dají si pozor, aby je nikdo neviděl spolu. Hlavně se do něčeho nezaplést.

25. 10. 2018

Nejsou ta sluníčka roztomilá? Je mě mrzí, že neslyšla můj projev o rozbíjení oken kanceláří Otevřené společnosti.

Blog sluníčkářky: Masarykovo jméno zaštítilo nenávistnou konferenci v Luhačovicích

25. 10. 2018

Tak tu máme fakticky nezpochybnitelný rozbor Istambulské úmluvy. A, světe, div se! Je tam přesně to, o čem mluvil profesor Piťha.
Budou teď chodit redaktoři veřejnoprávních médií kanály? Nebudou! Už dávno nemají žádné svědomí ani profesionální čest. Komu, že se to říká "bílý odpad"?

DANIELA KOVÁŘOVÁ: ČAK PROTI ISTANBULSKÉ ÚMLUVĚ

24. 10. 2018

Je tak těžké pochopit, že pohlaví se na pase a rodném listě uvádí z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ? Pokud mají doklady sloužit jen pro k vytváření dobrého pocitu pohlavně nevyhraněných osob, bude lepší je úplně zrušit.

24. 10. 2018

Slova profesora Piťhy oslovila statisíce nebo miliony lidí, protože odpovídají jejich životní zkušenosti. Všichni jsme zvyklí, že anticivilizační aktivisté neustále lžou, usilují o drsnější omezení občanských svobod než jaké tu bylo za Gottwalda a nezastaví se absolutně před ničím. Jsme také zvyklí, že lžou politici a velká média.

Kdybychom měli jinou zkušenost, tak bychom profesoru Piťhovi nevěřili.

24. 10. 2018

"Piráti mají personální problémy stejně jako SPD." Možná. Jenže pro Piráty to není problém, zatímco pro SPD ano.

Pro SPD totiž hlasují lidé, kteří o věcech přemýšlí, srovnávají informace z různých zdrojů, dohledávají i méně obvyklé zdroje informací a tudíž jsou nároční. To, že někteří z nich věří v existenci chemtrails a já v existenci chemtrails nevěřím, to nic nemění na tom, že to jsou lidé schopní o věcech přemýšlet.

Piráty volí přesně opačná skupina lidí. Ti, kterým stačí jednoduché reklamní heslo a pro které je dostatečným zdůvodněním "všichni lepší lidé to říkají". Takoví lidé nejsou schopni si třeba všimnout, že si jednotlivá pirátská hesla odporují a nejsou schopni ani srovnat různé zdroje informací (pokud narazí na nesrovnalost, vysvětlí si to "ruským vlivem"). Markantní ukázkou byly minulé parlamentní volby, do kterých šli Piráti bez jakéhokoliv náznaku politického programu. Přesto své voliče dokázali přesvědčit, že mají nejlepší politický program. Taková masa bude stranu podporovat bez ohledu na to, kdo bude na kandidátce. Kdyby byl dvojka za Bartošem Jack Rozparovač a trojka Vasil Biľak, neubralo by to hlasy.

23. 10. 2018

Pokud nedojde k radikální změně v české politice i české společnosti, je tohle naše budoucnost. Budoucnost tak blízká, aby ji zažila většina z nás.

23. 10. 2018

Pokud je pravda to, co dnes na svém blogu uvedl VK mladší, narazili jsme na podvod, vedle kterého krádež OKD bledne jako nevinná dětská hra.

Do České republiky přichází lidé z extrémně rizikových zemí, po příletu do Ruzyně zničí dokumenty, zjevně lžou úřadům a nejsou schopni uvést žádný důvod, proč by měli získat azyl. Přesto dostávají 10letá povolení k pobytu a všemožné sociální výhody, o kterých si může český občan nechat nanejvýš zdát. Do mafiánské hry jsou zapleteni úředníci ministerstev, ombundsmanka, pochopitelně neziskovky, ale také třeba Dívčí katolická střední škola. Kolik takových případů je? Stovky? Tisíce? Desetitisíce? Tiché obsazování země probíhá, úředníci se navzájem kryjí a velká média vše pochopitelně zakrývají (což je českým standardem).

Václav Klaus mladší: Cizinci

22. 10. 2018

V různých dobách tomu bývá tak, že příšlušníci nižších tříd se snaží napodobovat zvyklosti těch výše postavených. Když vládnoucí třída sestává z bojovníků, je to docela užitečné. Když vládnoucí třída sestává z podnikatelů, je to přímo skvělé, protože si tím nižší třídy osvojují vlastnosti jako cílevědomost, kreativitu či sebekázeň.
Jenže když ti nahoře drží své pozice především díky předstírání, intrikám a bezduché konformitě, je pro ty dole až děsivě destruktivní něco takového napodobovat.
To ovšem staví rodiče před nutnost učit své děti, že "tohle se hodí pro panstvo, ale ne pro nás." A celý obrovský mediální a vzdělávací aparát křičí: Ty patříš nahoru! To ti jen tvoji zpátečničtí rodiče upírají šance!

23. 10. 2018

21. 10. 2018

Zatímco mě korporace Facebook blokovala, pochopitelně jsem nezahálel. O víkendu jsem se na masarykovské konferenci v Luhačovicích zamýšlel nad českými dějinami. Připomněl jsem událost, o které se příliš nemluví, ale přitom je její dopad srovnatelný s únorem 1948. Stala se na začátku roku 1998, kdy padla vláda vzešlá ze svobodných voleb a byla nahrazena vládou opírající se o nadnárodní korporace a velké neziskovky. Ta velmi rychle provedla nevratné sociální a ekonomické změny, které byly dovršeny o dva roky později převzetím České televize (s dramatickým dopadem na všechna velká média). Je příznačné, že tento puč vedl prezident, který neměl žádný přímý demokratický mandát a který byl do úřadu jmenován s tím, že se bude jednat o funkci ceremoniální.

19. 10. 2018

Z dnešní poznámky o změnách v české politice:

Kartel politických stran má proti tradičnímu uspořádání řadu výhod. Třeba tu, že vyvolává dojem, že občané mají možnost volby a zároveň dává elitám jistotu, že názor voličů neovlivní směřování země. Nebo tu, že znásobuje volební sílu – hlasy pro různé strany se nakonec stejně sečtou. Když kartel ztrácí podporu voličů, přidá další stranu obdobně, jako koncern rozšíří produktové portfolio. Ale úplně nejhlavnější výhoda spočívá v tom, že kartel stran nabízí víc kariérových příležitostí než jediná strana. Místa předsedů, místopředsedů, tajemníků či šéfů komisí jdou do desítek nebo dokonce stovek.

Petr Hampl: Zločinecký kartel v české politice

19. 10. 2018

Chcete správně hájit práva žen? Pak k tomu potřebujete správnou šálu vyjadřující, že ženy mají být oceňovány výhradně kvůli svým mentálním schopnostem, a ne kvůli sexualitě. A jak jinak to vyjádřit, že? Na tohle mohou přijít jenom feministky. Je to sice trochu dražší, ale určitě na to budou dotace.

The Guardian: Fendi’s £750 ‘vulva’ scarf makes wearers look like they’re being born

18. 10. 2018

Z rozhovoru pro parlamentky:

Máme se prý nejlépe v historii, ale nevážíme si toho. A dle kosmopolitně uvažujících občanů jsme zalezlí čecháčci a xenofobové a jen žijeme z toho, že se daří Německu a Západu. Je to tak?

Není. Takové ty panské řeči, že poddaní jsou jen líná a nevděčná holota, to tu bylo po celé dějiny. Když to dnes slyšíme třeba v historických filmech, smějeme se to mu. Stejně tak se příští generace budou smát řečem o tom, že se máme nejlépe v historii a nevážíme si toho. Bude jim to znít stejně směšně jako nám večerníčky o Trautenberkovi. Vlastně ještě směšnější, protože dnes ty řeči občas opakují i lidé zjevně patřící k nižším sociálním vrstvám.

18. 10. 2018

Mám o tom rozepsaný článek, takže teď jenom krátkou poznámku. Poté, co umřel konflikt mezi levicí a pravicí (drží se ho už jenom ti, kdo na něm mají založenou osobní kariéru), se začíná rýsovat rozdělení nové.

Na jedné straně politický proud hlásající, že se máme podrobit islámu jakožto vyspělejší civilizaci (už se to dá občas slyšet od Pirátů a TOP09) a proti nim ti, kdo chtějí klást odpor. Kam se přikloní univerzitní intelektuálové je naprosto jasné.

Středoevropan: Humboldtova univerzita v Berlíně zřizuje Šaríja institut. Za státní peníze bude pro mešity připravovat imámy.

17. 10. 2018

Saudové opět připomněli, kdo je na světě pánem. Demonstrovali to na americkém novináři arabského původu Džamalu Kašogim, který se odvážil psát o saudském království nelichotivě. Saudové jej popravili přímo před americkýma očima v budově svého vyslanectví v Turecku. A americká reakce? Donald Trump poznamenal, že takové věci nerad vidí, a smečka diplomatů bezpečnostních expertů se předhání v ujišťováníí, že "udržení dobrých vztahů s klíčovým spojencem - Saudskou Arábií - je nejvyšší prioritou." Jinými slovy, můžete naše lidi zabíjet nebo odvlékat do otroctví, kdykoliv se vám zachce.

Potřebujeme hmatatelnější důkaz, že Spojené státy jsou jen pouhým vazalem s omezenou schopností vykonávat vlastní politiku? Jak hloupí musí být lidé, kteří spoléhají na spojence přijímajícího rozkazy přímo z centra světového džihádu?

Fox News: The US-Saudi relationship must be preserved – our national interest demands it

17. 10. 2018

Takhle to vypadá v Albertu a já připravuju další dotisk.

16. 10. 2018

16. 10. 2018

Zděšení politicky korektní komentátorky listu The Guardian. Když lidé pravidelně cvičí, hormony v těle se jim zdravě srovnají, mozek začíná fungovat a najednou ...

The Guardian: Do you boast about your fitness? Watch out – you’ll unavoidably become rightwing

16. 10. 2018

Všímáte si, že moudré ženy stárnou do ušlechtilé vyrovnané krásy, zatímco z takovýchhle blbek se stávají odporné babice? Stejné případy máme i u nás (Šabatová, Vašáryová, Wagnerová).
Aktuálně: Rozhovor s Agnieszkou Hollandovou

15. 10. 2018

Ten cyklus je pokaždé stejný.

1) Někdo z nás přijde s nějakým pojmem či myšlenkou. Poud vím, o lepšolidech začala mluvit naštvaná matka Eva Hrindová.
2) Kavárna se snaží vytvořit atmosféru, že se to nesmí, a že i samotné vyslovení toho slova je diskvalifikující.
3) Do určité míry se jim to povede. Dokonce i kolegové z SPD se začínají zdráhat.
4) Přijde VK mladší, vykřikne to naplno, a cyklus je uzavřen. Ještě, že ho máme.

Mluvit o lepšolidech je normální. I když se budou lepšolidi vztekat.

Václav Klaus mladší: Lepšolidi v uplynulém týdnu

15. 10. 2018

"Svoboda je pro mladé lidi důležitější než jistoty," tvrdí Pirát Ferenčík. Proto je vesměs volí korporátní otroci, kteří si nechávají vymýt mozky, řídit soukromí, a ještě se jim to podle všeho líbí. Mezi skutečně svobodnými lidmi najdete voliče Pirátů jen velmi zřídka.

15. 10. 2018

Na volbách v Bavorsku je zajímavé mimo jiné to, že myšlenkově i lidsky zkrachovalá CSU má pořád ještě 35%, což je víc, než kterákoliv stran u nás. Tak obrovská je síla setrvačnosti!

To nám poskytuje i dobré vysvětlení toho, co probíhá u nás, zejména úspěchu ODS a KDU-ČSL. Jakmile dosáhnou v některém regionu určité síly, pak samotná setrvačnost stačí při nízké volební účasti k vítězství. Lidé vám to tam nahází bez myšlení.

Je z toho taky patrné, v jak obrovském průšvihu je ČSSD.

14. 10. 2018

Všimněte si, že zatímco poptávka po tradiční dělnické levici spíše roste (rozhodně neklesá), politická třída není jednoduše ochotna přijít s odpovídající nabídkou. Další doklad, že politický systém nefunguje.

14. 10. 2018

Z článku pro časopis My:

Století, které následovalo po národním obrození, také dobře odpovídá na otázku, která je dnes tak často kladena: Může se národ vzpamatovat, pokud vše patří cizincům a země je řízena ze zahraničí? Jak se obejít bez domácího kapitálu? Na prahu průmyslové revoluce na tom Češi nebyli s kapitálem až tak skvěle. Ale měli šikovné ruce, houževnatost, sebevědomí, chuť učit se… a své vlastenectví. A také ideální zemi. Dost úrodnou, ale zase ne tak úrodnou, abychom mohli stavět jenom na zemědělství. Bohatou na suroviny, ale zase ne tolik, aby se dalo žít z jejich vývozu.

Petr Hampl: Národní obrození a průmyslová revoluce

13. 10. 2018

Veřejná debata po česko: Václav Havel si přihne a veřejnost nadává Václavu Klausovi, že z něj táhne alkohol.

13. 10. 2018

V rozhovoru pro parlamentky jsem tentokrát řekl věci, které pokládám za zásadní a které jsou příliš nové i pro většinu mých čtenářů (soudě dle reakcí). Ekonomický systém založený na nadvládě korporací vede k ještě horším výsledkům než centrálně plánovaný socialismus.

"To nejcennější není kapitál ve smyslu peněz a strojů, ale lidé – jejich znalosti, dovednosti, snaha, kreativita. Když čeští lidé pracují na českých projektech, země bohatne. Když své schopnosti vkládají do cizích projektů, bohatne někdo jiný.
Od toho platíme vládu, aby vytvořila takové podmínky, že Češi budou moci snadno zakládat vlastní podniky a že nebudou nuceni pracovat pro zahraniční korporace. Že vláda tento úkol ignoruje, to je obrovské selhání s vážnými důsledky nejen ekonomickými, ale i bezpečnostními a sociálními."

Obrovské selhání vlády s vážnými důsledky. Pro západní politiky a bankéře jsme jen snadná kořist. Bude muset dojít k vyvlastňování cizího velkokapitálu. Sociolog Petr Hampl hovoří

12. 10. 2018

Mimochodem, víte, že fašistická skupina Ženská lobby, která se pokouší o zastrašování profesora Piťhy, má své zástupce přímo na úřadu vlády, kde ovlivňuje zákony a různá rozhodnutí?

12. 10. 2018

VK starší:
"Zejména my – se svou zkušeností komunismu – máme specifickou zodpovědnost. Měli bychom se stát strážci starých dobrých evropských hodnot a tradic. Jsem přesvědčen, že v tomto smyslu máme jisté komparativní výhody, které na Západě nemají. Nepovažuji za přehnané, když opakovaně říkám, že musíme Západu pomoci, aby se k němu vrátil Západ."

Já k tomu ale dodávám, že nejdřív musíme oddělit, ubránit a zabezpečit vlastní území před tím, co přichází ze Západu. Potom teprve můžeme někomu pomáhat či pomýšlet na případný protiúder.

Václav Klaus: Perspektivy Evropy (nacházející se v područí Evropské unie)

12. 10. 2018

12. 10. 2018

Kříž na ostrově Lesbos byl odstraněn, protože "vzbuzoval negativní reakce neziskových organizací." Asi nepřekvapí, že na dobytém řeckém území už nerozhoduje tamní vláda, ale neziskovky. Ale až vám bude někdo vyprávět báchorky o tom, jak obětavě pomáhají... no hlavně hlídají, aby původní evropské obyvatelstvo nekladlo odpor a aby prosazování islámu šlo hladce.

Cross in Lesvos pulled down after coexistence group on the island claims it’s offensive to migrants

11. 10. 2018

Nigel Farage pokračuje ve svém boji za Velkou Británii islámskou, ale nezávislou na EU. Zahrnuje to boj na dvou frontách: na jedné straně proti bruselské byrokracii, na druhé straně proti těm, kdo odmítají uznat nadřazenost islámu.

Již dříve Nigel Farage podpořil pokus o justiční vraždu Tommyho Robinsona, nyní se obrátil proti novému předsedovi UKIP Gerardu Battenovi, který podpořil kritiky islámu (Farage používá obvyklé fráze o "krajní pravici"). Je paradoxem, že Farage Battena do čela UKIP prosadil (aby zabránil zvolení jasné antiislamistky Anne Waters).

Mimochodem, i rétoriku tzv. konzervativního křídla Svobodných musíme chápat ve světle Faragových aktivit. Proti Bruselu? Jednoznačně! Proti imigraci? V zásadě taky. Proti islámské nadřazenosti? Ani náhodou! Jak se Petr Mach jasně vyjádřil, diskriminaci islámu nikdy nepřipustí. Přesně tak by to řekl i Nigel Farage.

UKIP Leader Gerard Batten Criticized by Nigel Farage for Telling the Truth (Part One)

9. 10. 2018

Tohle pokládám za velmi důležitou zprávu, protože je to jeden z prvních případů, kdy se sami Židé snaží čelit tomu, že by marketingové značky "Žid" a "Oběť holokaustu" byly fakticky prodávány podporovatelům islamizace Evropy (jak se to často děje i nás).

Je to důležité i proto, že mainstreamové média se snaží vytvářet představu, že židovská komunita se skládá pouze ze Sorose, Zuckenberga a několika totálně zkorumpovaných funkcionářů židovských organizací. Ve skutečnosti jsou mnozí Židé důležití spojenci, už proto, že Izrael je zatím jediným západním státem, kterému se daří odrážet džihád. Není, od koho jiného se učit. Je ale zapotřebí, aby ti Židé, kteří nejsou smířeni s hořícími synagogami a hony na židovské děti, se neváhali ozvat.

Nová buržoazie.com: STŘEDNÍ EVROPA: NĚMECKO: Židovský klub v AfD založen !

9. 10. 2018

Kladenský případ, kde se SPD přidalo k vítačské koalici (vč. TOP a tamní odnože Pirátů), šokuje. Rozumím tomu, že chyba se může vloudit, ale pevně doufám, že tím není případ ukončen a že v rámci SPD budou následovat razantní opatření. Není pochyb o tom, že pokud by kladenské SPD v pravdoláskovém šiku zůstalo, poškodí to stranu i celé vlastenecké hnutí. Komu by pak ještě bylo možné důvěřovat?

Kladedenský případ také ukazuje, jak strašně důležité je zavést přímou volbu starostů. Bez ní mohou občané jen bezmocně přihlížet, jak se tlupa nýmandů domluví bez proti vítězi voleb. A přímou volbu starostů podporuje jedině SPD.

Protiproud: Duhová záře nad Kladnem: Pučisté i extrémisté ve jménu pravdy a lásky.

9. 10. 2018

Petra Novotného má smysl číst, protože otevřeně říká to, co si vedení ODS (a nejspíš i většina členů) opravdu myslí:
90% obyvatel České republiky je lůza, která nemá žádnou lidskou hodnotu. Na jejich problémech či utrpení absolutně nezáleží (tudíž je spíš dobře, když jim klesá životní úroveň a životní šance) ODS je luxusní značka pro těch horních 10%. Muslimské zóny představují menší zlo než průměrní Češi. Nóbl člověka poznáte podle toho, že věří České televizi. A tak dále.

Všimněte si, že nikdo z vedení ani spolustraníků nikdy neměl potřebu se vůči Novotnému ohradit a že má podporu ODS. Na rozdíl třeba od VK mladšího.

Zkrátka: Petr Novotný je ODS bez přetvářky. Musím říct, že je mi svým způsobem sympatičtější než jeho spolustraníci, kteří šermují konzervativními frázemi, ale kteří fakticky usilují o totéž.

Parlamentní listy: Pavel Novotný, vítěz voleb: Budu starosta, lůzo. Venkovan si představuje sex s Babišem. Vím, jak to s Andrejem dopadne.

8. 10. 2018

POUČENÍ Z VOLEB A Z BITVY U VÍDNĚ - proč byla vlastenecká strana tentokrát poražena a co se musí změnit, nemají-li následovat další neúspěchy.

Poslání by se dalo shrnout následovně: "Takže vlastenci, vyhrnout rukávy, a vzhůru do práce!"

8. 10. 2018

Právě jsem na Startovači podpořil vydání knihy Pavla Opla, a těším see na ni.

Pavel OPL - Výběr z blogu policejního rady

7. 10. 2018

V časopise My vyšla recenze Prolomení hradeb. Spousta pozitiv, ale obsahuje i kritický odstavec:
"Hlavní problém Hamplovy knihy je asi v tom, že nejasně reprezentuje cílový stav, který by si přál. Je proti něčemu, ale není jasné, pro co je on sám."

Recenzent má pravdu. Jestliže analýza ukázala, co je příčinou civilizačního zhroucení, musí být logickým dalším krokem návod, jak tu závadu opravit. To by měl obsahovat druhý díl Prolomení hradeb, na kterém jsem už začal pracovat.

Nicméně rozhodně doporučuji celou tu recenzi.

7. 10. 2018

Z volebního komentáře:
V současném systému je opozice tak silná, jak jí to dovolí vládní moc disponující absolutní kontrolou finančních zdrojů, médií, sledovacích technologií i tajnou policií. A tady vidíme pořád stejnou hru. Jednou se podaří opozici potlačit tak, že téměř úplně zmizí, pak opozice prorazí, pak se jí opět podaří potlačit… a zase dokola. Po každých volbách propadají obě strany střídavě euforii a beznaději. A všichni tuší, že dříve či později se celý systém zhroutí. Jenže mezitím se mění složení obyvatelstva, postupně probíhají drobné kroky směrem k totálnímu podrobení se...

Petr Hampl: Volby mezi debaklem a (možná) budoucím vítězstvím

6. 10. 2018

Čtěte Petra Žantovského a pečlivě uschovávejte papírové knihy. Za pár let bude internetový prostor pečlivě vyčištěn od všech zmínek o tom, že Pipi byla v původní verzi knihy zrzavá copatá Švédka, že Lisa z dětí z Bullerbynu byla blonďatá holka, která nenosila hidžáb. Ale papírová knížka (vydaná třeba ještě za Husáka) může ve skrýši pod podlahou vydržet celá desetiletí.

Ze zrzavé hrdinky dětské knížky udělali Romku z no-go zóny, nevěří svým vlastním očím Petr Žantovský.

6. 10. 2018

Z rozhovoru pro Sputnik:

Česká republika nesousedí s žádným problematickým státem a není žádný důvod, proč by měl být někomu udělován azyl. Všechny žádosti by měly být automaticky zamítány. Vyjma těch, kdo prchají před vznikajícím totalitním režimem v Německu. Ale i mezi nimi by se mělo velmi pečlivě rozlišovat.

Jenže zájem velkých peněz převažuje nad zdravým rozumem, takže jsou aplikována opatření nesmyslná a ničivá. Připomínám, že Česká republika šla dokonce tak daleko, že zavedla institut tzv. doplňkové ochrany. Ten spočívá v tom, že když se nenajde žádný důvod, proč by měl být uchazeči udělen azyl, přesto se s ním zachází jako s azylantem. Včetně takových služeb jako kurz češtiny, za který vláda platí 3000 korun na hodinu.

Uprchlík má cenu zlata - pro české nevládní organizace

6. 10. 2018

Naštvaná matka Eva Hrindová vlastně jen shrnuje, co normální a přirozené. Muž se má aktivně snažit získat ženu (ke vztahu, sexu, nebo nejčastěji obojímu), i když je třeba nešikovný. Možná se snaží se snaží působit jako svůdník a seladon a ve skutečnosti působí jako hulvát nebo nechutný otrapa. Nicméně přesto je naprosto nepřijatelné, pokud se státní moc či korporace snaží takové jednání trestat. Být nešika není zločin. Zločin je pokoušet se z pozice moci regulovat tak jemné a intimní záležitosti, jako je namlouvání.

5. 10. 2018

Z rozhovoru pro parlamentní listy:

Jedna zkrachovalá europoslankyně, vyhlášená jako notorická lhářka, se pokusila do České republiky dovést skupinu mladých džihádistů vydávajících se za nezletilé. Můžeme jen spekulovat, zda za tím byl sexuální nebo jiný zájem nebo jestli jen chtěla přihrát peníze integračním neziskovkám. Rozhodně to ale nemělo žádný praktický význam. Česká republika vydává dlouhodobá pobytová víza žadatelům z islámských zemí jako na běžícím páse, umožňuje jim skupovat místní podniky, pozemky a další nemovitosti, a dokonce ani nehlídá vlastní hranice. Každý týden k nám přichází více nových džihádistů než těch 50, které se snaží dopravit paní Šojdrová.

O to smutnější byla debata, která potom následovala. Znovu potvrdila, že takzvaná elita ztratila poslední zbytky racionálního myšlení i základní lidskou slušnost. To, co předvedla třeba poslankyně Němcová, když během parlamentního jednání přirovnala židovské děti v koncentračních táborech k agresorům drancujícím západoevropská města, něco tak odporného se v českých zemích nestalo od procesu s Miladou Horákovou. A co horšího, mediální strážci morálky ani lepšolidé z ODS s tím nemají nejmenší problém. Nikdy bych nevěřil, že politická kultura může klesnout tak hluboko. A obávám se, že jsme ještě pořád neviděli to nejhorší.

Logicky se pak stává, že slabé osobnosti a mrzké charaktery v celé zemi začínají toto odporné jednání napodobovat, což pochopitelně vede ke konfliktům ve firmách, obcích i rodinách.

Sociolog Petr Hampl promlouvá: Migranti, kteří do bezvědomí zmlátili důchodkyni. Něco tak odporného, co předvedla Němcová. A vyhlášená notorická lhářka Šojdrová…

4. 10. 2018

Předvolební beseda s Martinem Konvičkou a dalšími.

4. 10. 2018

Pokud si Pražáci vyberou arcivítače Drahoše proti statečnému Benu Kurasovi právě v době, kdy se schyluje k přijetí povinnosti přijmout neomezený počet migrantů z každé světové země chudší než ČR, pak by jim nesporně náležela Darwinova cena. Je to logický výsledek dlouhodobého procesu, kdy se do Prahy (a přilehlých okresů) sestěhovává to nejhorší, co se dá v republice najít. Jedním z politických úkolů dneška je zajistit, aby Praha nezničila zbytek země. Ale kdo ví, třeba Pražákům křivdím a ještě to není tak špatné. Za necelých 48 hodin to budeme vědět.

4. 10. 2018

Všímavá ekonomka Hana Lipovská upozorňuje, že "co se množství zboží týče, tak jsme si loni oproti roku 2016 mírně pohoršili – přestože naše průměrná mzda vzrostla, mohli jsme si za ni koupit méně pečiva, mléčných výrobků, vajíček, ale třeba také benzinu." Kdybychom do průměru zahrnuli jen situaci normálních pracujících, byl by propad ještě výraznější.

Jinými slovy, i v roce nejmasivnějšího hospodářského růstu klesala životní úroveň. Rostla efektivita, Češi toho vyrobili nejvíce v dějinách, ale korporace poslaly do svých centrál tolik peněz, že ta část koláče, která zbyla na pracující lidi, se zmenšila. Současný ekonomický systém funguje ještě hůře než stupidní předlistopadová centrálně plánovaná ekonomika!

To neznamená, že bolševický režim byl skvělý. To znamená, že současný režim je jeho horší, minimálně z pohledu ekonomiky.

Nářky liberálních ekonomů, že tohle vlastně není pravý kapitalismus, nemůžeme brát vážně. Jednoduše proto, že kdyby ten předchozí pravý kapitalismus fungoval, tak by motivoval lidi k poctivé práci. A ten systém je místo toho motivoval k zakládání neziskovek a zavádění stále dalších regulací. O našem pádu do chudoby se rozhodlo ve chvíli, kdy česká vláda přestala chránit zemi před zahraničními investory, přestala chránit české firmy před globálními korporacemi a české zemědělce před zahraniční produkcí.

Mnozí doufali, že tím získáme levnější produkty a tím i vyšší životní úroveń. Opak je pravdou, dostali jsme chudobu. Znovu se potvrzuje, že je-li motivací chamtivost, nikdy to nedopadá dobře. Ani v podnikání a národní ekonomice.

Ekonomka Lipovská: ekonomika eurozony se v průmyslové výrobě propadla do recese

3. 10. 2018

Proč podporuji senátní kandidaturu Ladislava Jakla.

3. 10. 2018

Aktivistická slepička, která se stala redaktorkou dámského časopisu, doporučuje čtenářkám, aby se rozvedly - v případě, že manžel podporuje Donalda Trumpa.

Má to vlastně určitou logiku a lze si ji představit i u nás. Dokonce mě napadají i jména redaktorek z Forum24 nebo Deníku Referendum, které by podobný text dokázaly vytvořit, ale budu natolik zdvořilý, že ta jména neuvedu. Beztak předpokládám, že stačí počkat pár týdnů a odpovídající článek se objeví. Jak to pak v manželství funguje?

Petr Hampl: Jak přežít politicky korektní manželství

2. 10. 2018

Z rozhovoru pro Jesenický týdeník:

Výzkumy veřejného mínění ukazují, že třeba pro obyvatele Velké Británie je už téměř 50 let migrace politickou prioritou číslo jedna. V dalších zemích je to podobné. Nejde tedy o to, že by lidé nechtěli volit antiimigrační strany, ale že po celé roky chyběly solidní strany s antiimigračním programem. A když se někdo objevil, všichni ostatní se proti němu okamžitě spojili, zabránili mu v přístupu do médií, odřízli jej od peněz, začali o něm šířit děsivé pomluvy a často na něj nasadili i tajnou policii, prosadili do strany provokatéry, prostě jej zničili. Migrace jako politické téma lidi zajímá a zajímala už dlouho.

Petr Hampl: Buddhisté reagují na islámskou hrozbu rázněji, protože dosud neztratili historickou paměť

2. 10. 2018

V Brně podporuji Slušné lidi, v Praze a Teplicích SPD. Na mnoha místech senátní kandidáty SPD, na pár místech jiné kandidáty. SPD je v tuto chvíli jedinou vlasteneckou stranou, která má reálnou sílu. Ale to neznamená, že stranická příslušnost je všechno.

2. 10. 2018

Když Martin Konvička varuje, že mizí víra v budoucnost, není to povzdych mrzutého starého pána, ale velmi vážná bezpečnostní záležitost. Když lidé nevěří, že by jim jejich vlastní země mohla nabídnout podmínky k rozumnému životu, ztrácí motivaci jí bránit. To už dnes vidíme na podstatné části mladé generace. Je čím dál jasnější, že radikální ekonomická a politická reforma je srovnatelně důležitá jako obrana proti imigračním vlnám.

Patriot Magazín: Mizí víra v budoucnost, varuje kandidát do Senátu Martin Konvička

1. 10. 2018

Můj kamarád David Bohbot dnes na parlamentkách:

Je zapotřebí, aby policisté cítili, že mají podporu, když se něco stane. Že zákony jsou na jejich straně. Že mohou udělat cokoliv, pokud je to nutné k tomu, aby byla zastavena jakékoliv forma agrese.

Elitní expert: Neubráníme se ani člověku s nožem. A řešíme sirotky.

1. 10. 2018

Všechny kalifornské firmy teď zřídí funkce viceprezidentky pro vaření kávy.
CNN: California has a new law: No more all-male boards

1. 10. 2018

Co všechno se dá získat výměnou za Prolomení hradeb. Ale není to příjemné čtení. Když jsou fakta přehledně seřazena vedle sebe, uvědomíte si, že máme co do činění s koncentrovaným zlem. Možná s tím nejděsivějším, co se kdy v lidských dějinách objevilo. S celou civilizací, která umí v podstatě jen vraždit, ničit, pálit a zotročovat. Po celá ta staletí.

1. 10. 2018

...a mezitím na manažerské síti LinkedIn. Pokud máte dojem, že ten pán je třeba nějaký obchodní génius se sníženou sociální citlivostí, vyvedu vás z omylu. Práce "the head of marketing" spočívá v tom, že přeposíláte požadavky kolegů z managementu do reklamní agentury. V agentuře udělají práci a vy potom tu práci "odprezentujete" s barevnými slidy ve vedení banky. Necháte se neomezeně ponižovat a kompenzujete si to na lidech z agentury nebo svých podřízených. Vedle toho ale musíte rozehrávat koncert intrikánství, protože na vaše místo se tlačí desítky jiných ambiciózních lidí a vy proti nim neumíte absolutně nic navíc. Současnou vlnu imbecilismu elit (vč. 36 pohlaví a legend o náboženství míru či zlém Putinovi) nemůžete nikdy pořádně pochopit, dokud nepochopíte toto prostředí plodící deformované ubožáky.

30. 9. 2018

Israel National News: Terrorist do not have human rights
Hampl: Naprostý souhlas. Zločinci mají lidská práva (včetně práva na spravedlivý proces). Teroristé žádná lidská práva nemají. Ženevské konvence jednoznačně povolují je zabíjet na místě bez soudu.

30. 9. 2018

Z projevu pro symposium o budoucnosti České republiky a českého národa:

Západoevropské státy se skutečně ubránily jakékoliv výrazné změně, odolaly „extrémistům“ a postupně pokojně a zákonnou cestou došly až do stavu, kdy jsou celé čtvrti největších měst ovládány nájezdníky, demografické tabulky ukazují, že během jedné až dvou generací ti nájezdníci ovládnou celé státy i v případě úplného zastavení imigrace, domácí obyvatelstvo je denně zastrašováno, zabíjeno a znásilňováno a občanské svobody byly zlikvidovány.

To, co nás dnes nejvíc ohrožuje, je normální politika „jako obvykle“, kontinuita a strach ze změn. To je jistá cesta k zániku, ke genocidě národa, zániku civilizace, likvidaci občanských svobod. V tuto chvíli neexistuje žádná extrémistická skupina, která by představovala větší riziko než solidní politické strany. Dokonce i ti feťáci, kteří obsadili Kliniku nebo ti šílenci, co ovládli brněnskou radnici, nejsou srovnatelně nebezpeční.

Petr Hampl: Je extrémismus opravdu hrozbou? Není!

30. 9. 2018

Ne, žádné non-go zóny u nás nejsou. A vládu nad centrem Teplic vůbec nepřebírá islámská komunita. Jak řekl Dominik Feri, nemůžeme přece chtít, aby Arabové dodržovali české zákony. :(
Mladého vojáka zkopali v Teplicích do bezvědomí. Praskla mu lebka!

30. 9. 2018

Tenhle článek je zajímavý hlavně tím, že Marian Kechlibar je matematik. Mnozí totiž věřili (i já jsem byl tomu nakloněn), že univerzitní prostředí ovládané neomarxistickými bojůvkami může vzniknout jen v humanitních oborech, a že přírodověda i technika jsou z principu imunní. Omyl! Jakmile politická korektnost konsolidovala svoje panství nad humanitními obory, vyrazila na další univerzity, takže dnes svoboda bádání mizí úplně všude. Nikdo v žádném oboru si nemůže být jistý, zda ho nějaký úchylný aktivista nezničí tím, že prohlásí jeho práci za nebezpečnou pro nějakou menšinu. Ten aktivista nemusí jeho oboru vůbec rozumět, stačí používat silná slova, a mít za zády dost mocnou neziskovku.

Misha Julishová: ZCELA unikátní a velmi důležité sdělení. Přečtete s prosím tento text. Jde o velmi přesný a alarmující popis zásadní a radikální změny stávajícího akademického demokratického "paradigmatu" na prostor ovládaný identitární politikou.

"Podstata identitární politiky, která ovládla západní univerzity a dostává se i sem, je v naprostém rozporu s ideálem univerzity jako místa vědění, kam se scházejí studovat a spolupracovat lidé bez rozdílu původu. Základním parametrem člověka v takovém identitárním systému jsou jeho vrozené vlastnosti, podle kterých je zařazen do komplikovaného žebříčku „vzájemného útlaku", v němž černý stojí výše než bílý, žena výše než muž, gay výše než heterosexuál, muslim výše než křesťan. Přesné detaily jsou matoucí, například konflikt hodnot mezi černým gayem a bílým muslimem dokáže zastánce identitární politiky dostat do zmateného a výbušného konfliktu. Na spodku je ale jednoznačně bílý heterosexuální muž, viník všeho zla na planetě, kolonialismem a otrokářstvím počínaje, změnou klimatu konče. Jako by jiné národy neměly svoje říše, svoje okovy a svoje znečištění.

Marian Kechlibar: Univerzita jako továrna na tabu

30. 9. 2018

Sluníčka se mohou radovat. Jsme světoví!
Jihad Watch: Prague: Prague: Muslim planning jihad massacre frequented mosques, says spiritual role model was imam

30. 9. 2018

Z rozhovoru pro časopis Týden:

Kam podle vás může genderovost dospět?

Posledním výkřikem je požadavek na vyhlazení bílé rasy, ale to není zdaleka konec. Očekávám, že dalším stupněm bude požadavek na vyhlazení všeho lidstva.
Vnějšímu pozorovateli to musí připadat bláznivé, ale z hlediska aktivistů je v tom určitá racionalita. Když chcete upoutat pozornost a získat dobrý grant nebo dokonce místo "manažerky genderové rozmanitosti" v nějaké korporaci, musíte být ještě radikálnější než všichni ostatní. Vzniká tak závod, kdo řekne větší pitomost. A protože se to vše odehrává v ovzduší děsivé zbabělosti, málokdo se tomu odváží smát.

Genderové šílenství? Mohou za to granty a nesmyslné školní obory

29. 9. 2018

Ve svém čtvrtečním vystoupení v Brně jsem se pokusil vysvětlit, jak je možné, že Žít Brno s pěti zastupiteli může terorizovat celé město, jako by mělo většinu a jako by bylo navíc podporováno nějakými ozbrojenými milicemi.

29. 9. 2018

Šojdrová to má vyřešené. Zvláště doporučuji její pozornosti dvouletého chlapečka Abú Bakra al Bahdádího.
Rada Evropy zakázala testy ověřující věk údajných dětských imigrantů

29. 9. 2018

Na Břeclavsku jsem se zapojil do senátní kampaně Richarda Nováka (nezávislý na kandidátce SPD).

29. 9. 2018

Senát většinou pokládáme za zbytečnou instituci, nicméně letos budou senátní volby opravdu hodně důležité. Za pár měsíců bude senát schvalovat globální pakty o migraci a uprchlictví. Budou-li schváleny, umožní to mezinárodním komisím přidělit do České republiky neomezený počet migrantů, aniž by se k tomu české orgány mohly vyjádřit.

O národní přežití se hraje i v Praze, kde proti statečnému Benovi Kurasovi stojí Jiří Drahoš, což není jen směšná figurka, ale také exponent Organizace pro islámskou spolupráci.

Ben Kuras jasně: "Smlouvy jsou globalizačním útokem na svrchovanost evropských zemí, vycházejí z cílů celosvětové islamizace. A jestli je nezastavíme, na jejich konci se nachází zánik evropské civilizace do několika málo generací."

Jestli nebudete volit Kurase, přijde vám to drahoše.

Benjamin Kuras: Přes noc tu můžeme mít 100 tisíc migrantů

28. 9. 2018

Americký prezident prohlásil invazi do Afghánistánu za jednu z největších chyb v dějinách USA. Takže to spěje k tomu, že se Američané stáhnou a nahradí je tam členové ODS, TOP09 a redaktoři ČT.

28. 9. 2018

Na včerejší brněnskou přednášku dorazila i skupina mladých lidí, podle zjevu nejspíš radikálních studentů. Vyzval jsem k diskuzi, ale podmínil jsem ji dodržováním základních racionálních pravidel (jednoznačně formulované teze, oddělení faktických tvrzení od hodnotových soudů atd.). A zdůraznil jsem, že odmítám "dialog" spočívající v tom, že na sebe lidé pokřikují, kdo je horší fašista. Mladí kolegové chvíli poslouchali přednášku, pak se zvedli a odešli.

Přišel jsem o debatu, ale říkám si, jestli ti namyšlení studenti humanitních oborů vůbec někdy v životě absolvovali férovou diskuzi. Nebo jestli vůbec někdy byli takové diskuzi přítomni. Není to spíš tak, že je dnešní pokrokové univerzity učí jen papouškovat fráze, a jakmile vyjdou z takového "bezpečného prostředí", jsou bezmocní?

27. 9. 2018

Dnes v Brně. Na mou večerní přednášku se prý chystá delegace kavárny. Takže nejspíš bude legrace.

26. 9. 2018

Paní Šojdrová nemusí hledat v Řecku a Libanonu. V německých věznicích je takových "sirotků" dostatek.

26. 9. 2018

Z druhé části rozhovoru s Janem Frankem:

Třeba nacistická vyvražďovací mašinérie, která fakticky nebyla ideově příliš zabarvená. Většina zúčastněných byli byrokraté, kteří nezúčastněně plnili dílčí zadání. Ti lidé neseděli jen v německých úřadech, ale také třeba v korporaci IBM, která efektivně sestavovala seznamy Židů tak, aby nikdo nemohl uniknout. Zdá se, že každý z inženýrů, manažerů a obchodníků IBM si hleděl své práce a rozpočtu svého oddělení. Nikdo se neptal na celkový význam. Ba dokonce naopak. Lidé vyjdou ze zájmu jednoho konkrétního oddělení a z něj odvíjí pohled na vyšší celek. Včetně toho, co je správné a nesprávné, morální a amorální. To, co se před 70 lety projevovalo v jednom vyšinutém despotickém režimu, to se v následujících desetiletích postupně stalo základním pořádajícím principem Západu.

Druhá část rozhovoru Jana Franka s Petrem Hamplem

26. 9. 2018

Z odpovědí na otázky časopisu Týden:

Myslím, že není náhodou, že do své funkce nastoupila americká ministryně školství Bety deVos, prohlásila za svou prioritu dosáhnout toho, aby byly zastaveny procesy, které na amerických univerzitách probíhají na základě falešných obvinění ze znásilnění nebo pohlavního obtěžování. Občas je tomu dokonce tak, že obvinění je sice vyvráceno, ale přesto je obviněný je přesto potrestán, protože „je součástí sexistické kultury.“ Z amerického vzdělávacího systému jsou tak vyhnány tisíce chytrých a pracovitých mladých mužů.
Hnutí politické korektnosti vrací svět do stalinských dob. Tehdy museli tajní policisté plnit plány na počty odhalených špionů. Když špiony neměli, museli dodat odpovídající počet falešných obvinění. Jakmile byl člověk popraven, jeho vinu či nevinu už nikdo nezkoumal.
Přesně tak fungují feministické tribunály – aby udržely rozpočty, musí najít dostatečný počet provinilců a tudíž trestat naprosto cokoliv.
Čtenáře v České republice by mělo zajímat, že stejným směrem jdou velmi rychle i naše humanitní fakulty.

25. 9. 2018

Hurá! Jsme světoví! Už taky patříme na Západ! Fanoušci ODS mohou řičet blahem.

Prague: Muslim planning jihad massacre frequented mosques, says spiritual role model was imam

25. 9. 2018

Z odpovědí na otázky Jesenického týdeníku.

Jak se díváte na poslední vyjádření dalajlámy?

Zdá se mi, že dalajláma je ve složité situaci. Je finančně závislý na neomarxistických nadacích, neziskovkách a byrokratických aparátech, ale na druhé straně je buddhista a buddhisté mají mnohem lepší historickou paměť.
Muslimové jsou totiž ochotni trpět křesťany a židy v postavení bezprávných otroků, ale ateisty, budhisty, hinduisty atd. vyvražďují jako zvířata. V minulosti tak byly vyhlazeny celé buddhistické národy a ti lidé dnes vědí, jak obrovské nebezpečí pro ně islám představuje. To jsme viděli třeba loni v Barmě, kdy buddhističtí mniši reagovali na vlnu islámského násilí okamžitou odvetou.

Je to obrovský rozdíl proti Evropanům, kteří historickou paměť prakticky ztratili. Nevědí už, že téměř veškerá naše historie vztahu s islámem spočívala v tom, že Evropané byli přepadáni, zabíjeni, kastrováni, odvlékáni do otroctví. Téměř celé naše dějiny jsme byli ti slabší, kdo se jen s námahou a obrovským štěstím ubránil úplnému vyhlazení muslimy. Dnes je téměř zakázáno o tom mluvit. Naopak je šířena propaganda o „náboženství míru“ nebo dokonce o tom, že Evropané byli agresory. Buddhisté paměť neztratili, neztratil ji ani dalajláma.

25. 9. 2018

24. 9. 2018

Ve svých nejpokleslejších dobách fungovala určitá (myslím, že velmi malá) část církve tak, že v podstatě jen ospravedlňovala stávající poměry a vysvětlovala lidem, proč nemají hájit své zájmy a proč se nemají domáhat svých práv. Moc to nefungovalo. Připomínám to, protože se obávám, že k témuž klesla klasická ekonomie. Rezignovala na analýzy a místo toho vysvětluje, proč se lidé mají mít špatně, proč je vlastně dobře, když si jiní žijí na jejich úkor, proč je v pořádku, když korporace vyváží miliardy, aniž by místním lidem slušně zaplatily atd. Mantrou se stává "efektivita práce," která v pojetí ekonomů nemá nic společného se skutečnou efektivitou, ale je z ní jen jakýsi klacek obhající nespravedlivé (a vlastně i hospodářsky iracionální) uspořádání.

Můžeme se tak dočíst, že je pro podniky důležité, aby šly peníze spíš do ciziny než na platy místních lidí. Jinak by to prý podniky poškodilo. Nedělám si legraci. A v posledních dnech od ekonomů slyšíme, že je pro důchodce lepší, aby měli malé důchody.

To už je degenerované myšlení a zbytečná disciplína. Akademické tituly a pozice v čele kateder či fakult na tom nemohou nic změnit.

24. 9. 2018

Ještě poznámka ke sporu o "sirotky s iPhony":

Výroky paní Němcové patří k tomu nejodpornějšímu a nejzrůdnějšímu, co se kdy objevilo v českých dějinách. Tvrdit, že utíkající židovské děti vlastně byly na stejné úrovni jako mladí džihádisté domáhající se vstupu do Evropy, to je neuvěřitelně hnusné. Popravdě, nedokážu si představit, kam by ta žena mohla ještě hlouběji klesnout. Bude oslavovat osvětimské plynové komory? Vlastně by mě to u ní ani nepřekvapilo. Bude zajímavé sledovat, zda se ODS od ohavných antisemitských výroků Miroslavy Němcové distancuje. Nebo jestli to v tichosti přejde.

Parlamentní listy: Silné dozvuky jednání ve sněmovně

24. 9 2018

Z rozhovoru s Janem Frankem:

Evropská unie je jedním z příkladů tohoto trendu. Je to příklad děsivější než jakýkoliv jiný, ale nemůžeme vidět EU jako výjimečný příklad. EU by nemohla způsobit tak nedozírné škody, kdyby neměla podporu korporací, národních byrokracií, nadnárodních neziskovek, vedení politických stran, církví, univerzit a celé té společenské vrstvy, kterou jsem zmínil a kterou v knize nazývám „novou aristokracií.“ Společným nepřítelem nové aristokracie jsou pracující lidové vrstvy, demokracie a národní státy. Kdyby příslušníci nové aristokracie nemohli utlačovat nižší vrstvy pomocí EU, vymysleli by jiný nástroj útisku. Souhlasím tedy se vší kritikou EU, ale z analytického pohledu jsou podstatnější mechanismy vytvářející novou aristokracii jako vrstvu a nového aristokrata jako speciální psychologický typ.

První část rozhovoru Jana Franka s Petrem Hamplem

23. 9. 2018

Jak kavárna oživuje mentalitu 50. let, nachází i některé rysy specifické poetiky té doby. Třeba Šafr včera napsal o panu Tomském, že patří k těm, kdo "co nevydrželi pevně stát ve větru nové doby." Vnímáte v tom tehdejší atmosféru?

Doporučuji jim variaci na S.K. Neumanna:

Macron - maják!
Macron - zvon!
Macron - maják!
Macron - zvon!
Maják - zvon!
Macron!

23. 9. 2018

Jak je daleko od "nepřijmeme ani jednoho imigranta" k "přijmeme pro začátek desítky mladých džihádistů i s širokými rodinami"? Jeden babišoden.

O dalším si nedělejme iluze. Konkrétní džihádisty budou vybírat sorosovské neziskovky, schvalování pak budou provádět Hamáčkovi lidé na ministerstvu vnitra. Premiér vydal formální souhlas, nic dalšího není zapotřebí. Projekt neomezeného dovozu těch, kdo se nechtějí či nemohou vrátit domů (často kvůli válečným zločinům, které spáchali), byl zahájen.

22. 9. 2018

Kolem Ruska je spousta zbytečné hysterie, ale nemluví se o skutečném nebezpečí, které představuje Německo znovu upadají do totalitní diktatury. Tak završil VK starší představení knihy Aleše Valenty, které proběhlo už před pár dny. Aleš Valenta ve své knize pečlivě analyzuje politickou Německa, ukazuje postupně se formující totalitní systém, ožívání rysů Hitlerova režimu a zpolitizování veškerého života. Vše je řízeno státem, vše je pod kontrolou. Jde to až tak daleko, že někteří němečtí výrobci kontrolují, aby se výrobku v žádné fázi nedotkl člověk s nesprávnými politickými názory (ani třeba skladník nebo dělník u pásu). Speciální politruci tedy pravidelně hovoří se všemi zaměstnanci a kontrolují, zda se u nich neobjevují protiuprchlické postoje. Současné odvolání šéfa tajné policie nejspíš souvisí s tím, že Merkelová se chystá přitvrdit a není ani vyloučeno, že dojde na zákaz politické opozice.

Knihu jsem zatím jen prolistoval, ale tuším, že to nebude veselé čtení.

22. 9. 2018

Tuhle kouzelnou debatu si nemůžete nechat ujít. S Ladislavem Jaklem debatuje robot, který nemá žádné názory ani postoje, a který vám umožňuje odpovídat. Logický další krok po strojích, které vystřelují tenisové míčky. Tentokrát se jedná o robota typu Vladimir-Kratina1.0.
Mimochodem, co to povídá o politické straně ODS, která robota postaví na místo, které měla původně zastávat politická osobnost? Z jakých lidí taková strana vlastně sestává? Do jaké míry lze důvěřovat, že její poslanci dokážou zastávat nějaké mravní postoje?

22. 9. 2018

Můj hlavní (soukromý) profil zablokován na 30 dnů. Už si ani nerozčiluju a jsem vděčný, že zatím nedošlo na blokování dodávek elektřiny, veřejné dopravy a dalších síťových služeb. Je ale jasné, že je to jen otázkou času.

21. 9. 2018

Z rozhovoru pro časopis Týden:

Češky jsou většinou dostatečně rázné a sebevědomé, aby dokázaly odkázat nežádoucí nápadníky do patřičných mezí. A zároveň dost citlivé, aby neodradily muže od dvornosti. Třeba Američanky by se k nám mohly jezdit na školení. Prospělo by jim to.

A českým mužům nezbývá než se přizpůsobit. Což je normální. V téměř všech známých společnostech (s výjimkou islámských) je to tak, že pravidla sexuální morálky určují ženy. Ženy rozhodují, co je ještě přijatelné, ale co už ne, a muži se přizpůsobují. To vychází ze samotné biologické podstaty člověka.

Me Too je plivnutí do tváře skutečným obětem, tvrdí sociolog

20. 9. 2018

Dnes na slovenských Hlavných správach:
V Európe sú dnes prítomné milióny mladých moslimov, ktorí majú vojenský výcvik, sú odhodlaní bojovať proti neveriacim a dokážu si veľmi ľahko obstarať zbrane. Mnohí z nich majú aj skúsenosť so zabíjaním ľudí. Až usúdia, že nadišiel čas a až udrie, kto z dnešných mladých Európanov by sa im mohol postaviť na odpor? Keby sa bojovalo klikaním myšou či pojedaním chipsov, potom dobre, ale v naozajstnom boji?

Aby bol čo najskôr zavedený vojenský výcvik, to je záležitosť prežitia. Akú má mať podobu, o tom je možné diskutovať. Ale mal by sa týkať aj žien. Trebárs znásilňovanie európskych žien by nebolo pre migrantov tak jednoduché a tak lákavé, keby mala väčšina dievčat základný výcvik sebaobrany a keby každá žena bola vybavená paralytickým sprejom.

Hampl: V Európe sú mladí moslimovia, ktorí majú vojenský výcvik. Dnešná generácia by sa im ubránila, ak by boj prebiehal klikaním myšou alebo pojedaním čipsov

20. 9. 2018

Dříve obhajovali bolševický teror. Dnes tvrdí, že neexistují non-go zóny ani džihád a že islám je náboženství míru. Ostatně, kolik bolševických vrahů znáš osobně, aby ses k tomu mohl vyjadřovat? Nic nového.

Lidové noviny: Gulagy byly vzdělávací instituce plné volnočasových aktivit, míní LGBTQ spolek z univerzity

19. 9. 2018

Huntingtonovská společnost zahajuje řadu publikací nového žánru - rozhovory, které nejsou vedeny novinářem, ale expertem v oboru. V prvním díle se Petra Hampla vyptává historik Jan Frank. Je v něm řečeno mimo jiné:

Klíčovým faktorem je nejspíš velikost organizací. Začaly vznikat buď obrovské kvazi-státy typu Evropské unie, nebo nadnárodní korporátní struktury. Až s nimi se stali vládnoucí byrokraté tak početnými, že mohli zformovat vlastní společenskou třídu. Je dobré si všimnout, že tato nová vyšší byrokratická třída se nezformovala v Izraeli, který má něco přes 5 milionů obyvatel (je tedy menší než velká evropská či americká města), žije relativně izolovaně a v jeho ekonomice hrají nadnárodní korporace minimální úlohu. Izraelští politici se dosud chovají jako politici, nikoliv jako byrokraté.

Takže zda na to neměl vliv sociální stát s rostoucími pravomocemi a tudíž i rostoucími aparáty? Mohlo to hrát roli, ale zcela jistě to není vliv jediný. Ty aparáty totiž rostly stejným tempem i mimo státní správu. Naopak tlak korporací a univerzit je často právě tím určujícím faktorem, který nutí státy rozrůstat se. To znamená, že dalším faktorem je zcela jistě globalizace, dalším faktorem neuvážené a přehnané investice do vysokoškolského vzdělávání, a také rozvoj technologií. Bez moderních počítačových sítí by bylo nemyslitelné řídit tak obrovské organizace, jaké dnes fungují, a bylo by také nemožné zavádět tak obrovské množství pravidel. Svou roli sehrály i moderní sociologie a psychologie, které umožnily důslednější třídění lidí a sofistikovanější manipulaci.

Rozhovor Jana Franka s Petrem Hamplem - publikace České společnosti pro civilizační studia

19. 9. 2018

Ty sirotky by měl adoptovat osamělý strýček Brady. Mohli by si pak hrát na udělování vyznamenání.

18. 9. 2018

18. 9. 2018

Vyhozený, naštvaný a veřejně ponížený šéf špionů, to vůbec není špatné.

Lidové noviny: Merkelová se rozhodla, že šéf kontrarozvědky Maassen musí po výrocích k Chemnitzu skončit

18. 9. 2018

18. 9. 2018

Laďa Větva skvěle:

Fčil se probudila teta, kera je v Europarlamentu činna jako členka Vyboru pro rovne pohlavi. Kdyby jen seděla, nic nerobila a rovnala si pohlavi, bylo by to lepši, aspoň by nerobila ostudu. Ale ona ne. Před měsicem se tato hodna teta pustila do dyplomacie a vyžadovala odvolani Evy Filipi, naši velvyslankyně z Damašku, bo se ji zdalo, že je tam moc aktyvni. Fčil zas navštivila jakysik tabor v Řecku a začalo ji byt lito batolat kera se sama bez rodiču vybatolila ze Syrie, přešla zelenu hranicu do Turecka a doputovala do Řecka.

A hned se ji v hlavě zrobil napad, že byzme ty batolata mohli ukrast pro sebe.

Pote, co slovensky premier česke vlady prohlasil, že to je jakysik tunel, ozvala se tetka znova: „Vlada by mohla mět tyto teenagery pod dohledem, vzdělavat je a pusobit na ně, aby to byli dobří lidé…“

Aha, tak naraz už to nesu plavačci v košiku, už to su teenageři. Ty děcka dneska rostu jak z vody…

Ladislav Větvička: Syrske děcka patři do Syrie, ne k tetce do Kroměřiža

18. 9. 2018

Zatímco Jan Hamáček usilovně pracuje na tom, aby prokázal, že je ještě větší zoufalec než Sobotka, vystrkují růžky další socani, kteří spojují starý (nemarxistický!) socialismus s nacionalismem. V ČSSD ještě bude veselo.

"Realistická, národní, sociální demokracie, která se vrátí k selskému rozumu a především ke svým voličům. Což byli a jsou lidi práce. A musí jim říci: „Přátelé, dříve než budeme zachraňovat svět, postarejme se o naši zemi, o naše lidi. Postarejme se o dobré školy pro všechny děti, protože v tom je naše budoucnost. Postarejme se o naše babičky a dědečky a jejich malé důchody, aby už ty důchody nebyly malé. Postarejme se o to, aby nemocné děti nemusely na svoji léčbu sbírat víčka od limonád. Starejme se, aby věci veřejné, které se platí z daní všech – dobře a pro všechny fungovaly. A řekněme si, že tato země je opravdu naše a není a ani nemůže být pro všechny.“

Povrchní komentátoři budou odkazovat na německou NSDAP. Ti vzdělanější vědí, že Hitlerovo myšlení nebylo ani nacionalistické, ani socialistické a že označení "národní socialismus" bylo používáno proto, že Hitlerovi lidé ovládli jednu tehdejší politickou stranu, změnili ideologii, ale nezměnili název.

Lukáš Rázl: Brusel na nás přichystal tuto past. Orbán je dobrý. ČSSD musí mít gule bránit normální lidi a náš národ proti EU, jinak jde do pekel.

17. 9. 2018

O VK mladším se v posledních hodinách hovoří především v souvislosti a blokací na sociální síti, ale nemělo by uniknout, jak významně posunul minulý týden českou veřejnou diskuzi, když místo celkem laskavého "eurohujer" použil výraz "kolaborant". My revolucionáři to slovo používáme již několik let, ale z úst mainstreamového politika zní jinak. A má jiný dopad na veřejnou diskuzi.

Můžeme mít různé názory na žárovky, pomazánkové máslo a různé ekonomické záležitosti, ale každý, kdo podporuje migraci nebo nátlak na Maďarsko, může být legitimně kladen na stejnou úroveň se zločinci, kteří pomáhali nahánět své spoluobčany do táborů smrti. Je dobře, že se Jaromír Štětina a další setkávají s přiměřenou reakcí veřejnosti. A někdy v pozadí se tiše rýsuje představa, že totalitní režim nemusí vydržet a potom... Je to představa důležitá. A je důležité, že ji pomáhá udržovat jeden z nejvýznamnějších českých politiků.

16. 9. 2018

Hamáček podpořil výzvu EP vůči Maďarsku. Hamplova glosa: Hamáček ví, jak před volbami zvýšit šance své strany. Všichni, kdo usilovně makají v kampani, mu určitě budou vděční.

16. 9. 2018

Dnes na parlamentkách:

Dnešní způsob rozhodování velkých byrokratických aparátů představuje obrovské riziko. Jsou do něj v různé míře zapojeny tisíce nebo desetitisíce úředníků a aktivistů, každý hájí především rozpočet a pravomoci svého oddělení, a konečné rozhodnutí, které tak vzniká, je v podstatě náhodné. Z aparátu může vypadnout úplně cokoliv, pokud to není v rozporu s mocenskými zájmy byrokratů. Tedy i nesmyslná vojenská akce. A v tomto chaotickém zmatku se ještě pohybují sorosovské neziskovky a další nátlaková uskupení, která s různou mírou úspěchu prosazují nejrůznější zájmy.

Jak píšu v jedenácté kapitole své knihy Prolomení hradeb, člověku, který se na úřad dívá zvenku, v posledních letech standardně připadá, že rozhodnutí nejspíš přijímá orangutan, co utekl z klece a náhodně rozhazuje papíry a razítka. Což by mohlo působit komicky, dokud si neuvědomíme, že se takto rozhoduje o osudech milionů lidí a že je takto možné i zahájit válku.

Parlamentní listy: Pak promluvil o prodejnosti českých „elit“, které budou horlivě obhajovat cokoliv

16. 9. 2018

Pavel Kohout: Švédsko. "Dětský uprchlík" okradl a těžce zranil 91 letou paní. Evropa ho zodpovědně přijala, velkoryse se o něho postarala. Máte někdo lepší nápad než poslat ho zpátky, odkud přišel? A mají evropské vlády právo hazardovat s životy svých vlastních obyvatel? Hamplova glosa: Pochybuje ještě někdo o tom, že europoslankyně Šojdrová je morální zrůda? To jsou ti její "sirotci."

16. 9. 2018

V dnešním výkladu se pokouším vysvětlit, proč každý, komu opravdu záleží na lidské svobodě, musí nutně podporovat státní regulaci Facebooku. Komentující prosím, aby si nejdříve přečetli článek, než se k tomu budou vyjadřovat.

V tom článku píšu mimo jiné: Korporace přijde zvenčí s velkými penězi, snadno získá faktický monopol na komunikační platformu a začne měnit politické poměry v zemi. O tom přece společenská smlouva vůbec nebyla! Když se psaly a schvalovaly příslušné zákony, myslelo se na podnikání a ne na převýchovu obyvatel. Entita Facebook prostě vypověděla společenskou smlouvu a je čas začít diskutovat o tom, za jakých okolností budou obyvatelé České republiky ochotni ji tolerovat, a jak budou vypadat nové zákony, které upraví její fungování.

Tak by to viděli původní liberálové. Lidé, co vybojovali americkou válku za nezávislost a další buržoazní revoluce a kteří pokládali občanské svobody za posvátné. A kteří si nenechali od nikoho vzít – od panovníků, velmožů ani korporací.

Petr Hampl: Facebook Corporation, svoboda a společenská smlouva

15. 9. 2018

Chcete pomáhat zemím třetího světa? Tak jim přestaňte krást jejich nejaktivnější lidi! Neprodyšné uzavření hranic je prvním krokem ke zlepšení poměrů. Všechno ostatní je pokrytectví.

15. 9. 2018

Bývalý policejní ředitel a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný navrhuje, aby byl bez náhrady vyvlastněn veškerý majetek vlastněný přímo nebo nepřímo gangsterem Bakalou. S tím návrhem vřele souhlasím a připojuji obecnější poznámku.

Pojem "pravice" zahrnuje dvě skupiny lidí.
a) ty, kteří staví na první místo lidskou svobodu.
b) ty, kteří staví na první místo zájem velkých peněz.

Občas míří oba tyto pohledy stejným směrem, ale často jsou proti sobě. Pro mě je to jasné - nikdy nepřistoupím na to, aby byla lidská svoboda či důstojnost omezována kvůli zájmu velkých peněz. Pro tržní komsomolce to asi nebude dost pravicové, ale na to kašlu.

Stanislav Novotný: Lex Bakala

15. 9. 2018

"Hrozí nám teď smrtí," stěžuje si europoslanec Jaromír Štětina (za TOP09). Hamplova glosa: Zdravá společnost je taková, kde se vlastizrádci bojí nebo aspoň stydí. Úpadková společnost je takové, kde vlastenci musí skrývat, že jsou vlastenci.

15. 9. 2018

Ze zajímavého analytického článku Viktora Lošťáka:

Jestli bylo cílem aktivistů z patnáctého a šestnáctého roku, jako byli Petr Hampl a Martin Konvička, získat politické posty, pak zcela zkrachovali. Jestli bylo jejich cílem posunout společnost směrem k antiimigračním postojům, zlikvidovat myšlenky neomarxismu a vnutit mocenským silám přinejmenším svou rétoriku, když už ne svou agendu, pak uspěli ve všem, co kdy udělali.

Vidím to složitěji, a nejde jen o Konvův návrat do politiky. Především mám za to, že neomarxisté byli sice zesměšněni a znemožněni ve veřejné debatě, nicméně nadále drží téměř veškerou finanční i politickou moc, ovládají média, řídí represivní aparát minimálně srovnatelný s předlistopadovými komunisty, a budují novou armádu. Navíc čas pracuje v jejich prospěch. I ve stavu "nepřijímání žádných uprchlíků" roste islámská populace v ČR tak rychle, že nejpozději za 20 let dosáhneme bodu, odkud nebude návratu.

Nicméně Lošťáka čtete, je rozhodně podnětný.

Viktor Lošťák: Druhé čtení migrační krize

14. 9. 2018

Jak je to s přijímáním "dětských uprchlíků"? Hampl versus Žaloudek (Zelení).

Český sociolog rozdrtil návrh na přijetí 50 syrských sirotků. Varoval i před genocidou

14. 9. 2018

14. 9. 2018

Mezi českými muslimy odhalen DALŠÍ (!) terorista. Když uvážíme, jak početně malá je místní islámská komunita, vede to k závěru, že je plná radikálů.
Ve stejnou dobu jsou média plná vyjádření "odborníků na islám", podle nichž radikalizace českých muslimů absolutně nehrozí.
Další doklad, že s několikaletým zpožděním opakujeme všechny chyby těch západoevropských zemí, kde už je výměna obyvatelstva nezvratná a jejichž budoucnost je islámská.

Džihád v Česku. Policisté obvinili muslima z přípravy bombového útoku

13. 9. 2018

V Institutu Václava Klause se dnes v úzkém kroužku diskutovalo o migraci. Ale o té zdánlivě bezproblémové. Víte třeba, že mezi lidmi mladšího středního věku je téměř každý desátý obyvatel České republiky cizinec? Nebo, že počet cizinců trvale u nás žijících se během poslední generace zvýšil více než trojnásobně? A to v těch číslech nejsou zahrnuti lidé, kteří již získali občanství. Mnozí z nich představují jednoznačný přínos, jenže v takto masové podobě mění imigrace charakter naší země a v některých regionech významně snižuje kvalitu života domorodců. A to i migrace z bezproblémových zemí jako Ukrajina, Slovensko, Rusko či Vietnam.

Výčet nejzajímavějších myšlenek najdete v příštím Bulletinu Institutu Václava Klause. Proto jen pár stručných postřehů. Ten první od Václava Klause jako ekonoma, který cítil potřebu „razantně odmítnout“ tezi o údajném nedostatku pracovních sil. Podle Klause nic takového neexistuje a z principu nemůže existovat. Kdyby mu to nějak student tvrdil, dostal by při zkoušce nedostatečnou.

Druhý postřeh od nejmenovaného vysokého úředníka státní správy, který mluvil o tom, že existují politici a úředníci „s rodinnými vazbami na neziskový sektor“, a že tito lidé úmyslně vkládají díry na zákonů, na které pak útočí neziskovky a jejich právní kanceláře. Třetí postřeh ukazuje, jak je naprosto kriticky důležité, aby se na všech školách vyučovalo výhradně v češtině a že vznik škol anglických a jiných nutně povede k tomu, že se některé skupiny cizinců přestanou integrovat a začnou vytvářet izolované skupiny.

Čtvrtý postřeh je něco, na čem se shodli pan kancléř Weigl a zástupce odborů. Tím, že přijímáme migranty, „vyzobáváme“ společnosti jiných zemí, kde ti lidé pak chybějí, což vede k udržování celých společností v chudobě. Chce-li někdo pomáhat chudým zemím, ať začne absolutním zákazem migrace. Krást jim lidi a potom posílat rozvojovou pomoc, je pokrytectví. Svoboda pohybu pracovních sil se tak ukazuje jako princip škodlivý pro všechny.

A za páté. Ladislav Jakl a moje maličkost jsme se zaměřili na to, jaká je schopnost hostitelské společnosti asimilovat příchozí. Já jsem dokonce tvrdil, že imigrace musí být posuzována právě ve světle této schopnosti. Tam, kde kde dokážou každého příchozího tvrdě a nemilosrdně přinutit, aby se přizpůsobil, tam si mohou dovolit více migrantů než tam, kde jsou laxní. A pokud společnost propadne zhoubné doktríně multikulturalismu, pak pro ni může být zničující i malá skupina migrantů. Jeden jmenovaný profesor ekonomie nás sepsul, že asimilační schopnost není měřitelná veličina, takže s ní nemáme otravovat. Nicméně já už tuším, že se tomu budu věnovat ve svém příspěvku do migračního sborníku, který IVK připravuje.

13. 9. 2018

Nemůžu si pomoci, ale pořád mi vychází, že pokrytec Babiš představuje mnohem menší zlo než tzv. tradiční demokratické strany. V této chvíli mu musíme držet palce, aby se udržel do doby, než vyroste vlastenecká formace tak silná, aby mohla pomýšlet na "vstup do Strakovky hlavním vchodem."

Andrej Babiš pro PL ostře proti EU: Stojím za Orbánem. Telička je zrádce. Poche ministrem nebude

13. 9. 2018

Konečně už chápu, proč kavárna tak horlivě připomínala srpen 1968. Hledala vzor podlézání okupantům, psaní zvacích dopisů a všeho kolem toho. Ti lidé věděli, že to budou v nejbližších týdnech potřebovat. Co by si kavárna bez Biľakova příkladu počala.

13. 9. 2018

Viktor Orbán to vmetl do tváře vládcům imperia naprosto jasně:

Každý národ má právo uspořádat podle sebe život ve své zemi. MY budeme chránit svoje hranice a MY určíme, s kým budeme žít pospolu. Maďarsko se vašemu vydírání nepodvolí. Budeme bránit svá práva, kdekoliv to bude třeba, i proti vám.

Někdo možná bude říkat, že Maďaři jsou lepší vlastenci a proto... Jenže ono je to i obráceně. Je snadné být vlastencem v zemi s takovým premiérem. A je obtížné být vlastencem v zemi, kterou vedou zbabělí ubožáci krčící se před úředníky impéria. I proto bylo zvolení Miloše Zemana tak důležité.

12. 9. 2018

Šumperská debata Migrace před branami je k dispozici v plně profesionálním zpracování (Balík - Hampl - Hauzner - Ťulpík).

12. 9. 2018

Z dnešního rozhovoru pro Sputnik:

Podle názoru Michaely Šojdrové by Česká republika mohla poskytnut útočiště sirotkům, dětským uprchlíkům ze Sýrie. Mohl byste tento návrh okomentovat?

Dovoluji si připomenout, že paní poslankyně Šojdrová je známá podvodnice, která občanům České republiky již opakovaně veřejně lhala, a to právě ve věci imigraci. Je smutné, že zatímco různí drobní podvodníci jsou zavíráni, paní Šojdrové se daří vyhýbat se spravedlnosti. Její prohlášení nemohou být brána vážně ani na vteřinu.

12. 9. 2018

Právě jsem si udělal profil na sociální síti Minds. Budu tam zdvojovat všechny posty z Facebooku, ale nebudu tam dávat nic navíc. Další sociální sítě budou následovat.

Profil Petra Hampla na sociální síti Minds.com

11. 9. 2018

Fantova kavárna, jeden z skvostů secesní Prahy, prošla neuvěřitelně odpornou přestavbou. Vypadá teď jako kantýna v nějaké korporátní centrále. Kdyby to udělal soukromník, který zoufale potřebuje peníze, snad by se to ještě dalo pochopit. Ale tohoto barbarství se dopustil státní podnik Správa železniční dopravní cesty. Neuvěřitelné.

11. 9. 2018

Spolehlivou cestou, jak zničit lidskou svobodu, je vyhlásit také svobodu korporací, potůčků, motýlů, planety Země, literárních děl, finančních toků a čehokoliv dalšího.

A co se týče pseudoargumentu, že korporace se skládá z lidí, nechť je to posouzeno. Na jedné straně svoboda majitele jedné akcie Facebooku, na druhé straně svoboda občana země, kde Facebook působí. Majitel akcie ztratí možnost hlasovat o blokování (jeho hlas stejně nemá žádnou váhu), občanům země hrozí úplná ztráta občanských svobod, pokud Facebook zničí demokracii. Koho má preferovat stát, který si občané zřídili k tomu, aby chránil jejich svobodu?

10. 9. 2018

Vzestup Švédských demokratů nic nemění na tom, že strany prosazující genocidu etnických Švédů a rychlou islamizaci země drtivě zvítězily.

Rozdíl mezi Švédskem a jinými zeměmi je především ekonomický. Švédsko je schopné bez problémů financovat život neustále se rozrůstající nové aristokracie a efektivně potlačovat všechny pokusy o lidovou vzpouru. Úspěch Švédských demokratů ukazuje, že i švédská nová aristokracie slábne. Jenže neslábne dost rychle. Než bude země zralá na změnu, bude plně ovládnuta nepřítelem, resp. rozdělena mezi Afghánce, Somálce a další.

Budiž nám to varováním. Česká republika totiž naprosto přesně opakuje švédskou cestu.

10. 9. 2018

Martin Konvička:

Ještě k víkendové vraždě v Köthenu.

V médiích probublalo, že oběť se s Afgánci "dostala do hádky". A opět jde o VÝCHODNÍ Německo. Možná se v bývalé NDR vraždí více, než v bývalé NSR, protože Wessis jsou za ta léta naučení, že Novoněmcům se neodporuje, kdežo Ossis se s tím nemíní smířit.

A opět se média bojí "nového Chemnitz" - o zavražděného mladého člověka jim vůbec nejde, bojí se "nacionalistů".

Řekněte jim někdo, že v Německu bude ještě mnoho Chemnitz ... stejně jako mnoho Vukovarů, Račaků, Srebrenic. Brzy.

9. 9. 2018

Z dnešní úvahy:

Vlastenecké hnutí má co nabídnout. Svobodnou a nezávislou zemi s vlastní ekonomikou, vlastními univerzitami a vším, co k tomu patří. To si vyžádá neskutečné práce, ale vytvoří také nespočet nových příležitostí. Takových, jaké globální svět prostě nemůže nabídnout.

- Bude zapotřebí vybudovat tisíce a tisíce nových firem. To je výzva pro podnikatele, budoucí vlastníky a jejich manažery.
- Bude zapotřebí vytvořit české značky, které dokážou konkurovat německým (jejichž produkty jsou fakticky jen montovány z českých komponent) . To je výzva pro obchodníky a ředitele.
- Bude zapotřebí vybudovat vlastní systém obrany a vlastní ozbrojené síly.
- Vytvořit skutečně funkční mezinárodní vztahy a získat schopnost ovlivňovat dění v náš prospěch. Navázat spolupráci i s těmi, kdo jsou dnes označováni za nepřátele.
- Budeme potřebovat svobodná a profesionální média. Příležitost pro stovky lidí, kteří budou muset nahradit zoufalé propagandisty v dnešních médiích hlavního proudu. Tedy stejná změna jako v letech 1990 – 1992.

Petr Hampl: Jaké má být české národní hnutí

9. 9. 2018

Hezky se nám zformovala skupina lidí, kteří sice nic neumí, práce se štítí a pracujícími lidmi pohrdají, zato nám mohou poskytnout morální vedení. Třeba tento fanatický stoupenec Jiřího Drahoše. Drahoš do senátu! Doplnění: Ten statečný mládenec tu zprávu právě vymazal.

9. 9. 2018

Možná to znáte. Máte docela načteno o islámu a dostanete se do debaty s někým (třeba i ze své rodiny), podle koho je islám vlastně super a jenom pár okrajových magorů ho zneužívá. Což je, žel, ještě podpořeno tím, že média většinou papouškují nehorázné lži o kultivovaném tolerantním náboženství, které prý vždy bylo součástí evropské kultury atd. V poslední době se k této ideologické masáži přidávají i učebnice (v Toulkách světovou minulostí se třeba můžete dočíst, že džihád je typ modlitby a Mohamed byl respektován díky své mírnosti a velkorysosti).

Bill Warner proto sepsal jednoduché postupy jak argumentovat, aby debata zůstala založená na faktech a pravá podstata islámu je ukázala. Od dneška tu knihu (Jak debatovat o islámu) prodávám i ve svém internetovém obchůdku.

9. 9. 2018

Kdyby vláda zabavila majetek Člověka v tísni, kdo by za pár let podporoval restituce? Bojím se, že církve nepochopily, že problém je v tom, zda budou vnímány jako další neziskovka nebo jako užitečné a potřebné těleso.

8. 9. 2018

Nejspíš založím politickou stranu Maminky a ostatní (MAO). Své mamince přece důvěřuje každý. A pak začnu žalovat všechny skutečné maminky za používání toho slova. Když to můžou dělat starostové...

8. 9. 2018

Z přípravy videopořadu, kde budu zasazovat jednotlivé politické a společenské události do širší perspektivy civilizačních trendů. Nebude to o tom, který politik je lepší či horší, ale o tom, co to znamená z hlediska záchrany nebo blížícího se konce naší civilizace. Pořad bude určen zvláště čtenářům Prolomení hradeb, takže doporučuji se s tou knihou aspoň povrchně seznámit. Budu se snažit, aby byl první díl k dispozici tak během dvou týdnů.

8. 9. 2018

Takhle to dopadá, když je někdo v politice tak dlouho, že zapomene, že existuje něco jako morálka.

Naprostá většina veřejnosti pokládala restituce za hluboce amorální a od jejich schválení nepodnikly církve nejmenší pokus přesvědčit veřejnost, že by mohly být obecně prospěšné. Naopak, s výjimkou pár statečných kolem kardinála Duky a některých velmi malých sborů se církve postavily na stranu nadnárodních elit proti českých lidem. A teď se to pokouší dohnat do krajnosti a vysoudit všechno, co jim nešťastná formulace zákona umožňuje.

Představa, že nějaká organizace může okázale ignorovat morální cítění téměř celého národa je naivní. Až dojde k dalšímu pokusu o znárodnění (a ono k němu dojde), nenajdou naprosto žádnou podporu. Zaslouženě.

Marian Jurečka: Prezidentovi vadí, že se v některých případech církve obrátily na soudy, aby spravedlivě rozhodly ve sporných případech a tak souhlasí se zdaněním toho, co bylo ukradeno a bylo vráceno po 75 letech. Ještě si můžeme říkat právní stát?

Neuvěřitelně zvrácená logika, že se někdo dovolil obrátit regulérně dle platných zákonů na soudy, aby byla posouzena spravedlnost, tak ho just za tuto drzost chtít spravedlnost potrestáme! Prostě toto si dovolit je moc. Ty vogo to je neuvěřitelný.....

7. 9. 2018

Jiří Weigl, ředitel Institutu Václava Klause:

Zabránit lidem z jiných zemí, aby k nám přicházeli za dávkami, je chvályhodný cíl. Nestačí to ale. Migrační problém, jakému čelíme, je daleko širší.

Riziko migrace pro Česko: Diskutujme vážně. Máme zde totiž víc imigrantů než leckde na Západě. Proč je tu ještě relativní klid? Poučme se z fatálních chyb jiných. Podceňovat či zužovat problém se nevyplatí

6. 9. 2018

Ze včerejší kontaktní kampaně. V nadcházejících týdnech budu v různých regionech podporovat různá seskupení a jejich kandidáty. Ale vždy spolehlivé, odvážné a spolehlivé vlastence. Jako třeba Ladislava Jakla.

6. 9. 2018

Na zítra je (pátek 7. 9.) naplánováno společné pití piva vlastenců z epicentra českého neomarxismu, tedy obcí jako jsou Dobřichovice, Černošice apod. Detaily nebudu z pochopitelných důvodů uvádět, ale komu se zajídají lavičky Václava Havla, vlajky Tibetu a časopis ProRock ve schránkách, nějak si zjištěte, kde to je a přijďte.

6. 9. 2018

Z krátkého rozhovoru o mateřské učitelce - vegance:

Je zapotřebí najít hranici mezi osobním přesvědčením a vštěpováním hodnot. Děti by se měly učit, že někteří lidé jsou podivínští a že to patří k životu. To je v pořádku. Nesmí to mít ale podobu vštěpování hodnot. Hledání té hranice, to je něco, co nelze řídit centrálně. Lidé se prostě musí dohodnout a učitelé musí respektovat priority rodičů.

Za veganství vyhazov ze školky. Kauza, která hýbe Českem

5. 9. 2018

Pondělní MF Dnes nevzbudila až tolik pozornosti. Ale měla. Andrej Babiš oznámil prostřednictvím hlavního článku na titulce svého největšího média, že novým klíčovým tématem hnutí ANO bude jak zastavit imigraci z islámských a afrických zemí. Citovaný Babiš používá formulaci Benjamina Kurase (který je dosud podstatnou částí mainstreamového tisku pokládán za nepřijatelného xenofoba). Hampl, Konvička a další už asi rehabilitováni nebudou (v tom byli komunisti o něco poctivější), i tak se ale jedná se o radikální změnu politického prostředí.

Je samozřejmě otázka, nakolik to AB myslí vážně. To ukáže dnešní jednání s Angelou Merkelovou (nechystá si pozici, aby měl kam ustupovat?) a hlavně nadcházející parlamentní hlasování o sadě dokumentů, do kterých byly přesunuty imigrační kvóty (Marakéš, Úmluva o právním postavení uprchlíků a další). Dosud Babišova vláda tyto dokumenty podporovala.

Nicméně i kdyby se jednalo jen o změnu v rétorice znamená to, že od nynějška vypadá politická diskuze takto:

Střed znamená - nepřijímat nikoho a poskytovat nějakou čistě formální "pomoc v místě." (ANO)

Výrazně vlevo znamená - přijímat ty, kdo opravdu prchají před válkou,ovšem po důkladném prověření. (ODS)

Levý extrém znamená - aplikovat praxi běžnou v západní Evropě. (KDU-ČSL, Zelení, Piráti, TOP)

Výrazně vpravo - kontrolovat, zavírat mešity, provádět masové deportace. A samozřejmě nebrat naprosto nikoho dalšího. (snad SPD - jestli jim to ještě vydrželo)

Pravý extrém - pogromy na snědé lidi atd. (neexistuje)

(slova "vlevo", "vpravo" jsem použil, protože nevím o úplně vhodném termínu. Klidně to můžete nahradit jinými výrazy)

4. 9. 2018

Dnešní úvaha je zakončena takto:
Zkrátka, vypadá to, že se vyjasňuje, že neomarxisty řízený západní svět spěje k jasně stalinské podobě. A protože společenské systémy mají tendenci vytvářet kompaktní formy, můžeme s vysokou pravděpodobností očekávat, že nakonec dojde i na tu stalinskou brutalitu. Otázkou jenom je, jak si rozdělí práci oficiální policie, bojůvky typu Antifa a džihádistické skupiny.

Správní intelektuálové vám samozřejmě řeknou, že nic takového nehrozí a že jenom straším. Jsou to stejné typy, co tvrdily, že neexistuje stalinský teror ani Gulagy, potom dospěly k tomu, že Hitlerovy koncentrační tábory jsou jen taková rekreační zařízení, následovalo vzývání velkého humanisty Mao Ce-tunga… až po současné nadšení pro „náboženství míru.“ Když takoví lidé tvrdí, že nehrozí jiné nebezpečí než globální oteplování, můžete se cítit naprosto bezpečně.

Petr Hampl: Normalizace nebo stalinismus?

4. 9. 2018

Zelení jdou do voleb s programem vytvořit v Praze islámskou non-go zónu. Nevolil bych je, ale rozhodně mi to připadá férovější, než když se tzv. solidní strany vykrucují „nejsme vítači, ale...“ a jsou připraveny podpořit stejné kroky.

4. 9. 2018

Čtyři poznámky k hezkému vtipnému textu Ládika Větvičky:
1) Není pravda, že by ve všech dobách připadalo starým, že mladí jsou jaksi horší. V některých dobách to tak je. V jiných dobách jsou staří na mladou generaci hrdí. A často je to někde mezi.
2) To, co Láďa píše, se netýká všech mladých, ale pouze těch, kdo si nechali nakukat, že to s nimi euroelity myslí dobře a že na ně čeká úžasný snadný život v korporátních centrálách, redakcích nebo neziskovkách. Většina z nich bude ve skutečnosti kopnuta do zadnice, ale to ještě nevědí.
3) Dnešní mladí jsou nesporně mnohem snadněji manipulovatelní, než jsme byli my. To se neprojevuje jenom v politických názorech, ale také ve spotřebitelském chování.
4) Na mladých lidech je především vidět, jak zoufale se snaží uniknout světu svých rodičů. Je přirozené, že jim to zazlíváme, ale na druhou stranu - co jim ten svět nabízí? Erozi občanských svobod, klesající životní úroveň, buzeraci na každém rohu a rýsující se debakl ve střetnutí s islámem. A hlavně, pro mnoho z nich je v podstatě nemožné vést podobný život jako jejich rodiče, protože pracovní trh je nesrovnatelně těžší, byty nedostupné, úroveň vzdělání o třídu horší, úřady dotěrnější...

Větvička: Zkurvená generace

4. 9. 2018

Obávám se, že diskuze o důchodcovských a studentských slevách na jízdném ukazuje, jak strašlivě myšlenkově zdegenerovala tzv. pravice.

Vláda provedla to, že seškrtala některé nesmyslné a zbytečné výdaje a ušetřené peníze převedla na podporu důchodců a rodin se školními a studujícími dětmi. Došlo tím k nějakému omezení svobod? Zvýšil se tím rozpočtový deficit? Ani v nejmenším. Každý normálně smýšlející občan by měl zajásat.

Jenže je tu skupina lidí, která má pocit, že národní prosperita musí být založena na tom, že chudým lidem se daří co nejhůře a zachází se s nimi co nejnespravedlivěji. Takže slyšíme povyk o údajné pohromě, kterou to způsobí. Kdepak, žádnou ekonomickou pohromu to nezpůsobí. Možná to způsobí trauma pár arogantním blbečkům, co odvozují své sebehodnocení od výsměchu těm, kdo jsou na společenském žebříčku o něco níže. Jen houšť takových traumat!

A dodatek:

Někdy se říká, že levicové myšlení je založené na lidské závisti. Ale v poslední době mám pocit, že to mnohem víc platí o pravicovém myšlení.

Třeba diskuze o dotovaném jízdném. Každý z těch pravicových kritiků byl ochoten bez problémů snášet, že se ty peníze vyhazovaly z okna. To je v pořádku. Ale jakmile je s nimi odlehčeno důchodcům a rodinám s dětmi, hned je oheň na střeše. Co je to jiného než obyčejná závist?

3. 9. 2018

Dostupnost bytů v Praze a okolí pro české pracující je nedosažitelná, dokud nebude vydán zákaz prodeje cizincům. Bohatí Rusové, Číňani, Arabové a další mohou platit víc než kterýkoliv český pracující. A je jich dost, aby na místní lidi nezbylo, ani kdyby se bytová výstavba zdvojnásobila či ztrojnásila. A to k nim musíme připočíst ještě proud prchajících západoevropanů, který bude sílit.

Pokud se nepodaří prosadit zákaz prodeje cizincům, nakonec nezbyde než znovu vytvořit segment státních bytů se vší korupcí, šmelinou, neefektivitou, tisícovkami prázdných bytů a obrovským rizikem, že tam nakonec budou místo českých lidí nastěhováni imigranti. To je nutná cena za volný pohyb lidí, kapitálu a zboží.

Kdy už nám dojde, že na otevřené ekonomice vydělává jen úzká vrstva nejbohatších a různí spekulanti?

2. 9. 2018

Čtení na nedělní večer. Moc se těším.

2. 9. 2018

Sborník z konference "Opravdu žijeme v éře střetu civilizací? - 10 let od smrti Samuela Huntingtona" je k dispozici zdarma ve formátu PDF.

Přispěli do něj Jozef Banáš, Petr Hampl, Jan Keller, Benjamin Kuras, Petr Robejšek, Jiří Weigl, Petr Žantovský.

Sborník z konference 10 let od smrti Samuela Huntingtona

2. 9. 2018

Neměl by někdo Drahošovi šetrně sdělit, že už nekandiduje na prezidenta, nýbrž na senátora a že jeho soupeř se nejmenuje Miloš Zeman ale Benjamin Kuras?

2. 9. 2018

Jaroslav Bašta:
Prvním předpokladem pro překonání tohoto nového typu ekologické krize bude změna myšlení. Do staveb budoucích přehrad a záchrany lesů by nadále neměli mluvit aktivisté, jejichž nevyřčeným ideálem je divočina bez lidí. Za současné klimatické situace se dosavadní lhůty povolování staveb stávají překážkou, která bude doslova ohrožovat naší existenci.

Jaroslav Bašta: Hráze a ideologie

2. 9. 2018

Se smutkem a znepokojením sleduji proces "zlepšolidňování" části protirežimní opozice. Jakmile je hlasy rozzuřených voličů dostaly do hry, získali někteří dojem, že bude prospěšné, když se začnou trochu podobat TOP09 nebo ODS nebo ANO nebo jiným "solidním subjektům". Projevuje se to třeba v tom, že před obecními volbami cudně mlčí o otázkách islámu, imigrace, bezpečnosti, obranyschopnosti atd.

Přitom na obecních zastupitelstvech záležet bude, ne že ne. Miliony lidí mají ve svém okolí nějakou muslimskou rodinu, a z každá taková rodina se může potenciálně stát centrem větší komunity. Co udělá váš starosta, pokud to bude zrovna u vás? Co udělá, jestli do města přijde arabský investor? Podpoří ho? Postaví se na rázně na odpor? Bude dělat, že nic nevidí? Ostatně, k islamizaci Teplic nemuselo dojít, kdyby byli na místě chamtivého Kubery a jeho kumpánů poctiví a čestní lidé. Ve skutečnosti neexistuje žádné téma významnější než imigrace, a to ani na místní úrovni.

Proto mám obrovskou radost z jednoznačného prohlášení Davida Nepimacha ze Zlína. Jasný projev odvahy, rozhodnosti a dobrého úsudku uprostřed spousty nejasností a vyhýbavých formulací. Kéž by ho následovali i další.

1. 9. 2018

Milí mainstreamoví novináři. Vadí vám, že vás mnoho spoluobčanů pokládá za škodnou? Tak přestaňte ničit vlastní zemi, urážet vlastní národ, plivat na vlastní spoluobčany, šířit lži, cenzurovat pravdu a volat po nastolení totalitního režimu. Uvidíte, že se vaše reputace zlepší.

1. 9. 2018

Hana Lipovská:

Byl pátek 1. září 1939

Děti, které se narodily v roce 1933 šly poprve do školy.

Na titulní stránce Lidových novin vyšla báseň Josefa Ošmery "Mrtvá čejka".
Stěží si na ni kdo vzpomene.
A přesto byla v lecčem prorocká, neboť se v ní brněnský básník ptal:
"Kdo, dobrá matko, ochrání tvé děti?"

Byl pátek 1. září 1939
A Německo zahájilo útokem na Polsko druhou světovou válku.

Neumíme sečíst české oběti německého vraždění.

Neumíme spočítat počty hodin strachu těch, kdo každý den se staženým hrdlem čekali na vylepení seznamů popravených.

Neumíme spočítat hodiny strachu těch, kdo byli předvoláni na Gestapo, ponižováni a mučeni,
a už vůbec neumíme spočítat hodiny strachu jejich rodin, které na ně doma v zoufalství čekaly.

Neumíme si ani náhodou představit, co snad cítili Češi v Kounicových kolejích, na jejichž popravy si brněnští Němci kupovali vstupenky jako na fotbal.

Neumíme si představit, co zažívali studenti, kteří museli opustit své vysoké školy.

Vlastně o celé válce nevíme vůbec nic, i kdybychom uměli dopodrobna popsat všechny bitvy a všechny dohody.

Našich českých a moravských obětí bylo mnohem, mnohem více než odhadovaných 343 000 zavražděných.

Na vrub německého běsnění musíme přičíst vlastně i rok 1948, neboť komunisté by stěží mohli uspět, pokud by jim k tomu německý národní socialismus neumetl cestu.

Přesto jsme neprohráli.

Ne "jen" proto, že naše země nebyla zničena a vyhlazena.
Ne "jen" proto, že naši vojáci na všech frontách uspěli.
Ne "jen" proto, že jsme nakonec stáli na straně vítězů.

Ale především proto, že jsme Německu přece jen nakonec dokázali jeho zločiny na českém národě odpustit.
Dokázali jim totiž odpustit ti, kdo koncentráky skutečně prošli, kdo byli mučeni, kdo během války prožili celá tisíciletí strachu, ti, kdo viděli umírat své děti.

Odpouštět musíme.
Zapomínat na pátek 1. září 1939 však nikdy nesmíme.

1. 9. 2018

Zatímco oficiální představitelé židovských organizací jásají nad islamizací Evropy, rabín David Bohbot přistupuje k multikulturnímu dialogu poněkud praktičtěji. Jsem hrdý, že se mohu přátelit s lidmi, jako je on.

Glosy za srpen 2018

Glosy za červenec 2018

Glosy za červen 2018

Glosy za květen 2018

Glosy za duben 218

Glosy za březen 2018

Glosy za únor 2018

Glosy za leden 2018

Glosy za prosinec 2017

Glosy za listopad 2017

Glosy za říjen 2017

Glosy za září 2017

Glosy za srpen 2017

Glosy za červenec 2017

Glosy za červen 2017

Glosy za květen 2017

Glosy za duben 2017

Glosy za březen 2017

RSS kanál

Přihlásit se k odběru RSS kanál