Glosy za prosinec 2017

31. 12. 2017

Máte doma dospívající děti? Věnujte pozornost novému oboru Zeman Studies, může jim zajistit skvělou kariéru.

Petr Hampl: Nový studijní obor Zeman Studies – příležitost pro nadějné a ambiciózní

31. 12. 2017

Před chvílí na parlamentkách:
“Připustili jsme vznik příliš velkých rozdílů mezi lidmi. Postupně se tak vytratila solidarita mezi těmi nahoře a těmi dole. Lidé si už přestali uvědomovat, že jsou spoluobčany a příslušníky stejného národa. Ono je to asi v každé době a každé společnosti tak, že ti dole mají tendenci závidět těm nahoře a ti nahoře mají tendenci pohrdat těmi dole. Ale je normální, aby si v tom uvědomovali, že se navzájem potřebují a aby mezi nimi fungovala nějaká forma soudržnosti. A tohle se rozpadá. Teď po letech to vypadá, že hlavním impulzem k rozpadu společnosti byl vstup do EU. Dnes tu máme Evropany a vlastence, v podstatě dva nepřátelské národy.”

Sociolog Hampl: Dnes je hůře, než bylo před rokem, a za další rok bude ještě hůře.

31. 12. 2017

Ohledně politiků, kteří údajně měli projít náboženskou konverzí a poté oblepí celou republiku plakáty o tom, jak jsou teď poctiví, doporučuji aplikovat zásadu, kterou dává přímo Bible. Na tom dotyčném by měla být vidět radikální změna stylu – ve všech oblastech života. Dal aspoň polovinu ukradených peněz na skutečnou dobročinnosti nebo si dál pere peníze podivnými nákupy nemovitostí a jeho jedinou odpovědí je “do toho vám nic není.”? Začal hrát čistou hru nebo mění postoje po hodinách a schází se s těmi, proti nimž údajně bojuje? Pomohl nějaké vlastenecké skupině nebo do nich dál kope, kdykoliv mu to přinese prospěch?
Pokud platí to druhé, pak řeči o konverzi znamenají, že je to ještě horší grázl než dřív. Není mu svaté absolutně nic. Je nejen pravděpodobné, ale naprosto jisté, že poruší všechny předvolební sliby a udělá opak, jakmile mu někdo nabídne pár peněz. Mrzí mě, že to nemůžu říct laskavěji, ale kdo takového politika volí, ten je hlupák.

31. 12. 2017

Z dopisu čtenáře (byla u toho i fotka, ale tu si nechám pro sebe 🙂 ):

Kdysi jsem fotil ženský, snad celých 25 roků, fotografie, snad koníček, výstavy, prodej …. Nu, skončil jsem s tím asi tak 1992, protože se změnil svět. Ano, přišel k nám SVĚT a holky začly být jiný, chtěly za focení peníze, začaly se holit …. nejprve podpaždí, pak nohy, nakonec i to nejhezčí … Jo, jo.
Kdysi, ještě v pubertě, jsem byl vášnivý cyklista, jezdil křížem krážem krajinou, v létě nejvíc kolem rybníků v krajině, tož : holky se i tehdy koupaly nahatý. A já ?? Z dálky mi byl ten černý trojúhelník důkazem, že už je to žena 🙂 Bez něj to byla jenom holčička … a jel jsem dál. A dnes jsou ženské, snad všechny, k mému zděšení, jen holčičkami. Můj estetický i erotický vjem je na pf.
V životě muže, a vlastně každého, se věci dělí podle důležitosti, jak nás kdysi učili na vysoké …. základna a její nadstavba. Ohledně mého základního vnímání světa mám té zkurvené a vylhané demokracie až po krk. VIVAT SVOBODA V SOCIALISTICKÉ TOTALITĚ !! Ano, za socialismu jsem byl já, fotograf osobně, daleko, daleko svobodnější než jsem dnes. Takže toto je asi ten základní rozdíl. Nová doba jen vyholila trojúhelníky, totalita zůstala, jen zbytněla a svět je nebezpečnější než dříve : proč já vůl jsem tenkrát cinkal těmi klíči ?? Proč jsem oslyšel vábení strany a netřímal zbraň Lidových milicí ?? Ale vlastně, taky dnes bych potřeboval samopal …..

30. 12. 2017

Naprosto fantasticky řečeno. Tam, kde já bych mluvil o třídním konfliktu, mluví citovaný zaměstnanec České televize (!!!) o normálním lidském cítění, o rozbíjení životů poctivých pracujících lidí. Je to přesně ono.

Názor Davida Martínka, režiséra a producenta ČT Praha. – Hezky napsané , stojí to zato přečíst
U nás se dějí stále ošklivější věci, proto si prosím přečtěte názor jednoho obyčejného Zemanova oponenta, který ale vidí dál a širší souvislosti, než jen vlastní špičku nosu.
Run (hon) na Zemana.

Je jisté, že run přijít musel, je to stejně nevyhnutelné jako dlouhá a škaredá zima před námi. Je třeba Miloše Zemana dehonestovat, zničit, udělat z něj opici, lháře a podvodníka. Nechutně, drsně, tak jak to bývá. Ok. Ale řekněme si tohle:

Miloše Zemana jsem jako mnoho jiných nevolil. A nevítal. Pro mě byla volba mezi hospodským, lesníkem + knížetem (vlastní slova K.S.) a důchodcem z Vysočiny (také vlastní slova) tristní. Když nastupoval do úřadu, napsal jsem, že bude kontroverzním prezidentem, který lidi rozdělí. Stalo se. Společnost je rozdělená na dva tábory a vzájemná nevraživost začíná přerůstat v nepochopení a napětí. Ale, Miloš Zeman udělal pro tuhle zemi jednu úžasnou věc. On dal naději lidem, kteří jsou životem odsouzení k práci, spotřebě, přežívání. Naději, že by mohlo být lépe. Že se jich někdo zastává, někdo za ně mluví a někdo se jim snaží pomoci.
Jde o sociálně slabší lidi, důchodce, dělníky, proletariát a prekariát, městskou chudinu, nezaměstnané, opuštěné a staré lidi, maminy s dětmi, učitelky, úředníky, prodavačky, živnostníky. Normální lidi. To je hlavní proud příznivců Miloše Zemana. Jsou to ti, kdo nemají v životě to štěstí, že mohou sedět v redakcích, pracovat v divadlech, mít vlastní firmy, řídit korporace, nebo zakládat start-upy Jsou to lidé, kteří tohle neumí a možná ani nechtějí. Chtějí normální život, normální práci, svůj volný čas, rodinu, děti. A teď pozor. Tihle lidi jsou úžasní! Tihle lidé jsou solí země. Bez nich by žádná společnost nebyla. Pravdou je, že ve skrytu duše si ta druhá část společnosti, česká pseudo vyšší střední třída, pseudo buržousti, pseudo intelektuálové a pseudo tvůrci hodnot a systému těchto lidí neváží. Normální lidé nejsou cool. Jsou obyčejní. Nejsou jak z lifestylových magazínů. Nemají silné a inspirativní příběhy. A nejspíš o ně ani nestojí. Jejich hlas nebyl léta slyšet. Byli kolonkami ve výkazech. Jen statistikou. Zaměstnanci. Hmota, určená ke zpracování.
Často dodnes nazývána “lidský zdroj” – ne člověk, ale zdroj … Je to hnusné. A je to třeba změnit.

Miloš Zeman tohle dělá. Mění optiku společnosti. To je moc dobře. Obyčejní, běžní a normální lidé moc dobře slyší. Mají právo věřit, že jejich život má být dobrý a kvalitní. Oni k tomu dobrému životu všech hodně přispívají tím, že pracují. Dobrý a kvalitní život není určen jen pro vybrané nebo samozvané. Musí být pro všechny, kdo se snaží. Nebo alespoň pro možné maximum lidí.
Protože faktem je, že když budou bohatší, zabezpečenější a svobodnější všichni tito lidé, bude společnost prosperovat o poznání lépe. A vydělají na tom i ti úspěšnější. O tohle jde.

Žijeme v mýtu, že “to nejde”. Stát to neutáhne. Ale běžte. To není pravda Stačí se podívat do Bavorska.

Vidím-li sešikované šiky v čele s farářem Halíkem, lidovcem Pithartem a sázkařem Horáčkem tu se mi chce z plna hrdla jen a jen zvracet! Tohle nejsou lidé, kterým by tihle normální lidé věřili. Mají je za šašky a kašpary, tisíckrát profláknuté a naprosto nevěrohodné Běžte do hospody, mluvte se svými rodiči, mluvte se svými babičkami, mluvte se svými zaměstnanci, dělníky a ptejte se. A nepřemlouvejte bábu. Ale poslouchejte a ptejte se. A budete možná velmi překvapeni, jak pregnantních odpovědi se vám dostane od běžných lidí, z masa, kostí a krve, kteří mají často spoustu životních, nedoceněných zkušeností.

Proč si lidé váží našeho prezidenta.

Čekám opravdový run. Nebudu se Miloše Zemana zastávat. Je to profesionální politik, je v čele nejvýznamnějšího úřadu ve státě, má svou práci zvládat a umět. Musí zvládnout každou situaci. Jeho úřad to vyžaduje. Musí si vybrat správné lidi. Musí myslet a jednat správně. Pokud dělá práci špatně, odpovědí budou volby. Rozhodnou lidé, voliči v přímé volbě Lidé, ne mediální a političtí šíbři a samozvané elity!

Nelíbí se mi ten postdalajlámovský run. Nechci teror. Nechci trvalou dehonestaci a ignoraci názorů člověka, kterého si zvolila nadpoloviční většina národa. To je neúcta, jak k němu samotnému, tak i k samotnému úřadu prezidenta. Je to tak, že když nebude dobrý, lidé ho v příští přímé volbě nezvolí.

A nakonec. Myslím, že tahle trvalá dehonestace a neúcta k jeho osobě symbolizuje strach těch v životě úspěšnějších, těch, kteří rozhodují, jejich strach připustit si, že i jiní mají právo na slušný život. Iracionální strach, že kdybychom dopustili, aby se tihle takzvaně normální lidé měli také dobře, možná by jim pak někde něco chybělo. A možná by se jim hůře vládlo, hůře by se vydělávaly peníze, hůře by šlo lidi obírat daněmi a nízkými platy a lidé by si pak moc vyskakovali. Myslím, že tohle myšlení určité sorty lidí, kteří si myslí, že jsou daleko víc, než ti obyčejní, je velký problém společnosti.
Nejsou. S odpuštěním, dírku do prdelky máme všichni stejnou .. hezký den!

29. 12. 2017

Při předchozích vlnách boje proti pohlavnímu obtěžování škarohlídi varovali, že to nutně musí vést k úplnému zákazu sexu, randění, namlouvání, koketování a vůbec všeho. A máme to tady! Televizní stanice NBC zakázala všechny erotické kontakty mezi zaměstnanci (i když to oba chtějí) a zakázala také chození. Všichni zaměstnanci teď mají uloženo navzájem se hlídat a hlásit podezření, že mezi nějakou dvojicí probíhá “nepatřičný vztah.” Brzy budou následovat další organizace.

Jediný prospěch z toho budou mít feministky ošklivé jako noc. Nebudou muset závidět ostatním holkám jejich kluky. Chození bude zakázané pro každého.

Stanice NBC zavedla po skandálu přísné směrnice

29. 12. 2017

Kdyby byl předseda vlády chlap, vystoupil by v televizi a řekl: “zdědili jsme po minulé vládě přesidlovací program, je tu tolik a tolik afgánských bojovníků, budou tu ještě čtyři roky, slibujeme, že nevezmeme žádného dalšího. V Brně to ujelo, slibujeme lepší bezpečnostní opatření.” Každý by uznal, že to není jeho vina a vedlo by to k obnovení důvěry.

Zatloukat všechno, házet vinu na Okamuru a tvářit se, že nic nevidím, když se každou chvíli něco provalí… nevím, jestli to někomu funguje v manželství, ale pro národní bezpečnost to není dobrá strategie.

29. 12. 2017

Už to vypadalo, že když se Armáda ČR míchá do kmenových konfliktů v Aghánistánu, nic nám to nepřináší. Omyl! Získali jsme tak stálý přísun zločinců.

28. 12. 2017

Kavárenská lež postupuje. Včera jen mlžili, dnes už běží zpráva o tom, že rasisté přepadli v Brně skupinu Arabů, ti měli náhodou s sebou bojové nože a v sebeobraně ty rasisty pořezali. Je docela realistické, že ti arabští zabijáci nakonec dostanou cenu Fratiška Kriegla – to nepíšu jako nadsázku.

28. 12. 2017

Poslední události jasně ukazují, že vláda v podstatě rezignovala na zajištění bezpečí. Je lhostejné, jestli Afgánci s nožem budeme říkat “uprchlík” nebo “cizinec,” podstatné je, že jich tady běhá neurčitý počet. Znovu to podtrhuje, že je opravdu STRAŠNĚ DŮLEŽITÉ, aby se lidé začali masově učit sebeobraně. I několikaměsíční základní kurz vám výrazně zvýší šanci, že tu situaci přežijete nebo dokonce, že budete schopní někomu pomoct. Není žádný důvod to odkládat. A připomínám, že jsou i kurzy pro seniory.

Mělo by být samozřejmé, že každý s sebou nosí alespoň nějaký základní obranný prostředek typu spreje. Nejen muži středního věku.

A další věc jsou peníze. Obecně nejsem zastáncem státních dotací, ale je absolutně nepřijatelné, aby se někteří lidé neučili sebeobraně, protože si to nemůžou dovolit. Je čas tlačit na starosty, hejtmany a další politiky, kteří každý rok rozdělují v podstatě neomezené peníze a financují každou pitomost, aby našli prostředky i pro tuhle oblast.

27. 12. 2017

Podle časopisu Newsweek je přání “Veselé Vánoce” rasistické. To už není názor nějakého vyšinutého magora, ale intelektuálského mainstreamu. Otázka už tedy nezní, zda bude slovo “Vánoce” zakázáno, ale kdy se tak stane.
Očekávejme stejný průběh jako pokaždé. Nejdřív nám budou tvrdit, že to absolutně nehrozí a že zbytečně vyšilujeme. Pak ten zákaz přijmou a suše nám oznámí, že se s tím nedá nic dělat.

Hannity.com: Newsweek says Trump says “Merry Christmas” to promote white supremacy

27. 12. 2017

Vyjadřuji obdiv a úctu mladým mužům, kteří se v Brně postavili na odpor arabským a afgánským okupantům. Neozbrojení a bez speciálního výcviku se postavili agresorům, kteří byli ozbrojení noži, byli vycvičení a nejspíš mají za sebou i zkušenost se zabíjením nevěřících. Teď jsou ti brněnští kluci “jenom” pořezaní, ale stejně dobře mohli být mrtví. Splnili občanskou povinnost, když chránili svou spoluobčanku a projevili neobyčejnou odvahu. Jsem hrdý, že patřím k národu, ze kterého vzcházejí takoví lidé.

Videoreportáž o událostech v Brně

Incident v Brně je zvlášť nepříjemný pro ty, kdo se nás snaží krmit o lžemi o tom, že “žádní uprchlíci tu nejsou” a “pokud tu jsou, jsou to ubozí chudáčci potřebující soucit.” A ejhle, najednou se ukazuje, že tu jsou muži ve vojenském věku ozbrojení noži s odpovídajícím výcvikem a že tu jsou ubytováni za peníze českých daňových poplatníků. Protože video vidělo už přes 300 000 lidí, strategie “všechno zcenzurovat” přestala fungovat. Počítejme tedy s tím, že nastane komunikační ofenziva, ve které se sorosovsko-bakalovsko-veřejnoprávní média pokusí protlačit verzi, že se jednalo o bezvýznamný spor uvnitř mafie.

Dovětek.  A taky, že jo. Jako na povel se objevilo minimálně 10 článků. Kolem 18 hodiny pak byly sociální sítě zaplaveny anonymními účty, které “vyvracely hoax.”

27. 12. 2017

Připravovaný švédský zákon o povinnosti explicitního (nejlépe písemného) souhlasu s každým jednotlivým sexem musíme vnímat v širších souvislostech. Je totiž zřejmé, že nebude uplatňován vůči imigrantům, ale pouze vůči rodilým Švédům. Je také téměř jisté, že po jeho přijetí budou následovat další zpřísnění.

Jednotlivý zákon zákona je tedy “jenom” buzerace a pitomost. V kontextu řady opatření je to ale projev snahy vyhladit původní švédské etnikum a nahradit jej imigranty. Švédští muži se nenamnoží, švédské ženy porodí nové muslimy, kostely budou nahrazeny mešitami, sekulární školy budou nahrazeny školami islámskými, policie předá kontrolu muslimským bandám. Švédsko zmizí.

Ale je to dobrá zpráva pro české holky. Poslední vikingové budou hledat nevěsty.

Ve Švédsku zavádějí zákon vyžadující písemný souhlas partnerů před pohlavním stykem

27. 12. 2017

Macron odmítá vracet džihádisty do Sýrie, protože je to tam příliš nebezpečné. Děje se tam totiž tohle:

26. 12. 2017

Všimněte si, že bolševický režim nejprve stavěl propagandu na představě zářných zítřků. Od určité doby už to byla vize vyloženě směšná, takže režimní ideologové přešli na dvě jiné figury: a) strašení, jak děsivě by bylo bez komunistické strany, b) připomínání kapitalismu 20. let, přičemž staré problémy se ukazovaly zveličeně a o jednotlivých případech se tvrdilo, že se děly masově.

Přesně stejným cyklem prochází současný režim. Ani ti největší euronadšenci už netvrdí, že v EU poroste životní úroveň, že se zvýší bezpečnost, že se bude zmírňovat chudoba atd. To už připadá směšné i jim samotným. Místo toho straší “vládou extrémistů” a zveličenými vzpomínkami na nedostatky minulého režimu. Na ten minulý přitom kladou požadavky radikálně vyšší než jaké jsou kladeny na současný režim. Viz třeba podpora podnikání. Ano, Husák udělal pro podporou drobného podnikání velmi málo (v podstatě jen to, že začal tolerovat meloucháře). Ale když to srovnáte se Sobotkou a Babišem, nedopadá Husák tak špatně. A totéž bychom mohli říct o téměř všem.

Pokud režim ztratí ideály, zbývá mu už jen korupce a násilí. Husákův režim lidi “zkorumpoval” tím, že jim poskytl stabilitu a prostor pro vybudování vlastního soukromého světa. Toho ale není současný režim schopen. Dříve či později tedy bude mít na vybranou mezi zánikem a přeměnou na brutální tyranii.

25. 12. 2017

Nenechte si ujít skvělou vánoční úvahu Vlastimila Vondrušky. Je hloupé a odporné stydět se za svou rasu a za svou civilizaci.
Sdružení bílých heterosexuálních mužů je tu pro ty, kdo chtějí být hrdí na svou civilizaci, svůj národ i dějiny svého pokolení. Taková povzbuzení potřebujeme. Díky, pane Vondruško!

Mimochodem, pan Vondruška je vlastně takový moderní Alojs Jirásek. Spisovatel, který hrál klíčovou roli pro národní vzestup. Stejně vlastenecký, ale zábavnější.

Vlastimil Vondruška k Vánocům: Stydíme se za to, že jsme bílí. Stydíme se za křesťanské tradice. Uděláme z Ježíška pitomce, aby na něj děti co nejrychleji zapomněly?

25. 12. 2017

Tenhle odporný nacionalistický a šovinistický Betlém postrádající jakékoliv prvky moderního multikulturalismu byl vyroben v 80. letech v husákovském státním podniku. Čekám, kdy nějaký lepšočlověk přijde s myšlenkou, že Betlém je vlastně bolševická záležitost.
Mimochodem, v 50. letech, když pozdější “osmašedesátníci” prováděli čistky, byl Gustáv Husák politickým vězněm. Proto taky vytvořil skutečný socialismus s lidskou tváří až on. Jeho postava a jeho doba je výrazně nedoceněna a dosud, žel, chybí, rozumná diskuze. Pole totiž ovládli blbečkové, podle nichž má každý povinnost předstírat, že ještě v roce 1980 tady byl stalinismus 30. let.

25. 12. 2017

Pro dnešní sváteční den doporučuji vánočně-chanukové zamyšlení Benjamina Kurase. I jako podnět k úvahám o našich civilizačních kořenech a základních hodnotách, na kterých ta civilizace stojí – světlo, touha po poznání, milosrdenství, ochota pomáhat, tvořivost a především svoboda.
Jak bychom se toho mohli vzdát a připustit nahrazení toho všeho civilizací, jejímiž základními hodnotami jsou strach a slepá podřízenost?

Big Ben: Světlu zdar

24. 12. 2017

24. 12. 2017

24. 12. 2017

23. 12. 2017

Aby měli přes vánoce v kavárně o čem přemýšlet. Momentka z Vídně, z pracovny Heinz-Christiana Stracheho.

23. 12. 2017

Z dnešního komentáře o lepšolidech: Jedná se o lidi, kteří jsou zpravidla o kousek bohatší než burani, ale jejich životní šance zase o tolik vyšší nejsou. Nicméně něco navíc mají. A sice svůj pocit, že jsou nějak lepší než ostatní. Se svými nic moc platy upatlaně napodobují kapitány korporací a vysoké ministerské úředníky a hýčkají si pocit, „my všichni jsme jedna parta.“ Sice nejsou, ale to nevědí. Nicméně jejich jediným skutečným bohatstvím je arogance a pocit nadřazenosti.

Petr Hampl: Lepšolidi k politování

22. 12. 2017

Další krok k likvidaci demokracie v Americe proběhl před pár dny, když Federální telekomunikační komise zrušila tzv. síťovou neutralitu. A co horšího, tento krok vedoucí k brutálnímu omezení svobody projevu neprosadila Sorosova klaka nýbrž Republikáni. 

Je to další doklad o tom, že současná pravice je nejen zkorumpovaná, ale především ideově vyčpělá. Hájí ideologické poučky z 19. století a vůbec není schopná pochopit, co se odehrává pod okny studoven.Princip síťové neutrality říkal, že poskytovatelé internetu mají poskytovat internet a nemají se míchat do toho, co si prohlížíte. Zrušení síťové neutrality znamená, že poskytovatel může zpomalovat nebo i blokovat určité některé stránky, pokud se tam třeba píše něco, co se mu nelíbí.

Petr Hampl: Síťová neutralita a zánik pravice

21. 12. 2017

Rakousko se stává prvním evropským státem, kde se vláda odhodlala tvrdě zasáhnout proti „politickému islámu“ (prostě proti normálnímu islámu, jak ho známe z dějin a z arabských zemí) na všech frontách. Podniká přesně ty kroky, které by v českých zemích podnikala vláda SPD. Česká veřejnoprávní média zatím úplně ztratila řeč, ale čekejme, že kanonáda přijde. Prozatím doporučuji k přečtení článek Mariana Kechlibara.

Marian Kechlibar: Nové Rakousko

21. 12. 2017

…a naopak hodně špatná zpráva z Německa, kde letos dochází každý den ke 150 (!) útokům na policisty. Když se náhodou podaří členy islámských gangů zatknout, soudci je pustí, protože se bojí o své rodiny. Zatímco Merkelová se usmívá do kamer a média předstírají, že nic nevidí, propukl boj o kontrolu měst a vesnic.  A zatím to vypadá, že islámské gangy mají nad německou policií jednoznačnou převahu. 

Německo: Prudký nárůst útoků migrantů na policii

20. 12. 2017

Proč jsou Dosťáci o dost lepší než jiní konzervativci

V textu psaném pro sborník k desetiletému výročí akce D.O.S.T. jsem se zamyslel nad rozdíly mezi nadřazeným arogantním aristokratickým konzervatismem a mezi konzervatismem autentickým lidovým. 

Píšu v něm mimo jiné:

Existuje konzervatismus, který vychází z každodenního života obyčejných lidí. Má je rád, chápe je, žije s nimi. Většinou se ani nepoužívá slovo „konzervativní“, ale častěji jen obyčejné „normální“. Je normální, že se muž ožení a má děti. Je normální, že dítě má maminku a tatínka. Je normální, že se lidé živí vlastní prací a ne z dotací. Je normální, že se lidé chovají s úctou k vlastním rodičům atd. To jsou samozřejmé věci, o kterých se vlastně ani nemluví.

Oproti tomu anticivilizační konservatismus je oddělený. Žije v knihovně, o běžných lidech toho moc neví, nemá je rád, pohrdá jimi a často se jich bojí. Jsou to pro něj jen objekty kritiky a převýchovy. Nechápe rozdíl mezi cizími nájezdníky a obhroublou dělnicko-řemeslnickou třídou vlastní civilizace. Typicky zastává názor, že vše za posledních 200 let je tak nesmírně zkažené, že nemá cenu rozlišovat. Je přesvědčen, že má právo žít na úkor těch strašných lidí a nosit jim světlo, aniž by se znečistil hlubším kontaktem s nimi. Dává si pozor, aby nepřevzal obecný jazyk, aby z jeho chování a oblékání bylo jasně znát, že není jako ostatní.

Je to rozdíl podobný rozdílu mezi farářem, který žije se svými ovečkami a sdílí jejich starosti, a mezi guru, který přichází z chrámu, vyřídí zjevení a vrací se do své vznešené samoty.

Petr Hampl: Proč jsou Dosťáci o dost lepší než jiní konzervativci

19. 12. 2017

Vzpomínka na svatováclavské kázání

Dominik Duka se opět projevil jako velmi statečný muž, když otevřeně řekl, že sdílí některé hodnoty s Tomiem Okamurou. To je zase v kavárně nějakého skřípění zubů! 

Je to příležitost připomenout jeho slavnou řeč ze září letošního roku:

„Není to jen záležitost církve, slavíme Den české státnosti. Ve Svatováclavském chorálu se zpívá o národu, ne o katolících. I my, kteří se hlásíme ke křesťanství, my katolíci, jsme součástí národa, součástí společnosti. Úspěchy i neúspěchy, radosti i bolesti prožíváme společně a dělíme se o ně. Je naší povinností nejen se projevovat, kriticky hodnotit, ale též se společně podílet na životě této země. Proč nám v tom někdo chce bránit, vyloučit nás?“

Skvěle řečeno, právě k tomu církev potřebujeme. Jako oporu vlastní státnosti, ne jako destruktivní sílu nadržující agresorům. 

Dominik Duka: Svatováclavské kázání

18. 12. 2017

Zatímco můžeme jásat nad novou rakouskou vládou, v Americe je situace čím dál nepřehlednější, a z chaosu zatím těží především fašistické bojůvky Georga Sorose a jejich političtí podporovatelé. K tomu můj včerejší komentář, ze kterého vyjímám:

Informace o výsledku senátních voleb v Alabamě, kde Demokrat Doug Jones porazil konzervativce Roye Moore, již proběhly i českými médii. Většinu prostoru zabraly povinné urážky Donalda Trumpa, ale nenašel se nikdo, kdo by přinesl úplnou informaci nebo se dokonce pokusil pochopit, co se děje.  Mezeru se tedy pokusíme naplnit my.

Petr Hampl: Bannonovská revoluce se komplikuje

17. 12. 2017

Ještě k ceně Ubožák roku

Udělit Ubožáka roku Danielu Hůlemu z Člověka v tísni nebyl můj nápad. Nicméně když o tom porota rozhodla, vyhlásil jsem to bez problémů. Teď vidím, že byl vybrán správně. Vysmívání se Václavu Klausovi mladšímu za nemocí poškozený obličej nebyl jeho ojedinělý úlet, ale vypadá to na standardní projev jeho chování.  Kdyby měl smysl pro humor, mohl si dojít cenu vyzvednout. Kdyby měl odvahu, mohl si mě najít nebo aspoň veřejně otevřeně napsat něco ošklivého.

Jenže reakce nula a místo toho se na Facebooku do dvou dnů objevila falešná stránka „homosexuál Hampl“, kde mám údajně psát o svých milostných zážitcích s Martinem Konvičkou. A hned první status reaguje na jeden droboučký detail, který jsem v souvislosti s Hůlem zmínil. Někdo musel poslouchat opravdu velmi pozorně.  Mimochodem, je zajímavé, že když chtějí tihle ultramarxisté někoho opravdu urazit, napíšou o něm, že je homosexuál. Jejich zápal pro práva menšin je tak poněkud zpochybněn. Když za tím nejsou prachy, jdou práva menšin stranou. A ještě jedna zajímavost – na fotce, která to má dokumentovat, držím kolem ramen – černošku! Menšina jako menšina, kdo to má rozlišovat, hlavně, že dotace tečou, že..

Přiznám se, že i kdybych toho Hůleho někde potkal, asi bych neměl chuť ho mlátit. Takových stvoření se opravdu můžeme jenom štítit.

17. 12. 2017

Doporučuji poznámku Martina Konvičky, ve které srovnává dvě pražská setkání odpůrců Evropské unie. Na jednom promluvili zástupci silných stran s výraznými zastoupeními v parlamentech (mimo jiné Gert Wilders a Tomio Okamura), na druhém lepšolidi, kteří tak dlouho a úzkostlivě dávali pozor, aby se nezapletli s obyčejnými pracujícími, až přestali kohokoliv zajímat a teď si mohou tak maximálně pořádat konference sami pro sebe (Mach, Payne, Robejšek). Jen doufám, že Václav Klaus mladší byl na té druhé akci pouze jako host a že se s nimi nezaplete. Byla by to škoda.

Martin Konvička: Dvě pražská setkání

16. 12. 2017

Z dnešní poznámky o sociálních sítích:

Copak by lidé věřili alternativním zdrojům informací, kdyby nebyly v plném souladu s jejich zkušeností a kdyby nebylo tak naprosto zřetelné, že oficiální média a celá politická třída systematicky lžou?

Petr Hampl: Technologický génius idiotem

15. 12. 2017

Senátor Michálek (Piráti) na svém facebooku výstižně popsal svůj vztah k občanským svobodám: “Ten, kdo ohrožuje veřejný zájem, se nemůže ohánět ochranou soukromí.”

15. 12. 2017

Kecy o tom, ze tzv. populisté nemají řešení, co by fungovala, tiše naznačují, že někdo jiný takové řešení má. Víte ale o případu, ze by si nějaká evropská vláda s čímkoliv poradila?

14. 12. 2017

Zážitek novopečeného poslance Václava Klause mladšího:
“První, co se řešilo, byl jakýsi zákon zdravotnický, který byl odůvodněn tak, že ho musíme přijmout do 15. února, neb jde o evropskou směrnici a jinak bychom platili hrozné pokuty. Co v zákoně je, nikdo neřešil ani nerozporoval. Neuvěřitelně ponižující. Jak hlasovací automaty.”

Petr Hampl k tomu dodává: Na tohle přece volby nepotřebujeme, to může rovnou zákony schvalovat nějaký referent. Výsledek bude stejný.

Blog VK mladšího najdete zde.

13. 12. 2017

Násilně přinuceni k pokroku

Bývalý vysoký manažer korporace Facebook (a dnes spolumajitel nějaké další technologické firmy) Antonio García Martínez se nechal slyšet, že svým dětem zakázal Facebook a další sociální sítě. Vzbudilo to trochu pozornosti, hlavně proto, že z jeho vyjádření je jasné, že si je vědom, že pobyt na sítích neprospívá psychice.

Ale zajímavé je to ještě z jiného pohledu. Je to výpověď o autoritativní rodině, kde otec prostě zakáže a je to. Nějak se to neslučuje s moderní pokrokovou domácností, kterou bychom v takovém prostředí čekali. Konec konců, kdyby to samé zakázal běžný otec z nižší vrstvy, už má doma razii ze sociálky a obvinění, že brání dítěti v rozvoji.

Potvrzuje to, co víme i z jiných zdrojů. Ti nejbohatší a nejmocnější žijí překvapivě konzervativně. Kašlou na řeči o moderním životním stylu. Jejich děti vyrůstají ve stabilním prostředí, kde mají oba rodiče a jsou vychovávány poměrně přísně. Matky se jim věnují na úkor své kariéry. To všechno pak zvyšuje životní šance těch dětí.

Takové ty řečičky o tom, že “svět se změnil a musíme to akceptovat,” podpora svobodných matek nebo dokonce homosexuálního či skupinového rodičovství a podobně – to všechno je určeno nižším vrstvám. Do těch se to cpe horem dolem skrze media, vzdělávací systém, nastavení sociálních programů, agresivní neziskovky, a často i všemocnou státní byrokracii. Ti nahoře na tom vesměs slušně vydělávají a ještě to zvyšuje rozdíly mezi třídami. Zkrátka, značka ideál.

Jestli jste si nenechali ujít nedávný televizní pořad o Barnevertu, možná jste si všimli zmínky o tom, že do bohatých rodin kontroly nechodí. Razie v domácnostech a násilné přinucení k pokroku je určeno pro chudé. Mimo jiné proto, aby chudými zůstali.

12. 12. 2017

Z dnešní technologické poznámky:

Uber je většinou o něco levnější. To je zdůvodněno vznešeně znějícími technologickými frázemi, ale pravda je taková, že řidiči Uberu neplatí daně ani sociální a zdravotní pojištění,  a navíc pracují mnohem levněji než Češi.

Což je bez problémů tolerováno stejným ministerstvem financí, které je schopné zaměstnat čtyři úředníky kvůli desetikoruně od vesnického hospodského. A víte proč je to tolerováno? Protože vlastníkem Uberu je nejmocnější světová investiční banka Goldman Sachs. Přísnost má být přece na chudé lidi, a ne na korporace.

Petr Hampl: Sdílený podvod

11. 12. 2017

V rozhovoru s Benjaminem Kurasem na Parlamentních listech si všimněte poznámky o mizení pestrosti. Zatímco multikulturní blbečkové se zaklínají „pestrostí“, nástup islámských komunit ve skutečnosti znamená, že pestrost zmizí. Tam, kde dříve byly desítky restaurací různých národů, tam dnes zůstávají jen turecké. Ale pan Kuras se také věnuje momentálně přijímané imigrační direktivě.

“Smrtelné na tom je, že nikde v žádných nových direktivách není stanoven žádný limit počtu migrantů, které by tento kontinent dokázal absorbovat. Tento diktát EU je zločin genocidy – teď se vlastně používá novější termín „etnocida“, znamenající nikoli nutně vyvraždění, nýbrž vymýcení etnické identity, kultury, tradic atd. Něco jako bývala kdysi v českých zemích obávaná „germanizace“, abychom si to trochu přiblížili v zájmu srozumitelnosti, co se vlastně děje. Je porušením všech ústav evropských států, výsměchem demokracii, przněním základních lidských práv evropských občanů.”

Benjamin Kuras: Zločin EU. Chce nás zničit

11. 12. 2017

V dnešním rozhovoru pro parlamentky se vyjadřuji k tzv. “rasistickým incidentům:

“Je znát, že v české společnosti přibývá nervozity. A není divu. Stále více lidí si uvědomuje, že to, co probíhá v bývalé západní Evropě, není žádné obohacení, nýbrž genocida původního obyvatelstva. Uvědomuje si také, že je silná snaha prosadit to samé i v českých zemích a že politická třída není ochotná české země bránit. Zatím téměř jedinou reakcí je zákaz o těch věcech mluvit. Lidé tedy mají tendenci reagovat jako každý, kdo je zahnaný do kouta – iracionálně a agresivně. Je to samozřejmě nesprávné, ale nemůžeme se jim divit.  Plnou odpovědnost nese ten, kdo je do kouta zahnal, tedy politici a multikulturní intelektuálové. Pokud by vládě opravdu záleželo na klidu v zemi, dala by lidem možnost podílet se na obraně své vlasti, tak aby to bylo dobře organizováno a pod kontrolou. Kdyby ti kluci mohli vstoupit do domobrany, kde by měli pořádné vedení, spousta z nich by trénovala místo výtržností v tramvajích”

Petr Hampl o nebezpečích dneska: Fašisté typu Člověka v tísni se čím dál více radikalizují

10. 12. 2017

Z odpovědí na otázky ekonomického týdeníku Faktor S:
Přirozený řád věcí by byl takový, že 40letí manažeři si zakládají vlastní firmy a na jejich dosavadní místa nastupují lidé s praxí 5 – 10 let. To by dávalo rozumnou perspektivu všem. Jenže vysoce regulovaná ekonomika neumožňuje otevírání nových podniků, takže mladí vstupují do světa, o kterém jim říkali, že každý může být hned šéfem, aniž by musel překonávat nějaké překážky. A zjišťují, že ve skutečnosti jim ten svět nenabízí téměř nic. Není divu, že tolik z nich nenávidí vlastní společnost a vlastní civilizaci, a že mnoho dalších fakticky rezignovalo. V zemích jižní Evropy to dovršilo euro, největší ekonomická katastrofa v dějinách Evropy.

Mileniálové a generační konflikt

9. 12. 2017

Současná Evropská unie už JE federace. To, co kretén Schulz navrhuje, je zrušení samosprávy jednotlivých zemí, tedy unitární totalitní stát. Pokud je tomu někdo schopen tleskat, odhaluje pouze vlastní degenerované myšlení.

8. 12. 2017

Bílí heterosexuální revolucionáři obsadili parlament
Hlavní architekt Trumpova vítězství nad Hillary Clintonovou Steve Bannon často mluví o revoluci pracujících proti globálním elitám. Konec konců, v zásadě totéž můžeme slyšet od Václava Klause staršího. Vyjádření těchto dvou úctyhodných pánů a mnoha dalších vyjadřují, že chování elit se už nedá snášet. Jak před časem poznamenal známý teoretik revolucí Ralf Dahrendorf, revoluci si nemusíme nutně představovat jako výrazně násilnou akci. Jde spíš o to, že je přetržena kontinuita politického vývoje a proběhne prudká změna. To, co se dosud nesmělo říkat, se najednou stává oficiálním názorem. Prostě se to otočí.

Takovou malou ukázku, jak to bude vypadat, až  lidé skoncují s anticivilizačními extrémisty (to neznamená nic násilného, prostě přestanou dostávat státní peníze, takže jim nezbude než začít pracovat), poskytl politicky nekorektní večer pořádaný Sdružením přátel bílého heterosexuálního muže a jeho fanynek.

Reportáž z akce najdete zde.

7. 12. 2017

Z komentáře k povolebnímu  vyjednávání:

S čím poslali voliči do parlamentu druhou nejsilnější stranu? Přece s tím, že její předseda je celkem slušný člověk a že nosí vkusný oblek. Jenže co z toho vyplývá? Co se má prosazovat? Nikdo neví. Neví to ani předseda ani první místopředsedkyně. Kdyby tím klíčovým bodem bylo zrušení EET, mohl dát Fiala Babišovi jasné ultimátum. Podpoříme vaší vládu, když zrušíte EET. Nebo ji podpoříme částečně, když zrušíte další fáze. Jenže nic takového nezaznělo. Tak rušení byrokracie? Které předpisy, které úřady, jak rychle? Co z toho je tak klíčové, aby to stálo za účast v Babišově vládě? ODS sama neví, bylo to jen takové heslo na plakátech. Tak elektronizace státní správy? Šla by ODS do vlády pod podmínkou, že Babiš všem rozdá elektronické podpisy? A můžeme pokračovat. A rychle se ukazuje, že ODS fakticky nemá žádný program. Neví, za co by se měla prát. Má jen schopnost vyvolávat určitý dojem.

Petr Hampl: K čemu je na světě parlament

6. 12. 2017

K narozeninám Karla Schwarzenberga připomínám: podle všeho nemá ani maturitu, v životě nepřečetl težší knihu, jede ve spoustě rozkrádaček, jeho vkus budí posměch a přesto je hvězdou kavárny. Stačí nenávidět Čechy.
Dnes je tendence posmívat se mu za stařecké usínání, ale problém není v senilitě. On to byl omezený primitiv a zároveń zlý a nepoctivý člověk po celý život.

5. 12. 2017

Kampaň za právo pedofilů znásilňovat děti se rozbíhá

Upozorňuji na článek na masově čtených Novinkách. Nová redakce Novinek se skládá vesměs z radikálních marxistů (z Respektu, Českého rozhlasu atd.) a je to znát. Jedním z témat je pedofilie a bude to mít obvyklý průběh:

  1. Musíme s pedofily soucítit, a to v i případech, kdy znásilní dítě.
  2. Pedofilové se nemusí léčit.
  3. Pro děti představují hlavní nebezpečí normální lidé, které přitahují dospělé ženy. Musíme tedy chránit děti před normálními lidmi a svěřovat je pedofilům.
  4. Se znásilňováním dětí se musíme smířit.
  5. Komu se nelíbí pedofilie, je fašista a patří do vězení
  6. Neziskovky do škol zavedou programy o výhodách sexu dětí s dospělými.

To není nadsázka, takhle přesně se to bude dít.

Je to nejen hnusné, ale i úplně debilní. Ti „experti na sexuální menšiny“ se nám opravdu snaží nakukat, že děti většinou znásilňují lidé, které vůbec neláká sex s dětmi. Pouze v desetině případů se toho prý dopouštějí lidé, co je děti sexuálně přitahují. Takže ten znásilňovač to vlastně dělá se sebezapřením a je mu to odporné. Zkrátka jako skoro pokaždé: Selský rozum má pravdu, „odborník“ je podvodník.

Novinky: Děti většinu nezneužijí pedofilové, ale normální lidé

5. 12. 2017

Z dnešní poznámky:

Kolik zbytečných věcí do nás cpou, aby někdo mohl vytáhnout další peníze ze zdravotní pojišťovny? V kolika případech je to dokonce škodlivé? Samozřejmě to nikdo neví. Ale ještě větší škoda vzniká v důsledku toho, že když jsou oficiální informace zjevně nepravdivé, vytváří to živnou půdu pro nejrůznější drby, nesmysly, vyprávěnky atd. Už jen chybí, aby nějaký drahoš přišel s konspirační teorií, že je za tím Putin.

Petr Hampl: Co o nás říká viagra bez receptu

4. 12. 2017

Z dnešní poznámky:

Minulý týden jsem byl někde v cizině, vracel jsem se s mezipřistáním v Curychu, viditelnost byla dobrá, takže jsem se díval z výšky na Švýcarsko a přemýšlel. Čím je vlastně bohatá nejbohatší země světa? Suroviny? Nemá téměř žádné? Zemědělská půda? Mizerná. Lidé? Když zaváděli současný politický systém založený na referendech, byla většina Švýcarů negramotná. Proti Čechům měli civilizační zpoždění několik set let. Cizí peníze uložené v bankách? To není příčina bohatství, záleží přece na tom, kdo ty peníze umí přitáhnout a využít.

Petr Hampl: Skutečným bohatstvím národů je jejich plebejství

3. 12. 2017

Z dnešní poznámky

Kauza Český slavík ukazuje, jak těžké to někteří mají v době totálně rozdělené společnosti. Když se snažíte zavděčit lidem, strhají vás média. Když se snažíte zavděčit médiím, nenávidí vás lidé. Ostatně, není to dlouho, co v zásadě totéž řešil Lidl. A před ním další a další.

Petr Hampl: Český slavík budiž varováním pro všechny další

2 12. 2017

Kniha Prolomení hradeb bude ke koupit nejdřív v únoru, ale na svém webu jsem zveřejnil obsah a ukázky z jednotlivých kapitol.

Obsah knihy prolomení hradeb

1. 12. 2017

Křesťanská civilizace
navzdory křesťanským církvím?

Rozhovor s Josefem Zbořilem, českým koordinátorem Gatesonova Institutu, stojí za přečtení, protože málokdo má takový rozhled a protože dělají skvělou práci. Zejména ale upozorňuji na zdánlivě drobnou poznámku, která by mohla snadno uniknout. Kolega Zbořil v ní zmiňuje, z veřejných dokumentů zemí Organizace islámské spolupráce vyplývá, že šejkové, resp. analytici, kteří pro ně pracují, předpokládají, že evropské křesťanské církve a náboženské společnosti budou hrát významnou roli při islamizaci Evropy.

V první chvíli to může znít jako šokující informace, ale ono to vlastně odpovídá tomu, co vidíme. Jakkoliv Dominik Duka a pár dalších vystupují velmi statečně, vnímáme, že se jedná o v podstatě omezené ostrůvky.  Katolická církev jako celek usiluje o likvidaci křesťanské civilizace a vybudování islámské říše na jejím území. Jak před časem řekl papež František, pohodlí džihádistů je důležitější než životy Evropanů. A většina protestantských denominací jde ještě dále.  Kdykoliv jde o to zavést další prvky politického islámu, dopravit do Evropy další teroristy, omluvit zabíjení a znásilňování, umlčovat oběti… protestantští duchovní jsou připraveni.  Církve, které přežily staletí teroru a pronásledování (nemylme se, téměř každá někdy v takové situaci byla) se morálně zhroutily po první vlně správně směřovaných grantů.

To otevírá nepříjemných otázek třeba v souvislosti s církevními restitucemi nebo zapojení církevních představitelů do veřejného života.  Ale základní problém jde hlouběji. Na jedné straně slyšíme oprávněné nářky, že se západní společnosti příliš snadno zbavují morálních hodnot, na kterých stály po staletí a které jsou původně náboženské.  Jenže organizované církve, od kterých bychom čekali, že budou staleté mravní hodnoty hájit, ty dnes naopak stojí na straně nepřátel křesťanské civilizace.  Je možné udržet vědomí příslušnosti ke křesťanské civilizace bez církví, nebo dokonce proti nim?