Glosy za únor 2019

28. 2. 2019

Zprávy o Francii zmizely z velkých médií, ale to neznamená, že by se tamní situace uklidnila. Navzdory policejní brutalitě, jaká nemá v moderním civilizovaném světě obdoby (a se kterou není srovnatelných ani posledních 25 let komunistického režimu) se nedaří nepokoje potlačit.
Proč se Francie probudila a Anglie nikoliv? Jedno z možných vysvětlení je francouzský sklon k socialismu. Ekonomické prosperitě to příliš nepomáhá, jenže když přijde opravdu těžká krize, lidé se nesnaží poradit si každý sám, organizují se a směřují ke kolektivní akci.

Gatestone Institute: Nepokoje ve Francii: Konec v nedohlednu

27. 2. 2019

Z dnešní úvahy: “Četba mainstreamových novin vede ke zhloupnutí, podobně jako sledování telenovel. Tedy pokud čtenář nesleduje také alternativní média, aby byl nucen porovnávat naprosto rozdílné pohledy a procvičoval mozek. Když si někdo plní mozek pouze pitomostmi, pitomostmi a zase pitomostmi, pak to podle toho vypadá.”

Petr Hampl: Chtěli psát o Robinsonovi, píšou sami o sobě

27. 2. 2019

Všimněte si, že ony čmáranice a hromady odpadků označované jako moderní umění jsou tlačeny stejnými lidmi a stejným mechanismem, jaký ničí všechny oblasti života.

“Umělec” vytvoří nějaký naprostý paskvil, kterého by si za normálních okolností nikdo nevšímal. Jenže jeho “díla” začnou nakupovat státní galerie, korporace a nejrůznější nadace. Všude na základě rozhodování multikulturních intelektuálů, kteří cítí všechno možné, jenom ne odpovědnost za peníze, se kterými disponují. Prostě podpoří kamaráda.

Když nová “tvorba” ovládne galerie a umělecká centra (za peníze daňových poplatníků), postupně se s ní smiřují další vrstvy. Nikomu se to nelíbí, ale nikdo se to neodváží říct. Kdyby daňoví poplatníci přestali platit, celý ten obor přes noc zmizí a vznikne prostor pro poctivé umění. Jako téměř ve všem.

26. 2. 2019

Tommy Robinson odhalil podvod uvnitř BBC a do dvou dnů mu byl doživotně zakázán facebook. Ale je to čistá náhoda, korporace vůbec není prorostlá s britskou vládou a neziskovkami a každý správný pravičák s tím souhlasí.

26. 2. 2019

Možná existuje poptávka po vlastenecké straně, které to bude dělat lépe než SPD. Ale zcela jistě neexistuje poptávka po vlastenecké straně, které bude od rána do večera jenom nadávat na SPD. To zvládnou mainstreamová média a mainstreamoví politici, k tomu nepotřebujeme další projekty.

25. 2. 2019

Dvě uprchlé Saudky odpadlé od víry dostiženy v Hong Kongu a vráceny zpět. Přesně jako v dobách, kdy byli vraceni uprchlí otroci. Feministky mlčí. To jsou ta vaše ženská práva!

25. 2. 2019

Když se před pár lety začal objevovat “nový evropský dějepis” spočívající v objevech, že Češi a Rusové společně napadli Němce a zabíjeli je ve vyhlazovacích táborech a že teď by se jim měli omlouvat a platit jim reparace za Osvětim, Lidice, Heydrichiádu a já nevím, co všechno, už tehdy bylo jasné, že nastoupí druhá fáze výměny dějepisu. Tou druhou fází bude trestní stíhání lidí tvrdošíjně trvajících na událostech, jak opravdu proběhly.

A je to tady! Trestní stíhání severomoravského důchodce Břetislava Olšera za to, že na svém webu publikoval článek shrnující nepohodlná, leč pravdivá fakta o pracovním táboře v Letech. Aby šikana nebyla malá, je trestní stíhání z nepochopitelných důvodů vedeno v Praze 1, takže 72letý Břetislav Olšer tedy permanentně cestuje mezi Ostravou a Prahou.

Shodou okolností před pár dny potvrdil Nejvyšší soud rozsudek, podle něhož nemohou být paragrafy o šíření nenávistné ideologie z principu aplikovány na islám. Někteří naivkové to schvalovali, že prý budeme mít více svobody. Tak tady tu svobodu máte.

25. 2. 2019

Bývaly časy, kdy bylo normální, že když člověk v článku citoval nějakou myšlenku, napsal také, odkud ji má. Jednak je to zdvořilé vůči autorovi, a taky to přemýšlivějším čtenářům umožní nastudovat vše podrobněji. Jenže v době, kdy většina publicistiky degenerovala na tupou propagandu, je to jaksi zbytečné. Nejde jen o citování, mizí novinářské řemeslo jako takové.

Jen starší pánové si ještě drží úroveň. Třeba VK starší se v článku zmínil o “nové aristokracii, což je termín Petra Hampla.” Je to jednoduché a čtenář ví, kam má jít. Podobně mě nedávno ocitoval Vlastimil Vondruška.

Ve skutečnosti jsem samozřejmě rád, když některé mé myšlenky přebírá i plejáda “pravicových” novinářů, kteří zároveň cenzurují jakoukoliv zmínku o mé osobě nebo dokonce o mé knize. Ale byl bych radši, kdyby si přečetli pořádně, jak jsem to vlastně myslel.

Václav Klaus: Nová kniha autora bestselleru „Černá labuť“

24. 2. 2019

Veškerá zbývající zásoba limitované edice Prolomení hradeb. Jednotlivé texty jsou postupně publikovány na internetu (Bakalář, Hampl, Hrindová, Jakl, Kechlibar, Kovářová, Kraft, Lipovská, Šichtařová, Tomský, Vlk), ale dotiskováno nebude v žádném případě. Pokud uvažujete o limitované edici třeba jako o dárku k narozeninám, kupte, dokud je.

24. 2. 2019

Ohledně situace v Jižní Africe je důležité nezapomínat, že současný režim tam nevzniknul sám od sebe, ale byl dosazen na základě tlaku USA a Evropské unie. Než je začal Západ “osvobozovat”, byla to celkem svobodná a velmi prosperující země. Jihoafričané nechtěli podstupovat válku, a podrobili se západnímu diktátu. Dopadlo to stejně jako pokaždé. A když dnes prchají ze země, kde žili po staletí (a kde se usadili dříve než současné černé obyvatelstvo), západ kašle na všechny úmluvy o uprchlících a nepustí je dovnitř.

23. 2. 2019

Je velmi hloupé, pokud si necháme kavárnou diktovat, že s tímhle se ještě můžeme nechat vidět a s tímhle ne. Často je za tím iluze, že když budeme hodní, nakonec nám přece jen poskytnou nějaké výhody. Omyl! Jestli přistoupíme na jejich hru, nakonec nás zničí – nejen společensky a finančně (což do značné míry mohou), ale i osobnostně a morálně. Přizpůsobování je k ničemu. Potřebujeme zlomit moc systému. Potřebujeme se vrátit ke světu, kde vám nemůže žádný pisálek nebo neziskovkový aktivista určovat, s kým se máte kamarádit či dokonce s kým si můžete potřást rukou a s kým už ne.

Včera v Linharticích s Tomášem Vandasem. Neříkám tím, že budu volit jeho politickou stranu ani tím nevyjadřuji souhlas se vším, co v životě řekl (protože to ani nevím). Ale je to člověk, který působí seriózně a jako dobrý vlastenec. A zcela jistě projevil značnou osobní statečnost, když ani po setrvalém policejním nátlaku neomezil politickou aktivitu.

22. 2. 2019

Nemylme se. Pirátská “legalizace prostituce” je jen prvním krokem k tomu, aby i tato oblast byla regulována, úřady určovaly normy, přípustné praktiky, správný průběh schůzek, pak budou instalována sledovací zařízení, zákazníci se budou muset registrovat atd.

Postupně to postihne všechny sexuální aktivity, aby moudrý úředník mohl posoudit, zda se jedná o prostituci či nikoliv. Jak třeba posuzovat situace, kdy se podřízená vyspí se svým šéfem a získá za to nějaké výhody?

21. 2. 2019

“Co je na youtube, co se nepočítá.” Přibližně tak nějak to napsal neomarxistický senátor Goláň (taková méně známá kopie Jiřího Drahoše) jedné mé čtenářce. To samé jsem od různých sluníček slyšel za poslední měsíc minimálně 10x. Co je tím vlastně myšleno? Že tu brutální scénu sehráli najatí herci? Ne, to netvrdí. Nebo že to bylo sestříháno tak, aby vznikl zkreslený dojem? Ne, ani to netvrdí.

Jde prostě o to, že správě trénovaný sluníčkový mozek vymaže cokoli, co nepochází z oficiálního vládního zdroje. Z jedné strany to je komické, ale z druhé strany nesmírně vážné. Ti lidé se dívají na brutální mlácení nevinných, vidí násilí a utrpení, a jejich mozek to prostě vymaže. Vymazal by stejně snadno vyhlazovací tábory a plynové komory? Nejspíš ano. Zvláště, kdyby zhoršování poměrů přicházelo postupně, krok za krokem. Z toho je vidět, že těmi nejhoršími bestialitami nakonec nemusí být nějaká psychopatická monstra, ale jenom zbabělí kariéristé. Ti dnes ohrožují civilizaci více než jakýkoliv násilník.

21. 2. 2019

Napsal mi kamarád, že po marxistech tu máme hamplisty. 🙂 Když odložíme stranou ten vtípek, samozřejmě mě těší, když se objeví někdo, kdo si Prolomení hradeb přečetl opravdu pořádně a kdo věci domýšlí ještě důkladněji. Třeba poznámka Martina Bejbla o demokracii:

K úspěšnému nastolení demokracie však musejí být navíc splněny ještě i další podmínky. Ústava musí zavádět co největší subsidiaritu do každé obce a lidově řečeno co nejvíce pušek do každé chalupy. Jde o to, aby vesničané mohli bránit svobodu proti federálnímu parlamentu, protože federální poslanci mají stále stejné zájmy, jak jsem už popsal výše. Všechny tyto podmínky současně se podařilo úspěšně splnit v USA v roce 1790 a ve Švýcarsku v roce 1848. Oproti tomu nebyly podmínky vesnické subsidiarity a ozbrojených chalup splněny ve Francii v roce 1789 a v Rusku v roce 1917 a proto také tamní pokusy o demokracii vedly ke katastrofě.

Martin Bejvl: Neomarxisté a neokonzervativci jsou dvě chapadla nové aristokracie

20. 2. 2019

ČSSD zahájila volební kampaň jako obvykle. Razantním prohlášením o přijímání džihádistů a velkými novinovými články. Snad už se jim tu sebevraždu podaří dokonat. Takhle se na to nedá koukat.

20. 2. 2019

Feministky strávily celé roky tím, že snažily přesvědčit svět, že každý sex je znásilnění a každý kontakt s erotickým podtextem je obtěžování. Snažily se přesvědčit svět, že jsou v nebezpečí už jen tím, že muži existují. Prosadily tisíce nesmyslných opatření a zničily tisíce lidských životů. Logicky se tedy našla skupina mužů, která se stáhla do ústranní a věnuje se raději hračkám než živým ženám.

A feministky? Jsou rády, že nebudou obtěžovány? Omyl! Feministky jsou zděšeny a zuří. Pochopitelně. Jak říkají moudré ženy už celé roky, nebýt obtěžována je horší než to nejhorší obtěžování.

Feminist Current: Sex dolls show us what men want from real women — we should pay attention

20. 2. 2019

Předsedkyně amerického Kongresu Nancy Pelosi se nechala slyšet, že příští prezident za Demokraty lidem odebere zbraně – bez ohledu na ústavu a platné zákony či zvyklosti. Nevyvolalo to žádnou reakci. Politici, komentáři, média… všichni se tváří, že je to vlastně úplně normální.

Ve skutečnosti toho nebude ani příští prezident schopen, protože by to znamenalo otevřený konflikt s desítkami milionů ozbrojených lidí schopných formovat milice. A toho se žádný prezident neodváží.

A tady jsme u jádra věci. Ústavy ani zákony ve skutečnosti nikoho nechrání. Pro mocné to jsou jen cáry papíru, které přestanou respektovat, až se jim přestane hodit. Občanské svobody mohou být z principu chráněny pouze mocí občanů – jejich zbraněmi, jejich ekonomickým vlivem a jejich připraveností agresivně se postavit proti vládě, korporacím, neziskovkám či jakémukoliv jinému uzurpátorovi. To nemůže nahradit žádný dokument.

19. 2. 2019

V neděli jsem podpořil manifestaci Kosovo je Srbsko. Ale vím, že ve skutečnosti už je Kosovo nevratně ztracené. Výměna obyvatelstva proběhla a tudíž není co řešit. Můžeme nad ním plakat, stejně jako můžeme plakat nad Egyptem, který byl před příchodem muslimů tak civilizovanou a kultivovanou zemí. Nebo nad Aghánistánem, který byl centrem západního Buddhismu. Nebo nad Pákistánem, Persií, Malou Asií a konec konců už i Londýnem. Budiž nám to poučením. Pokud připustíme usazování muslimů v nějaké regionu, přijímáme tím zároveň rozhodnutí o tom, že nemuslimové budou muset z tohoto regionu odejít. To nejlepší, v co mohou doufat, že odchod bez násilí. A světová média budou tleskat tomu, že humanimus a pokrokovost pouštních beduínů zvítězily nad zaostalostí civilizace, které přinesla jen demokracii, osobní svobodu a empirickou vědu.

18. 2. 2019

Poznatek z diskuzí s nadšenými zastánci pravice, které jsem v posledních týdnech vedl.

Původně existoval předpoklad, že mechanická aplikace neoliberálních ekonomických a sociálních receptů přinese aspoň takový život, jaký byl v 80. letech v Západním Německu. Když se to nenaplnilo, přešla nejfanatičtější část “pravičáků” na náhradní cíl. Jako by cílem ekonomických aktivit bylo identifikovat nejméně schopné lidi a zničit je. Taková zvláštní forma sociálního darwinismu. Je až zarážející, s jakým potěšením ti lidé píší o nezaměstnaných a obětech exekurů. Konečně na ně došlo! Dobře jim tak! Jako by jednalo o kult s lidskými obětmi a zničení těch nešťastníků mohlo přinést prosperitu ostatním.

Je to nejen amorální, ale také velmi hloupé. Nejen proto, že pro vedení normálního života potřebujeme, aby i naši méně úspěšní spoluobčané hodnotili společenský systém jako pozitivní a hodný toho, aby byl bráněn. Ale především proto, že kdyby ti nejméně úspěšní byli rozemleti do konzerv, zbývající část společnosti se opět rozdělí ve stejném poměru. Zase bude někdo méně schopný než ti ostatní. Zase bude někdo bez práce, někdo se stane obětí právnických kliček atd. Takže rozemeleme do konzerv další skupinu. A takhle to může jít donekonečna.

18. 2. 2019

Téměř zároveň s mým textem “proč už nechci mít nic společného s pravicí” publikoval článek na stejné téma ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl. Píše v něm mimo jiné:

Kyvadlo dějin se prudce vychýlilo doprava a veřejný prostor byl náhle plný tisíců nadšených konvertitů víry ve svobodný trh a kapitalismus. Někteří lidé, kteří se teprve před krátkou dobou dozvěděli něco o pravicových politických teoriích, monetarismu, teoriích vlastnických práv a veřejné volby atd. začali mít najednou pocit, že se stali vlastníky neomylného receptu na svobodu a prosperitu. Postupně se změnili v dogmatické radikály…

Jiří Weigl: O „dětské nemoci pravičáctví“ v našich veřejných debatách

17. 2. 2019

Povinná literatura pro všechny manželky, milenky a přítelkyně. Obsahuje cenná varování před muži, co o sobě příliš dbají, sportují atd. A rovněž připomíná, že povinností ženy je muže obdivovat, bez ohledu na to jaký reálně je.

Momentálně čte moje manželka, takže se budu mít ještě lépe než dosud.

17. 2. 2019

Pražský primátor Hřib odmítl poskytnout sál Českému svazu bojovníků za svobodu – kvůli ocenění poslance Ondráčka. Chtěl bych vidět, jestli by ten pokrytec odmítl půjčit sál Macronovi, jehož jednotky jsou o třídu brutálnější než předlistopadová komunistická policie.

17. 2. 2019

Kult Václava Havla získává všechny rysy uctívání svatých. Oproti katolickým je tu ale minimálně jeden podstatný rozdíl. Katolická církev má dnes poměrně komplikovaný systém ověřování, které má bránit tomu, aby byl za svatého prohlášen zločinec, podvodník nebo i třeba jen, aby nedošlo k omylu. Proto je každý návrh na prohlášení za blahoslavenného nebo svatého pracně a detailně přezkoumáván, a je dopřáván sluch nejrůznějším pochybnostem.

V havlistické sektě naopak nejsou tolerovány diskuze, natož pochyby. A co teprv nezávislé ověřování. Ideální prostředí pro nejrůznější zločince a podvodníky.

16. 2. 2019

Pokud někdo předpokládá, že by poslanci ODS mohli hlasovat celkem euroskepticky, toho vyvede z omylu tenhle článek, kde Tomáš Břicháček nedělá v podstatě nic jiného, než že cituje vyjádření samotných kandidátů.

ODS má za sebou období, kdy si vyjasnila, kde chce být. Dnes je to jednoznačně havlistická strana, která slibuje více zasahování Bruselu do českých záležitostí, a v zásadě neomezenou loajalitu.

Jestli někdo chce Piráty bez dreadů, potom je ODS ta správná volba. Ale jestli někdo volí ODS jako euroskeptickou alternativu, je docela obyčejně hloupý.

Tomáš Břicháček: ODS k Bruselu čelem, k voličům zády?

16. 2. 2019

Další židobolševický útok proti ministerstvu propagandy na Kavčích Horách. Ladislav Jakl kandiduje do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Elito, do spacáků!

16. 2. 2019

Ty případy se objevují jeden za druhým jako na běžícím páse. Muslimská aktivistka s hezkou tvářičkou. Naivní Evropané či Američané ji svorně chrání před “islamofóbií” a připadají si úžasně ušlechtilí. Mluví o ní jako o vzoru tolerance a pokrokové vyspělosti – v protikladu k vlastním “buranům”. No a potom se ukáže, že ten vzor tolerance a pokrokové vyspělosti zběsile nenávidí Židy a je zapleten do financování teroristických útoků. Americká muslimská kongresmanka Ilhan Omar k tomu ještě přidala fiktivní sňatek s vlastním bratrem kvůli získání občanství.

Česká média hlavního proudu ty informace pochopitelně cenzurují. A mezitím se i nás objevují muslimské fundamentalistické aktivistky s hezkými tvářičkami, naivní čeští studenti je podporují, ředitelé gymnázií si na tom dělají kariéru…není těžké vědět předem, jak to dopadne.

 

15. 2. 2019

Dnešní úvaha by se mohla klidně jmenovat “proč už nechci mít nic společného s pravicí.” Píšu v ní mimo jiné:

Před 20 lety byla politická pravice hnutím těch, kdo chtěli zakládat dílničky a krámky. Dnes hájí velké peníze, velké korporace, velké regulace a velký útisk. Docela obyčejně proto, že funkcionáři politických stran budou možná za pár let řešit posty v představenstvech, ale nikdy nebudou řešit chod živnosti. Že je někteří živnostníci ze setrvačnosti podporují, to na tom nic nemění.

Petr Hampl: Jak pravice zavrhla myšlenku lidské svobody

15. 2. 2019

Víte, že když než muslimové dobyli křesťanská území, neznali kolo? Vzpomeňte si na to, až vám bude někdo vykládat o vyspělosti té jejich “civilizace.”.

15. 2. 2019

Upozorňuji na starší článek Marka Loužka o tom, proč jsou malé státy lepší. Elity jsou posedlé budováním velkých celků, protože poskytují více příležitostí ke korupci a umožňují se vyhnout demokratické kontrole. Ale zůstává skutečností, že v malých zemích se žije lépe – z hlediska životní úrovně, bezpečnosti i občanských svobod.

Pokud by se státy jako Španělsko, Německo či Velká Británie rozdělily, pravděpodobně by si občané každé části polepšili. A naopak, ze spojování nemůže vzejít nic dobrého.

Marek Loužek: Malé státy jsou štiky v rybníce

14. 2. 2019

Když začal Donald Trump omezovat mezinárodní obchod pomocí dovozních cel, shodli se v podstatě všichni ekonomové, že to je nerozumné a amatérské, a že výsledkem bude zdražení a ztráta amerických pracovních míst.

Teď jsou konečně k dispozici údaje o skutečném vývoji ekonomiky. Americké hospodářství generuje nová pracovní místa jako zběsilé. Ceny nestoupají. Pouze trochu klesají ceny akcií a na ně navázané manažerské bonusy, ale to nemůže nikomu soudnému vadit.

Kdyby ekonomie jako vědecká disciplína fungovala rozumně, přiznali by badatelé chybu a hledali by, co bylo v dosavadních modelech špatně. Ale to se nestane. Budou dělat, jakoby nic. Vzpomeňte si na to, až se budou tvářit důležitě a tvrdit, jak je pro nás důležitý mezinárodní obchod nebo že jsou zahraniční investice prospěšné.

I když ona na tom sociologie není o nic lépe.

The Hill: Trump’s tariffs are working ‘bigly’

14. 2. 2019

Jedním z triků či omylů, které nejvíce ohrožují lidskou svobodu, je přidělování občanských svobod neživým entitám – stromům, knihám, korporacím, myšlenkám a já nevím čemu ještě. Stoupenci těch nejhorších tyranií se pak mohou hájit svobodou – chrání přece svobodu ministerstva, korporace, státní byrokracie apod.

Chraňme se toho bludu. Svobodní mohou být lidé, národy a snad zvířata. Ale nikoliv korporace, firmy, ministerstva a politické strany.

13. 2. 2019

Libertariánský server dfens publikoval velmi vstřícnou recenzi na Prolomení hradeb. Skoro zajímavější než vlastní recenze je diskuze pod ní. Část diskutujících nedokáže vůbec pochopit, proč se lidem nelíbí, že naše civilizace má vstoupit do další fáze vývoje s islámem jako vládnoucí ideologií. Prý nám to docela prospěje. Pochopitelně to jsou ti diskutující, kteří s naprostou samozřejmostí využívají všech výhod moderní svobodné společnosti.

Dfens-cz.com: Recenze knihy Prolomení hradeb

13. 2 2019

V rozhovoru pro Sputnik se ještě vracím k vánočním svátkům:

Měli bychom všeobecně slevovat z našich českých tradic, protože mohou být z nějakého pohledu škodlivé?

Jde spíše o to, jestli jsme ochotní absolvovat i velmi tvrdý konflikt kvůli úplné drobnosti. Strana usilující o likvidaci západní civilizace totiž postupuje po velmi malých krůčcích. Nejdřív požaduje stromeček posunout do jiné části budovy, pak jej o kousek zmenšit, pak omezit ozdoby, potom vsunout mezi koledy nějakou muslimskou píseň atd.

Dnes je to tak, že žádný z těch kroků není dost významný, abychom kvůli němu riskovali. Navíc jsme slušně vychováni, abychom raději ustoupili, než abychom vedli spory o maličkost. A na druhé straně jsou neziskovky a jejich právníci, kteří potřebují všichni vykazovat činnost. Budou se tedy hádat a soudit kvůli nejmenšímu detailu.

Je myslitelné zakázat Vánoce?

12. 2. 2019

Včera na parlamentkách:

Kdo ví, možná se jednou dočkáme toho, že celý dějepis pro základní školy bude na jedné stránce a žáci se v něm dozvědí, že na území České republiky byly husté pralesy, kde se mezi stromy proháněl australopithecus. Používal primitivní nástroje a neuměl rozdělávat oheň. No, a potom Českou republiku přijali do Evropské unie a ta zařídila, že se tu objevila města, silnice, technika, moderní medicína a taky člověk dnešního typu. Pokud bychom vystoupili, zase se vrátí ty pralesy a opolidé.

To je samozřejmě nadsázka, ale kdo ví. Dnešní politická a mediální elita je natolik bezmyšlenkovitě poslušná, že by se s tím možná smířila bez reptání.

Rozhovor pro Parlamentní listy.

12. 2. 2019

Donald Trump je v zatím nejlepší formě za celé své prezidentství. Popularita jde nahoru a daří se mu prosazovat stále víc z volebního programu – i proti Kongresu ovládanému Demokraty.

Co se změnilo? Mimo jiné to, že v loňských listopadových volbách byli zdecimováni nekonzervativci nebo – chcete-li – “umírněná pravice”, “demokratická pravice” apod. Stále jasněji se ukazuje, že právě tihle lidé představují pro civilizaci ještě horší hrozbu než extrémní levice. O extrémní levici si nikdo nedělá iluze a je to soupeř, proti kterému se dá bojovat. Ale ti, kdo provolávají konzervativní hesla či mluví o svobodě, a přitom v tichosti realizují stejný program podpory korporací na úkor normálních lidí, ti jsou opravdu nebezpeční.

Konec konců, to stejné vidíme v otázkách imigrace. Největší škodu nepůsobí ty strany, které jsou otevřeně proimigrační. Největší škody působí ty strany, které jsou v zásadě proti imigraci, a přitom drží otevřené hranice.

11. 2. 2019

Druhá ochutnávka z rozhovoru pro parlamentky:

O zasahování BIS do osnov dějepisu se diskutovalo už dost. A ta diskuze je stejně zajímavá jako ten samotný případ. Všimněte si, že nikdo z politiků, historiků a komentátorů nepoložil tu základní otázku: Jsou informace v učebnicích pravdivé? Ještě před časem bylo pokládáno za normální, že věci se v dějepise učí jednoduše proto, že se opravdu staly. Teď se neřeší, jestli se staly. Řeší se, jestli to pomůže vnutit lidem určitou ideologii.

Ten stejný trend se projevuje i jinde. Třeba výuka takzvané finanční gramotnosti. Donedávna lidé nepotřebovali speciální vyučovací předmět, aby věděli, že když něco chtějí, mají si na to raději našetřit než si půjčovat. A že si nemají půjčovat, když nevědí, jestli to dokážou vrátit. Kolik zaplatí na úrocích, od toho tu byla obyčejná matematika. Jenže matematika ze škol mizí a místo toho se děti učí „finanční gramotnost“, která je navádí k nákupu finančních produktů.

Vlastně bude zajímavé sledovat, jestli se k témuž dojde i v dalších předmětech, takže biologie bude navádět k nákupu tyčinek od Danone a zeměpis ke koupi určitých zájezdů.

10. 2. 2019

Je neuvěřitelné, jak zarezonovala drobná poznámka VK staršího o klíčové roli důchodců v současném politickém dění. Narážím na to téma tak na každé druhé besedě. Nejde jen o to, že důchodci představují tak velkou skupinu, že se nikdo nemůže stát prezidentem ani předsedou vlády, pokud nezíská podstatnou část jejich hlasů. Mnohem významnější je, že je to téměř jediná skupina lidí, která se nemusí bát vyhození z práce, může svobodně mluvit a zpravidla má i dost času a energie, aby se angažovala. K tomu přidejte to, že se jim dostalo podstatně kvalitnějšího vzdělání než dnešním třicátníkům, a životní zkušenost. Všechny propagandistické triky, které dnes “jedou”, už byly na dnešních seniorech vyzkoušeny před mnoha lety. Pro ně to není nic nového.

Neomarxisté se utěšují tím, že ti lidé vymřou, jenže ve skutečnosti budou určovat poměry ještě minimálně deset let. A je vysoce pravděpodobné, že během těch deseti let se rozhodne o směřování českých zemí na příštích tisíc let.

9. 2. 2019

Z připravovaného rozhovoru pro parlamentky:

Evropská unie už svou šanci na reformu minula. Zbývají už jenom dvě cesty. Buď další utahování šroubů, likvidace národních států a pád do islámské totality nebo rozpad.
Chtěl bych čtenáře varovat před politiky, kteří vyhlašují věrnost EU, a zároveň tvrdí, že ji chtějí reformovat. Ti politici sami dobře vědí, že to není možné. Ve skutečnosti jsou připraveni přistoupit na pokračování současného trendu – více migrantů, více neziskovek, likvidace zbytků českého průmyslu a další omezování občanských svobod.

8. 2. 2019

Gratuluju pražským důchodcům, kteří zvolili Drahoše senátorem. Dokáže jejich roční důchod rozkrást za jediný měsíc. Bravo!

8. 2. 219

Miroslav Kalousek získal oprávněnou reputaci bezkonkurenčně nejhoršího ministra financí v českých dějinách tím, že během krize zvýšil daně a seškrtal sociální dávky, čímž krizi výrazně prohloubil. S poměrně dramatickými dopady na život obyvatel.

Podle posledních vyjádření premiéra Babiše se chystá přesně totéž zopakovat i současná vláda během nadcházející krize. Není to divné, na ministerstvu dosud sedí stejní úředníci jako za Kalouska, a Babiš je podržel i v těch případech, kdy zcela zjevně docházelo k masivní korupci. Natož aby po nich chtěl nějaké schopnosti či výsledky. Dokonce jim udělil definitivu.

8. 2. 2019

Na včerejší debatu v Jeseníku dorazili hned dva autoři recenzí na Prolomení hradeb. Kromě probuzeneckého teologa Dana Drápala (o jeho recenzi jsem psal už dříve) také spisovatel a blogger Vlastimil Podracký. Ten ve své recenzi napsal:

Většina základních myšlenek autora je originální. Jenom bych ještě poznamenal: Evropská civilizace se nemůže bránit v tom stavu, v jakém je. Může pouze nějak zastavit další pronikání islámu. Musí se především změnit sama. Je to opravdu důležitý námět: nová konzervativní teorie, která sjednotí současné oponenty. Nemůže být jen jeden směr, jak jej třeba vytvořilo Hnutí proti islámu, které bylo čistě ateistické. Taktéž nemůže být vše založeno jen na křesťanství, neboť většina lidí jej již opustila jako víru a těžko můžeme očekávat, že by nastal nějaký hromadný návrat. Tak jako mají muslimové doktrínu, která má základ v náboženství, ale dokážou v rámci toho řešit i problémy běžného života, musíme mít i my něco takto univerzálního.

Vlastimil Podracký: Recenze knihy Prolomení hradeb

7. 2. 2019

Čekám, kdy budou neoomarxisté vyhlášeni za rasu a jejich kritika bude stíhána jako rasismus.

7. 2. 2019

Tak už začíná být normální, že jsou čeští vědci vyhazováni z práci za podezření, že podporují prezidenta vlastní země. Už se o tom i píše v novinách a nikdo se nad tím nepozastavuje! Žurnalisté pro to mají dokonce i odborný termín – “Zemanova kletba”. Podle stejné logiky působila v 50. letech “kletba buržoazního původu” a ještě dříve “židovská kletba.” Mimochodem, ona působí stejná “kletba” i vůči těm, kdo spolupracují s Václavem Klausem. Nejde jen o pár špičkových vědců. Ani jen o to, že o těch méně špičkových, kteří přišli o práci pro nesprávné názory, se nemluví. Ještě významnější je, že vědeckou komunitou se šíří strach.

Kdyby stejná vlna represí přišla před pěti lety, nejspíš by narazila na odpor. Jenže lidé jako profesor Matějů nebo profesor Možný, kteří by tu revoltu nejspíš organizovali, už nežijí a další jsou v důchodu. Mezi těmi, kdo jsou o generaci mladší, je pár stalinistických magorů, vedle nich pár křiváků a ostatní jsou izolovaní a vystrašení. Prostě lidé vyrostlí v grantovém prostředí, kde jsou moc a finance centralizovány a kde vyvržení z okruhu preferovaných znamená faktické ukončení kariéry. To je cena za “evropskou podporu vědy.” A jen velmi těžko můžeme věřit, že to nebude mít dopad na úroveň bádání.

Lidové noviny: Drtí české vědce “Zemanova kletba”?

6. 2. 2019

Vysvětlení pro méně chápavé: psychologie, sociologie, antropologie, historie a třeba demografie jsou vědní obory. Otevírá se v nich příliš mnoho studijních míst a úroveň je mnohdy tragická, ale v dá se k tomu přistupovat jako k vědě.

Oproti tomu “humanitní studia”, “gender studies”, “orální historie”, “sociální a kulturní ekologie” a stovky dalších – to je docela obyčejný podvod.

5. 2. 2019

Za tenhle post jsem dnes dostal 30denní zákaz na Facebooku. Mimochodem, tomu člověku jsem nabídl veřejnou diskuzi, a odmítl. Schovávat se a udávat. Piráti.

Moje statečná manželka taky dostala svých obvyklých 30 dnů. Tentokrát za to, že napsala nějaké slovenské sluníčkářce, že je hloupá. Takže od nynějška si pamatujte, že progresivistické slípky jsou prudce inteligentní, bez ohledu na to, jak se projevují.

Jestli jí bude chtít nějaký pravicový bolševik vysvětlit, že ten zákaz je pro její dobro a že jsou tak chráněny její občanské svobody, musí e-mailem nebo zprávou přes můj profil.

5. 2. 2019

K Venezuele, Chavezovi a Madurovi. Je tak těžké konstatovat, že je to idiotský, tyranský a ekonomicky iracionální režim, ale že zasahování Západu je ještě větším zlem? Nemusíme přece stát na jedné ani na druhé straně. Jsme Češi a máme hájit české zájmy.

To znamená:
a) možnost prodávat naše technické produkty na tamní trh.
b) možnost kupovat od nich suroviny (raději než od Arabů)
c) jistota, že se do toho nebude zapojena Armáda ČR a že nebudeme muset posílat žádné peníze.
To je všechno.

A pokud někdo chce tamním lidem, pomáhat, tak zdůrazňuji, že nejlépe jim pomůže tak, že je nechá na pokoji. Ať si to vyřídí sami, třeba i cestou revoluce. Za posledních 50 let nemáme žádný příklad, že by se situace někde na světě zlepšila zahraniční intervencí.

Mimochodem, po mnohaleté devastaci socialismem je Venezuela pořád ještě dvakrát bohatší (v přepočtu na obyvatele) než Ukrajina po čtyřech letech hospodaření euro-amerických “spojenců”. To jen pro pořádek.

4. 2. 2019

Zastrašování a šikanování českých pracovníků ve Francii se stupňuje. Tentokrát to odnesl řidič Jiří Sagan, kterému byl uložen dvouletý trest pouze za to, že je české národnosti. Ministerstvo zahraničí to pochopitelně nebude řešit, protože výměnných pobytů úředníků a jejich dětí se represe netýkají a dělnickým bahnem na botě se lepšolidé nebudou zdržovat.

Jenže se blíží eurovolby, takže se slétají supové připravení vyrazit z nešťastného Sagana co nejvíc, ideálně znovuzvolení. Proto se nepracuje ve Francii, ale v Praze – aktivity jsou přece určeny českým voličům. To samé jsme před časem viděli s Michalákovými, na kterých si pár českých politiků udělalo kariéru (a jejichž situaci to spíš zhoršilo).

Mimochodem, z celkového hlediska opravdu není zdravé, když statisíce Čechů pracují v zahraničí a nahrazují je tu cizinci. Ale to by chtělo úplně jinou hospodářskou politiku, než jaké je schopna současná vláda nebo současná opozice.

3. 2. 2019

Jako bychom v západní Evropě viděli dva modely vývoje: organizované spořádané předání moci islámské komunitě (Velká Británie, Švédsko) a pád do chaosu či dokonce občanské války (Francie). V tuto chvíli asi nedokážeme přesně porozumět příčinám, proč jde která země kterým směrem. Vysvětlení národní povahou či tradicí bude asi lákavé, ale nicneříkající.

Dost možná, že jde o vztah k vládě. Tam, kde většina obyvatel vládě nedůvěřuje, pěstuje rebelské pocity a je ochotna vládu při každé příležitosti ošidit (a kde k tomu existují odpovídající společenské struktury), tam je větší šance jít francouzskou cestou. Snad i s nadějí, že se z chaosu vynoří vládce s masivní lidovou podporou nebo silné hnutí za přímou demokracii. Obojí by bylo nekonečně lepší, než organizovaná národní sebevražda. České notorické kverulantství by tak mohlo mít hodnotu zlata.

GatestoneInstitute: Volný pád Francie

3. 2. 2019

Jsem k SPD kritický, a budu i nadále, ale tentokrát zaslouží obrovskou pochvalu. Ohledně ČT odvedli v poslanecké sněmovně naprosto vynikající práci – velký krok k tomu, aby České republika zase byla demokratickou zemí, kde budou svobody občanů chráněny. Ostře to kontrastuje s tzv. demokratickou opozicí, která Hayekovu Cestu k nevolnictví chápe nikoliv jako varování, ale jako návod. A také s ANO, jejichž poslanci statečně zalezli pod postel, a čekají, jak to dopadne. Jako obvykle.

Mimochodem, všimněte si, že neomarxistické strany ODS-TOP-STAN-KDU-Piráti se vůbec nestydí za to, že komunisté hájí občanské svobody více než oni. Připadá jim to normální, a ještě jsou na ten stav hrdí.

3. 2. 2019

Úpadek oboru nenastává tehdy, když se v něm objevují magoři, ale tehdy, když selhávají ti nejlepší. Třeba mainstreamoví ekonomové. Už desítky let nedokážou nabídnout nic jiného než omšelou tezi, že stát nemá řešit vůbec nic. O.K. Jenže místo slibované svobody máme život spoutaný záplavou nesmyslných regulací. Místo slibovaného růstu blahobytu zjišťujeme, že i jen udržení životní úrovně je stále obtížnější. Místo stability jen strach před další krizí. A místo slibovaných férových vztahů dostáváme deformované charaktery lovců dotací a rozklad základní lidské sounáležitosti.

A co na to ekonomická analýza? Ignorování problému a pseudonáboženské kázání o tom, že v systém musíme věřit a spojovat s ním naději. A krmení mladých lidí báchorkami o tom, že z každého z nich může být další Gates. Ano, může. Ale statisticky je to srovnatelně pravděpodobné, jako, že mu spadne meteorit na hlavu dvakrát po sobě. A to zdůrazňuji, že Lukáš Kovanda není žádné ořezávátko. Patří k tomu vůbec nejlepšímu, co lze v české ekonomii najít. Tím je to smutnější.

2. 2. 2019

Dříve jsme si naivně mysleli, že integrace cizinců spočívá mimo jiné v tom, že se učí česky. Až s panem primátorem Hřibem víme, že se mají učit arabsky. Nejspíš proto, že to hlavní je znát korán, a čeští nevěřící podlidé se prostě přizpůsobí.

2. 2. 2019

“Nechceme státní diskriminaci, chceme stejné podmínky pro všechny bez zbytečných regulací trhu práce,” nechali se právě slyšet Svobodní. Jenže těmi všemi je myšleno 7,5 miliardy obyvatel Zeměkoule. Ta strana už není zajímavá tím, kam kandiduje nebo co může prosadit, ale jen tím, jak velkou blbost ještě dokáže vyplodit. Možná by měli místo volební kampaně uvažovat o televizní show.

2. 2. 2019

Ve Frýdku-Místku jsem nemluvil jen o Islámu, ale hlavně o svobodě projevu. Připomněl jsem, že kde není možné svobodně mluvit, tam není možné ani myslet. A tam, kde není není svobody projevu, tam není ani myšlení. To, že evropské křesťanské organizace odepřely podporu těžce pronásledovaným křesťanům v arabských zemích je nejděsivějším mravním selháním za poslední dva tisíce let. Je to – mimo jiné – důsledek zákazu svobodně mluvit o otázkách Islámu a islamizace.

2. 2. 2019

Z poznámky k důchodové reformě:

Za Nečase a Kalouska tu byla “důchodová reforma” spočívající v tom, že se stejný balík peněz rozdělí do více přihrádek a více firem si z nich bude odsávat tzv. provize. Prostě docela obyčejná rozkrádačka. Babišův ministr financí poradil starým lidem, aby obcházeli své bohaté sousedy a nabízeli jim sekání trávy. Bývalý generální ředitel Microsoftu si podle všeho nedokáže představit, že jsou u nás také města a obce, kde není dostatek miliardářů!
A není těžké si ani představit reakci těch, kdo jsou u moci dnes. Pravice by označila jakékoliv zasahování do “trhu” za nepřípustné, levice by vytvořila další úřad…

Petr Hampl: Na mládí pozdě, do důchodu daleko…

1. 2. 2019

Pokus frýdko-místeckých Pirátů zakázat mou včerejší besedu přinesl výsledky. Narváno do posledního místečka, kolegové museli donášet ještě asi 10 židlí.

1. 2. 2019

Po shlédnutí záběrů ze sněmovny prohlašuji, že pan poslanec Volný je statečný a odvážný člověk. Jako jeden z mála dělá to, co by měli dělat všichni – hájí normální lidi proti samozvaným pseudoaristokratům. Tohle je demokracie! A ne rozdělování pašalíků, nebo pokusy převychovávat či dokonce vyměňovat obyvatele. Jestli se to papalášům z tvz. “demokratických stran” nelíbí, ať se přestěhují do Severní Koreje. Tam budou mít jistotu, že vládce nebude nikdo rušit.

1. 2. 2019

Dříve jsme si naivně mysleli, že integrace cizinců spočívá mimo jiné v tom, že se učí česky. Až s panem primátorem Hřibem víme, že se mají učit arabsky. Nejspíš proto, že to hlavní je znát korán, a čeští nevěřící podlidé se prostě přizpůsobí.

1. 2. 2019

Z nedávné přednášky v Brně:
Budoucnost už není to, co bývala, jak kdysi napsal jeden slavný brněnský písničkář. Opravdu není. Ještě před pár lety, kdyby někdo šel na besedu o budoucnosti lidstva, tak by asi čekal něco velmi optimistického. Mluvilo by se o městech budoucnosti, nových technologiích, že budeme pracovat méně dnů a méně hodin, budeme mít více času na svoje děti, budeme mít kvalitnější citový život, nebudeme už tolik ve stresu. A vedle toho se samozřejmě upozorňovalo na rizika a debata se rozvíjela na obě strany.
Dnes, když někdo jde na besedu o budoucnosti, tak tam jde s tím, že musí mít pevné nervy, protože od budoucnosti čekáme apokalypsu. Máme před sebou spoustu scénářů a všechny jsou v zásadě horší, než je naše současnost, a řešíme, jak zachránit aspoň něco. Tak vypadá přemýšlení o budoucnosti dnes. Za tou změnou jsou zkušenosti, které jsme udělali. Každý z nás i národ jako celek.

1. 2. 2019

Pokus frýdko-místeckých Pirátů zakázat mou včerejší besedu přinesl výsledky. Narváno do posledního místečka, kolegové museli donášet ještě asi 10 židlí.

1. 2. 2019

Kdo je skutečný zákonodárce? Ten, kdo sedí v parlamentě a schvaluje nějaké listiny nebo ten, kdo má skutečnou moc určit pravidla a potrestat ty, kdo pravidla porušují? Podle té první definice stanovuje zákony v Německu Bundestag, podle té druhé muslimská komunita. Skutečně vynucované pravidlo říká, že normální němečtí kluci mají zakázáno chodit s muslimkami a porušení tohoto pravidla se trestá smrtí. Poslanci mohou produkovat dokumenty, kde se píše něco jiného, ale to nemá vliv na situaci.

Jihad Watch: Germany: Muslim migrant murders his sister’s lover because he was not Muslim

1. 2. 2019

Když se čeští politici snaží ulevit podnikatelům, téměř vždy postupují podle zásady “vykázat maximum činnosti a neusnadnit absolutně nic.” Třeba poslední nápad Pirátů zaměřit se na urychlení zakládání firem.

Jak často potřebuje normálně pracující a podnikající člověk založit novou firmu? Správně, každých 20 – 30 let. Takže všechen ten rámus pomůže jen pár podvodníkům, co neustále zakládají nové firmy a převádějí mezi nimi majetky a pohledávky. Mezitím ti stejní Piráti schvalují požadavky na další kontroly a razítka jako na běžícím páse.