Glosy za březen 2019

31. 3. 2019

Mají Klausovi na to, aby založili stranu, která změní politické poměry v českých zemích?

Ve skutečnosti zní správná otázka trochu jinak: Mají ještě elity dost sil, aby takový projekt zašlapaly do země, nebo už jsou natolik oslabené (svými vnitřními záležitostmi – to jsem vysvětlil v Prolomení hradeb), že má projekt šanci? Bez schopných lidí to totiž nejde, ale to zdaleka nemusí stačit.

Že se správný okamžik blíží, je jasné. v roce 2012 připustila elita zavedení přímé volby prezidenta, protože si byla jistá, že to půjde stejně hladce jako včera na Slovensku. Utratí pár desítek či stovek milionů, prezidentem bude předem vybraný kandidát Karel Schwarzenberg, a nebude co řešit. Před vstupem do EU to přece zafungovalo perfektně!

Jenže poměry se od té doby změnily. I když přibývá nátlaku a zastrašování, nejsou už schopni zastavit řetězové e-maily, které oslovují statisíce lidí. Nejsou schopni zabránit šíření nežádoucích informací, i když blokují jako šílení. Nejsou schopni zbavit alternativní média důvěryhodnosti, i když na tom pracují stovky lidí. Pracně protlačovaní kandidáti vyhořeli.

Postoupila už situace tak daleko, že lze něco podobného čekat i v parlamentních volbách? Možná to bude otestováno už velmi brzy.

31. 3. 2019

Němcová chce být další Čaputovou. Jenže o 30 let už neomládne, a být bez mozku, to samo o sobě nestačí. Život není spravedlivý. Zvláště ke stárnoucím ženám, které postrádají poctivost, charakter, vzdělání i životní moudrost.

31. 3. 2019

Tak už víme, že česko-ukrajinská hranice probíhá u Lanžhotu a že první větší město na ukrajinské straně je Bratislava. Ukrajinci by už konečně mohli dát pokoj lidem v Doněcku, a raději konsolidovat své území v západní části. Pokud máte rádi romantické příběhy, můžete přemýšlet o tom, jaký milostný vztah by mohl vzniknout mezi prezidentem a prezidentkou v kulisách mezinárodního setkání Otevřené společnosti. Svatba by mohla být v Georgově sídle. Pokud bude příští ukrajinskou prezidentkou Tymošenková, bylo by to ještě pikantnější.

30. 3. 2019

“Když všichni skočí z okna, ty budeš taky skákat z okna?,” ptala se nás soudružka učitelka, když nás povzbuzovala k tomu, abychom se za žádných okolností nenechali strhnout davem a vždy používali vlastní hlavu.

Dnes nám ty soudružky učitelky chybí. Před pár dny byla schválena deklarace o právech afričanů v Evropě. Je to od 30. let první text, který dělí lidi do několika kategorií podle barvy pleti, a který podlidem (bělochům) některá domněle základní práva upírá. Zatím není povinné nosit na rukávu žlutou hvězdu ani nejsme stěhováni do uzavřených areálů obehnaných ostnatými dráty, ale nikdo negarantuje, že to nepřijde v další fázi.

Zvláště fascinující na tom je, že to schválil parlament sestávající téměř výhradně z bělochů narozených v Evropě a že miliony mladých pokrokových perspektivních kádrů (opět bělochů narozených v Evropě) to schvalují. Jsou vycvičení z korporací, že za plivanec do obličeje od nadřízeného se uctivě děkuje a že nikdy a za žádnou cenu nesmí použít vlastní rozum. Pokud by to vyžadovala korporátní směrnice nebo aktuální kampaň placená otevřenou společností, z okna by vyskočili bez zaváhání.

30. 3. 2019

Když jsme u těch reparací za kolonialismus, kolik zaplatí Turecko za okupaci Balkánu, arabské země za okupaci Španělska a kolik zaplatí islámské státy za ty miliony Evropanů odvlečených do otroctví?

30. 3. 2019

“Předsudky jsou velmi důležité, protože obsahují vnitřní moudrost a ctnosti zastiňující abstraktní intelekt,” citoval Alexander Tomský Edmunda Burka ve své přednášce o konzervatismu.

Videozáznam vystoupení Alexandera Tomského.

29. 3. 2019

Dva bojovníci Islámského státu zatčeni přímo v Praze. Blbečkové z bakalomédií budou 12 hodin zticha a potom zpustí své obvyklé “a kde máte ty imigranty?”

29. 3. 2019

Mnozí byli šokováni tím, že Václav Cílek tak jednoznačně až servilně podpořil klimatické záškoláky. Ale údiv není na místě. Václav Cílek vždy podporoval neomarxistické projekty a je horlivým zastáncem islamizace Evropy. Můžeme s ním nesouhlasit, ale nemůžeme mu vyčítat změny názorů.

Je to dobrá ilustrace toho, jak málo někdy posloucháme, co kdo říká. Václav Cílek mluví velmi kultivovaně a ukazuje se s lidmi jako Petr Robejšek. Máme pak tendenci si ho automaticky zařadit do škatulky “konzervativec”. A totéž se nám stává i obráceně.

Václav Cílek: Možná stojíme na počátku revoluce

29. 3. 2019

Jenže “klimatičtí záškoláci” umí něco, co Eva neumí. Vyhnout se jakékoliv práci, získat mediální obdiv, dotace, a posléze místa ředitelů neziskovek nebo korporátních manažerů pro sociální odpovědnost. Nebo co třeba vlastní firma zaměřená na poskytování “etických auditů”?

Eva Svobodová:

Takzvané “strašlivé globální oteplování” je v podstatě nejspíš jen další klimatická oscilace, jakých tahle planeta zažila už spoustu. Soryjako.

Veškerý humbuk kolem toho je zlovolná píčovina, kdy se navzájem potencují nevzdělaní fanatičtí idioti, vychcaní političtí ideologové a totálně cyničtí byznysmeni prodávající klimatické odpustky. Ta trocha klimatických pšouků, které lidstvo vypouští, celkový trend nijak zásadně nevytrhne. A obzvlášť ne v horizontu 12 let, kterým co dvacet let opakovaně straší nějací doomsday “experti” už od sedmdesátých let.

FYI, v období Sumeru a Starého Egypta trvalo na Zemi přes čtyři tisíce let velmi teplého podnebí. V dobách, kdy kulminovalo, byly PRŮMĚRNÉ teploty možná až o 3-5 stupňů vyšší než dnes. Asi moc jezdili autem. A tak vyhynuli.

A jestli máme na to, abychom nějak zásadně ovlivnili klima? Těžko říct. Ale aby člověk mohl něco změnit, musí tomu v první řadě dobře porozumět. A k tomu nevede ideologie, ale dlouhá a extrémně přísná vědecká práce.

https://mojeskola.net/podnebi-a-dejiny/
https://www.skepticalscience.com/10000-years-warmer.htm
Kritika a problémy “politické klimatologie”: https://ekolist.cz/…/ivan-brezina-vzestup-a-pad-politicke-k…
No a Lomborg, samozřejmě. A další, kteří poukazují na závažné rozpory v klimatologických teoriích, které se nebezpečně blíží kultům. Jenže kdo z aktivistů by tak tlustou knihu četl? Ono jít “stávkovat za klima” je mnohem zábavnější.

29. 3. 2019

Migranti budou potřebovat kurzy, kde jim vysvětlí, že v Evropě není zvykem unášet lodě. Člověk v tísni nebo Hyeny bez hranic by to zvládli za pouhých 100 mega.

28. 3. 2019

Dneska se těším na čtení Aktuálně, Respektu, deníku Referendum a dalších hromad hnoje. Před pár dny v Americe rozbili příběh o ruském zasahování do voleb, teď k tomu Láďa Jakl v radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Přibývá momentů, kdy je kavárna doháněna k breku. A to je dobře. Moc dobře.

Mimochodem, pochybuje po tomhle ještě někdo o tom, že ANO, i se vší Babišovou zbabělostí a zneužívám moci, je pořád ještě nekonečně menším zlem než tzv. tradiční demokratické strany? Kdyby rozhodovala “pravice” a ČSSD, byl by členem mediální rady místo Jakla Šafr nebo Tabery a řešilo by se rušení licencí Primy a Barrandova.

27. 3. 2019

Režisér Nikita Michalkov vytvořil ve filmu Unaveni sluncem úchvatnou scénu. Jsou třicátá léta, nejhorší stalinský teror probíhá naplno. Na dače sedí předrevoluční prozápadní intelektuálové a nostalgicky vzpomínají na svobodné a celkem dobré časy, než zemi ovládli bolševici. Sedí mezi nimi bolševický velitel a ptá se jich. „Měli jste ten svět rádi? Tak proč jste za něj nebojovali? Měli jste všechny výhody a mohli jste nás rozdrtit. Ale vy jste se raději utíkali. Nechtělo se vám bojovat. Doufali jste, že se to nějak vsákne. A ono se to nevsáklo.“

Ani islám se nevsákne. Buď naše civilizace zmizí, nebo se z normálních kuchařů, taxikářů, zdravotních sester, švadlen, učitelek a soustružníků stanou bojovníci. Jenže k tomu, aby byli možné něco vybojovat, musíme nejdřív pochopit, v jaké jsme válce a o co v ní jde.

Petr Hampl: O hledání pravdy a vyprávění příběhů

27. 3. 2019

Dortík Macronek. Kavárna v Praze v Jindřišské.

26. 3. 2019

Dali byste skoro 10 000 za čtyři hodiny výuky šéfa fašistické skupiny Člověk v tísni a superúspěšného čerpače dotací Šimona Pánka? Kdyby vám to platila korporace, kde jste manažerem, tak možná klidně. Ostatně, ona to ta korporace stejně přeúčtuje daňovým poplatníkům v rámci nějakého státního rozvojového programu.

A co se tam naučíte? Intrikova, manipulovat, předstírat, lichotit nadřízeným. Nic jiného ke své práci stejně nepotřebujete. V byrokratickém žargonu se to označuje jako “leadership” nebo “upevňování společné vize.”

Svět korporací a svět ultramarxistického extrémismu fakticky splynuly.

Školení Autentický leadership se Šimonem Pánkem

25. 3. 2019

Mluvčí studentských protestů Petr Doubravský: Do roku 2031 Země zanikne globálním oteplováním. Proto je nutné zastavit emise do roku 2050.

25. 3. 2019

Naděje na záchranu civilizace spočívá v tom, že se současné elity vnitřně zhroutí dříve, než stačí dokončit výměnu obyvatelstva. Po včerejšku vidím svět zase o něco optimističtěji, vidíme totiž to hroucení v přímém přenosu.

Elitářští intelektuálové poměrně úspěšně rozšířili lež o tom, že americký prezident Trump prý za svoje zvolení vděčí Rusku. Ta lež nadělala dost škody, a mohlo při tom zůstat. Jenže v horních patrech neziskovek, korporací a redakcí panuje stádní myšlení. Smečka je neustále připravena rozsápat každého, kdo by i jen náznakem zpochybnil dogma. A zároveń se soutěží, kdo bude radikálnější – v islamizaci, boji proti Trumpovi, boji proti Zemanovi, zavádění dalších pohlaví…. to všichni znáte.

V takové atmosféře vznikl nápad, že bude vytvořena oficiální vyšetřovací komise zabývající se Trumpem a ruským ovlivňováním voleb. Nikdo neřekl nahlas, že to je pitomost. Takže se do toho pustili, utratili miliony dolarů (pochopitelně ze státního), proběhly výslechy tisíců svědků a podezřelých… a nedokázali se vyhnout závěru, že k žádnému ruskému ovlivňování nedošlo. Prostě trapas.

Jsem zvědavý, jak budou postupovat lháři z České televize, bakalomédií a Seznamu. Můj odhad je, že budou tvrdit, že protitrumpovská obviněná byla potvrzena (a doufat, že jejich diváci neumí anglicky).

24. 3. 2019

Když už se připomínají veškerá minulá pochybení VK mladšího, taky si přisadím.

24. 3. 2019

Zatímco o ruském zasahování do amerických voleb se pořád jen spekuluje, společnost Google ovlivňuje volby prokazatelně a cíleně. Což takhle neztrácet energii mýtickým Putinem, a konečně si posvítit na organizace typu Facebook, Google, Apple a Microsoft?

24. 3. 2019

Jednání novozélandské premiérky Jacindy Ardernové přesně potvrzuje teorii formulovanou v Prolomení hradeb. Ukázková příslušnice nadnárodní elity, feministka, cítí se doma víc v globálních byrokratických strukturách než na Novém Zélandě.

Není cvičená k tomu, aby přemýšlela a už vůbec ne k řešení problémů. Úplně perfektně ale umí něco jiného – vyhodnotit, kdo drží moc, a získat jeho přízeň. V tomto případě se ponižuje před vůdci radikální islámské komunity. Úplně stejně by reagovala na jakoukoliv jinou stresovou událost. Nemá v zásobě nic jiného.

A je dobré si všimnout, že i toto sebeponižování cílí víc na vytváření dojmu než na co jiného. Třeba probíhající odzbrojení obyvatel je dobrovolné. Kdo chce, ten si svou útočnou pušku nechá. Jde o mediální obraz, nikoliv o realitu.

23. 3. 2019

23. 3. 2019

Sorosovi lidé vydají 170 milionů korun na korumpování pracovníků české justice, včetně soudců. Platit budou norští daňoví poplatníci. Tuto další děsivou korupční kauzu se ani nenamáhají skrývat. Dokonce si koupili ministerstvo spravedlnosti, aby jim to pomohlo organizovat. Neuvěřitelné! Něco podobného nebylo myslitelné nikdy v českých dějinách.

Analytička Gatestonova Institutut Judith Bergman si všimla, že v řadě případů vynášejí evropské soudy rozsudky, které fakticky nejsou založeny na textu zákona, ale na stanovisku nějaké neziskovky. Tady vidíme kořeny toho.

Je stále jasnější, že máme na vybranou. Buď tu trpět multikulturní neziskovky nebo uhájit základní občanské svobody. Nemůžeme ale mít obojí zároveň.

Justice.cz: Na podporu české justice půjde 170 milionů korun

22. 3. 2019

Prolomení hradeb konečně jako e-kniha!
Příznivce, kteří přispěli na vydání, a tudíž mají e-knihu zdarma, budu kontaktovat v nejbliších dnech.

Knihkupectví Martinus: eKniha Prolomení hradeb

22. 3. 2019

Ach jo, tak nám zakážou i roundup, jehož účinnost je směšně nízká proti tomu “neekologickému”, co se používalo dříve. Kdo nechce mít zahradu plnou plevele, ať to stříká destilovanou vodou. Nebude to fungovat, ale nebude to působit rakovinu – tedy do doby, než nějaká nadnárodní predátorská právnická firma zahájí proces proti destilované vodě.

21. 3. 2019

Politolog Ivo Budil sepsal hezký text o tom, jak je důležité stále rozlišovat mezi levicí a pravicí. Popsal tam také, na jakých hodnotách má být pravicové myšlení založeno. O dva dny později napsal článek na stejné téma viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Sestavil stejný seznam hodnot a označil je za typicky levicové. A tady jsme u jádra problému. Když použijete výraz jako “pravice” nebo “kapitalismus”, musíte strávit minimálně 15 minut vysvětlováním, co tím výrazem myslíte. S rizikem, že stejně skončíte u hádky o pojmy. Proto se těm slovům vyhýbám.

21. 3. 2019

Obávám se, že takzvaná “demokratická pravice” došla až tak daleko, že i obyčejná lidská slušnost je pro ně dostatečným důvodem, proč někoho vyřadit z veřejného života. Zfanatizovaní blbečci. Nic míň, nic víc.
Pozitivní na tom je, že se zjevně blíží kolaps systému. Negativní na tom je, že klesá naděje, že kolaps a následná výměna moci proběhnou bez excesů.

Tomáš Grygar: Do pr*ele, kdo jiný by měl být ústavním soudcem než profesor teorie práva a ústavního práva, emeritní dvojnásobný děkan nejstarší a největší české právnické fakulty a zkušený advokát Aleš Gerloch???

Pan profesor je zkrátka vysoce inteligentní člověk, nezpochybnitelná odborná autorita, která je však národně a konzervativně smýšlející a nejde na ruku kulturně-mediální frontě pražské kavárny. To senátorským bafuňářům z TOP09/STAN/KDU… k odmítnutí stačí.

To se opravdu budeme řídit “radami” od někoho z Cardiffu???

Být prezidentem, na ÚS navrhnu jména: Gerloch, Koudelka, Mlsna, Gřivna.

20. 3. 2019

Sdílím a připojuji své osobní svědectví, že v dobách, kdy se klausismus vyplácel, byl Pavel Šafr nejfanatičtějším fanouškem Václava Klause v celé zemi (byl to tehdy můj šéf). Inu, to jsou ty morální ikony.

Jaroslav Plesl: Bývaly doby, kdy Pavel Šafr lezl Klausovi tam, kam tvrdí, že nikdy nelezl. A hele, jsou z toho i fotky!

20. 3. 2019

Britský lid si odhlasoval odchod z Evropské unie. Britská premiérka rozhodla, že z Unie neodejde.

Premiérka má k dispozici gigantický policejní aparát, a podporu sorosovských skupin. Britský lid má leda tak právo makat a držet hubu. Není tedy co řešit.

Jo, a musíte tomu říkat demokracie. V opačném případě vás britská policie strčí do věznice plné muslimských radikálů a odepře vám jakoukoliv ochranu. Vaše smrt se pak vyšetřovat nebude.

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

19. 3. 2019

Všimněte si, že s tím, jak se elity izolují a propadají uzavřenému imbecilismu, vrací se myšlenková schémata, která byla odmítnuta na začátku středověku. Že bychom mimoděk vycházeli vstříc jedné civilizaci známé svou mírumilovností?

Začalo to představou, že je možné, aby se ženská duše nastěhovala do mužského těla a naopak. Ta představa zcela popírá všechny poznatky biologie a psychologie posledních 500 let, ale kdo by se tím zabýval. A tak se mužské tělo předělává na ženské, aby se s duší sladilo. Jenže pak se tam nastěhuje zase ženská duše, a tak pořád dokola.

A nyní tu máme další starověký prvek. Slaboduchá panna (velmi mladá dívka) se stává orákulem, které věští stav planety. Celý svět naslouchá, náměstí jsou kvůli tomu plná, první stránky novin řeší poslední výroky orákula.

Opravdu se nemůžeme divit, že jsme Rusům, Číňanům a dalším pro smích.

Mimochodem, věstecké schopnosti by měly zmizet se ztrátou panenství. Jsem zvědavý, jestli se to začne řešit. Ale moc by mě to nepřekvapilo.

19. 3. 2019

Dnešní žákovské a studentské demonstrace skutečně připomínají něco z předlistopadového období – vítání delegací spřátelených socialistických států. Uvolnili nás ze školy, rozdali nám mávátka a šlo se. Každý byl rád, že se ulil ze školy a jiný význam to nemělo. Nemá ani dnes. Tehdy i dnes bylo pár angažovaných blbečků, co z kariérových důvodů předstírali, že té ideologii věří – tehdy to byli svazáčtí funkcionáři, dnes jsou v Sorosovských organizacích. Tehdy i dnes se ztrapňovali na televizních obrazovkách – což viděli všichni kromě nich a jejich rodičů.

18. 3. 2019

Kandidátka do europarlamentu za ODS podporuje klimatické záškoláky. Teď už zbývá jenom, aby se profesor Fiala začal cítit ženou, a očista strany bude dovršena.

18. 3. 2019

Jak myslí Brenton Tarrant, který podnikl teroristické útoky na Novém Zélandu? Co ho inspirovalo? Proč neviděl jiné východisko? Jak uvažoval o dopadech svého útoku na držitele zbraní?

Petr Hampl: Svět podle Brentona Tarranta

18. 3. 2019

Když vidím debaty posledních hodin, tak jen čekám, kdy Aeronet odhalí, že neexistuju a že jsem jenom fejk vymyšlený židovskými spiklenci. Prokáže se to analýzou videí z mých přednášek.

18. 3. 2019

David Bohbot naprosto přesně. Strašně toužím po tom, abychom ve válce civilizací byli tím silnějším, kdo si může dovolit velkorysost. Dnes jsme ti slabší, ustupující, hůře vyzbrojení, hůře organizovaní. Jsme ti, jejichž území je dobýváno a zoufale se snaží uhájit aspoň něco. Ale to neznamená, že se to nemůže změnit.

17. 3. 2019

Z dnešního komentáře:

Tak ODS má za sebou okázalý razantní rozchod s myšlenkami, pro jejich prosazení byla v roce 1991 založena. Těm s kratší pamětí připomínám, že v ODS nikdy nešlo o boj proti komunismu, protože ten už byl v té době mrtvý. Hlavní ideologií ODS bylo razantní odmítnutí havlismu (který mezitím splynul s neomarxismem). Dnes havlisté stranu ovládají.

Petr Hampl: ODS je KSČM 2.0

17. 3. 2019

Na terorismus si musíte zvyknout. Patří k moderní multikulturní společnosti. Pokud ovšem nejsou oběti muslimové, to je pak něco úplně jiného.

17. 3. 2019

V pár fotografiích se vracím k besedě v Českých Budějovicích (příští bude v pondělí 25. března ve Zlíně) a přidávám vysvětlení, proč na Slovensku Soros rozhoduje s takovou snadností, zatímco u nás musí každou maličkost těžce vybojovat.

Přitom podle národní tradice by měli být Slováci ti bojovnější. Jenže současnost rozhoduje víc než tradice. Česká republika je země, kde téměř denně probíhají veřejné besedy nositelů opozičních myšlenek. V desítkách či stovkách měst a obcí působí nezávislé vlastenecké skupiny (zmíněnou budějovickou besedu organizovali Jihočeští vlastenci – naprosto perfektně), řetězové maily zasahují statisíce lidí a další statisíce se aktivně podílí na šíření antirežimních informací. V takovém prostředí nestačí dát pár desítek milionů reklamní agentuře a nechat zvolit koně senátorem nebo Čaputovou prezidentkou.

16. 3. 2019

Vyloučení VK mladšího je výborná zpráva pro něj osobně, pro ODS i pro Českou republiku.

VK už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP09 a Piráty. Pro Českou republiku je skvělé, že energie a schopnosti VK mladšího (a řady lidí, kteří mu věří) nebudou blokovány v ODS.
Jak jsem napsal v Prolomení hradeb, vládnoucí elita se rozpadá, některé klíčové osobnosti se připojují k nižším třídám.

V následujících týdnech budeme svědky pokusu úplně zničit reputaci VK mladšího. Pomluvit, očernit, zničit. Můj odhad je, že ten pokus nebude úspěšný. VK je v dobré kondici, má dostatek podporovatelů a “kavárna” ztratila většina bývalé síly. Porazí česká neobolševická média stejně, jako to v Americe dokázal Donald Trump.

Osobní poznámka. Před pár lety se mě Petr Mach pokusil dostat od Svobodných velmi podobným způsobem (a ze stejných důvodů) jako Fiala Klause. Ale VK mladší situaci zvládl způsobem o třídu lepším. Prostě tu politiku umí. Bravo! Proto mají někteří stavět strany a jiní psát knihy.

16. 3. 2019

“Nebudu dělat domácí úkoly, dokud se nezmění podnebí.” Nic nového. Za našeho dětství jsme říkali “až naprší a nebude bláto,” což je přesně totéž. Ale neprocházelo nám to.

16. 3. 2019

Válka vzniká tím, že jedna skupina lidí začne systematicky útočit na druhou, snaží se obsadit její území a podřídit si ji nebo ji vyhladit. Protiúder není začátkem války, ale její standardní součástí.
Řešením není zastavení protiúderů, nýbrž zastavení války.
Tolik k událostem posledních dnů.

15. 3. 2019

Vysvětlení pro paní Šlechtovou: Přirovnání “Nebudu děvka” neznamená, že jste na prodej, ale nikdo vás nechce koupit.

15. 3. 2019

Integrace dovršena. Zabiják Islámského státu pracuje na ministerstvu spravedlnosti státu New York.

Geller Report: Islamic State Terrorist Currently Works For The Department of Justice in NYC

15. 3. 2019

Proč vzbuzuje tak nesmírně zásadní výročí zahájení německé okupace tak málo pozornosti? Protože protektorát byl de facto obnoven. Znovu žijeme v okupované zemi a evropští vládcové znovu usilují osídlit území českých zemí nějakým domněle kvalitnějším obyvatelstvem.
Z pohledu elit by tedy bylo logické oslavovat zřízení protektorátu a obsazení českých zemí německou brannou mocí jako pozitivní průkopnický čin. Jenže to by nešlo dohromady s uměle vytvářeným pocitem viny vštěpovaným Němcům.

14. 3. 2019

Po cenzuře sociálních sítí přichází další krok. Policie ČR začala likvidovat nepohodlné weby. Bez soudního příkazu, bez jakéhokoliv zdůvodňování. Jako v každém totalitním režimu.
Má to ale i čistě podnikatelskou dimenzi. V důsledku to může znamenat likvidaci celého odvětví webhostingu, protože si Češi svoje weby budou přesouvat do zahraničních datových center.

Blog Wedos: První web vymazán z internetu na základě nového paragrafu §7b trestního řádu

13. 3. 2019

Hovada, co už několik let naprosto běžně přirovnávají židovské oběti vyhlazovacích táborů k vraždícím a znásilňujícím džihádistům, si najednou otevírají pusu na VK mladšího. Hnus. Hnus. Hnus.

13. 3. 2019

Tak jsem si i já musel vyposlechnout tu agitku, kdy pražský primátor Hřib vysvětluje občanům ve sdělovacích prostředcích, co si mají myslet o zahraniční politice. Skutečně to přesahuje standard českých 50. let a kulturně to patří spíš někam ke Castrovi nebo Chavesovi.

Nicméně musíme to vnímat v kontexu. Podstatná část voličů Pirátů to má skutečně nastaveno tak, že když jim v rozhlase řeknou, co si mají myslet, tak si to myslí. Navíc potřebují neustálé ujišťování, že to pořád ještě platí (že se názor politbyra mezitím nezměnil). Pravidelné informace o správném stanovisku jim tedy přijdou vhod. Mohou tak užitečně využít dobu čekání na dopravní prostředek.

12. 3. 2019

Chování elit se mění k horšímu snad každou hodinou. Nemůžeme si být jistí, co vymyslí fanatici utržení ze řetězu v příští minutě, ale můžeme si být jistí, že mainstream je v tom podpoří. Americké muslimské kongresmanky přišly s tím, že pokud je politik židovského původu, je nedůvěryhodný. Přesně jako ve 30. letech. Otevřeně to hlásají během zasedání, Demokratická strana stojí za nimi, mainstreamová média je podporují. Podle České televize, Seznamu a Bakalových tiskových rotvajlerů je všechno v pořádku.

Jan Sinnreich: Prolamování hradeb v USA

12. 3. 2019

Doufáte, že rušení hotovosti je ještě celkem vzdálená budoucnost? Vyvede vás z toho tento článek VK staršího, který upozorňuje, že v Mezinárodním měnovém fondu to už mají vymyšlené. Když budete dostávat výplatu, budete mít na výběr jestli 20 000 hotově nebo 22 000 na účet. Když si z bankomatu vyberete stokorunu, odečtou vám účtu třeba 120 korun. Zpočátku bude rozdíl minimální, takže se lidé nebudou vztekat. A postupně poroste, až bude mít hotovost cenu zlata.

VK starší: Mráz tentokrát přichází z Mezinárodního měnového fondu

11. 3. 2019

Z dnešní poznámky o klimatickém záškoláctví:

I mezi středoškoláky se už formovala vrstva profesionálních aktivistů. V akčním výboru vidíme stejné obličeje, které jsme nedávno viděli mezi aktivisty za přijímání islámských migrantů. Odhaduji, že do prázdnin je uvidíme ve spolku za bombardování Venezuely. Odhaduji také, že znalostmi zrovna neoplývají, ale že to nebude na překážku. Málokterá škola by se jim odvážila odepřít maturitu, a u přijímaček na fakultu humanitních studií nebudou mít problémy.

Petr Hampl: Klimatické spolčení hlupců

11. 3. 2019

Ze zdravice Madeleine Albrightové:

V srdečném, soudružském a přátelském ovzduší bude se svými zdejšími druhy rozprávět o nerozborném přátelství mezi americkým a českým lidem, plánovat další spravedlivé a liberálně demokratické osvobozování národů z područí starého nepraktického světa a bude nás také varovat před námi samými.

Nesmíme se prý bát potoků krve. Pravda a láska za to stojí. Vy, kdož sledujete cíle ušlechtilé, pravdu a lásku do krve bráníte, vězte, že velká źena míru nepřijíždí s prázdnou.

Stanislav Novotný: Vítej doma, slavná rodačko!

10. 3. 2019

K rušení hotovosti, ke kterému už je nakročeno. Naivní sluníčka opět omílají, že “kdo je poctivý, nemusí se bát dohledu,” ale ve skutečnosti jde ještě o něco jiného.
Jakmile budou všechny vaše peníze na bankovní účtu a nebude možné je vybrat hotově, může vám regulátor nařídit, co si máte koupit a za kolik. Pokud si to nekoupíte, prostě vám odpovídající obnos zruší. To není jen teoretická možnost. V odborných kruzích kolem Mezinárodního měnového fondu už probíhá odborná diskuze o technických detailech. Koho to zajímá podrobněji, může se podívat do článků, které o tom napsala Hana Lipovská pro Institut Václava Klause.
Fakticky to znamená, že nebudou existovat žádné peníze, které by byly vaše. jenom vaše. Všichni posuneme do režimu “za byt a stravu.” Ve starých dobách se takový druh vztahu označoval termínem otroctví.

10. 3. 2019

Víte, že hadísy jsou pro muslimy mnohem směrodatnější než korán? Jedná se o krátké příběhy, ve kterým Mohamed ustanovil nějakou zásadu, kterou jsou všichni muslimové povinni dodržovat. Kompletní hadísy nejsou dosud ani v angličtině, nicméně jsou k dispozici různé výtahy. Jeden z nejpřehlednějších sestavil Bill Warner, který to hlavní shrnul podle témat: hadísy o džihádu, o židech, o sexu, o medicíně, o zvířatech, o umění, o zacházení s odpadlíky atd.

Publikace Centra pro studium politickéh islámu: Hadísy – Mohamedova sunna

9.3. 2019

Samizdat.cz:

Tommy Robinson opět v ohrožení! Je cílem justiční vražda?

Co uděláte, když vám odvolací soud totálně shodí rozsudek? Začněte stejný čin stíhat za jiný paragraf. Jednou to přece vyjít musí.

Prý se tomu říká právní stát.

Opět se operuje s porušením zákazu informovat o soudu. Jako druhý bod obvinění je to, že svou činností způsobil úzkost obviněným mužům!!! Ano – těm, kteří roky znásilňovali malé holčičky! To snad mohou vymyslet jen v Británii.

https://www.tr.news/breaking-government-to-send-tommy-robi…/

Líder Labour party, ktorá má veľa voličov z radov moslimov, Watson, sa vyjadril, že je škoda, že Robinsona nezavraždili vo väzení a niekto ho nafilmoval a dal to video na youtube. Video ale bolo dostupné iba niekoľko desiatok minút.

Určite Watson zaintervenoval, aby ho stiahli. Ja som ho ale stihla vidieť, lebo zrovna vtedy som sa pripojila na youtube, takže môžem osobne potvrdiť, že to naozaj povedal. Chcela som ho o pár minút zdielať, ale už bolo zmazané. Je verejným tajomstvom, že do väzenia chcú Tommyho znovu poslať preto, aby ho tam moslimskí radikáli zavraždili.

Zdroj: https://tvrdonova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=703718

Neuvěřitelné, co se dnes v Británii – kdysi svobodné a demokratické zemi – děje…

9. 3. 2019

Během toho měsíce, kdy jsem byl opět zablokován, jsem mohl přemýšlet o pravicových argumentech, podle kterých se prý žije mnohem svobodněji, když korporace mohou blokovat, koho se jim zachce.

Pokaždé, když jsem nemohl odpovědět na zprávu, tak jsem pocítil, že je moje svoboda projevu mnohem lépe chráněna. Vnímal jsem, že je i moje vlastnictví lépe chráněno, protože v případě útoku na můj majetek bych se nemohl ozvat. Jásal jsem nad kvalitnější demokracií, když ve veřejné diskuzi mohou být prezentována jen vládní stanoviska. Pak jsem přemýšlel, jestli mám vzít miliardu dolarů a vybudovat konkurenční platformu, ale svobodně jsem se rozhodl, že tak neučiním. A celkově jsem se hrozil Klausova návrhu, protože kdyby mě korporace nemohla blokovat, vznikl by “etatismus.”

A teď vážně. Pokud někdo obhajuje právo korporací blokovat uživatele sociálních sítí, je to buď přívrženec tyranie nebo hlupák.

8. 3. 2019

Z dnešního komentáře o vyvěšování tibetské vlajky.

Je-li konfederační prapor symbolem rebelství, co vlajka Tibetu? Ta vyjadřuje mimo jiné přesvědčení, že má být nastolena globální vláda a že tato vláda nemá podléhat žádné demokratické kontrole.

Petr Hampl: Kdyby měli zombíci smysl pro humor

8. 3. 2019

Nejznámější český školitel manažerských dovedností David Gruber si pečlivě vybírá, co čte. Ví, že čas je vzácný.

8. 3. 2019

Myslím, že fenomén Čaputová ukazuje na rostoucí rozdíl mezi českou a slovenskou společností. Dokážete si představit, že by u nás vyhrál Hilšar přímou prezidentskou volbu?

Ukazuje to, jak významné jsou ty aktivity, které nemají bezprostřední politický dopad – od setkávání a besed přes vytváření facebookových skupin až po řetězové maily. Vedou k formování společnosti, která na stejné akce globální elity reaguje podstatně jinak.

7. 3. 2019

První zpráva po obvyklé 30denní blokaci.

NEBUDU kandidovat v eurovolbách. Pokud se k vám dostane jiná informace, tak je nepravdivá.

Budu podle možností podporovat všechny vlastenecké kandidáty, kteří mají aspoň nějakou šanci.

Doplnění: Případné doporučení koho volit dám až na konci kampaně.

7. 3. 2019

Věděl jsem, že garmoška a balalajka jsou zakázané nástroje. Ale kytara? To už nás ohrožuje i Španělsko?

7. 3. 2019

Na pražském Náměstí Svobody, kam jsem chodil do školy, stávala socha rudoarmějce. Žádná politická agitka, prostě kamenný kluk, podle vzhledu sotva 20letý, jeden z těch desetitisíců, co v naší zemi padli, abychom nebyli vyhlazeni. Jako kluci jsme nesnášeli komunisty a Rusy, ale chápali jsme, že tohle je něco jiného.

Minulý týden jsem tam náhodou šel. Socha je pryč a je nahrazena příšernou abstrakcí! Nějaký umělec s dobrými kontakty na radnici si potřeboval vydělat. A pro starostu Prahy 6 už nejspíš není hrdinou padlý voják, ale statečný euroúředník srdnatě vydávající direktivy nebo neziskovkář odvážně čerpající dotace.

Tak si říkám, že to v květnu 1945 měli udělat jinak. Do jednoho okresu měli soustředit esesáky a gestapáky, nechat jim zbraně a nastrkat k nim prarodiče dnešních funkcionářů ODS a TOP09. Ti by se tak vyhnuli traumatům z “ruské okupace” a bylo by to přínosné i pro další vývoj českých zemí.

6. 3. 2019

15.3. budou žáci za školou na protest proti globálnímu oteplování. Ani jeden z nich nebude mít znalosti z fyziky potřebné k pochopení, co je globální oteplování.

6. 3. 2019

Z včerejší přednášky:

Ono to není tak, že by mileniálové a mladší měli hluboké vnitřní přesvědčení třeba o škodlivosti existence národů, o 56 pohlaví a prospěšnosti džihádu. Jde spíš o hluboké vnitřní přesvědčení, že mají poslouchat. Konformita, konformita a zase jenom konformita. Na tom to stojí. A žijí ve světě, kde to dosud vede k úspěchu.

Na rozdíl od relativně nedávné minulosti žijeme ve světě, kde je úspěch primárně odvozen od toho, jak se líbíte svým nadřízeným – v korporaci, na ministerstvu, ve státní správě, na univerzitě, ve velké redakci. Pro žádnou korporaci není problém vyhodit špičkového specialistu, pokud se nadřízení cítí mocensky ohroženi. ODS se může bez problémů zbavit mladého Klause a ČSSD Foldyny. Pořád ještě existují ostrůvky, kde záleží na tom, co umíte, ale zmenšují se, a vesměs jsou obsazeny.

6. 3. 2019

Z komentáže pro Institut Václava Klause:

Neznáme z dějin žádný případ, kdy by byla bezpečnostní hrozba zažehnána „pomáháním v místě“ nebo „řešením kořenů problému.“ Na bezpečnostní hrozby platí dobrá připravenost vlastních bezpečnostních sil.

Pokud se kdy v dějinách řešily příčiny, tak až po vítězném konfliktu. V našem případě by to znamenalo až poté, co budou zcela zastaveny migrační toky, islámské menšiny asimilovány a jejich nejradikálnější části deportovány.

Petr Hampl: Nebezpečná iluze pomáhání v místě

5. 3. 2019

15.3. budou žáci za školou na protest proti globálnímu oteplování. Ani jeden z nich nebude mít znalosti z fyziky potřebné k pochopení, co je globální oteplování.

5. 3. 2019

Šest týdnů po oznámení vstupu do politiky je konečně venku program, který chce Jaromír Soukup prosazovat. Má jen dva body. Výběr daní od nadnárodních korporací a boj s hospodářskou kriminalitou. S oběma se dá souhlasit, ale vlastenci budou nepochybně zklamáni. Chybí sebemenší zmínka o imigraci, islámu, obraně hranic, národní bezpečnosti, vztahu k EU, držení zbraní… Nový politický subjekt nemá názor vlastně na nic. Samozřejmě, kromě povinných frázích o exekucích a snižování administrativy.

Když k tomu přičteme, že kromě otce zakladatele zatím není známo jediné jméno, působí to dojmem, že po Realistech je tu další zahozená šance.

5. 3. 2019

Holky si celé roky stěžovaly, že je nechtějí brát do oddílů klukovských skautů. Když je tam brát začali, tak zjistily, že vlastně nechtějí být ve stejném oddíle s klukama. Tak si založily oddíly klukovských skautů, kam smějí jenom holky.

Muže s dlouhou zkušeností s manželkami či přítelkyněmi to vůbec nepřekvapuje. Ale v tomhle případě se tím také roky živila smečka aktivistů a advokátů, což je mnohem vážnější. A nečekejme, že to tím skončí. Právě teď možná sepisují diskriminační žalobu jménem plešatého vousatého chlápka, který se cítí ženou.

5. 3. 2019

Těm, kdo litují odchodu místopředsedy Svobodných Jiřího Payna z politiky, těm připomínám, že mimo jiné požadoval věznění kritiků islámu, a že podporoval válečnou výpravu proti Rusku. Rozhodně to nebyl žádný hlas rozumu.

5. 3. 2019

Privatizace všech českých bank probíhala podle stejného scénáře (vyjma speciálního případu IPB).

1) Banka normálně funguje, pokrývá všechny operace, s platbami není ve zpoždění. Nic nenasvědčuje tomu, že by byla v problémech.
2) Banka se připravuje na privatizaci. Najednou se ukáže, že je vytunelována. Dohodne se proto, že cena bude nulová nebo nový majitel dokonce ještě dostane nějaké peníze od české vlády.
3) Banka přejde k novému majiteli a okamžitě se ocitá v mnohamiliardovém zisku.

Kdyby taková operace proběhla dnes, nepochybovali bychom ani na vteřinu, o co jde. Jenže před 20 lety jsme věřili médiím. Smutné na tom je vlastně hlavně to, že někteří slušní lidé si dodnes nepřiznali, že tehdy byli úplně obyčejně ojebáni, a jak to s bylo s “vytunelováním bank”. Čekám, že i pod tímhle statusem budou vztekle nadávat, protože v tom cítí osobní problém.

4. 3. 2019

Lidem, kteří mají zakázán Facebook, by měl být zakázán také vstup do veřejných prostor, jako jsou ulice, chodníky, parky apod. Není to názor izolovaného magora, ale vlivné britské odborové centrály TUC, která je jedním z hlavních sponsorů Labor Party. Zatím se nezdá, že by s tím někdo měl problém.

Další postup už známe. Budou nás ujišťovat, že je to hoax, že se to neplánuje a do pěti let to zavedou.

Dobře to ukazuje, jak nesmírně pokrytečtí (nebo naivní) jsou ti, kdo obhajují cenzuru na sociálních sítích “soukromým vlastnictvím”. Velmi dobře vědí, že jde jen o fázi totálního útoku na občanské svobody, jenže zatím nemají odvahu se ke svému neostalinskému pohledu veřejně hlásit.

Breitbart: Trade Union Barons’ Lobby Wants Tommy Robinson Banned from ‘Public Spaces’

4. 3. 2019

Experti s překvapením zjišťují, že deradikalizační programy, dříve tak úspěšné při práci s evropskými násilníky, nefungují na islamisty vůbec nebo téměř vůbec.

Nemuseli tím ztrácet roky, mohli se zeptat každého, kdo o islámu něco ví. Násilí islámských extrémistů se přímo opírá o posvátné spisy, které jsou nezpochybnitelné. Co je na tom k deradikalizaci? Ani ti nejoddanější nacisté se o žádné takové spisy neopírali, ani Adolfu Hitlerovi nikdy nebyla připisována božská neomylnost.

Takže už máme nové řešení. Budeme si muset zvyknout, že mezi námi žijí radikální džihádisté posedlí touhou nás zabíjet. A budeme si muset zvyknout na to, že tajné služby je nestíhají sledovat všechny. Jak snadné!

FrontPageMag: Shamima Begum and the Myth of Islamic Deradicalization

3. 3. 2019

Z dnešního komentáře ke sjezdu ČSSD:

Na konci 90. let uzavřeli socani tichou alianci s havlisty a usnadnili jim ovládnutí země. Rozdali české banky zahraničním finančním skupinám. Bezplatně. Šli až tak daleko, že začala nadnárodním korporacím platit za zabírání České republiky. Ani, když studie ukázaly, že tzv. investiční pobídky škodí české ekonomice, nepřestali s tím. Vláda ČSSD provedla privatizační podvod, kterým stvořila temné Bakalovo impérium, které se pak stalo odrazovým můstkem pro tu nejhorší myslitelnou špínu. Sociální demokraté (konkrétně za ministra Špidly) změnili sociální politiku tak, že začala odrazovat od práce a vytvářet sociální patologii. Rozklad Romské komunity je nejviditelnějším důsledkem této politiky, ale dopady vidíme i v mnoha dalších oblastech. Vláda ČSSD vyjednala vstup do EU za až neuvěřitelně nevýhodných podmínek. Její hospodářská politika zlikvidovala statisíce životností a malých firem. A vše bylo dovršeno zatažením České republice do agrese proti Srbsku. Seznam by mohl dlouho pokračovat… až po inkluzi na základních školách.

Petr Hampl: ČSSD jako studijní případ kolektivní sebevraždy

3. 3. 2019

Téměř rok od vydání Prolomení hradeb vyšla první vyloženě odmítavá recenze. Jozef Sivoň v ní konečně předkládá alternativní pohled na dění v západních společnostech.

Přemíra předpisů podle něj není dána růstem byrokratických aparátů, nýbrž “rostoucí komplexností”, navíc tato záplava předpisů lidi ve skutečnosti příliš nezatěžuje. Muslimové se prý asimilují do evropských rodin a navíc není možné jednoznačně konstatovat, že by jejich kultura byla nějak horší než evropská.

Mám za to, že tento alternativní popis dění v Evropě je neudržitelný. Ale konečně tady jsou dvě sady tvrzení, které je možné porovnávat. Tak to má ve správné diskuzi být. A ne tak, že se cenzuruje ani tak, že se žongluje s frázemi, aniž by byla formulována jediná konkrétní myšlenky (jak to dělá Erik Tabery).

Hrot.info: Prolomení hradeb (Recenziá)

3. 3. 2019

Bývaly časy, kdy byl metrosexuál komickou postavou. Shodli se na tom komunistický funkcionář, disident i dělník, obyvatel komunistického bloku i americký podnikatel. Byla v tom i shoda mezi generacemi. Ve smyslu základních morálních hodnot existoval pouze jeden svět. Dnešní rozdělení je patologické, a není krokem k něčemu svobodnějšímu, nýbrž ke zhroucení. Právě o tom budu, mimo jiné, mluvit ve své přednášce v úterý 5. března od 18 hodin na pražské Novotného lávce.

3. 3. 2019

K poznámce Martina Konvičky jen dodávám, že už mě přestalo bavit hrát si na to, kdo je a kdo není “krajní pravice”. V době, kdy oficiální solidní politika hlavního proudu prosazuje či aspoň akceptuje likvidaci základních občanských svobod a vyhlazení celých evropských národů, v té době nemůže nikdo věřit, že jakákoliv “krajní pravice” by mohla představovat srovnatelnou hrozbu jako mainstream.

Martin Konvička:

PROČ JE PATRIOTICKÁ SCÉNA PRÁVEM BITA – bude ještě víc?

Autor píše o jednom ze skutečných hrdinů naší doby:

” je nutné si přiznat, že Robinson skutečně není žádný svatoušek a prototyp kladného hrdiny. Rodák z Lutonu vzešel z prostředí fotbalových rváčů a kromě násilných šarvátek se v minulosti nebál ani majetkové a drogové trestné činnosti či nelegálního pokusu o vstup do USA s falešným pasem. Jeho trestní rejstřík je vcelku bohatý a nezpochybnitelné jsou i jeho kontakty s představiteli ultrapravicové scény…. “

… jsou to částečně ryzí lži (např. ta cesta do USA: udělal dětinskou hloupost, ale chtěl přečůrat US úředníky, kteří ho za Obamy nechtěli pustit na proti-islámskou konferenci pořádanou P. Gellerovou), ale hlavně – Jak by si toho “kladného hrdinu” představovali?

V západní Evropě je válka – ne skautský tábor. Války vyhrávají válečníci. Válečník samozřejmě občas udělá chybu, občas musí jednat nestandardně, občas musí jednat s lidmi, kteří mu nejsou zcela po chuti. Přečťěte si životopisy válečných hrdinů, ne všelikjakých skautíků a udavčů. Nebo si čekejte na “kladného hrdinu” … já si mezitím dám kávičku.

2. 3. 2019

Další výstižná ukázka euromyšlení a euroetiky.

Evropský parlament vyzval loni v prosinci členské státy, aby zakázaly nošení všech (!) nožů, tedy včetně běžných zavíracích nožů. Když to bylo publikováno v ČR, vydalo místní zastoupení EU lživou zprávu, podle níž se to mělo týkat jen speciálních bojových nožů. Ještě zajímavější ale je, že mezi všemi mainstreamovými komentátory, politiky a novináři se nenašel ani jeden (!) komu by takové nestydaté lhaní připadalo špatné.

Není to jen výpověď o bezskrupulóznosti moci a ubožáctví jejích lokajů. Je to výpověď o postupném hroucení osobností. Mizí rozdíl mezi pravdivým a nepravdivým. Mizí rozdíl mezi mužským a ženským. Mizí rozdíl mezi pokojným soužitím a sérií vražd. Zůstává je servilita a čekání na příkazy shory. A tihle lidé se pokládají za morální vzor! Tihle lidé chtějí poučovat ostatní! Neuvěřitelné.

Fact check: Výzva Evropského parlamentu k zákazu nošení nožů, Evropská komise & aktuálně.cz

1. 3. 2019

Čtení na víkend.

1. 3. 2019

Jaderné mocnosti Indie a Pákistán se ocitly na pokraji války. Střílí se, na obou stranách jsou mrtví. Přitom nejde o nic jiného než o standardní soužití islámského a neislámského státu.

Pákistán dlouhodobě podporuje džihádistické teroristy, kteří neustále provádí útoky v Indiii. Když se při jednom z posledních (14. února) podařilo zabít přes 40 Indů, indická armáda zaútočila na výcvikový tábor na pákistánském území. Z džihádistů se během minuty staly matky s malými dětmi, alespoň podle pákistánského vládního prohlášení. Následovaly pákistánské útoky na indické území (a naopak), na obou stranách jsou mrtví. Nakonec se situace nejspíš uklidní a Pákistán bude dál připravovat teroristické útoky proti Indii.

Je to případ, který by měli dobře sledovat ti, kdo věří, že nebýt zločinné politiky západních vlád a agresí proti arabským zemím, nečelili bychom džihádu. Omyl! Indii její elity všeho nezradily, přesto je terčem útoků. Stejně jako každý, kdo má tu smůlu, že má islámské sousedy a nedokáže je ujistit o své drtivé převaze i o svém odhodlání tu převahu využít.