Glosy za listopad 2019

30. 11. 2019

Z komentáře k extempore Pavla Novotného:

Kdyby něco podobného probíhalo v České televizi, sešli by se ve studiu čtyři lidé s naprosto shodnými názory. Na pozadí by se střídala fotografie Pavla Novotného s otřesnými záběry z Osvětimi. Nakonec by se všichni pochválili, jaká to byla svobodná demokratická diskuze a ujistili se v odhodlání nepřipustit její narušení cizím názorem či dokonce nezávislou myšlenkou.

Petr Hampl: Novotný – Rusko 1:0

30. 11. 2019

Americká padesátá léta asi nikdy nepřestanou fascinovat svou elegancí a sex-appealem. Ale byla to éra výjimečná ještě něčím jiným (což platí také o jejich neumělé embéčkové napodobenině). Byla to doba superpřevahy obyčejných pracujících lidí. Právě oni určovali kulturu a životní styl. Intelektuálům nezbylo, než to akceptovat nebo se držet stranou. A totéž platí i o boháčích a politických funkcionářích. To byla skutečná diktatura proletariátu! Ne vláda stranických aparátů a řádění tajné policie, jakou v té době zažívala východní Evropa.
Byla to doba řádu a pravidel. Ne přehnaně přísných, ale celkem jasně vymáhaných. Protože takový svět chtějí normální lidé.
A byla to také doba skutečných rebelů. Takových, kteří byli ochotní jít do rizika a do konfliktů a něco pro své ideály obětovat. Ne jako v šedesátkách, kdy se z „rebelství“ stala masová konzumní záležitost ani jako dnes, kdy ovce dělají „revoluci“ přesně podle toho, jak jim to nařídili ve škole, a nejsou schopny jediné nezávislé myšlenky.
Právě ta kombinace spořádanosti a rebelství dělá z padesátek senzační dobu. A také dobu, kterou dnešní progresivisté tak zběsile nenávidí.

30. 11. 2019

Můj twitterový účet dosáhl 2500 sledujících. Zatímco sem občas dám něco přemýšlivého, na twitter píšu poznámky kratší a podstatně ostřejší (český twitter necenzuruje).

Twitterový účet Petra Hampla

29. 11. 2019

Na besedě v Žatci jsem upozornil, že příklad Švédska bychom měli velmi pozorně sledovat, protože se nepříjemně podobá České republice.
a) podobný počet obyvatel,
b) Švédsko nemělo kolonie,
c) nesousedí s žádnou problematickou zemí, odkud by mohli přicházet migranti,
d) bylo etnicky zcela homogenní,
e) muslimů tam nebylo víc než pár stovek,
f) a navíc mělo výhodnější strukturu ekonomiky, která nepotřebuje tolik levné pracovní síly, tudíž nebylo motivováno dovážet migranty.

Došlo “pouze” k tomu, že multikulturní intelektuálové ovládli školství a média. K nevratnému zničení země pak stačilo pouhých 30 let. Opravdu jsme si jisti, že náš vývoj bude jiný?

Tomu se budu dále věnovat v Plzni, kde vystoupím příští pátek (6. prosince) od 18:30 v baru Monako.

29. 11. 2019

Ubožáci všech zemí, spojte se. V českých zemích se nepodařilo svrhnout lidového prezidenta ani vládu vzešlou z demokratických voleb. V Americe zase probíhá pokus o svržení demokraticky zvoleného prezidenta a vypadá to na šílenou ostudu. V českých zemích i Americe hrozí, že strýček Georg, který je v obou případech v pozadí, se naštve a zastaví peníze. Tak si teď mohou čeští bolševici a američtí bolševici posílat dopisy a vzájemně se utěšovat.

Kdybychom je ale měli brát vážně, to by bylo něco jiného. Ti poslanci totiž usilují o likvidaci základních občanských svobod garantovaných ústavou – jako součást organizované skupiny a ve spojení s cizí mocností. Podle našich zákonů je za to sazba 15 – 20 let.

iDnes: Čeští poslanci píší kongresu USA. Vadí jim dezinformace na sociálních sítích

29. 11. 2019

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Obávám se, že v tuto chvíli má pravdu Bakalův deník (místa pro absolventy nesmyslných oborů budou). Stačí připomenout fotografii, která koluje na sociálních sítích. Vedle odhalovače (nejen) ruských špionů Jandy stojí Petr Pavel a v pozadí dvě desítky zaměstnanců Evropských hodnot. Webová stránka této neziskové organizace hovoří o dalších pěti volných místech. Starý vtip o čtyřech policistech měnících žárovku je tak překonán reálným životem. Evropské hodnoty potřebují desítky zaměstnanců k tomu, aby jednou týdně vydaly článek, ve kterém označí za ruského agenta toho, kdo je jim právě nesympatický.

Otázka týdne: Uživí se absolventi sociálních věd?

28. 11. 2019

Americký sociolog Lewis Coser doporučoval rozlišovat konflikty na pravé a nepravé (realistic and non-realistic).

V pravém konfliktu má každá strana jiný zájem, každá z nich podniká kroky k dosažení svého zájmu a nějak to dopadne. Třeba financování politických neziskovek – jejich aktivisté chtějí státní peníze, občané jim nechtějí státní peníze dát, probíhá spor, a ten skončí nějakým výsledkem.

Mnohem horší jsou ale nepravé konflikty. Třeba ten současný. Politici a intelektuálové jsou frustrováni z toho, že nižší sociální vrstvy kladou odpor. Jenže místo, aby to řešili, přenesli pozornost na obětního beránka – domnělé ruské špióny. Ať udělají cokoliv, ať přijmou jakékoliv opatření, jejich problém to nijak nezmenší. Proto roste nervozita, emoce jsou vybičovány, přechází se ke stále násilnějším prostředkům…a není žádná naděje, že by to mohlo skončit.

Z hlediska struktury konfliktu je to stejné, jako když Němci ve 30. letech doufali, že vyřeší katastrofální hospodářskou politiku vytloukáním výloh židovských krámů.

27. 11. 2019

V Echu24 před pár měsíci napsali, že bych neměl být cenzurován (děkuju!), i když jsem zlý člověk. A proč jsem zlý člověk? Protože prý tvrdím, že ODS je stranou podvolení. Že je to strana, která projevuje tichý souhlas s islamizací České republiky.

Předevčírem jsme to viděli názorně, když všichni poslanci ODS jednomyslně hlasovali pro dovoz několika desítek džihádistů, na základě toho, že část z nich je teprve dospívajících (jako by rozpárání břicha od 17letého kluka bolelo méně) a další jsou sice dospělí, ale prohlašují se za nezletilé. Přitom bylo celou dobu jasné, že ty “dětičky”:

a) pocházejí z extrémistických rodin. Jinak by se vrátily do Sýrie, kde mezitím skončila válka (kromě těch regionů, které bombardují členové NATO),
b) budou nadále udržovat kontakty se svým původním prostředím,
c) budou chodit do mešit se saláfistickými kazateli podporujícími al-kajdu,
d) není žádná naděje, že by mohly přijmout evropskou kulturu a životní styl,
e) je vysoce pravděpodobné, že budou páchat atentáty, útoky s nožem nebo jiné skutky násilného džihádu.

Poslanci ODS hlasovali jednomyslně! ODS je stranou islamizace. Hlas pro ODS je hlasem pro likvidaci evropské kultury.

Jestli jsou v Echu24 stejně féroví jako hezky píšou, tak se mi teď omluví.

26. 11. 2019

Robert B. Spencer je autor řady odborných knih, včetně obsáhlých Dějin džihádu. Byl také první, kdo viděl anglický překlad Prolomení hradeb. Jeho názor?

“Tato výjimečná kniha odpovídá na otázky, které by si měl klást každý. Dává na ně fascinující a přesvědčivé odpovědi. Je to první a zatím jediná kniha, která jde do takové hloubky.”

This extraordinary book answers questions that everyone should be asking…The answers given to those questions and related ones in this book are fascinating and compelling. This is the first and only book to tackle in such depth…

25. 11. 2019

Další lahůdka od ministerstva školství. Podle novely vysokoškolského zákona to má být nově tak, že když bude mít vysoká škola málo peněz, zavede vyučování třeba v arabštině, doveze třeba Egypťany, a veškerou výuku bude platit česká vláda. Pro Egypťany bude hlavní výhodou získání trvalého pobytu, který bude fakticky nezrušitelný.

Rektor ČVUT se nechal před pár dny slyšet, že vysoké školy představují zvláštní prostor, kde se žije lépe a poctivěji než ve zbytku společnosti. Proto jsou jakýmsi světlem pro všechny ostatní. Není to ale spíš tak, že se nikde jinde nekrade tolik? To jim připadá, že ty všechny genderové katedry a “multikulturní studa” jsou příliš slabá provokace? Jak daleko ještě zajdou?

News.Expats.cz: Czech university studies in foreign languages may soon be free thanks to new law

25. 11. 2019

Co asi může vézt takovéhle auto? Správně, na prodejnách zase dochází Prolomení hradeb.

24. 11. 2019

Z proslovu na konferenci o pronásledování křesťanů v 21. století:

Kvůli každému broučkovi, jehož počty domněle klesají, se zakládají aktivistické skupiny a pořádají demonstrace. A tady jsou lidé zabíjeni, mučeni, upalováni zaživa, prodáváni do otroctví – a nic!

Dámy a pánové, to, co se děje, to není méně strašné než vyvražďování Židů za nacistického režimu. Probíhají další Osvětimi, ale bylo by politicky nekorektní to kritizovat.
Evropští intelektuálové dokonce vyvíjejí značné úsilí, aby vyvražďování zakryli, případně ospravedlnili.

Evropští intelektuálové pomáhají zakrývat brutální vraždy

Z druhé části proslovu o pronásledování křesťanů v 21. století:

Ta nejhorší monstra se snaží vytvářet dnešní progresivisté. Snaží se vytvářet osobnosti, které nejsou schopny bojovat a nejsou schopni bránit své země a své blízké. Ale které zároveň necítí nejmenší lítost, když dojde na to nejhorší mučení a zabíjení. Mohou to dokonce podporovat. Skutečný zájem o skutečné trpící – společně s odhodláním pevně bránit vlastní země – je tou nejlepší protilátkou.

Progresivisté vytvářejí z lidí monstra bez citu a svědomí

24. 11. 2019

S hrdostí připomínám svůj letní rozhovor s napadeným redaktorem Sputniku. Mohu dosvědčit, že Vladimír je někde úplně jinde než český novinářský standard. Je zdvořilý, kultivovaný a především vzdělaný. Má načteného Huntingtona a spoustu další literatury, na kterou mají pražští intelektuálové hotový názor, ale v životě ji neotevřeli. A na druhou stranu, když jsme narazili na něco, co neznal, bez ostýchání se zeptal.

Jaký rozdíl mezi hysterkám z Respektu nebo redaktorkám České televize, které přijdou a ztropí scénu, aniž by se pokoušely zjistit základní informace. A že by měly načteno, na to rovnou zapomeňte.

24. 11. 2019

Ladik Větvička, psychiatr Karel Moravec, Jaroslav Bašta, Jiří Ovčáček a další vystoupí příští týden. Své akce budou mít D.O.S.T. i Trikolora, proběhne taky koncert Ortelu.

Zkontrolujete si, zda se nebude dít něco zajímavého právě u vás!

Zajímavé akce

23. 11. 2019

Pobočka Islámského státu je už i na karibském Trinidadu. Příslušníci “kosmopolitní třídy”, co klidně prodají vlastní zemi a odstěhují se, brzy zjistí, že není kam.

Jihad Watch: Trinidad: Too close for comfort with its Islamic State problem

23. 11. 2019

Jestli jsem dobře pochopil pana senátora Lásku, tak každá vlastenka, která potká 60kilového sluníčkového aktivistu, má právo jej na místě proplesknout. Jen tak pro zábavu. Osobně to nijak nekomentuji, abych nebyl popotahován za výzvu k násilí.

23. 11. 2019

Diskuze o regulaci slev (osobně jsem proti) otevřela daleko závažnější záležitost. Supermarketové řetězce si běžně přirážejí marži 50 – 70%. To znamená, že když si koupíte jogurt za 11 korun, mlékarna z toho dostane jen čtyři koruny.

Jako obvykle je za tím kolosální selhání vlády (i předchozích vlád). Došlo k tomu, že tržní rovnováha se ustálila ve stavu, kdy:

  • potraviny jsou neúnosně drahé, a hlavně jejich ceny neustále rostou,
  • zemědělští výrobci mají problém přežít, protože nedostávají poctivě zaplaceno,
  • nadnárodní obchodní korporace posílají miliardy do ciziny a platí mnohamilionové manažerské bonusy,
  • tyhle zlodějské organizace mají ještě tu drzost nás převychovávat k multikulti.

Pokud k něčemu takovému dojde, je úlohou a povinností vlády odvětví masivně zregulovat. Jak se to ostatně dělá v zemích na západ od nás. To znamená:

  • stanovit maximální přípustnou marži (aby si řetězec nesměl přirazit víc než např. 20%,
  • stanovit povinné zastoupení českých produktů,
  • stanovit povinné zastoupení regionálních produktů

(pokud si toho zákazníci nekoupí dost, řetězec jednoduše zaplatí pokutu).

To vše by se mělo vztahovat pouze na velké řetězce.

Jenže to bychom museli mít odvážnou vládu s vizí, sestavenou z lidí, co si troufnou i na mocnějšího soupeře, než je vesnický řemeslník. To zase vede k požadavku jiného politického systému, protože ten současný nedokáže takové osobnosti vytvářet.

Debakl se supermarkety ukazuje, že by ekonomům neměl být přiznáván příliš velký vliv na hospodářskou politiku a že jejich rady jsou použitelné jenom do určité míry.

Podle klasické ekonomické teorie měly velké obchodní sítě dosáhnout úspor z rozsahu, což by jim umožnilo na jedné straně zaplatit o něco víc zemědělcům a na druhé straně prodávat lidem levněji. Že nezneužijí své síly, to měla zajistit konkurence mezi Kauflandem a Lídlem a dalšími.

Jenže realita je opačná. Velké obchodní sítě si za své služby účtují víc než ten nejhorší a nejnešikovnějši vedený státní podnik. Konkurence mezi nimi nepomáhá. Jak je to možné? Klasická ekonomie nezahrnuje, že:

a) se svou velikostí získají obchodní sítě i politickou moc, a budou ji využívat,
b) velikost organizací vytáhne nahoru určité typy lidí a bude posilovat určité charakterové rysy. A ne právě pozitivní.
c) vznikne vrstva manažerů, kteří jsou maximálně motivováni takový stav udržet a posilovat. Nejen v těch obchodních firmách, ale také u jejich dodavatelů právních služeb, reklamy, informačních technologií a dalších,
d) stav menších výrobců, který je tou situací decimován, ztratí schopnost hájit vlastní zájmy.
a mnoho dalšího, jako třeba dopady na ráz krajiny.

A tak je to pokaždé. Zkrátka, je dobré číst články zajímavých ekonomů. Ale chce to posuzovat jejich závěry zdravým rozumem.

22. 11. 2019

V přednášce k 17. listopadu tvrdím, mimo jiné, že rozhodující krok ke svobodě se neodehrál v listopadu 1989 nýbrž v únoru 1956, kdy komunisté přiznali, že jejich dosavadní jednání bylo zločinné. Tvrdím také, že události roku 1991 byly více přelomové než ty v roce 89. Zamýšlím se nad tím, jaké mohly být jiné scénáře vývoje a co by se stalo, kdyby nebyla provedena privatizace. Zkrátka, všímám si těch historických bodů, které jsou obvykle přehlíženy. Dle mého soudu neoprávněně.

22. 11. 2019

Dnešní otázka týdne zní: Proč děti věří mediální propagandě víc než vlastním rodičům?

Z odpovědi vyjímám:
Rodiče vyrostli ve světě, kde bylo důležité, aby člověk uměl nějaké řemeslo nebo užitečnou dovednost. Na tom záviselo jeho postavení – ať formálně nebo skrz „známosti.“ Tak tomu bylo v 80. i 90. letech. Tehdy se mohlo bez obav mluvit o tom, jaké to bylo za starých časů.

Jejich děti vyrůstají do světa, který je rozdělen mezi pár velkých organizací. Důležité je umět šplhat, být „in“, mít správné názory, být šestkrát povýšen. Vítěz bere víc než kdykoliv předtím, ale také následky porážky jsou těžší než kdykoliv dříve. Kdo vypadne, ten nebude mít na bydlení, nedokáže obstarat ani další životní potřeby a bude zbaven lidské důstojnosti. Soutěž tedy nabírá místy až zoufalou podobu. Nadšené veřejné vyznávání „děkuji, že mohu vyrůstat v úžasném svobodném světě pod milovaným vůdcem generalissimem…“ je ještě to nejmenší.

Co o tom mohou vědět jejich rodiče, kteří vyrůstali v idylickém světě?

Otázka týdne: Proč děti věří mediální propagandě víc než vlastním rodičům?

21. 11. 2019

Jsme svědky unikátní situace, kdy se o revoluci pokouší ti nejzbabělejší a nejubožejší z celé společnosti. Bývaly doby, kdy byli revolucionáři stateční a bojovní. I když byl člověk proti nim, mohl je aspoň respektovat. Ach jo. 🙁

V sobotu revolucionáři bouří za zneplatnění voleb. A když mají svůj názor obhájit, zjistí, že by to bylo příliš traumatizující, takže z toho rychle couvají. Kdyby měli svou Auroru, pár minut po výstřelu by roztáhli transparent: “To nám vystřelilo omylem”.

21. 11. 2019

Vlastimil Vondruška používá ve své nové knize termín “rule-out”. Výpadek dodržování pravidel. Zhroucení vymáhání zákonů, jak jsou napsány. Charakterizuje tím naší dobu. Velmi přesně.

Vždy tomu bylo tak, že lidé testovali hranice a někteří překračovali zákony i nepsaná morální pravidla. A nějací jiní lidé proti nim ta pravidla hájili (a občas se mezi nimi role obrátily). K tomu patřilo k to, že vyšší (vládnoucí) vrstvy dbaly na zákony víc než ostatní. Pochopitelně. Vždyť byly nastaveny v jejich prospěch. Zákony jim umožnily ovládat podřízené vrstvy – ale taky je trochu omezovaly. Nicméně pořád to bylo výhodné. Bohatí tedy trvali na dodržování zákonů víc než chudí. Mocní trvali na dodržování zákonů víc než bezmocní.

Dnešní situace je historicky unikátní tím, že držitelé moci systematicky ničí ta pravidla, která je u moci udržují. Jsou tak nadržení na to, aby mohli podřízené vrstvy vysávat ještě víc, že nedokážou snést žádné omezení. Nejsou schopni si připustit, že takové jednání je sebevražedné. A jako vždy, nejhůře se chovají jejich lokajové, nikoliv příslušníci té elity.

Slyšíme tedy požadavky na zneplatnění voleb (aniž jsou schopni si položit otázku: co když revoluční výbor ovládne diktátor nám nepřátelský?), schvalování napadání politika s malým dítětem při běžném položení kytičky (aniž by byli schopni si položit otázku: co když někdo zorganizuje podobný dav proti nám?), tichou radost nad zmlácením Ladislava Jakla (aniž by byli schopni si položit otázku: co když příště dostanu na budku já?) a horlivé přitakávání případům cenzury a vyhazování z práce (aniž by byli schopni si položit otázku: co když příště upadnu do nemilosti já?). A někde vzadu za tím je nejspíš strach – když nebudu jásat dost hlasitě, smečka se otočí proti mně.

To není běžné utahování šroubů. To je rozpad systému.

A aby bylo jasno. Držitelem moci nemyslím prezidenta, nýbrž ty, kdo reálně ovládají největší média, korporace, politické strany, univerzity, ústavní soud atd.

20. 11. 2019

Kontaktují mě milionchvilkaři, že prý vlastně nejsou proti volbám, a že jim křivdím.

Musím jim dát do značné míry za pravdu. Nemají nic proti tomu, aby měl každý doma svou urničku a házel tam nějaké lístky. Třeba několikrát denně.

Jenže my zaostalí nekorektní demokraté máme za to, že volby mají smysl pouze tehdy, pokud se v nich rozhoduje, kdo bude prezidentem a kdo premiérem.

Milionchvilkařská představa, že volby sice budou probíhat, ale prezident a premiér mohou svou funkci zastávat pouze v případě, že je schválí revoluční výbor na základě návrhu strýčka Georga, ta představa rozhodně není něčím, co bychom chtěli podporovat.

20. 11. 2019

Patří svoboda projevu mezi základní lidská práva? Pokud ano, pak Klára Kalibová šíří ideologii směřující k potlačení lidských práv, a činí tak jako členka organizované skupiny. Všechno ostatní jsou kecy.

20. 11. 2019

Byl jsem k existenci iluminátů poněkud skeptický, a hle. Jeden ze “zasvěcených” se prozradil. Přiznám se ale, že jsem poněkud zklamán. Čekal jsem něco vznešenějšího než zkrachovalého podnikatele a politika.

Existují ale i další možnosti.
b) Ivan Pilip je členem vedení ruské rozvědky.
c) Ivan Pilip je lhář.

20. 11. 2019

To je tak, když se tak strašně moc snažíte, abyste nebyl za extrémistu, zahodíte polovinu svých názorů, dáváte si pozor na každé slovíčko, kádrujete své lidi… a stejně to není nic platné. Snad to bude cenné ponaučení.

Jenže ono je to ještě mnohem horší. Trikolora zatím roste téměř výhradně na úkor SPD. Mainstreamový tisk chytře podporuje tu stranu, která je momentálně slabší, s vysokou šancí, že obě skončí těsně pod pěti procenty. Ale i kdyby obě strany bariéru překročily, bude v příštím parlamentě méně vlasteneckých poslanců než dnes.

Jo, a Láska není žádný buran, Láska je hejsek.

Martin Konvička: Tak tohle je fakt bonbonek. Napsal to sice provařený idiot a buran sen. Láska, ale ilustruje to směr myšlení celé kafírny.

V.K.ml. dělá, co může, aby se distancoval od čehokoli reálně, nebo jen domněle a nálepkovitě, fašistického. Je v tom distancování tak usilovný, že ze své rétoriky zcela vypustil slova jak “islám”, “hranice” nebo “czexit”, což je dle mého soudu obrovský krok zpět. Na slovech totiž záleží, a pokud nebudeme k příčinám problémů přistupovat čelem, prohrajeme. (Oficielní rétorika Trikolory se dnes podobá rétorice takového Kubery před pár lety, a všichni víme, co se pod Kuberou stalo z Teplic). PŘESTO jim V.K.ml., podle mě nejopatrnější a nejvíce soft z možných patriotických politiků, vadí.

Poučení: Lásku, ba ani neutralitu, dobroserných médií si opatrnou rétorikou získat nelze. Zda si tak lze získat hlasy “slušné a opatrné” střední třídy, to ukáží nejbližší volby.

Láskovi někdo dejte padesátikorunu, ať si koupi krabicák a neotravuje slušné lidi.

Václav Láska: Klaus je český Kotleba

19. 11. 2019

Patří svoboda projevu mezi základní lidská práva? Pokud ano, pak Klára Kalibová šíří ideologii směřující k potlačení lidských práv, a činí tak jako členka organizované skupiny. Všechno ostatní jsou kecy.

19. 11. 2019

Zatímco republikou bouří milionchvilkařské emoce, vláda udělala nejrozumnější ekonomický krok za celou svou dosavadní existenci. Tzv. digitální daň bude uvalena pouze na velké nadnárodní korporace typu Google a Facebook, které tuhle zemi vysávají, podporují fašistické skupiny, snaží se měnit politické poměry, nedodržují žádná pravidla, úkolují vládu ohledně rodinné politiky (asi si připadají jako okupační správa), zpomalují zavádění inovací a celkově poškozují českou ekonomiku. Není žádná oblast, kde by jejich činnost byla pozitivní.

Sem by měla vláda napírat svou pozornost, namísto buzerování živnostníků.

Výborné na tom je zejména to, že se opouští dementní princip “stejná daň pro všechny”. Daně nemají být stejné. Nutnou součástí svobodné, rozumné a prosperující společnosti je ostře progresivní podniková daň.

18. 11. 2019

Když člověk vidí fotbalisty v nových vyblitě zelených dresech, pochopí, že je jen otázkou času, než bude česká reprezentace přijmenována na EU – střed.

18. 11. 2019

18. 11. 2019

Korporátní budova na Národní třídě. Tady sídlí skuteční vítězové Listopadu 1989! To jsou ti lidé, co pro ně platí, že “máme se tak dobře jako ještě nikdy. Díky naivním Čechům.” Všimněte si, že už se ani nenamáhají psát v češtině. Za protektorátu byly nápisy dvojjazyčné. Dnes je to zbytečné. Ostatně, paní prezidentka sousední země se na svém twitteru taky nezdržuje jazykem místního póvlu, že.

18. 11. 2019

Tak jako každá celebrita, i já mám salón, který mě obléká – DixiGear Redneck Outfit. 😀 Takže už vybírám, co si objednám k Vánocům.

17. 11. 2019

Dnes na Národní krátce poté, co kytici položil Ladislav Jakl (za doprovodu přátel z akce D.O.S.T. a GI). “Ty špíno!”, křičí obtloustlý čtyřicátník na důchodkyni, elegantní dámu, která byla 89 vyhozena z práce za to, že dělala komunistům problémy (a které později založila ve svém městě Občanské Fórum).

Není těžké dojít až k tomu chlápkovi. Myslíte, že ho soudruzi z davu podpoří? Ne, rozprchnou se jako vrabci. Jen pár mladých lidí zůstalo opodál a se zájmem sleduje scénku. A dál to pokračuje, jak byste očekávali. Při konfrontaci tváří v tvář babišojec panikaří. Prý nic nekřičel, to někdo jiný a já ho neprávem urážím. Zkusí vyhrožovat fackami. “Prosím, jen do toho,” říkám. Ne, s těmi fackami to tak nemyslel. Dvojnásobná panika. Nakonec ho otráveně nechávám být.

Chápete už, jaký je rozdíl mezi lidovou revolucí a vzpourou chátry?

17. 11. 2019

Z dnešního komentáře:

…na současném režimu, kdy je Česká republika vazalským státem USA a zároveň má určitou autonomii v rámci EU. Na začátku byly sliby rychle rostoucí životní úrovně. Očekávání, že lidé na sebe budou hodnější. Naděje, že přibude národní hrdosti, poroste úroveň škol, podnikání bude snadnější a se zaměstnanci se bude lépe zacházet. Tahle vize zmizela, ale nebyla nahrazena jinou vizí. Ani ti největší eurohujeři už nemluví o nějaké zářivé eurobudoucnosti. Ideál zmizel. Zbývá jen hledání strašáků.

Tím hlavním strašákem je dnes návrat starých stalinistických časů, nedostatek běžného zboží, hlad jako běžná součást každodenního života, mnohahodinové fronty v prodejnách a neustálý strach, že do bytu vtrhne státní bezpečnost a odvleče člověka do tajných mučíren. Zní to dostatečně odpudivě, o tom není pochyb. Háček ale spočívá v tom, že ještě žije příliš mnoho pamětníků starého režimu…

Petr Hampl: Velký listopadový trapas

16. 11. 2019

16. 11. 2019

To odporné a ponižující divadlo, které dnes budeme nuceni snášet ve vlastní zemi, má jednoznačného viníka. Je jím premiér Andrej Babiš. Sorosovské skupiny by to nedokázaly zorganizovat, kdyby nevlastnily Českou televizi. Premiér Babiš měl snadnou příležitost ji znovu zestátnit, ale couvl.

Urážky, které bude muset snášet, budou zasloužené. Kdyby ovládali televizní rozpočet jeho lidé, a kdyby tady neměly zahraniční neziskovky volné pole (další Babišovo selhání), každý z dnešních řečníků by premiérovi líbal nohy a prosil o podporu. Stačilo tak málo.

15. 11. 2019

Byl jsem zařazen mezi zasloužilé válečníky, co po několikatýdenním pochodu v sérii těžkých bitev porazili komunistickou armádu.

Ke cti editorů knihy musím uznat, že mě tam zařadili, i když do jejich příběhu vůbec nezapadám. Napsal jsem už dříve na twitter, že vnímám sebe a poslance Ondráčka jako rovnocenné. Jeho podvedlo velení vnitra, mě podvedli havlisté. Stáli jsme na opačných stranách, ale oběma nám šlo o to, co jsme rozuměli svobodou a národní samostatností. Je absurdní tvrdit, že jeden z nás byl ten hodný a druhý byl ten zlý.

15. 11. 2019

Když se v kavárně navzájem ujišťují, že Čaputová opravdu není Sorosův projekt, potom se sám Soros pochlubí v rozhovoru pro The Guardian, čekáte, že se zastydí? Kdepak, správný komsomolec má po ruce jasnou odpověď.

15. 11. 2019

“Vlastně se tak uzavřel určitý kruh. Před 30 let pomáhal George Soros financovat pohyb země ke svobodným volbám, protože doufal, že místní obyvatele dokáže snadno zmanipulovat. Dnes podporuje pokus o zrušení svobodných voleb. Snad to můžeme brát jako určité ocenění nezávislého myšlení obyvatel českých zemí,” říkám v dnešní odpovědi na otázku týdne.

Otázka týdne: Opravdu je dnes společnost o tolik rozdělenější než před 30 lety?

13. 11. 2019

Ministr Petříček bude od Ruska požadovat vysvětlení, proč si nenechají měnit politický systém od české fašizující neziskovky. Snad ví, jak se rusky řekne “Nasrat, ubožáku!” Jinak asi nebude odpovědi rozumět.

14. 11. 2019

Z pravidelného cyklu:

I když se navzdory masivní propagandě veřejné mínění otáčí proti elitám, současné nastavení pravidel jim umožnilo jmenovat vlastní Evropskou komisi. Úřednický aparát byl jejich už předtím. Kdo studuje dějiny, ten si dokáže snadno představit, co mohlo následovat. Do čela Evropské komise nastoupí cílevědomý, inteligentní a bezohledný státník. Razantně potlačí zárodky vzpoury. Zátahy, čistky, zatýkání, rušení organizací napříč celou Evropou. Po pár týdnech mohlo být rozhodnuto. Mohly padat exemplární tresty a mohlo být jisté, že mnoho let se nikdo nepokusí o odpor. Místo toho jsme však dostali nevýraznou Ursulu, jejíž jedinou kvalifikací je, že na cokoliv kdy sáhla, to pokazila.

Petr Hampl: Jak elity v létě propásly příležitost k definitivnímu potlačení vzpoury

13. 11. 2019

Pokud by chtěl někdo poctivě srovnat kupní sílu před rokem 89 a v současnosti, musel by postupovat takto:

a) vzít medián mzdy, nikoliv průměrnou mzdu,
b) nepočítat celou mzdu, ale to, co zbyde po zaplacení nákladů na bydlení,
c) zohlednit “nefinanční plnění” jako třeba ovoce zdarma dostupné u silnic,
d) zohlednit o kolik méně museli tehdy lidé odpracovat.

Možná, že by stejně vyšlo, že kupní síla vzrostla. Ale takhle je to docela obyčejný podvod.

13. 11. 2019

Co je snadnějšího než odpojit Filosofickou fakultu od elektřiny, plynu a dalších zdrojů ničících planetu? Rizika, že by vzájemné zahřívání vedlo k populačnímu nárůstu, se nemusíte bát. Většina z nich by se zahřívala se stejným pohlavím.

13. 11. 2019

Šimon Pánek právě přiznal, že v Rusku nepomáhají nemocným, chudým, ale jiným potřebným, ale pracují pro změnu politického systému. Všichni víme, o co jde – suroviny americkým korporacím, pro domácí obyvatelstvo hlad a genocidu.

13. 11. 2019

Na své webové stránce budu od nynějška udržovat seznam všech zajímavých programů, vystoupení, přednášek atd. Tím nijak nepřebírám odpovědnost za jejich obsah. Nicméně konečně je všechno na jednom místě.

Pokud víte o akci, která v seznamu není, dejte mi vědět.

13. 11, 2019

Milion chvilek bude organizovat demonstrace i proti budoucím vládám. Tak dlouho, dokud za to budou dostávat peníze. Žádné překvapení, nikdo snad nečekal, že by ti lidé mohli někdy pracovat.

13. 11. 2019

Z poučení z krizového vývoje v posledních 30 letech (tentokrát jsem výjimečně kritický i k VK staršímu):

Prosazování „standardního tržního hospodářství“. Byla s tím spojena iluze, že to podpoří lidskou pracovitost, kreativitu a podnikavost. A zpočátku tomu tak bylo. Jenže pak se „standardní tržní hospodářství“ ukázalo jako bezbranné vůči obrům, kteří většinu svých malých konkurentů zadupali do země, nahradili kreativitu a podnikavost byrokratickou tupostí, předělávají si zákony podle libosti a vysávají zemi víc, než kdy byla vysávána jaká kolonie.

Petr Hampl: Tři chybné ideály začátku 90. let

12. 11. 2019

Nemohly by pražské milfky řešit svou deprivaci běžnou sexuální turistikou?

12. 11. 2019

Třetí poznámka k bývalému režimu.

Podle standardní ekonomické teorie by tomu mělo být tak, že když lidé mají jistá pohodová místa ve státní správě a státních podnicích, zleniví. Jenže ve skutečnosti bylo husákovské období dobou obrovské pracovitosti, činorodosti a kreativity. Lidé ale nepracovali pro stát ani pro korporace, ale budovali a zvelebovali své soukromé majetky a majetečky. Z hlediska svobodné společnosti to je ideální možnost – celkem chudý stát s bohatým obyvatelstvem.

Na druhé straně, jinde ale opravdu vidíme, že když lidem v produktivním věku poskytnete pohodový život na dávkách, lenivějí a chátrají. Často až ke zhroucení osobností a zhroucení společnosti. Stačí zajet do Chánova.

Skutečnost je podle všeho složitější, než aby se vešla do jednoduchých pouček socialismus – kapitalismus. Právě to bychom měli zkoumat a přemýšlet o tom, místo opakování ideologických pouček.

11. 11. 2019

Podle kaprála Koudelky má mít tajná služba zákonodárnou iniciativu. To je v souladu s ústavnímu zvyklostmi? Kde jste, milionchvilkaři?

11. 11. 2019

Následující status byl “potrestán” 30denním zablokováním účtu na sociální síti Facebook:

Pro příslušníky stejného druhu je typické, že se mohou pářit a plodit potomky. Psi a opice nám mohou připadat roztomilé, můžeme se s nimi i určitým způsobem přátelit, ale k našemu živočišnému druhu nepatří.

To stejné měřítko také dobře ukazuje, kdo nás pokládá za lidi a kdo jen za živočichy, jejichž život nemá větší cenu než zvířecí. Když některé místní muslimky vyznačují hidžábem, že vztah s místním mládencem je absolutně nemyslitelný, vyjadřují tím vztah k místnímu obyvatelstvu.

A pozor! Takový postoj je podle české vlády příkladem ukázkové integrace! Bude příští rok na plakátech řezání českých hlav?

IVČR.cz: Muslimky si nechtějí brát české ateisty, vládní kampaň jim přesto dělá reklamu

11. 11. 2019

Britské státní (monopolní) zdravotnictví přestane ošetřovat lidi, kteří opakovaně kritizovali islám nebo měli sexistické poznámky. Takže až tam pojedete, vezměte si s sebou polní nemocnici. Pro případ, že byste byli zapojeni do nového londýnského folklorního zvyku – útoku nožem.

Jihad Watch: UK: National Health Service to deny treatment to “racists,” “sexists,” and “Islamophobes”

11. 11. 2019

S redaktorem internetové televize Cesty k sobě Jardou Kalouskem jsme minulý týden natočili rozhovor. Snad bude zajímavý. Pro mne to byl neobyčejně pozitivní zážitek. Vysoká profesionalita, nesmírně příjemní lidé, inteligentní debata.

10. 11. 2019

Hledám vlastence z Žatce, Loun, Podbořan, Chomutova, Kadaně, Klášterce a okolí, kteří by byli ochotní pomoci s propagací besedy. Prosím o kontakt na e-mail pe@petrham.pl

10. 11. 2019

František Mitterwald: Chtěl bych poděkovat Petru Hamplovi za zaslání jeho nové knihy “Poctivost a kreativita-kapitoly z buranské sociologie”!
Je neméně skvělá jako jeho předchozí “Prolomení hradeb” a měl by si ji koupit každý kdo s nadšením nehltá multikulturalismus, gender, Grétu, GDPR, účtenkovku a další “výdobytky” posledních let 😉
Vřele doporučuji!

10. 11. 2019

Bilance týdne. Tři učitelé vyhozeni z University Karlovy (za účasti kádrovacího komanda z České televize), a také byl vyhozen jeden všeobecně respektovaný vojenský historik. A to si vězměte, že média informují jen o těch opravdu velkých případech. V průměrném týdnu roku 1951 to nebylo o mnoho jiné.

Příspěvek k oslavě výročí “vítězství nad komunismem.” Jasná a názorná ukázka, o co je dnešní režim svobodnější.

10. 11. 2019

Jediná možnost, jak zastavit islám, je postavit proti němu křesťanství, slyšíme často. Data z výzkumu Pew Research ale ukazují, že situace je složitější.

Pokud muslimové opouštějí islám, tak je to mnohem častěji proto, že je láká nenáboženský život, než že by chtěli být křesťany. A kupodivu i tam, kde musí projevit osobní statečnost, je pro ně nenáboženskost silnější motivací.

A křesťanská výchova zcela jistě nezvyšuje osobní odolnost vůči působní islámu. Ba právě naopak! (i když číslo v přiloženém grafu je ovlivněno tím, že naprostá většina Američanů byla vychována křesťansky).

Takže křesťanství jako součást hráze proti islamizaci snad ano, ale pouze určité typy křesťanství a pouze za určitých okolností.

Výzkum ukazuje ještě jednu zajímavou věc – počty těch, kdo k islámu přistupují, a kdo jej opouštějí, jsou přibližně stejné. Jenže to je za podmínek, kdy přistoupení k islámu přináší řadu výhod a opuštění islámu znamená riziko smrti. Je tedy vysoce pravděpodobné, že kdyby západní režimy dokázaly účinně ochránit “odpadlíky”, muslimské komunity by se rozpadly.

9. 11. 2019

Za mého mládí bylo posláním médií odhalovat pravdu a informovat o tom veřejnost. Aspoň v českém prostředí tomu tak bylo, byť nedokonale. Dnes je posláním mainstreamových médií zahalovat pravdu a odříznout veřejnost od informací.

Je to znát, i když se bavím s bývalými kolegy. Před dvaceti let mluvili o kauzách, a čemu jsou na stopě. Dnes spolu mluví o tom, jaké informace mají být vymýceny z veřejného prostoru.

8. 11. 2019

Včera v Zábřehu. Nabito do posledního místečka (pár lidí muselo stát ve dveřích), přátelské a informované publikum, zajímavé dotazy.
Další beseda 21. listopadu v Žatci.

8. 11. 2019

V dnešní otázce týdne vysvětluji, proč feministkám vůbec nevadí radikální islám. Přidal jsem i poznámku mezi Hamplovým a Konvičkovým pohledem:

Martin Konvička předkládá vysvětlení, které to naše dobře doplňuje. Ukazuje, že za příchylností k islámu jsou skryté submisivně-masochistické sklony. Když slečna nemá možnost je vyventilovat v intimním životě, přelévají se do odevzdanosti a podřízenosti vousatým násilníkům.

Jestliže je v určité společenské vrstvě vyžadována naprostá a tupá poslušnost, lze předpokládat, že tam budou nadprůměrně zastoupeny ty, o kterých Martin Konvička píše. To, ostatně, potvrzuje i výzkum. Samostatné a nezávislé ženy se feminismu vyhýbají. Takže pokud vám to připadá zábavnější, můžete situaci analyzovat z jiné strany. Ale výsledek bude stejný.

Mozky feministek jsou zvyklé bezmyšlenkovitě poslouchat. A protože islám je v tuto chvíli nejsilnější, podřizují se islámu. Kdyby ty stejné holky žily v Rusku, hodně z nich by bylo vzornými nacionalistkami, rodily by jedno dítě za druhým a byly by šťastné.

Otázka týdne: Proč feministkám nevadí radikální islám?

8. 11. 2019

Patří už tak nějak k životu, že občas nějaké celebritě uniknou hanbaté fotky, a že je z toho ostuda nebo dokonce ukončení kariéry. Ale není úplně obvyklé, když se to stane fanatické džihádistce burcující k sebevražedným útokům.

Znovu a znovu to ukazuje podstatu islámu. Kdyby si ti lidé mohli svobodně vybrat, téměř každý z nich by se rozhodl pro náš způsob života. Žijí v neustálém pocitu viny, kterou mohou odčinit jen násilím vůči nevěřícím. A v neustálém pocitu strachu, že budou odhaleni jako “odpadlíci” a zabiti svými soukmenovci.

Samozřejmě, až na určité procento sadistických psychopatů, kteří si příkazy svého “proroka” užívají.

Lidé, kteří prosazují “mezináboženský dialog” nesou srovnatelnou vinu jako ti, kdo podporovali vyhlazovací tábory.

Možná vás napadne, že i křesťanům se podobné věci stávají. Jenže v rámci naší civilizace to prostě znamená, že ten člověk neměl být knězem nebo církevním aktivistou, případně, že by si měl urovnat vztahy.

7. 11. 2019

Z delšího článku doporučuji pozornosti zejména následující myšlenku Tomáše Doležala (SPD, asistent Jiřího Kobzy). “Podle mě je ovšem tzv. společný trh EU v současné podobě základ všech potíží. Právě členství v něm vyvolává mnohé ekonomické, sociální a další problémy.“

Přesně v tom je totiž podstata problému. Vzdá-li se země ekonomické suverenity ve prospěch společného trhu, naprosto nutným důsledkem je i ztráta suverenity politické, likvidace zbytků demokracie a likvidace občanských práv. Dementní a arogantní bruselská byrokracie je důsledkem, nikoliv příčinou.

Přístup “nechceme bruselskou byrokracii, ale chceme zůstat na společném trhu” je v lepším případě výrazem naivity a neznalosti, v horším dokonce cíleným podvodem na voliče. Jedné, co má smysl, je “společný trh a la jídelní lístek”. To znamená takový stav, kdy si každá země může vybrat, které oblasti otevře a které uzavře. A když může kdykoliv provést změnu, pokud zjistí, že určité nastavení nevyhovuje jejím obyvatelům, firmám a statkům. Kdy jakékoliv arbitráže nepřichází v úvahu. Pokud cizinci nemají dostatečnou důvěru k místním soudům, ať jdou podnikat někam jinam.

Zbyněk Hutar: Espéďák Doležal se střetl s komunistou Skálou

6. 11. 2019

Frackové z prominentních rodin, proti kterým jsme před 30 lety demonstrovali, nám za pár dnů na Letné vysvětlí, za jaké hodnoty jsme tehdy “bojovali”. To nevymyslíš.

6. 11. 2019

Politický systém, ve kterém si občané nemohou vynutit referendum nenásilným způsobem, není demokratický.

Tomio Okamura: Tak a po včerejším jednání o zákoně o referendu je ve Sněmovně jasno – úplně proti zákonu o referendu jsou Trikolóra, ODS, TOP09, KDU-ČSL a STAN, kteří na rovinu řekli, že žádný zákon o referendu nechtějí a odmítají také přímou volbu prezidenta či jiných politiků a jejich odvolatelnost. Zbylé strany odmítají demokratický návrh SPD, který umožňuje hlasovat o všech důležitých otázkách, takže se ve Sněmovně odehrává doslova divadlo, jelikož ANO, ČSSD, KSČM a Piráti předkládají svůj dokonale ,,vykastrovaný” návrh, kde občané nemohou hlasovat v referendu o ničem zásadním. Alespoň se opět ukázalo, že jediná SPD hájí demokracii.

Chcete hlasovat o členství v NATO a EU? Chcete zrušit Senát? Chcete změnu v ústavě? Chcete odvolatelnost politiků a jejich hmotnou odpovědnost? Zapomeňte! Podle návrhu ANO, ČSSD, KSČM a Pirátů budeme moci hlasovat tak maximálně o zrušení ,,letního času”. Jejich návrh přitom předpokládá získat nepřiměřených 450 tisíc podpisů k vyvolání referenda a účast minimálně 25% oprávněných voličů, aby výsledek byl uznán jako právoplatný. Zkrátka maškaráda na přímou demokracii,která má oklamat občany. Přitom když se hlasovalo o vstupu do EU, tak nebylo žádné kvórum účasti, aby referendum v každém případě platilo. A teď stejný princip ostatní strany odmítají.

Jaký je návrh Hnutí SPD, který odmítají ostatní politické strany? Chceme, aby se v obecném referendu mohlo hlasovat v podstatě o všem kromě omezení práv vyplývajících s Listiny lidských práv a svobod nebo změny rozsudku soudu. A navrhujeme, aby pro vyvolání referenda stačilo 100-250 tis. podpisů.

Tady v praxi vidíte, jak velký strach je u mocných elitářů z přímé demokracie. A mají strach oprávněně – přímá demokracie by totiž udělala konec rozkrádání této země a ztrátě její suverenity. Bez ní je každý vlastenecký program jen faleš a iluze. Je tristní, že ostatní strany jako jsou Trikolóra, Piráti, ANO, ČSSD, KSČM, STAN, TOP09 a ODS odmítají demokratické referendum a přímou odpovědnost politiků.

Hnutí SPD bude přímou demokracii dál prosazovat, stejně jako všechny další evropské vlastenecké strany v čele se spojenci SPD a kolegy Matteem Salvinim a Marine Le Penovou.

6. 11. 2019

Navrhuji, abychom také odstoupili od zlodějského klimatického protokolu. Vykompenzovat to můžeme tím, že pan prezident půjčí Grétce svůj člun k ekologickému překonání oceánu. V zimě ho stejně nepotřebuje.

6. 11. 2019

Představa “liberálních demokratů” o ideálním politickém systému je čím dál jasnější. Podle nich mohou probíhat volby, ovšem jejich výsledek nemá mít žádný dopad na správu země.
Veškerá významná rozhodnutí mají přijímat jakési polotajné skupiny sestávající z intelektuálů, oligarchů a korporátních kapitánů.

Nejhorší na tom, že ten systém se už fakticky prosadil. Nicméně stále ještě v něm jsou trhliny. Určité drobné demokratické prvky, které systém potenciálně ohrožují.

Všimněte si také, jak naprostá shoda panuje mezi “konzervativci” typu Marka Bendy a neziskovkářskými fanatiky. I když se v nějakém názoru liší, společné vnímání lidu jako hrozby je vždy spolehlivě sjednotí.

5. 11. 2019

Člověk, který byl v listopadu 89 k dispozici pro případ, že by se Jakešovo politbyro rozhodlo pro čínskou cestu, tenhle člověk bude kandidátem kavárny na prezidenta. V tom je dokonale shrnuto celá současnost.

5. 11. 2019

Z komentáře k víceletým gymnáziím:

Jde totiž o rozvoj talentovaných dětí. Odjakživa bylo pokládáno za legitimní, aby se za něj utrácely peníze daňových poplatníků. Panoval konsensus, že pokud se zvláště chytrým dětem dostane speciální péče, bude vše ku prospěchu ostatním. Když malým talentům umožníme rozvoj, budou konstruovat úžasné stroje, vynalézat nové léky, vytvářet pracovní místa, nacházet nové cesty k vymýcení chudoby, organizovat neporazitelnou obranu země… Zdálo se, že na vzdělání nadaných vydělají všichni. Dávalo tedy smysl, aby do nich všichni investovali. Žijeme ovšem v době, kdy je společnost rozdělená. Zájmy elit a normálních pracujících lidí míří opačným směrem. Pokud se talentovaný mladý člověk jednou vyšplhá ve společenském žebříčku velmi vysoko, můžeme očekávat, že bude vymýšlet nesmyslné regulace, zavádět těsnější dohled nad spoluobčany, usilovat o likvidaci posledních zbytků demokracie, kreativně přemýšlet, jak vymačkat ostatní jako citron. Talent a vzdělání přestaly být k všeobecnému prospěchu, dopad je v nejlepším případě neutrální.

Článek na Parlamentních listech: Má ještě smysl investovat do rozvoje talentů?

4. 11. 2019

Parťák kmotra Mrázka sponsoruje oficiální oslavy 30. výročí sametové revoluce. O jeho peníze se bát nemusíme, on si to zase vezme ze státního. Ale jestli bylo cílem dosáhnout maximálního ponížení normálních pracujících lidí, podařilo se. Vlastně je to svým způsobem symbolické zakončení určitého historického období.

To neznamená, že by za těch 30 let nebyly i skvělé věci. Jenže jak se to říká: konec špatný, všechno špatné.

Stanislav Novotný: Lůďa Sekyra, parťák kmotra Mrázka, sponzoruje koncert pro budoucnost!

4. 11. 2019

Tak je to venku. George Soros otevřeně přiznal, že Čaputová je jeho projekt. Tak schválně, kolik sluníček uzná, že se mýlilo. Správně! Ani jedno. Lhali, lžou a budou lhát. To je etika liberální demokracie.

3. 11. 2019

Video z mé společné přednášky s profesorem Staňkem je už konečně k dispozici. Profesor Staněk mluvil o budoucnosti světa (podmíněné ovšem tím, že bude odražen pokus o islamizaci Evropy), já zase dával rady, jak čelit pokusům o manipulaci, kterým jsme vystaveni. Vlastně jsem říkal to, co by se mělo učit ve školách, místo vymývání mozků sorosovskými neziskovkami.

3. 11. 2019

Hledám vlastence, kteří bydlí v Zábřehu, Lanškrouně, Moravské Třebové, Mohelnici, Uničově, Rýmařova a okolí. Pokud byste byli ochotní pomoci mi s propagací besedy, ozvěte se mi, prosím, na e-mail pe@petrham.pl.

3. 11. 2019

Německá kancléřka poslala půl miliardy dolarů palestinským teroristům. Bude dost peněz na bomby, výcvik vrahů, únosy a další.

3. 11. 2019

Dnes na parlamentkách:

Média se snaží odvádět pozornost od skutečných problémů, a předkládat lidem nedůležité věci. Dnes žijeme v zemi, která má nechráněné hranice. Fyzické útoky žadatelů o azyl v sousedních zemích na české občany se stávají v podstatě každodenní záležitostí. Hamáčkovo Ministerstvo vnitra připravuje podmínky pro gigantický volební podvod. Katar, což je dnes největší světový sponzor terorismu, se chystá vybudovat silnou přítomnost v České republice, za mohutné podpory ministra Petříčka. A kavárna chce, abychom místo toho všeho řešili, jestli se někdo cítí dotčen výrokem prezidenta Zemana nebo v jaké je kondici.

U příležitosti Dne nezávislosti České republiky by měly probíhat diskuse o tom, jak obnovit zemědělskou a potravinovou soběstačnost. Jak odpoutat české podniky od nezdravé závislosti na Německu a obnovit výrobu s vysokou přidanou hodnotou. Jak zvednout porodnost v českých rodinách. Jak vytvořit obranu, která nebude závislá na žádném tzv. „spojenci“. To jsou otázky, které by měly být v souvislosti s národním svátkem kladeny. Jenže místo toho je mediální prostor plný diskusí o jediném slavnostním večeru.

Rozhovor na Parlamentních listech

2. 11. 2019

V českých zemích dnes žije více cizinců a migrantů než kdykoliv v dějinách. A je také vysoce pravděpodobné, že byla přesažena míra, kdy existuje tlak na integraci cizinců. Je-li totiž přistěhovalců příliš mnoho, je normální být cizincem a motivace přizpůsobovat se rychle klesá. To je zvláště markantní v Praze. Už před 15 lety si moji britští kolegové pochvalovali, že Praha je jedním z mála měst, kde se Angličan okamžitě cítí doma. Kina promítají filmy v angličtině, prodavači v Tescu vám rozumí… pokud nechcete, nemáte žádný důvod zajímat se o místní jazyk a místní kulturu. Od té doby vše ještě pokročilo.

Petr Hampl: Země cizinců

2. 11. 2019

Těm, kdo kritizují Jiřího Ovčáčka, připomínám, jak si počínal Havlův mluvčí Ladislav Špaček. Když se ho z Respektu (tehdy ještě celkem slušného) zeptali na nějaké peníze, které Havel ukradl, pan Špaček odpověděl (faxem): “Pana prezidenta vaše otázky neinspirovaly k odpovědi.”

2. 11. 2019

Plán na listopad:

1) vyhodit televizor (na filmy se budeme dívat na počítačovém monitoru)
2) odhlásit se z placení televizní daně
3) ušetřených 135 korun měsíčně posílat TV Raptor (2001512031/2010). To je totiž televize, která dělá skutečnou veřejnoprávní službu. Jenže čistě za svoje. Dokonce i techniku si musí kupovat ze svých úspor.

1. 11. 2019

Podmínky, v jakých jsou drženi bojovníci Islámského státu, jsou nesnesitelné .Měli bychom být proto solidární, a poslat strážím pár beden nábojů. Příslušníci IS vyhlásili válku civilizaci, nemají právo na zacházení podle zásad té civilizace.

1. 11. 2019

Může EU za českou byrokracii?

V odpovědi říkám mimo jiné:
Náš hlavní problém s Evropskou unií totiž nespočívá v tom, že nám brání svítit žárovkami a chromovat nárazníky. Hlavní problém je v tom, že od našeho vstupu do EU byla vypěstována úplně nová sociální vrstva – regulátorů, kontrolovačů, implementátorů, čerpačů, projektových manažerů, bojovníků za práva menšin, ochránců klimatu a dalších. Stupidní byrokracie a ideologičtí fanatici tu byli vždy, ale jsou tu podstatné rozdíly:

Otázka týdne: Může EU na českou byrokracii?