Glosy za prosinec 2019

31. 12. 2019

31. 12. 2019

Nevhodné pořady v televizi prý budou označovány piktogramy. Tak si dávejte hlavně pozor na tenhle. Znamená: nehorázná lež.

31. 12. 2019

Co byste si přál v roce 2020?

Aby se vlastenecká strana konsolidovala a připravila na velké změny, které nás čekají v dalších letech. Aby se podařilo zpomalit migraci, blokovat aspoň nějaké multikulturní programy vymývání mozků ve školách a zpomalit také zavádění dalších prvků islámského práva.

A především, aby krajské volby dopadly tak, že alespoň v jednom kraji bude vytvořena jednoznačně vlastenecká krajská vláda.

Petr Hampl: Jak bylo letos, a co čekám od příštího roku?

30. 12. 2019

Spor o jesličky tak ukazuje něco velice podstatného. Nikdo z myslitelů pražské kavárny se nejspíš neztrapnil schválně. Dohledat základní fakta o vlastní kultuře je pro ně neřešitelný problém.

Pamatujete, jak se při zavádění různých školských reforem tvrdilo, že děti nepotřebují vědomosti, když mají všechno na internetu? Že se jim nemají plnit hlavy fakty a místo toho se mají rozvíjet kompetence? Tady ty kompetence vidíte v praxi. Profesionální intelektuál není schopen vybrouzdat vánoční příběh.

Zkuste si představit, že by ti lidé měli něco dohledat k údajné klimatické změně. To znamená sehnat text obou stran, prostudovat články se složitou strukturou a plné cizích slov, a nakonec porovnat jejich argumentaci. Je zjevné, že to dramaticky přesahuje jejich intelektuální kapacitu. I kdyby se poctivě snažili pochopit, jak to s klimatickou změnou je, nemají odpovídající schopnosti. Ti lidé opakují přiblblé slogany proto, že jejich mozky prostě na nic jiného nestačí.

Protiproud: Pražská kavárna dementní – spor o jesličky ukázal úpadek rozumu

30. 12. 2019

Kavárna objevila nové heslo: Byl to vtip.

Projevím se jako primitiv neznalostí vánočního příběhu, a hle, jenom jsem žertoval.

Učím děti, že jejich babička je svině, a on to byl vlastně jen takový žertík.

Kdy vystoupí Minář a přizná, že ty demonstrace byly jen z legrace?

30. 12. 2019

V pravidelném novoročním bilancování s Martinem Konvičkou jsem za nejvýznamnější vnitrostátní událost označil rebelii v Brně. Rodiče a starosta společně vykopali ze školy multikulturní neziskovku, která vymývala mozky jejich dětem. Pokud vím, je to první případ, kdy lidé zvítězili v přímé konfrontaci s neziskovkou podporovanou velkými médii.

Snad to bude příklad pro ostatní. Pokud to řešíte i u vás, doporučuji kontaktovat Hynka Charouse či jeho přátele ze skupiny Rodiče proti indoktrinaci dětí, kteří tomu dali několik let života. Jejich zkušenosti jsou nedocenitelné a určitě je rád předá dalším.

30. 12. 2019

Zemská domobrana včera oznámila ukončení činnosti. Nechce riskovat, že členové budou postiženi zničující pokutou za to, že se snaží plnit základní občanskou povinnost.

“Věříme, že domobranci svoje získané vědomosti a zkušenosti využijí v rámci činnosti jiných zájmových sdružení, jako jsou organizace branného sportu, střeleckých nebo airsoftových klubů a hlavně při střelecké přípravě slibované ve zmiňovaném zákoně,” píše se v prohlášení.

Prohlášení vedení Zemské domobrany

29. 12. 2019

Civilizace se hroutí, a děsivé zprávy přicházejí doslova po hodinách. Ani už nejsme schopni je všechny zaznamenat.

Třeba v Německu se chystají zavést následující. Pokud bude mít mladý člověk pochyby o své sexuální orientaci, psycholog to s ním probere, a zjistí, že je normální, bude to pokládáno za trestný čin ze strany psychologa. Připomínám, že to není cílový stav, ale východisko pro další požadavky. Co takhle trestný čin heterosexuální orientace?

Novinky: Německý ministr chce zákaz léčby homosexuality u mladistvých

29. 12. 2019

„americkou vládou utajovaná“ armádní klimatická zpráva, kterou v roce 2004 publikoval britský The Guardian, předpovídala pro rok 2020 miliony mrtvých, spousty zatopených evropských měst, „sibiřský mráz“ v Británii, jaderný konflikt, rozsáhlá sucha a všudypřítomné pouliční nepokoje… zkrátka, už jen dvakrát se vyspíme, a pak…

Zmýlit se a formulovat chybnou prognózu – to se stát může a stává se to i špičkovým vědcům. Trvat na teorii, i když byla zjevně vyvrácena – to dělají jen hlupáci a nepoctiví lidé. To v tuto chvíli platí o všech zastáncích tzv. teorie klimatické změny. Pokud někdo chce dál tvrdit, že existuje vztah mezi lidskou činností a změnami klimatu, má povinnost vysvětlit, v čem byla dosavadní teorie skleníkového efektu chybná, a proč je ta jeho spolehlivější.

T.S: Svět při nedělní kávičce

28. 12. 2019

Bakalův komentátor Miloš Čermák se letos věnoval pohádkám. Z poměrně nechutného článku upozorňuji na pasáž, která neprávem unikla pozornosti:

“Ostatně i Matěj Kotrba, pekař v podání Jana Wericha, ve filmu přece říká: „Kdo chce být neviditelný? Vymyslete raději něco, aby ženským neztvrdly ruce po práci!”

Opravdu tohle chceme slyšet? V době, kdy Elon Musk i další technologičtí vizionáři sní o cestě na Mars, nesmrtelném životě a dalších zázracích? Chceme, aby úsilí moderní vědy bylo vynaloženo… na co vlastně? Na vynalezení lepší Indulony?”

Takže už tomu rozumíte, holoto? Věda není od toho, aby se normálním pracujícím žilo lépe. Věda je tu od toho, aby si nejbohatší jedno procento mohlo pořizovat technologické hračky. Dolních 99% to má pouze financovat ze svých daní.

Miloš Čermák – na rozdíl od jiných novinářů – totiž k tomu nejbohatšímu procentu patří. Ne, že by dokázal takové peníze vydělat, ale oženil se s vrcholovou manažerkou, která čile přeskakuje mezi nadnárodními korporacemi. Vlastně je takovou mužskou verzí blondýny v SUV. Přejme mu tedy, aby ho manželka nevykopla, protože jinak by se možná musel vrátit mezi těch 99%, pro které je zlepšení pracovních podmínek tisíckrát důležitější než lety na Mars.

28. 12. 2019

Politický a ekonomický systém označovaný jako “evropská liberální demokracie” se hroutí. Problémy přibývají raketovým tempem, na řešení čehokoliv už mocní rezignovali. Potřebují tedy stále další obětní beránky, na které by mohli přesměrovávat oprávněný lidový hněv. “Ruští agenti” nestačí, takže přišla řada na důchodce.

Hysterie stále roste i proto, že každý si dobře uvědomuje: V příštím okamžiku mohu být za viníka všeho označen já.

Já si ale kladu otázku, jestli je chytré rozpoutat válku proti sociální skupině, která je početně největší, a je na tom mentálně lépe než dnešní mileniálové. Důchodci jsou vzdělanější, chytřejší, zkušenější, jsou schopni řešit komplexnější problémy… a kdyby došlo na fyzický konflikt, vsadil bych spíše na některé mladší důchodce než na dnešní 20leté aktivisty.

Tomáš Měšťan:  A do třetice Německo – “Moje babička, je stará ekologická svině”

Asi nejhorší věc, co jsem kromě islamizace v Německu zažil. Dnes vydaná píseň dívčího dětského sboru přidruženého k německé veřejnoprávní televizi a rozhlasu, regionálního vysílání v Dortmundu stanice WDR. Píseň je na motivy klasické žertovné německé písně z roku 1922 o babičce…píseň reaguje na změnu klimatu…

Děti zpívají:

Moje babička řídí motocykl, každý měsíc projezdí 1000 litrů super,
moje babička říká, že motocykl je super, opravdu cool,
používá ho v domově důchodců, jako invalidní vozík,
Moje babička, je stará ekologická svině…

Moje babička jede k lékaři v SUV, k lékaři, k lékaři
pak si jede koupit maso, protože je zlevněné a nestojí skoro nic,
moje babička je rafinovaná,
Moje babička, je stará ekologická svině…

Je zcela evidentní, že v Německu už byla překročena hranice normality a blížíme se k tomu, co už jsme zažili. Učit vnučky nadávat na babičky, že jezdí autem pro zlevněné maso a k doktorovi, je jen krůček od toho, aby vnučky posílaly svoje babičky do koncentračních táborů, se kterými mají Němci i celá Evropa určité zkušenosti…

Tohle nemůže dopadnout dobře…

27. 12. 2019

Kdo sleduje přednášky předního českého experta na stavbu mozku Františka Koukolíka, ten ví, že řešení morálních a politických záležitostí pomocí racionálního myšlení je opravdu spojeno s nepříjemnými pocity (zatímco nechat se strhnout emocemi je příjemné).

Prezident Zeman měl zase pravdu. Jako obvykle je vzděláním a rozhledem o třídu výš než jeho kritici. I když, přiznejme, být chytřejší a vzdělanější než současný mediální mainstream, to zase takový výkon nevyžaduje.

26. 12. 2019

Kdosi namaloval hákový kříž na pomník německých vojáků bojujících za uskutečnění plánů Adolfa Hitlera. Absolutně nechápu, proč to někomu vadí. Konečně mají na pomníku symbol toho, za co bojovali. Pozůstali by měli ještě poděkovat.

26. 12. 2019

Momentka z dnešního vlastivědného výletu. V této hospodě se seznámili a spřátelili Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner, kteří později (v roce 1862) založili domobranecký spolek Sokol. Mimochodem, domobranecké spolky jsou běžnou a normální součástí národního života. Jestli si někdo myslí, že po zákazu domobran nedojde na pěvecké spolky, sportovní oddíly a nejrůznější kroužky, je naivní.

25. 12. 2019

Nevzdělaní primitivové z České televize šíří obrázek “Betlém bez Arabů, Afričanů, uprchlíků a svobodných matek”. Na obrázku není vůbec nikdo.

Ve skutečnosti ale:
– Marie byl vdaná za Josefa. Nebyla to tedy svobodná matka.
– Marie a Josef nebyli uprchlíci. Ježíš se jim narodil v jejich vlastní zemi, když vyřizovali nějaké administrativní povinnosti.
– Mudrci byli ze země na východ od Izraele. Tedy Peršané nebo Indové. Rozhodně ne Arablové.
– O žádných Afričanech není ani zmínka.

Kdo tady šíří hoaxy? Kolik místa tomu věnují servery manipuláři, demagog a další?

24. 12. 2019

Obyvatelé České republiky dostali zajímavý vánoční dárek. Oznámení, že místo Pražského jara bude Berlínské jaro, festival německo-rakouské kultury. Místním lidem zůstane jen to, že to budou celé platit. Připomínám, že ministrem kultury je Lubomír Zaorálek (ČSSD, jak jinak). Celkově je to cenné připomenutí, že žijeme v okupované zemi, abychom snad nepropadali iluzím a příliš si nevyskakovali.

Teď už zbývá jen, aby Národní divadlo začalo hrát v němčině. Což za současného vedení není až tak absurdní.

MF Dnes: Pražské jaro neotevře má vlast. Berlínští filharmonici uvedou Mahlera

24. 12. 2019

George Soros není jen proti sionismu, ale především proti demokracii, občanským svobodám, základní lidskosti a celé západní civilizaci. Lidé poskvrnění spoluprací s Open Society (nebo s neziskovkami, které od ní berou peníze) by měli být posuzováni přísněji než bývalí agenti StB.

David Bohbot: GIULIANI vs SOROS
Giuliani píše, že Soros je nepřítel státu Izrael. Dnes Netanyahu, jeho syn, extrémní většina izraelců a s dovolením i já říkáme, že je to pravda.
GEORGE SOROS JE PROTI SIONISMU, proti Izraeli, používá své peníze k manipulaci a svým jednáním ubližuje nám všem. I tady v Evropě.
Rudy Giuliani říkal, že je víc Žid než Soros. Kvůli tomu na něj útočí židovské organizace a mají právo. Nikdo nemá nárok říct, kdo je víc nebo mín Žid a podle mého názoru to ani není důležité.
Můžeš být Žid, který nepomáhá Izraeli, nebo nežid, který pomáhá Izraeli i židovskému národu.

Haaretz: Why Rudy Giuliani Thinks George Soros Conspiracy Theories Are Kosher

24. 12. 2019

Nejlepší pohádka roku.

24. 12. 2019

Obyvatelé České republiky dostali zajímavý vánoční dárek. Oznámení, že místo Pražského jara bude Berlínské jaro, festival německo-rakouské kultury. Místním lidem zůstane jen to, že to budou celé platit. Připomínám, že ministrem kultury je Lubomír Zaorálek (ČSSD, jak jinak). Celkově je to cenné připomenutí, že žijeme v okupované zemi, abychom snad nepropadali iluzím a příliš si nevyskakovali.

Teď už zbývá jen, aby Národní divadlo začalo hrát v němčině. Což za současného vedení není až tak absurdní.

Doplnění: Tak mi nějaký borec napsal, že když se mi nelíbí nečeské Pražské jaro, jsem určitě Žid v Putinových službách. Jak je ten svět jednoduchý!

MF Dnes: Pražské jaro neotevře Má vlast. Berlínští filharmonici uvedou Mahlera

23. 12. 2019

Kolují zprávy, že Japonsko údajně zastavilo budování 5G sítí. Opak je pravdou. Posledním krokem japonské vlády jsou dokonce dańové úlevy, které mají budování 5G sítí urychlit.

Tím nehodnotím, jestli je ta technologie dobrá nebo špatná. Ale Japonci do toho jednoznačně jdou.

Článek z The Japan Times

23. 12. 2019

Dva příběhy o dluhu. V těžce zadluženém Řecku nenašli odvahu udělat na německé banky dlouhý nos a nic nevracet (což by bylo úplně nejsprávnější řešení) a nechali se dokonce přesvědčit, že problém je v tom, že Řekové prý neumí hospodařit. Přijeli jim to tedy řídit ekonomové ze zahraničí. Ti zemi rozkradli do posledního zrníčka písku a dluh ještě mnohonásobně zvýšili.

V Rusku oproti tomu na propagandu nedali, nicméně rozhodli se splácet, ale všechno si zařídili po svém. Minulý týden doplatili zbytek dluhů zděděných po Sovětském svazu.

Poučení: Když do své země pustíte cizince, vždycky vám to rozkradou. Z principu tomu nemůže být jinak. Čeští investoři v cizině se nechovají lépe. Volný pohyb kapitálu je zlo.

23. 12. 2019

Poznámka k diskuzi o zahraničních investicích.

Podle novinových článků a ekonomických učebnic to vypadá takto: Investor přijde do země, které je na úrovni pravěku. Postaví silnice, nemocnice, elektrárny, přiveze nové technologie, vyškolí lidi… a potom si zaslouženě odváží zisk.

Jenže skutečnost je opačná: Investor přijde do země, která je vyspělá, bezpečná, technologicky pokročilá, s rozvinutým školstvím. Kde už jsou silnice, elektrárny a všechno ostatní. A kde je vysoce kvalifikovaná pracovní síla. Investor už fakticky nemá, co by přinesl. Může jen jediné – podplatit místní politiky, zlikvidovat demokracii, zemi vysát, a odvážet si zisky, aniž cokoliv investoval.

Bohaté jsou ty země, které se dokázaly zahraničním investicím ubránit. Chudé jsou ty země, které to nedokázaly. (odkazuji na statistiky v Pikettyho knize).

Pochopitelně, že je pak pro korporace snadné zaplavit veřejný prostor články o tom, že jejich přítomnost je údajně prospěšná. Jsou až tak daleko, že straší odchodem! Ve skutečnosti by tu nikomu nechyběly.

22. 12. 2019

Donutí to k zamyšlení tržní fundamentalisty, kteří doufají, že bytovou krizi vyřeší uvolněním předpisů a zastavěním každého volného trávníčku? Kéž by, ale jsem skeptický.

Petr Kania: Klasická obyčejná mladá ČESKÁ rodina na byty od Penty mít nebude. Dnes se prodává v Praze nový byt 2 + kk za zhruba 4 000 000,–. Byty si kupují Rusové, Arabové atd. Mluvil jsem v práci s jedním Indem a ten si v Praze koupil 5 bytů a přes realitku je pronajímá. Jinak bydlí většinu času v Londýně a realitka mu posílá nájmy na účet. . Česká rodina, která pak platí nájem takovému panu domácímu 15 000,– za menší byt + 3000 poplatky, není schopná potom nic ušetřit. Celá dnešní bytová politika je horší, než byla za socialismu. Na státní byt se čekalo velice dlouho, ale družstevní byt šel získat rychleji, při složení družstevního poplatku nebo se člověk mohl “upsat” na 5 let práce u vybraného podniku ( Metrostav, IPS, ČKD… ) a byt byl rychle k mání. Dnes ani tu hypotéku ( kterou se člověk zadluží na celý život ) velká část lidí nedostane.

22. 12. 2019

Po marxistickém socialismu, minimálním státu, zdrojové ekonomice a obnově středověkého katolicismu tu máme další utopii – návrat Evropské unie před Maastricht.

Není to technicky možné (k tomu ještě napíšu delší článek) a žádný podepsaný nebo nepodepsaný papír nemůže změnit zločinnou podstatu EU.

Obávám se, že útěk k takovým snovým utopiím ukazuje podstatnou slabinu strany obrany civilizace. Nechybí jen peníze a přístup k médiím, ale chybí také myšlenky! Mnozí z těch, kdo jsou zděšeni totální převahou neomarxistů (a kdo slibují protiútok) ve skutečnosti mentálně zastydli v dobách raného thatcherismu. Nejsou schopni si připustit, jak hluboce se svět mezitím změnil. A nejsou schopni si připustit, že předchozí model demokratického kapitalismu měl vážné slabiny (proto jej koalice neomaxistů a islamistů tak snadno smetla).

22. 12. 2019

Zatímco se plácáme po ramenou, smějeme se Rusům v jejich zemljankách, a naše vlády vrší astronomické dluhy, Rusko naopak splatilo dluhy po bývalém Sovětském svazu.

Russia Times: Russia pays off balance of Soviet Union’s foreign debt

21. 12. 2019

Primátoři hlavních měst Vyšegrádské skupiny navrhují, aby Evropská unie posílala dotace přímo jim. S tím, že magistráty budou ty dotace rozdělovat dál. Podle mě je to skvělý nápad. Nechť jsou na ně přesměrovány veškeré eurodotace. Ale ať pravidla EU platí pouze na území těchto čtyř hlavních měst.

21. 12. 2019

Prezidentka Čaputová se poprvé dostala do situace, kdy názor sponzora jde přímo proti ústavě vlastní země a základním demokratickým principům. Nezaváhala ani minutu. Money first.

21. 12. 2019

Z rozhovoru pro Svobodný vysílač (studie Helén):

Reforma školství nemůže být úspěšná bez toho, že by se změnila také struktura ekonomiky a struktura společnosti. Základní otázka pokaždé zní: Pro jaký svět se ti mladí lidé připravují? Čím jsou motivováni? Jací chtějí být? Bojím se, že dnes je tomu často tak, že mladí vidí jako svoje vzory povaleče z neziskovek nebo vysoké korporátní manažery, kteří umí udělat powerpointovou prezentaci a propagační článek do novin, ale v životě neviděli normální práci a nic o ní neví. Dokud budou mít mladí takové vzory, pak se budou ochotně učit povrchní žvásty. Těžké předměty budou odkládat. Budou demonstrovat proti matematice, protože je příliš obtížná. Budou demonstrovat proti češtině, protože ta je taky příliš obtížná. Budou demonstrovat proti dějepisu, protože tam je příliš mnoho letopočtů. Je to logické, protože se budou připravovat pro svět, kde se stanete úspěšným tím, že zorganizujete demonstraci za Grétku. A nikoliv pro svět, kde se stanete úspěšným tím, že umíte postavit dům.
Nicméně v mezích možného je důležité , aby se školy znovu zaměřily na vědomosti, a nikoliv na to, jak jsou ty vědomosti prezentovány.

21. 12. 2019

A potom, že aktivismus nefunguje. Student se pár hodin ztrapňoval na veřejnosti, a už “spolupracuje” s magistrátem, což brzy přejde ve spolupráci placenou. Získal tak významný náskok proti svým spolužákům, kteří pilně studují, snaží se něco naučit, a potom se budou hlásit do výběrových řízení.

Nelze nevidět, že ten aktivní mládeneček přesně vystihl, co systém vyžaduje, a perfektně se tomu přizpůsobil. Kdybych si myslel, že ten systém vydrží dost dlouho, mohl bych předvídat, že vidíme příštího premiéra, ministra nebo člena korporátního představenstva.
MF Dnes: Student držel hladovku za klima, bude spolupracovat s vedením města.

21. 12. 2019

V Indii mají za to, že určitá náboženská komunita představuje příliš vysoké riziko. Příslušníci té komunity chtějí indickou vládu přesvědčit o opaku. Udělají to tak, že zabijí několik lidí.

Máte pocit, že příslušníci té komunity jsou debilové? A co si potom myslíte o evropských politicích a intelektuálech, kteří ten důkaz přijmou?

20. 12. 2019

Všimli jste si, že jakmile Američani odložili pokus o státní převrat ve Venezuele, humanitární krize v té zemi jaksi ztratila na naléhavosti a aktuálnosti? Aspoň podle “nezávislého” tisku.

20. 12. 2019

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Po celé tisíce let žili lidé špatně a uboze, v zajetí svých předsudků a temnoty mysli. Potom se objevilo světlo pokročilého feminismu. Lidé konečně zjišťují, že existuje 96 pohlaví, a že penis a vagina jsou jen „sociální konstrukty“. Až se tato pozitivní znalost rozšíří, budou lidé osvobozeni, a začne se jim lépe žít. Zlepší se vztahy. Bude uvolněna obrovská kreativita. Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. A nezapomínejme. Oni tomu opravdu upřímně věří!

Což je jedním z důvodů, proč je s aktivismem spojeno tolik hysterie. Emoce musí být neustále vybičovány na maximum. Stačí totiž sebemenší závan logického myšlení a celá ta konstrukce se rozpadne.

Otázka týdne: Jak je možné, že si anticivilizační aktivisté připadají užiteční?

19. 12. 2019

Americký kongres odhlasoval Trumpovo odvolání. Použil ústavní článek určený pro extrémní případy zneužití moci, kdy by hrozilo, že prezident svrhne demokratický řád a nastolí diktaturu. Neomarxističtí kongresmané přitom nedokážou říct, čím se měl vlastně Trump provinit – kromě toho, že ve volbách porazil Hillary Clintonovou. Nejčastější zdůvodnění je to, že prezident Trump prý trval na tom, aby se vyšetřily rozkrádačky, jichž se američtí politici dopustili na Ukrajině. Slyšíte dobře! Tím smrtelným zločinem je údajně vyšetřování podvodů. Pokud nezakrýváte rozkrádačky politiků, ohrožujete tím demokracii.

Trumpovo odvolání nevstoupí v platnost, protože neomarxisté nemají dost hlasů v Senátu. A prezidentova popularita mezitím dosáhla rekordní úrovně.

Pokud vám to připomíná české milionchvilkaře, není divu. Však je také v pozadí tentýž “miliardář – filantrop.”

19. 12. 2019

Tulsi Gabbard jako téměř jediná demokratická kongresmanka odmítla hlasovat pro Trumpovo odvolání, a ve veřejném prohlášení to dokonce označila za “proces plný politikaření, poháněný kmenovými animozitami.” Umíte si představit, jaká smršť se strhla, a co se sesypalo na hlavu “zrádkyně.”

A jako pokaždé, když se do něčeho pustí profesionální bojovníci proti diskriminaci, i tentokrát je terčem útoků celá skupina. Konkrétně všichni hinduisté (Tulsi Gabbard je hinduistka). Můžeme tak od prominentních komentátorů např. číst, že hinduisté jsou nenávistná neonacistická sekta. Inu, lepší lidé. Vzor pražské kavárny.

19. 12. 2019

„Nevadí jim (voličům) obětovat ekonomický růst, protože oni z něj stejně nikdy neměli žádný prospěch.” V té větě (Robejšek cituje bývalého šéfa Goldman Sachs) je shrnuto všechno, co potřebujete vědět o ekonomickém vývoji západního světa za posledních 30 let.

Petr Robejšek: Proč Johnson vyhrál

18. 12. 2019

Ze zdravice odpůrcům řeporyjského vepře:

Politický systém nefunguje. Měl zajistit, že lidé budou mít své zástupce. Jenže místo lidových zástupců tu je samozvaná elita. Měl do politiky dostat lidi moudré nebo aspoň průměrné – a místo toho se do politické třídy koncentruje ten nejhorší morální odpad z celé země. Někdo říká, že politici jsou jako jejich voliči. Ale tak tomu u nás není. Politici jsou mnohem horší než jejich voliči.

Petr Hampl: Hanba těm, kdo oslavují vrahy

17. 12. 2019

Jednou z mála světlých stránek vlády Andreje Babiše je, že vrací sebeúctu normálním lidem z nižších vrstev. “Nemáte žádný důvod stydět se za to, jací jste. Váš životní styl není horší než ostatních,” vyzařuje z něj.

Kdyby se manželé soustružník a prodavačka dostali k velkým penězům, nejspíš by si zařídili dům stejně jako Babišovi, poslouchali by stejnou hudbu a pořádali by stejné večírky. Profesor neurochirurgie a operní zpěvačka by poslouchali jinou hudbu a zařídili by si dům jinak. Každé patří k jiné sociální vrstvě. Nemůžeme říct, že jedno je lepší a jedno horší. A všechny by měl spojovat společný mravní a myšlenkový základ (rodina, vlastenectví, úcta k práci atd.).

Jedním z nehorších rysů současné doby je vytváření atmosféry, že lidé s nízkým příjmem a nízkým vzděláním nemají právo žít svým vlastním životním stylem přizpůsobeným tomu, co si mohou dovolit (což je něco úplně jiného než levná napodobenina těch nahoře). Cokoliv se chudým líbí a co mají rádi, je označováno za špatné, komunistické, buranské… Je důležité tyhle pokusy odmítat. Jasně a rázně.

17. 12. 2019

První vánoční dárek – smlouva s britským nakladatelstvím Arktos Media Ltd. Pochopitelně na knihu, která se v anglickém překladu jmenuje Enclosure Breached (Prolomené opevnění). Arktos vydává západní konzervativní autory, jako např. Scruton, Sprengler, Evola, Benoist, ale i třeba Dugina. Jsem tedy ve velmi dobré společnosti.

16. 12. 2019

Jeden z důvodů toho, proč z českých škol vychází tak nevzdělaní a hloupí absolventi, je dobře vidět v téhle zprávě. Inspektory nezajímá, kolik toho žáci umějí! Inspektoři hodnotí učitele podle toho, jestli používá správné metody výuky, a zejména jestli využívá moderní “funkční přístupy”. Zkrátka, divadýlko a kecy o ničem.

Miliony lidí přitom ví, že ještě před pár desetiletími učitelé neměli žádné “moderní funkční přístupy”, ale žáci toho uměli radikálně víc než dnes. Třeba matematické schopnosti na konci základní školy měly velmi blízko k dnešním maturantům.

Logicky se nabízí, proč musíme platit několik set zaměstnanců České školní inspekce. Aby kontrolovali koncepční dokumenty? Což takhle celou tu organizaci zrušit a ušetřené peníze rozdat těm učitelům, které dokážou naučit počítat i méně inteligentní děti?

iDnes: Český způsob výuky zaostává

16. 12. 2019

Názorné potvrzení teorie elit, kterou jsem předložil v Prolomení hradeb.

Pamatujete na Sobotkova státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu? Celé jeho období byla jedna naprostá katastrofa. Nejenže nic neprosadil, ale české zastoupení se ani o nic nepokusilo. Neexistovala naprosto žádná koncepce, žádná představa, co by se mělo dělat či prosazovat. Pan Prouza se přiblble usmíval, a opakoval bruselské poučky. To bylo celé.

Myslíte, že mu ta neschopnost přinesla kariérový sestup? Ani náhodou! Dnes je pan Prouza prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu (i když v tom oboru nikdy nepůsobil). Ve skutečnosti totiž naprosto přesně pochopil, co vede v určitém prostředí k úspěchu. Usmívat se, být přiměřeně vidět, mít správné názory, řídit vztahy, čile intrikovat… a hlavně se vyhýbat jakékoliv skutečné práci. Lidé s těmito schopnostmi jdou nahoru v korporacích, politických stranách, státní správě i velkých redakcích.

To také znamená, že se do managementů koncentrují lidé s určitými charakterovými vlastnostmi, a že z nich mizí pracanti a bojovníci. Nejde o výsledek, jde čistě o dojem (především o mediální obraz). Asi žádné období v dějinách v tom nebylo tak důsledné jako naše doba.

16. 12. 2019

Na svém e-shopu jsem doplnil zásobu Kremlíkových Obchodníků se strachem. Nedocenitelná kniha pro každého, kdo chce v diskuzi s klimatickými fanatiky rozbít jejich lži napadrť.

Vít Kremlík: Obchodníci se strachem

15. 12. 2019

Nadšení britskými volbami překrylo, že v pátek schválili vůdcové států EU tzv. “zelený nový úděl.” Jak si všimnul Martin Konvička, oficiálně očekávané dopady činí 5 tisíc korun na osobu a měsíc. Průměrnou rodinu s jedním dítětem budou tedy změny stát 15 000 korun každý měsíc. Více zde.

15. 12. 2019

Jiří Pehe má pravdu. Gréta je posel. Vyřizuje poselství elit nižším třídám: Smějeme se vám do ksichtu. Můžeme cokoliv. Dokážeme zničit vaše životy, vaše sny, vaši budoucnost. A taky to uděláme. Ne, že bychom to potřebovali, ale nedokážeme ovládat svou hloupost a aroganci.

15. 12. 2019

Zprávy o islamizaci západní Evropy, nad kterými jsme před pár lety kroutili hlavou, mají dnes pro nás úplně jiný význam. Je totiž stále jasnější, že jdeme se zpožděním stejnou cestou a že spor je veden pouze o rychlost islamizace českých zemí. Ti, kdo před lety tvrdili “nechtějí k nám,” ti stejní lidé dnes říkají “zvykněte si.”

Co nás tedy čeká (nedojde-li k radikální politické a ekonomické změně)? Mimo jiné to, co se děje ve Francii:

V poslední době zaznamenala islamizace Francie obrovské pokroky. Zahalené ženy lze vidět všude. A ostatní ženy vědí, že je riskantní obléknout si “vyzývavé” šaty nebo sukni. Novinářka Zineb El Razhoui, která v minulosti psala pro francouzský satirický časopis Charlie Hebdo, prohlásila, že jsou nyní ohroženy všechny francouzské ženy, včetně nemuslimek.V reakci na svá zjištění obdržela Zineb El Razhoui tisíce výhrůžek smrtí v arabštině i ve francouzštině.

Gatestone Institute: Kolonizace Francie

14. 12. 2019

Řecko připravuje zavedení dvou úzce souvisejících opatření:

a) rušení hotovosti,
b) vláda každému nařídí, kolik má který měsíc utratit. Když neutratí dost, tak mu peníze budou prostě strženy z účtu.

Všimněte si, že to zavádí konzervativní vláda, která se zaklíná trhem a ze které je celá místní pravice tak nadšená.

Až zase potkáte nějakého pitomce, který si pochvaluje pohodlí bezhotovostních plateb, připomeňte mu to.

Český rozhlas: Řekové možná budou muset utratit třetinu platu bezhotovostně

14. 12. 2019

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Všimněte si, že i na trhu s politickým zlem probíhá koncentrace. Tam, kde byly před 10 lety tři potravinářské nebo technologické korporace, tam je dnes jedna. A zatímco před lety působila zlo řada konkurenčních skupin, dnes je ve středu všeho Sorosova Open Society. Menší fašistické skupiny jako Člověk v tísni nebo Lékaři bez hranic jsou vůči ní ve vazalském postavení.

Ale pořád platí, že kdyby nám nevládli ti nejhorší a nejzbabělejší, ani saudský král ani Georg Soros ani nikdo jiný by nemohli zničit svět. Ani ilumináti, ani globální prediktor, ani nikdo jiný. Ostatně, před 30 lety všechny tyhle skupiny existovaly a západní státy byly schopny bránit se nejhorším výstřelkům. Potřebujeme vypnout společenské mechanismy, které posilují odporné a nebezpečné povahové rysy, a které vedou k tomu, že se ti nejhorší dostávají do představenstev. Takovým mechanismem je třeba to, že se změnila cesta k úspěchu. Většina dnešních úspěšných svého úspěchu dosáhla podlézáním nadřízeným v rámci univerzit, korporací či politických stran. Jiným takovým mechanismem je naprosto přehnané rozmazlování větší dětí a dospívajících, které vede k vytváření slabošských povah.

Otázka týdne: Kdo je v pozadí současného hroucení civilizace?

13. 12. 2019

V berounské adventní přednášce připomínám příběh z roku 731, kdy ze Španělska dobytého muslimským vojsky zbývalo už jen maličké knížectví Asturia. Protože asturijský vládce Pelaja pořád dělal problémy, vyslali za ním Arabové katolického arcibiskupa, a ten měl pro něj tuto zprávu:

„Věřím, že rozumíš, že když veškeré gótské vojsko nedokázalo odolat Maurům, jak bys jim mohl odolat ty se svojí hrstkou zakopaný na jedné hoře. Poslechni tedy moji radu. Zanech to toho zbytečného násilí, podrob se spolu s námi Maurům. A budeme se mít společně dobře.“

Není možné v tom neslyšet současné stoupence “humanity” a “mezináboženského dialogu.” A Pelajova odpověď?

„Arcibiskupe, copak jsi nečetl ve svatých písmech, že Boží království je jako zrníčko hořčice? Je maličké, ale když ho zasadíš, vyroste s Boží pomocí jako víc než jakákoliv jiná rostlina. Naše naděje je v Kristu. Naše hora bude záchranou Španělska a gótského lidu.“

Shromáždil svoje muže, a vyrazil proti arabské armádě.

13. 12. 2019

13. 12. 2019

Ve Velké Británii porazila strana pomalejší islamizace stranu stranu rychlejší islamizace. Pro život ve Velké Británii to neznamená žádnou změnu. I v případě vystupení z EU budou poměry v zemi určovat stejné korporace a stejné neziskovky jako dosud. Britské obyvatelstvo bude vytlačováno z dalších a dalších měst, násilí se bude stupňovat, “vyčištění” země od Židů bude dotaženo k dokonalosti, v další fázi zmizí Angličani.

Zajímavé je nicméně to, že všichni experti a komentátoři shodně tvrdili, že brexitové referendum bylo jakýmsi omylem, a že Britové ve skutečnosti odcházet nechtěli. A jaká je skutečnost? Poslední dvoje volby skončily drtivým vítězstvím anti-unijních stran.

12. 12. 2019

Filmy o Vinnetouovi byly skvělé, ale zůstal nám z nich jeden matoucí vzorec. Na začátku nám tvůrci filmu pokaždé předvedli střetnutí farmářů a divochů, aby se později ukázalo, že farmáři a divoši vlastně můžou být kamarádi. Problém je jenom v tom, že je nějací zločinci rozeštvávají (aby na tom vydělali).

Někteří z nás to mají v sobě tak hluboko, že nejsou schopni uvěřit, že džihádisté jsou naši nepřátelé. Pořád hledají nějakého Santera, který uměle vyvolává sváry.

Jenže skutečný svět se neřídí podle filmů s Lexem Barkerem a Pierrem Bricem. Samozřejmě, že je spousta grázlů, kteří se snaží na džihádu proti Evropě vydělat. A další mají mozky vymyté sebevražednými ideologiemi. Ale nepřátelství na život a na smrt mezi civilizacemi je skutečné, a trvá už víc než tisíc let.

12. 12. 2019

Zdravím po obvyklých 30 dnech, kdy jsem byl na Facebooku zablokován, a hned mám zajímavou zprávu. Můj kamarád, který je shodou okolností zednář, využívá některé myšlenky z mé knihy Kreativita a poctivost ve zprávě pro ostatní členy lóže. Možná tak ovlivním celosvětové dění.

11. 12. 2019

Otázka čtenáře: Je možnē,že Babiš zneužil některé dotace. Není mě jasné proč EU ty dotace dala. Oni to nekontrolují? Odpověď. Téměř všechny eurodotace obsahují prvek podvádění, lhaní a falšování výkazů. Je to jejich základní podstatou. Ve všech oborech a ve všech zemích.

11. 12. 2019

Zatímco pražská lepšochátra přestává být hrozivou a stává se spíše komickou, v USA dopadá podobně Sorosův pokus o odvolání prezidenta Trumpa. Jednání v kongresu se rozpadají, argumenty proti prezidentovi zanikají jeden za druhým, a naopak vyplouvá na povrch kriminální špína, ve které jedou představitelé Demokratické strany. “Demokratická opozice” je stále zoufalejší – nejnověji zaznělo, že Trump má být odvolán jako trest za to, že v Americe žili v 19. století otrokáři.

V České televizi určitě uslyšíme, že Trump byl jednoznačně usvědčen z velezrady, a totéž si přečteme v Respektu, ale to už patří k místnímu folkloru.

10. 12. 2019

Funkcionáři velkých židovských organizací vesměs podporují džihád, a to i v těch případech, kdy to znamená, že Židé jsou přepadáni, zabíjeni a vyháněni ze zemí. Někdo za tím vidí spiknutí, já to přičítám obyčejné chamtivosti.

Teď ale narážíme na opačný případ. Ve Velké Británii všechny velké politické strany počítají s islámskou budoucností země, Labor Party je ale mnohem radikálnější než ostatní. A prominentní představitelé židovské komunity jí odepřeli podporu, dokonce se proti ní otevřeně postavili. Že by začátek obratu k rozumu?

The Guardian: Concerns about antisemitism mean we cannot vote Labour

10. 12. 2019

Konečně jsou k dispozici přehledné a srozumitelné výpisky z Istanbulské úmluvy. Mohlo by to ukončit nekonečné debaty, kdy každá strana tvrdí, že v dokumentu je něco úplně jiného, a ani jedna to není schopná dohledat.

Je pro naši situaci typické, že ty výpisky sestavil důkladně studující aktivista Zdeněk Chytra. Zatímco stovky profesionálů placených z našich daní buď netuší, co se tam píše, nebo cíleně lžou (osobně odhaduji kombinaci obojího).

Mimochodem, teď už je jasné, že vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková podvádí premiéra, poslance i veřejnost. Pokud si ji tam Babiš drží kvůli nějaké špinavé práci (nebo proto, že na něj něco ví), je to lidsky pochopitelné. Pokud si ji tam drží jen tak, je hloupý.

Zdeněk Chytra: Rozborová zprávy k Istanbulské úmluvě

9. 12. 2019

Vraždění v letecké základně v Pensacol na Floridě, kde saudský džihádista zastřelil tři americké vojáky (a osm dalších zranil) vyvolává otázku, proč jsou americké ozbrojené složky tak zranitelné.

Protože už byly infiltrovány! Třeba v FBI podléhají školící programy a další strategické materiály schválení CAIR (Rada pro americko-islámské vztahy – džihádistická organizace s vazbami na Hammás) a proběhla již vlna čistek, kdy byli vyhozeni důstojníci, které džihádisté označili za “islamofobní”.

To je možná jedním z důvodů, proč FBI usiluje o svržení současného amerického prezidenta. Jenže FBI asi nebude jedinou bezpečnostní složkou s džihádisty přímo v nejvyšším velení.

8. 12. 2019

Mnozí z nás pocitově vědí, že nás stoupenci globální ekologické katastrofy zbytečně straší, podvádějí a okrádají. Vít Kremlík udělal obrovskou práci v tom, že dohledal a zdokumentoval jednotlivé podvody. Jeho kniha doslova rozbíjí na kusy celé ekologické panikářství. Tak důkladně, že proti tomu neexistuje protiargument.

Proto jsem jeho knihu přidal do svého e-shopu a doporučuji ji.

Vít Kremlík: Obchodníci se strachem

Doplnění: Kniha se vyprodala během hodiny. Okamžitě jsem objednal další balík.

8. 12. 2019

V pátek v Plzni jsem přetáhl délku přednášky na skoro 90 minut. A lidé, z nichž většina měla za sebou šichtu, vydrželi poslouchat, neklimbali a neošívali se. Lidé vydrželi pozorně poslouchat místy docela nudné sociologické povídání.

Je to ve stejné době, kdy profesionální studenstvo demonstruje na ulicích, protože přednášená látka není dost zábavná.

Je dost možné, že situace v zemi se otáčí i intelektuálně. Skutečná elita (ve smyslu znalostí a schopnosti chápat) se formuje ve vlastenecké nižší vrstvě, zatímco nová aristokracie ztrácí schopnost myslet a má neuvěřitelně mizerné znalosti. Však si také můžete všimnout, že když slyšíte mluvit nějakého opravdu chytrého vzdělaného člověka, je mu zpravidla k šedesátce nebo víc. Můžeme to přičítat životní zkušenosti, ale ze starých záznamů vidíme, že byli zajímaví a chytří už před 20 lety. Dnes v té stejné vrstvě vidíme jen tupost, opakování frází a připravenost nechat se manipulovat. Těm lidem není nic platné, že se narodili s výkonnějšími mozky a absolvovali mnohem lepší školy.

Další přiznak nadcházející společenské změny. Přijde ale dost rychle?

7. 12. 2019

Včera v Plzni jsem se mimo jiné vyjádřil k čerstvému rozhodnutí Nejvyššího soudu, které de facto znamená nadřazenost šarie (resp. její saudské verze) nad českými normami.

Jak jsem řekl, včerejší den znamená přelom stejně zásadní jako 21. srpen 1968 nebo 15. březen 1939. Mění se zákonné poměry, a to naprosto zásadním způsobem. Rozdíl je v tom, že zatímco tehdy viděli tanky na ulicích nebo pochodující vojáky, dnes se nás propagandistický aparát snaží přesvědčit, že se nic neděje.

Samozřejmě, že změna bude postupná. Nečekejme, že hned v sobotu se začnou naplňovat manželství na 9letých holčičkách a v neděli se otevřou trhy s otroky. Ale cesta k zavedení islámského právního systému je otevřena.

Zmatená soudní argumentace, podle níž je nadřazenost islámu projevem “rovnosti náboženství”, na tom nemůže nic změnit.

7. 12. 2019

Na parlamentkách:
Jsem pro svobodu projevu a přeji panu Ondráčkovi z Transparency International právo horovat pro fašismus, ale v takové situaci je zapotřebí jednoznačně říct, že tady fašistický režim nechceme. Obávám se ale, žel, že nejde o jednorázový úlet pana Ondráčky, ale o celkovou změnu společenské atmosféry…
Je dobré připomenout, že ta neziskovka získává poradenské zakázky ve státní správě bez výběrových řízení. Je neuvěřitelné, že pan Ondráčka má tu drzost vůbec se ozývat. To nám budou příště premiéra vybírat Albánci, co prodávají drogy v centru Prahy?

Rozhovor na Parlamentních listech

6. 12. 2019

Dnes odpovídám v pravidelné rubrice na otázku, proč neexistuje nic, co by mohlo sluníčkářům otevřít oči. Ani ten nejdrastičtější zážitek.

Ti ubozí migranti, kterým jste pomáhala a kteří potřebují tolik soucitu, ti do vás najednou kopou, mlátí vás do obličeje, křičí, že jste děvka, posmívají se vám a jeden po druhém vás znásilňují. Nebo umlátí vaše milované dítě k smrti.

Mysl prožívá otřes. Obraz světa je rozbit. Z toho jsou dvě cesty ven. Může se zrodit úplně nové přesvědčení. Zpravidla opačné než dosavadní. Nebo se mysl může vrátit ke starému obrazu světa a čerpat z něj úlevu. Ležíte zmlácená a znásilněná? Jste mučednicí pro dobro lidstva. Bylo to strašlivé, ale nepodstoupila jste to nadarmo. Nový lepší svět stojí za to. Nebo máte pocit, že smrt vašeho syna nebyla zbytečná.

Otázka týdne: Proč ani ten nejdrastičtější zážitek nepřiměje sluníčkáře změnit názor?

6. 12. 2019

Nejvyšší soud dnes konstatoval, že islámské právo šaríja má na území ČR vyšší právní sílu než české předpisy. Otevřel tím cestu k mrzačení ženských genitálií, sexu s 9letými a vší další islámské špíně.

6. 12. 2019

Jarda Foldyna skvěle. Když vedení ODS okázale podporuje řeporyjského komika, je správné, aby na ně lidé pokřikovali na ulici a smáli se jim. I to patří ke zdravé svobodné společnosti.

Mimochodem, jak se teď asi žije řeporyjském občanům. Úplně mám tu scénu před očima:
“Kde bydlíte?”
“Na Praze 13.”
“A kde na Praze 13?”
“Ále, v jedné takové domkařské části, to nemůžete znát.”
“Třeba ano, mám příbuzné v Ořechu.”
“Víte co, tak já vám to pošeptám.”
“Cha cha cha ha ha ha.”

Ale co mají dělat třeba fotbalisté FK Řeporyje?

Sněmovna ve varu: Tlustá zadnice Pavla Novotného

5. 12. 2019

Svoboda projevu znamená, že jedni mají právo vyzývat premiéra a prezidenta k rezignaci, a my zase máme právo se jim posmívat.

5. 12. 2019

Už zítra!

5. 12. 2019

Prezident je dnes jediná přímo volená pozice v celé zemi. A je to pozice suverénně nejlépe obsazená. Náhoda? Těžko.

5. 12. 2019

Pamatujete na doby, kdy “německý důchodce” znamenalo něco jako vysmátý zajištěný rentiér? Dnes se polovina Němců bojí bídy ve stáří. Vědí, že by si měli šetřit, ale téměř nikdo není schopen odložit tolik peněz. A to Německo finančně vysává většinu Evropy!
Další příznak toho, že systém se hroutí. Výdaje na migraci rostou do nebe, nejbohatší tři procenta si ze společného koláče berou stále víc, byrokratické aparáty se zvětšují bez jakýchkoliv zábran… otázka už nezní, jestli se to rozsype, ale kdy a jakým způsobem.

4. 12. 2019

Americké výzkumy ukazují stejný problém jako u nás v mladších ročnících. Holčičky jsou už od základní školy zvýhodňovány, na vysokých školách je pak logicky víc žen než mužů, a na konci toho cyklu jsou tisíce mladých žen, které by se chtěly vdát, ale neexistuje pro ně partner, leda by hodlaly svého manžela živit. A mezitím vláda vynakládá miliardy na odstranění údajného znevýhodnění žen.

Tak jako u všech feministických programů, i tady platí, že hlavní obětí jsou ženy, které se chtějí vdát a mít děti a normální rodinu.

Fox News: US marriage rates may be dipping because of a shortage of financially stable men, study suggests

3. 12. 2019

Z rozhovoru pro parlamentky (vyjde nejspíš zítra):

Vy sám na besedách, se kterými objíždíte republiku, mluvíte o potřebě radikální změny politického systému.

Ano, napsal to i ve své první knize Prolomení hradeb. Současné uspořádání není schopné řešit v podstatě žádný z problémů, kterým čelí náš národ i naše civilizace. Pomalu se posouváme k bodu nenávratného zániku, trvalé islamizace a nahrazení českého etnika migranty.
Jenže řešení musí spočívat v nastolení skutečné vlády lidu, ne k nevoleným aktivistům. Potřebujeme, aby místní podniky zase patřily místním lidem. Potřebujeme národní bezpečnost nezávislou na momentální náladě v centrále NATO nebo EU. Potřebujeme, aby daňoví poplatníci financovali jen to, co pokládají za potřebné. Aby nebylo možné, že peníze určené na podporu národního umění jsou vynakládány na podporu feťáckých performancí a místo skutečného vzdělávání jsou financována gender studies nebo agitace Člověka v tísni. A především je zapotřebí, aby občané měli možnost vynutit si svolání referenda, když nejsou spokojeni s vládou.
To je přesný opak toho, co se nám dnes snaží vnutit pomocí různých „auditů.“ Ale v demokracii nesmí rozhodovat audity. V demokracii musí rozhodovat volby a referenda.

2. 12. 2019

Až po přečtení komentáře Jardy Bašty jsem si uvědomil, co kavárnu tak přitahuje na Vlasovcích. Esesáci, kteří neváhali s žádnou krutostí, a kteří se tři dny před koncem války obrátili proti Němcům. To je přece základní kavárenský vzorec chování!

Funkcionáři padesátých let, kteří na jaře 1968 přešli k “obrodnému” hnutí. Děti z komunistických papalášských rodin, které využívaly všech výhod a které dnes bouří proti komunismu. Bývalí vlastenci, kteří zjistili, že plazit se před eurobyrokracií víc vynáší. Genderové aktivistky připravené podřídit se radikálnímu islámu.

Na soše v Řeporyjích by mohl být vlasovský voják, jak mění kabát. Určitou malou část české populace by to vystihovalo dokonale.

Debata Jaroslava Bašty a Pavla Žáčka

2. 12. 2019

Tento a příští týden dokončuji svůj program na první pololetí 2020. Pokud máte za to, že by bylo užitečné, aby proběhla beseda u vás, ozvěte se mi na e-mail pe@petrham.pl

Vždy trvám na tom, aby se na přípravě zásadním způsobem podíleli místní lidé. Je to důležité pro další život vlasteneckého hnutí v tom místě.

Nejmenší obec, kde jsem zatím vystupoval, jsou Pacetluky (250 obyvatel).

1. 12. 2019

U mého rozhovoru pro televizi Cesty k sobě se nenechte odradit titulkem. Není to vůbec moralizující. Není to ale ani politický komentář, je to o dlouhodobých společenských trendech.

“Když z nějaké země taháte obrovské peníze, pak můžete velmi snadno korumpovat úzkou vrstvu drábů a dozorců. Můžete působit na mladé lidi, a říkat jim: ty nemusíš pracovat tak tvrdě jako tvoji rodiče, nemusíš být chudý, můžeš jít k nám mezi elity. Samozřejmě, že ty sliby nakonec nebudou naplněny. Ale v tom mladém věku, když za nimi přichází neziskovkáři do škol, a vypráví jim o úžasné budoucnosti, dá se pochopit, že tomu ty děti věří.

Vždycky v každé zemi najdete nějaké lidi, kteří jsou ochotni to dělat. A čím je nějaká země chudší, tím horší následky by měl pád zpátky mezi obyčejné lidi. Proto se ti drábové budou víc a víc snažit, budou bezohlednější a bezohlednější. Můžete si je pak vychutnávat a přinutíte je udělat neuvěřitelné věci.”