Glosy za leden 2020

31. 1. 2020

Jarda Foldyna:

“Piráty pokládám za stranu složenou z části z příslušníků či sympatizantů extremistických bojůvek ne nepodobných nechvalně proslulým SA, zčásti z lidí, kteří jsou zvyklí být přisáti na peníze daňových poplatníků jako pijavice, zčásti z fízlů a udavačů, zčásti ze zfanatizovaných aktivistů a zčásti z naivních a nezkušených mladých lidí.”

Já bych doplnil ještě další skupinu – nudné kariéristy, pro které je členství v Pirátské straně cestou k pohodlnému křeslu v dozorčí radě, lokálním vedení korporace nebo třeba ředitele kulturního domu.

Všichni to o Pirátech vědí. Rozdíl je ale v tom, že Jarda Foldyna nebude potřebovat jejich podporu kvůli schválení nějakého kšeftíku. Je tedy jedním z mála, kdo si může dovolit ten luxus říkat věci naplno.

Rozhovor s Jaroslavem Foldynou na Parlamentních listech

31. 1. 2020

K polemice o tom, jak je dnes obtížné být přijat ke studiu humanitních oborů:

Co se děje s těmi, kdo přijati nejsou? Podle redaktorky Aktuálně jich je 62%. Nastoupí tito mladí lidé do výroby? Nebo aspoň do McDonaldu?

Samozřejmě, že ne! Každý uchazeč má totiž možnost podat neomezený počet přihlášek na různé vysoké školy. Podat dvě až tři přihlášky je běžné, a jsou i tací, kteří jich podají třeba pět.

Vezměme si ukázkový příklad uchazeče o studium sociologie, který podá přihlášku na filosofickou fakultu, fakultu sociálních věd a fakultu humanitních studií. Na jednu z nich nakonec nastoupí, dvě přihlášky tedy zůstanou nevyužity. Podle redaktorky Aktuálně tak došlo k tomu, že „přijata byla pouze třetina uchazečů.“ A to si představme, že by ten uchazeč podal ještě čtvrtou přihlášku na politologii a pátou na gender. Potom by byla přijata pouze pětina uchazečů!

Otázka týdne: Opravdu se na humanitní obory dostane každý?

30. 1. 2020

Možná, že představitelé katolické církve jedno sami dobrovolně strhnou staroměstský sloup pýchy, a možná se národu omluví za všechny zločiny, od Bílé hory po současné multikulturní řádění katolických neziskovek. A potom se lidé možná začnou zajímat, jestli nenabízí něco, co stojí za pozornost. A možná to nebude stačit. Ale něco takového je stejně v nedohlednu.

Takže milí katolíci, pokaždé, když půjdete kolem obnoveného sloupu na Staroměstském náměstí, můžete si v tichosti říct: Proč Češi nemají nejmenší zájem o učení, které nabízíme? To kvůli naší pýše, nadutosti a pokrytectví.

Zkrátka. Vyhráli jste. Zase jste těm českým rebelantům ukázali, kdo má hlavní slovo. Ale štěstí vám to nepřinese.

Petr Hampl: Sloup národní potupy

29. 1. 2020

Co se stane, až se rozkřikne, že Greta je pečlivě vykalkulovaný podvod od samého začátku řízený PR agenturami a podepřený velkými penězi? Vůbec nic! Gretu podporují ty sociální vrstvy, kterým takové věci vůbec nevadí. Ba naopak, být vždy na straně mocných a bohatých je pro ně to nejdůležitější.

29. 1. 2020

Při psaní dalšího dílu Prolomení hradeb procházím spoustu literatury o sociální vývoji západního světa v posledních 50 letech. A je mi čím dál jasnější, kdo byl při pádu komunistických režimů tím skutečným poraženým.

Nebyli to komunističtí funkcionáři. Jejich rodiny vesměs splynuly s korporátní elitou a dnes mají více majetku i moci než před rokem 1989. Nebyli to ani obyčejní pracující. Většině z nich se dnes nedaří hůř než před Listopadem. Někteří skutečně upadli po hranici bídy, za starého režimu nemyslitelnou, ale jiní si zase žijí lépe.

Kdo to ale skutečně odnesl, je dělnická třída v západních zemích. Její postavení se zhoršilo až neuvěřitelným způsobem. Bez ohledu na fázi ekonomického cyklu se jejich životní úroveň snižuje, klesají životní šance, zachází se s nimi stále hůř. A v poslední fázi jsou nahrazováni jiný etnikem s jinou kulturou.

Myslím, že málokdo z těch nahoře chtěl zničit vlastní země se svým vlastním lidem. Každý chtěl jen o kousek zvýšit zisk. A ono to bylo tak snadné.

Poučení je, že zdravá společnost potřebuje rovnováhu. Jakmile jedna strana získá příliš drtivou převahu, doplatí na to všichni.

28. 1. 2020

Tahle skvělá Konvova poznámka se týká každého zla. Buď zastavíte zlo v té fázi, kdy vám všichni tvrdí, že je naprosto bezvýznamné. Nebo ho nezastavíte vůbec. Jestli nebylo dost síly a odhodlání na porážku zlověstného miminka, jak byste jej mohli zastavit, až nabere plnou sílu?

Gender, klimatické šílenství, zpochybňování pohlavních identit, multikulti, islám, politická korektnost… o každé z těch oblastí to platí.

Martin Konvička: “… na německých univerzitách v současnosti působí 220 profesorů genderových záležitostí a jen 190 vysokoškolských učitelů farmakologie…”

(zapomněli na zásadu BRÁNIT POČÁTKŮM, dementi)

Novinky: Němečtí akademici volají po odstranění genderových krajností

28. 1. 2020

Včera v Ostravě. Kde jen ti soudruzi od Pirátů udělali chybu?

28. 1. 2020

Bakalův server Aktuálně provedl další změny v článku “Kdo je Hampl”. Byly vyškrtány všechny zmínky o rasismu. Už jsem zlý člověk jenom tím, že např. tvrdím, že české humanitní fakulty mají v současné době zoufalou úroveň, a že se tam dostane každý. K tomu názoru se hlásím!

Přiznám se, že je mi tenhle konec příjemnější, než kdyby se to muselo řešit soudně. Trestní oznámení by totiž stejně nesměřovalo proti těm grázlům, kteří redakci vedou, ale proti vyplašené barbínce Martině Heroldové, která článek podepsala – v zoufalé snaze se zavděčit a stát se “opravdovou novinářkou”. Ještě neví, že ty šéfy za pár let přestane bavit, a že pokud se včas dobře nevdá, žádná skvělá budoucnost ji nečeká. Ale to už není můj problém.

27. 1. 2020

Jaký je názor Pražské kavárny na osvětimské plynové komory? Jednoznačný. Pomníky esesákům, hanobení pomníku osvoboditele, který Osvětim zrušil. Tento názor sdílí většina tzv. demokratických politiků.

27. 1. 2020

Boj o ombundsmana bude také testem Trikolory. Podle dosavadních vyjádření se ho totiž nechystají podpořit. S tím, že mnohem lepší by bylo celý úřad zrušit. Možná, že by opravdu bylo lepší celý úřad zrušit, ale to není v tuto chvíli dosažitelné. Odepřít podporu Stanislavu Křečkovi, a vydat tu pozici někomu, kdo bude pokračovat v dosavadní linii (ombundsman jako fašistická skupina usilující o likvidaci občanských svobod) by bylo extrémně špatné.

Navíc by to bylo také extrémně špatné znamení do budoucna. Mohlo by z toho vyplývat, že Trikolora preferuje “pravicovost” (v tomto případě rozuměj ochotu nadržovat vždy bohatším proti chudším) proti zdravému rozumu, férovosti a vlastenectví. Stanislav Křeček skutečně hájil nájemníky proti majitelům domů a mnozí s tím postojem nemusí souhlasit. Ale není to postoj nelegitimní a neohrožuje občanské svobody.

Členové Trikolory, vyříkejte si to se svým vedením, dokud je čas. Je to přece vaše strana, ne strana funkcionářů. Byla by škoda v takové situaci selhat.

27. 1. 2020

Salviniho revoluce byla prozatím odražena. Volby v klíčovém regionu Emilia-Romagna jednoznačně vyhrála vítačská Demokratická strana se svým programem úplného otevření hranic a výměny obyvatelstva italského poloostrova. Hnutí pěti hvězd, které se snažilo držet pozici mezi Demokratickou stranou a Ligou, bylo naopak zcela rozdrceno (pod 5%).

Jinde naopak vyhrál Salvini. V podstatě byla potvrzena data z výzkumů. Ty ukazují, že Salvini by snadno vyhrál celostátní volby, ale některé vítačské regiony drží.

26. 1. 2020

Milí homoaktivisté, když jste si tak jisti, že většina občanů ČR podporuje vaše požadavky, proč se tak strašně bojíte referenda?

26. 1. 2020

Jana Kunšteková mě přirovnává k anglickému disidentovi, jehož jméno tady nemůžu napsat a jemuž nesahám ani po kotníky. Vlastně nevím, čím jsem si právě já vysloužil v poslední době tolik útoků. Spoustu skvělé práce dělají i další.

Ale neříkám, že mě to nepotěšilo.

Nicméně stejně bych byl raději, kdyby se mluvilo mých knihách a o mých myšlenkách než o mé osobě, veskrze průměrné a nezajímavé.

Jana Kunšteková: Další jméno, které nesmí být vysloveno nebo kdo rozhoduje o tom, co smějí učitelé číst

26. 1. 2020

Obávám se, že tahle prognóza je naproto správná.

Je dokonce velmi pravděpodobné, že kdyby tu byla silná islámská přítomnost dříve, neomarxismus by se vůbec neprosadil. Studentští revolucionáři 60. let by se od samého začátku hlásili k islámu.

Martin Konvička: Překlad pro neangličtináře:

(Somálská) teroristická armáda Al Šabaab zakázala na svém území plastové pytlíky.

Ona by to byla ohromná bžunda, ale není. Když budete pátrat, najdete dost výroků západních libtardů o tom, že islám má “ekologické hodnoty”. Mesalinace mezi eko-levičáky a islámisty možná neprobíhá přímo v Somálsku, ale na západních universitách, a v politice (němečtí a rakouští Zelení!) je rozjetá na plné kule.

A bude hůř, brzy se začneme dočítat, že Islám je odpovědí na problémy Planety, vsaďte se.

News.Sky.Com: Terrorist group al Shabaab has banned single-use plastic bags

26. 1. 2020

Hampl na Protiproudu:
V nepravém konfliktu strany nepodnikají kroky, které by směřovaly k dosažení cílů, ale vybíjejí se na cílech náhradních. Ukázkovým příkladem byla 30. léta v Německu, kdy někteří doufali, že chybnou ekonomickou politiku vyřeší vytloukáním židovských obchodů. Samozřejmě to nemohlo fungovat a všichni víme, co následovalo.

Stejný princip vidíme v současné době. Evropská unie není schopna řešit ani ekonomické problémy ani migrační krizi ani zajistit bezpečnost občanům svých zemí ani pohnout s žádným jiným problémem. I horliví přívrženci současného režimu prožívají úzkost. Ať už se to děje zcela úmyslně či nikoliv, negativní emoce jsou směřovány proti náhradním cílům – údajným stoupencům Ruska, údajným pravicovým extrémistům, a v poslední době stále častěji i proti všem starším lidem. Jenže ať bude přijato jakékoliv opatření, nezabere. Žádná represe vůči xenofobům nezmírní problémy evropského byrokratického molocha.

ProtiProud: V české politice přibývá násilí. Hranice se dále posouvají.

25. 1. 2020

Dva mladíci, jejichž etnická příslušnost a náboženství jsou tajné, shodili člověka pod přijíždějící metro i v Praze. Stejně jako to dělají v německých městech. K té vraždě nemuselo dojít. Plnou vinu nese ministr vnitra Hamáček. Kdo pomáhá vrahům, jakoby sám vraždil.

25. 1. 2020

V odpovědi na včerejší otázku týdne připomínám výsledky jednoho sociologického výzkumu.

“Čím je žena emancipovanější, tím méně pochopení má pro požadavky feministek. Vlastně se tak potvrzuje, co většina lidí věděla. Feminismus není hnutím ambiciózních žen, které mají velké cíle. Feminismus je hnutím ubohých zakomplexovaných gendertetek, zvyklých podřizovat se. Že ty první jsou dost chytré, aby při cestě k úspěchu občas použily i feministické fráze (když se to hodí), to na tom nic nemění.”

Otázka týdne: Kde je hranice mezi zdravou ženskou samostatností a feminismem?

24. 1. 2020

Anketa na iDnes.

23. 1. 2020

Ve všem tom rebelantském shonu jsem zapomněl nasdílet otázku minulého týdne. V odpovědi píšu:

Debata o tom, jaký je ve skutečnosti islám, tu probíhá už několik let. Na jedné straně sporu stáli teoretici „náboženství míru“ s monopolním postavením v médiích, ve školství a ve státní správě, vybavení rozpočty řádu stovek milionů korun. Proti nim „islamofobové“, kteří čelili nejrůznějšímu šikanování, vyhrůžkám a trestnímu stíhání.

Před pár dny byl v Praze zahájen soud s bývalým imámem pražské mešity, tedy nejvýznamnějším českým muslimským duchovním. Samer Shehadeh byl obviněn z propagace a podpory terorismu, a tentokrát už nic neskrýval. Když mluvil o své víře a motivaci, dal jednoznačně za pravdu těm nejhorším islamofobům. Ano, takový islám skutečně je. Džihád, násilí, podvody, povinnost nenávidět nevěřící, pohrdání českým zákony i domácím obyvatelstvem.

23. 1. 2020

“V knize Prolomení hradeb se otevřeně hlásí k RASISMU A NENÁVISTNÝM POSTOJŮM” píše o mě redaktorka Aktuálně Martina Heroldová.

V té knize se doslova píše (str. 74):

“Opakovaně jsem vyjádřil přesvědčení, že bych neměl nejmenší problém, kdyby se moje dcera vdala za černocha či Japonce nebo kdyby si můj syn namluvil třeba Indiánku. Žiju ve spokojeném manželství s bílou ženou, ale klidně se mohlo stát, že by se můj životní příběh vyvíjel jinak a já mohl mít doma třeba Kubánku nebo Korejku (tedy samozřejmě za předpokladu, že by měla plně osvojenou naši kulturu). Natož v kamarádství nebo v zaměstnání. Nedokážu si prostě pomoci, neumím lidi posuzovat podle barvy pleti. Což nepokládám za zásluhu ani vinu, jednoduše to tak je.”

Existují jen dvě možnosti:
a) Martina Heroldová cíleně lže, aby připravila půdu pro fyzické napadení, trestní stíhání, zakazování publikační činnosti apod.
b) Kdyby hloupost nadnášela, tak by se nakladatelství Economia vznášelo nad Prahou jako vzducholoď, a slečna Heroldová vysoko nad tím.

Nebo obojí najednou.

23. 1. 2020

Může někdo ještě zpochybňovat, že Zemanovo volební vítězství mělo zásadní význam pro lidská práva a občanské svobody v České republice?

23. 1. 2020

Zápasník MMA, který se začal cítit ženou, a který své soupeřce prorazil lebku, byl vyhlášen “nejstatečnějším sportovcem v dějinách.”

Breitbart.com: Transgender MMA Fighter Who Fractured a Woman’s Skull, Named ‘Bravest Athlete in History’

22. 1. 2020

Příští rok nebude Den rebelů, ale Den rebelantů. Budeme ale potřebovat větší prostor. Ideálně hospodu na kraji Prahy (kvůli snadnému parkování pro mimopražské), kam se vejde tak 200 lidí. Snadno by se dalo pronajmout konferenční centrum, ale raději bych, aby tu útratu dostal normální český hospodský, u kterého je příjemně a který točí dobré pivo.

22. 1. 2020

Pokaždé, když občané slyší o “penzijní reformě,” měli by zbystřit. Nejspíš se totiž chystá další obrovská rozkrádačka.

Stačí vzpomenout na tu Nečasovu, kdy “tým expertů” slíbil, že zvětší hromadu peněz tím, že je bude převádět mezi různými účty. Zároveň měla vzniknout nová vrstva manažerů a ti manažeři si měli brát provize za převádění mezi účty. S tím, že někdy v neurčité budoucnosti se to určitě vyplatí.

Zastavení téhle levárny byl jediný dobrý počin Sobotkovy vlády. Je vlastně až neuvěřitelné, že lidé odpovědní za Nečasovu reformu nikdy nebyli stíháni.

Místo dalšího převádění peněz mezi obálkami bychom měli od Babišovy vlády slyšet, jak to udělá, aby české podniky přestaly patřit cizincům a abychom se vrátili od součástek ke složitým celkům (jaké se tu vyráběly, než si zemi rozebraly korporace). Dokud se nedořeší tohle, tak nebude dost peněz na nic. Ani na důchody.

21. 1. 2020

Na včerejším Dni rebelů mě potěšilo složení účastníků. U stejného stolu bylo možné vidět špičkovou advokátku vyhrávající jednu cenu za druhou, řemeslníka, majitele malého krámku, kostymérku, bývalého předsedu mocného úřadu, korporátního manažera, prodavačku, vysokoškolského učitele filosofie… a nepoznali byste, kdo je kdo. Leda snad podle hodinek nebo podobných detailů.

Jako by se zhmotnil budovatelský sen z 50. let. Jenže svobodně!!!

Protože ti lidé měli něco, co je spojuje. Slova jako “rodina”, “národ” nebo “svoboda” znamená pro všechny totéž. Pro všechny stejně důležité.

Alternativou vůči společnosti elit není výměna elit, nýbrž takové uspořádání, kde přestane být důležité, kdo k jaké “elitě” patří.

Jo, a je to něco úplně jiného než když honorace přibere dělníka, aby mohla ukazovat, jak je lidová, a když se ten dělník křečovitě učí všem móresům lepších lidí.

21. 1. 2020

Franta Kubásek ve svém zpravodajství opět nezklamal:

„Je až zábavně smutné, jak údajně politicky a právně silnou Evropskou unii vysírá každý příchozí chráněnec a evropské právo znásilňuje stejně kvalitně jako naše bělošky.“

A o kus dál. „Pokud nátlakové ekoteroristické organizace nebudou moci blokovat britské ulice, způsobí to – společně s Brexitem – že se v Británii do hodiny oteplí o 10 stupňů, dorazí tam uhlíkové tsunami, exploduje sopka, Londýn sejme blizard, Manchester – kromě znásilňovačů – zasáhne i tornádo, a celý ostrov se potopí. To máte za ty ruské lži!“

20. 1. 2020

Večer rebelů se uskuteční dnes (v pondělí 20. ledna) od 17 hodin v řeporyjské sokolovně.

Adresa: Jáchymovská 1, 155 00 Praha 5-Řeporyje-Řeporyje.

Nabídka šatny pro striptérky se nevztahuje na místního starostu.

Veřejnou dopravou:
Doprava busem č. 174, 301 nebo 352 ze stanice metra Luka do zastávky Náměstí U Lva. Pak asi 50 metrů rovně, na světlech doprava a tak restaurace je pak po asi 50ti metrech vlevo. Na ten bus 174 lze nastoupit už ve stanici metra Nemocnice Motol.

Parkování:
Ve dvou ulicích nad sokolovnou (při pohledu na sokolovnu je to napravo) je zřetelný zákaz vjezdu. Rozhodně tam neparkujte! Víte, kdo je v Řeporyjích starostou. Dá se ale pohodlně zaparkovat v ostatních ulicích 2-3 minuty pěšky od restaurace.

19. 1. 2020

Na svém e-shopu jsem (kromě rozšíření sortimentu) zavedl také posílání před zásilkovnu. Můžete tak objednávat knihy i pro své přátele v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Švédsku, a samozřejmě na Slovensku.

www.pi-shop.cz

19. 1. 2020

Vy ještě nemáte vysokoškolský titul? Přitom je to tak snadné.

Daňové poplatníky vyjde takové studium na pouhých 400 tisíc korun.

19. 1. 2020

Vystoupení Pavla Novotného na včerejším kongresu ODS stojí za pozornost nejen kvůli “legráckám” (moc vtipné mi to nepřipadalo, ale asi nemám ten správný smysl pro humor), kterými svou řeč prošpikoval. Všimněte si zejména:

a) okázale předváděné poslušnosti. Novotný asi pětkrát zdůraznil, že stačí jediná SMS od předsedy Fialy, aby bez odmlouvání udělal naprosto cokoliv. Majitelé psů, ruku na srdce. Kdo může říct, že má svého miláčka tak vzorně vycvičeného?

b) Novotný za celou dobu nezmínil žádný politický ideál. Proč je v politice? Chce něco prosadit? Chce něčemu zabránit? Má nějaký jiný cíl kromě vlastní kariéry? Pokud ano, tak ho pečlivě skrývá.

To je skutečný politik nového typu! Takové Evropská unie potřebuje a chce! A ne dinosaury s názory a páteří.

18. 1. 2020

ODS chystá politicky korektní kongres bez plastových brček, za své hlavní spojence označuje eurofanatické neomarxisty. A mezitím někteří jiní doufají, že zaplní místo staré ODS.

Jenže to nebude fungovat. Starou ODS už nikdo nepotřebuje. Svět se změnil, česká společnost se změnila, řešíme úplně jiné věci. V tom je Petr Fiala politicky chytřejší než jeho soupeři.

A jestli ODS páchá sebevraždu? Ani náhodou! V posledních letech slyšíme každých pár měsíců, že se ODS po tom či onom stává nevolitelnou. Ve skutečnosti si našla nové voliče, kteří ji stabilně podporují, a podporovat budou.

17. 1. 2020

Ještě jeden zajímavý aspekt níže uvedeného skandálního případu. Verze příběhu zkreslená ve prospěch arabského agresora se objevila ve většina celostátních médií. To se nestalo samo. Znamená, že nějaká komunikační agentura strávila energii tím, že vytvořila správnou verzi příběhu a vnutila ji příslušným novinářům. Takovou práci nikdo neudělá za 5000, honoráře jsou někde úplně jinde.

Kdo platil manipulaci veřejného mínění? Nejsme to náhodou my jako daňoví poplatníci?

Hynek Charous: UDÁLOSTI POSLEDNÍCH DNÍ … :

ZŠ Slovanské náměstí Brno-Královo pole, 5.třída….

Jedno z dětí, “váhově zvýhodněné” oproti ostatním, příslušník arabského etnika, tak dlouho šikanoval ve jménu vrozeného pocitu nadřazenosti ostatní spolužáky, až se paní třídní učitelka, která to nemá do důchodu daleko, rozhodla dotyčného malého agresora napomenout, že “takto se rozhodně u nás k ostatním nechováme a aby toho okamžitě nechal, jinak mu hrozí horší známka z chování”.
To si ovšem dovolila příliš. Následující dny byla chudák paní učitelka…(pokračování)

17. 1. 2020

Když někdo koupí zboží, o kterém ví, že je kradené, nemůže si pak stěžovat, až mu bude zabaveno. Platí to také o švédské skupině Heimstaden Bostad, která koupila byty, jež Bakala ukradl horníkům. Teď už jen čekáme na vládu, která bude mít dost kuráže, aby je bez náhrady vyvlastnila a rozdala nájemníkům.

Mimochodem, nový “majitel” je organizace vlastnící téměř 100 tisíce bytů. Tedy stejná tupá byrokracie jako to nejhorší, co si dokážeme představit ze státní správy. Vlastně ne, rozdíl je v tom, že korporátní vlastník nepodléhá žádné demokratické kontrole a – na rozdíl od státu – je nucen neustále zvyšovat zisky. Korporátní byrokracie tedy v tomto případě představuje mnohem větší zlo než byrokracie státní. Princip svobody, férovosti i efektivity tedy hovoří pro vyvlastnění.

17. 1. 2020

K domobranám připomínám, že návrh zákona teprve BUDE PROJEDNÁVÁN. Hodně bude záležet na detailních formulacích, a zejména na tom, komu bude svěřeno uplatňování zákona. Pokud by to měli být Hamáčkovi lidé (jak s tím počítá současná verze), pak je v zásadě jedno, co bude v zákoně napsáno. Beztak to budou uplatňovat jenom na někoho, a beztak to uplatňovat zcela svévolně.

Obecněji připomínám, že služba v domobraně je základní občanské právo, nicméně, že stát má právo (a povinnost) na domobrany dozírat, dávat jim metodické vedení, regulovat je…zkrátka zajistit, že se nezvrhnou ve stranické milice ani ozbrojené bandy.

Připomínám také, že pokud projde zákaz domobran, budou následovat zákazy dalších a dalších spolků a aktivit.

Proiproud.cz: Zákon proti domobraně

17. 1. 2020

Tak mi věnuje pozornost sám velký elf Kartous. Jeho argumentace stojí za pozornost – a sice, že žádná není! Vyjmenuje, s čím nesouhlasí, a požaduje zákaz.

Je to o to pozoruhodnější, že Bohumil Kartous v tuto chvíli opravdu patří k tomu nejlepšímu, co má kavárna k diskuzici! Když je takhle hloupá jejich hvězda, jak na tom budou ti průměrní. Když nemůžete diskutovat, nemůžete ani přemýšlet. Když nemůžete přemýšlet, zhloupnete.

Nebo možná vidíme v nejčistští podobě, jak používá mozek intelektuál nového typu. Dozví se, co si má myslet a přizpůsobí se. K čemu jinému přece lidé své mozky mají, že?

Článek Bohumila Kartouse na britských listech

16. 1. 2020

… a mezitím na LinkedIn, sociální síti mladých perspektivních nadšených manažerů.

16. 1. 2020

Z odpovědi ředitelce Multikulturního centra Praha:

Na mých tezích není nic radikálního ani neobvyklého. Shodou okolností se stalo, že pár dnů po vydání rozhovoru vystoupil s velmi podobným prohlášením Gérard Collomb, donedávna francouzský ministr vnitra. Podle něj dokonce zbývá pouhých pět let do úplného ovládnutí Evropy muslimy. V Brně zase proběhl další konflikt, kdy agresivní muslimský žák napadal své spolužáky, a když se jej učitelka pokusila káznit, stala se sama obětí šikany. Jak je už v podobných případech pravidlem, školní inspekce se postavila na stranu agresivní muslimské matky.

Dalo by se tedy očekávat, že vznikne diskuze. Opravdu jsou takové trendy? Co je způsobuje? Co z nich vyplývá? Dají se zastavit? Na co se mají školy připravovat? Proč dosud všechny pokusy o integraci muslimů skončily neúspěchem? A dalo by se očekávat, že právě ti, kdo jsou placeni za „integraci“, budou o takovou diskuzi stát nejvíc.

Ale opak je pravdou. Následovala reakce opačná. Umlčet. Nic nevidět. Zcenzurovat. Zabránit mluvit. Slečna Schreiberová, dnes již neblaze proslulá ředitelka Multikulturního centra Praha, tak v první fázi iniciovala nátlak na redakci. Když tento fašizující postup vzbudil jednoznačně negativní reakci veřejnosti, sepsala konečně odpověď.

Ve své odpovědi se ovšem slečna Schreiberová uvedenými tezemi vůbec nezabývá. Snaží se vlastně jen rozbít diskuzi. Rozmělnit ji na sérii osobních útoků a na spory o okrajové marginálie.

Petr Hampl: Učitelské noviny, islamizace a multikulturní aktivistka

16. 1. 2020

Konečně pořádné Televizní noviny. Něco jako Infowars, ale chytřejší. Takže Frantovi Kubáskvi odpouštím, že veřejně říká, že se mnou nesouhlasí.

15. 1. 2020

V dnešní poznámce se s odstupem vracím k íránské kauze:

K obavám, že na nás zaútočí džihádisté podporovaní Íránem. Lidé, kteří ji vyjadřují, říkají vlastně: „jsme bezbranní, a dosud jsme naživu jen proto, že ti šílení ajatolláhové nedostali chuť nám ublížit.” Je “pravdu přijatelné, aby byl tohle základ naší bezpečnosti? Není spíš zapotřebí zavést hraniční kontroly a vybudovat ploty? Není zapotřebí předělat tajnou službu tak, aby místo komentování učebnice dějepisu a papouškování frází generovanými pornoherci začala řešit skutečná rizika? Není zapotřebí začít organizovat domobranu a trénovat obyvatelstvo pro případ nenadálých situací? Není zapotřebí deportovat členy těch komunity, kde je neúnosné riziko podpory teroru? Dělat mrtvolu, to snad někomu může zachránit život v kritické situaci, ale těžko na tom zakládat národní bezpečnost.

Petr Hampl: Válka, která nevypukla

14. 1. 2020

Díky Míše Julišové za upozornění na hodně zajímavý článek na Délském potápeči. Je jako většina článků na tom serveru. Spousta velmi podnětných myšlenek a spousta vyložených blbostí pohromadě. Ale od toho jsme myslící dospělí lidé, abychom si to probrali.

Andrew Joyce upozorňuje, že nazrál čas na zakládání stran, které budou:
a) jednoznačně národovecké ve věcech kultury, práva, bezpečnosti atd.
b) jejichž ekonomickým programem bude demokratický národní socialismus se vším všudy. Tedy včetně progresivního zdanění, ochrany domácího trhu, znárodňování velkých strategických podniků atd.

Nejsem přílišným fanouškem toho druhého, nicméně souhlasím, že to je legitimní postoj v diskuzi, a že po takových stranách je masivní lidová poptávka. Rozhodně mnohonásobně větší než po “konečně pořádné pravici.” Je také jasné, že takové projekty musí vznikat úplně od nuly. Dosavadní levice je natolik zkorumpovaná a zdiskreditovaná, že už z ní nemůže vzejít vůbec nic.

Mám ale za to, že mají-li být takové projekty úspěšné, musí být schopny odolat pokušení antisemitismu. Musí být ochotny si přiznat, že dochází k válce civilizací a že chudší čtvrti jsou první linií boje. Že se z toho nevylžeme tím, že si budeme namlouvat, že my a džihádisté jsme stejná rasa (a tudíž spojenci). Nakonec nepůjde o to, kdo má jaké geny, ale o to, kdo se podřídí islámu, a kdo se postaví na odpor. Jestli v tom nemáme jasno my, strana džihádu v tom naprosto jasno má.

Andrew Joyce: Dočkáme se v roce 2020 rozmachu nacionalistické levice?

14. 1. 2020

Umím si představit i jiné silné kandidáty, ale pan doktor Křeček má unikátní výhodu. Roky působil ve velmi podobné pozici, a všichni viděli, že si počínal skvěle.

Křeček for ombundsman!

14. 1. 2020

“Povinností intelektuála je dnes je urazit tolik lidí, kolik jen jde,” cituje Echo24 nedávno zemřelého Rogera Scrutona. Od té doby, co existuje Pražská kavárna, to jde tak nějak samo.

13. 1. 2020

Poznatek z diskuzí o mrzkém jednání ředitelky multikulturního centra. Když procházíte diskuze na facebooku i twitteru, pořád narážíte na stejnou frázi:

“To se bojíte jedné mladé ženy….?”
“Nechápu, proč se bojíte jedné holky…?”
“Proč se bojíte jedné…?”

A když jdete pár týdnů zpátky, najdete stejnou otázku, proč se bojíme Gréty.

Samozřejmě se nebojíme ani Gréty, ani slečny Schreiberové. Z té první máme legraci, jednáním té druhé opovrhujeme.

A díváme se soucitně i na sluníčkáře, co umějí jen dokola opakovat několik málo frází.

13. 1. 2020

Poznámka ze staršího článku Jaroslava Bašty. Berme ji vážně, protože on v tom oboru (na rozdíl od většiny komentátorů) opravdu působil, a tudíž to zná zblízka:

“Zpravodajské služby v posledních desetiletích vykazují stejné neduhy jako celá postmoderní ekonomika – náklady se platí ze státního rozpočtu, výsledky se privatizují. Jako příklad této privatizace lze uvést třeba prodej odposlechů buď přímo odposlouchávaným pachatelům nebo jiným zájemcům např. politikům či médiím. Někdy jako vedlejší produkt sledování osoby nebo firmy bývají zpeněženy přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví, které poté využijí zločinci luxující cizí účty. Nelze proto vyloučit, že předmětem obchodu se mohly stát také počítačové programy původně určené k použití pro vojenské účely, tedy k ochromení infrastruktury protivníka v případě konfliktu. Jejich transformace v nástroje vydírání holt představuje znamení naší doby.”

13. 1. 2020

Pamatujete, jak se nám snažili namluvit, že přímá volba prezidenta rozděluje společnost?

Tak tu máme volbu ombundsmana. Jako občané nemáme možnost vynutit si referendum o zrušení úřadu. Nemáme ani možnost zvolit svého kandidáta. Zbývá nám nanejvýš skřípění zubů (a ještě ne moc hlasité, aby se člověk nedostal do maléru).

A výsledek? Společnost je srovnatelně rozdělená jako v době prezidentské volby, vedle toho ale šíří rezignace a převládá pocit, že celá demokracie je podvod. Je to lepší? Je to kvalitnější demokracie? Žije se lépe?

Všimněte si také, že kdybychom volili přímo, vybírali bychom mezi osobnostmi. Mezi tím nejlepším, co má země k dispozici. Při parlamentní volbě se vybírá mezi druhořadými úředníčky.

To je důvod, proč nemůžu podporovat politika ani stranu, která lidem upírá možnost zapojit se do politického rozhodování. Leda krátkodobě jako menší zlo.

12. 1. 2020

Jednou z hlavních zbraní islámu je naše nevědomost. Dokonce i mnoha vlastencům nedochází, na jak hrozivého nepřítele jsme narazili. Nemluvě o těch, kdo jsou pod vlivem stále masivnější propagandy o náboženství míru apod.

Proto je tak důležité, že tu působí organizace jako Centrum pro studium politického islámu (a proto prodávám jejich knihy) a proto je nesmírně užitečná každá hodina věnovaná studiu tohoto kultu smrti. Těm pokročilejším doporučuju video Martina Konvičky. Je to zaměřené na méně známé záležitosti z dějin (a chce to už mít načtené ty opravdu základní věci).

Ohledně vývoje v posledních 50 letech doporučuji video Davida Bohbota z naší společné besedy v Jihlavě.

12. 1. 2020

Po Pirátech se mě snaží cenzurovat soudružka ředitelka Multikulturního centra Praha. Pochopitelně a logicky. Kdybychom diskutovali tváří v tvář, do pěti minut bych ji usvědčil, že je podvodnice. Ona to ví stejně dobře jako já. Co jiného jí zbývá než cenzura a udavačství?

Zajímavější je, že v diskuzi se vyskytla řada lidí (byť ne většina), kteří tento mrzký a amorální postoj podporují. Ukazuje to na obecnější princip. Dokud je zlodějů a podvodníků pár, snaží se své činy zakrývat. Pokud jich přibývá, a začnou tvořit dostatečně velkou skupinu, jsou schopni vytvořit vlastní pojetí morálky, podle kterého vlastně jednají správně. Dokážou se dokonce navzájem ujistit, že jsou mravnější a vznešenější než ostatní. Vyberou si k tomu vhodnou ideologii. Dnes v těch kruzích převažuje neomarxismus, ale mnozí zjišťují, že islám funguje ještě lépe.

Jenže ono to taky obsahuje mechanismus autodestrukce. Chcete-li vlastní morální rámec udržet, musíte přibírat další a další lidi (jinak nebudou váš postoj sdílet). Jenže ti další a další lidé taky chtějí své místo u žlabu. A žlab neroste dost rychle, a z pracujících lidí se už nedá vyrazit o moc víc peněz. Hra se blíží svému konci.

IvCRN.cz: Sociolog Hampl nemá v Učitelských novinách co mluvit, píše ředitelka neziskovky do redakce

12. 1. 2020

“Německý Siemens nabídl místo v dozorčí radě 23 leté klima aktivistce z Hamburku,” píše Tomáš Měšťan.

Kdo mě čte, tak ví, že přesně to jsem předvídal od první minuty klimatických demonstrací. Ti mladí lidé ve skutečnosti nebojují proti svým rodičům ani proti vlastní civilizaci (i když to tak může vypadat). Soutěží jeden proti druhému! Život se stává stále těžším, normální pracující chudnou a snižují se také šance vyšplhat se mezi novou aristokracii. Dnešní 20-30letí – místo, aby se vzbouřili – vedou zoufalý zápas jeden proti druhému. Kdo bude nejaktivnější, ten půjde nahoru. Všechny ostatní čeká značně temná budoucnost.

Nevědí ale jednu podstatnou věc. Aktivita a sebeponižování nestačí, pokud nepocházíte z dobré rodiny (případně nejste milenkou někoho významného).

A že to prozatím odmítla? Vsaďte se, že v tichosti dostane místo placené poradkyně a časem dojde i na vyšší mety – třeba na členství v představenstvu.

11. 1. 2020

Mnozí se Pirátům posmívají, ale já upozorňuju, že – kromě ANO – je to jediná strana, která postupuje efektivně a profesionálně (možná proto, že kromě těch blbečků, co se hádají o funkce, jsou tam méně viditelní lidé, co to opravdu řídí). Jestli se jednou dostanou k moci a prosadí nejextrémnější program západoevropských Zelených, pak to nebude vina voličů, ale vina amatérismu, nadutosti a chamtivosti jejich protihráčů.

11. 1. 2020

Včerejší otázka týdne se opět týká exekucí:

Co se týče výchovného efektu, je to jednoduché. Tisícileté dějiny ukazují, že obezřetný má být především ten, kdo půjčuje. Jestli někdo lehkovážně půjčuje někomu, o kom neví, zda půjčku vrátí, pak si zaslouží o ty peníze přijít. Není žádný důvod, proč by měla jeho hazard řešit vláda.

To ostatně ilustruje i naše současná situace. Jsou tu dokonce specializované firmy, jejichž byznys je založen na tom, že půjčují lidem, o kterých předem ví, že ty peníze nikdy nevrátí. Je to nejhorší typ šmejdů, kteří by bez masivní státní podpory už dávno zkrachovali.

Mimochodem, i tyhle situace se v dějinách opakují. Bohatí přinutí chudé, aby si půjčovali, chudí se dostávají do příliš tíživé situace. V lepším případě následuje reforma a vyvlastnění bohatých, v horším případě revoluce, pád do chaosu, a zpravidla dobytí země vnějším nepřítelem.

Ten, kdo si půjčuje, totiž zpravidla potřebuje tak naléhavě, že od něj nelze očekávat odpovědné rozhodování. Případně není dost chytrý, aby posoudil, do jakého průšvihu se řítí. To znamená, že žádné „výchovné opatření“ nezabere.

Petr Hampl: Když si někdo půjčuje a neví komu, tak si nezaslouží vrátit peníze

10. 1. 2020

Předpokládám, že když řeknu, že můj pes přišel z Aghánistánu, a ztratil doklady, takže že žádný čip mít nemusí.

10. 1. 2020

Poznáme, když přijde nová totalita? (ptá se Eva Svobodová v hezké poznámce) Proč ten budoucí čas? Dovoluji si odkázat na svůj článek “Přestaňme skrývat, že DOŠLO ke změně politického režimu.”

Je ale vůbec důležité to poznat? Má nás to zajímat? Vždyť nejde o slovíčka. A “totalita” je jen slovo.

Někdo chce žít ve světě, kde si bude moci sám vybrat co čte, a kde bude mít právo svobodně mluvit. Někdo jiný zase chce žít ve světě, kde bude četba i mluva nařizovaná. Někdo chce vychovávat děti podle svého svědomí, někdo chce, aby výchovu dětí řídily výbory všeobecného blaha, a pokud se rodiče nepodřídí, aby byly děti poslány na převýchovu. A totéž lze konstatovat o tisícovce dalších oblastí.

O to jde. Ne o to, jestli tomu budeme říkat “totalita”. Dnešní liberální demokraté by se jistě cítili skvěle za okupace. Nejspíš by nepoužívali slovo totalita. No a co.

To nejdůležitější, co jsme zdědili z předchozího režimu, je schopnost nebrat vrchnost vážně a postavit se jí na odpor (vhodným způsobem). To dělá rozdíl mezi námi a multikulturními aktivisty, kteří si prostě neumí představit, že by mohli zpochybnit “moudro” seslané z vyšších pater společenské struktury. Nejenže to nezpochybňují. Nejen, že nejsou schopni svobodně myslet. Oni si to ani neumí představit!

10. 1. 2020

Problém s Helenou Válkovou není ten, co dělala nebo nedělala před 40 lety. Hlavní problém spočívá v tom, že to je progresivistka odhodlaná zničit veškeré občanské svobody a lidská práva, aby mohla prosadit státně-korporátní agendu rozdrcení malých lidí a jejich dosavadního způsobu života.

Anna Šabatová se dokázala stát nejobávanější a nejnenávidější veřejnou postavou od Vasila Biľaka (i když ho možná překonává) a podle dosavadních kroků paní Válkové můžeme očekávat, že na Šabatovou přesně naváže. Úřad ombundsmana nadále zůstane hrozbou pro životy, svobody a majetky všech lidí.

Je-li cílem podpora rychlejší islamizace, předání země sudetským Němcům a vyhnaným šlechticům, to doplněno o extrémní klimatickou agendu a detailní dohled nad každou rodinou, zda snad synkovi neříkají kluk, potom je Helena Válková ta správná volba.

9. 1. 2020

V zastoupení politbyra Sdružení bílých heterosexuálních mužů a jejich obdivovatelek potvrzuji, že Den rebelů 20. ledna v Praze opravdu proběhne. A bude to větší, než to původně mělo být. Rezervujte si čas.

Místo oznámíme až ten den ráno. Pokud nesledujete můj Facebook či Twitter, můžete nechat e-mail, kam tu informaci poslat. Doufám, že budou připraveny i nemocnice. Po oznámení toho místa můžeme čekat vlnu infarktů v Pražské kavárně. Větší než po zvolení Miloše Zemana prezidentem.

Nahým demonstrantkám můžeme poskytnout pohodlnou šatnu. Kdo ví, třeba Piráti předvedu to jediné, v čem jsou dobří.

A teď vážně. Někteří přátelé mi radili, abych stáhnul z pozvánky konfederační vlajku nebo z ní odstranil některá jména. Ani náhodou! Tady proti sobě nemáme rozumné partnery, s nimiž bychom se mohli dohodnout. Narážíme na profesionální zakazovače, z nichž většina nemá vlastní životy, koníčky, myšlenky a ideály. Žijí jen tím, koho udat, co komu zakázat, co překazit. Opájejí se vlastní mocí, navzájem se hlídají (aby snad někdo neprojevil záblesk zdravého rozumu), a taky je to pro ně slušné živobytí. Jakmile v něčem ustoupíme, okamžitě začnou zakazovat něco dalšího.

Je důležité tyhle konflikty vybojovávat, abychom udrželi prostor pro základní svobodu projevu. Nejen pro nás, ale pro všechny, kdo chtějí svobodně mluvit, přemýšlet a diskutovat. Za ně všechny v tomhl konkrétním případě bojujeme.

9. 1. 2020

Vyjadřuji obrovské zklamání nad tím, že poté, co byl Adolfo Martines z Iowy odsouzen k 16 letům vězení za to, že v opilosti cestou z baru spálil duhovou vlajku, nenašla se ani jediná významnější divnosexuálská osobnost či organizace, která by proti tomu protestovala či s ním vyjádřila solidaritu.

Všichni jsme věděli, že tomu hnutí nejde o žádná práva, svobodu ani respekt, ale o docela obyčejné nastolení fašistického režimu. Nepřekvapuje, že ten rozsudek obhahují morální trosky typu Cempera (server Manipulátoři), ale že se nenašel vůbec nikdo… to o mnohém svědčí. Mimo jiné o strachu, který mezi aktivisty panuje. Nebudeš dost radikální, staneš se příštím terčem útoku.

9. 1. 2020

Kdyby Američani dokázali najít ve vesmíru Vetřelce, tak ho přivezou na Zemi. Budou doufat, že napadne Rusko. Až když jim zaútočí na New York, začnou přemýšlet, jestli ho taky umí zastavit.

8. 1. 2020

Někteří mě asi podezírají, že si Piráty platím. Ale opravdu ne. Podpora Hampla je asi jediná činnost, kterou neziskovkáři dělají zadarmo. Bilance za necelých 48 hodin od zákazu je následující:

  • prodeje na mém e-shopu narostly na úroveň z poloviny prosince,
  • čtyři nové nabídky na besedu, včetně jednoho z nejprestižnějších pivovarů v zemi,
  • a to nejlepší nakonec. Ozvala se mi jedna politicko-právnická celebrita, kterou jsem se neodvážil oslovit (že akce není dost na úrovni). Ozvala se sama a ráda nás přijde podpořit.

Logicky se nabízí otázka, proč to Piráti vlastně dělají. Úplné ignorování by pro nás bylo horší.

Myslím, že k odpovědi ukazuje horlivost, s jakou se všichni chlubí, že právě oni se na tom zákazu podíleli. Oni se potřebují zviditelnit! Mediální prostor totiž ovládl řeporyjský vepř, a stát se neviditelným je příliš riskantní.

V sázce je totiž hodně. Třeba místo šéfa poradců primátora. Je to pozice skvělá tím, že nemusíte rozumět absolutně ničemu (od toho jsou jednotliví poradci) a přitom máte nejvíc peněz. A žádnou odpovědnost. Musíte mít samozřejmě správný názor na tibetsko-čínské vztahy a být vidět. To se podařilo.

Nebo členství v dozorčí radě státního podniku. Tři měsíce se intenzivně připravujete na schůzi, pak dvě hodiny statečně jíte chlebíčky, týden odpočíváte a znovu s vrhnete do přípravy. A uživí vás to.

Zkrátka, být pirátský aktivista není snadné. Ještě, že takové schopné, pracovité a poctivé mladé lidi máme.

7. 1. 2020

Druhou pohádku o Mikulášovi si rozhodně nenechte ujít.

7. 1. 2020

Dnes byla uvedena do provozu internetová stránka obsahující přehled všech besed, koncertů, setkání a dalších akcí, u kterých je riziko, že je budou média hlavního proudu cíleně ignorovat. Zkrátka “akce, o kterých jste se neměli dozvědět.”

www.svoboda-projevu.cz

7. 1. 2020

V měsíčníku My začal vycházet pravidelný Sloupek buranského sociologa.

7. 1. 2020

“Protesty proti Babišovi mají smysl!”

Opravdu, Mikuláš má reklamu, a možná dostane flek v cizině.

On snad od toho někdo čekal ještě něco jiného?

6. 1. 2020

Ozvali se mi z hospody Na Slamníku, kde měl 20. ledna proběhnout Den rebelů. Měli tam vystoupit mimo jiné Lenka Procházková, Alice Tomková, Petr Bystroň, moje maličkost, Jirka Hejlek, Ladislav Jakl, Martin Konvička, Walter Kraft, Igor Němec a další zábavní lidé.

Hostinec je zaplaven nenávistnými zprávami a komentáři a vyhrůžkami. Chápu, že nemůžu po jeho majiteli chtít, aby rizika a náklady podstupoval on. Akce se tedy uskuteční v jiném prostoru, který zveřejníme až krátce před jejím konáním.

6. 1. 2020

Biopaliva – špatně. Tzv. obnovitelné zdroje energie – špatně. Vegetariánství – špatně. A teď se potvrzuje, že přírodu ničí i bezhlavé sázení stromů. “Zalesňování otevřených travnatých ekosystémů může mít dalekosáhlé negativní důsledky, na ekosystémové služby i biodiverzitu,” uvádějí ve svých studiích biologové z různých pracovišť.

Je to až neuvěřitelné, ale úplně všechno (!), co prosazují ekologické skupiny, poškozuje životní prostředí. Nezlepšuje, není ani neutrální, ale poškozuje. Nejde jen o to, že ty návrhy jsou ekonomicky nerealistické. Ony jsou od základu špatné.

Je z toho taky vidět, jak ubožácká a zbabělá je současná generace politiků. Téměř nikdo z nich nemá odvahu odkázat nátlakové skupiny do patřičných mezí. Místo toho zkouší ústupovou strategii typu “já s vámi vlastně souhlasím, taky bych chtěl tu bezuhlíkovou ekonomiku, ale…” Ve skutečnosti by přírodě nejvíc prospělo, kdyby někdo ty všechny šílené aktivisty zavřel, a hned tak je nepustil.

Ekolisty: Stromy mají v přírodě své místo. Ale ne všude.

5. 1. 2020

Z dnešního komentáře:
A pak tu máme kauzu Diag Human. Firma neinvestovala téměř nic, a dostane od státu (tedy od nás všech) odškodnění „za zmařenou investici“ skoro 15 miliard korun. Je to částka tak obrovská, že si ji většina z nás neumí vůbec představit. 15 miliard, to znamená, že můžete přijít do města velikosti Jindřichova Hradce a koupit všechny domky a byty ve městě. Zkrátka, něco, co se vymyká představám smrtelníka.

…Řekněme, že dědictví po Janu Kalvodovi bude činit dvě miliardy korun. V tom případě (při standardně fungujících ekonomických zákonitostech) zbohatne další generace Kalvodů o šest miliard. Bez vynaložení jakéhokoliv úsilí. Velké peníze vytvářejí ještě větší peníze samy od sebe. Tady už nejde jen o nespravedlnost, ale o podemílání samotné instituce soukromého vlastnictví.

Petr Hampl: Kalvodovo podemílání

5. 1. 2020

Je dobré používat mozek a nepropadat hysterii v žádném případě. Nejen v kontaktu se sluníčkářskou propagandou. Zdá se, že jako jeden z mála to umí Martin Gust (viz níže).

Takže pár základních poznámek k událostem v Iráku a okolí.

1) Americká zahraniční politika opravdu je dementní až zločinná. To ale neznamená, že každý, kdo je protiamerický, je automaticky dobrý člověk. Nebo dokonce, že je “ušlechtilý a statečný”, jak čtu na některých profilech. V Íránu dnes vládne odporný režim islámského extrémismu, který se netají cílem dobýt svět. Sulejmani, “meč džihádu”, vedl jeho ozbrojené složky, organizoval zabíjení nevěřících na celém světě a patřil k nejnebezpečnějším grázlům pod sluncem. Že občas bojoval proti konkurenčním džihádistům, to je v těch kruzích normální, a žádná polehčující okolnost.

2) Nedošlo k žádnému “sarajevskému atentátu”. Nepřátelství mezi Iránem a Saudsko-americko-izraelskou koalicí trvá už dlouho. V poslední přibývalo vojenských útoků. Sulejmani a jeho lidé nejspíš předpokládali, že Trump si před volbami nechá líbit všechno.

3) Další vývoj je téměř jistý pro každého, kdo sleduje zprávy delší dobu. Irán vydá několik ostrých prohlášení, možná provede pár zcela formálních útoků, a potom dá na několik let pokoj. Dělají to tak pokaždé, když narazí na sílu. Jejich reakce nikdy není reagovat na sílu ještě větší silou. A naopak, čím víc jim ustupujete a čím víc “drobností” typu útoku na tanker nebo zapálení vyslanectví tolerujete, tím jsou agresivnější.

4) Kdyby dokázali udělat víc škody, víc atentátů, zabít víc lidí atd., tak to by udělali. K tomu nikdo nemusel zabíjet Sulejmaniho. Jenže vládcové Iránu jsou natolik racionální, že nechtějí otevřenou válku s USA. Po posledních událostech ji nechtějí dvojnásobně. Minimálně do doby, než dokončí vývoj vlastní jaderné zbraně.

5) Trump má našlápnuto ke snadnému volebnímu vítězství. Jeho voliči ale rozhodně nechtějí další konflikt. Irán je pro něj tedy komplikace a riziko. Udělá všechno pro to, aby se vše co nejrychleji uklidnilo.

To nejhorší samozřejmě je, že Amerika je de facto vlastněna Saudskou Arábií. Ne přes investice, ale přes to, že příliš mnoho mocných lidí (včetně lidí v armádě a tajných službách) je navázáno na džihádistické organizace. Je lhostejné, kdo bere peníze, kdo je vydírán a kde má ten vztah ještě jinou povahu.

A teď se můžeme vrátit k opravdovým problémům. Třeba k tomu, že Německo kolabuje, a my jsme zoufale nepřipraveni. Nemáme dokonce ani střeženou hranici a místo budování obrany kupujeme hromady amerického šrotu.

4. 1. 2020

Upozorňuji na starší video, které úplně uniklo pozornosti. Spolu s Frantou Mitterwaldem (předseda SPD Teplice) se zabýváme fungováním současného politického a ekonomického systému.

Ukazujeme, že politické strany věnují stále méně energie vzájemnému soupeření a stále více energie společnému boji proti vnější konkurenci (proti novým stranám, myšlenkám a osobnostem).

Zabýváme se také tím, že “ekonomické svobody”, které měly podle ekonomů přinést blahobyt, ve skutečnosti přinesly jen destrukci a zbídačení – volný pohyb pracovních sil, volný pohyb kapitálu, volný pohyb zboží. Všechno to zpočátku vypadalo úžasně, ale důsledky pro dolních 90% jsou jednoznačně negativní.

4. 1. 2020

V odpovědi na včerejší otázku týdne tvrdím, že další vývoj EU ukáže, kdo měl pravdu ohledne spikleneckých teorií.

První možnost. Někteří věří, že je to součástí plánu nějaké skryté skupiny mocných. Je-li tomu tak, potom ty děsivé plány nejspíš realizovány nebudou. Mocní se spokojí s tím, že postraší obyvatelstvo, zvýší daně, získají pro sebe další výhody, zničí další část občanských svobod, a tím to skončí. Elektrárny nakonec odstaveny nebudou, boháči budou nadále jíst bifteky, a budou se nadále prohánět ve svých luxusních automobilech.

Druhá možnost. Pár lidí skutečně pomohlo rozběhnout proces destrukce společnosti – nejspíš proto, že mysleli pouze na krátkodobý výdělek a nevěděli, jakého džina vypouštějí z lahve. Nebo to věděli, a byli příliš sobečtí. Nebo měli jinou motivaci. V každém případě jsme ale v bodě, kdy se vývoj vymknul jakékoliv kontrole. Kohokoliv.

V takovém případě nejen, že zatím schválený program bude realizován, ale bude ještě zostřen. Tomu zatím nasvědčuje dění posledních dnů. Demonstrace totiž pokračují – aktivisté tlačí na ještě iracionálnější politiku, ještě více zákazů, ještě rychlejší destrukci.

Otázka týdne: Chtějí vládcové EU opravdu zničit evropskou ekonomiku?

4. 1. 2020

Tak na tohle se těším.

3. 1, 2020

Ono to nemusí proběhnout přesně takhle, ale zní to velmi logicky. Na rozdíl od vyprávěnek o iluminátech, chazarech, klanu rotschieldů a já nevím ještě o kom, vypadá Erdoganův plán na dobytí Evropy jasně a logicky.

Na druhu stranu, nezamýšlené důsledky téměř vždy převažují nad zamýšlenými, a to platí i pro Ergodana.

Rozhodně je to ale tak, že každá minuta, kdy ještě nemáme oplocené hranice a necvičíme domobranu, může být osudná.

Martin Konvička: Pořiďme si Pumu. Nebo se učme rusky.

Timmermansův plán šlape v zemích svazového severozápadu jako hodinky.

Německý Silvestr se tradičně nesl ve znamení ochmatávaných domorodek, novinkou bylo pár přizabitých policistů. Kdo by to ale řešil. Mladá generace je nadšená, protože Říše slavně vstoupila do Klimatické dekády. Začaly se zavírat elektrárny (pro začátek jaderné, klimaticky neškodné, ale hledejte v šílenství logiku), plánuje se vytlačení automobilů z měst a takové zdanění prakticky všeho, že země upadne do bídy. Metafyzickým nepřítelem je oxid uhličitý (který v atmosféře vždy byl a bude – lze proti němu tudíž bojovat do nekonečna), konkrétním škůdcem pak ekosvině – to jest Němci starších generací. Čeká je osud německých Židů minulého století, to ale předbíhám, pár let je ještě vydechovat CO2 nechají. Pokračování zde.

2. 1. 2020

Skvělá poznámka česko-izraelského bezpečnostního experta Davida Bohbota. Ministerstvo vnitra i magistrát prokazatelně vědí, že se na našem území pohybují vycvičení teroristé, přesto věnují zabezpečení silvestrovské noci jen minimální pozornost. Pochopitelně! Kdyby měl někdo z džihádistů špatnou náladu a zabil tam pár desítek lidí, každý z politiků by pronesl povinný projev o semykání, a nic horšího by se nestalo. Nikdo by nepřišel o práci, nikdo by nepřišel o prémie. Krev by oschla a pozornost by byla přenesena na důležitější věci – poslední výšplecht Gréty nebo Čapí hnízdo.

Je to i svědectví o naprosto děsivě amatérské úrovni vedení bezpečnostních složek – jako ti lidé opravdu nezvládli nic jiného než šikanovat pisatele na facebooku.

A ještě něčeho si všimněte. Jak nervózně reagují Fedor Gál a další neomarxisté. Přitom David Bohbot vůbec nezmínil ani migraci ani islám. Obávám se, že se stále jasněji ukazuje, že zločincům typu Gála nejde o situaci konkrétních migrantů ani o nikoho jiného. Chce, aby bychom byli bezbranní, žili ve strachu a neodvážili se ani ceknout. Dřív nebudou spokojení.

David Bohbot: Jako občan ČR a otec dětí cítím povinnost VAROVAT A KRITIZOVAT bezpečnostní opatření novoročních oslav na Václavském náměstí, kterých jsme se zúčastnili. Žádám policii a MV o okamžitou změnu přístupu. Není možné se chovat, jako by naše životy neměly žádnou cenu.

Jak to tam vypadalo? Ze všech stran otevřený prostor pro pěší i pro vozidla, kdokoliv mohl přijít kamkoliv, provést tam cokoliv a pak volně odejít. Policisté nedostatečně procházeli mezi lidmi, stáli na zcela nevhodných místech, sledovali ohňostroj a bylo jich málo.

Neútočím na policii, nedostatečný rozpočet, výcvik a málo lidí není jejich chybou. Policisté za to nemohou.

Vím, že nejsme v Izraeli, ale to přece není důvod nebýt připravený! Opravdu musíme čekat, až most spadne, než ho začneme opravovat? Nelze přece otevřít všechny dveře, zavřít se v koupelně a doufat, že nás nikdo nepřijde vykrást.

Pokud bych se neozval a nevaroval před nebezpečím, pak část viny za cokoliv zlého, co se stane, padá i na mou hlavu.

2. 1. 2020

Doufám, že letos konečně přestane být s mým jménem spojen přívlastek “pravicový”.

Když je člověku 20 nebo 25, snadno věří, že neregulované trhy mohou vyřešit všechno. Stejně jako jsou jiní nadšení z che guevarovské revoluce. Ale když nabereme životní zkušenost, víc toho přečteme a víc odpřemýšlíme, vidíme, že svět je složitější. Při vší úctě a obdivu k Margareth Thatcherové, její ekonomický model (korporátní kapitalismus) se z dlouhodobého hlediska ukazuje ještě ničivější než centralizované plánované hospodářství. Hesla jako “kapitalismus je smrt” nebo “socialismus nefunguje” jsou dobrá na předvolební plakáty, ale o skutečném světě neříkají vůbec nic. Ve skutečnosti je mnoho variant kapitalismu a mnoho variant socialismu. V pár věcech mají socialisté pravdu a ve spoustě věcí nemá rozumné řešení ani jedna strana.

Ale co z přehnaných sympatií k pravicovému pohledu vyléčí nejspolehlivěji, jsou diskuze s jeho skalnímu zastánci. Vidíte kombinaci mravně nepřijatelných postojů s tupým opakováním sloganů. Nic víc. Zcela jistě se pod tímhle statusem vyrojí, nebudu na ně reagovat, ale čtěte je pečlivě. Je to zajímavé.

Co je naopak podstatné. Udržet si vědomí toho, že každý státní zásah je spojen s riziky a nezamýšlenými důsledky. Je to něco, k čemu by se mělo přistupovat s bázní a maximální zdrženlivostí.

2. 1. 2020

Džihádista, který před lety zavraždil Leeho Rigby, byl britskou justicí pověřen, aby ve věznici poskytoval vedení dalším muslimům. Ve sféře jeho vlivu byl i nedávný vrah z Londýnského mostu.

Jihad Watch: UK: Jihad murderer of Lee Rigby works as “deradicalization mentor” at prison London Bridge jihadi was freed from

1. 1. 2020

Víte, co pořádají v lednu vlastenecké skupiny? Neuteče vám něco zajímavého přímo z vašeho regionu?

Zajímavé akce – koncerty, přednášky, setkání a další

1. 1. 2020

Z novoročního rozhovoru.

Martin Konvička z pozice experta, který napsal o globálním oteplování víc než kdokoliv jiný v českém prostředí:
Ani jeden z těch návrhů, o kterých se tvrdí, že pomůže klimatu a pomůže přírodě, ani jeden z nich nepomůže vůbec ničemu. Naopak je pravděpodobné, že situaci ještě mnohem mnohem zhorší. Komu se to zdá přitažené za vlasy, tomu připomenu, že zhruba před 15 lety jsme tu měli podobnou vlnu klimatického šílenství, i když nebyla tak psychopatická, a výsledkem toho jsou obrovské lány řepky, umírající lesy, vymrskávání tropických lesů, krajiny zhyzděná vrtulníky, miliony mrtvých ptáků…

Petr Hampl:
Pořád platí, že největší riziko spočívá v tom, že budeme podporovat dosavadní politiku a budeme doufat, že problémy s islámem, imigrací, ale i ekonomickými změnami a změnami ve školství, že ty problémy nějak vymizí samy.
Počítejme s tím, že v roce 2020 bude přibývat sluníčkářské hysterie, bude přibývat fyzických útoků, a že policie se bude zdráhat je vyšetřovat.

1. 1. 2020

Čím je zajímavé poselství ruského prezidenta pro obyvatele českých zemí?

Třeba připomenutím, že osobní úspěch každého z nás je závislý na tom, že bude úspěšná naše země a náš národ. Jestli bude Česká republika nezávislá, hrdá, bezpečná a svobodná země, bude se žít lépe každé rodině. Když se tedy na chvíli vzdáváme svých osobních cílů kvůli cílům vlasteneckým, stejně to děláme pro sebe.

Ti, kdo mají pocit, že svou zemi mohou rozprodat, vyrabovat nebo se podílet na jejím zotročení v dresech korporací, nadnárodních neziskovek nebo třeba EU a kdo doufají, že jim to přinese lepší život v globálním světě, ti budou nakonec odkopnuti. Zaslouženě. Ale je kriticky důležité, aby nepřevládli. I to bude jedno z klíčových témat letošního roku.

1. 1. 2019

Tohle by měl číst každý z těch naivků, co říkají “znám pár muslimů, a jsou to moc milí lidé.”. Že je k vám milý, to ještě neznamená, že vás pokládá za lidskou bytost.

Gatestone: Fatální iluze: Evropské deradikalizační programy

1. 1. 2019

Zásadní článek. Zatímco česká pravice mechanicky opakuje dávno vyčpělé thatcheristické fráze, Donald Trump akceptuje některé prvky starého socialismu a mění Republikány v dělnickou stranu. A ono to funguje!

Breitbart: Trump’s Working Class Agenda Remaking GOP in Economic Nationalist Mold