Glosy za únor 2020

29. 2. 2020

Pokud se Evropa nezhroutí už v nejbližších měsících, čeká ji – mimo jiné – boj o samozásobitelství.

Již schválená opatření znamenají, že maso se během několika let stane nedostupným pro většinu obyvatel. A je jisté, že budou následovat další potraviny (kněžstvo uhlíkové stopy přece musí vykazovat činnost, tudíž zakazovat další a daší položky. Víte, jak obrovskou uhlíkovou stopu vytváří třeba taková houska?). Již dnes jsou patrné známky toho, že nižší sociální vrstvy postupně přecházejí k sítím vzájemné podpory, výměny služeb a samozásobitelství. A je extrémně nepravděpodobné, že by tomu lepšolidé nečinně přihlíželi.

Můžeme tedy očekávat obraz venkova, kterým projíždí inspektoři a hledají tajně pěstované králíky. Možná na ta místa nastoupí dnešní “ochránci zvířat”, kteří už dnes občas napadají drobné chovatele (to mám přímo od těch chovatelů). Na jedné straně stále tvrdší represe a stále více sledování, na druhé straně (doufejme) solidarita těch, kdo chtějí přežít. A mezitím islámské komunity, které se nikdo neodváží kontrolovat. Ostatně, jak si všimnul Martin Konvička, jejich oblíbené skopové bylo z restrikcí vyňato.

29. 2. 2020

Američané se dohodli s Talibanem a odcházejí z Afghánistánu. Kde je Šídlo a další propagandisté, kteří podporovali, aby tam úplně zbytečně umírali čeští vojáci?

29. 2. 2020

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg formálně potvrdil, že se jedná o teroristickou organizaci pohrdající mezinárodním právem. Jeho vyjádření o Sýrii nelze interpretovat žádným jiným způsobem.

28. 2. 2020

Minimálně některé učebnice vojenské strategie kladou útok proudem migrantů na stejnou úroveň jako útok letectvem nebo tankovými divizemi. Zdůrazňují ovšem, že migranti se v moderních válkách využívají častěji.

Erdogan fakticky oznámil útok na Evropskou unii. Doufejme, že to nemyslí úplně vážně. Že jenom chce vyšší výpalné nebo horlivější podporu ve válce proti Rusku.

Pozorně se ale dívejte, jak budou reagovat.
a) USA, náš “ochránce”, který si svou ochranu nechává platit desítkami miliard a který nás přinutil zničit vlastní obranyschopnost. Vsadím se, že neudělá naprosto vůbec nic. Maximálně toho využije k dalším kšeftům s Erdoganem.

b) vedení Evropské unie. Bude se tvářit, že nic nevidí. Jestli se k něčemu rozhoupe, tak k represím proti těm, kdo o tom budou chtít mluvit.

Veškerá naše bezpečnost je založena na předpokladu, že Erdogan tentokrát ještě nedostane chuť nás zaplavit.

28. 2. 2020

Občas mi tu někteří píšou, že když nejsem ochoten opakovat základní dogmata liberální ekonomie, a když se zajímám, jak svět funguje doopravdy, tak nemám právo se k ekonomickým otázkám vyjadřovat.

Ale já si nedám pokoj. Třeba v dnešní otázce týdne:

“Kromě toho ještě existují úplně jiné organizace. Ty potřebují neustálý meziroční nárůst zisku. Růst zisku a manažerské bonusy jsou jediné, na čem záleží. Takové organizace jsou připraveny vysávat zaměstnance bez omezení, zničit vztahy se zákazníky a šidit kvalitu výrobku. Protože jediné, na čem záleží, je výkaz zisku za momentální období.

Pokud takové organizace převládnou, vzniká nejhorší ekonomický systém v dějinách, ať už mu budeme říkat jakkoliv. Rozhodně to není nutná vlastnost podnikání. Je to patologie. Pokud jsou daňová a další pravidla nastavena tak, že zvyšovači zisků převládnou, působí to horší škody než rozpočtové deficity a přehnané sociální výdaje.”

Otázka týdne: Je smyslem kapitalismu neustálé navyšování zisku?

27. 2. 2020

V podcastu na Sputniku se ještě vracím k diskuzi o tom, jak přemýšlet o světě kolem nás a o současné politice. Připomínám mimo jiné, že:

Můžeme si všimnout, že Západ byl nejstabilnější v těch obdobích, kdy neměl žádnou dominantní mocnost, kdy existovala rovnováha sil. Když tu bývalo řekněme pět podobně silných subjektů, tito se hlídali vzájemně, aby nikdo ze zbývajících nezesílil příliš. Pokud rovnováha byla narušena, většinou to vedlo k tomu, že se celý systém zhroutil. Na začátku naší civilizace to bylo vidět na řeckých státech. Příliš silné a mocné Athény vedly ke kolapsu civilizace. Když Habsburkové mnohem později ovládli půlku Evropy, byl to také začátek těžkých problémů. Dnes je příliš silné Německo či USA. Z dějin vyplývá, že je lepší mít více center moci, která se vzájemně hlídají.

Sputnik: Petr Hampl o myšlení, racionalismu a dějinách

27. 2. 2020

Z dnešní poznámky k epidemiím:

Je ale něco, o čem se nemluví. A sice, že velké úřady vydaly stovky milionů korun za přípravu havarijních plánů pro nenadálé situace. Jenom samotná Česká správa sociálního zabezpečení zaplatila americké konzultační firmě 20 milionů korun, aby ty plány byly opravdu kvalitní. A to byla jen menší část rozpočtu.

…Samozřejmě, nikdo nemohl předvídat koronavirus. Ale odhadnout, že se nějaký agresivní bacil objevit může, na to člověk nemusí být expert. Svět je totálně propojený, lidé jezdí všude, v různých částech světa se objevují nové nemoci. Je velmi snadno představitelné, že by nějaká z nich mohla být využita jako biologická zbraň. Zaplatili jsme tedy stovky milionů za přípravu na takovou krizovou situaci. A dostali jsme – absolutní nic!

… Podle výkazů byly plány skvělé, ve skutečnosti neexistují. Podle výkazů a statistik ekonomika roste, a přitom lidé zjišťují, že chudnou. Podle výkazů je migrace zvládnuta, ve skutečnosti non-go zóny přibývají jako houby po dešti. Ale když to vypadá dobře na powerpointovém slidu, je všechno v pořádku.

Petr Hampl: O havarijním plánování

26. 2. 2020

Na mé webové stránce je k přečtení celý text rozhovoru, který vyšel v Učitelských novinách. Můžete se tedy sami přesvědčit, proč neziskovkáři tak vyšilují, že se dokonce snaží dosáhnout zavření Učitelských novin (jejich akce pokračují, k tomu se vrátím později).

Jestli to přečtete celé, všimnete si, že tam není absolutně nic, co by se nepsalo běžně na Echo24, a poměrně často v Reflexu. Zdá se tedy, že nejde ani tak o Hampla, ale o koncepci školství. Podle Eduinu a podobných sorosovských neziskovek má být učitel primitiv, který nemá o světě žádné jiné informace než pár jednoduchých pouček z politického školení. A ani těm poučkám nejspíš nemá rozumět, má je pouze opakovat. Jaké děti pak mohou z takových škol vycházet? Takové, které budou věřit všemu, co vymyslí v PR agentuře. Které nikdy nebudou hájit vlastní zájmy. To je ta nová orientace na “kompetence”!

Rozhovor pro Učitelské noviny

26. 2. 2020

I bílí heterosexuální mužové a jejich obdivovatelky už mají svou webovou stránku.

www.normalman.cz

26. 2. 2020

Za tohle jsem vděčný. Je opravdu nejvyšší čas, aby Židé začali jasně vystupovat proti svým multikulturním funkcionářům.

David Bohbot: Jsem unaven Židy, kteří jednají proti židovskému národu a zájmům Izraele. Tenhle starý levičák je spíš islamista než Žid. Stydím se za takové Židy jako je Soros a tenhle starý nadutec. Celým srdcem věřím, že Donald Trump vyhraje a že tenhle člověk nebude mít šanci zničit to dobré, co Trump udělal nejen pro Izrael. Trump se mi zdál neseriózní, když začínal, ale nakonec ukázal, že je silný, má jasné názory a nebojí se. Takové vůdce potřebujeme v ČR.

MiddleEastMonitor.com: US’ Sanders may return Israel embassy back to Tel Aviv

26. 6. 2020

“Levicová kritika konzumní společnost je pomstou za to, že se dělníci odmítli zapojit to marxistické revoluce,” píše Jan Keller. Dodávám k tomu, že značná část konzervativní kritiky konzumní společnosti je pomstou za to, že lidé odmítli moralistní utopii.

To vede k otázce, kde je hranice mezi zdravým a degenerovaným konzervatismem.

Zdravý konzervatismus dokáže pochopit otázky současné společnosti a poctivě na ně hledá odpověď. Při tom hledání vychází ze zkušeností, které naše společnost udělala. Podstatná část těch zkušeností je koncentrována v jazyce, morálce, náboženství, zvyklostech i v mnoha věcech, které nedokážeme přesně definovat. A snaží se poučit ze zkušeností pozitivních i negativních.

Degenerovaný konzervatismus vytvoří utopický model, umístí jej do minulosti, a snaží se lidi uzpůsobit tomu modelu. Jsou vlastně jen materiálem, stejně jako v každé jiné utopii..

25. 2. 2020

Seznamte se. Tenhle pán se jmenuje Martin Rozumek a usiluje o to, aby v českých dětských domovech byli s dětmi i dospělí džihádisté. Dokonce kvůli tomu žaluje český stát (za peníze daňových poplatníků).

25. 2. 2020

Společnost věčného mládí, nejnovější kniha Jana Kellera, je zatím nejlepší, jakou napsal. Když se prokousáme spoustou složité sociologické teorie, je to kniha o zklamání bývalého stoupence radikální levice.

To, co na konci 60. let vypadalo jako “osvobození”, z toho vyrostla jen drsnější forma podřízení jedince korporátním pravidlům a bezohlednější manipulace mediální propagandou. “Osvobození” od rodinných vztahů znamená, že jedinec je plně vlastněn korporací, které dává všechnu svou energii, a která ho může kdykoliv odkopnout. “Osvobození” od tradičního pohledu znamená, že jeho mysl ovládají reklamní agentury. “Osvobození” od trhu přineslo jen závislost na dotacích. Takhle si to ti hippies opravdu nepředstavovali.

Shodou okolností ta kniha vychází ve stejnou dobu, kdy někteří bývalí “pravičáci” zjišťují, že tržní reformy nepřinesly svobodu, nýbrž tu nejhorší formu korporátního socialismu. Kdyby to paní Thatcherová tušila..

25. 2. 2020

Petr Robejšek:

Nechci ani pomyslet na to, jak by se při rozpočtových jednáních chovala česká vláda za premiéra Sobotky. A jen pro naprosto úchylné milovníky hororu je vyhražena představa, že by nás v Bruselu zastupovala vláda složená z dnešních opozičních stran.

Petr Robejšek: Ani tahle babylonská věž nebude dostavena

24. 2. 2020

Konečně!!!!!
Pro mě osobně je Jarda Foldyna v tuto chvíli nejperspektivnější a nejdůvěryhodnější postavou v české politice. Doufám, že si to nepokazí, a že má dobře promyšleno, co dál.

Právo: Foldyna odchází z ČSSD

24. 2. 2020

Stačila by náboženská obroda k porážce islámu? V odpovědi na otázku týdne jsem skeptický. A připomínám také:

Jediný civilizační okruh, kde si s islámem dokázali poradit, je pravoslavný (resp. to, co z něj zbylo po zániku Byzance). Ruští carové dokázali dobýt muslimské oblasti a přimět obyvatelstvo, aby opustilo islám a konvertovalo k pravoslaví, případně jim vnutit jinou formu islámu. Formu nikoliv dobyvatelskou, ale podřízenou pravoslavnému Rusku. A je samozřejmě otázka, do jaké míry pravoslavné civilizaci tato schopnost zůstala.

První zprávy: Podléháme islámu, protože ztrácíme naši vlastní víru?

23. 2. 2020

Franta Kubásek opět perlí. Tentokrát o počasí. Jak si pochvaluje, bude jasno. Zejména v tom, kdo je evropský nadčlověk a kdo jenom podřadná bytost.

23. 2. 2020

Českým internetem běží zpráva o tom, že ve Velké Británii byla údajně zakázána šaríja. Ale obávám se, že opak je pravdou.

Konkrétní rozsudek se týká jakési Nasreen Akhter, která se vdala muslimským obřadem, po 18 letech přestala manžela bavit a byla rozvedena po islámsku. Manžel ji zapudil a nechal bez prostředků (pamatujete na sluníčkářské řeči o tom, že v islámu je o ženu dobře postaráno?). Nasreen Akhter se tedy obrátila na britské soudnictví a to dospělo k následujícímu závěru: nic se nestalo, případ neexistuje, vůbec jste nebyli manželé, nic jsme neviděli, běž si k šariátskému soudu.

Což není problém, protože šaria soudů funguje ve Velké Británii více než 50.

Někteří naivkové doufají, že teď přestanou úřady ve Velké Británii respektovat islámská manželství, zastaví vyplácení některých sociálních dávek a podobně. Źádné náznaky, že by se k něčemu takovému mělo dojít, se ale neobjevily.

22. 2. 2020

Na sobotní večer drama pro silné nervy.

22. 2. 2020

Nevím, co se v Americe děje, ale mám z toho velice dobrý pocit. Otevřený útok Georga Sorose na Marka Zuckenberga je riskantní manévr. Zvláště, když byl proveden takovým způsobem, že Zuckenbergovi nezůstala žádná cesta, jak se vyhnout konfliktu. A když je jasné, že Zuckenbergův odchody z Facebook Corporation by ohrozil i několik vrstev managementu. Takto riskantní manévry okázale prováděné před zraky médií jsou extrémně neobvyklé. Začíná být Soros senilní? Bojí se nějaké nadcházející události tak, že se rozhodl riskovat? Jde o něco úplně jiného?

V každém případě je to lepší než setrvalé pokračování aliance Google – Facebook – Microsoft – Apple pod patronací Open Society.

22. 2. 2020

Během pár dnů na jesenicku jsem stihnul besedu v Jeseníku, sezení se zakladateli strany Zelených, několik setkání s přáteli, návštěvu u moc příjemného a zajímavého pravoslavného duchovního, nějaké panáky s příslušníky ozbrojených složek, a došlo i na turistiku. A teď hurá do standardního spisovatelského života.

18. 2. 2020

V rozhovoru s Vladimírem Kapalem na Svobodném radiu se ještě vracím ke kauze “vyhození prodavačky”. Snažím se ukázat, že při podrobném pohledu je zřejmé, že nešlo o rasismus či romskou otázku, ale o to, že obyčejná prodavačka se opovážila drze odseknout aristokratovi – vysokému manažeru Člověka v tísni. Nevracíme se tím ani tak do 50. let jako spíš do dob před průmyslovou revolucí, kdy společnost byla strikně rozdělena a urážka příslušníka vyšší třídy byla neodpustitelným prohřeškem.

18. 2. 2020

Na rozhovorech Martina Konvičky je špatné hlavně to, že jich dává málo. Protože málokdo jiný je tak jasný, jednoznačný a srozumitelný. Třeba tohle:

VŠE, co prosazují soudobí alarmisté, je pravým opakem toho, co potřebujeme. Shora organizované kampaně, celoevropské „plány“ a celosvětové závazky, omezování chovu zvířat, likvidace spolehlivých energetických zdrojů ve prospěch dubiozních „alternativ“, klanění se světových lídrů kultu pomateného děvčete – to přinese nejen ekonomické strádání a politické napětí, ale je to skoro dokonalý návod, jak zlikvidovat zbytky adaptivního potenciálu přírodních systémů, a tím způsobit skutečnou ekologickou katastrofu.

ČeskoAktuálně: Rozhovor s Martinem Konvičkou

17. 2. 2020

V kavárně se budou vztekat, ale je skutečností, že na žurnalistiku na profesionálně solidní úrovni už narazíte převážně na tzv. konspiračních webech.

Třeba tenhle článek na Sputniku. Tomský tvrdí, že Rusko je hrozba. Hampl tvrdí, že Rusko není hrozba. Bašta do toho přidává ještě další pohled historika. Redakce Putniku taky tvrdí, že Rusko není hrozba, ale nikoho necenzuruje. A neskrývá, že to jsou různé názory, nikoliv “objektivní pravda.” Nikdo není označován za fašistu, xenofoba ani jinak vytěsňován z diskuze. Čtenář sám si vybere, komu dá za pravdu.

Srovnejte to s dnešní pokrokovým psaním, kde vám prostě sdělí, co si máte myslet a všechno ostatní zcenzurují.

Sputnik: Proč Tomský nadává na Rusko? Hampl: Rusko je teď optimálním terčem pro každého agresora

17. 2. 2020

Tenhle článek o tom, nedávný útok na maďarskou hranici organizovali Lékaři bez hranic, je zajímavý tím, že neziskovka se ze svého oficiálního twitterového účtu k té akci přihlásila! Pochopitelně s tím, že se jednalo o “lékařskou pomoc lidem na útěku.” Takže až zase uslyšíte, že česká vláda nebo nadnárodní korporace posílají naše peníze na “pomoc lidem na útěku”, budete vědět, o co jde. Žádné jídlo, žádné lékařské ošetření, ale organizování útoků na nezávislé státy.

Pravý prostor: Už je (neziskové) šídlo venku z pytle

16. 2. 2020

Kladu si otázku, pro jaké čtenáře vlastně tyhle články jsou. A obávám se, že pro žádné. “Nadějné novinářky” píšou pro své nadřízené a ti to zase ukazují dál – všichni demonstrují svou věrnost režimu.

Kde jsou ty staré solidní časy, kdy si to ambiciózní slečny poctivě odpracovaly v posteli?

Seznam.cz: Šárka Kabátová o tom, jak jakýsi bezvýznamný politolog nadává na Konvičku

16. 2. 2020

Konečně jsem dopsal článek, který jsem chtěl původně publikovat už k 1. lednu: Co konkrétního mohou vlastenci v letošním roce udělat pro záchranu své země.

V závěrečném odstavci se věnuji práci s mládeží:
jde o to, že zájem a důvěru nastupující generace si teprve musíme zasloužit. A toho se nedá docílit péčí nebo dokonce podbízením se. Mladí půjdou za tím, kdo ukáže, že je silný, akceschopný a odhodlaný. Za tím, kdo umí vyhrávat. Za tím, kdo vyhrát opravdu chce.

Petr Hampl: Co dělat 2020

16. 12. 2020

Pohádka na nedělní ráno. Jako obvykle budete řvát smíchy. A Fandu nejspíš zařadí do příští zprávy o extrémismu.

15. 2. 2020

Dnes na parlamentkách:

Jistota občanů má být založena na tom, že skutečnou politickou moc drží lid, nikoliv elity. To znamená, že lidé mohou odvolat svého poslance, vymoci si referendum, volat k odpovědnosti státní úředníky, vypovědět vládě poslušnost a v krajním případě se vzbouřit. Takový by měl být normální stav.

Dnešní situaci svévole byrokratických aparátů a neziskovek nemůže vyřešit jeden úřad, i kdyby fungoval úplně dokonale. Nicméně určité zmírnění problému přinést může. Lepší, než nic.

Rozhovor na Parlamentních listech

15. 2. 2020

Vlastenecké setkání v Příčovech má konečně svoji internetovou stránku. Shodou okolností zprovozněnou ve stejném týdnu, kde nám udělal reklamu také “odbor bezpečnostní politiky” Jana Hamáčka.

Zpráva je zajímavá tím, že je z ní patrné, jak takoví špičkoví experti ministerstva vnitra pracují. Myslíte, že pracují s nějak speciálně získanými informacemi? Ani náhodou. Jsou aspoň schopni shromáždit informace z různých veřejných zdrojů a porovnat je? Ani to ne. Ale skvěle dokážou překopírovat text z prvního odkazu, který jim nabídne google. Zkrátka, experti. Ty roky studia a desítky vzdělávacích programů jsou vidět. Další oblast, kde jsme to dotáhli na úroveň EU.

www.vlasteneckesetkani.cz

14. 2. 2020

Jak je možné, že byl stařec jmenován ombudsmanem, ptají se rozhořčeně neobolševici. Ale správná otázka zní jinak. Jak je možné, že muž, který by měl být podle kalendáře starcem, zvládl efektivně a elegantně kampaň a o převýšil své 40leté soupeře minimálně o třídu. Útoky odrážel s přehledem a vytvořil situaci “Křeček versus no-names.”

To není záležitost jednoho výjimečného člověka. Je to další příznak, že se svět změnil. Dnes se vám může stát, že se setkáte s velmi atraktivní ženou a ona začne vyprávět o svých vnoučatech – dříve nemyslitelné. A osmdesátníci vytírají zraky čtyřicátníkům. A my padesátníci zjišťujeme, kolik je ještě před námi práce a kolik se toho musíme naučit. Oblíbené úsloví, že “dnešní sedmdesátník je jako dřívější padesátník” není přehnané.

Zkrátka, teorie o tom, že “staří už brzo vymřou” a budou nahrazeni čerstvě vymytými mozky, dostává další trhlinu.

70 is the New 50: Why Our Lives Are Different Today

14. 2. 2020

Kde se zastaví úpadek společnosti? Z dnešní odpovědi:

Americký sociolog Peter L. Berger ve své teorii dekadence skutečně našel bod, kdy se společnost přestává dále rozpadat. Stane se tak ve chvíli, kdy „náčelník barbarů se prohlásí králem“. V nejméně špatném případě jsou těmi barbary hrubé lidové masy. V nejhorším to, čeho se momentálně děsíme v souvislosti s růstem islámských komunit.

Kalif by si poradil velmi rychle. Každý další nápad na poškozování ekonomiky ve jménu záchrany klimatu by mohl být odměněn, řekněme, 200 ranami bičem. Aktivisté neziskovek požadující dotace by mohli být prodáni do otroctví. A o dalším raději ani nemluvíme.

Otázka týdne: Kde se ten pokles zastaví?

13. 2. 2020

Ve zlínské přednášce jsem, mimo jiné, srovnal pohledy dvou tradičních pravicových ekonomů.

Podle Josepha Schumpetera rozhoduje, jestli v ekonomice převažují malé nebo velké organizace. Jestli jsou ty organizace soukromé nebo státní, tomu nevěnoval příliš pozornosti.

Podle F. A. Hayeka je naopak důležité, zda jde o organizace státní nebo nestátní, přičemž na velikosti nezáleží.

Hayekův pohled převážil (mimo jiné proto, že posloužil obrovským korporacím), nicméně stále jasněji se ukazuje, že pravdu měl Schumpeter.

13. 2. 2020

Pamatujete na tu cimrmanovskou hlášku, že důl se nedá ukrást, protože je to jenom díra v zemi? S úřady je to podobné. Taky se dají ukrást. Stejně jako auťák nebo peněženka z kapsy. Skupina neobolševiků ukradla úřad ombudsmana, udělala z něj centrum represe proti místnímu obyvatelstvu, teď jim hrozí, že ho budou muset vrátit, takže dělají hysterické scény. O nic jiného nejde.

Ve skutečnosti by měli být velice rádi, že to dopadlo jenom takhle. Mnohem logičtější by byla vlna soudních procesů s těmi, co v úřadu zneužili své pravomoce. Třeba rozpoutáníím štvanice proti ředitelce Kohoutové.

13. 2. 2020

Všichni jsme mysleli, že se Jakub Janda vůbec nestydí, ale omyl. Už se stydí za svého prezidenta, premiéra i ombudsmana.

13. 2. 2020

Jestli k té blokádě dojde, skoro bych měl chuť pana doktora Křečka doprovodit. A řekl bych, že nejsem jediný. Možná by se na to mohly prodávat vstupenky.

12. 2. 2020

A jaké starosti máte po ránu vy?

Jak ta holka bude reagovat? Každá reakce každého člověka je jedinečná, ale dá se čekat následující.
a) utvrdí se v tom, že bezdůvodně přišla o práci kvůli rómské kolegyni. Vztáhne to na celou skupinu.
b) pochopí, že žije ve světě, kde ji mohu elitáři libovolně šikanovat, a kde je bezbranná.

Zůstane to v ní, a pokud někdy v budoucnu dostane příležitost, projeví se značně násilně.

A samozřejmě to vidí tisíce dalších prodavaček, kadeřnic a dalších pracujících žen. Závěr si udělají samy.

11. 2. 2020

Na Protiproudu:

Jenže pak tu jsou ještě statisíce nižších manažerů a administrativního personálu. Vedou prodejní rozhovory, třídí produkty, skenují faktury, programují úplně zbytečné bankovní systémy a vytvářejí tisíce nejrůznějších dokumentů. Žijí ve velkých městech, s astronomickými hypotékami. Jsou pod tlakem, aby si pořizovali hromady úplně nesmyslných věcí. Aby vedli hipsterský životní styl přesahující jejich možnosti. Aby utráceli za cestování na místa, kde jim stejně není dobře. K tomu neustálý strach, že vedení korporace rozhodne přesunout nějakou aktivitu do Indie nebo Číny a nebude na splátky hypotéky. Je to život, který znamená ztrátu jakékoliv nezávislosti a do značné míry i lidské důstojnosti. Že je nedávný výzkum českého rozhlasu označuje za „kosmopolitní elitu“ a slibuje jim, že někdy v budoucnu úžasně zbohatnou, to je spíš směšné. Což těm lidem nebrání ujišťovat se navzájem, že právě oni jsou něco lepšího než Zemanovi voliči z venkova.

Petr Hampl: Sebezničující ideologie

11. 2. 2020

O panu Hůlem bylo dnes napsáno hodně. Ano, je to jeden z těch manažerů Člověk v tísni, u kterých Šimon Pánek lituje, že jim nemůže zaplatit zasloužených 250 000 měsíčně (kolik jim platí, to známo není). Před pár dny vytvořil nátlak na firmu Kanzelsberger, aby propustila prodavačku, která předtím napsala totálně nekorektní poznámku a ještě pak Hůlemu drze odsekla (to byl nejspíš skutečný důvod vyhazovu). Shodou okolností jsem to celé sledovat na twitteru online.

Připomínám, že je to ten stejný Daniel Hůle, co se před pár lety veřejně posmíval VK mladšímu kvůli postižení. Když jsme mu pak za to udělili cenu Ubožáka roku, nevzal to s noblesou a nepřišel si ji převzít jako Xaver. Nereagoval, ale začal na webu šířit, že jsem na kluky.

Zkrátka, skutečný hrdina naší doby se všemi požadovanými povahovými rysy.

 

11. 2. 2020

Proč přejmenovávat Pod Kaštany jenom na Borise Němcova? Lepší by bylo rovnou na Ulici Adolfa Hitlera. Rusy by to naštvalo ještě víc, a pražští politici by se ještě víc zavděčili svým sponsorům.

10. 2. 2020

Včerejší debaty mezi pány Hamplem (popperovský kritický racionalismus) a Vavruškou (koncepce společenské bezpečnosti) byla překvapivě vstřícná až přátelská. Pan Vavruška je kultivovaný inteligentní člověk. Na rozdíl od magorů, kteří se hádají pod mým profilem, neprosazoval konspirační teorie.

To znamená, že:
– globální prediktor je zatím jen předběžná hypotéza,
– Pjakin je kontroverzní postava a nemůže být pokládán za autoritu,
– o fantasmagoriích toho typu, že základem západní civilizace je židovská nadřazenost, nepadlo ani slovo (ač je jimi web leva.net doslova prošpikován).

Pan Vavruška představil KSB jako teoretický rámec pro řízení procesů.

V této podobě je to dobře akceptovatelné a v některých situacích užitečné.

Snad to bylo užitečné i v tom, že jsme si společně vyjasnili, jak přemýšlet o společnosti a o dějinách, aby to vedlo ke smysluplnému výsledku.

Poděkování patří přátelům z Generace identity, kteří celou akci vymysleli a perfektně zorganizovali.

10. 2. 2020

Jaroslav Bašta:

Jsme konfrontováni s vážně míněnou snahou změnit současnou evropskou společnost blahobytu, konzumu, euforie a zábavy na společenství plné strachu, pocitu viny a beznaděje.

Jaroslav Bašta: Náboženství strachu a beznaděje

9. 2. 2020

Kdybych bydlel v Praze, podpořil bych to. Ne, že bych čekal, že to změní svět, ale kvůli poctivému svědomí.

Ani Masaryk nebyl neomylný, nicméně v tuto chvíli je to tak, že útoky proti masarykovskému vidění světa jsou zároveň útoky proti národní nezávislosti a proti naší sebeúctě. A nabídka vyměnit samostatnost za “právo” sloužit panstvu v nějakém nadnárodním celku – ať už EU nebo celku habsburském – to snad ani nemůže být myšleno vážně.

Lenka Procházková: VÝZVA A PROSBA O POMOC
Zbývá nám posledních pět dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy.

OBSAH A ZDŮVODNĚNÍ:
Říkají, že je to pomník smíření, a přitom otvírají staré rány

Prohra stavovských vojsk na Bílé hoře nadchla vítěze natolik, že hnali na porážku celý národ. Nejdřív se stínalo a věšelo a potom kradlo. O statky protestantských rodů vyštvaných do vyhnanství se podělili katolíci z řad domácí i cizí šlechty a samozřejmě církev svatá. Země království českého připadly jako dědičné léno Habsburkům, kteří okamžitě zrušili náboženskou svobodu. Na převýchovu zbylých „kacířů“ byly přizvány houfy školitelů, především Tovaryšstvo Ježíšovo, které se zaměřilo hlavně na mladé lidi, podle hesla: Chceš-li pokořit nepřítele, vychovej jeho děti. Nastolený totalitní režim, praktikující sepětí trůnu a kříže, postavil na náměstí vedle popraviště sloup zasvěcený Panně Marii, k němuž chodila procesí vyjadřovat vděčnost za poddanství…
Když byl kamenný symbol ponížení několik dní po vzniku Československé republiky svržen, uvítal to i prezident T.G. Masaryk: „Když Pražané tu sochu odstranili, jsem rád, protože ta socha byla politickou potupou pro nás.“
23. ledna 2020 odhlasovali zastupitelé hlavního města, že nápodoba mariánského sloupu bude na původním místě znovu vztyčena. Prý jako symbol smíření.

VÝZVA:
Vyzýváme Pražany, aby poslali své námitky proti zapůjčení pozemku pro budoucí stavbu buď mailem tsk@tsk-praha.cz nebo na adresu: Technická správa komunikací hl.m. Prahy, Řásnovka 8/770, 11015 Praha 1. Je bezpečnější posílat pochybnosti doporučeně, případně je do pátku 14. února přinést na osobní oddělení TSK a nechat si orazítkovat kopii.

Vzor dopisu:
Věc: Nesouhlas s vypůjčením části komunikace 1090 k.ú. Staroměstské náměstí

Dobrý den,
reaguji na oznámení na Vaší úřední desce evidenční číslo TSK-68759/2020:
vypůjčit část komunikace 1090 k.ú. Staré Město Praha 1 Staroměstské náměstí Praha 1. Se záborem komunikace nesouhlasím, protože by v jejím důsledku byl zmenšen prostor Staroměstského náměstí.
Zároveň podle informací, které mám k dispozici, existují vážné důvody se domnívat, že při schvalování stavby došlo k porušení zákonných předpisů a norem.

vlastnoruční podpis
jméno:
adresa:

V Praze dne

Mimopražští na TSK prosím nepište, ale nedílnou součástí výzvy je i prosba k lidem z celé republiky, o zaslání emailů nebo dopisů na Pražský Magistrát dle vašeho uvážení, kde vyjádříte svůj nesouhlas s tímto projektem, který se týká celého národa.

Hlavně to nesmíme vzdát, neboť platí: KDO BOJUJE, MOŽNÁ PROHRAJE. KDO NEBOJUJE, UŽ PROHRÁL.

Lenka Procházková

8. 2. 2020

Z dnešního rozhovoru pro Sputnik:

Rusko je optimálním cílem každého agresora. Obrovské surovinové zdroje. Národ, který nemá víc než 150 milionů obyvatel, když nepočítáme menšiny, nepříliš velký HDP. Je to tedy země, které se musí velice snažit, aby ubránila svoji nezávislost. Při pohledu z veliké dálky mám pocit, že to dělají šikovně, a rozhodně se nezdá, že by tím Česká republika byla jakkoliv ohrožena.

8. 2. 2020

Učme se rozlišovat mezi upřímným přesvědčením a autentickým přesvědčením. Třeba předseda představenstva automobilky Scania byl celé roky přesvědčen, že Evropská unie je úžasná, migrace přínosná a vlastenectví nebezpečné. Nepředstíral to, byl o tom podle všeho upřímně přesvědčen. Věděl, že je po něm takové přesvědčení vyžadováno, byl obklopen politicky korektní propagandou, nebylo pro něj těžké upřímně věřit těm správným věcem. Odešel do důchodu, a hle. Po roce je upřímné přesvědčení pryč a začal se děsit propukající občanské války mezi domácími Švédy a agresivními migranty.

Autentické přesvědčení by bylo skutečné a nebylo by závislé na vnějším tlaku.

Upřímné přesvědčení (v tomto významu, jak ho zde používám) je vlastně ještě mnohem horší než předstírání, protože cynický kariérista je schopen odstupu a nezávislého přemýšlení o té věci. Kdo si nechá vymýt mozek do upřímného souhlasu, ten je o takovou možnost připraven. Ale zato může dát hodně energie a emocí do jiných otázek: Jak si mohu udržet místo v představenstvu? Jak mohu zvýšit svoje manažerské bonusy?

8. 2. 2020

“Užívání pojmu ‘islamofobie’ slouží několika účelům. Odmítání reality islámské ofenzívy v Evropě a tím jejímu ospravedlňování. Napadání sekularismu tím, že jej srovnává s fundamentalismem. Především je však jeho cílem umlčet ty muslimy, kteří zpochybňují Korán, požadují rovnoprávnost pohlaví, nárokují si právo vzdát se svého náboženství a chtějí praktikovat svou víru svobodně a bez podrobení se diktátu vousatých dogmatiků.”

Gatestone Institut: Nová zbraň jménem “islamofobie”

7. 2. 2020

“Amerika na prvním místě,” sliboval Donald Trump. A podle toho se chová. Mezi některými českými vlastenci ale vzniklo očekávání “Amerika a Česká republika na prvním místě.” Ne, nic takového Trump nikdy nesliboval.

– Klidně nás přinutí nakoupit hromady šrotu za obrovské peníze, i když to sníží naši obranyschopnost.
– Pokud bychom byli napadeni, nenechá americké kluky umírat kvůli nějaké středoevropské zemi.
– Bude usilovat o to, aby americké firmy snadno ovládly český trh, a neplatily tady daně.
– Pokud pro nás někdy udělá něco dobrého, bude to výhradně proto, že v tom bude i momentální americký zájem.

Zkrátka, hájí zájmy svých voličů. Proč ho tedy nadšeně podporujeme? Protože věříme, že je správné, aby vláda země hájila zájmy svých občanů, a nikoliv zájmy globalistických kruhů. Protože doufáme, že ty globalistické kruhy porazí a tím vytvoří situaci, ve které pro nás bude snadnější vyhrát náš vlastní boj o svobodnou Českou republiku. Ale je to nás boj, nikoliv Trumpův. V tom je dobré mít jasno.

7. 2. 2020

Dnešní otázka týdne zní: Proč nefungují bojkoty?

Kdyby existoval druhý Lidl, který má prodejny na stejných místech a kde celý nákup vyjde o jen 50 korun dráže, řada lidí by na vymazávání křížů z kostelů reagovala změnou obchodů. Jenže dokonalý trh je jenom představa z teoretických učebnic. Ve skutečnosti téměř nikdy neexistuje podobný dodavatel, ke kterému bychom mohli přejít bez významné ztráty.

Zkrátka, bojkoty nefungují a ani fungovat nemohou. Leda by byly před vchodem do obchodu hlídky, které by fotily každého zákazníka a pak mu udělal ze života peklo. Ale to bychom už nemohli mluvit o dobrovolném bojkotu.

Otázky týdne: Proč nefungují bojkoty?

6. 2. 2020

Odkud se berou útoky na Židy? Ve Švédsku už konečně mají spolehlivou studii, ze které nedávno citoval i premiér Stefan Löfven.

Přes 50% přichází od muslimů.
Skoro čtvrtina od levicových skupin (tzv. antifašistů)
A pět procent od krajní pravice.

Je přitom zajímavé, že vedení židovských komunit nadšeně a horlivě spolupracuje s krajně levicovými skupinami, podporuje růst islámských komunit a často dokonce útočí proti vlasteckým skupinám (jako by je nedokázali rozlišit od krajní pravice). Copak sami nejsou Židé? Copak jim nezáleží na vlastních lidech, mohli bycho se ptát.

Někdo bude konstruovat zlověstné židovské spiknutí, ale já se obávám, že je to mnohem prostší. Každý člověk je zároveň taky příslušníkem nějaké sociální vrstvy, a to má na jeho chování větší vliv.

JIhad Watch: Sweden’s Prime Minister admits that rise of anti-Semitism stems from mass Muslim migration

6. 2. 2020

Je už tradicí, že pokud se ve světě odehraje něco opravdu významného, velká česká média to prostě zcenzurují. Naposledy nás uchránila před informacemi o lidovém nadšení a bujarých oslavách Brexitu.

Dalším událostí, o které nemáme vědět, je Zuckenbergův projev, ve kterém se omluvil za cenzuru a slíbil, že Facebook bude svobodným prostorem za nejrůznější politické názory. Neradujme se předčasně. Českého facebooku se to týkat nebude (stejně jako americké velvyslanectví v Praze dosud agresivně tlačí obamovsko-sorovskou agendu, bez ohledu na to, kdo je v Americe prezidentem). I tak je podstatné, protože bezcharakternost a hloupost Jourové a spol. jsou vidět ještě mnohem zřetelněji).

Zuckenbergovo jednání je vlastně logické. Není to dlouho, co musel osobně vysvětlovat republikánským kongresmanům, proč jsou jejich příznivci blokováni. A mezitím se v Americe rozbíhá diskuze o případném znárodění Facebooku Corporation. A víme, že příslušníci nové aristokracie jsou všechno, jenom je ne bojovníci (to starý Soros je ještě z jiného těsta).

Pokud Zuckenbergovo rozhodnutí vydrží, výrazně to posune mocenské poměry v USA (se všemi důsledky pro zbytek světa). Což ovšem není jisté. Je představitelné, že Soros přijde s něčím ještě silnějším.

Opět to ukazuje, že žijeme ve světě, kde je možné analyzovat základní trendy, nicméně dění je chaotické a jednotlivé události naprosto nepředvídatelné.

Reformy.cz:  Mark Zuckeberg z Facebooku se zavazuje, že bude stát za svobodou slova: ‚Cenzura NENÍ OK‘

5. 2. 2020

Na mém webu jsou k dispozici výpisky z Kalergiho hlavního díla Praktický idealismus. Zpracoval je poměrně důkladně pan doktor Naxera.

Velmi doporučuji ke čtení. O Kalergim totiž každý mluví, každý má na něj názor, ale jen málokdo od něj něco doopravdy přečetl.

Robert Naxera: Výpisky z Kalergiho

4. 2. 2020

Je to všechno kolem nás dílem geniálního plánu nějakého skrytého mocenského centra? Nebo je to výsledkem kupy nezamýšlených důsledků a působení společenských sil podobných přírodním zákonům? Je vůbec možné společnost centrálně řídit? Mohou občané ovlivnit vývoj svých zemí? Pokud ano, jak?

To všechno bude tématem veřejné diskuze mezi mnou a zastánci Koncepce sociální bezpečnosti. Formát stejný jako u slavné debaty Peterson – Žižek. V Praze, na Novotného lávce tuto neděli od 17 hodin.

Nenechte si to ujít. Opravdu myslím, že to bude hodně zajímavé.

3. 2. 2020

Z článku o podpoře vědy:

Vznikla skupina lidí, která má dostatečnou politickou moc, aby se jí nikdo neodvážil postavit na odpor. To jí umožňuje brát si státní peníze v zásadě bez omezení. To v soukromých rozhovorech potvrzují i úředníci grantových agentur. Pokud pošle třeba společný tým chemiků a biologů žádost plnou nesrozumitelných cizích slov, nikdo se neodváží odepřít peníze. V takovém případě by totiž hrozily novinové titulky o svévolném zastavení výzkumu, který by jinak určitě přinesl lék proti rakovině. A chcete snad být ten, kvůli komu umírají malé děti v děsivých bolestech? To je lepší těch pár milionů či desítek milionů přidělit. A že probíhá nezávislé posuzování? Ti, kdo dnes nezávisle vypracují pozitivní posudky, ti budou žádat zítra. Financování „genderu“ a podobných parodií je už jenom třešničkou na dortu.

Petr Hampl: Vznešená věda a buranské peníze.

3. 2. 2020

Všechny poučky říkají, že když chceme něčemu opravdu porozumět, musíme hledat to, co je v rozporu s naší teorií. To nám umožní se neustále zlepšovat.

Dosud jsme předpokládali, že genderová agenda nebude na islámské komunity aplikována. Silnější karta (islám) prostě přebíjí slabší kartu (gender). Tady jsme ale narazili na opačný případ. Je to případ ojedinělý? Bude jich přibývat? Pokud by jich přibývalo, znamenalo by to, že civilizační konflikt bude mít jiný průběh, než dnes předpokládáme.

Doporučuji věnovat pozornost i druhé Martinově poznámce. A sice tomu, že se postupně rozptylují iluze o tom, že křesťanští konzervativci by mohli být skupinou, o kterou se obrana Západu opírá. Někteří z nich jsou opravdu velice stateční a myšlenkově jasní, ale pro jiné představuje islám obrovské pokušení.

Martin Konvička: Britský táta, který nesouhlasí, aby jeho synek absolvoval povinné hodiny LGBT+++ vymývárny, prý půjde raději do vězení.

A pozor – Pozor, jmenuje se Hussain.

Takže tady máme konflikt alláhovců s přešívači, v jehož důsledku budou nealláhovští konzervativci inklinovat – k alláhovcům.

Pokud to od dobroserů není zločinný záměr, tak to je ještě zločinnější imbecilita.

The Times: Trans row father is willing to go to jail

1. 2. 2020

Druhou nejprodávanější knihou za leden byl na mém e-shopu starší rozhovor s Martinem Konvičkou. Docela tomu rozumím. Martin konečně přestal ztrácet čas politikou a věnuje se psaní a přednáškám. Pochopitelně se ukazuje, co lidé v jeho okolí věděli už roky. Je to neuvěřitelně chytrý a hloubavý člověk, ve svém oboru u nás rozhodně bezkonkurenční, ale nejspíš i jeden z nejlepších na světě.

A není to jen otázka intelektuálních hrátek. Čím otevřenější bude naše myšlení, a čím výkonnější mozky zapojíme, tím větší je šance, že vymyslíme, jak zastavit islám. Je totiž zjevné, že staré metody nefungují, a že v agresivitě ani bojovnosti s nimi zatím nejsme schopni držet krok.

Martin Konvička: Rozhovor

1. 2. 2020

Po týdnu útoků na Hampla přitvrdilo. Je totiž velký rozdíl, jestli kavárna hází bahno na staršího otrkaného rebelanta, který si ještě navíc občas nedokáže odpustit trochu provokace nebo jestli je předmětem útoků mladá inteligentní dáma, která se dokáže chovat mile i k těm nejodpornějším případům liberálních demokratů.

Hana Lipovská je optimální kandidátkou do Rady České televize. Vzdělaná, kultivovaná, s velmi dobrým rozhledem, co do dějin, umění a kultury. Ekonomka přesně s těmi názory, jaké lze od dnešních ekonomů očekávat. Schopná pracovat s ekonomickými daty o hospodaření organizace. Komunikativní, ochotná diskutovat. A zároveň není vůbec provázána s žádnou zájmovou skupinou kolem České televize. Lepšího kandidáta těžko hledat.

Samozřejmě, někdo může mít jiný názor a nemusí pro Hanku hlasovat. Může dokonce přesvědčovat jiné, aby pro ni nehlasovali. Ale bránit jí, aby kandidovala? To jsme někde v časech Národní fronty. Stejně jako když sorosovské neziskovky Eduin a Multikulturní Centrum Praha chtějí určovat, co si smí učitel přečíst a co už ne (přičemž průměrný učitel je vzdělanější než aktivisté těch neziskovek).

A co hůře, ti fašounci se nezastaví. Uvidíte, že za pár dnů se pokusí vytlačit z veřejného prostoru někoho ještě nevinnějšího. A po vytlačování z veřejného prostoru dojde na vytlačování z jednotlivých pracovišť. Nikdo se nemůže cítit bezpečný. To je ten stav, kterého se snaží dosáhnout.

1. 2. 2020

Tak Velká Británie je zase svobodná. Závěrečnou řeč Nigela Faraga v europarlamentu viděl snad každý. Upozorňuji z ní na větu, která je dle mého soudu absolutně klíčová. Nigel v ní uvádí, že se jedná o součást velkého konfliktu “mezi globalisty a populisty, přičemž síla populistů roste”.

To je totiž opravdu jediné, co je pro nás důležité. Životy obyvatel ČR se odchodem Británie nijak nezlepší. A nezlepší se ani situace obyvatel Velké Británie, kde přibývá násilí, zrychluje se islamizace a brzy vypukne vlna konverzí k islámu stejně masivní jako u nás vstupování do KSČ po únoru 1948.

Osvobození Velké Británie je důležité proto, že narušuje moc globalistické byrokracie. Globalisté versus populisté. Globální byrokracie versus národní lidová demokracie. O to jde. V tomhle světle se můžeme znovu podívat na všechny spory a konflikty posledních 50 let a u každého položit otázku: Vítězství které strany by dalo moc místním lidem a které globálním organizacím? Možná zjistíte, že v řadě situací byste po letech sympatizovali s někým jiným než tehdy. Aspoň já to tak mám.