Glosy za srpen 2020

31. 8. 2020

K dotazům, kde se dá koupit Cesta z nevolnictví. Ve většině knikupectví, ale pokud chcete přímo od autora, tak tady:

31. 8. 2020

Poté, co jsem přečetl asi 10 článků o tom, jak progresivní daň zničí českou ekonomiku a odradí lidi od práce (takže ředitelé začnou masově rezignovat a půjdou pracovat do skladů), jsem vzal kalkulačku a spočítal si to. Při platu 150 tisíc dělá daňová progrese 800 korun měsíčně. Člověku je z toho jenom trapně. A říká si, kdy bude tématem ekonomické debaty, že Zdeněk Bakala musel někde zaplatit jedenáct korun navíc.

30. 8. 2020

Z rozhovoru s Ondřejem Brožem na stanici Příznaky transformace:

Hodně se mluví o tom – a já to taky píšu – že společensko-ekonomický systém, ve kterém dnes žijeme, je odsouzen ke zhroucení. A že náš politický život je do značné míry čekáním na to, až se ten systém buď rozsype nebo aspoň zeslábne natolik, že nedokáže potlačit lidovou vzpouru. Ale to neznamená, že všechno bude relativně snesitelné tak jako letos nebo loni, a potom „buch!“, systém se rozsype. Bude to spíš tak, že poměry budou horší a horší, život bude těžší a těžší, a my budeme řešit, jak v tom všem přežít a udržet si zdravý rozum… než se to opravdu zhroutí a bude možná pozitivní změna.

30. 8. 2020

Proč nemůže fungovat všeobecný důchodový systém založený na investování.

Protože kapitál vám neupeče chleba, neustele postel, neopraví střechu, nevyrobí léky. To všechno mohou dělat jenom lidé. A kapitál je nástroj, kterým přinutíte cizí lidi, aby nepracovali nikoliv pro sebe, ale pro vás.

Dokud investuje třeba pět procent obyvatel, tak to funguje. Oněch pět procent obyvatel přinutí zbývajících 95%, aby pro ně pracovali, a aby se o ně ve stáří starali. Jenže když investuje každý, ztratí kapitál onu donucující sílu a nemá nikdo nic.

Lidový kapitalismus (ve smyslu vlastnictví kapitálu) je blbost. Částečně je to podvod (aby lidé souhlasili s něčím, co je pro ně zoufale nevýhodné) a částečně je za tím co, že katedroví ekonomové a správci portfolií nemají potuchy o reálném světě.

29. 8. 2020

Běžná americká záležitost. Pracovník FBI usvědčen z padělání e-mailů během vyšetřování Trumpova týmu kvůli údajné spolupráci s Ruskem.

Zajímavé na tom je vlastně jen to, jak rychle se takové záležitosti staly běžnou součástí života. FBI vede operaci proti prezidentovi vlastní země. FBI falšuje důkazy a předkládá je veřejnosti. To už nestojí za rozhořčení, a už vůbec ne za zprávy na prvních stránkách novin.

Máloco tak jasně ukazuje výměnu amerických (a globálních) elit. Úplně vymizel postoj “já sice Trumpa nesnáším, ale nechci žít v zemi, kde se tajné služby takhle chovají.Příště se mohou otočit proti komukoliv jinému.”

Dnešní příslušník elity je ovce, které souhlasí se vším. A která půjde líbat boty komukoliv, na koho jí ukážou. Elitní dav se všemi charakteristikami davového chování. A vedle toho strach “kdybych náhodou začal myslet jinak než ostatní, může se ten dav obrátit proti mě.”

Trump Reacts to FBI Lawyer Guilty Plea: ‘That’s Just the Beginning’

28. 8. 2020

Na dnešní večer doporučuji video Franty Kubáska o mládenci, který se “provinil” tím, že bránil životy a majetky obyčejných lidí, když na ně zaútočila agresivní vraždící lůza podporovaná těmi nejmocnějšími a nejbohatšími. Elity se chtějí bavit a vy jste něco jako lovná zvěř, lůzo!

Schválně si všimněte, v jakém prostředí se to odehrává. Řádí ta lůza mezi vilami bankéřů, politiků a univerzitních profesorů? Ne, je oblast spíš chudinských bytů a obchůdků. Jako vždy.

28. 8. 2020

Taky jste si toho všimli, že liberální ekonomové (a pravicově smýšlející lidé obecně) jsou sice proti každému státnímu utrácení, ale podporu chudých a potřebných pokládají za ještě horší státní utrácení než cokoliv jiného.

Dá se souhlasit s tím, že jednorázové přilepšení k důchodům není příliš racionální. Jsou tu lidé, kteří by to potřebovali víc (třeba rodiny s dětmi, kde živnost otce během epidemie zkolabovala). A že důchodci většinu těch peněz utratí v supermarketech se zahraničními vlastníky, takže české ekonomice až tolik neprospějí. Ale proti tomu všemu ostatnímu, za co vláda vyhazuje peníze, je to pořád to nejméně špatné.

Petr Hájek to shrnul perfektně: “To ale naše liberální demokraty nezajímá. Topíce se tleskají vládě, když rozhodne posílat desítky miliónů na podporu běloruských majdanistů (přesto, že do vnitřních záležitostí Běloruska se přece vůbec nemícháme). Volají sláva, když vláda rozhodne posílat desítky miliard americkým zbrojovkám na staré vrtulníky a další „prošlé“ zbraně, které by kromě protektorátních nevolníků už nikdo s rozumem v hlavě nekoupil. Ale ječí odporem a hrůzou, když tatáž vláda chce dát pár korun na přilepšenou důchodcům, kterým toho tolik všichni dlužíme.”

Petr Hájek: Rachot kolem pár korun českým důchodcům

28. 8. 2020

Prosím o šíření. Zatím to vypadá, že kromě Ladika Vetvičky a mé maličkosti vystoupí Jan Keller, Jarda Foldyna, Marek Obrtel, Josef Skála a Michal Gulyáš, Matěj Gregor z Odchod.eu.

28. 8. 2020

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Dnes nejsme svědky vstupu do nové etapy, nýbrž zhroucení. Ještě, než je pořádně zavedeno třetí a čtvrté pohlaví, už tu máme desítky dalších. Ještě, než byl zelený nový úděl uveden do života, už tu jsou mnohem radikálnější požadavky. Neexistuje žádná hranice, která by nemohla být překročena. Kanibalismus? Rituální pojídání výkalů? Nic není nemyslitelné, žádné dno není dost hluboko.

A jak to celé tedy skončí? Jak to kdysi popsal americký sociolog Petr L. Berger. „Cyklus dekadence je u konce, když se náčelník barbarů prohlásí králem, a nastolí vlastní pořádek.“

I když to ještě působí dojmem, že současné elity pevně drží moc, ve skutečnosti se už hraje především o to, kdo bude jejich nástupcem. Jestli muslimští migranti nebo nějaká skupina buranů vzešlých ze západní civilizace. Případně jak bude bývalý západ rozdělen.

Otázka týdne: Jsme svědky revoluce nebo rozpadu?

27. 8. 2020

Ať už dopadne senátní kandidatura Ivo Budila jakkoliv, jeho videa by měla být sdílena a sledována i potom. Dívá se dál než na jednu kampaň, a všímá si hlubších civilizačních souvislostí.

V tomto případě o tom, že společnost založenou na hodnotách západní křesťanské civilizace snad může být vybudována u nás, ale ne krachujícím západě. My můžeme být vzorem zemím na západ od nás, nikoliv naopak.

27. 8. 2020

Věřili byste, že VK starší najde vstřícná slova pro Karla Marxe? Co všechno ještě uvidíme?

„V tomto ohledu byl Marx – při všech hrůzách, které jeho učení vyvolalo, a i přesto, že výslovně obhajoval revoluční teror – překvapivě opatrný či dokonce ostýchavý. Odmítal stát a chtěl, aby odumřel, chtěl, aby vládly komuny, což je vlastně blízké dnešním neziskovkám, neodmítal však národ. Neodmítal ani rodinu jako důležitou instituci tradiční společnosti. Nevybízel stát – jak je tomu v posledních desetiletích – aby rodinu cíleně rozkládal. Nedovoloval si mluvit o podstatě člověka, nechtěl přeměňovat muže v ženu a naopak. Neznal slovo gender, mám pocit, že ho ani nenapadlo,“ srovnává Klaus filozofa 19. století s dnešními ideology. Marxe prý ani nenapadlo zneužívat pro revoluci děti, i když k tomu v komunismu později došlo.”

Jo, a komuna není neziskovka, ale místní společenství. Tuhle pasáž můžeme číst jako podporu místní autonomie a přímé demokracie – opět přesný opak toho, co prosazují neomarxisté.

On totiž Marx, ať s ním souhlasíme nebo ne, byl součástí a možná dokonce typickým představitelem evropského myšlení 19. století. Najdeme v něm dobré i špatné rysy křesťanské civilizace. Dnešní útok proti základům civilizace – to je ještě něco jiného.

Parlamentní listy: Dnešní revoluce v USA? Skoro jako v Rusku 1917

27. 8. 2020

Na svém e-shopu jsem zahájil prodej knih Bena Kurase. Těch, které jsou dle mého soudu nejlepší (z těch, které se dají momentálně koupit).

27. 8. 2020

Vypadá to, že v Praze mají konečně po letech projekt, který bude dokončen včas. Socha Marie Terezie! Že byla pro oslavu vybrána právě tato panovnice, to není vůbec náhoda. I mezi Habsburky totiž vynikala.

a) okázale a veřejně pohrdala českým národem i českou státností. Proslavila se mimo jiné výrokem, že česká královská koruna je šaškovskou čapkou. Aby Čechy (a Moravany) ponížila opravdu důkladně, odmítala se nechat korunovat českou královnou.

b) to jí nebránilo vysávat české země, jak to jenom šlo. Jak se sama vyjádřila, bez peněz vydřených z českých lidí by byla jenom bezvýznamnou kněžnou.

c) Marie Terezie zavedla správní reformu, která představovala do té doby nepředstavitelné zvýšení byrokracie, papírování, formulářů atd. Skutečný základ moderní státní buzerace.

Jestli vám to něco připomíná, tak určitě chápete, proč vzbuzuje právě Marie Terezie ve vedení Prahy 6 takové nadšení. A zároveň je to součást celkové změny – naplnit veřejný prostor habsburskými symboly a památníky esesáků a potlačit všechny vzpomínky na českou samostatnost jako na trapné buranské epizody.

26. 8. 2020

Prospěla by oddělená výuka chlapců a dívek? Na samotné oddělené výuce asi nic pozitivního není (vyjma tělesné výchovy, branné výchovy a podobných předmětů). Hodně by ale prospělo, pokud by vznikly školy, které by braly ohled na klukovské mozky. Dnešní školství je stavěné na míru šplhavým holčičkám (což potvrzují i statistické údaje) a z kluků těm méně maskulinním. Výsledkem pak je, že na vysokých školách studuje o polovinu víc dívek než mládenců. Ale má to i další dopady do všech oblastí společenského života.

Na takové “klukovské školy” by klidně mohly chodit i holky. Takovým těm klukovským typům by ten typ výuky a ten typ vymáhání kázně mohl vyhovovat zrovna tak. To je to, co zoufale chybí! Samotné oddělování kluků a holek nic neřeší.

A v čem, že je ten rozdíl? Klukovské mozky jsou (v průměru):

  • schopny snadněji chápat matematické a jiné abstraktní vzorce,
  • mají nižší schopnost orientovat se ve vztazích a pochopit, co se od nich vlastně chce (pokud to není řečeno úplně jednoznačně),
  • více schopní fungovat v tlupě, gangu, armádě atd.,
  • schopní podřizovat se neosobním pravidlům armádního typu, aniž by je to poškozovalo a ničilo jejich charaktery,
  • a naopak neschopní projevovat ty emoce a ten společenský takt, který se od nich vyžaduje,

…a k tomu samozřejmě agresivnější.

Potom samozřejmě stačí jedna hysterická maminka malé slečny (nebo ujetá výchovná poradkyně), a ve třídě vzniká atmosféra, která je pro kluky peklem.

26. 8. 2020

Dříve či později to asi přijít muselo. Když elity zradily obyvatele vlastních zemí, lidé jim oprávněně přestali důvěřovat. Jenže spolu s úplnou ztrátou důvěry v politiky, komentátory a experty vznikla také nedůvěra vůči matematice, statistice, moderní vědě a dokonce i vůči racionalitě jakožto systematickému používání rozumu.

Je tvrzení, že organismus reaguje na toxicitu prostředí nějak horší než tvrzení, že organismus je ničen mikroorganismy? Jasně, že není. Rozdíl se projeví až při ověřování – jedno z nich se ukáže jako pravdivé, jako druhé jako chybné. Problém je v to, že samotný princip ověřování je zpochybňován jakožto manipulační nástroj elit.

Obnovit důvěru v rozum, a obnovit racionální diskuzi je přitom naprosto klíčové. Je to jediné, v čem máme převahu proti islámské civilizaci, a na čem tudíž můžeme stavět obranu. Nemůžeme přitom počítat s podporou institucí typu univerzit a vědeckých ústavů, protože ty už vesměs podlehly politické korektnosti – tedy přesnému opaku racionality.

Tomáš Tyl: Země je placatá, hvězdy jsou díry v nebeské kupoli, blechy se rodí že špíny, gravitace je mýtus a viry neexistují… A to si naši předkové mysleli, že v této době budeme cestovat mezi galaxiemi. No nic, tak až se potlučeme kyjema v bitvě o poslední konzervu, třeba to ta další civilizace dá…

25. 8. 2020

Vylidňování venkova je podobné migraci v tom, že neprobíhá jednorázově k určitému datu. To by lidi naštvalo a možná zvedlo k akci. Jenže ono to má podobu takových drobných „téměř nic“. Tu někde zavřou prodejnu, jinde zavřou menší fabriku, tu se někdo odstěhuje, tu někam omezí autobusové spoje, tu někde zmizí středisko. Každý z těch kroků je v zásadě logický, ale když probíhají desítky let, je výsledkem zpustošení země. A bezpečnostní hrozba. Kdo začne ty domy, chalupy a hlavně pozemky zkupovat? Jací lidé se tam nastěhují? Z jaké kultury budou? Ona je i taková invaze Pražáků pustošivá pro krajinu i lidské charaktery, jenže jsou i neskonale horší možnosti. Masový přesun do měst znamená, že se rodí méně dětí, otevírá nové problémy s bydlením, mění politickou situaci a mění také lidské charaktery k horšímu.

Záchrana venkova by měla být jednou z několika hlavních bezpečnostních priorit (vedle vody, energetiky, migrace, ochrany hranic a vybudování vlastních ozbrojených sil). Pokud mělo dojít k opravdu nejhoršímu, dokážu si i představit vypsání nových daní, tak je to důležité.

Ministerstvo pro místní rozvoj má skoro 1000 zaměstnanců a roční rozpočet pět miliard korun. Kolik by nás to muselo stát, aby si vůbec všimlo, že problém existuje?

24. 8. 2020

Tak se prý maturity nebudou známkovat. Nepřekvapuje to. Ministerstvo školství už vydává zprávy o tom, že něco bude snadnější než předtím, že rozsah učiva se zmenší, že zase někde klesne náročnost apod. každých pár týdnů.

Zajímavější ale je, co z ministerstva nikdy neslyšíme. Kdy jste si naposledy přečetli v tisku “Ministerstvo školství chce více pozornosti výuce přírodních věd” nebo “Cílem nového programu je zvýšení matematických schopností žáků základních škol” nebo “stát bude investovat do zlepšení logického myšlení”?

Že jste nic podobného nečetli už 20 let? To možná proto, že ministerstvo nic takového nedělá. Z úřadu pro řízení školství se postupně vyvinul úřad pro likvidaci posledních zbytků vzdělanosti. Na tom, kdo je momentálně ministrem, na tom nezáleží. Stejně to celé řídí pár neziskovek ,vesměs spolufinancovaných Nadací otevřené společnosti.

24. 8. 2020

Petice, kterou jsem dnes podepsal:

Internetová petice za ústavní ukotvení manželství jako svazku muže a ženy a zamítnutí návrhu novely Občanského zákoníku 89/2012 Sb. „Manželství pro všechny“

23. 8. 2020

Jaroslav Bašta upozorňuje, že výběr nové hlavy Islámského státu nejspíš znamená, že Islámský stát se z Arabů přeorientovává na Turkmény. Za pár let tak můžeme mít na výběr mezi Erdoganem a tureckým ISIS.

Z hlediska českých zemí to vůbec není dobrý vývoj. Zatímco Arabů je u nás jen poměrně málo, příslušníci různých turkménských etnik se u nás usazují nesrovnatelně více (bývalý Sovětský svaz). Pokud se přikloní k ISIS, budeme tu mít tu nejděsivější a nejbrutálnější formu islámu jako mainstream.

Připomínám, že Eman Ghaleb, intelektuální tvář protičeského džihádu, ještě před pár lety vystupovala proti ISIS, ale v poslední době začala jejich zločiny bagatelizovat. Prostor jí k tomu poskytuje Český rozhlas, a nikomu ve vedení ani radě Českého rozhlasu to nepřipadá divné.

Jaroslav Bašta: Z Profesora se stal Ničitelem, a pak chalífou

23. 8. 2020

I když v posledních měsících věnuji hodně pozornosti (a statusů tady) ekonomice, neztrácím ze zřele to úplně nejdůležitější – probíhající konflikt naší civilizace s civilizací islámskou.

Uvědomuju si ale, že nedokážeme obstát, pokud bude naše hospodářství ve stavu rozvratu. A stavem rozvratu rozumím i to, že se na jedné straně společnosti se hromadí zisky, na druhé straně bída.

A uvědomuju si taky, že dokud bude převládat ideologie, která tvrdí, že zisk je měřítkem toho, zda je nějaká práce užitečná, potom nebudeme schopni postavit se na odpor. Největšího zisku přece dosáhne ten, kdo svou zemi prodá muslimům a své spoluobčany do otroctví.

Tudíž, i když vrtám do ekonomických otázek, je to pořád o islámu.

22. 8. 2020

Odměny vrcholových manažerů rostou mnohem rychleji než platby akcionářům. Jinými slovy, skutečnými vítězi současného uspořádání jsou na prvním místě manažeři největších světových korporací. Vlastníci jsou až na druhém místě.

Spousta lidí tomu odmítá uvěřit. Mimo jiné proto, že čtou knihy založené na 100 let starých informacích o bohatých rodech. Ale svět se vyvíjí.

To, že manažerská třída převzala veškerou moc (a že bývalí vlastníci s tou třídou fakticky splynuli) je totiž jedním z kořenů současného průšvihu. Vlastník by si chránil svůj majetek. Manažer je zvyklý sloužit – tak, aby manipuloval vlastníkem a ve skutečnosti prosadil svůj zájem. Jestli takto “slouží” akcionářům nebo muslimskému panstvu, to pro něj není žádný rozdíl. Ostatně, s nástupem saudského a katarského kapitálu to beztak splývá.

MF Dnes: Američtí bossové od 80. let zbohatli sedmkrát, průměrní lidé zchudli

22. 8. 2020

Všechna místa na slavnostní start druhého dílu Prolomení hradeb (Cesta z nevolnictví) obsazena. Akci ale můžete sledovat v přímém přenosu na televizi Raptor. Pátek 4. září od 18 hodin.

21. 8. 2020

Vypadala by dnes Praha takhle, kdyby reformní hnutí roku 1968 uspělo? Odpověď neznám, ale je to jedna z otázek, o kterých by se mělo diskutovat. Namísto papouškování frází o útisku.

21. 8. 2020

Proč bylo české hnutí za práva černochů utiskovaných americkými policisty tak krotké?

Pravděpodobnější vysvětlení je to, že se ve školách nevyučovalo. A kdo to kdy slyšel, aby se za lepší svět bojovalo ve volném čase.

Dá se tedy předpokládat, že až se školy rozběhnou naplno, až se aktivisté vrátí z dovolených, tak se rychle objeví ti, kdo ten odporný rasismus nedokážou snášet. Projeví se to v grantových žádostech, a tudíž také v rozpočtech v roce 2021. Některé ty žádosti už jsou nejspíš podány.

Leda by mezitím celá záležitost odezněla, a reklamní agentury přišly s jiným planetárním problémem. Životní cyklus produktu se zkracuje v módě, populární hudbě i zachraňování vesmíru.

21. 8. 2020

K čínsko-americkým vztahům:

Kromě toho všeho nás dějiny učí, že pokud jeden stát získá takovou moc, že se nemusí ohlížet na nikoho jiného, pokaždé to skončí katastrofou. Pokušení zneužívat nadvládu je příliš silné. V lidských dějinách se zatím nenašel nikdo, kdo by takovému pokušení dokázal odolat. Svět, kde existuje více mocenských center, a kde si Američané nemohou dovolit cokoliv, takový svět je mnohem bezpečnějším místem. A místem příznivějším pro přežití malých národů.

Shrnuto: I když z logiky civilizačního konfliktu by mělo vyplývat spíše naše spojenectví s USA, v tuto chvíli není v našem zájmu se do americko-čínského konfliktu jakkoliv plést. Určitě ne na americké straně.

Otázka týdne: Je v našem zájmu plést se do čínsko-amerického konfliktu?

20. 8. 2020

Vůdkyně běloruské opozice vyzvala Evropu, aby jí pomohla převzít moc. Jak se říká politikovi, kdo se neobrací na lid vlastní země, ale na nepřátelské mocnosti? Jaké “odměny” se takovým lidem zpravidla dostává?

20. 8. 2020

V září strávím dost času v Ústeckém kraji, kde budu pomáhat v kampani tamní SPD. Myslím,, že spojení SPD a Foldynovských socialistů je přesně tím, na co tahle země čekala a co potřebuje. A taky doufám, že později se připojí i Trikolora (čímž neskrývám, že v SPD je toho dost k vylepšování, ale i na to snad dojde).

Aby nedošlo k mýlce. Nestávám se členem SPD, sám nikam nekandiduji. Ponechávám si svou nezávislost, a snažím se pomoci dobré věci.

20. 8. 2020

Jak poznat, jestli je společnost na cestě ke svobodě nebo ke koncentračním táborům? Velký myslitel Karl. R. Popper navrhuje následujícím kritérium. Na cestě ke svobodě je ta společnost, která třídí myšlenky a ty chybné se snaží vymýtit. Na cestě ke koncentračním táborům je ta společnost, která třídí lidi a ty nevhodné se snaží vymýtit.

Připomínám to s ohledem na debatu posledních dnů, kdy se opět řeší fotografie s Tomášem Vandasem. Celá ta debata je projevem nebezpečného totalitního myšlení. Vůbec se neřeší, jaké myšlenky jsou chybné a jak je vyvrátit. Řeší se osoba. A za tím je představa, že svět bez Tomáše Vandase bude lepším místem. Nebude. Okamžitě se zjistí, že i další lidé jsou nevhodní. A další a další. Pokud Tomáš Vandas říká něco obludného, střetněte se s ním v diskuzi a ukažte, že jeho myšlenky jsou obludné. Klidně ho dožeňte k pláči. Jsou ale jeho myšlenky obludné? Já osobně nevím – neměl jsem čas studovat všechny jeho články. A obávám se, že všichni ti, kdo okázale vykřikují, že s ním nesouhlasí, vlastně vůbec neví, s čím nesouhlasí.

Mimochodem, už jako dítě jsem se naučil jedné “fintě”. Když o někom slyším, že ten člověk prý něco říká, myslí si, chce, prosazuje, požaduje, tak za ním zajdu a zeptám se ho. Zkuste to někdy také. To není o Tomášovi Vandasovi, to je o nás, našem chování a naší schopnosti používat mozek.

19. 8. 2020

Česká republika se stává čistým plátcem do EU. Změní se tím něco? Rozhodně ne! Ti, kdo žijí z rozkrádání dotací, ti si budou užívat dál. To, že zaplatíme mnohem víc, to nic nemění na jejich osobních výhodách. A všechny ostatní to bylo nevýhodné už předtím.

19. 8. 2020

Bývalý šéf pražské muslimské obce Vladimír Sáňka dostane víc než půl milionu korun za “újmu způsobenou neoprávněným stíháním.” Povrchní pozorovatel by si mohl myslet, že byl z něčeho nespravedlivě obviněn, a soud ho osvobodil. Jenže kdo tu kauzu sledoval po celou dobu, ví, že to bylo jinak. Policie pečlivě shromáždila důkazy a městský soud v Praze je zakázal předložit. Zdůvodnil to tím, že se jedná o záležitost islámu, a že některé paragrafy českého trestního zákona nesmějí být aplikovány na muslimy. Podle soudu je tedy lhostejné, zda se toho dopustil nebo ne.

Připomínám, že se jedná již o minimálně třetí případ, kdy české soudy vynesly rozsudek zdůvodněný tím, že před soudem stojí muslim a že tudíž nemůže být plně uplatněno české právo.

Naši volení zástupci ale mají důležitější starosti. Třeba svobodu tisku v Bělorusku.

18. 8. 2020

Hledají se muzikanti pro založení vlastenecké rockové kapely. Ze severní Moravy.

18. 8. 2020

Už to víte? Když s vámi havlistický oligarcha uzavře smlouvu, a potom mu nějaké ustanovení přestane vyhovovat, tak ten paragraf “nemá právní váhu.” Pravda a láska opět zvítězila nad slušností a poctivostí.

18. 8. 2020

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, jak nesmírně moudrý člověk byl T.G. Masaryk. Svou jasnou orientací na národ, vyrovnaným pohledem na věci národního hospodářství, a taky svým pohledem na náboženství. Na jedné straně si uvědomoval, že český národ potřebuje hlubší duchovní zakotvení, na druhé straně viděl, že pokud jakákoliv církev získá bohatství a politický vliv, bude to destruktivní pro národ i pro tu samotnou církev. Proto se snažil čelit hlavně katolickému vlivu, ale zrovna tak by se stavěl na odpor, kdyby se kterákoliv jiná církev, konfese či náboženství pokoušela ovládnout stát.

A dnes opět dochází na jeho slova. Od církevních restitucí uplynulo teprve pár let, a už těch pár let stačilo, aby v katolické církvi převládl proud protinárodní, nenávidící svobodu a milující středověké tmářství. Proud, který nejen, že se nestydí za děsivé ukrutnosti, které se v katolických dějinách odehrály, ale který je na ně ještě hrdý! Posvěcení vítězného sloupu na místě brutální vraždy výkvětu českého národa je jenom jednou z epizod. Budou následovat další protičeské kroky.

Pokládám to za obrovskou škodu. Katolická církev je nesmírně široká, najdeme tam různé proudy a lidi, od úžasných osobností a úctyhodných pracovitých vesničanů a místních komunit až po odporné zločince. Stejně je tomu s dějinami – katolíci vykonali skvělé věci, ale dopustili se i děsivých zločinů. Katolíci pomohli zachránit český národ, ale také ho téměř vyhubili, a nesou velkou část viny za zánik samostatného masarykovského Československa (které tehdejší klerikálové nenáviděli). Dobrým lakmusovým papírkem je vztah k husitství. Vlastenečtí katolíci se účastnili táborů lidu (často je dokonce sami organizovali) a příslušnost ke katolické církvi jim nebrání v hrdosti na tuto nejslavnější etapu českých dějin. Globalistiští katolíci papouškují velkopanské fráze o zločincích a lapkovi.

Je zjevné, že restituce českou katolickou církev poškodily. Posunuly ji globalistickým směrem. Doufejme, že se vzpamatuje dřív, než úplně zmizí. Již dnes se jedná o menšinové, a v podstatě okrajové náboženství. A protinárodní postoje mizení jen urychlí. Ani další restituce a všechny sudetoněmecké fondy na tom nemohou nic změnit.

17. 8. 2020

Tentokrát si mě vzal na mušku neblaze proslulý darebák Jan Čulík. O co jde? Kdesi došlo k trestnému činu. Radek Velička ten čin domněle schvaloval (dle mého soudu ho neschvaloval, ale to může být předmětem debaty). Nicméně vyjádřil jsem přesvědčení, že se na výroky Radky Veličky vztahuje svoboda projevu. A trvám na tom. Podle darebáka Čulíka jsem se tedy dopustil schvalování schvalování trestného činu. A každý, kdo tenhle status lajkne, se dopustil schvalování schvalování schvalování trestného činu.

Čulík tak navrhuje, aby JAKÁKOLIV OBHAJOBA SVOBODY PROJEVU BYLA TRESTNÁ. Jakákoliv! Sama svoboda projevu podle něj nesmí být předmětem diskuze. Komunisté nezašli tak daleko ani ve svých nejhorších výlevech. Pro “liberální demokraty” je to naopak slabý odvar toho, kam dojdou za pár měsíců.

17. 8. 2020

Divili byste se, kolik lidí mi řeklo, že by se na Vlasteneckém setkání rádi objevili, ale bojí se. Všechno právníci či jiní příslušníci podobné společenské vrstvy.

To je Česká republika 2020. Občan nemůže beze strachu zajít na naprosto bezproblémovou akci zaštítěnou prezidentem své vlastní země. Už jenom proto nemůžeme přestat. Protože v čemkoliv ustoupíme, okamžitě bude následovat ještě tvrdší útok na základní občanské svobody.

To je zapotřebí řešit! A ne poměry v Bělorusku.

17. 8. 2020

Na Protiproudu:

Společnost se tak postupně posouvá k modelu „vítěz bere všechno“. A málokdo zatím doceňuje, že to přináší také jiný pohled na svět a jinou morálku. Dříve platilo: když budeš pracovitý, šikovný a poctivý, když se budeš chovat hezky k lidem ve svém okolí, tak se nebudeš mít špatně – i když se nevyšplháš úplně nahoru. Nově platí: Musíš se dostat nahoru za každou cenu. To je jediné, na čem záleží. Není náhodou, že právě v této době se tak rozvíjí vzájemné udávání a že místo kolegiality jede po krku každý každému. Každé zaváhání může být osudné.

Protiproud: Dobře placené ovce. Pro vyšší třídy ničí samy sebe?

16. 8. 2020

V roce 2015 – ve volbách pod dohledem zahraničních pozorovatelů – získal Lukašenko 84%. Od té doby se neudálo nic, na základě čeho by bylo možné očekávat dramatickou změnu názorů obyvatel.

16. 8. 2020

Pokud máte nějaké hezké fotky z letošních Příčov, prosím, pošlete nám je na foto@vlasteneckesetkani.cz

16. 8. 2020

Z komentáře k Bělorusku:

Za prvé. Proč bychom měli požadovat, aby všude probíhaly volby. Třeba v Saúdské Arábii a v Kataru, kterým vyjadřuje tolik sympatií ministr Petříček, tam žádné volby neprobíhají. Za druhé. Když už se volby v Bělorusku konají, proč by se měly konat podle západních standardů? Zvláště, když ty standardy nejsou dodržovány ani v Německu, v Rakousku, ve Spojených státech a v dalších západních zemích. A za třetí. Běloruské volby probíhají „po bělorusku“ už desítky let. Proč to začalo vadit právě letos?

Parlamentní listy: Lukašenka má nahradit západní loutka typu Čaputové

16. 8. 2020

Dnešní loučení s Příčovy. Úklid lavic, třídění odpadu (fuj, to bylo hnusné) a další. Teď se pořádně vyspat. A zase za rok.

Úžasné majitelce zámku jsme už poděkovali. Ale díky všem ostatním, kdo jakkoliv pomohli.

14. 8. 2020

Pokud jsou Babišovy nechutné komentáře k Bělorusku cenou za to, že nepřistoupil na Pompeovy vyděračské požadavky, tak ať si kafrá. To nám neublíží.

14. 8. 2020

Zatímco lepšolidé se pohoršují nad diktaturou kdesi za Polskem, v českých zemích přitvrzuje. Šéfredaktor Vlasteneckých novin Radek Velička byl ze svého domova odveden v poutech. Kdyby konvertoval k islámu a znásilnil nebo zabil pár nevěřících, dostalo by se mu lepšího zacházení.

Co se týče samotného článku o požáru v Ostravě (předpokládám, že to je důvod zásahu), souhlasím, že je to ten případ, kdy se vašemu kamarádovi něco fakt hodně nepovede, a vy raději děláte, že to nevidíte. Ale pokud to někomu vadilo, mohl napsat, že je Radek Velička debil a pohádat se s ním. Nebo ho žalovat, že mu způsobil psychickou újmu.

Ale udávat lidi a nechávat je odvádět v poutech za hloupé články, to je hnusné, odporné, totalitní. NIKDO z těch, kdo Veličkovo zatčení schvalují, nemá právo kritizovat Bělorusko. Vy sami jste minimálně stejně odporní a diktátorští jako Lukašenko. Možná víc.

Svobodu pro Radka Veličku!

Mimochodem, současný standard vyjadřování liberálně-demokratických intelektuálů je drsnější, než co Radek napsal. A na rozdíl od něj vyzývají liberálně-demokraté k fyzické likvidaci odpůrců, aniž by s tím měli problémy.

14. 8. 2020

Z komentáře k Vlasteneckému setkání v Příčovech:

Píšu to všechno proto, že se v posledních dnech objevila řada útoků, z vlastenecké strany. Dokonce i ojedinělé pokusy organizovat bojkot. Že prý ten nebo onen proud je v debatách zastoupen více než jiný. Jednomu vadí, že je tam přítomný komunista, druhému vadí, že je tam přítomen údajný Rotarian, dalšímu vadí člen Klausovy vlády, dalšímu katolík… Přitom se stejně jednalo o provizorní programy. Ani my sami nemáme úplnou jistotu, kdo přesně přijede. Možná se ještě v den akce někdo omluví, že zůstal viset s autem na cestě – i to se loni stalo.

Zkrátka, nemračte se, že v tom či onom panelu není zastoupen nějaký váš oblíbenec. Možná se tam s ním potkáte i tak. Jestli ne letos, tak příští rok. Přijeďte a užijte si to.

Petr Hampl: Kdo stojí za vlasteneckým setkáním v Příčovech?

13. 8. 2020

12. 8. 2020

V době, kdy USA opustily svého napadeného spojence Řecko, a krátce poté, co nechaly masakrovat své spojence Kurdy, vede Pompeo řeči o obraně demokracie. Esence pokrytectví. Hnus.

12. 8. 2020

S Frantou Kubáskem v jeho pořadu Incorrect:

Protibělošští aktivisté nezkouší, co si mohou dovolit. Oni už dobře vědí, že si mohou dovolit naprosto cokoliv. Kdyby teď někdo – s prominutím – přišel s tím, že běloši musí jíst hov.., tak to klidně řekne a žádný průšvih z toho mít nebude. Klidně to může být vysokoškolský učitel a nebude z toho mít žádné nepříjemnosti.
Všimni si, kdo jsou obvykle terčem těch útoků. To nejsou disidenti, konzervativci nebo podobné typy. Útočí na své vlastní lidi. Dává to smysl z toho pohledu, že v případě úspěšného útoku se uvolní pracovní pozice oběti. Útok na konzervativce nic takového neumožňuje.

12. 8. 2020

Když se milionchvilkařům nepovedlo zrušit výsledky voleb do poslanecké sněmovny, zaměřili se na další cíl – narušení pokojného a bezproblémového Vlasteneckého setkání. Doufám, že budou stejně úspěšní jako dosud.

Mimochodem, Mikuláš se neodvážil střetnout se se mnou v otevřené diskuzi. Tak schválně, jestli se odváží tentokrát.

Facebook Milionu chvilek Sedlčansko

12. 8. 2020

V době, kdy USA opustily svého napadeného spojence Řecko, a krátce poté, co nechaly masakrovat své spojence Kurdy, vede Pompeo řeči o obraně demokracie. Esence pokrytectví. Hnus.

12. 8. 2020

Jaroslav Foldyna: Jak vzniká feminismus

„Řeknu vám, jak vzniká feminismus, protože ten zplodil i tento návrh. To se sejde ženská, tlustá a vzteklá jak hroch, strupatá jak ropucha a chlupatá jako Yetti, s nějakou ambiciózní idiotkou, a shodnou se na tom, že je mrzí, že se narodily jako ženy. Že je to prý nespravedlivé. Pod sukní sice mají to, co mají ostatní ženské, ale je jim to málo platné. Normální chlapi o ně nestojí, protože se to jejich věčné skuhrání nedá poslouchat a ze stejného důvodu se s nimi nebaví ani normální ženské. S něčím takovým se však vzteklá hrošice s ambiciózní idiotkou nehodlají smířit. A nejenom to; ony se chtějí pomstít. Společně tedy osloví jediného, kdo je ochotný ty jejich žvásty poslouchat. Osloví nedomrlého gama samce, který o testosteron v životě ani nezavadil, a proto má trauma z toho, že se narodil jako muž. On tedy jako muž ani moc nevypadá, a ani se tak nechová, když si ale sundá kalhoty, o což sice prakticky nikdy nikdo nestojí, ale například u lékaře se tomu vyhnout nedá, tak je vše jasné – má ho. A to je celé ‚prokletí‘ té party frustrátů: Buď nemají něco, co by chtěly, nebo naopak mají něco, co by nechtěli,“ sděluje poslanec Jaroslav Foldyna.

Ve svém “specifickém” vysvětlení ještě pokračuje. “Co spojuje vzteklou hrošici, ambiciózní idiotku a nedomrlého chodícího mindráka nejvíc, je jejich nenávist k normálním ženským a normálním chlapům za to, že jsou normální, že neustále neskuhrají, mají se rádi a zakládají spolu rodiny. Za to vše se jim ropucha, idiotka a gama samec chtějí pomstít. Zhruba takto vznikl feminismus a dnes je bohužel skutečností, že podobných vzteklých hrošic, ambiciózních idiotek a nedomrlých gama samců je plný Brusel. Kdyby tomu tak nebylo, tak by podobný návrh nikdy nemohl vzniknout. Dokud tito zoufalci žvanili své hlouposti někde potichu v ústraní, tak se to dalo vydržet. Jestli ale opravdu začnou své fantasmagorie vyžadovat po normálních chlapech a normálních ženských, tak je lidé nakonec vynesou v zubech. A zcela po právu,” dodává Foldyna.

12. 8. 2020

Pokud se tahle zpráva potvrdí, tak před Babišem klobouk dolů. Naprosto výjimečný případ, kdy přiletěl osobně člen nejužšího vedení okupační mocnosti, něco nadiktoval – a český premiér ho poslal do háje. Teď musíme počkat, jestli nedojde příští týden k zatýkání a jestli šéfku sekretariátu neodvedou v poutech kvůli kabelkám (jak se to stalo naposled, když český premiér nepřistoupil na diktát).

Tím neříkám, že schvaluji Babišovo jednání v jiných oblastech.

Info.cz: Češi odmítli podepsat memorandum o 5G

Odpolední doplnění. Tak to spíš vypadá, že to dopadlo jako pokaždé. Andrej Babiš sice odmítl memorandum o 5G, ale zároveň slíbil pár stovek miliard na jiných projektech. Jenom gesto pro veřejnost, nic víc.

12. 8. 2020

Georg Soros se dnes dožívá 90. Je na tom pozitivní jedna jediná věc. Dokud je naživu, není zcela vyloučeno, že by mohl skončit na šibenici.

11. 8. 2020

Bělorusko naráží na ten problém, že i kdyby se jednalo o autentické lidové protesty, nikdo tomu neuvěří. V posledních letech došlo k tolika případům, kdy masové demonstrace organizované a podporované ze zahraničí byly využity jako nástroj agrese, že jsou tím zkompromitovány i skutečné lidové aktivity.

Nevím, co se děje v Bělorusku, ale za současné konstelace nemůže ty protestující podporovat nikdo, kdo má mozek i svědomí zároveň.

11. 8. 2020

Z pravidelné ekonomické debaty:

11. 8. 2020

Otázka MF Dnes:

Dobrý den,

Všiml jsem si, že na webu Vlastenecké noviny jsou uveřejňovány texty, kde jste uveden jako autor (např.: https://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=255986 – v tomto případě jde o přebraný článek z Vašeho blogu).

Zajímá mě pouze, zda víte, že jsou Vaše texty ve Vlasteneckých novinách uveřejňovány. A pokud ano, proč spolupracujete právě s tímto webem?

Odpověď Petra Hampla:

Moje texty jsou volně k dispozici. To znamená, že je kdokoliv může brát a umisťovat na svoje weby. Vůbec netuším, kdo všichni je přebírají. Jestli je chcete pro iDnes, jsou k dispozici i Vám. Jen prosím o řádné označení, že jsem autorem.

Nechci řešit, jestli to šéfredaktor Vlasteneckých novin Radek Velička s nějakým článkem přehnal nebo nepřehnal. Ale všimněte si techniky, kterou MF Dnes používá. Když mají něco proti Radku Veličkovi, neútočí přímo na něj, ale na lidi kolem něj. Je to odporná totalitní praktika, kdy režim útočil na děti, manželky, přátele, rodiče, spolupracovníky, obchodní partnery apod.

10. 8. 2020

Pro obchodní ředitelku kvóty v představenstvech a možnost diskriminačních žalob, pro dceru vesnického řemeslníka znásilnění a ponížení. To je moderní feminismus. A podle všeho je to jenom začátek. Kam je možné dojít, to vidíme ve Velké Británii, kde se řeší 15 let staré sáhnutí na koleno, a kde policie toleruje, když pákistánské gangy unášejí dcery z dělnických rodin do sexuálního otroctví. A kde tomu policie a sociální pracovníci místy dokonce napomáhají. A kde proti tomu genderové aktivistky nemají nejmenších námitek.

Vidíme před sebou obraz společnosti, kde se společenské rozdíly zvyšují tak, že začíná mizet základní sounáležitost. A kde ti nahoře žijí v panice, že by mohli spadnout mezi ty dole. A nejde jen o porno. Stejný princip funguje u spotřebitelských úvěrů a v řadě dalších oblastí.

Protiproud: Co ukázal pornoskandál

9. 8. 2020

Dnes jsem vybalil další dávku žabáčků. Zase už bude na výběr.

9. 8. 2020

Chlapi. Necvicte. Zamotavate se do cyklu toxicke maskulinity. A ta musi byt vymycena. (stručné shrnutí Zdeńka Nováčka).

Teď se tomu můžeme smát, ale ono je jenom otázkou času než přijde regulace posiloven, a nakonec úplný zákaz. Samozřejmě to nebude platit pro všechna etnika.

Bude to mít tu úžasnou výhodu, že přijdete do místnosti, podívají se vám na ramena a budou vědět, jestli jste protirežimní živel. Bez srandy.

Můžeme jenom doufat, že se celý ten zvrácený politický a ekonomický systém zhroutí dřív, než dojde i na tohle.

9. 8. 2020

Tak máme za sebou den, který pro spoustu lidí znamenal otázku: Jak moc jsem ochoten se nechat ponižovat, abych si zachoval šanci na povýšení? Den, kdy velmi častá odpověď zněla: Neomezeně! A mnozí jsou na tom tak, že to ponižování je pro ně něčím tak samozřejmým, že už si ho ani neuvědomují. To jsou ideální kandidáti na líbání bot nebílých gansterů. A ti to možná někam dotáhnou. Třeba budou povýšení do pozice Product Impact Coordinator nebo dokonce Project Assurance Executive.

Vidím, že někteří tápou. Tak to jste se asi nezúčastnili plavby po Vltavě ani jste ji okázale nepodpořili. To to asi moc daleko nedotáhnete.

8. 8. 2020

Videopozvánka do Příčov.

8. 8. 2020

Takže tu máme další rozkrádačku. 300 milionů na vysvětlování, že lidi nemají páchat sebevraždy.

Což takhle zrušit exekuce a zabránit aktivistům, aby mátly hlavu malým dětem svými ujetými teoriemi o změnách pohlaví? Pomohlo by to víc. Jenže by na tom zase nikdo tolik nevydělal.

CNN – Prima: Vláda chce snížit počet sebevražd o třetinu.

8. 8. 2020

K diskuzi kapitalismus versus nekapitalismus připomínám jednu základní historickou skutečnost:

Najdete to pod pojmy jako „30 skvělých let“ nebo „30 úžasných let“ a jiné, ale to není tak důležité. Jde o období mezi roky 1950 a 1980 (někdy uvádí 1955 a 1985). Západoevropské ekonomiky byly založeny soukromém podnikání, ovšem s masivními státními zásahy. Některé největší podniky byly státní, na řízení všech větších podniků se podílely rady zaměstnanců, národní vlády vykonávaly aktivní hospodářskou politiku, preferovaly určitá odvětví a chránily domácí firmy. To bylo provázeno masivními sociálními výdaji. Inflace byla poměrně vysoká, takže permanentně docházelo k určitému znehodnocování úspor. V každé západoevropské zemi to mělo trochu jinou podobu, ale základní trend byl takovýto.

Podle ekonomické teorie to nemělo fungovat. Jenže ono to fungovalo! Západoevropské státy nejen, že ekonomicky nezhroutily, ale prožívaly hospodářský zázrak. Ekonomiky rostly, rostla životní úroveň všech vrstev obyvatel, chudoba fakticky zmizela, státní finance byly stabilní.

Petr Hampl: Třicet nádherných

7. 8. 2020

Video o homosexualitě a genech. Proč rozumní lidé dávají pozor, jakým podnětům vystavují své děti a vnoučata.

7. 8. 2020

Z pravidelné odpovědi:

Stejně tomu bude i s rušením policie. Pro obyvatele katastrofa, pro „experty na rasismus“ ideál.

Pokud nás tedy zajímá, zda bude obdobný krok zaveden i v českých zemích, musíme položit následující otázky:

Je tu skupina, která by na tom vydělala?

Má ta skupina dostatečný vliv?

Za současné vlády to asi není realistické, ale zkusme si představit, že se naplní vize Petra Fialy, stane se tím lepším premiérem a ministrem vnitra v jeho vládě bude Pirát Bartoš. Za téhle konstelace někdo rozpoutá vlnu demonstrací proti „policejnímu násilí“… a výsledek už si umíte představit. Ale nebojte, speciální jednotka pro vyšetřování předsudečné nenávisti, ta rozpuštěna nebude.

Otázka týdne: Poučíme se z amerického rasového debaklu?

7. 8. 2020

Petr Hájek minulý týden představil svou novou knihu. Jmenuje se Úder. Právě ji čtu a určitě na ni napíšu recenzi. V žánru konspiračních teorií totiž Petr Hájek patří k tomu jednoznačně nejlepšímu. K té nepatrné části, kterou má smysl sledovat, a není to ztráta času. A to nejen proto, že zná politiku zblízka. Petr Hájek má tu vzácnou vlastnost, že když narazí na novou skutečnost, je schopen přizpůsobit teorii (místo, aby skutečnost ignoroval, jak je v tom žánru obvyklé).

6. 8. 2020

Otázkou inteligence a rasy jsou v poslední době skoro všichni fascinováni. Dle mého soudu neoprávněně.

Neobolševici se snaží předstírat, že neexistuje žádná statistická souvislosti mezi inteligencí a etnickým původem. Ale nemohou dělat nic jiného než zakazovat. Ta souvislost byla prokázána příliš jednoznačně a příliš mnoha odlišnými metodami.

Konzervativně-patriotická strana se naopak snaží udělat z IQ střed světa. Ale tak to nefunguje. Vezměte si třeba Evropany a Číňany. Číňani mají o něco výkonnější mozky než my. A skutečně, někdy kolem roku 700 (našeho letopočtu) jsme ve srovnání s nimi byli zaostalí barbaři. Kolem roku 1900 to bylo přesně naopak, obrovský civilizační náskok jsme měli my. Teď zase začínají mít navrch oni. A rozdíl v mozkové výkonnosti byl nejspíš celou dobu stejný.

Nejde o vrozené IQ, ale o to, jak jsou ty mozky používány. Jestli ke stupidnímu opakování pouček nebo k racionálnímu myšlení a hledání nových řešení. Jestli ve prospěch civilizace nebo k jejímu rozvrácení. Jestli jsou podmínky nastaveny tak, že zájmy jedinců jsou v souladu se zájmem celku nebo jestli je prosazování osobních zájmů destruktivní. Civilizační příslušnost je víc než geny.

Délský potápěč: Rasa a inteligence: Co říkají důkazy

6. 8. 2020

Program Vlasteneckého setkání zatím vypadá takto. Jak si můžete všimnout, jsou mezi řečníky či moderátory tři lidé z SPD, jeden člověk z Trikolory a jeden z KSČM. Nikdo z nich nebyl pozván na základě stranické příslušnosti, ale každý výhradně kvůli tomu, že umí mluvit o něčem zajímavém.

Celkově si musím postesknout. Vlastenecké setkání jsme vydupali ze země, paní doktorka opravdu hodně riskovala (a hodně jí to stálo), pomohlo nám jen pár přátel, a když to vyrostlo do velké a zajímavé akce, tak je tu najednou snaha nás úkolovat, případně proti nám rozjíždět kampaň. Nebudeme na to reagovat, ale je to škoda. Nejen pro nás, ale pro celé české vlastenecké hnutí.

Druhé vlastenecké setkání na zámku v Příčovech u Sedlčan.
Program :
od 9:00 se koná mše v místní kapli
od 10:00 startuje diskusní maratón, provázený hudebními vstupy souboru Gospel Time Zuzany Stirské, Pepy Nose a kapely Jiřího Kobzy.

– Panel 1: Zahraniční a bezpečnostní politika
moderuje T. Doležal
panelisté: J. Kobza, J. Štefec, M. Obrtel, M. Koller

– Panel 2: Vzdělání, rodina, výchova
moderuje P. Žantovský
panelisté: P. Bahník, V. Hradská, V. Klaus ml., prof. P. Kalvach

– Panel 3: Civilizační perspektivy
moderuje P. Hampl
panelisté: J. Skála, P. Hájek, P. Robejšek, J. Hejlek

– Panel 4: Právní / Neprávní stát
moderuje M. Semín
panelisté: I. Němec, Z. Chytra, B. Kuras, M. Pilloni

5. 8. 2020

Hnutí Odchod se zúčastní vlasteneckého setkání v Příčovech. skupina mladých lidí, která v posledních týdnech vzbudila pozornost svými aktivitami, zaměřenými na obnovení národní samostatnosti (např. vystoupením na X.TV), přijede do Příčov v sobotu 15. srpna. Přímo na akci budou mít informační stánek, kde bude možné promluvit přímo s představiteli hnutí.

www.odchod.eu

5. 8. 2020

Nedokážete za celý život splatit dům ani byt? Nevadí, můžete si pořídit maringotku na hypotéku. Vítejte v ekonomickém systému neustálého růstu a neustálého zvyšování životní úrovně.

Hypotéka na mobilní dům: levné bydlení na dosah

4. 8. 2020

Ze společného videa s komunistou Josefem Skálou.

Co nás spojuje? Téma národa, národní samostatnosti a téma lidu. Já se tady odvolávám spíš na americkou tradici, kde vystupuje „my, lid“ (We, the People) jako zdroj veškeré politické moci. Demokracie je posvátná. V čem se naopak neshodneme, je pohled na dějin. Některé činy, kterých se komunistické vlády dopouštěly, jsou nepřijatelné.

Nebo jak to říká Josef Skála, „shodneme se v tom, že chceme obnovit politickou i ekonomickou suverenitu této země.“

4. 8. 2020

Ministryně Jana Maláčová není tak mediálně výrazná jako její kolegové z ČSSD, ale to neznamená, že by působila menší škody. Ostatně, už před nástupem na místo ministryně měla takovou pověst, že se jí bály i některé feministky (nedostatečně radikální). Daří se jí přeměnit ministerstvo z úřadu zaměřeného na sociální záležitosti v centrum nejextrémnějšího genderového hnutí.

Třeba její poslední kousek. Jeslím a mateřským školkám má nově vzniknout povinnost chránit kluky před klukovským chováním a klukovskými vzory (a holky zase naopak). Holčičky se zase mají připravovat na péči o miminka s “jinou než bílou barvou pleti.” Každé zařízení musí jednou ročně odevzdat plán, jak v tom bude postupovat. Jinak sankce.

Možná si vzpomínáte, že Jana Maláčová s tou myšlenkou už jednou přišla, pak ji popřela a teď ji zase v tichosti prosazuje.

Lidovky: Jesle jako nástroj indoktrinace

4. 8. 2020

Dokážete si představit, že přijdete do hospody, bez ptaní si sednete ke stolu k nějakým čtyřem chasníkům a vysvětlíte jim, o čem je život? Že je nepustíte ke slovu, dokud nedokončíte svůj 60minutový výklad?

Píšu to proto, že někteří se přesně takhle chovají na sociálních sítích, a mají pocit, že každý má povinnost věnovat jim veškerou pozornost, bez ohledu na úroveň toho, co říkají.

Už před časem jsem napsal, že účast v diskuzi si musíme zasloužit. To se samozřejmě týká i mě. Nikdo nemá povinnost přibrat mě do své debaty – pokud nebudu dost zajímavý, přijatelně zdvořilý atd.

To platí i na tohle profilu. Nejde o to, jestli se mnou někdo souhlasí nebo nesouhlasí, ale jestli dokáže postavit rozumný argument, jestli dokáže reagovat na myšlenky ostatních atd. Kvazi-jehovisté, kteří dokážou jen opakovat to, co už zaznělo stokrát (a dělají to o to horlivěji), to většinou nejsou zábavní partneři do debaty. A další děsivou skupinou jsou poučovači, kteří už mají ve všem jasno, a chodí jen sdělovat svou nezpochybnitelnou pravdu. Mohou být trpěni (já je tady většinou trpím), ale od určité úrovně obtížnosti je to problém.

To platí i pro všechny, kdo fňukají, že s nimi nechce diskutovat Tomio Okamura nebo kdokoliv jiný. Učte se debatovat tak, aby diskuze s vámi byla radost. Pak vás nebudou blokovat. Nebo to budou dělat jenom malé skupiny fanatiků. A znova zdůrazňuju – stejné pravidlo se vztahuje i na mě.

3. 8. 2020

Tohle by si měli přečíst všichni, kdo uvádějí privatizaci Škody Auto (resp. její bezplatné předání německému státnímu podniku Volkswagen) za úspěch. Úspěch škodovky je vykupován postupnou likvidací českých dodavatelů. Dokonce i kdyby škodovka zůstala socialistickým státním podnikem s mizernou výkonností, bylo by to pro české hospodářství pozitivnější.

A je to také svědectví o naprosto katastrofální strategii vlády. Miliardy pro zahraniční investory nejsou problém, miliardy pro zbytečné aerolinky taky ne, ale tradiční české výroby se posílají ke dnu.

Vladimír Rybák: Když něco takového čtu, chce se mi fakt brečet. Před lety jsem pracoval v TVM Valašské Meziříčí (dříve Tesla). Tato firma dodávala reproduktory do Škoda Auto a pro některé typy VW. V sorimentu jsem našel jeden repro, u něhož byla výrobní cena 76,-Kč, jenže Škodovka ho od nás kupovala za 74,-Kč. Na jedné schůzce ve Škodovce na středním managementu jsem se tehdejšího šéfa ptal, jak je to možné, proč bývalé vedení TVM na tohle přistoupilo??? (v milionech kusech je to nezanedbatelná ztráta). “Protože nám ho čínská firma za tuto cenu nabídla” !!!!!!!! Tedy místo aby dojednali s TVM alespoň minimální marži, zatlačili je na cenu pod výrobní náklady a to jenom proto, že si nějakej naprosto zbytečnej čuryfuk ve Škodovce, co si říká výrobní manažér, udělal v grafu úsporu 14,-Kč na auto a dostal pochvalu a prémie od Topmanagementu ! Dnes už firma TVM NEEXISTUJE …….. Čínu udělal západní chamtivý svět a nikdo si neuvědomil, co podobné úspory zničí západních a našich firem a kam to vše povede, až se Čína pořádně postaví na nohy. A to se děje právě teď a bude hůř !!!

3. 8. 2020

Herman Cain byl jedním z mých politických hrdinů, zmiňuji ho v Prolomení hradeb. Z chudého černošského kluka se vypracoval na manažera řetězce pizérií, nezapomněl na svůj původ a snažil se pro lidi něco dělat. V roce 2012 se ucházel o prezidentskou nominaci, a byl by měl slušnou šanci porazit Obamu. Jenže sponzoři republikánů upřednostnili globalistu Mitta Romneyho. Letos pomáhal v Trumpově kampani a vzhledem k jeho věku (72 let) se dalo předpokládat, že bude aktivní ještě aspoň 10 let.

Ale dostal ho covid. Podle všeho se nakazil na Trumpově mítingu v Tule, a minulý týden zemřel. Proč si tam nevzal respirátor a nestranil se davu? Obávám se, že za je tím tlak anticovidových fanatiků. Dá se pochopit, že někoho naštvou vládní opatření (ona jsou opravdu zmatená). O něco méně se dá pochopit, že někteří lidé jednají neopatrně, ale budiž, je to do určité míry jejich věc. Ale co se akceptovat nedá, že ti fanatici neustále obtěžují ostatní. S pseudonáboženským zanícením útočí na každého, kdo se chová opatrně. Tím, že si vezmete roušku nebo si sednete o metr dál, tím je podle jejich kultu jakýmsi mystickým způsobem ohrožujete.

A lidé aktivní v politice se pak pod jejich tlakem chovají nezodpovědně. Hermana Caina to stálo život. A je lhostejné, jestli umřel na covid, s covidem, vedle covidu nebo napříč covidem. V každém případě umřel zbytečně.

Doplnění: Doporučuji k přečtení diskuzi pod statusem. V prvních hodinách relativně věcná, i když místy dost emotivní. Potom se slétla smečka bojovníků proti racionalitě. Každý z nich pověsí svůj připravený post, který věší pod všechny ostatní diskuze. Oni nejspíš doopravdy věří tomu, že když zabrání, aby se o něčem mluvilo, tak věc zmizí.

CNN: Herman Cain dies from coronavirus

3. 8. 2020

Prosím, šiřte informace o Vlasteneckém setkání v Příčovech. Plakát a letáček jsou ke stažení zde:

2. 8. 2020

Na X.TV Xaverovi vysvětluju, co je to Sdružení bílých heterosexuálních mužů a jejich obdivovatelek? „To je takové, řekl bych, srandovní sdružení, které jsme založili před třemi lety s několika kamarády s tím, že si občas vypijeme pivo, budeme si dělat legraci z feministek a budeme se chovat svobodně. Takové ty normální věci, které dělají normální chlapi.“

„Byl v tom trochu politický záměr.“ – pokračuje, „že jsme si říkali: Využívejme svobodu projevu do krajnosti. Když je dneska ve školách nebo velkých médií neslušné dělat si legraci z některých feministickým témat, tak my si z toho budeme dělat legraci. Opravdu se stalo, že na naše setkání přišla feministka, udělala hysterický záchvat, takže jsme si to opravdu užili a byla to paráda. To, co se za čtyři roky změnilo je, že to, co tehdy bylo bráno jako legrace, je již dnes protistátní záležitost.“

1. 8. 2020

Účinná obrana národního státu (včetně zformování domobrany) by vedlo k ideovým a politickým změnám, které by radikálně změnily mocenskou strukturu společnosti. Z hlediska těch, kdo jsou dnes nahoře, je tedy účinnější strategií kolaborovat s nepřítelem (a v budoucnu mu sloužit) než riskovat vyzbrojení nižších tříd.

Petr Hampl: Obrana státu bez funkční domobrany je nemyslitelná

1. 8. 2020

Ze včerejší otázky týdne:

Istanbulská úmluva zavedena bude, pokud se nepodaří rozehnat současnou Radu vlády pro rovnost žen a mužů, co je těleso ovládané těmi nejzběsilejšími extrémisty, jaké lze v současném genderovém feminismu najít. A pokud nebudou rozpuštěny obdobné akční skupiny působící na ministerstvu práce a sociálních věcí a na ministerstvu spravedlnosti. A pokud nebude odvolána vládní zmocněnkyně pro lidská práva paní Válková (ano, je to ta stejná osoba, která je známa svým pochvalným výrokem o zacházení s obyvateli v době nacistického protektorátu).

Otázka týdne: Podaří se zabránit schválení Istanbulské úmluvy?