Glosy z osobního profilu na Facebooku

 

9. 11. 2014

Kde se bere omyl – tak hloupý a tak rozšířený – že nám imigranti berou práci. Podle mě je založen na představě, že pracovní místa rostou na mezi, válí se v potoce nebo jinak vznikají “sama od sebe”. Ve skutečnosti je za každým novým místem v soukromé sféře spousta práce někoho, kdo to místo vytvořil. Méně lidí – méně pracovních míst, protože je nebude mít kdo vytvářet. Mezi imigranty jsou nadprůměrně zastoupeni kreativní a pracovití lidé se schopností zakládat firmy a tudíž vytvářet pracovní místa. Část takových nejlepších lidí neustále ztrácíme ve prospěch jiných zemí, měli bychom doplňovat.

Druhá věc je, že kdybych o tom rozhodoval já, neumožnil bych trvalý pobyt žádnému muslimovi. Ale to je úplně jiná záležitost, která se netýká přistěhovalectví jako takového. Třeba egyptské křesťany bych jako spoluobčany bral okamžitě.

 

8. 11. 2014

Reakce na komentář Saši Uhlové k článku Vlk a kozy aneb akademický sexismus.

Vynikající studijní materiál pro Martin Konvička. Aktivistka, která se účastní demonstrací na podporu Hamásu, dostane hysterický záchvat, když se dozví, že český mladík sní o tom, že mu leží u nohou krásné ženy a že děkanka jeho školy takové sny toleruje. Tohle se už nedá vysvětlit jenom extrémním pokrytectvím. Spíš to ukazuje, že feminismus – jako každá skutečná totalitní ideologie – zasahuje všechny složky osobnosti, včetně sexuality. Komunisté udělali chybu, když kompromisně tolerovali normální vztahy mezi muži a ženami. Postupně jim to rozložilo režim.

Ještě zajímavější ale je reakce mužů, kteří se k té hysterické kampani přidávají. Ufňukaní mladíci, kteří na první pohled působí slabošsky (neznám nikoho z nich osobně tak dobře, abych mohl říkat, zda to odpovídá realitě nebo ne). Vesměs lidé, kteří nepatří k vládnoucí elitě, ale kteří doufají, že když ji budou servilně napodobovat, přijmou je mocní mezi sebe (samozřejmě, že se to nikdy nestane).

Mimo jiné to ukazuje, že sociologii chybí použitelný model, který by vysvětlil souvislost mezi příslušností k sociální vrstvě a osobnostními rysy. Něco málo naznačili Berger a Luckmann, pak je tu stará neomarxistická teorie, podle níž je podnikání psychiatrickou diagńozou, ale nic, s čím by se dalo pracovat.

 

7. 11. 2014

Poznámka k výročí bolševické revoluce. Komunismus musíme odsuzovat už z úcty k desítkám milionů umučených. Žádná inkvizice v dějinách neprojevila srovnatelnou brutalitu. Ale to by nemělo zastřít, že dnes ta ideologie nepředstavuje vážnější nebezpečí – mimo některé ohraničené regiony typu severní Koreje. Mezitím ale vyrostly nové totalitní ideologie, které – pokud převládnou – budou znamenat opakování toho, co známe z nacismu a komunismu.

  1. islám (během posledních desetiletí přešel z latentní fáze do akutní)

  2. feminismus, resp. jeho fašizující podoba nazývaná gender studies

  3. radikální ekologické proudy

  4. zdánlivě neideologická vláda byrokracie schovávající se za údajnou expertízu.

V praxi mezi těmi ideologiemi nemusíme moc rozlišovat, protože stoupenci jednoho jsou většinou zároveň zastánci všech ostatních. Starým bolševismem nemusíme ztrácet čas. To už je záležitost čistě muzeální.

 

31. 10. 2014

Reakce na článek O svátcích budou obchody zavřené, schválil Senát.

V rodinách prodavačů supermarketů budou chudší vánoce, protože poslanci a senátoři jim zakázali vyplatit prémie. Podle pánů papalášů senátorů si žijeme na příliš vysoké noze. Ale lze to napravit jednoduše – zabavit majetek všech senátorů, kteří pro tu ničemnost hlasovali a z toho kompenzovat zaměstnancům supermarketů ušlé prémie.

 

30. 10. 2014

Proč píšu tak málo o morálce. Protože v konkrétním případě západních společností na začátku 21.století není úpadek morálky příčinou, nýbrž důsledkem. Příčinou je příliš rozsáhlý stát. Lze to ukázat i historicky – expanze státu probíhala dříve než úpadek morálky, nikoliv naopak. Někteří lidé snad i v dobré víře podpořili nekontrolované bujení státní byrokracie, protože nebyli dost chytří a vzdělaní, aby viděli, že to musí nutně vést k mravnímu rozkladu. Teď se diví, tváří se důležitě, nadávají na poměry, a odmítají tu první a základní změnu, bez které se nepohneme. Je to v lepším případě hloupé, v horším vyloženě pokrytecké.
Viz tento článek.

 

29. 10. 2014

Reakce na článek Chuligáni kontra salafisté, aneb jak se potkali Orlík a JXD.

Ohledně vyholených násilnických týpků z učňáků a fabrik jsou jen dvě možnosti. Buď je rozhýbeme a usměrníme my. Pak ti kluci (a někdy i holky) ubrání civilizaci a svobodu, zabrání nové vlně antisemitismu a novým vyhlazovacím táborům. Jako to udělali za druhé světové války. Nebo je rozhýbe někdo jiný a pak se z nich stane rasistická destruktivní masa ničící zbytky životních šancí – jejich i našich.

Sluníčkáři a pravdoláskaři si vůbec nedokážou představit, s jakou silou si zahrávají. Zahánět takové lidi do kouta, vysmívat se jim, ničit jejich životní šance a plivat na věci, které jsou pro ně posvátné – to si může dovolit jen někdo velmi odvážný nebo někdo velmi hloupý.

 

28. 10. 2014

Rakce na článek Could non-citizens decide the November election?

Proč Obama jasně vyhrál volby v roce 2012, ačkoliv osvědčení průzkumníci (hlavně Gallup) si byli jisti Romneyem? Dnes už to víme. Rozhodly hlasy ilegálních imigrantů bez občanství, kteří sice volit nesmějí, ale Demokraté je do volebních místností přesto dopravili. Ti lidé pochopitelně v předvolebních výzkumech chyběli.

Když mě lidé v mé zemi nenávidí, dovezu si vlastní voliče z ciziny. Je to strategie, kterou aplikují všechny socialistické a a sociálně-demokratické strany, včetně naší ČSSD.

 

27. 10. 2014

Z mého komentáře k zítřejšímu Dni nezávislosti: “Proto může být dobrým českým vlastencem třeba vietnamský obchodník, který umí česky jen pár slov, ale kterému se mezi Čechy líbí. A proto součástí českého národa není paní Šabatová, i když se to snaží z kariérových důvodů předstírat.”
Viz tento článek.

 

26. 10. 2014

Váhal jsem, jestli mám obětovat celou hodinu na poslech přednášky docenta Konvičky, ale jsem nadšený, že jsem to udělal. Je to jedna z nejlepších věcí, co jsem za mnoho let slyšel. Fundované, hluboké, s odkazy na zdroje, a přitom zábavné a místy až lechtivé. Lze z toho jednoznačně pochopit, proč nemůže existovat umírněný islám. Ale dozvíme se z toho taky hodně věcí o sobě, o svém životě, o svém pohledu na svět. Odpovědělo mi to i na pár sociologických otázek, se kterými si už dlouho lámu hlavu.

Jen bych to omezil na dívky od 16 a kluky od 18 let. Prostě taková vědecká přednáška s hvězdičkou. 
Viz toto video.

 

25. 10. 2014

Kdy jste slyšeli naposledy o Úsvitu? Ta strana zmizela tak dokonale, že když utrpěla další volební debakl, nikdo si toho ani nevšiml. Podle mě Úsvitu škoda. Navzdory tomu, že jejich názory na ekonomickou a bezpečnostní politiku by snad nezkousl ani chytřejší žák základní školy, byla to jediná strana důsledně zaměřená na prosazení přímé demokracie švýcarského typu. Navíc tam byly silné protielitářské tóny a měli velmi rozumné názory na sociální politiku, tedy další plusové body. Byla by velká škoda, aby to všechno bylo s koncem Úsvitu zapomenuto. Hlavně ta přímá demokracie.

 

Více glos z mého profilu na Facebooku zde: Petr Hampl