Denní glosy

23. 6. 2021

Curtis Yarvin:

Cílem lidových hnutí nemůže být účast v demokratické soutěži. Prvním cílem musí být obnovení základních demokratických poměrů.

23. 6. 2021

Dnes druhá dávka Trumpovy vakcíny, čímž pro mě končí etapa covid-19. I všichni moji blízcí jsou totiž buď očkováni nebo mají termín. Jednou ročně si dojdeme na aktualizaci očkování (jako chodím na chřipku), ale to není žádná komplikace.

Samozřejmě respektuji, že se chce někdo před viry chránit mumláním průpovídek o pokusném králíkovi, nevyzkoušené vakcíně a podobně. Ostatně, tento typ ochrany před nemocemi je provozován už tisíc let (a funguje pořád stejně). Prosím, ale:

a) abyste mi neposílali zaručené zprávy o tom, že za sedm let a sedm dnů mne roztrhají spajkoví démoni. A zejména ne odkazy na videa.

b) abyste mě ušetřili fňukání, že když jste se nenechali očkovat, jsou z toho nějaké problémy. Tak to prostě v životě chodí. Kdo dělá hloupá rozhodnutí, má nějaké problémy navíc.

Obojí budu mazat nebo blokovat. Děkuju za pochopení. Konec zprávy. Konec tématu.

Tak jsem se prý po očkování změnil. Něco na tom bude. Moje tělo teď podivuhodně ovlivňuje přístroje. Třeba váha. Předtím ukazovala 102 kg. Teď ukazuje 105 kg a víc, i když vážím úplně stejně.

22. 6. 2021

Na parlamentkách:

Jedním z nejskvělejších objevů v dějinách západní civilizace je oddělení vědeckého od duchovního. Církevní hodnostáři se nevyjadřují k záležitostem kosmických těles a lidského těla. Vědci se zase nevyjadřují k otázkám církevního učení.

Tohle vzájemné respektování hranic v poslední době úplně zmizelo. Právnička se cítí autoritou v otázce šíření kapének. Ezotérička v otázce množení virů. Experti na životní harmonii v otázce očkování. Tím se vracíme k těm církevním hodnostářům, kteří zasahovali do sféry vědy. To samozřejmě nemůže fungovat.

Rozhovor na Parlamentních listech

22. 6. 2021

Už před mnoha lety se v korporaci, kde jsem pracoval, mluvilo o tom, že programování hraje v roce 2000 srovnatelnou ekonomickou a společenskou roli, jako v roce 1900 hutnictví. Prostě výroba toho základního materiálu, bez kterého by se nedalo udělat téměř nic.

Jenže ono taky dobře ukazuje, jak na tom byli dělníci před globalizací. Nepostradatelní, sebevědomí, slušně placení a byli mezi nimi velmi vzdělaní lidé. Jenže zároveň si byli vědomi toho, že jejich zájmy jsou opačné než zájmy panstva (což většina programátorů nikdy nepochopila). Vidíte ten společenský sešup? A všímáte si toho, že pohyb vede už téměř jenom dolů?

Viktor Lošťák: Programování se stává dělnickým povoláním.

Zažil jsem dobu, kdy bylo uměním, vědou, vysokým inženýrstvím a dnes se ze standardního inženýrského oboru rychle mění v obor řemeslníků a dělníků.

Poměr typického platu vývojáře k průměrné mzdě klesl z pětinásobku kolem roku 2002 k dnešnímu dvojnásobku a bude se dále snižovat. Nedejte se zmást platy 120k+. Takoví vývojáři sice existují, průměr je však kolem pětasedmdesáti tisíc, ne-li méně. Nominální hodnota platů vývojářů posledních deset let stagnuje a ani v porovnání se stavem před dvaceti lety se příliš nezvýšila – průměrná mzda v ČR však vzrostla za dvě dekády na víc než dvojnásobek.

Poměr typického platu vývojáře k průměrné mzdě klesl z pětinásobku kolem roku 2002 k dnešnímu dvojnásobku a bude se dále snižovat. Nedejte se zmást platy 120k+. Takoví vývojáři sice existují, průměr je však kolem pětasedmdesáti tisíc, ne-li méně. Nominální hodnota platů vývojářů posledních deset let stagnuje a ani v porovnání se stavem před dvaceti lety se příliš nezvýšila – průměrná mzda v ČR však vzrostla za dvě dekády na víc než dvojnásobek.

Podle mého názoru během příštích dvou let trh s vývojovými kapacitami současného typu zkolabuje. Programátoři, kteří teď přicházejí do oboru s očekáváním vysokého platu, trvalého uplatnění a určitého společenského statutu, budou najednou postaveni před poznání, že jejich práce nemá na trhu ani zdaleka takovou hodnotu, jakou si představovali. Už dnes si schopný řemeslník vydělá stejně jako typický programátor. Za dva roky už bude lukrativnější být instalatér než ovládat javascriptové frameworky. Nepřekvapilo by mne, kdyby se rekvalifikační procesy v dohledné době obrátily a z vývojářů se stávali manuálně pracující.

21. 6. 2021

V rozhovoru s Ondřejem Brožem jsme se věnovali – mimo jiné – novému americkému prezidentovi.

Joe Biden dělá přesně to, k čemu byl zvolen, a k čemu má mandát. V Americe fakticky probíhala studená občanská válka. Srazily se dva obrovské mocenské bloky. Ukázalo se, kdo je silnější. Ta skupina, kterou reprezentuje Joe Biden a která sdružuje nejen nejrůznější menšiny, ale především velké peníze, velká média a státní byrokracie. Jednoznačně vyhráli a Joe Biden dělá to, co se obvykle po vítězných válkách dělá. Likviduje protistranu, provádí čistky, vydává jeden prezidentský dekret za druhým, mění volební zákon, zve masy migrantů, připravuje změnu nejvyššího soudu…To znamená, že mění poměry tak, aby protistrana nebyla už nikdy schopna klást odpor. Aby ti, kdo byli ve studené válce poraženi, aby nemohli za pár let znovu vyhrát volby nebo dělat významné problémy.
Je to svým způsobem legitimní. Takhle se prostě chovají vítězové. Můžu jen vyjádřit lítost, že se podobně nechoval Donald Trump po roce 2016. Jenže se snažil nepůsobit zbytečné konflikty a hledal spíš konsensus. Joe Biden žádný konsensus nehledá. Američané mohou být rádi, že je to starý člověk, který už trpí demencí, a který není schopen už ani absolvovat běžnou tiskovou konferenci. Když si představíme, že byl na jeho místě někdo podstatně mladší a velmi energický, mohly být dnes v Americe internační tábory.

21. 6. 2021

Americká mamina zavražděná v lednu na Capitolu je popisována jako džihádistický zabiják. Diví se ještě někdo, že jsou novináři označováni za prasata?

21. 6. 2021

Všímáte si, že když si žena stěžuje,  že je na ni pohlíženo jako na “sexuální objekt” a není dost respektován její intelekt, není to nikdy ani šachistka, ani matematička, ani jaderná fyzička ani mikrobioložka. Ten problém mají asistentky asistentek (dnes mají na vizitce manažer čehosi), genderové specialistky a podobné typy, které – ať se snaží, jak se snaží – nedokážou ve svém intelektu nabídnout nic, co by mohlo být respektováno. Odříkávání politicky korektních frází prázdnotu nenahradí.

To ostatně odpovídá výsledkům výzkumu, který jsme před pár lety dělali. Inteligentnější ženy lépe využívají svůj erotický kapitál, a také si bezstarostněji užívají (v průměru, jedná se o statistický trend).

21. 6. 2021

Z červnové eseje na Nové republice:

Ať bude výsledek jakýkoliv, nová aristokracie jako celek na tom neprodělá. Buď vydělají na vakcíně nebo na lécích a vitamínech. Buď na cigaretách nebo na jejich zákazu. Buď na karanténních opatřeních nebo na jejich zrušení. Buď na lechtivých fotkách nebo na genderové cenzuře. Nesmí to být ale proti zájmům nové aristokracie jako vrstvy. Proto je nepřijatelné vydělávat na ochraně hranic, zastavování migrace, podpoře místního podnikání nebo třeba podpoře soudržnosti rodin.

Co by je doopravdy poškodilo, by bylo vrácení aktivit na národní úroveň. Třeba obnovení národního výzkumu a vývoje očkovacích látek. Místní vědci by samozřejmě dál četli zahraniční časopisy, přispívali do nich, jezdili na mezinárodní konference, a možná by si občas sáhli na zahraniční grant. Ale know-how by zůstalo u nás, pod národní kontrolou. Výsledek takového výzkumu by byl důvěryhodnější než dosud, i kdyby Piráti posílali udavačské dopisy do Bruselu třeba každý den.

Petr Hampl: Pochopit elity

20. 6. 2021

Rozmáhá se nám takový nešvar. Dosud bezúhonní občané začínají veřejně schvalovat texty, jejichž autoři jsou odsuzováni. Zvláště, když prokurátoři ani soudci nedokážou objasnit, co je na tom vlastně závadného.

Třeba David Dvořák:

K níže uvedeným článkům p. M. W. Krafta, po důkladném zvážení, veřejně prohlašuji následující:
– texty jsem si přečetl a obsahu porozuměl
– v souladu se soudně deklarovanou zachovanou svobodou myšlení si myslím, že předmětné úvahy, myšlenky, analýzy a teoretické závěry jsou správné, logické, plně reflektující realitu a dosavadní zkušenosti a zcela se s nimi ztotožňuji.
Máte problém, soudruzi. Trest má přece odrazovat.

20. 6. 2021

Ačkoliv se o covidu publikuje každičký detail a každičký názor, česká média nějak vynechala informaci, že EU začala uznávat očkování Sputnikem.

EU Member States Will Recognise All Hungarian Vaccination Certificates, Justice Minister Says

20. 6. 2021

Britské listy obvykle nedoporučuji, ale tentokrát udělám výjimku. Najdete tam článek o tom, proč je Rusko hrozba, proč je americká nadvláda tak strašně důležitá, proč by levice neměla kritizovat nadnárodní korporace a proč je Assange zrádce (správný občan přece pomáhá zakrývat korupci mocných, to jste nevěděli?).

Mohli byste logicky čekat, že pod článkem bude podepsán Roman Joch, ale ne! Je to Karel Dolejší, bojovník za Zelený nový úděl, bojovník proti “xenofobnímu nebezpečí” a samozřejmě příznivec Pirátů.

To není nic proti Romanu Jochovi. Je to inteligentní člověk a typický bushovský neokon (se vším dobrým i špatným, co to znamená). Ukazuje to ale, že extrémní anticivilizační levice už s těmi neokony v zásadě splývá. Už si nerozumí vlastně jen v otázce počtu pohlaví.

Je na tom ale vidět, jak se stará hnutí rozpadají, a proč “pořádná pravice” nebude už nikdy nikoho zajímat. A proč třeba Petr Hampl a Josef Skála spolupracují s takovou snadností.

Karel Dolejší: Tajemství úpadku západní levice

19. 6. 2021

Tomáš Měšťan: Když Česká televize chválí Orbána

Tož, zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Na ČT dnes chválili Viktora Orbána. Byla to ovšem ČT Sport. Při fotbalovém utkání Francie – Maďarsko. A to za to, jak podporuje v Maďarsku fotbal. Jak nechal vystavět nové stadiony. Jak změnil pravdila v místních ligách. Kdy například ve II. lize nesmějí hrát cizinci, ale odchovanci místních klubů, jinak nedostanou státní dotace apod…

Maďarský fotbal, tak jde rychle kvalitativně nahoru, což potvrdil i dnešní remízou s mistrem světa Francií v Budapešti na Euru 1:1. Prý mu tak jde o zlepšení národní hrdosti maďarů a prý by se český fotbal měl tímto inspirovat…

Tak toho chlápka (trenér Plíšek), co tohle řekl, si právě napsal generální ředitel ČT Petr Dvořák na index…

19. 6. 2021

Ekonomická vize Pirátů: Přilákáme prestižní zaměstnavatele. O českých firmách ani slovo. Můžete skenovat faktury a pucovat boty celému světu. Hurá!

18. 6. 2021

Rusko omezí dovoz krmiv a krmných přísad z ČR. Veškeré finanční ztráty, které tím vznikly, by měly být hrazeny z rozpočtu BIS, případně z majetku desátníka Koudelky.

18. 6. 2021

Zajímavý rozhovor s bývalým šéfem Mossadu. Nikoho asi nepřekvapí, že když někdo chystá útok na Izrael, nemá moc dlouhý život. Rozhodně to Izraelcům nelze vyčítat. Kdyby ČR měla tajnou službu, jednala by také tak. Chcete se dožít důchodu? Nezabíjejte naše spoluobčany.

Co ale možná překvapí. Zdá se, že Josi Cohen pokládá za naprosto nemyslitelné, že by izraelská tajná služba měla vést operace kvůli tomu, aby izraelská firma vyhrála nějaký tendr nebo koncesi na těžbu nějaké suroviny. To není státní zájem. To ať si řeší každý sám.

Ostrý kontrast proti CIA, která podle všeho na americkou bezpečnost kašle a řeší POUZE ekonomické záležitosti (podle toho, co si kdo prolobuje). To se samozřejmě týká i její české pobočky působící pod značkou BIS. Ta už se ani nenamáhá předstírat, že řeší také otázky typu terorismu. Leda, že by výrazem “terorismus” bylo míněno rozhodnutí dát zakázku jiné než americké firmě.

Rozhovor s Josi Cohenem

18. 6. 2021

Při debatách o Koněvovi a Mariánském sloupu jsem vyjádřil obavu, že by napříště mohla být stržena socha Jana Žižky v Praze na Vítkově. Vypadá to, že právě tím směrem jdeme. Petr Honzejk není žádný bystrý analytik, ale dokáže perfektně vycítit “požadavky doby”.

18. 6. 2021

Není žádných dokladů o tom, že by všech 800 německých vojáků, kteří útočili na české parašutisty, byli přesvědčení nacisté. Nemůžeme říci, jestli každý z nich opravdu obdivoval Adolfa Hitlera. Ale je prokazatelné že je všechny spojovalo něco jiného – německá národnost.

Petr Fiala svým výrokem opět potvrdil, že mu není cizí falšování dějin a že ODS je spíše místním zastoupením Landsmannschaftu než čímkoliv jiným.

18. 6. 2021

Z dnešní poznámky o sjednocování protisystémové opozice:

Můžeme najít jinou dobu nebo jinou zemi, kde se podařilo politickou opozici dlouhodobě sjednotit? Ať hledáme, jak hledáme – nic! Vypadá to, že sjednocení opozice je další sen typu utopického socialismu nebo utopického minimálního státu.

Co oproti tomu funguje, jsou krátkodobá spojenectví. Různé strany, směry a proudy zformují alianci – pro jedny volby, jednu bitvu, jednu válku. Habsburkové a Poláci společně rozdrtili Turky u Vídně, přičemž přesně o 100 let poté se Habsburkové podíleli na dělení Polska, tedy na likvidaci polské státnosti a rozdělení Polska na pruskou, ruskou a rakouskou zónu. Včerejší spojenec je zítřejší vítanou kořistí. Tak to v životě chodí. Nicméně v té jedné bitvě to fungovalo skvěle.

Proč se česká antiglobalistická opozice nesjednotí?

17. 6. 2021

Článek níže stojí za čtení zejména proto, že ho napsal redaktor Seznamu, který se specializuje na “zejména na gastro-průmysl, zemědělství a obchodní řetězce.”

V článku tvrdí, že na voličských setkáních SPD se budou prodávat potraviny “pod výrobními náklady”. Jak je to možné, když třeba brambory se budou prodávat za 4,60 a zemědělci za ně běžně dostávají jen tři koruny? Podle pana redaktora je zapotřebí do “výrobních nákladů” připočítat dopravu z druhé strany zeměkoule, pět vrstev manažerů, příspěvky multikulturním neziskovkám a korporátní zisky. Vzpomeňte si na to, až někdy zase uslyšíte, jak experti vysvětlují, že je něco ekonomický nesmysl.

Seznam.cz: Ceny potravin jarmarku SPD férové nejsou

16. 6. 2021

V nouzi největší občas potěší, že jinde jsou na tom ještě hůř. Takže když se zděšením přihlížíme likvidaci svobody projevu v českých zemích, je dobré vědět, že na Slovensku je to nesrovnatelně horší. Zejména poté, co byl zřízen speciální soud pro politické kauzy. Asi není těžké si představit, jaké lidské typy takový soud přitahuje, a co se od nich dá čekat. Zatím posledním kouskem je odsouzení zpěváka Jaroslava Pagáče. Jeho trestným činem je používání prastarých slovanských symbolů. Pokud vás zajímají podrobnosti nebo byste chtěli panu Pagáčovi pomoci, doporučuji tuto stránku.

Jaroslav Pagáč nic neukradl, nedopustil se k násilí, nevyzýval k násilí, nezpochybňoval holokaust, a nedopustil se ani ničeho jiného, co by bylo “za čárou”. Je ženatý a má doma maličkého synka. Do vězení má jít na čtyři roky. Pro srovnání – v kauze Plastic People byl nejvyšší udělený trest 18 měsíců.

Jenže ta úleva, že je to jinde ještě horší než u nás, ta nemusí vydržet dlouho. Slovensko je oproti českým zemím pouze napřed. Co vidíme tam, to je nejspíš naše budoucnost.

Případ Reborn Pagáč

15. 6. 2021

Na současné likvidaci svobody projevu (nemohu ani napsat komunistické, protože ani předlistopadový režim si nepočínal takhle neomaleně) je zvlášť frustrující to, že jsme s tím mohli počítat dlouho dopředu. Bylo jasné, že se to chystá. A mohli jsme jen krok za krokem přihlížet, jak se ten negativní scénář naplňuje. Naprosto bezmocně.

Lenka Procházková to popsala v roce 2016: “Novela, která z nás má udělat ukázněnou jednotřídku apolitických platičů složenek, hanobí a ponižuje každého, kdo svobodu slova považoval za základní občanské právo. Budiž poslancům jasně řečeno, že ti, kteří pro novelu zvednou ruku, ji zvednou pro cenzuru a kriminalizaci pravdy.”

15. 6. 2021

Městský soud v Praze dnes potvrdil rozsudek nad Walterem Kraftem. Je tak otevřena cesta k trestnímu stíhání, Hampla, Kurase, Tomského, Kechlibara, Kovářové, Samkové, Kellera, Vondrušky a desítek dalších.

Nepředstavujte si žádné emotivní soudní jednání. Walterovi prostě přečetli připravený rozsudek. Moje shrnutí:

1) Předsedkyně senátu se odvolávala na rozsudky Evropského soudu pro lidská práva. Je pravda, že tam už dávno neztrácejí s lidskými právy původních obyvatel Evropy čas.

2) Dále bylo konstatováno, že pokud prokurátor nabyde subjektivního pocitu, že nějaký projev je nenávistný, je to dostatečný základ pro odsouzení.

3) Dokazování je v takovém případě nadbytečné. Dokazovat se může, zda to obžalovaný opravdu napsal. Ale ohledně nenávistnosti či nebezpečnosti textu není co řešit. Pocit prokurátora stačí.

4) Přítomný státní zástupce vyjádřil názor, že požadovat, aby armáda při ochraně hranic používala vojenské zbraně, takový požadavek má být sám o sobě trestán.

5) Walterův obhájce Petr Holý správně poznamenal, že od této chvíle může být odsouzen kdokoliv kdykoliv za jakýkoliv text. Stačí, aby se našel aspoň jeden státní zástupce, který prohlásí, že mu to připadá nenávistné.

14. 6. 2021

V Německu rozpustili další speciální jednotku, protože v ní prý byli pravicoví extrémisti. Co asi dělají takoví propuštění extrémisti s elitním výcvikem? Asi někam nastoupí jako prodavači nebo se věnují zahrádce, že.

Chystají se na občanskou válku? Možná. Nebo možná odjedou do země. Nebo se nechají najmout do nějaké soukromé armády. Nebo někdo z nich dokonce konvertuje k islámu? Možné je absolutně cokoliv. Už tak složitá situace je ještě komplikuje. Budoucnost je stále méně předvídatelná.

Novinky: Ve Frankfurtu rozpustili celou zásahovku

14. 6. 2021

Proč důchodové spoření do nestátních fondů nemůže fungovat? Protože fondy jsou něco jako kasíno. Pár lidí může zbohatnout, ale na úkor jiných. Rozdělit se může jenom to, co tam bylo přineseno, žádná nová hodnota se nevytváří.

Ono se to sice opravdu funguje tak, že peníze dělají peníze, ale to se týká jenom velkých peněz (viz Piketty). Kdo zdědí ve 40 letech deset miliard, ten do stáří vydělá dalších 10, aniž by hnul malíčkem. Jenže to se netýká normálních peněz normálních lidí.

Pokud akciové a jiné trhy rostou jinak než do bublin, je to výhradně tím, že se do nich cpou nově tištěné peníze. Pokud by se to dostalo k milionům lidí a ti lidé to opravdu chtěli používat na zajištění svého stáří, buď by to znamenalo šílenou inflaci (takže by ty úspory ztratily na hodnotě) nebo by vlády musely provést měnovou reformu.

Jinými slovy, podvod od samého začátku.

To už můžou rovnou lidem poradit, ať si svůj důchod každý na vyhraje na automatech. Vlastně ne, na tom by manažeři fondů tolik nevydělali.

14. 6. 2021

Jak je možné, že rozkrádačka označovaná jako “důchodové spoření do fondů” tehdy tak snadno prošla a jak je možné, že ji někteří lidé ještě pořád podporují?

Těch důvodů je celá řada, vypíchnu z nich jeden. A to je přirovnávání státu k domácnosti. Když je něco příliš složité a nerozumíme tomu, tak to přirovnáme k něčemu, co známe. My sami se pak cítíme dobře, protože máme pocit, že tomu rozumíme. Můžeme se o to epesně pohádat a cítit se nadřazeně. Jenže jsme mimo.

To, že stát a domácnost mají některé společné vlastnosti, to zdaleka neznamená, že mají stejné vlastnosti ve všech oblastech. A už vůbec to neznamená, že bychom pravidla platná pro domácnost mohli aplikovat na stát a naopak.

Kdybychom zahodili to přirovnání a podívali se obyčejným zdravým rozumem, bylo by jasné, že převodem peněz ze státního fondu do soukromého fondu nevzniká žádná hodnota (stejně jako by nevznikla žádná hodnota převodem opačným směrem). Změní se jen to, že smečka manažerů zbohatne na poplatcích za správu (v nejlepším případě, když to nerozkradou).

13. 6. 2021

Dětští horníci v USA, foceno 1910. Jejich pravnuci jsou teď šikanováni, že kohosi vykořisťovali.

13. 6. 2021

Rusové žijí v zemljankách, jejich ekonomika se hroutí, jejich věda je na úrovni 19. století… a najednou mají vakcínu proti covidu pro děti 8 – 12 let. Podle prvních testů bez jakýchkoliv vedlejších účinků (i třeba velmi mírných), dokonce i bez píchání jehlou. Stačí fouknout sprejem do nosu. To si asi Čepiga a Miškin střihli menší stáž v laboratoři.

Rusko otestovalo Sputnik V pro děti

13. 6. 2021

Šéf české pobočky CIA Michal Koudelka má hodnost podle místa pobytu. Tak jsem se rozhodl, že kdyby náhodou přijel k Hamplům, bude na našem pozemku desátník. Takže od nynějška desátník Koudelka.

13. 6. 2021

Existují dva druhy opozičních aktivit.

Jedny přinášejí úlevu. Lidé si společně zanadávají na poměry. Poslechnou si video, kde to samé říká nějaká autorita. S trochou štěstí se jim podaří zvolit poslance, který to bude říkat ve sněmovně. To v lepším případě. V horším případě se vybijí násilně, třeba zapálí všechna auta ve své ulici. Trochu se jim uleví. A to je celé.

Druhé přinášejí změnu. Jsou náročné, protože vyžadují přemýšlení, rozkrývání mechanismů moci (lidé se často musí vzdát svých oblíbených představ) a vyžadují také systematickou práci. Takovou tu práci, kdy člověk nedostává okamžitou vlnu pozitivních emocí (jako když vykřikne “svou pravdu”), ale kdy je naopak unavený a kdy nevidí výsledek. Je v tom málo demonstrací a hodně mravenčí práce na všech úrovních. Ale je v tom také cílevědomost – lidé dokážou jasně popsat, co chtějí a jak toho chtějí dosáhnout.

Je tragédií, když utěšovači převáží nad měniči. To se stalo na Slovensku, a výsledky vidíme. Čaputová a Matovič/Heger. Několikaleté nepodmíněné tresty za nesouhlas s vládou jsou udělovány jako na běžícím páse. Minimálně jedna velmi podezřelá sebevražda významného kritika režimu ve vězení (zametená pod koberec). A žádná naděje na zlepšení, protože opoziční prostor pevně ovládají utěšovači.

I české poměry se rychle mění ve prospěch utěšovačů. Kéž by to nebyl trend, který rozhodne. A kéž by to nebylo nevratné.

13. 6. 2021

Rusko otestovalo Sputnik V pro děti. Očkovací vakcína má formu nosního spreje, je vhodná pro děti od osmi do dvanácti let a první testy neukázaly žádné vedlejší účinky. Zase o krok napřed. A zase budou lepšolidé vykřikovat, že je to celé “neschválené”, že v Rusku se žije v zemljankách, a vůbec – nejvyšší čas tam poslat jaderné rakety. Že, paní poslankyně?

12. 6. 2021

Zdá se, že polyamorie (že jste to slovo ještě před dvěma lety neznali?) začíná hrát v uměleckých kruzích roli záchranného člunu. Co má člověk dělat, když není na kluky ani pedofil ani transvestit ani neujíždí na sexu se zvířaty? Přiznat, že žijete s jednou ženou a že s ní dokonce plánujete zůstat celý život? Kdo by chtěl takovou konzervu obsadit? A když jste ještě k tomu běloch?

Takže nakonec pořídit si milenku (nebo žena milence) je ještě to nejmenší. Dělalo se to ostatně po staletí, jen se o tom nemluvilo. Dnešní pokrokový umělec to musí okázale vyhlásit, aby si o něm snad okolí nemyslelo něco špatného. Aby se o něm snad nešuškalo, že je normální.

12. 6. 2021

Zatímco Piráti se připravují na zteč, protistrana zůstává v těžké pohodě. Jako by na tom všem ani nezáleželo.

Třeba vyřazení Jiřího Kobzy z kandidátky SPD. Nevidím dovnitř té strany a nevím, jaké k tomu měli důvody, ale zcela jistě vyškrtli jednu z mála osobností schopných oslovit někoho jiného než přesvědčené skalní příznivce. Téměř jistě to znamená, že za Prahu nebude mít SPD ani jednoho poslance.

To nesvědčí o tom, že by si v SPD uvědomovali, že letos jde o všechno. Vlastně to připomíná rok 1948. Na jedné straně odhodlaní a dobře organizovaní komunisté. Proti nim smečka politiků, kteří řešili svoje kšefty, milenky, a případně vydělat na spolupráci s komunisty. Na žádný zápas o moc nedošlo. Komunisté si prostě vzali, co potřebovali.

Poslanec Jiří Kobza zřejmě neprošel do poslanecké sněmovny

12. 6. 2021

Z odpovědi na otázku, jestli nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Ono je to totiž tak, že opozice buď připravená je nebo připravená není. Pokud připravená je, potom stačí i naprosto nepatrný podnět. Třeba facka, kterou policistka vrazí prodavači zeleniny někde na tržišti. A máme revoluci, hroutí se politické režimy. Kdyby nepadla ta facka, stalo by se něco jiného. Na podnětu nezáleží.

Nebo opozice připravena není, a pak režimem neotřese nic. Stačí připomenout britský multikulturní režim, kde jsou unášeny školačky z dělnických rodin, prodávány jako sexuální otrokyně, úřady to podporují a policie šikanuje rodiče, kteří by si snad chtěli stěžovat. Ani něco tak děsivého nestačí k vypuknutí vzpoury, dokonce ani lokální vzpoury. Labour Party, která únosy dívek v Rotherhamu, dokonce ani neztratila místo starosty!

Otázka týdne: Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

11. 6. 2021

Konečně přišla z tiskárny další dávka Kellerovy Hybridní politiky (dle mého soudu zatím nejlepší česká politická kniha letošního roku). Nevyřízené objednávky zpracuju během víkendu.

11. 6. 2021

Z odpovědi do ankety časopisu argument o migraci:

Co by měla Evropa dělat, je v zásadě lhostejné, protože žádné racionální opatření přijato nebude. Ty skupiny, kterým masová migrace přináší krátkodobý prospěch, jsou politicky i ekonomiky silnější než ty, na které dopadají negativní důsledky.

Dosavadní trend tedy bude pokračovat. Vstup každého migranta povzbudí několik dalších, aby vyrazili na cestu. Nepomůže ani žádné zlepšení poměrů v zemích, odkud migranti (kolonisté) přicházejí. Skutečnost nikdy nemůže být stejně atraktivní jako snové představy o životě v Evropě. Konec konců, i v našich dějinách byla různá eldoráda, do kterých často vyráželi slušně situovaní lidé.

Hraje se v podstatě jen o to, zda některé evropské země zůstanou tohoto trendu ušetřeny.

Racionální řešení by obsahovalo tři prvky – důsledné znemožnění vstupu na území EU, informační kampaň v zemích, odkud lidé vyrážejí na cestu a jednorázová opatření na ochranu těch, kdo už se na cestu vydali a uvízli.

Anketa: Co s migrací?

11. 6. 2021

Po čase žabomyších válek je tohle něco opravdu vážného. Žaloba EU znamená, že napříště mohou v Parlamentu ČR sedět lidé, kteří nemají naše občanství, neumí česky a o české národní záležitosti se absolutně nezajímají. Někdo řekne, že to je logický vývoj, když takoví lidé mohou řídit třeba Národní galerii a když je český parlament plný bílých koní nejrůznějších globálních skupin, ale každý milník, kdy se přestane už i předstírat, je špatný.

A že naši občané mohou naopak sedět třeba ve francouzském parlamentě? Proč bychom to měli pokládat za výhodu.

10. 6. 2021

Hampl zase trhá partu. Zotročen očkováním, civilizací a zdravým rozumem již od roku 1969. V době, kdy jsem vyrůstal, bylo totiž běžné, že existují potvrzení o bezinfekčnosti, a že jsou opravdu vyžadována. Že nemoci jako žloutenka se řeší omezením kontaktů mezi zdravými lidmi.

Mezitím proběhl nějaký vědeckotechnický pokrok. Vakcíny jsou šetrnější, a opatření mírnější. Jenže se stalo něco jiného – z některých věcí se staly symboly.

Dnes nikoho vlastně nezajímá, k čemu je očkovací průkaz. Každého zajímá, co ten průkaz symbolizuje. Pro někoho symbolizuje zdraví a bezpečí, pro jiného zotročení. A pro někoho zase třeba úspěch Evropské unie. Chudák očkovací průkaz s tím nemá nic společného. Můžete tisíckrát měnit podmínky, ale když očkovací průkaz znamená pro paní Novákovou zotročení, bude pro ni znamenat zotročení pořád. Bez ohledu na skutečné vlastnosti toho kusu papíru a na jeho skutečné používání. A pořád bude reagovat na ten symbol, nikoliv na skutečnost. To platí i z druhé strany – můžete ho napustit jedem a výbušninou, a pro paní Charamzovou bude pořád symbolizovat evropský úspěch.

Je to v něčem velmi praktické (nikdo se nemusí učit nic složitého), ale v jiných ohledech zase velmi nepraktické. Nemůžete totiž řešit žádný skutečný problém – stačí, aby to v nějaké reklamní agentuře označili za symbol (ruské nadvlády, Putinova imperialismu, tajného židovského spiknutí, bělošské nadřazenosti a já nevím čeho) a všechno je ztracené. Máte proti sobě rozvášněný dav, který je čistě destruktivní.

9. 6. 2021

Je diktátor ten, kdo občanům své země ochotně svěří zbraně nebo ten, kdo se je snaží odzbrojit?

9. 6. 2021

Všímáte si, že během českého národního obrození se aktivisté strašně moc snažili “pozdvihnout lid”? Stavěla se muzea a galerie, zakládaly školy, univerzity a vzdělávací spolky. V tom nebylo žádné elitářství typu “jdeme vás poučovat”. Obrozenci si prostého lidu nesmírně vážili. Chápali ale, že má-li být jejich hnutí úspěšné, musí být Češi vzdělaní. Že na spoustu úkolů životní zkušenost sama o sobě nestačí (zvláště je-li spojena s arogancí typu “já už vím všechno, nemusím se nic učit”). Že je zapotřebí dostat z každého to nejlepší.

Zkuste dnes uspořádat vlastenecký kurz matematiky nebo logiky. To bude narváno! Zato křičení a mávání vlajkou, tam se zájemci najdou bez problémů.

Místo pozdvihování národa máme závod ke dnu. Jako by cílem bylo dostat se mentálně na úroveň chánovských Romů. Obávám se, že je za tím to, že v alternativě řádí příliš mnoho podvodníků, kterým nejde o nic jiného než prodat nějaký produkt, vylákat z lidí peníze nebo připravit půdu pro další restituce. A kteří nemají problém apelovat na to nejhorší, co v lidech je. Nabídnout jim nejméně národnou cestu. Protože necítí žádnou odpovědnost za budoucnost.

8. 6. 2021

Odvolací soud s Walterem Kraftem, který byl v prvním kole odsouzen za napsání eseje Je budoucnost Evropy islámská? proběhne příští úterý, tedy 15. června v 10:30 u Krajského soudu v Praze na náměstí Kinských, budova A, jednací místnost 13.

Jak to bude probíhat, to nevíme, ale cosi napovídá to, že soud nepozval svědky navržené Walterovou obhajobou.

8. 6. 2021

V nedávné diskuzi o sdílené ekonomice jeden čtenář upozornil, že to, co prosazují Piráti (a co už jede ve Španělsku), to žádná sdílená ekonomika není.

Sdílená ekonomika, to je, když si s pár přáteli koupíme společnou motorovou pilu nebo přívěsný vozík na auto. Nebo dvě rodiny společný mrazák. Pokud se najdou lidé, kterým to bude fungovat, proč ne. Rozhodně to nikoho neohrožuje. Já osobně to dokonce pokládám za sympatické (i když v běžném životě obtížně realizovatelné).

To, k čemu směřujeme, je něco docela jiného. Je to nahrazení soukromého vlastnictví pronájmem. Vždy v tom jsou přítomné korporátní peníze a vždy je do toho nějak zapojená státní byrokracie (aby lidé nedělali problémy).

7. 6. 2021

Co udělá správné muslimské děvče, když se jde v létě koupat? Správně, pokusí se utopit Židovku. Ať žijí letní radovánky!

7. 6. 2021

S Vladimírem Kapalem jsme na Svobodném rádiu mluvili – mimo jiné – o noblese, eleganci a vybraném chování. Zaznělo tam například:

Vždycky v každé společnosti je nějaká vládnoucí elita, nějaká vyšší vrstva. V každém společenském zřízení. My dole mám takovou celkovou tendenci na ty nahoře nadávat, ale měli bychom si střízlivě uvědomovat, že vždycky bude někdo nahoře a chování k těm dole nikdy nebude ideální.

Rozhodně ale jsou doby, kdy tahle vyšší vrstva vykazuje určitou úroveň a určitou noblesu. Dokážou předvádět dobré vychování a dobrý vkus. To od nich prostupuje celou společností. Takže i třeba řadoví dělníci v meziválečných dobách – dokonce i když byli jasnými odpůrci vedlejšího režimu – tu noblesu do určité míry přebírali. Oldřich Nový byl do určité míry vzorem chování pro každého, protože opravdu měl co předat. Nešlo jen o to, že ti dělníci nosili saka a klobouky. Jde o to, že člověk, který má klobouk a sako neudělá některé věci, které by udělal jinak. Vnímá, že se to tak nějak nehodí.

Tím nesnižuji bezohlednost tehdejších bohatých. Ale ta noblesa existovala.

Dokonce i v komunistickém prostředí cosi takového fungovalo. Ta noblesní vrstva sestávala z komunistických funkcionářů (nezapomínejme, že řada z nich měla výborné vzdělání), ale i prvorepublikových elegánů, pro které byly vybrané mravy tím jediným, co jim ze starého režimu zůstalo.

Dnešní situace je vlastně neobvyklá tím, že ti lidé, na které je nejvíc vidět – ať už kvůli jejich majetku, politickému vlivu či popularitě v médiích -to není žádná noblesní elita. Podle chování spíš lumpenproletariát. Nevíme, co přesně dělal nebo nedělal Dominik Feri, ale to, co proniká na veřejnost, to rozhodně nesvědčí o tom, že by prostředí vrcholné politiky bylo prostředí s vybraným chováním a galantním dvořením. Jindy vidíme čelné představitele kultury, jak se opijí a řádí přímo na festivalu v Karlových Varech. Ne v soukromí, ale přímo na oficiální akci, kde jsou pracovně! Ti stejní lidé se ale zároveň cítí morálními perlami. Co mohou dát společnosti? Co se od nich můžeme učit?

7. 6. 2021

Termín “konzervativní levice” jsme ještě před dvěma lety neznali, ale začínáme ho slýchat stále častěji. Vlastně to vypadá, že to je jedna z mála smysluplných odpovědí na současné problémy (kromě pokusu u obnovu starého národovectví) – v době, kdy naprostá většina politického myšlení spočívá v papouškování vyčpělých frází. Ani mnozí stateční a poctiví lidé nejsou schopni nabídnout nic jiného než ty fráze.

K někomu víc mluví výraz levice (který má vyjadřovat “stojíme na straně pracujících”). Já v něm zase vidím to, že konzervatismus je konečně osvobozen od nostalgických pokusů o návrat do středověku, od nenávisti k vlastní civilizaci a k osvojení toho nejlepšího, co naše civilizace přinesla – víra, láska a naděje, ale i svoboda, rovnost a sounáležitost.

Ale samozřejmě pořád platí, že to jenom jedno z východisek ve veřejné debatě.

Tomáš Kolec: Konzervativní levičáci a novolevičáci

6. 6. 2021

Dnes poznámka z logiky:

Hrozí spíš globální oteplování nebo globální ochlazování? Mnohem více příslušníků vědecké komunity mluví o oteplování. Na druhou stranu zastánci globálního ochlazování sestavili model, který s několikaletým předstihem odhadl rok 2021 jako velmi studený rok. Zastánci globálního oteplování zatím nemají žádný model, který by dokázal předvídat počasí v jednotlivých letech. Co s tím?

Co s tím?

1) Kvalitní teorie nemůže být nahrazena tím, že nějakou jinou teorii zastává hodně lidí s mnoha tituly. Ve vědě se počítají pouze teorie a data.

2) Sofistikovaný model, který působí naprosto úžasně, je k ničemu, pokud je v rozporu s empirickými fakty. To je moje základní námitka proti liberální ekonomii – je přitom zajímavé, že zastánci liberální ekonomie nejsou schopni argumentovat jinak než rozvíjením toho modelu. Ale to se týká všech oblastí.

3) Dobrý model musí být schopen vysvětlit VŠECHNO. Proč se v minulosti ochlazovalo a oteplovalo? Jak je možné, že se klima mění i na jiných planetách? Pokud teorie odpovědi nemá, musí být přepracována. Do té doby ji nemusíme brát příliš vážně.

Vypadá to tedy na ochlazení. Což ovšem neznamená, že by ochlazení bylo dokázáno. Pouze to je pravděpodobnější varianta. Ochlazení ovšem znamená mnohem větší pohromu – sucha, horší úrody, větší výkyvy počasí, mnohem větší nároky na energii…

5. 6. 2021

Zajímavá beseda pořádaná Světovým ekonomickým fórem (díky Zdeňkovi za upozornění). Z poměrně malého počtu shlédnutí se zdá, že je to opravdu pro lidi, co jsou do toho všeho nějak zapojení (nebo chtějí být).

Diskutující konstatují, že na přenášení výroby do chudých zemí se už nedá pořádně vydělat (protože už tam skoro všechno přeneseno bylo). Nicméně je tu jiná příležitost! Během epidemie pracovala řada manažerů z domova, a byla s firmou spojena přes internet. Jenže když se pracuje přes internet a mluví anglicky, proč by nemohl manažera v pražské pobočce nahradit třeba Ind? Nebo Afričan – ten je ještě levnější. Po masakru dělnických míst (a zhoršování platových podmínek dělnické třídy) jsou na řadě manažeři.

Jako ve všem ostatním, i tady platí, že covid jen urychlil něco, co by se stejně stalo. Nicméně díky zkušenostem, které korporace udělaly během karantén, to bude rychlejší.

Nejdrsněji změny dopadnou na “kosmopolitní elitu”, která volí Piráty a připadá si o tolik lepší než čeští burani. Právě jejich místa se budou rušit. A komu místo zůstane, ten musí počítat se stále horšími podmínkami – při splácení stále stejné hypotéky.

 

5. 6. 2021

V Izraeli se přestalo bojovat, ale skončila jenom bitva, nikoliv válka. Okamžikem ukončení operací začala muslimská strana začala připravovat další útoky. Nepřestanou s tím, dokud nebude na světě jediný živý Žid (nebo dokud nezkrachuje ta odporná ideologie, přinejmenším v současné podobě). Budou zabíjet Židy v Izraeli, Německu, USA a kdekoliv jinde, kde toho budou schopni.

Muslimové vědí, že čas pracuje v jejich prospěch. František Roček k tomu uvádí: “Islámští vojenští plánovači kalkulují i s tím, že v tomto období (během zhruba deseti let) se v USA již budou moci dostat do silných mocenských pozic hysteričtí liberálové naklonění islamistickému a propalestinskému „osvobozeneckému“ boji, což bude trest za bělošský „rasismus“.

Ostatně, antisemitismus je dnes povinnou součástí výbavy každého neomarxistického intelektuála. V mnoha případech, žel, i židovského neomarxistického intelektuála. Stačí připomenout ředitelku pražského multikulturního centra, která se nejdříve profilovala jako potomek obětí holokaustu, a po pár intimních kontaktech s mladými palestenci úplně otočila (jak ona sama uvádí na své webové stránce.

Komentář Františka Roučka

4. 6. 2021

Z dnešní odpovědi o obecné strategii patriotických hnutí:

Jednotlivé spory jsou vlastně k ničemu, dokud nejsou vlastenci připraveni zaútočit na jádro systému. Dokud za sebou vláčí liberální přístup k ekonomice jako odsouzenec železnou kouli, nemohou být úspěšní. A stejně neproduktivní je rozvíjení představ o údajné tajné celosvětové řídící skupině, protože z těch představ nevyplývá žádný konkrétní krok, který by měl být proveden.

K čemu je zastavit jednu vlnu migrace, když za další rok budou plně otevřeny hranice? K čemu je zakazovat chemické kastrace dětí, když všichni víme, že je jen otázkou času, kdy začnou být prováděny? K čemu je odmítnout zrušení elektráren, když na ten zákaz dojde o něco později? K čemu podpora hospod, když jim McDonald za čas prosadí takovou změnu podmínek, že stejně skončí. Vedení každého sporu je vlastně zbytečné, pokud nedojde k celkové změně směřování společnosti. A ke změně nevedou pokusy o návraty do minulosti.

Co dnes nejvíc chybí vlasteneckým hnutím?

4. 6. 2021

Genderově vyrovnaný jazyk:

Jana Novotný koupit chleba supermarketiště. Vzít vozík, naložit chleba, zaplatit pokladna.

Vnímáte, jak je ten nový politicky korektní jazyk spravedlivější? Konečně se blížíme ke světu, kde bude mít jedničku z češtiny každý

4. 6. 2021

“Sdílená ekonomika” nemusí nutně znamenat, že vám někdo zabaví vaše věci. A nejspíš tomu tak ani nebude. Lidé se do toho nahrnou sami, a bude jim to připadat úžasně výhodné.

To člověku třeba doslouží pračka, a místo, aby utratil 5 tisíc za novou, přistoupí na to, že bude platit 200 korun měsíčně a bude využívat pračku v nějakém společném prostoru činžovního domu. A tak to bude s dalšími a dalšími věcmi. Bude to působit velmi výhodně a všichni experti budou tvrdit, že je to skvělé. Budou toho plná média. A pro ty, kdo médiím nevěří, vytvoří korporátní marketing stránku Opravdová hluboká pravda, kde se bude říkat jinými slovy totéž.

Na začátku člověk ušetří peníze a dokonce se možná dostane k něčemu, na co by jinak neměl. Jenže postupně jeho měsíční platby za pračku, ledničku, automobil, počítač, rádio, oblečení, nábytek… až po pronájem prostoru ve sdíleném bytě porostou tak, že na ně bude potřebovat celý plat. Fakticky tedy bude pracovat za byt a stravu.

A až ho korporát jednou přestane potřebovat, od dalšího měsíce nebude jeho nic. Ani vysavač, ani boty, ani rychlovarná konvice ani automobil ani místo kde bydlí. Okamžitý konec. Dokážete si představit, jak úzkostlivě loajální budou takoví lidé?

3. 6. 2021

Obávám se, že Babišovo zacházení se státními financemi je naprosto racionální. Jestliže to po něm převezmou Piráti, proč by jim měl předávat plnou pokladnu? Stejně všechno utratí za gender, různé zelené úděly a podporu migrace – včetně maximálního dluhu, jakého budou schopni. Není lepší aspoň něco rozdat lidem, dokud to jde?

2. 6.  2021

Připadá vám, že prodej heroinu není dost ziskový a že to je příliš riskantní? Pak je tu ještě boj proti dezinformacím. Guru Vrábel (určitě ho znáte z České televize a Českého rozhlasu) a jeho společník mají či měli podíl v celkem 25 firmách, které za poslední čtyři roky vyinkasovaly od českého státu 27 milionů korun. Další peníze prý dostávají od americké vlády (podle svého vlastního tvrzení).

Neméně půvabná je jeho vlastní definice, proti čemu vlastně bojuje. ” Dezinformace není lež, nýbrž názor, který odporuje oficiální doktríně.” Už se ani nenamáhají předstírat, že jde o pravdivé informace! Zakázána má být veškerá politická diskuze.

Kromě ukradených peněz a likvidace základních demokratických svobo je to ničivé ještě tím, že to vytváří kolonku “dezinformace”, která obsahuje nejrůznější tvrzení od čisté pravdy po naprosté lži. Toho logicky využívají nejrůznější podvodníci a šíří příšerné věci s tím, že když je to dezinformace, tak to musí být pravdivé. Nemusí.

Nicméně je zcela jistě pravdivé, že guru Vrábel je podvodník a ničema, který by – za normálních okolností – byl ve vězení za rozkrádání.

Parlamentní listy: Dezinformace je názor, který neodpovídá oficiální verzi událostí

1. 6. 2021

Tenhle článek rozhodně doporučuju ke čtení. Kompilace amerických mainstreamových médií provedený ČTK. Všimněte si, že je pokládáno za NAPROSTO SAMOZŘEJMÉ, že se u voleb podvádí, a že se o tom prostě nemluví. Pokusy bránit podvodům jsou pokládány za porušení pravidel.

Dokud nepochopíme tenhle názor, typický pro americké progresivisty, nepochopíme americkou politickou scénu. Prezidentské volby 2020 – to nebylo selhání americké demokracie, to byl její typický projev. Bidenovi lidé se ukázali jako chytřejší a schopnější, a tudíž vyhráli. Fňukání protistrany na tom nic nemění.

A není to nové. Curtis Yarvin nedávno ukázal, že masivní volební podvody se v USA odehrávají minimálně od 80. let. A nejsou chápány jako něco amorálního! Rozhodně je tak nechápou Demokraté.

Lidovky.cz: Republikáni v Texasu dotahují sadu volebních restrikcí

31. 5. 2021

Policie navrhuje podat žalobu kvůli Čapímu hnízdu. Kdyby to byla jedna izolovaná událost, nic by to neznamenalo. Ale obávám se, že celkový trend ukazuje něco jiného. Státní správa – včetně justice – si je vítězstvím Pirátů natolik jistá, že už začíná sloužit nové moci a začíná si počínat podle nových poměrů.

Proces s Walterem Kraftem je jen jiným projevem téhož.

31. 5. 2021

K čemu je dobré klasické vzdělání. Třeba k tomu, že znáte divadelní hru Romeo a Julie. A když ji znáte pořádně, tak víte, že důvodem tragédie bylo to, že Juliin (Vavřincův) posel byl zadržen při cestě z Verony do Mantovy. A proč byl zadržen? Protože v Itálii byl v tu dobu mor, takže bylo zapotřebí omezit pohyb zdravých lidí. Tak to napsal Shakespeare krátce po roce 1590. Divákům nebylo divné, že někdo bojuje s nemocí tím, že brání zdravým lidem jezdit, kam chtějí. Brali to jako samozřejmé. Stejně jako diváci v následujících staletích. Až se v roce 2021 objevilo nové moudro, že odjakživa prý byli izolováni nemocní, nikoliv zdraví. A lidé, kteří neznají ani dějepis ani literaturu, na to skáčou. Pak budou schopní se s vámi hádat, že znalost staré literatury je zbytečná, prý se dá všechno vybrouzdat. Tak vidíme, jak se dá všechno vybrouzdat.

Teď už je to za námi. Jenže ony budou další a další problémy. A zase se bude společnost rozdělovat na ty, kdo encyklopedické znalost mají a na ty, kdo je nemají. A samozřejmě taky na to, kdo prošli cvičením v logickém myšlení a kdo jím neprošli. Úplně zbytečně.

31. 5. 2021

Adam Votruba ve skvělé eseji o liberální kontrarevoluci:

“Paradoxně klasičtí konzervativci a klasičtí socialisté by mohli mít společný zájem jak na porážce korporátní moci, tak na porážce liberální ideologie. Tyto skupiny však z ideologických důvodů spolupracovat nebudou. Konzervativci se hlásí k ideji neregulovaného kapitalismu, byť zároveň kritizují moc korporací a představují si pod kapitalismem spíše společnost vstřícnou k drobnému a střednímu podnikání. Rozpor obsažený v tomto postoji nevidí: Moc korporací je přirozeným důsledkem neregulovaného kapitalismu. Socialisté vidí ideál v poválečném sociálním státu, slovo kapitalismus má pro ně negativní konotaci, přičemž neregulovaný kapitalismus je antitezí jejich programu.

Je pravděpodobné, že další vývoj povede k radikalizaci konzervativců. Liberální snaha po ovládnutí společnosti vyvolává nutně protireakci, přičemž liberálnímu nástupu nelze již dost dobře čelit klasickými demokratickými prostředky. (Jak chcete např. diskutovat s cenzurou?) Katolická církev reagovala na reformaci protireformací, v reakci na komunismus se objevilo jako jeho antiteze fašistické hnutí. Lze tedy očekávat, že se vyprofiluje i militantnější typ konzervatismu jako reakce na dnešní liberalismus.”

Dodávám k tomu, že radikalizace některých konzervativců (jakkoliv to působí jako protimluv) mě znepokojuje. Všímám si šířícího se postoje “když se lidé nepřijmou naše návody, tak ať Západ raději zanikne a je islamizován.” Prostě nostalgie, zahledění do minulosti, nesnášenlivost a nepřátelství k vlastní civilizaci. Takový konzervatismus je k ničemu.

Adam Votruba: Liberální revoluce?

30. 5. 2021

Z květnového eseje na Nové republice:

Když se tedy nedávno mluvilo o radikálním zvyšování daně z nemovitosti, nebylo to jen plácnutí do vody. Nebylo to ani vyjádření v opilosti nebo zoufalý výkřik někoho, kdo nutně potřebuje zvýšit daňové výnosy za každou cenu. Můžeme to číst spíše jako vyjádření názoru převládajícího mezi držiteli finanční a politické moci. Všimněte si, že STAN ani Demoblok nijak neprotestovaly.

To nemusí znamenat, že jsou již vypracovány konkrétní plány. Stačí, že logika situace k takovému opatření směřuje. Česká republika je vydrancovaná. Podniky jsou téměř výhradně v zahraničních rukou nebo jsou v roli subdodavatelé zahraničních korporací. I surovinové zdroje už fakticky byly vyvlastněny do ciziny. Domácím už nepatří ani značka Škoda nebo hora Říp. Ani zadlužení nelze zvyšovat donekonečna. Zbývá vlastně jedno jediná obrovská hodnota – miliony rodinných domků, vil a bytů. Bylo jen otázkou času, kdy dojde i na ně. Ano, dá se čekat lidový odpor. Ale po čem jiném sáhnout, když nic jiného nezbývá?

O Pirátské dani a mizení  málo konkurenceschopných

30. 5.

Festival jižanského rocku v Kolíně. Konečně možnost volně se nadechnout! Ucházející až skvělá hudba, výborné pivo a pohodoví lidé. Jediná výtka cena vstupenky, těch 700 korun bylo fakt hodně. Ale i tak fantastická akce. A veliké díky všem, kdo to pořádali (a pro které to znamenalo značné riziko).

29. 5. 2021

Osvědčení džihádisté budou spolupracovat na čistkách proti extrémistům v americké armádě.

29. 5. 2021

Pirát Ferenčík si stěžuje, že ho Feri zklamal. Tomu říkám hnus. Sestřelit politického konkurenta (rozběhl to aktivista Pirátů blízký vedení) a pak se tvářit, že mě to vlastně mrzí. Ale u nich je to normální. Tak funguje nová aristokracie.

28. 5. 2021

Tradičně tomu bývalo tak, že Zelení omezovali automobily a podporovali veřejnou dopravu. Piráti to ale vylepšili – omezují automobily a omezují taky veřejnou dopravu. Schválně, jestli v dalším kroku ještě taky zakážou zůstávat doma. Aby to bylo úplné.

Není to jen ve středních Čechách. Stejnou strategii razí Piráti i v Praze – omezit vjezd automobilů a zdražit veřejnou dopravu.

Jo, a doporučuju přečíst celý článek. Dozvíte se v něm např., že Piráti a STAN chtějí zrušit i ty železnice, které byly nedávno modernizovány.

Středočeský kraj začíná řešit utlumení na některých lokálkách

28. 5. 2021

Z komentáře na Prvních zprávách:

Ekonom Marek Loužek to už před lety formuloval tak, že „strážkyní mravnosti je vždy žena.“ Ve všech dobách a v naprosté většina známých kultur. Ženy určují, jestli se bude se sexem čekat až do svatby. Ženy určují, jaké praktiky jsou přijatelné. Jestli existují instituce jako „vztah na jednu noc.“ Na nich je, co bude pokládáno za romantické svádění a co už za odporné obtěžování. Desítky výzkumů z různých zemí ten obraz potvrzují (zájemce o podrobnější studium odkazuji na knihu Moc krásy).

Bezpečná prostředí jsou taková, kde jsou ženy sebevědomé a nenechají si nic líbit. A kde umí zacházet s očekáváními mužů. Když takovou atmosféru vytvoří (a když trvají na svém), muži se podřídí. Sám jsem měl to štěstí, že jsem v takových prostředích strávil naprostou většinu dosavadního života. V takových prostředích je i dost prostoru pro erotické jiskření, protože všichni účastníci si připadají naprosto bezpečně.

Chce-li někdo vytvářet bezpečné prostředí, nechť znovu naučí ženy to, co předcházející generace (včetně dnešní střední generace) zvládaly a o čem tak často hovoří třeba doktorka Kovářová. Ono i tak čas od času dojde k nějakému překročení hranic, ale ty případy budou poměrně vzácné a útočníci dostanou rychlou zpětnou vazbu, že tudy cesta nevede.

Co by měly mladé dámy vědět o sexuálních útocích

28. 5. 2021

Už zítra v Kolíně!

27. 5. 2021

Josef Skála:

“Na Ukrajině vraždí i bezbranné civilisty. Jen za to, že se odmítli podvolit krvavému puči. Dva čeští antifašisté, co tomu neumí trpně přihlížet, jsou už řadu dní ve vyšetřovací vazbě. Když Franco terorizoval španělskou republiku, vyrazili jí na pomoc i tisíce našich interbrigadistů. Demokracii bránili se zbraní v ruce. Ty z nich, co se stihli vrátit ještě před Mnichovem, nechala naše justice na pokoji. Duchovní a důstojník ve výslužbě, pomáhající antifašistům z Donbasu, se tam zbraně ani nedotkli. Smíme je nechat dopadnout hůř, než interbrigadisty 30. let?”

Já osobně necítím ke starým stalinským interbrigadistům ani nejmenší sympatie, ale to hlavní je nezpochybnitelné. Podporovat doněcké vesničany proti kyjevským fašistům je správné a morální.

Josef Skála: Mnichov napodruhé a vlastnoručně?

26. 5. 2021

Na parlamentkách:

Dnes se v politicky korektních kruzích vytváří představa, že normální sexualita vlastně neexistuje. Že je to jenom pozůstatek jakýchsi starých patriarchálních struktur. Podivné pozůstatky minulosti, které budou rychle vymýceny. Koneckonců sám Feri horlivě podporoval přijetí Istanbulské úmluvy o odstranění maskulinity a normálních erotických kontaktů mezi pohlavími. Budoucí aristokraté tedy předstírají, že biologické pudy neexistují, a když se s nimi setkají, nejsou schopni reagovat.

Dost možná, že kdyby ten mládenec vyrůstal v jiném prostředí, dostal by párkrát „po čuni“ a rychle by se naučil rozlišovat, kdy je jeho pozornost vítána a kdy nikoliv. Možná by se časem stal rafinovaným svůdcem a možná by na něj řada žen měla krásné vzpomínky. Jenže on vyrůstal v prostředí, kdy je každý projev sexuality označován za stejně špatný. Nedivme se, že tam vznikají takové případy.

Rozhovor na Parlamentních listech

26. 5. 2021

Minimálně 20 velkých amerických měst provedlo od začátku roku radikální škrty v rozpočtu své policie. Hnutí “defund the police” (zbavte policii peněz) se spontánně šíří Spojenými státy, vznikají další a další místní pobočky, a politici se jim neodváží čelit. A to ani když kriminálních činů přibývá raketovým tempem. Žádná oblast není ušetřena. K nejrazantnějšímu omezení místní policie došlo v hlavním městě Texasu Austinu (pamatujete ještě, že to býval konzervativní stát?). A nejen to – základní idea (že velká část policejních peněz má být převedena k multikulturním neziskovkám) má mezi americkou veřejností nadpoloviční podporu. Další příklad toho, že cokoliv kdo rozběhne, okamžitě se mu to vymkne z rukou. Trump je odstraněn, Demokraté již drží pevně moc a potřebovali by dostat džina zpátky do lahve. Ale ten mezitím získává na síle. Získává takovou sílu, že ani vrcholní politici se jej neodváží zpochybňovat. Mnozí z nich si to nejspíš nejsou schopni ani připustit – přestože se v celých velkých částech měst neodváží vyjít na ulici.

“Defund the Police” Lives on as a Local Movement

26. 5. 2021

Debakl, jakým skončil pokus o puč v Bělorusku, byl završen tím, že americké tajné služby si nedokázaly ohlídat hlavního organizátora. V Lukašenkových sklepeních nakonec řekne i to, co neví. Taková amatérskost! Ale co chcete od někoho, kdo není schopen – když dává Koudelkovi zadání k veřejné kampani – mu vymyslet aspoň trochu přijatelně znějící verzi. Intrikovat proti vlastnímu prezidentovi, to ještě zvládnou. Jenže ani toho by nedokázaly svrhnout, kdyby se nedopustil série hloupých chyb. A dál? Infiltraci džihádisty se americké tajné služby nedokázaly ubránit. Kým vším jsou ještě infiltrováni? A má ještě vůbec smysl takovou organizaci infiltrovat? Zmůžou se na něco jiného než prohlížení hanbatých fotografií ukradených ze soukromých mobilů?

Vidlák to perfektně popisuje z druhé strany:

“Malé Bělorusko s devíti miliony obyvatel si trouflo na pětisetmilionovou velmoc. Alexandr právě vyzval k boji Perskou říši. A Lukašenkovi to projde, stejně jako tomu Makedonskému… Kromě řečí se totiž nestane nic. Dokonce si myslím, že Lukašenko potřebuje nějakou oběť a tenhle mladej a blbej novinář se na to bude ohromně hodit. Šel s pány na led a teď si za ně řádně zláme nohy… co nohy – vaz si zláme. Doslova.”

Vidlák: Mentalita Hitlerova bunkru

25. 5. 2021

Viktor Orbán: Počet očkovaných dosáhl pěti milionů, takže můžeme postupně odkládat roušky.

PM Orbán: We can say goodbye to our masks

25. 5. 2021

Z dnešního komentáře:

Když si – čistě teoreticky – představíme, že by třeba z nějaké německé non-go zóny začaly létat rakety na česká města, jak by reagovala naše vláda? Předali by různí Petříčkové, Kulhánkové a Fialové moc vojákům? Vzdali by se politického vlivu? Změnila by se mentalita? Těžko. Média by byla zaplavena tvrzeními o tom, že vše je jenom nedorozumění a nesmíme podléhat nenávisti. Proběhla by vlna represí proti těm, kdo by požadovali zahájit obranu. A kdyby to náhodou bylo na vážkách, stačil by jeden telefonát od paní Merkelové a česká vláda by se podřídila ve všem. Pár set bojovníků s relativně primitivními zbraněmi by mohlo pozabíjet statisíce lidí – musíme totiž vzít v úvahu, že kryty civilní obrany byly zrušeny a obyvatelstvo nemá ani ten nejmenší výcvik.

Petr Hampl: Válka, která začala včas

25. 5. 2021

Ilona Švihlíková je podobná Thomasi Pikettymu v tom, že je nemilosrdnou bořitelkou mýtů. To se něco celé roky učíte v ekonomii, říkají to všichni věhlasní profesoři, zdá se to být tak jasné… až vám Švihlíková nebo Piketty ukážou data a vy víte, že je to úplně jinak. Někdy není snadné si to v hlavě přerovnat.

Třeba minimální mzda. Taky jsem celé roky věřil, že zvyšování minimální mzdy vede k růstu nezaměstnanosti. Občas jsem narazil na nějakou statistiku, která to vyvracela, ale nevěnoval jsem tomu moc pozornosti. Až přijde nemilosrdná Švihlíková.

Jenže ona ty mýty vyvrací také u snižování daní! Nemilosrdně ukazuje, že když se to snížení neprovede dost šikovně, nezůstane nám v kapsách víc peněz, ale celá ta “úspora” skončí v korporátních ziscích a manažerských bonusech.

Ilona Švihlíková: Ekonomická negramotnost dosahuje neuvěřitelných rozměrů

24. 5. 2021

V debatě o školství (Ivan David, Petr Hampl, Jana Maříková, Petr Sak, Radim Valenčík) připomínám, že školství je ten úplně nejzákladnější nástroj, jaký má stát (potažmo národ) pro řízení vlastní budoucnosti. Vláda by měla mít vizi, jakou zemí chceme být. Na základě toho určit, jak vzdělaní a jinak připravení lidé by tady měli žít. Na základě toho určovat profily absolventů…. a postupně až k osnovám základních škol.

Ono to tak do značné míry bývalo. Současné chaotické hemžení, kdy vlastně není jasné, k čemu má školství lidi připravovat, a když jediným měřítkem je, aby se žáci necítili špatně (případně, aby si rodiče nestěžovali) nemůže vést k ničemu dobrému. Inkluze je jen zatím poslední tečkou za devastací školství. Když vlády hodily přes palubu školství, hodily tím přes palubu i národní budoucnost.

24. 5. 2021

Z páteční otázky týdne:

Co tedy rozumět pod ochranou českého zemědělce? Vytvoření takového prostředí, aby mohl dělat svou práci a věděl, že své produkty prodá. Aby byl vystaven zdravé míře konkurence. Když bude jiný zemědělský podnik levnější nebo dosáhne vyššího zisku, možná náš zemědělec neprodá všechno a možná třeba nepojede na dovolenou nebo si nekoupí nové auto. To je správný tlak. Ale ten tlak nesmí být likvidační. A nesmí být takový, že by zemědělce nutil ničit půdu (třeba tím, že zruší chovy nebo se zaměří pouze na jedinou plodinu).

Existenci takového prostředí musí z principu garantovat stát. Může to znamenat, že se státní úředníci nebudou do ničeho plést. To je pokaždé nejlepší. Kdyby měli na ministerstvu zemědělství jen vzdáleně sledovat situaci, jednou ročně podat hlášení, že je všechno v pořádku a brát platy, byla by to nejlepší varianta. Jenže jsou situace, kdy je zapotřebí státního zásahu. Razantního státního zásahu.

Co je to ta ochrana českého zemědělství?

23. 5. 2021

Prezidentská kancelář přestane poskytovat informace některým zvlášť zkompromitovaným médiím. Tleskám tomu rozhodnutí, ale problém je hlubší. Proč by novináři měli mít nějaká privilegia? Proč by otázka od novináře měla být odpovídána dříve než otázka od “běžného občana”? Proč by měli být někteří zváni na tiskové konference, když je každý může vidět na internetu?

Speciální výhody pro novináře jsou poskytovány na základě předpokladu, že novinář umí nakládat s informacemi nějak lépe než ostatní. Že je dokáže doplnit o hlubší analýzu apod. Jenže v době, kdy novinářská profese degenerovala na tupou propagandu, je to jaksi nadbytečné.

Pokud by někdo chtěl speciální přístup na setkání s prezidentem, přednostní odpovědi na své otázky apod., nechť si to nejprve zaslouží. Pokud to bude osobnost, jejíž texty se těší všeobecnému respektu, proč ne.

23. 5. 2021

Maďarsko stojí za Izraelem.

Jako vždycky. V Evropě je státník Viktor Orbán, a potom nějaké stádo bezvýznamných úředníčků pracujících momentálně na pozicích premiérů.

23. 5. 2021

Ke kauze Dominika Feriho. Ten chlap je zločinec, protože prosazuje věci zničující pro naši zemi a pro náš národ. Je to zároveň ubožák, protože z obyčejné strkanice na vesnické tancovačce udělal aféru a dostal rovné lidi před soud.

Ale takoví lidé mají být poraženi v politickém boji. Jak má upravené kontakty s ženami ve svém okolí, a jak na to ty ženy reagují, to je jeho soukromá záležitost. Do politiky to nepatří.

22. 5. 2021

Ivo Budil v závěrečné části rozhovoru:

To, že se často staví konzervatismus do protikladu vůči odkazu osvícenství, je spíše předsudek, než odraz historické skutečnosti. Ano, mezi osobnostmi řazenými mezi konzervativce, jako byl například Joseph de Maistre nebo Louis Gabriel de Bonald, nalezneme zapálené kritiky osvícenství. Často sem patřili autoři, kteří se nostalgicky upínali na sociální hierarchii a hodnoty ancien régime před Francouzskou revolucí. Odtud pak vzešla idealizace středověku jako barvité a radostné společnosti, v níž každý znal své přirozené místo. Kdo by ale opravdu chtěl žít ve třináctém století? Pouze ten, kdo by měl jinak na výběr pouze století dvanácté. Nostalgie je často pastí na konzervativní myšlení, které svádí k falešným idolům a pseudoutopickým vzorům.

Čtvrtá část rozhovoru s Ivo Budilem

21. 5. 2021

Když sluníčkáři vykřikují Svobodná Palestina! (Free Palestine!), je to hloupé, ale dá se to pochopit.

Ale když v centru Prahy stovky lidí skandují v arabštině “Aláh je veliký” a “Obětujeme životy pro Aláha”, to už končí legrace. A co horšího, jsou mezi nimi i čeští konvertité. Jestli si někdo myslí, že se tito válečníci spokojí s útoky na Židy a Čechy nechají na pokoji, je idiot.

Jak je to dlouho, co jsme viděli takové záběry ze západoevropských měst a doufali, že k nám to nedojde?

21. 5. 2021

Docent biologie, jehož práce otiskují nejprestižnější světové časopisy, pronesl přednášku o přírodní rozmanitosti a ochraně krajiny.

Spisovatelka, jejíž jedinou kvalifikací je práce taxikářky a pestrý sexuální život, k tomu pronese řeč, podle níž pan docent nemá co mluvit o přírodě. Budiž, i to patří ke svobodě projevu. Jenže on jí k tomu poskytne prostor Český rozhlas! Ne jako jednomu z hlasů v debatě, ale jako jedinému stanovisku. Navíc paní spisovatelka několikrát vyslovila otevřenou a jasnou lež. Kdyby něco podobného pustil na stránku jakýkoliv nezávislý server, už by byl na seznamu dezinformátorů.

K čemu, že jsou veřejnoprávní média? K tomu, aby likvidovala vzdělanost a nahrazovali ji hlasem chátry?

by nedošlo k omylu. Nejde o to, kdo má kolik titulů a impaktových bodů. Normální zdravý rozum říká, že když někdo něčemu věnoval desítky let usilovné práce, stojí aspoň za zamyšlení, jestli náhodou nemá pravdu. Pokud někoho nezajímá ochrana krajiny, ale sex v taxíku, může si poslechnout jinou specialistku.

Iva Pekárková: Kyblíček, lopatička a teroristický útok

21. 5. 2021

Nejvýznamnější český sociolog Jan Keller byl vyhozen z Práva. Poslední kapkou se stalo to, že odmítl držet oficiální linii v kauze Vrbětice. Ta oficiální verze se mezitím stejně zhroutila, ale kdo by to řešil. Sloupky Jana Kellera byly velice oblíbené. Jenže o médiích dnech nerozhodují jejich čtenáři, nýbrž inzerenti. A o inzerci rozhodují 30letí slizouni z marketingů a korporátních útvarů společenské odpovědnosti.

Politický režim, kde zfanatizovaní puberťáci vyhazují slovutné profesory, nezní vám to povědomě? Jenže tohle se neděje ku prospěchu dělnických mas, nýbrž ku prospěchu horního jednoho procenta.

Ivan David: Právo se rozhodlo ještě důkladněji plavat s proudem

21. 5. 2021

Konečně existuje jednoznačný seznam dezinformačních webů. A není za tím nějaká zfetovaná partička, nýbrž skutečný ústavní činitel.

20. 5. 2021

V Essexu zmlácen rabín před synagogou. Rozdíl proti třicátým letům je ten, že ta ideologie se neoznačuje výrazem “nacismus”, nýbrž “liberální demokracie.”

20. 5. 2021

Obávám se, že patálie ministrů zdravotnictví ukazují, že v českém zdravotnictví prostě nejde najít manažera, který by nejel v nějakých podezřelých kšeftech.

A to je náš systém možná nejméně špatný, jaký může být. Když se podívám, jak vypadá zdravotnictví v jiných zemích západu, neodvážil bych se u nás navrhovat jakoukoliv zásadní změnu (kromě jednotlivostí, o kterých ví každý).

Opravdu není možné léčit bez rozkrádání a úplatků? Možná, že ne. Ale rozhodně je škoda, že prakticky chybí veřejná debata na tohle téma.

19. 5. 2021

Všichni víme, že rakety, kterými džihádisté zabíjejí židovské civilisty, jsou placeny mimo jiné Evropskou unií (tedy z našich daní). Ale ani já jsem netušil, jak obrovské to je. Že se jedná o miliardy eur. A že nikdo neřeší, kolik z peněz pro Hammas jde oklikou na džihád v Evropě.  Franta Kubásek si dal tu práci, že poskládal údaje z různých zpráv a dokumentů. Rozhodně doporučuju.

19. 5. 2021

Ivo Budil ve třetím díle rozhovoru s Petrem Hamplem:

Nevěřím, že by bylo žádoucí, aby rozum uzavíral spojenectví s různými esoterickými a mystickými směry.

Západ se neodlišil od ostatních civilizací tím, že by disponoval vědeckým obrazem světa. Ten existoval již dříve v Indii, Číně, Střední Asii nebo abbásovském chalífátu. Západní společnost se ale jako první v dějinách lidstva stala kognitivně netolerantní v tom smyslu, že prohlásila scientismus za jediný správný výklad reality na úkor alchymie, astrologie, magie, věštění či okultismu. Ustoupit z tohoto požadavku by znamenalo krok zpátky a porážku ve „střetu civilizací“.

Třetí díl rozhovoru s Ivo Budilem

18. 5. 2021

Z rozhovoru Ivo Budila o novém osvícenství a “kontrarevoluci rozumu”:

Ideologická agenda liberalismu, která uvolnila obrovskou tvůrčí sílu Západu, se vyčerpala a obrátila se proti samotným základům lidského rozumu, přirozenosti a svobody. Naším úkolem musí být vybudování post-liberální společnosti.

Druhá část rozhovoru s Ivo Budilem

18. 5. 2021

Z dnešního komentáře:

“…dokázali změnit Rusko ze země, kde být Čechoslovákem otevíralo téměř každé dveře, v zemi, kde jsme pokládáni za nepřátele. Taková škoda se špatně vyčísluje, ale zcela jistě se pohybuje v řádech minimálně stovek miliard korun.

Pokud bychom za to něco dostali někde jinde, snad by se to dalo chápat. Třeba 90% slevu na americké zbrojní dodávky po dobu 20 let. Nebo zproštění povinnosti přijímat migranty. Ale úplně zadarmo? Divoši svou zemi občas měnili za korálky a zrcátka. My jsme nedostali ani ty korálky. Pokud nepočítáme vyznamenání plukovníka Koudelky. Blýská se hodně?”

Hurá! Budeme ještě chudší

18. 5. 2021

Jestli máte z agresivního facebookového davu pocit, že převažují lidé nenávidící moderní medicínu, a že byste se snad měli omlouvat za to, že se necháváte očkovat, pak vás možná pozitivně překvapí tenhle výzkum.

Jeden milion lidí zásadně odmítá očkování. Čtyři miliony už byly očkovány nebo se na to chystají. A většina z tří milionů nerozhodnutých se nejspíš píchnout taky nechá. Předchozí výzkumy od jiných agentur to potvrzují.

Jsme na cestě být zemí, kde téměř 90% obyvatel odmítá muslimskou migraci, a kde téměř 90% obyvatel se nechává očkovat.

MF Dnes: Čísla o očkování

17. 5. 2021

Pogrom na Židy přímo na Manhattanu. Pokrok nezastavíš.

17. 5. 2021

Z dlouhého a nesmírně zajímavého rozhovoru s profesorem Budilem, kde zazněla řada i věcí, i pro mě velmi překvapující:

“Západ může zachránit před civilizačním úpadkem obnovení technické tvořivosti a zvídavosti, směsice technických zázraků, utopických snů a poetického mysticismu. Technologie a věda by měly být nosnou civilizační silou Západu i v době, kdy všechny dnešní aktivistické ideologie budou zapomenuty.”

Rozhovor s Ivo Budilem

16. 5. 2021

Sborník Budoucnost levice bez liberalismu je fascinující čtení a jeho představení bylo fascinující podívanou. Moc mě mrzí, že nevznikl také nějaký sborník typu „budoucnost pravice bez globalizace.“

Jak řekl v úvodním slovu Petr Drulák, levice se odchýlila od svého původního programu. Místo, aby bránila chudou pracující většinu, tak se obrátila k nejrůznějším menšinám, a spolu s liberály vytvořila zvláštní progresivistický program, který nikoho neoslovuje, a navíc může být společensky nebezpečný. Přitom historicky byl liberalismus hlavním protivníkem socialismu (levice), přičemž konzervativci se střídavě přikláněli k jedné nebo druhé straně. Za brutálními zásahy proti dělníkům nebyli nějací reakcionáři, nýbrž liberálové. Byli to liberálové (nikoliv konzervativci), kdo bránili zavedení všeobecného volebního práva. Útok na fungující národní ekonomiky a rozumný sociální stát, který proběhl v 80. a 90. letech dvacátého století – opět liberálové, a nikoliv konzervativci. Je tedy naprosto absurdní, že levice převzala liberální myšlenky, a že se to dokonce stalo levicovým mainstreamem.

Ilona Švihlíková se zase vrací ke covidové epidemii (po celou dobu vládu kritizovala za nedostatečná opatření a rázně polemizovala se všemi, kdo vážnost epidemie zpochybňovali). Jak tentokrát připomněla – o čem se říkalo, že je nemožné, to najednou možné je. Najednou je možné zavřít hranice a kontrolovat každého, kdo přes ně přechází. Najednou je možné, aby stát určoval, které sektory jsou strategické. Najednou je možné, aby centrální banky razantně zasahovaly do ekonomického dění. Ukazuje se – podotýká Švihlíková – že problém není v tom, že by národní státy byly až tak slabé. Problémem je ideologie, která brání jejich sílu použít.

Levicový mainstream akceptoval, že národní stát je něco šovinistického a že je zapotřebí opírat se o nadnárodní struktury. Podle Švihlíkové je zapotřebí se toho zbavit. „Levice musí pochopit, že naděje nespočívá v nadnárodních integračních uskupeních ale vrátit se k tomu, co dobře umí.“ A připomíná další tradiční levicový motiv – že spolu s politickou demokracií musí fungovat také ekonomická demokracie. Což je, mimochodem, jedna ze zakládajících myšlenek Spojených států amerických – demokracie je neslučitelná s velkými majetkovými nerovnostmi. Takže co je vlastně ta levice?

V tom sborníku ale najdete ještě mnohem víc velmi zajímavých myšlenek. A hodně zajímavé zaznívá i na videu:

 

16. 5. 2021

Ze skvělého článku Lukáše Visingera:

“Co z toho tedy vyplývá pro malou zemi, která se nachází na průsečíku zájmů velmocí, např. pro Českou republiku? Znamená to, že vždy nutně bude pro velmoci jen „hračkou“ v jejich soupeření, případně „zbožím“ v dohodách o dělení sfér vlivu? Určitě ne. Je totiž více než dostatek příkladů malých států, které se s podobnou rolí nesmířily a rozhodly se postupovat samostatně, resp. realizovat vysoce pragmatickou politiku podle vlastních zájmů, a to třeba i navzdory velmocím.”

Lukáš Visinger: Česko mezi velmocemi

16. 5. 2021

Spory mezi americkými Demokraty je dobré pečlivě sledovat. Poté, co USA přešly na systém jedné strany, je naprosto bezvýznamné, co říkají a chtějí Republikáni. Nemá také cenu ztrácet čas pozorováním “nadějných hvězd” mezi Republikány. I kdyby se dokázali znovu zvednout, Demokraté mezi tím změní volební zákon.

Americká politika se začala podobat té, které známe z posledních komunistických desetiletí. Můžeme pozorovat Jakešovo křídlo, Husákovo křídlo, biľakovské konzervativce atd. Můžeme spekulovat, kdo kam patří a jak se mění vnitřní mocenské poměry.

Rozkol mezi americkými demokraty kvůli Izraeli. Tlak na Bidena roste

15. 5. 2021

Je to pár let, co jsem s úžasem zjistil, že náš podnikový právník si o mě myslí, že mě platí Putin. Docela vážně si myslel, že každý měsíc dostávám nějakou platbu z fondu organizovaného Ruskou federací!

Přikládám screenshot z jedné dnešní debaty, protože to dobře ukazuje, jak určitá část “alternativy” převzala neomarxistickou mentalitu se vším všudy.

15. 5. 2021

Pokus o verneovskou prognózu:

Přežije-li západní civilizace, potom do roku 2050 postoupí technologie natolik, že:

     a) nové očkovací vakcíny budou k dispozici 24 hodin po objevení viru,

     b) naprostá většina nemocí bude řešena očkováním. Jen v menším počtu případů bude lékař zasahovat až po onemocnění.

Tím netvrdím, že té věci rozumím. Stejně jako Verne prostě extrapoluji dosavadní vývoj (přičemž znám pouze celkové výstupy, nikoliv “střeva”).

Doplnění: Doporučuji k pozornému přečtení diskuzi na mém facebookovém profilu. Všimněte si, že tak třetina diskutujících nekritizuje jen současnou vládu, korporace atd., ale útočí proti biologii, chemii, medicíně, matematice – s tím, že tím zlem má údajně být věda jako taková. Jako bychom se vraceli k mentalitě davu, který podpaluje knihovny a útočí na domy vědců. Můj názor je, že to je postoj nečeský a nevlastenecký.

 

15. 5. 2021

Tak už máme “znásilnění bez oběti.” V USA zprovoznili formulář, který umožňuje anonymní udání. Můžete být vyšetřován a případně potrestán, aniž by bylo zjištěno, že jste obtěžoval či znásilnil kohokoliv konkrétního. A to si raději nemyslete na možnost, že se pár lidí domluví a vyplní to na vás všichni. Zatím se to vztahuje jen na lidi působící v univerzitním prostředí. Jo, a zavedli to ještě za Trumpa.

Adam Votruba nedávno vyslovil předpoklad, že s tím, jak oběťmi represí budou stále častěji aktivisté, vznikne odpor proti nejhorším magorům a situace se ustálí. Já naopak předpokládám, že se dění bude urychlovat až do úplného kolapsu systému. V každém případě to bude velmi zajímavé.

New online reporting form allows students to report sexual harassment anonymously

14. 5. 2021

Ivo Budil: Izrael je legenda

Od dětství je pro mě Izrael součástí Západu, která obstála při všech obtížných historických zkouškách. Moše Dajan je můj jednooký hrdina. Izrael je legenda, vlastně jediná historická legenda, kterou byl schopen Západ v uplynulých desetiletích zplodit. A vzkaz pro Palestince: Snažte se, vzdělávejte se, pracujte, postavte továrny a infrastrukturu, zařaďte se do vyspělého světa, zkrátka pracujte na sobě. Pak vás budeme brát vážně. Do té doby jste vyděrači a příživníci, které příležitostně využíváme, ale jimiž pohrdáme.

 

14. 5. 2021

Vyprazdňující se italské vesnice, kde nejsou pracovní místa, chtějí podporovat řádně pracující lidi, pokud v té vesnici budou skutečně žít a pracovat na dálku. Je to dobré a důležité.

Nechci teď řešit, jestli má mít taková podpora podobu dotací, nastavení daňových sazeb nebo něco jiného. Ale ten trend, kdy se lidé hrnou do velkých měst (a nemají tam kde bydlet) a zároveň se celé oblasti vylidňují, ten ohrožuje všechny.

Každý takový program by měl ale obsahovat ještě něco. Pojistky, že noví lidé budou podporovat dosavadní ráz života, zemědělství, živnosti, řemesla… prostě všechno, co tam je. Že nebudou usilovat o likvidaci živé obce a její přeměnu ve vilovou čtvrť (jak se to děje kolem Prahy, kde převáží noclehárny pro pražské manažery).

Bylo by dobré italský případ podrobně sledovat a poučit se z výsledků (ať budou jakékoliv).

Pracujte na dálku a my vám zaplatíme, lákají italské obce

14. 5. 2021

Už dříve jsem slíbil, že tam (při splnění určité podmínky) nebudu chybět. Podmínka splněna, takže se tam možná potkáme.

14. 5. 2021

Jsem na straně Izraele. Znamená to, že jsem připravený podpořit NAPROSTO JAKÝKOLIV krok, kterým by Izraeli umožnil zastavit napadání svého území.

Tím neříkám, že schvaluju jiné věci, které Izrael dělá (např. podporu tureckého vyvražďování Arménů). Ale v tomhle konkrétním případě není co řešit.

STANDING WITH IZRAEL.

13. 5. 2021

Velmi zajímavý článek Libora Závodného (toho blogera jsem vůbec neznal, ale stojí za pozornost). Podrobnějším rozborem ukazuje, že v českých médiích existuje jakýsi střed poskytující prostor pro racionální diskuzi,a vedle něj extrémy. Ty extrémy zastávají opačné názory, ale používají stejné metody. Samy staví na konspiračních spekulacích a tvrdě útočí proti komukoliv, kdo by se to odvážil zpochybnit. Na jedné straně Respekt (a vlastně všechno Bakalovo), Česká televize, Seznam atd., na druhé straně je zmíněn Aeronet (a mohli bychom přidat Arfa, Česká věc, bohužel stále častěji i Protiproud.. a hejno malých serverů).

Doplňuji k tomu, že na těch “extrémních” platformách člověk občas narazí na hodně zajímavou myšlenku, ale chce to přistupovat s velkou obezřetností. A také, že musíme brát v úvahu tu obrovskou nevyrovnanost. Aeronet není stejně silný jako Česká televize a Protiproud nemá srovnatelný vliv jako Respekt.

Aeronet versus Respekt – kvalitativní srovnání komunikačních platforem

13. 5. 2021

Antifa napadla krámek s židovským jídlem. Už se ani nenamáhají maskovat, že přímo navazují na S.A. Brzy v české vládě.

12. 5. 2021

Dnes podruhé k očkování. Neexistuje něco jako “Gatesova vakcína”. Vakcína Pfizer je Trumpova vakcína. Prezident Trump to inicioval, zaplatil (z peněz amerických daňových poplatníků) a organizoval celý proces. Propagoval očkování a sám se nechal očkovat, i se svou rodinou. Tak to tvrdí on sám, a to říkají jeho příznivci.

Oproti tomu neexistuje ŽÁDNÁ seriózní informace o tom, že by s tím projektem měl cokoliv společného Bill Gates. Bill Gates taky pracuje s korporací Pfizer, ale dělá s ní jiné věci – antikoncepci!

Breitbart: Pfizer’s Vaccine Is Part of Trump’s ‘Operation Warp Speed,’ Despite Media Denials

12. 5. 2021

V Americe vyrostla generace lidí, která nenávidí USA i americký systém. Americký sen pokládá spíš za noční můru. Raději by marxistický socialismus než tohle. A není to jen otázka univerzitních intelektuálů, v menší či větší míře to zasahuje všechny společenské vrstvy.

V téměř jediné věci se bez problémů shodne se staršími pravičáky a konzervativci. Chtějí zbraně! Bez omezení! Co lze na základě toho usuzovat o budoucnosti té země?

Breitbart: Support for Gun Control Plummets with Young People, Hispanics

12. 5. 2021

Národní očkovací centrum v Praze. Trumpova vakcína. Pořadatelská služba vojáci z Tábora (jak symbolické!). Rychlé a profesionální. Jeden z těch naprosto vzácných okamžiků, kdy je člověk na svůj stát hrdý a nevadí mu, kolik zaplatí na daních.

Aby nedošlo k mýlce. Nebyl v tom žádný nátlak a žádnou zahraniční cestu neplánuju. Dělám to, co je dobré pro mne, moje blízké a pro můj národ.

Jen si nemůžu odpustit povzdych, že kdyby tu neřádili rusofobní a čínofobní bezmozci, mohli jsme na tom být jako Orbánovo Maďarsko, kde už je očkováno 50% obyvatel (aspoň jednou dávkou). Ale buďme rádi aspoň za tohle.

12. 5. 2021

Teroristé financovaní a jinak podporovaní Evropskou unií a USA zaútočili na Izrael. Na rozdíl od povídaček o Vrběticích je to jednoznačně a spolehlivě doložené. Evropská komise i americká vláda se k tomu vlásí. Nemusíme “si vybrat a věřit Koudelkovi.” Píšu to nerad, ale kdyby izraelská odveta zasáhla i sponsory teroristů, bylo by morálně oprávněné.

Jenže ono taky platí, že kdokoliv cokoliv rozpoutá, vymkne se mu to z rukou. Zbraně dnes dodávané palestinským teroristům mohou být zítra použity jejich bratry v Evropě. Pokud dostanou chuť, nikdo jim v tom nedokáže zabránit.

David Bohbot: “Vzpomínám si, že před 17 lety jsem během přednášky poprvé otevřeně řekl, že v Evropě může vzniknout občanské válka mezi muslimy a nemuslimským obyvatelstvem. Pamatuji si, jak na mě útočili, že jsem si něco takového dovolil říct. Nerad jsem to říkal, nemělo to rasistický podtext, ale přišlo mi to reálné. Dnes bych to řekl jinak. Už se neobávám, ale vím. Vím, že občanská válka je nevyhnutelná a je jenom otázkou času.”

David Bohbot: Občanská válka v Evropě je nevyhnutelná

11. 5. 2021

Malí pákistánci si hrajou na uřezávání hlav nevěřícím. Za pár let se budou někteří z nich hrnout do Evropy a místní tisk se bude dojímat nad jejich mírumilovností a těžkým osudem.

11. 5. 2021

Pro ty, co poslouchají v angličtině, podcast na Warden Post. S šéfredaktorem Alexanderem von Marstalem mluvím o Prolomení hradeb, islámu, Evropě, byrokracii a dalšími věcmi, co s tím souvisí.

11. 5. 2021

Jarda Foldyna o dalším kole procesu s jeho asistentem Walterem Kraftem. Připomíná, že termín byl stanoven s neobvykle krátkým předstihem – tak, aby nebylo časově možné předvolat svědky. A další neobvyklé okolnosti.

Já doplňuji, že jsem oznámil manifestaci za svobodu slova v parku naproti budově soudu.

Rozhovor s Jaroslavem Foldynou

11. 5. 2021

“Proč jste nás sem tedy zvali, když nechcete přijmout islám?” Tahle otázka švédské muslimky dokonale shrnuje celou migrační debatu. Muslimský mozek prostě nebere, jak může být někdo tak hloupý a čekat, že nadlidé budou žít s odpornými nevěřícími podlidmi v jedné zemi. A dokonce respektovat pravidla, zákony a kulturu těch nevěřících. Můj mozek taky nebere, jak si to někdo mohl myslet.

Článek ze švédského listu Fria Tider

10. 5. 2021

Pánové Bohbot, David, Hampl a Kobza debatují o islámu. Místy prakticky, místy víc teoreticky. Hampl například upozorňuje, že zatímco my máme tendenci dívat se na muslimy jako na jakési zaostalé primitivní pouštní divochy a nebrat je dost vážně, oni mají důvod dívat se úplně stejně na nás. Příslušníkům každé civilizace připadá ta jejich vyspělejší. I američtí Indiáni si připadali vyspělejší, když se k nim začali hrnout jacísi bílí primitivové z Evropy.

Jenže muslimové mají ke svému pohledu více důvodů. Většinu času od vzniku islámu se oni projevovali jako ti silnější. Vyhráli mnohonásobně více bitev, občas i proti křesťanské přesile. Oni dobývali území, zabíjeli a odváděli do otroctví. Jejich civilizace se projevovala jako silnější po všech stránkách, včetně konverzí. V celých dějinách najdeme vlastně jen jedno dvěstěleté a jedno třistaleté období, kdy to křesťanská civilizace dokázala otočit – díky modernizaci a drtivé technologické převaze.

10. 5. 2021

Nejhorší na covidu není, že se alternativa rozhádala. Mnohem horší je, že se mnozí vzdali principu svobody myšlení. Jeden názor byl prohlášen za správný, diskuze nevznikla, odpůrci byli ukřičeni. Pokud poslušně nepapouškujete, že virus covid je neškodný, lock-downy nefungují a očkování přináší smrt, fakticky nemůžete existovat v řadě alternativních publikací. Dokonce se o vás píše, že jste agent cizích mocností a já nevím, co všechno. A jde to tak daleko, že někteří vítači covidu inkvizitorsky kontrolují profily většiny ostatních, zda tam nedali něco nekorektního. A co se dalo čekat, tahle mentalita se přenáší i na jiná témata.Více zde.

9. 5. 2021

Vidlák:

“Vždycky když někdo dává rovnítko mezi nacismus a komunismus, tak mu říkám tohle – Pro Stalina náš národ nebyl určen k vyvraždění ani k přesídlení, pro Hitlera ano. Pro Stalina jsme nebyli určeni k otrocké práci, nezavřel nám vysoké školy. Hitler ano. Stalin chtěl, abychom byli ruští bratři, abychom milovali Moskvu, abychom milovali komunismus. Hitlerovi to bylo úplně jedno. Ten chtěl, abychom pracovali a pak zdechli.

Tohle z dějin nevymaže ani deset Berndtů Possetů, ani dvacet Herrmanů, ani sto ústavů pro dokumentaci totalitních režimů. Tohle z dějin nevymažou ani všechny hříchy, kterých se u nás Sovětský svaz dopustil. A že jich nebylo málo. Nacistické Německo totiž nebylo nějaký tuctový okupant. Nacistické německo nebylo tuctovou velmocí, která si jela svojí velkou politiku bez ohledu na ty malé. Nacistická ideologie nebyla tuctovou ideologií, která touží lidi získat na svojí stranu a vzbudit v nich lásku k sobě. Všechny excesy, kterých se tady dopustili stalinovi pohůnci a jejich čeští poskoci totiž nejsou dost velké na osud, který nám naplánoval Hitler a jeho kamarádi.

Vidlák: Nebylo zrovna na výběr

9. 5. 2021

Z dnešní poznámky:

Populace má rozumět biologii kvůli epidemiím a zároveň by měla věřit obludným blbostem o globální klimatické změně a má s pochopením přijímat kroky, které ničí zemědělství, ničí krajinu, způsobují ekologické pohromy a ožebračují místní obyvatelstvo (a které jsou dnes souhrnně označovány jako „zelený nový úděl“). Příslušníci nové aristokracie jsou naučení vypínat mozky na povel, ale tohle nemůžete čekat od celé populace. Vzdělání je pro liberálně-demokratický systém hrozbou. Skutečnou hrozbou. Obyvatelstvo má být schopno jednotlivých úkonů typu vystavování faktur nebo práce u předem seřízených strojů, ale nemá být tak chytré, aby ten systém dokázalo obelstít. Ostatně, jedno z železných pravidel naší doby říká, že státní ani korporátní byrokracie nebude dlouhodobě podporovat nic, co by lidem poskytlo více nezávislosti. To platí i pro vzdělání.

„Každá žena, která si vezme do pánského kolektivu sukni s vysokým rozparkem, potenciální kontrarevolucionářkou a každý muž, který se za ní otočí, potenciálním kontrarevolucionářem,“ napsal jsem před časem. Dnes doplňuji další frontu – každý, kdo pomáhá lidem lépe zvládnout matematiku, fyziku, biologii a chemii pracuje pro rozvrat současného globalistického systému a pro záchranu normálních lidí.

Vzdělanost jako třetí fronta

8. 5. 2021

Poznámka k různým “bojovníkům proti hoaxům”:

“Tohle všechno by nepředstavovalo žádný problém, kdyby se jednalo o nadšeneckou aktivitu, které někdo věří, a někdo nikoliv. Jenže současní „bojovníci proti hoaxům“ ovlivňují většinu velkých inzerentů, jejich články slouží jako podklady pro omezování lidských práv a občanských svobod a jejich činnost celkově ohrožuje svobodnou diskuzi, a tím i řešení dlouhé řady problémů. Přitom není žádných dokladů o tom, že by v důsledku jejich činnosti ubývalo lidem, co věří naprostým pitomostem.

Můžeme tedy konstatovat, že činnost serverů typu demagog.cz či manipulatori.cz ohrožuje demokratické zřízení a lidská práva. Je na místě, aby jejich činnost byla podrobena důsledné státní kontrole, případně zcela zestátněna. O tom, jak se bude zacházet s informacemi, o tom nechť rozhodují občané ve volbách. A nikoliv úředníci v centrále Aspenu, Nadace otevřeného společnosti či manažeři velkých bankovních domů.

Nadešel čas na zákaz či zestátnění vyvracečů hoaxů?

8. 5. 2021

7. 5. 2021

Jak tak procházím různé alternativní skupiny, myslím, že začnu prodávat náramky, které svého nositele chrání před spajkovými proteiny, které by na ně mohly naskákat z očkovaných lidí. Zaváděcí cena bude 14 900 korun.

7. 5. 2021

Na Parlamentních listech:

Odjakživa tomu přece bylo tak, že novináři se snažili hlídat tajné služby a být svým způsobem jejich protiváhou. Předpokládali, že tajné služby zneužívají moc, nedůvěřovali jim a snažili se vést svá vlastní vyšetřování. V tom spočívala etika novinářské práce. To, co dnes vidíme, je vlastně popřením skutečné žurnalistiky. Novinář dává horlivě na stránku, co mu tajná služba předložila, a neodváží se klást otázky. Ani takové, které se úplně jasně nabízejí.

Možná, že za pár generací budou existovat pojmy jako „respektová žurnalistika“ nebo „kundrovská žurnalistika“. Všichni budou rozumět tomu, že se jedná o zkorumpovanou propagandu. A jen občas se někdo zvídavý zeptá: Kdo to byl, ten Kundra? Co to bylo, ten Respekt?

Parlamentní listy: Rozhovor Zuzany Koulové s Petrem Hamplem

6. 5. 2021

Z recenze na sborník dokumentů o druhé světové válce:

Je až zarážející, jak neuvěřitelně velkorysí byli vítězové k poraženému Německu. Většinu válečných škod uhradili obyvatelé vítězných mocností. V podstatě se spokojili s tím, co odvezli při prvním v pádu. Pokud někomu připadá, že to nebylo tak málo, stačí porovnat s tím, jak se zachovali vítězové studené války. Jak nesmírně tvrdě byly vydrancovány České republika, Slovensko, Polsko, pobaltské státy a další země. Tentokrát se vítězové nespokojili s jednorázovými zisky, ale každý rok zabavují další a další. Až do úplného zničení poražených zemí. Je tedy naprosto nehorázné tvrdit, že rudoarmějci nebo západní spojenci v Německu kradli. Vzali si mnohem méně, než jim náleželo.

Petr Žantovský: Svět včerejška, dneška a…

6. 5. 2021

50 tisíc korun pokuty za reklamu, kde je zobrazena polonahá žena (se zakrytými choulostivými místy!), aniž by to mělo vztah k propagovanému produktu. K tomu feministické bláboly o podpoře stereotypů, vnímání žen jako sexuálních objektů bla bla bla.

Nejde o to, jestli s tím souhlasíme. Jde o to, že nejvyšší správní soud si docela obyčejně vymyslel nový zákon! Žádný zákon ani žádný prováděcí předpis nezakazuje lascivní reklamu. Kdyby to někdo přinesl do parlamentu, neprošlo by to. Kdyby to někdo předložil v referendu, bylo by to zamítnuto. Tak partička neziskovkářů a aktivistických soudců prostě předstírá, že takový zákon existuje. Takové společenské zřízení je v učebnicích nazýváno despocií.

Pokuta za sexistickou reklamu: Soud vydal přelomový rozsudek

Upozorňuji, že poté, co nejvyšší soud přijal nový zákon o zobrazování ženského těla, je tato kniha ilegální. Tak si dejte pozor, co máte v knihovně. Ale můžete vzít černou fixu a domalovat islámské zakrytí. Pak to zase bude v pořádku.

5. 5. 2021

Je čím dál jasnější, že BIS nemá jinou funkci než umisťování článků do médií a ovlivňování veřejné diskuze. Dovoluji si upozornit, že se tím zabývá i řada jiných organizací, a že jim k tomu stačí podstatně méně peněz. Zatímco BIS stojí od tří miliard nahoru, čistý obrat všech ostatních PR agentur nepřekročí 800 milionů ročně.

Což takhle zrušit BIS a tu práci svěřit třeba Ogilvy PR, AMI Communication nebo Bison & Rose?

5. 5. 2021

Zaměstnanci velkého knihkupectví Simon & Schuster požadují stažení knih Trumpova viceprezidenta Mika Pence. Všimněte si, že ten vzorec je pokaždé stejný. Stupňující se požadavky nepřicházejí od ředitele ani od akcionářů. Prosazuje je zfanatizovaný dav lidí působících na rozhraní středního a vyššího managementu. Lidé, kteří jsou tak nízko, aby měli ambice dostat se nahoru a potřebovali být korektnější než kdokoliv z konkurentů v boji o povýšení. Ale zároveň už jsou tak vysoko, aby měli důvod bát se o svou pozici. Vytvářejí dav – tupý, nenávistný, bez morálky, bez odpovědnosti – jako každý dav.

Stejně tomu bylo ve Facebook Corporation, stejně tomu bylo v New York Times i jinde. Je to jeden z rozdílů mezi současným Západem a jinými civilizacemi. Kdo vládne? V Rusku osobnosti, v Číně kolektivní orgán řízený do značné míry tradicí, na západě divoké lepšolidské davy.

Simon & Schuster Employees Demand Publisher Drop Books They Disagree With

4. 5. 2021

Z druhého dílu rozhovoru s Adamem Votrubou:

Vítači tvrdí, že když budeme na migranty od začátku hodní, tak se rádi začlení do naší společnosti. Takhle ale svět nefunguje. V roce 1620 indiáni z kmene Wampanoagů zachránili anglické osadníky před smrtí hladem. Podělili se s nimi o zásoby na zimu, učili je chytat ryby, dali jim osivo. V roce 1675 už kmen neexistoval. Byli vyvražděni nebo prodáni do otroctví. Lidé, kterým zachránili život, v té době možná ještě žili.

Druhý díl rozhovoru s Adamem Votrubou

4. 5. 2021

Kdyby tomu opravdu bylo tak, že tady ruští agenti vyhodili bulharským zločincům do povětří nějaký sklad zbraní a Hamáček za to chtěl milion očkovacích vakcín, zasloužil by si nejvyšší možnou pochvalu. Jednal by tak, jak má jednat politik,, kterému leží na srdci osud vlastní země a životy občanů.

Obávám se ale, že Hamáček nic podobného nechystal. Místo toho se stal ilustrací základního a univerzálně platného pravidla současné západní společnosti: KDOKOLIV COKOLIV ROZBĚHNE, VYMKNE SE MU TO Z RUKOU. Hamáček roky podporoval průmysl výroby protičeských a protiruských lží, teď se psi obrátili proti němu.

4. 5. 2021

Když se lidem podaří něco našetřit, mají oprávněné obavy, že o to přijdou. Finanční úspory může pohltit měnová reforma. Finanční produkty jsou riskantní a trh plný podvodníků. Ti úspěšnější ukládají peníze do nemovitostí, čímž vyhánějí cenu do nebe a komplikují život jiným lidem.

A zároveň s tím si zemi rozebírají zahraniční investoři, protože místní lidé prý nemají peníze. Je za tím jednoduchý fígl – české peníze se přeměňují třeba na francouzské prostě tím, že se uloží do francouzské banky. Češi spoří a Francouzi ty peníze utrácejí ke svému prospěchu. Francouzské peníze, francouzské zájmy. Totéž platí o německých, rakouských, amerických či jakýchkoliv jiných.

V Rusku řešení našli – občané si mohou kupovat akcie plynárenské společnosti Gazprom. Jejich úspory jsou kryty solidním majetkem, působí státní garance, mají z toho pravidelný příjem, a podnik se obejde bez zahraničních investorů. Že by inspirace třeba pro české vodárenství?

3. 5. 2021

Historik Adam Votruba v rozhovoru s Petrem Hamplem:

Já si myslím, že nebezpečí pro evropské kultury nelze redukovat na islám. Problém je masová migrace jako taková. V Česku například přibývá přistěhovalců, kteří se nenamáhají učit česky. Angličtina pomalu dobývá veřejný prostor, hlášení v metru jsou česko-anglická (což nebylo), při sčítání lidu komunikuje stát se svými občany menšinovými jazyky (anglicky, vietnamsky, rusky atd.) Angličtina je povinná od první třídy, zatímco ruština za sovětské okupace byla povinná od 5. třídy. V porovnání s jinými státy jsme mimořádně vstřícní, což ovšem pomáhá lidem, kteří se nechtějí začlenit. Zhoršujeme tak vyhlídky na trvalé zachování češtiny. Nikdo tomu ovšem nevěří, protože negativní důsledky budou viditelné třeba za 60 let, kdy může být pozdě něco s tím dělat.

Rozhovor s Adamem Votrubou

3. 5. 2021

Obávám se, že vstupujeme do týdne hnusu. Uvidíme, jak ubožáci hodní nejhlubšího opovržení posmívají padlým hrdinům. Vnuci zachráněných budou plivat na hroby zachránců. Budou se předhánět v co nejnechutnějším výrazivu. Budou hlasitě vyznávat, že je mrzí, že byli zachráněni, protože vrahové byli mnohem lepšími lidmi než zachránci. A navzájem se budou ujišťovat, že tohle je ta pravá morálka. Naplní tím média a školy.

Normálním lidem zůstane jenom pocit nevolnosti. A stud za některé lidi, kteří žijí ve stejné zemi a mluví stejným jazykem jako my.

Nezbývá než to vydržet. Ale pamatujme si to.

2. 5. 2021

S Pavlem Černockým, kterého možná znáte hlavně jako veterána české rockové scény (a který je možná příštím radním České televize), jsme vedli pohodovou debatu u skleničky whisky. Třeba o tom, že jako občanům je nám jedno, která země má kde kolik diplomatů. Ale jestli budeme příští zimu platit za energii o tisícovku měsíčně víc, to nám jedno není. Nechce se nám platit takové peníze za to, aby si mohl jeden ministr kompenzovat osobní komplexy či vylepšovat sebevědomí.

Ohledně Pirátů jsem upozornil, že ve většině západní Evropy jsme viděli stejný vzorec vývoje. Vystoupila extrémistická strana typu našich Pirátů (nejčastěji Zelení), voliči se vyděsili a dali ve volbách hlasy nějaké celkem umírněné konzervativní straně. A ta konzervativní strana pak realizovala tu veškerou špínu, které se lidi báli a kterou čekali od těch extrémistů. Merkelová fakticky postupovala podle programu Zelených. Mayová v Británii totéž. Hodně se bojím, že se tak zachovají ODS nebo ANO, a že nakonec dostaneme kopii pirátského řádění bez dredů a pornohvězd.

2. 5. 2021

Kolem procesu s Walterem Kraftem, odsouzeným (zatím nepravomocně) za napsání eseje “Je budoucnost Evropy islámská?” se dějí další neobvyklé věci.

Další jednání bylo nařízeno na úterý 18. května, což je unikátní rychlost. A zároveň byl Walterovi zrušen twitterový účet, aby snad o té kauze nemohl informovat.

Kdo můžete, tak, prosím, přijďte. Kdo nebude vpuštěn dovnitř, může sledovat aspoň před budovou, a už by mělo být hezké počasí. Jako v 70. letech.

ÚTERÝ 18. KVĚTNA 9:30, MĚSTSKÝ SOUD V PRAZE, NÁMĚSTÍ KINSKÝCH 5, BUDOVA A, PRVNÍ PATRO, ČÍSLO DVEŘÍ 13.

(prosím o šíření této informace)

2. 5. 2021

Ze závěrů analytické skupiny Exanpro (celý dokument je jen pro platící zákazníky, protože to není propagační záležitost pro veřejnost):

Zdá se, že vedoucí funkcionáři BIS si jsou svou beztrestností až příliš jistí, avšak neměli by zapomínat, že všechno, co učiní, může být později použito proti nim (což už připomíná poučení obviněného). Je velmi udivující, že česká politická scéna jen pasivně přihlíží, ba co víc, většina politiků Bezpečnostní informační službě bezmezně věří a její poškozující činnost podporuje. Přitom se BIS dopustila už tolika viditelných a snadno prokazatelných prohřešků, že už dávno měla být větší část důstojníků BIS minimálně propuštěna. Je to ale těžké, protože i státní zastupitelství se uvolilo hrát podle scénáře BIS. Přitom lze lehce rozpoznat a určit, že údajné důkazy* a stopy* předkládané ze strany BIS jsou podvržené, případně že se jedná jen o tvrzení příslušníků BIS, která nemohou ničím doložit. Taktéž je zajímavé, že najednou zde nejsou žádní investigativní novináři, kteří by se do případu vložili a zjistili, jak se věci mají.

Exanpro.cz: BIS vytváří falešné stopy

2. 5. 2021

Béla Incz, jeden z předáků Légió Hungária, strhnul na začátku dubna duhovou ohavnost, která byla na v Budepešti vztyčena na počet Black Lives Matter. Dobře to ukazuje, že celá záležitost kolem soch je komplikovaná – že ji není možné odbýt jednoduchou frází “každé odstranění sochy je výrazem totalitního barbarství.” Každá strana v každém sporu usiluje o nějaké odstraňování symbolů – včetně uměleckých děl. I to je součástí evropské kulturní tradice.

Maďarský případ je zajímavý tím, že Béla Incz se přihlásil policii a počítá s tím, že ten čin pro něj bude mít určité následky. Žádné fňukání, žádné řeči o diskriminaci, žádné kličkování jestli to udělal nebo ne. Takhle jednají chlapi!

Rozhovor s Bélou Inczem, mužem, který zničil sochu BLM v Budapešti

1. 5. 2021

Je o mě známo, že mám tendenci připomínat některé pozitivní stránky minulého režimu (vesměs ty, které bolševici převzali po režimech předcházejících), nicméně nelze nevidět, že to mělo i aspekty odporné.

Třeba oficiální oslavy prvního máje. Nechutná ponižující záležitost, kdy lidé museli povinně vzdávat hold režimu, kterému už nevěřili ani jeho nejvyšší představitelé.

Dnes jsou jiné kašpařice, srovnatelně nechutné, ale povinná účast na prvním máji před stranickou tribunou, toho jsme se zbavili, a je to skvělé. Jen škoda, že se nepodařilo obnovit majáles jako pohodovou nepolitickou oslavu. V prvních letech po roce 89 tomu tak bylo, ale nakonec to stejně většinou sklouzlo do politické agitace. Škoda. Třeba někdy v budoucnu.

 

GLOSY Z PŘEDCHÁZEJÍCÍCH MĚSÍCŮ NAJDETE ZDE.