Druhý pohled z 30.3.: Co potřebuje Ukrajina nejvíc
Před pár dny jsme tu řešili, jestli se Evropa opravdu mění na vojenskou mocnost, která by potenciálně mohla rozpoutat válku nebo jestli probíhají jenom rituální gesta bez významu a obrovská rozkrádačka. Od té doby Velká Británie zcela ukončila výrobu oceli (po 150 letech) a v Německu zbourali další moderní elektrárnu. Nejen, že ji odstavili, ale zbourali ji, aby v budoucnu nemohla být obnovena. Obávám se, že to dává naprosto jasný obrázek, jak se Evropa připravuje na válku a jak bude schopna v budoucnu pomáhat svým případným spojencům.
- Big Serge včera publikoval další dlouhý článek (ještě se k němu vrátím), kde jasně vyčetl ruské požadavky:
- Změna režimu v Kyjevě tak, aby ten nový nebyl ostře nepřátelský vůči Rusku
Připojení Doněcka a Luhanska k Rusku - Rozsáhlé zmírnění západních sankcí vůči Rusku
- Silné záruky, že vojska žádné země NATO nebudou rozmístěna na Ukrajině
Nejsou to podmínky nijak nesnesitelné. Ukrajina by zůstala nezávislým státem, nepřišla by o žádné životně důležité území, zůstal by jí přístup k moři. Vítěz je v situaci, že by mohl klást mnohem tvrdší požadavky. Nejspíš výsledek Trumpova vyjednávání.
Ukončení války vlastně brání už jen to, že Zelenského chunta usiluje o další milion mrtvých, ještě zničenější zemi a mnohem horší podmínky.
Připomínám, že v únoru 2023 navrhla Čína mírový plán, který by dal Ukrajině nesrovnatelně lepší podmínky, než na jaké má naději dnes. I tehdy jej ukrajinská vláda odmítla.
Čím dál jasněji se rýsuje, že pád Zelenského fašistického režimu je nejen v zájmu USA a Ruska, ale především v zájmu ukrajinského lidu. A také v zájmu občanů České republiky.
Profesor Drulák tvrdí, že Američané připravují nahrazení Zelenského. Nějaké takové náznaky se skutečně objevují. Kéž by se jim ten plán povedl lépe než všechny ostatní pokusy o puče v posledních letech.