Ann Coulter: Jak probíhá soud kvůli smrti Georga Floyda

Téměř každý asi ví, kdo je George Floyd. To je ten muž, co byl původně pokládán za nového Ježíše Krista, desítky milionů lidí pro něj plakaly (nebo aspoň zapalovaly a kradly), aby se posléze ukázalo, že se jedná o několikrát trestaného násilníka, který zemřel – předávkován drogami – během policejního zatýkání.

Mnohem méně známé je jméno Dereka Chauvina. Dnes již bývalý policista z Minneapolis je v těchto dnech souzen kvůli údajné vraždě zmíněného George Floyda. V médiích se toho dočítáme hodně o emocích zúčastněných. O tom, jak všichni Floyda litují a Chauvina odsuzují. Ale jaká fakta soud odhalil?

Stručně to ve svém sloupku shrnuje komentátorka a právnička Ann Coulter.  

„Je zjevné, že ten proces nikdo nesleduje. Jinak by média nemohla tak okázale lhát o tom, jak žaloba triumfuje. Ve skutečnosti je to přesně naopak. Na začátku procesu se mluvilo o vraždě a teď už je jasné, že ten žalovaný čin by se měl spíš nazývat „neschopnost poskytnout náležitou pomoc během tří minut, které proběhly mezi kladením odporu a smrtí, a kdy policisté byli obklopeni nepřátelským davem, který na ně hulákal urážky.“

Obhajoba ještě nepřišla ke slovu. Jenže i ze svědků obžaloby – mezi tunami emocí – vypadají fakta, která Chauvinovi fakticky pomáhají.

..spočíval proces v líčení toho, jak se cítili lidé, kteří viděli, jak Chauvin s Floydem zachází. Ta svědectví by byla zdrcující, pokud by byl Chauvin obžalován z činu „Rozplakání kolemjdoucích prvního stupně.“

Celý týden spočíval proces v líčení toho, jak se cítili lidé, kteří viděli, jak Chauvin s Floydem zachází. Ta svědectví by byla zdrcující, pokud by byl Chauvin obžalován z činu „Rozplakání kolemjdoucích prvního stupně.“ Jenže z toho obviněn není, Píše Ann Coulter.

Jeden obzvláště rozrušený svědek, starý černoch jménem Charles McMillian, dosvědčil, že viděl, jak má Floyd u úst pěnu.

Hádanka: Co znamená pěna u úst?

  1. Zranění hlavy
  2. Škrcení
  3. Předávkování drogami

Správně je samozřejmě c).

Když vynecháme tento klíčový fakt, Charles McMillian dosvědčil, že kolemstojící byli hluboce pohnuti.

„Mou oblíbenou svědkyní – a také oblíbenou svědkyní médií – je ale feministická hrdinka Genevieve Hansen,“ píše Ann Coulter. Před soud Genevieve ve slušivé hasičské uniformě a bojovné náladě. I když ne tak bojovné, jako v den Floydovy smrti, kdy na sobě měla vytahanou teplákovou bundu a ječela na policisty.

Všechny novinové titulky říkají v různých obměnách následující:

Hasička: Byla bych Floydovi zachránila život, ale policisté mi to nedovolili

Pravděpodobně to znamená, že Hansenová objevila stroj času, což by jí umožnilo, aby Floydovi zabránila v požití fentanylu – trojnásobku toho, co bývá pokládáno za smrtelnou dávku, komentuje to Ann Coulter. No, ale aspoň už víte, že tlusté ženské jsou nejlepší hasičky (určitě nebudete tak zlomyslní, abyste si domýšleli, že u hasičského sboru zrušili požadavky na fyzickou kondici, aby mohli nabrat dost uchazeček).

Genevieve měla o situaci perfektní přehled. V první výpovědi uvedla, že Floyd byl „malý hubený muž“. Floyd měřil 194 cm a vážil 105 kilo. Největší ze zasahujících policistů měřil 176 cm, a vážil 65 kilo.   Jak je vidět, Genevieve nic neuniklo!

V první výpovědi uvedla, že Floyd byl „malý hubený muž“. Floyd měřil 194 cm a vážil 105 kilo. Největší ze zasahujících policistů měřil 176 cm

V tichu soudní síně, kde ji nerozptylovali další ječící lidé, a kdy měla dost času, dokázala nakonec vyjmenovat, jak by Floydův život zachránila. Postupovala by v tomto pořadí:

Krok první. Požádala by někoho o pomoc.

Krok druhý. Zavolala by na linku 911.

Krok třetí. Požádala by někoho, aby zajel na benzinku a zkusil koupit defibrilátor.

Proč vlastně policisté nepřivolali záchranku? Oni to udělali! Volali tam dokonce dvakrát. Poprvé se tak stalo deset minut před tím, než Genevieve dorazila na místo.

Jak by postupovala dál?

„Zkontrolovala bych jeho dýchací cesty.“

„Zajímala bych se o jeho zranění páteře.“

Jak víme z pitvy, Floyd neměl žádný problém ani s dýchacími cestami ani s páteří. Jeho jediným problémem bylo, že byl předávkovaný fentanylem.

„Zkontrolovala bych jeho puls.“

Heuréka! Jenže pozor. To policisté udělali několikrát, jak potvrzují další kolemstojící.

Takže Genevieve, hvězdný svědek obžaloby, by udělala přesně to, co udělali policisté. Ale ona by to udělala rázněji.

Umožnila by jí to jednoroční zkušenost u hasičského sboru. Ta jí také dala autoritu prohlásit, že poté, co Floyd zemřel, měl být oživován pomocí masáže hrudníku. Jenže to vyvracejí jiní svědkové obžaloby – podporučík Johnny Mercil, který se zabývá výcvikem policistů a Nicole Mackenzie, která u minneapolské policie vede zdravotní záležitosti. Podle nich policista není povinen poskytovat zdravotní pomoc, pokud zatýkaný ještě klade odpor nebo pokud policisté čelí nepřátelskému davu. V našem případě byly splněny obě podmínky.

…například hromotluk Donald Williams, amatérský zápasník MMA, který se hlásí k tomu, že policistům nadával.. Na jednom ze záznamů je slyšet, jak policistovi říká „přísahám, že to z vás obou ty sračky vytluču.“

Obžaloba se pokusila zmírnit škodu dotazem, jak je definován nepřátelský dav. „Je to rostoucí skupina lidí, která svými výkřiky a gesty projevuje nepřátelství vůči zasahujícím policistům.“

Pamatujete, co jsme říkali o rozplakaných kolemstojících? Oni sami potvrzovali, že se přesně tak chovali.

Byl mezi nimi například hromotluk Donald Williams, amatérský zápasník MMA, který se hlásí k tomu, že policistům nadával, a že Chauvina nazval „zasraným vyžírkou (fucking bum)“, „kurvou (bitch)“ a „zasranou anální děvkou (fucking pussy ass bitch)“. Na jednom ze záznamů je slyšet, jak policistovi říká „přísahám, že to z vás obou ty sračky vytluču.“

A do toho vřískala půvabná Genevieve: „Vidím na visačce tvoje jméno, ty zasraná svině.“

Chápete už, proč se mediální zpravodajství věnuje raději postupu očkování proti covidu?, uzavírá Ann Coulter.

Komentář Petra Hampla: Čtenářům se omlouvám za případné nepřesné překlady toho, co dav na policisty křičel. Neměl jsem dosud příležitost osvojit si slovník ušlechtilých bojovníků za lepší zítřky.

Za druhé. Je naprosto zřejmé, že policista Chauvin by měl být osvobozen, přijat zpět do služby a měl by dostat finanční odškodnění. Nicméně očekávám, že bude odsouzen k vysokému trestu. Soud je totiž pod tlakem: Vyneste přísný rozsudek, jinak zapálíme další města. A ten tlak nevytváří nějaká kriminální banda, nýbrž prezident, kongres, velká média, nejbohatší korporace a univerzity. Podobně jako se žádný soud neodvážil nechat si předložit evidenci o volebních podvodech. A stejně, jako by odsoudilo i mnoho českých soudců.

Celý sloupek Ann Coulter je k přečtení zde.