David Bohbot: Nemám důvod bojovat za Ukrajinu

Lidé se mě ptají: “Kdyby byl Izrael napaden, chtěl byste, aby lidé reagovali stejně jako vy?” Odpovídám: Izrael JE napaden, a Ukrajinci nikdy nekritizovali Palestince. ANI JEDNOU. Od listopadu 1988 vždy hlasovali pro Palestince a proti izraelské nadvládě ve východním Jeruzalémě, proti Golanským výšinám, proti izraelským osadám, další rezoluce proti osadníkům, údajně útočícím (ve skutečnosti se bránícím) na Palestince.

Nevyčítám jim to. Každý má právo podporovat, koho chce. Ale když 10. 10.2021 v Umánu zmlátil Ukrajinec izraelskou ženu a její děti, hajloval a křičel, že Hitler měl dokončit, co začal, policie jen přihlížela. Jen o dva týdny později tamtéž pobodala devatenáctiletého Izraelce skupina Ukrajinců, křičících “smrt Židům!”. Ani jemu nikdo nepomohl. A když mu přišel na pomoc jeho bratr, byl napaden také.

Jen o dva týdny později tamtéž pobodala devatenáctiletého Izraelce skupina Ukrajinců, křičících “smrt Židům!”. Ani jemu nikdo nepomohl.

V roce 2001, po sestřelení letadla s Rusy a Izraelci, mířícího do Tel Avivu, ukrajinská vláda odmítla přiznat, že bylo sestřeleno ukrajinskou raketou. Ukrajinská vláda se nikdy oficiálně neomluvila a ukrajinský soud bojoval proti vyplacení rodin 51 mrtvých izraelců. Takže nemám sice Ukrajince v nenávisti, mnozí jsou milí a hodní lidé, ale ukrajinský stát není nejlepším přítelem Izraele. Na rozdíl od České republiky, která jako jediná země v Evropě zpravidla hlasuje ve prospěch Izraele.

Na Ukrajině není skutečná demokracie. Podle Indexu svobody Cato Institute je Ukrajina na 98. místě na světě a ve východní Evropě je na 20. místě z 22 zemí. Podle indexu ekonomické svobody Heritage Institute je na 130. místě na světě. V indexu vnímání korupce je na 122. místě na světě. Ale to je jiná otázka.

Kdybych to měl vyjádřit jednou větou, je mi líto ztrát životů na obou stranách, protože každý život je drahý a jedinečný.

Kdybych to měl vyjádřit jednou větou, je mi líto ztrát životů na obou stranách, protože každý život je drahý a jedinečný. Ale určitě nemám pocit, že bych měl jít do války za Ukrajinu, za zemi, v níž probíhaly ty nejhorší pogromy proti Židům v Evropě. Jen se modlím, aby tato válka brzy skončila.

2 komentáře: „David Bohbot: Nemám důvod bojovat za Ukrajinu

 • 27. 4. 2022 (7:52)
  Trvalý odkaz

  Já už vubec nevidím důvod bojovat za Ukrajinu (a ani za EU a USA) a ani je tady za naše peníze živit!
  A ještě dodám, že jsem nikdy ani já ani moji známí neměli problém s imigranty z Ruska ale od roku 2014 jsme nepřestali mít problémy s Ukrajinci!!
  Je to ještě horší jak cigáni! (a ti navíc nejsou nacisti…)

  Sláma u kravína!

  • 6. 5. 2022 (0:39)
   Trvalý odkaz

   Text pana Bohbota je, dle mého názoru, dokonalým potvrzením toho, že dnešní situace rusko-ukrajinského konfliktu není zdaleka čistě dvoubarevná…..padouch Putin a anděl Zelensky. Zapomíná se na to, jak se západ a USA stavěly k té krajně problematické, osm let trvajcí válce, jednoznačnou až provokativní podporou Ukrajiny k celkem logické nelibosti Putina. Je ale akt, který se popřít nedá…Putin naapadl samostatný stát Proč se tak stalo, o tom není jednoznačně jasno, tedy dle mého názoru.
   Vladimir Cicha
   Vancouver
   P.S. Nemohu se zbavit dojmu, že zůstat v Bílém domě D.Trump,situace by byla jiná…tedy méně nejasná a méně nebezpené pro mnoho zemí.

Komentáře nejsou povoleny.