Druhý pohled z 1.3.: O britské parodii na konzervatismus
Na Neviditelném psu napsal autor s pseudonymem Panikář toto (dle mého soudu velmi výstižně): „Tito angličtí ‚blue-collar‘ dělníci jsou v porovnání s průměrným Čechem neuvěřitelně pasivní, nevzdělaní, apatičtí, morálně zdevastovaní a jejich mentalita má dnes bohužel blíž k lidem z vyloučených osad na Slovensku než k hrdému národu mocného Albionu.“
Je to jeden z důvodů, proč islamizace probíhá tak snadno (zdaleka ne důvod jediný) a proč jsou lidé jako Tommy Robinson tak osamělí.
Jak to méněcenné obyvatelstvo vlastně vzniklo? Anglická dělnická třída vždy byla poněkud hrubá, ale nebyla neschopná ani nevzdělaná. Mimo jiné i v důsledku kastovní povahy britské společnosti. Když se v dělnické rodině narodil někdo schopný, měl mnohem nižší šanci dostat se nahoru než v jiných zemích.
