Druhý pohled z 22.5.: Velký inkvizitor přichází

Byly doby, kdy k evropské vědě patřilo, že kolem obcházela inkvizice a čas od času byl nějaké vědec upálen na hranici. Přitom si na začátku nemusel být vůbec vědom, že porušuje nějaké církevní dogma. Přesto (nebo proto?) v těch staletích vznikla řada převratných myšlenek a objevů.

Zdá se, že právě tím se inspirovala současná česká vláda, protože ministrem vědy byl jmenován Marek Ženíšek, tedy člověk, jehož hlavní kvalifikací je boj proti dezinformacím. Tedy inkvizitor. Dokonce s dlouhou praxí z KDU-ČSL. Uvidíme, jak to bude české vědě svědčit.

O největší humanitární operaci

Izrael dokázal během pouhých dvou týdnů evakuovat z bojové zóny téměř 900 tisíc lidí. Jedná se o největší humanitární operaci realizovanou během války v dosavadních dějinách. A naprosto unikátní je, že Izrael vynaložil tyto obrovské prostředky a riskoval životy svých vojáků ne kvůli vlastním lidem, ale kvůli civilistům protivníka. Něco takového dějiny neznají.

Zlepší to mezinárodní reputaci Izraele? Ani náhodou! Jednou špinaví Židé, pokaždé špinaví Židé. Prostě se bude slovo „genocida“ a „nacistický stát Izrael“ vykřikovat o něco hlasitěji, aby mluvčí přehlušil fakta i vlastní svědomí. Uvidíte, že to bude fungovat.