Druhý pohled z 9.5.: O pohlavních identitách

Tzv. „operace změny pohlaví“ je docela obyčejné mrzačení. To není názor můj (i když s ním samozřejmě souhlasím), ale pirátské europoslankyně Markéty Gregorové. Uvedla to v rámci příspěvku do debaty o rozhodnutí ústavního soudu, že každý má právo mít v občance uvedené takové pohlaví, jak se momentálně cítí.

To soudní rozhodnutí pokládám za pozitivní, i když nezamýšleně pozitivní. A to z několika důvodů. Především proto, že je lepší, aby zmatený člověk dostal divnou občanku, než aby byl operativně zmrzačen. Až se vzpamatuje, může si nechat občanku vyměnit. Zmrzačení je nevratné.

Kromě toho se tím celá ta šílená záležitost blíží svému konci. Když mohou být pohlaví desítky a stovky a každý to může kdykoliv měnit a nemá to žádný dopad na jeho fyzické tělo, a když jsou k tomu ještě přidány identity typu „kočička“ nebo „dinosaurus“, tak to přirozeně kolabuje samo v sobě. Od vynálezu změn pohlaví ke konci taškařice nebude víc než 20 let. Tisícům zmrzačených lidí to už zničené životy nenapraví, ale civilizace kvůli tomu nezkolabuje.

Mezitím nás čekají nějaké nepříjemnosti. Že do pánských sprchh občas přijde nějaká žena cítící se mužem, to asi vydržíme. Zvláště, jestli bude pohledná. Na druhou stranu to bude podstatně horší a nespíš to povede k zavádění sprch s uzavřenými kabinkami. Ale jsou na světě horší věci.

Diskriminace v New Yorku

O masových protestech studentů obdivujících Hamás na Columbijské univerzitě v New Yorku, což je superelitní ústav připravující manažerskou elitu, jste už možná četli. Pozornosti ale uniklo, že klíčovou roli v těch protestech hráli tamní Židé. Opět to rozbíjí naivní představu, že lze dát rovnítko mezi Izrael, židovský původ, levicové intelektuály, newyorskou smetánku atd. Ve skutečnosti jde o složitý a chaotický vztah různých skupin a různých zájmů, kde veškerá spojenectví a sympatie jsou jenom dočasné.

Z-Man upozorňuje, že ráz nepokojů nebyl jen džihádistický, ale taky protibělošský. Běloši tam tvoří menšinu studentů a klasičtí Anglosasové dokonce méně než čtvrtinu osazenstva. Normálních bílých heterosexuálních Američanů pod 10%. Přitom veškerý společenský život na Columbijské univerzitě je založen na šikanování téhle menšiny. Neustále se mluví o tom, že nesou metafyzickou vinu, nemohou mít stejná práva jako ostatní a už jen, že dýchají, ohrožuje svět. Takže když nepokoje ve prospěch Hamásu, tak taky protibělošské.

A ty stejné newyorské elity (často rodiče těch studentů) proti tomu vyslaly policejní zásah. Jakou to má logiku? Žádnou logiku v tom nehledejte. Je to obraz světa, kde si každý na něco stěžuje, každý se cítí diskriminovaný, každý něco vykřikuje… prostě jen chaos a zmatek. Tak si budou počínat takhle vychovávaní lidé ve vedení korporací a států?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *