Glosy za březen 2018

31. 3. 2018

Z komentáře k poslední špiónské aféře:
Pamatujete ještě na aféru Lockerbie? V roce 1988 spadlo na skotskou vesnici dopravní letadlo, následovaly skoro tři roky policejního vyšetřování, byly vyslechnuty tisíce svědků, analyzováno více než 100 tisíc úlomků a výsledkem byla jasná fakta. Vyšetřovatelé věděli s jistotou, jaké konkrétní osoby to provedly, s jakými pasy, jakou trhavinou, jak ji dostaly do letadla atd. Na základě toho pak Britové po Kaddáfím požadovali vydání pachatelů, následovalo, odmítnutí, sankce atd. Celkově to bylo jasné, férové a transparentní. Nejen z hlediska vztahů mezi státy, ale také pro britskou a světovou veřejnost. Nikdo nemohl mít podezření, že si Britové shodili letadlo se svými lidmi sami.

Petr Hampl: Lháři

31. 3. 2018

Roky jsme z povzdálí sledovali, jak americké univerzity byly nejprve dobyty anticivilizačními extrémisty, pak “vyčištěny” od slušných lidí a posléze fungují jako nástupiště k nastolení totalitního režimu v celé americké společnosti. Říkali jsme si “blázniví Američané, nás se to netýká.”

Jenže nejde o bláznivost Američanů. Projevily se stejné sociální mechanismy, které fungují i v českých podmínkách, pouze se zpožděním. Spor o prodej Prolomení hradeb ukázal, že pražská filosofická fakulta je dnes do značné míry ovládána lidmi, proti kterým by Husák s Jakeše byli pravicovými kontrarevolucionáři. To by ještě nepředstavovalo takovou tragédii, kdyby to nebylo součástí širšího trendu únosu univerzit – včetně pedagogických fakult.

IvČRN: Senát UK: 100% studentských zástupců filozofické fakulty jsou krajní levice

30. 3. 2018

Moc děkuju za podporu posledních dnů. Hodně mě povzbudila. Parlamentní listy napsaly, že po cenzurní akci na univerzitě se strhla bouře a je to celkem výstižné. Kamarádi, osobnosti i dost lidí, které jsem neznal, všechny to naštvalo. Naštvané matky, IvČRN, Eva Svobodová, Lea Vojteková, Petr Paulczynski, pan Haas, Martin Konvička a jeho přátelé (a mnoha dalším, co jsem je neuvedl, se omlouvám).

Kdo už Prolomení hradeb přečetl, tak ví, že to není politická agitka, ale že ta kniha obsahuje strukturovanou a logicky konsistentní argumentaci a že dává hodně prostoru pro diskuzi s druhou stranou. Prostě kniha pro ty, kdo chtějí opravdu pochopit, co se děje. Benjamin Kuras o ní napsal, že ta kniha obnovuje víru, že sociologie jako disciplína může mít nějaký praktický význam.

Takže ty útoky jsou opravdu bezdůvodné. Jenže to Kavárna neví, protože ti lidé nejsou zvyklí číst to, co zakazují. Oni vlastně působí dojmem, že nejsou zvyklí číst nic delšího než facebookové zprávy. Je smutné, že na dnešní filosofické fakultě s tím někteří vystačí.

29. 3. 2018

David Pavlorek, který na filosofické fakultě vede inkviziční kampaň proti mé knize, sám nedokončil doktorská studia, žádnou knihu nenapsal (Prolomení hradeb je moje třetí), a kritizovanou knihu nečetl. Tak až zase uslyšíte o těch lepších a vzdělaných lidech, co se tak liší od těch údajně chudých, nevzdělaných a zakomplexovaných Zemanových voličů, vzpomeňte si na tohoto příslušníka “intelektuální elity”, kterého studenti pražské Filosofické fakulty zvolili jako svého zástupce. To je, panečku, úroveň!

 

29. 3. 2018

Z dnešní poznámky:

Za Husáka se vyprávěl následující vtip. Vymysleli vědecký komunismus komunisté nebo vědci? Komunisté! Protože vědci by to nejdřív vyzkoušeli na zvířatech. Dnes konečně žijeme v režimu, který své nápady nejdřív vyzkouší. Jenže těmi zvířaty jsme my!

Tak mě napadá, co takhle vyzkoušet ještě něco jiného? Co třeba zavést opatření, že každý, kdo byl poškozen nějakým blbým vládním opatřením, může přijtí do poslanecké sněmovny, senátu, na úřad vlády či libovolné ministerstvo a že tam může vrazit pár facek každému, koho potká. Možná je to špatný nápad, ale nejdřív ho musíme vyzkoušet.

Petr Hampl: Pokusy na lidech

28. 3. 2018

Už jsem si zvykli, že “intelektuální elita národa” se chová jako ten nejhorší lidský odpad. A pokaždé nás překvapí, že jsou schopni klesnout ještě hlouběji. Doporučuji k přečtení skvělý komentář Martina Konvičky k až neuvěřitelně hnusnému a zbabělému extempore, které předvádí brněnské divadlo Husa na provázku (pochopitelně za naše peníze, jak jinak). Martin píše mimo jiné:

Je typické pro nedospělé a hloupé sraby, že provokují někoho, kdo jim do tlamy nedá, a podkuřují tomu, kdo by jim do té tlamy dát mohl.

Jenže útlak křesťanů v islámských zemí je realita, znásilňovací “epidemie” na současném západě je realita, otroctví v subsaharské Africe je realita, exmuslimky žijící na permanentním útěku jsou realita. Husa na provázku tančí na tělech znásilněných a zbitých obětí, posmívá se jejich utrpení. Je to stejné, jako hailovat v Osvětimi, nebo se smát tělesně postiženým, nebo nemohoucím.

Je to hnus, pro který nemám slov.

Martin Konvička: Velikonoční tyátr pro umělecké sraby

26. 3. 2018

Pamatujete, jak Babiš před volbami horlivě propagoval urovnání vztahů s Ruskem? Pak z Bruselu zavolali a je z něj nejhorlivější rusobijec. A takhle to bude se vším.

25. 3. 2018

V rozhovoru pro parlamentky se ještě vracím k dětským demonstracím

Když pozorně sledujete, co se ve školách skutečně dělo, což není v době sociálních sítí obtížné, můžete si všimnout formování malé, nicméně výrazné skupiny vzpurných kluků. Když vás učitelé vybízí k účasti na demonstraci, naprostá většina se zapojí a vy zorganizuje partu, co zůstane na vyučování, to chce značnou odvahu. Nezapomínejme, že ti mladí lidé jsou vůči vedení školy naprosto bezmocní. To není jako v zaměstnání, kde, pokud se nepohodnete, prostě jdete pracovat jinam.

A teď si vezměte, že někteří ti kluci šli ještě dál. Třeba na internetu zveřejnili text, kde kritizovali sluníčkovou ředitelku školy. To by byl akt velké odvahy i u jedničkáře, ale pokud má ten mládenec mizerný prospěch a tudíž je velmi zranitelný, nezbývá než před ním smeknout. Není to chytré, ale je to nesmírně statečné. Je vidět, že ten mladý muž má bojovné srdce.

Naše země potřebuje bojovníky. Chytrých a vychytralých ubožáků máme přebytek. V tom týdnu kavárenských demonstrací si někteří mladí lidé vyjasnili, co chtějí, co je pro ně důležité a čemu jsou ochotni čelit. Byl to týden, kdy se rodila nová generace vůdců skutečného demokratického hnutí, nikoliv té kolaborantské parodie na demokracii, s jakou operuje kavárna.

24. 3. 2018

Z dnešní úvahy:

Vzniká tak schizofrenní situace neustálého hlubokého pokrytectví. Takového pokrytectví, jaké dějiny v dějinách nacházíme jen výjimečně. Ono je tomu v mnoha režimech tak, že je hlásána skromnost a ti nahoře si užívají přepychu a luxusních prostitutek. Je hlásána abstinence a na večírcích těch nahoře teče whisky proudem. Káží se rodinné hodnoty a kvete nevěra. To samozřejmě není správné, ale společnost je schopná fungovat, protože se na přestupování norem pohlíží jako na poruchy. Ani časté poruchy nezpochybňují ideál. Jenže v našem případě se elity snaží osvojit si dva neslučitelné ideály. Chtějí demokracii a chtějí rozhodování chráněné před názory většiny obyvatel. S tím už se tak snadno žít nedá.

Petr Hampl: Elity, demokracie a pokrytci

23. 3. 2018

Rozhovor s Tomášem Ortelem byl z webových stránek Deníku po dvou dnech stažen. Neuložil jsem si ho, což je velká škoda. Člověk si při jeho čtení dobře uvědomí, že ti kluci suplují to, co by měla dělat škola a státní média (pokud by vůbec nějaká byla) – burcovat vlastenectví, podporovat národní hrdost, budovat čest, statečnost, odvahu. Neznám detailně jejich minulost, ale v jejich textech rozhodně není nic kontroverzního. Jaký grázl a ničema musí být člověk, který se připojí k plivání na Ortel. Nestačí hajzlík, opravdu hajzl první kategorie. Netvrdím, že jsem nadšený z jejich hudebního stylu, který jsem před časem nazval “to nejhorší z angažovaného folku 60. let,” ale není pochyb o tom, že dělají dobrou a důležitou práci pro národ.

22. 3. 2018

Předseda České společnosti pro civilizační studia Jan Frank: “Trenér podprůměrného klubu v podprůměrné fotbalové zemi řekne po zápase pro marginální TV, že při situaci před gólem šlo o chybu černocha, hráče týmu. Z tónu je zjevné, že si nevzpomněl na jméno, použil nejrychleji uchopitelné druhové označení. Byl na to ostatně tázán. V mžiku se hraje ne o střed tabulky, ale o reputaci a sponzory. O holé živobytí klubu v podstatě, tedy i hráčů, jejich rodin.”

Přesně tak Źijeme v zemi, kde fakticky vládnou estébácké sítě aktivistů neziskovek, velkých médií a státních byrokratů. Šíří atmosféru strachu, kdokoliv se může stát obětí, obrana prakticky neexistuje. Mysleli jste,  že podrobit se musí jenom hvězdy, co chtějí na obrazovku České televize a že obyčejní pracující budou ponecháni na pokoji? Ani náhodou. Teď se stal terčem útoku nepříliš významný fotbalový trenér, příště to můž být výrobní mistr. Všimněte si, že trenér Petržela neřekl nic jako “špinavý negr” nebo něco na ten způsob. Slova jako černoch či běloch či Číňan přece nejsou urážky. Pravidla jsou neustále zpřísňována, obětí může být kdokoliv. To nás ohrožuje mnohem více než Babiš. A neskonale více než změny nějakých “ústavních zvyklostí”, o kterých nikdo ani neví, v čem by vlastně měly spočívat.

Vláda, která umožńuje, aby takové bandy řádily v zemi a koncentrovaly moc, je špatná vláda. Ústava, která umožńuje, aby takové bandy řádily v zemi, je k ničemu. A představitelé těchto estébáckých komand mají tu drzost povykovat na náměstí, že oni jsou ta správná “liberální demokracie”. Neuvěřitelné.

21. 3. 2018

Z dnešní poznámky:

Jsou dějinné situace, když musíme zjednodušovat a kdy musíme svět primitivně dělit na hodné a zlé. Jinak bychom neobstáli. Churchill by neporazil Hitlera, kdyby neházel všechny nacisty do jednoho pytle nebo dokonce kdyby „jen „ rozlišoval mezi Němci. A Reagan by to nevyhrál, kdyby se ponořil do motivace jednotlivých skupin, aktérů, proudů komunismu atd. Jenže pak se na dění díváme s odstupem a můžeme si dopřáte ten luxus přemýšlet o něm hlouběji. Už nepotřebujeme ideologická klišé. Můžeme přemýšlet o detailech, hledat méně zřejmé souvislosti, a také do pohledu zahrnout i ty informace, které jsme tenkrát prostě nemohli mít.

Když takto přemýšlíme o tzv. komunistickém období, rýsuje se pět „revizionistických“ tezí.

Renegát Hampl a korporátní revoluce

19. 3. 2018

Car Vladimír potvrdil, že má situaci pevně v rukou a že ruský lid za ním stojí. To je výborné a důležité pro svět, Rusko i Českou republiku.

18. 3. 2018

Vlastně to bylo něco jako feministické peklo. K řečnickému stolu nastoupí sexuoložka, inteligentní a úspěšná žena, která by měla být feministickým idolem. A její téma? Jak si udržet chlapa! Po třicítce atraktivita klesá, musíte se naučit dobře vařit, ale nesmíte to s rodinou jíst, protože to byste byla ještě méně atraktivní. Radim Uzel zase hrdě vypráví, jak plácal sestřičky po zadku. Na závěr konference přišla ex-ministryně a advokátka Daniela Kovářová se satirickým příspěvkem o zakládání nového oboru MeToologie, který bude „integrovat poznatky z mnoha oblastí“ a umožní zakládat katedry a ústavy, čerpat dotace, vyvíjet nátlak, prosazovat nové zákony… Nevím, zda vycházela z nějakého reálného dokumentu, ale rozhodně se jí podařilo naprosto perfektně vystihnout podstatnou neomarxistického rozkrádání.

Petr Hampl: Silvie a MeToo-skeptici

16. 3. 2018

V Praze se dnes jednalo o kampani MeToo. Ne aktivisté, ale soudci, právníci, sexuologové a další. Jsem rád, že jsem se mohl účastnit. Že je to celé nebezpečná pitomost, to ví každý. Ale na chytré analytické rozbory narazíte jen vzácně. Byla radost to poslouchat.

15. 3. 2018

Dnešní situace je absurdní tím, že elity držící veškerou moc organizují jakousi parodii na revoluci proti normálním pracujícím lidem. Proto taky nevědí, co mají vlastně požadovat – kromě zběsilého povykování na náměstích.

Není to poprvé, kdy městští intelektuálové organizují revoluci proti venkovským pracujícím. Minule to bylo před více než 100 lety v Rusku. Ale jak napsal jejich hlavní učitel a guru, dějiny se opakují. Nejprve jako tragédie, podruhé jako komedie.

14. 3. 2018

Předčasné volby? Tomu nevěřte

Usilují fašizující bandy, které momentálně ovládají Českou televizi a povykují na Václavském náměstí, o předčasné volby? Nevěřte tomu.

Kyjevský majdan, který je vzorem, totiž vypadal poněkud jinak. Prezident byl sice vyhnán, parlament rozpuštěn a volby vypsány… jenže. Kdyby se po vlně demonstrací konaly na Ukrajině v roce 2014 normální volby, nejspíš by v nich znovu zvítězil vyhnaný prezident Viktor Janukovič a zcela jistě by výrazně uspěla jeho Strana regionů. Aspoň se na tom shodovaly všechny výzkumy veřejného mínění. Bylo jim tedy zabráněno kandidovat. Neonacistické skupiny terorizovaly zemi, přepadaly potenciální kandidáty janukovičské strany, zastrašovaly je… Vlastně byla znovu použita metoda, která kdysi přivedla k úspěchu Adolfa Hitlera a se kterou dnes do určité míry pracuje Angela Merkelová.

Kromě toho se můžeme jen dohadovat o aktivitách tajných služeb či speciálních skupin. Nemám na mysli přiblblé konspirační teorie, podle nichž Putinovi agenti zadávají inzerci na Facebooku, ale skutečné tajné služby schopné vydírat, vyhrožovat, ovlivňovat. Dost možná, že demonstranti svým rámusem jenom poskytují clonu pro nestandardní operace.

Nevěřme tomu, že pokud by skupiny, které dnes demonstrují „za odkaz Václava Havla“ nebo sbírají milion podpisů, uspěly, že by byly dalším krokem svobodné volby. Spíš můžeme předpokládat stanné právo, zatýkání odpůrců, převýchovné tábory. A hlavně nevěřme, že by se mezi nimi „liberálními demokraty“ našel někdo, komu by to vadilo. Aktivisté „kavárny“ mají mozky vymyté natolik, že kdyby byly zítra obnoveny transporty do Osvětimi a kdyby pánové Halík s Pánkem v České televizi vysvětlili, že je to v pořádku, aktivisté tomu ochotně zatleskají. To není nadsázka, to je popis mentálního stavu.

Smutné na tom je i to, že my, kdo tak bytostně nesouhlasíme s Andrejem Babišem, kdo ho pokládáme za mafiána a zbabělce a za packala, který decimuje českou ekonomiku i společnost, tak mu teď musíme držet palce, aby to ustál. Škoda jen, že nemá dost odvahy, aby dal průchod své pomstychtivosti.

13. 3. 2018

Pořád nám říkají, že firmy jednají zcela racionálně a orientují se na maximální zisk. Ale ve skutečnosti to tak rozhodně není pokaždé. Třeba Hamplova kniha Prolomení hradeb. Zatím ji odmítli všichni distributoři, takže Hampovi prodávají sami přes internet, a doma se jim hromadí  stovky objednávek. Je tedy prokazatelné, že o knihu je zájem a distributoři jednají iracionálně, když ji neberou. Teoretický ekonom by vám vysvětlil, že firmy, které se takto chovají, budou z dlouhodobého hlediska méně ziskové atd. Ve skutečnosti se tak chová většina firem a je to vlastně normální. Lidé nesledují jenom ekonomické cíle, ale taky hájí své politické názory, svou kulturu, zájmy své sociální třídy atd.

12. 3. 2018

Z dnešní poznámky:

Zkrátka, od toho si platíme stát, aby praktiky typu dovozu zaměstnanců zarazil. Jak to nedávno výstižně shrnul ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigel, „prioritou má být postupné a racionální omezování volného pohybu pracovních sil v celé Evropské unii.“ Natož pak z chudých zemí v jejím okolí.

Petr Hampl: Zahraniční dělníci

10. 3. 2018

Čína se zbavuje západního modelu demokracie. Nemůžeme se jim divit, že když vidí debakl Západu, jdou raději opačným směrem.

9. 3. 2018

Z dnešní poznámky:

“Máme už po krk toho nechat se kádrovat od puberťáků z levicových fakult. Klidně si na nás pokřikujte, že jsme extrémisté. Nám je to jedno,” popsal jsem životní postoj alt-right v knize Prolomení hradeb. A vskutku. Hned druhý den po oficiálním uvedení knihy se vyrojily desítky aktivistů s vlastním názorem. Všichni se stejným vlastním názorem, tím, který je momentálně předepsaný. Tentokrát ten názor říká, že prý jsem extrémista, kvůli facebookové poznámky z loňského listopadu. Omlouvat se nebudu. Je to věc moje a mých čtenářů. Komu se to nelíbí, ať mě nečte.

Petr Hampl: Raději nekorektní než mrtvá

8. 3. 2018

Z recenze mé knihy od Benjamina Kurase:

Hampl na to jde metodou, která nám po tolika jejích diskreditacích vrací víru v sociologii jako vědu. Kapitolu po kapitole píše formou vědeckého pojednání, ale stylem téměř detektivkovsky čtivým, udržujícím nás v napětí a zvědavosti.

Benjamin Kuras: Dvě nové potřebné knihy

7. 3. 2018

Včerejší odstartování kniha Prolomení hradeb popsal Martin Konvička výstižně jako “slezinu nepřátel euroislámského ráje.”

Více o tom bylo napsáno v článku na PI-News.

 

 

6. 3. 2018

Kníže Schwarzenberg prý brání masarykovskou demokracii. Tak fajn. Pojďme na to po masarykovsku. Zákaz šlechtických titulů, vyvlastnění šlechtických pozemkových majetků a jejich rozdělení chudým farmářům.

5. 3. 2018

Z dnešní poznámky k aktuálnímu dění:

Zkrátka, pokud nás komunisté vrací před listopad, vrací nás „demokratické strany“ do Gottwaldova období. Rozdíl je ale v tom, že dnešní eurobolševici vesměs nejsou schopni někoho praštit obuškem. To se jím spíš sami šťouchnou do oka.

Petr Hampl: Mlátička

4. 3. 2018

Ve vystoupení na akci D.O.S.T. jsem vyjádřil obavu, že euroelity prosadí Dublin IV v té nejbrutálnější podobě a rychle jej využijí k tomu, aby u nás vytvořily stejné demografické poměry, jaké jsou v Německu nebo ve Francii. Udělají to, protože můžou. I když u nás s tímto plánem nesouhlasí téměř nikdo, odpor se rozpadne do sady neproduktivních vnitřních konfliktů. To není dáno českou povahou, ale momentálním sociálním rozvrstvením a především tím, že třídně sociální konflikty jsou zbytečně zakrývány. Na záznamu od 1:17.

Přede mnou hovoří Petr Bahník, Ivo Strejček  a Dušica Zimová.

Záznam z akce D.O.S.T.

4. 3. 2018

Zřídil jsem si účet na nejsvobodnější síti, která nikdy nikoho nezablokuje https://gab.ai/CzechDrHampl

3. 3. 2018

  • Existují jen dvě pojistky proti tyranii elit. Referendum a revoluce.
  • Proti dávno zaniklým totalitám volají ti, kdo nemají odvahu postavit se totalitě nastupující.

2. 3. 2018

  • Merkelová konečně přiznala, že imigranti v Německu vytvářejí non-go zóny. Česká televize je objektivní a analytická, takže o non-go zónách v Německu otevřeně mluví už víc než rok. Jinak by byla úplně k ničemu, že.
  • Kolik vážně zraněných bylo po zákroku na Národní třídě v listopadu 89? Připadalo nám to tehdy děsivě surové, jenže to jsme si neuměli představit řádění provládních bojůvek třeba v merkelovském Německu nebo současném Španělsku.

1. 3. 2018

Andrej Maličký

Dvě příhody ze života Andreje Babiše. Nejvyšší správní soud rozhodl, že mají být vůči řidičům Uberu vymáhána stejná pravidla jako vůči všem ostatním taxikářům, Babiš vydal rázné prohlášení do médií, jenže… když on za Uberem stojí Goldman Sachs. Předseda vlády jim tedy poslal zdvořilý dopis s žádostí, aby konečně začali dodržovat zákony. Určitě to zabere.

Příhoda druhá. Andrej Babiš se opakovaně veřejně vyjadřoval ve prospěch referenda. Teď svůj postoj vysvětlil. Nějaké referendum mu bylo u pr…, ale jednal tehdy s Okamurou a neodvážil se mu říct, že referendum nechce.

TOP-ODS-Stan-KDU se nám snaží popsat Babiše jako hrůzostrašného diktátora. Ve skutečnost je jeho problémem (a problémem nás všech) slabost. Bojí se anarchistů z Kliniky, bojí se vlastních úředníků, bojí se Merkelové, bojí se úplně každého. Dovolí si tak maximálně na pár živnostníků nebo na nějakého drobného farmáře. To není přesně ta vlastnost, kterou bychom potřebovali v době, kdy čelíme pokusu osídlit české země arabskými muslimy.

Mimoděk mě napadá srovnání s mým prvním porevolučním šéfem v korporaci. Drsný chlápek, který udržoval 600 podřízených ve strachu, byl rovněž veden v seznamech spolupracovníků. I stalo, že na to došla řeč a vysvětlení znělo zhruba takhle: „Spolupracoval jsem, abych lépe zajistil svojí rodinu. Má někdo něco proti tomu?“ Nikdo žádnou další námitku neměl. Andrej Babiš je dnes v pozici, že by mohl udělat přesně totéž – místo trapného vymlouvání a neustálého rozňahňávání případu. Jenže to by musel mít větší…

1. 3. 2018

Jaký smysl má daňová reforma, po jejímž provedení platí všichni stejné daně jako před ní?  Je to příležitost vynaložit miliardy na nové informační systémy, úpravy těch starých a spoustu poradenství.

Je to typický příklad principu, který platí všude. Když chce papaláš přihrát kšeftík sobě nebo svým kámošům, musí utratit mnohonásobně více peněz ze státní kasy nebo způsobit mnohonásobně větší komplikace normálním lidem. Kdyby si brali peníze rovnou a nic nezdůvodňovali, vyšlo by nás to jako občany laciněji.