Václav Janoušek: Je to opravdu tak zlé?

Ve své sociální bublině slyším, resp. čtu nářky nad tím, jak volby dopadly hrozně, jak od teď budeme ještě více muset poklonkovat západu a plnit příkazy EU, přijímat migranty podle nadiktovaných kvót, dále zhoršovat vztahy s Ruskem apod.

Z druhé strany zase čtu podobné kvílení, jak progresivisti ztratili, jak je starostové podvedli, jak se k moci vrací kmotři z ODS, jak tu bude opět vládnout konzervativismus jen pod jinou vlajkou apod.

Podíváme – li se na výsledky racionálně, vlastně se nic tak strašného nestalo. Odmítáme progresivistické šílenství z EU? Dobře, však v ODS je minimálně polovina (ale spíš více) konzervativců, co jej odmítají rovněž. Namátkou např. Alexandr Vondra, Jan Skopeček a mnoho dalších. Nezapomínejme rovněž na to, že ani lidovci neslynou zrovna velkým nadšením pro manželství pro všechny apod. Myslím, že ani nadšení pro migranty nebude ani v ODS, ani u Starostů příliš velké (v případě starostů si to vynutí obyvatelé obcí, jimž starostují).

Myslím, že ani nadšení pro migranty nebude ani v ODS, ani u Starostů příliš velké…

Co se týče vztahů s Ruskem, tak největšího zhoršení tyto vztahy doznaly právě za premiérování Andreje Babiše v kauze Vrbětice, takže bych Babiše a ANO jako nějakého velkého zachránce těchto vztahů neviděl. A jeho lidé? Eurokomisařka Věra Jourová – supersluníčkářka. V Babišově vládě je rovněž mnoho koňů Aspenského institutu (tedy supersluníčkářské líhně) – Hamáček, ministr vnitra, autor pojmu “předsudečná nenávist,” dále ministři Vojtěch, Plaga (a možná i další, nemám čas všechny dohledávat).

Takže i ve Fialově vládě budou konzervativci, euroskeptici, klimaskeptici i islámoskeptici hrát významnou úlohu. ČSSD, která se pod vedením Bohuslava Sobotky stala progresivistickou stranou, propadla. Takže v nové Sněmovně budou hájit tvrdou progresivistickou linii jen 4 Piráti a 14 poslanců TOP09 a a ostatní budou více či méně lavírovat, což ale dělali dosud rovněž.

Co se týče vztahů s Ruskem, tak největšího zhoršení tyto vztahy doznaly právě za premiérování Andreje Babiše v kauze Vrbětice.

Další věc, na kterou nesmíme zapomínat je ta, že dosavadní slepence držel pohromadě jediný program – antibabiš. Lze předpokládat, že se tyto slepence brzy začnou mezi sebou hádat a celé slavné koalice se začnou drolit.

A ještě další věc – nikdo už nepochybuje o tom, že před námi je ekonomická krize, která drtivě dopadne na méně majetné vrstvy obyvatelstva. A, samozřejmě, v očích voličů za to bude moci vláda, která bude právě u moci, bez ohledu na to, zda za to skutečně bude moci či nikoliv.

A nakonec, nezapomínejme ani na velké množství lidí (jeden milion), jejichž hlasy spadly pod stůl. I tito lidé budou představovat velkou masu nespokojeného obyvatelstva, na něž bude třeba brát zřetel.

Takže suma sumárum, počkejme a uvidíme. Situace je značně turbulentní a může se kdykoliv změnit.

 

 

Jeden myslel na “Václav Janoušek: Je to opravdu tak zlé?

Komentáře nejsou povoleny.