Jiří Brančík: Vědci nebo pijavice na rozpočtech?

Když Mendel napsal své stěžejní publikace o dědičnosti, ze kterých pak vzešly Mendelovy zákony dědičnosti, asi v té době byla jeho hlavní myšlenka: “Než to publikuju, musím si to nechat schválit Vídní.”

Když si Otto Wichterle odléval doma, za pomocí stavebnice Merkur své první kontaktní čočky, asi mu blesklo hlavou: “A neměl bych se napřed zeptat Moskvy?”

Co je to za pijavice na rozpočtu, které odsuzují ruskou vakcínu kvůli tomu, že je “ruská”? Raška, Grubhoffer, Konvalinka, Dvořáček? Nevěří v její čistotu, nevěří v ruské technologické postupy a politickou atmosféru v zemi! “Mohla by poškodit důvěru lidí v očkování.” Co to je za kecy proboha? Vždyť jde o záchranu lidí jdoucích na smrt!!!

Proč se ti pánové nesejdou a neposoudí studie už vytvořené během dvou měsíců ve světě a na základě toho nevydají SVÉ VLASTNÍ stanovisko za Českou republiku: “Je bezpečná”, “není bezpečná”!

Proč se alibisticky schovávají za laboratuře ve EU? Za co jsou placení? Aby nic nedělali a ukazovali se zodpovědností na Brusel? K tomu pobírají páprdové z Akademie věd a z Asociace inovativního farmaceutického průmyslu své tučné platy?

Proč se alibisticky schovávají za laboratuře ve EU? Za co jsou placení? Aby nic nedělali a ukazovali se zodpovědností na Brusel?

Astru Zeneku zastavilo již několik evropských zemí, ale protože je z EU, tak u nás nikdo nic neřeší. Smrti z embolií mladých lidí se přisuzují náhodě. A za této situace, kdy naší unijní vakcíně nevěříme, budeme vidět nečistotu na vakcíně, která již jede ve světě??? Kam se poděla česká šikovnost? My Češi ani nedokážeme posoudit co je pro nás dobré??? Kde je ta vědecká hrdost vzdělaného národa?

NĚMECKO bude vyrábět Sputnik v licenci – a ti naši pesudovědci NEVĚŘÍ čistotě ruských postupů… já se z nich asi poseru…