Kdo je favoritem slovenských prezidentských voleb

Jak dopadnou prezidenské volby na Slovensku? Do budoucnosti samozřejmě nikdo nevidíme, nicméně něco se usuzovat dá. A je to příležitost předvést něco málo z toho, co na Jungmannově národní akademii ukazuji ve svém kurzu metod analýzy společenských jevů.

Jedna z podstatných zásad říká, že pokud více různých metod nebo typů úvah vede ke stejnému závěru, je výsledek spolehlivější, než kterákoliv z těchto metod. A jaké typy úvah zde máme k dispozici?

Za prvé. Aplikace nějakého velmi jednoduchého pravidla. To nejjednodušší pravidlo zní, že ti, kdo měli v prvním kole více hlasů, vyhrávají častěji druhá kola. Tohle pravidlo mluví pro Korčoka.

Za druhé. Pokračování dosavadního trendu. V posledních týdnech se voličský trend posouval ve prospěch Korčoka. Tím není řečeno, že nutně musí pokračovat, ale pokud by pokračoval, Korčok by dále posiloval.

Za třetí? Jak dopadly podobné situace v minulosti? Na Slovensku se již dvakrát stalo, že globalistická strana vytáhla poměrně krátce před volbami neznámého kandidáta a masovou mediální kampaní se ho pokusila protlačit na první místo. Pokaždé to fungovalo. Pravidlo tedy hraje pro Korčoka.

Na Slovensku se již dvakrát stalo, že globalistická strana vytáhla poměrně krátce před volbami neznámého kandidáta a masovou mediální kampaní se ho pokusila protlačit na první místo. Pokaždé to fungovalo.

Za čtvrté. Analýza konkrétního terénu. Pellegrini musí získat alespoň 80% Harabinových voličů, nesmí totálně propadnout u voličů ostatních vyřazených kandidátů a zároveň nesmí udělat kampaň natolik emotivní, aby to výrazně zvýšilo volební účast. To není nemožné, ale je to velmi obtížné. Nezapomínejme, že Harabin vedl kampaň s tím, že mezi Pellegrinim a Korčokem není žádný rozdíl. Proč tedy vůbec chodit k volbám, když se rozhoduje mezi dvěma stejnými kandidáty?

To všechno dohromady vede k tvrzení, že Korčok je favoritem druhého kola. Na druhou stranu ale nelze mluvit o totální převaze. Pellegrini je nadále silný soupeř a jakákoliv Korčokova chyba nebo neobratnost v debatě může výsledek překlonit na jeho stranu. Rozhodně tedy nemůžeme mluvit o poměru šancí 9:1. Rozumný odhad může být 60:40 nebo 2:1. Tomu odpovídají i sázkové kurzy.

Tím není nutně řečeno, že Ivan Korčok bude příštím slovenským prezidentem a že Slovensko čeká permanentní boj mezi národní vládou a globalistickým místodržícím. Z dějin známe řadu příkladů, kdy slabší armáda dokázala v bitvě porazit tu silnější. V tuto chvíli má ale navrch Korčok, především díky drtivé finanční a mediální převaze, ale i díky práci, kterou v jeho prospěch odvedl Štefan Harabin.

 

Jeden myslel na “Kdo je favoritem slovenských prezidentských voleb

  • 3. 4. 2024 (22:27)
    Trvalý odkaz

    Dobry den, pane Hampl.
    S vasi analyzou vicemene souhlasim, v kazdem pripade to bude hodne tesne, jelikoz jsou tady dve nepresnosti.

    a) Korcok neni neznamym kandidatem (oproti poslednim globalistickym babkam), zprofanoval se k. j. jako ministr Matovicove chaosovlady. Taky se kolem toho odvijela hodna cast debat.

    b) Pellegrini se nemusi bat vysoke ucasti, prave naopak – jelikoz mista kde vedl Korcok meli v prvnim kole nadstandardni volicskou mobilizaci zatim co jine kulhaly, vyssi mobilizace nahrava jednoznacne Pellegrinimu protoze on ma rezervy ktere musi cerpat zatimco jeho souper jiz zmobilizoval svuj de facto strop.

    V kazdem pripade, drzte nam v sobotu palce at to dopadne proslovensky….

    S pozdravem

    vas ctenar.

Komentáře nejsou povoleny.