Komentáře Krysodlaka (23)

Nejen dvojí KSČ, ale patrně i dvojí StB

jsme tu měli před vítězným listopadem. O dvou KSČ (v jedné byli Husák Zeman Gottwald atd, v té druhé Rychetský, Svěrák, Petr Pavel a většina soudců) se zmiňoval před pár týdny nějaký publicista. Podle všeho byla dvojí i StB, v té zlé Babiš, v té hodné soudruh Štětina, alias Plavec. Patrně donášel i KGB, nebo nějaké verzi Kominterny a když se tato instituce přestěhovala v důsledku činnosti Střízlivého Míši z Moskvy do Bruselu a přebarvila na Evropskou komisi, jako správný bolševik se též přebarvil a táhl za ní.

Na politické neziskovky

by se měl důkladně podívat berňák. Většina z těchto takzvaných neziskovek je ve skutečnosti podnikatelskými subjekty, štědře placenými za poskytování sociálních a poradenských služeb. Hezkým příkladem firmy vydávané za neziskovku je Člověk v tísni, jehož smlouvy na poskytování výše uvedených služeb vyplavaly v tomto týdnu. I když pomineme zahraniční příjmy této organizace za protistátní činnost a další politické angažmá nejen u nás, ale i v dalších zemích, nese jí podnikání solidní balík. Od plzeňského multifunkcionáře Baxy dostali za sociální služby skoro půl melounu v okamžiku, kdy se v Plzni vyhlašuje sbírka na rodinu policajta, který zemřel ve službě.

Volba ombudsmana

byla politickým hitem posledních dní – opět perlili milonkáři i člověk v plísni, prudila i obligátní partička senátorů, banda z Demobloku a “moderního” křídla ČSSD. Prudili i Klausovci. Zjevně jim nedošlo, že kdyby tato země nebyla jeden velký právní bordel, ve kterém 2/3 obyvatelstva nedosáhnou na spravedlnost, nikdy by tu takový úřad nevznikl. Nakonec vyhrál pan Křeček a soudní lidé si oddychli. Aktivisti se ale mohou zvencnout, protože nehodlá vést úřad jako “lidskoprávní” neziskovku zneužívající postavení a protizákonných metod k terorizování většinového obyvatelstva, což bylo doménou Šabatové. Hodlá pomáhat lidem, které úřady používají jako hajzlpapír. Patrně bude mít hned práci na Moravě (viz níže). Pikantní na tom je, že kdyby Křečka nenavrhl Zeman a Šabatová šla za zneužívání funkce po skončení mandátu obratem do lochu, patrně by se žádný rozruch nekonal.

Dvojí metr soudů a ČOI

se projevil na Moravě. Když jeden moravský hoteliér odmítal ubytovat Rusy, kteří odmítli podepsat pro ně vlastizrádný pamflet, byl to pro naše soudy oprávněný politický názor. Když jiný na stránky podniku uvedl, že pro migranty nevaří, dostal mastnou pokutu a paní soudkyně mu sdělila, že svoboda slova (a politický názor) má své meze. Inu, to je ta místní verze svobody a demokracie.

Doplnění Rady české televize

je další politickou veselohrou, kdy do voleb v rozporu se zákonem kecá kde kdo – vyděrači z politických neziskovek a milionkáři počínaje, obligátními “firmami” z řad senátorů konče. Panu Hilšerovi a jeho skvadře v počtu 19 kusů zjevně nedošlo, že svou zcela protiprávní neomaleností poskytli další důvod ke zrušení senátu – ideálně ohněm a mečem a paradoxně zcela v souladu s Ústavou….

V této souvislosti se ztrapnilo a znevěrohodnilo Aukro, když po necelém týdnu zrušilo dražbu Zlatého citrónu L. X. Veselého pro údajné porušení obchodních podmínek. Tou dobou už cena vylezla na 80300,- Kč a na místě pana Veselého bych tu částku po Aukru požadoval jako vzniklou škodu + náhradu za morální újmu (která by patrně byla kořistí advokáta).

Krysodlak

(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě)