Komentáře Krysodlaka (37)

Paralympijský výbor a Drábkovy Lurdy

Před pár týdny proběhla tiskem zpráva, že mezinárodní paralympijský výbor začal od stolu určovat, kdo je “dostatečně postižený”, aby se mohl účastnit paralympiády. Nerozhoduje diagnóza, ale partička bafuňářů kdesi od stolu, údajně na základě konsenzu národních  paralympijských výborů. Ten český se k aféře neozval. Dost to připomíná “Drábkovy Lurdy” – situaci, kdy ministr Drábek nechal od stolu přehodnotit stav invalidity postižených a v rámci všeobecné vládní zlodějny poslal postižené (často neschopné pohybu vlastní silou a odkázané na pomoc druhých) do práce. Toto jednání je vhodným ukazatelem, kde ušetřit jak v mezinárodním, tak v národním měřítku – sebrat peníze oběma bafuňářským spolkům a podporovat přímo sportovce. Nepochybuji, že tak by postižení sportovci dostali peněz a vybavení, o jakém se jim nesnilo a těžce by se ušetřilo na administrativě.

A taky by to chtělo zrušit posudkové doktory a nahradit je losovanými komisem odborníků, aby práce právě těchto odborníků s postiženými pacienty nekončila v koši posudkářů a sociálky.

Cesta z nevolnictví a trilogie Maxmilián

jsou dva rozdílné produkty na knižním trhu, které ale mají překvapivě něco společného. Jak chladný rozbor profesionálního sociologa, tak historická mystifikace lehce naivního monarchisty se setkávají a podivuhodně shodují v náhledu na příčinu současného stavu světa. Rozdílně samozřejmě vidí způsob řešení, ale i tam se najde pár styčných bodů. Doporučit ale mohu obojí, ale Maxmilián se až na pár politicko-programových pasáží čte mnohem svižněji.

Coronavirový binec

narůstá, opatření jsou stále zmatenější, přibývá výhrůžek a celkově to vypadá, že Prymula s Hamáčkem mají rozjetý puč. Nedělní události na Staromáku analytik Štefec vyhodnotil patrně vcelku oprávněně jako policejní výcvikovou akci, na které si to rozdali policajti s policejními provokatéry a pár skutečnými bitkaři (v Německu na tohle mají Antifu), domobranec Obrtel cestou na akci zaregistroval policejní past a po anglicku zmizel (Bravo!). Prosakují informace o policejní šikaně potencionálních účastníků už na druhém konci republiky ještě před akcí a korunu tomu nasadila jakási policejní mluvka konstatováním, že policajti v civilu působící v davu jsou jakousi evropskou normou. Vzhledem k tomu, že policejní provokace je v tomto státě nezákonná, ale tento stát je bezprávní, není bohužel co řešit.

V souvislosti s coronavirovým bincem

pokračují chytré kecy nejrůznějších politických a analytických tlučhubů, kteří přesně vědí, co by se mělo dělat, případně koho za jaké konkrétní paragrafy zavřít. Hrozně se ti pánové diví, že ještě nikdo nepodal příslušné trestní oznámení a sami přitom nehnou prstem – melou jen tou hubou. Korunu tomu nasazuje Demoblok, který neví, co chce a když to nedostane, tak je to samozřejmě špatně. A když to dostane, tak je to zase špatně. A tak to půjde, dokud si nezopakujeme Vítězný Únor – patrně s Hamáčkem v roli Klémy a Prymulou jako nepřítelem lidu.

(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě. Petr Hampl s některými jeho názory souhlasí, s jinými nikoliv, a za žádné nepřebírá odpovědnost. Pokud chce někdo komunikovat přímo s Krysodlakem, Petr Hampl takový kontakt zprostředkuje).