Michal Urban: Babišova knížka je geniální

Úplně perfektně promyšlený marketing, smekám. Dlouho jsem nic tak promyšleného neviděl, jejich tým je prostě extra třída. Je vidět, že Babišův tým je prostě úplně někde jinde, než marketing jiných stran. Pár ukázkových genialit bych z toho vyzdvihl.

Drtivá většina voličů, i těch Babišových, vůbec žádnou jeho knížku číst nebude. Pochybuji, že jí navíc napsal on sám. O ten skvělý efekt se postarají sami novináři a dobroseři. A ti jsou namlsaní světovým trendem na kulturní revoluci, dobrovolně tak tahají sami do popředí témata, které přesně Babiš potřebuje.

…jsou namlsaní světovým trendem na kulturní revoluci, dobrovolně tak tahají sami do popředí témata, které přesně Babiš potřebuje.

Migraci, kterou Babiš v knize vytáhl, dobrovolně omývají už několik dní všichni komentátoři. A to zdůrazňuji, jsem na dovolené a jen párkrát za den otevřu zpravodajské portály. Bilancují, fabulují, tvrdí, že to není téma.

Neustále o tom melou, takže to sami torpédují do popředí témat voleb. Stejně tak se chovají dobroseři na sítích a tím torpédují téma do trendů algoritmu sociálních sítí a sami to téma ženou k tomu, aby se stalo jedním z ústředních témat voleb.

Úplně geniální jsou pak drobné a nevinné zmínky o společnosti z kterých liberálové dělají války. Například, že se bude snažit motivovat ženy k tomu, mít více dětí. Dobroseři a liberální komentátoři u toho rozčíleně buší do klávesnic, že žena není žádný stroj na děti a nelze jí takhle stigmatizovat ve stylu 17. století. V realitě to ale střední generaci přijde jako zcela racionální fakt pro udržení současného důchodového systému, stejně jako to je zcela evidentní fakt pro ekonomický a společenský chod země. Menší části lidí je to jedno. A ta margiální skupina pseudointelektuálních pošuků z žižkovských garsonek, která Babiše stejně nikdy volit nebude a všem jsou tak trochu upřímně – úplně u prdele, ta z toho dělá další téma, na kterým Babiš může pouze získat voliče, nikoliv je ztratit.

,,,pokud se nevrátí covid, tak předem moc gratuluji k jasnému a levnému vítězství ve volbách. Jdu si vsadit, dokud je ten kurz lákavý.

Nebudeme ani zmiňovat, jak moc to tlačí do křeče jiné strany. Takoví Piráti zoufale mluví něco o tom, že jsou taky striktní k migraci, ale zároveň mluví o nebezpečné “orbanizaci” a tím se tak trochu zamotávají do svých vyjádření, dráždí u toho své radikálnější levicové voliče, kteří navíc tvořili jádro a ty by rádi přijímali a do toho děsí tu středovou část, která neslyší jednoznačný souhlas s takovou rétorikou, ale naopak žvásty o fašizaci politiky.

Je to prostě chytré a pokud se nevrátí covid, tak předem moc gratuluji k jasnému a levnému vítězství ve volbách. Jdu si vsadit, dokud je ten kurz lákavý.

http://www.pi-shop.cz/knihy/