Viktor Orbán: Sankce nebudou mít dopad na obyvatele Maďarska

V úvodu rozhovoru pro maďarskou státní televizi premiér Orbán řekl, že “toto je už třetí válka během té doby, co jsem premiérem Maďarska.“ Jak dále uvedl, Maďarsko v této válce musí postupovat úplně stejně jako v těch předchozích. Musí zůstat mimo konflikt. Na dosažení tohoto cíle je třeba zaměřit veškeré úsilí.

“Nejdůležitější je, že při vzniku válečné situace nastává zmatek, a dělají se různá nervózní a unáhlená rozhodnutí. Je velmi důležité, aby se to nedělo v zemi, která je blízko válečné zóny, jako Maďarsko. Dodal, že je zapotřebí zdržet se nezodpovědných činů a prohlášení, jaká činí maďarští opoziční politici.

Dodal, že je zapotřebí zdržet se nezodpovědných činů a prohlášení, jaká činí maďarští opoziční politici.

K přílivu uprchlíků řekl, že „každý, kdo utíká z Ukrajiny, najde v Maďarsku přátele.“

„Naším pravidlem je pomáhat všem uprchlíkům ze sousední země, pokud tam probíhá válka. Bez ohledu na to, proč. Bez ohledu na to, kdo za to může. Bez ohledu na to, jak se to stalo. Musíme pomoci každého, kdo prchá. To je elementární lidský křesťanský instinkt. Podle toho budeme jednat,“ prohlásil maďarský premiér.

Na otázku ohledně sankcí Viktor Orbán uvedl, že “on osobně nikdy nevěřil v prospěšnost sankcí,“ ale „teď je válka a není čas být chytrý, je zapotřebí být jednotný.“ K dohadům, že Maďarsko blokuje přijetí sankcí, uvedl, že jde o dezinformaci.

Maďarsko v této válce musí postupovat úplně stejně jako v těch předchozích. Musí zůstat mimo konflikt.

Premiér Orbán slíbil, že dokud bude premiérem, nebudou mít sankce dopad na ceny energií v Maďarsku.

„Pokud někdo říká, že tato válka nepřináší rizika pro Maďarsko, pak neříká pravdu. Je důležité, abychom činili správná rozhodnutí a zůstali mimo konflikt,“ zakončil premiér Orbán.

Přeloženo z blogu About Hungary.