Nezařazené

Jaký je rozdíl mezi Ignáciem Reillym a pražským kadeřníkem Martinem Žifčákem

Jak to dopadá, když obyčejní lidé chodí do studia celebrit.

 

„Milá paní již jsme na trhu od roku 2004 na českém od roku 2005 tudíž už téměř 8 let což není málo. Svojí kvalitu známe za nás mluví činy. A nás nemůže nijak ohrozit ani urazit “klient“, který je evidentně ze sociálně nižší třídy, který využívá služeb pouze na vouchery…

 Děkujeme Vám! (podpis chybí)“

Tento e-mail poslalo pražské kadeřnické studio MJ Hair jedné mé známé. Z hlediska faktů byl poněkud nepřesný. Moje známá kromě slevomatového kupónu zaplatila ještě dost peněz v hotovosti. Za téměř tři tisíce se jí dostalo nedbalého ostříhání a nekvalitní barvy, která se po pár umytích z vlasů smyla (stačí chvíle brouzdání a zjistíte, že se nejednalo o zkušenost ojedinělou, ale spíš standardní přístup zmíněného podniku). Moje známá si v té chvíli nestěžovala, ale když jí studio začalo spamovat speciálními nabídkami, napsala majiteli Martinu Žifčákovi, že spokojená není a požádala o vyřazení z mailing listu. Jak vidíte z výše uvedené odpovědi, Martin Žifčák má k zákazníkům opravdu svérázný přístup.

 Z internetové stránky studia Martina Žifčáka se dozvíte, že MJ Hair je kadeřnickým studiem celebrit. A v tom to možná bude. Jestli nejste Ester Ládová nebo jiná podobná hvězdička, raději se nechte ostříhat jinde.

Když už chtějí zákazníky urážet, kdyby aspoň byli vynalézaví a vtipní!

 Ale z poměrně časté přítomnosti MJ Hair na slevových serverech soudím, že uživit se jenom z celebrit není snadné. Což vede k zajímavé úvaze. Kolik působí na českém trhu podniků a lidí, kteří snad budou raději hladovět, než by začali pořádně pracovat? Krize nekrize, nedopustíme přece, aby nám zákazníci vládli! Řešil jsem během posledního roku dostavbu svého rodinného domku a řeknu vám, že takových pevných charakterů není málo. Skoro mám pocit, že ve stavebnictví převládají.

Když už chtějí zákazníky urážet, kdyby aspoň byli vynalézaví a vtipní! Tak na závěr připomenu starého dobrého Ignacia Reillyho. Třeba bude pana Žifčáka a další při vyřizování příštích stížností inspirovat:

Vážený mongoloide, pane I. Abelmane,

obdrželi jsme prostřednictvím pošty Vaše nejapné připomínky k našim kalhotám, kteréžto připomínky pouze odhalují Vaše naprosté odtržení od reality. Kdybyste byl chápavější, poznal byste, či dospěl k poznání, že dotyčné kalhoty Vám byly odeslány s naším plným vědomím, že jsou stran délky zcela nevyhovující.

„Proč? Proč?” breptáte nesouvisle, neschopen přizpůsobit svůj zpozdilý a prohnilý světonázor podnětným obchodním koncepcím.

Kalhoty vám byly zaslány jednak jako test Vaší iniciativy. (Chytrá, prozíravá obchodní organizace by měla být schopna učinit z tříčtvrtečních kalhot šlágr mužské módy.) Váš reklamní a prodejní program je očividně pochybený), jednak jako test Vaší schopnosti vyrovnat se s měřítky kladenými na distributory našeho prvotřídního zboží. (Naši věrní a spolehliví odběratelé dokáží rozprodat jakékoli kalhoty s Levyho visačkou, bez ohledu na to, jak nehorázný je jejich střih či provedení. Nedostává se vám patrně víry.)

Nepřejeme si být napříště obtěžováni podobně bezpředmětnými stížnostmi. Omezte prosím svou korespondenci na objednávky. Jsme činorodý a dynamický podnik, jehož poslání jsou nemístné drzosti a šikanování pouze na překážku. Budete-li nás, pane, nadále obtěžovat, může se stát, že Vy sám hořce spláčete nad výdělkem.

Váš rozhořčený Gus Levy, ředitel

 

Takže už víte, v čem spočívá rozdíl mezi Ignáciem a Martinem? V inteligenci a kreativitě.  

 

 

Původně publikováno 12. 3. 2012​​ na blog.ihned.cz.