Druhý pohled z 3.5.: O třídním boji

Při jakém trávení času se jaký státník ukazuje, to je otázka politického marketingu. Nicméně přesto to o mnohém vypovídá. Přinejmenším o tom, na jaké voliče se zaměřuje a na jakých hodnotách staví.

Z toho pohledu je dobré si všimnout, že prezident Pavel se prezentuje jako vysoký manažer české pobočky nadnárodní korporace. Motocykl BMW, seskoky pádem atd. s tím by perfektně zapadl do představenstva Honeywellu, Vodafonu, Reiffeisenu nebo podobné organizace. Možná ho ještě uvidíme při řízení jachty nebo extrémním lyžování. Prostě patří do správné společnosti a dává to najevo.

Slovenský premiér Fico místo toho odpracoval noční směnu u pásu. V korporátní montovně. Hold jiným lidem. Hold jiným hodnotám. Není divu, že to mezi městskými příslušníky korporátní byrokracie vyvolává hysterické reakce. Je zajímavé, že těm lidem (kteří fakticky patří mezi pracující vrstvy a o členství v představenstvech jen marně sní) splývá „komunistické“ a „dělnické“. Jim na komunistickém režimu nevadilo tyranské jednání. Jim vadilo, že se s obyčejnými pracujícími lidmi zacházelo slušně.

O dětských úzkostech

Mužské mozky jsou v průměru jiné než ženské mozky, mají jiné schopnosti, je to dáno biologicky a žádný antidiskriminační program na tom nemůže nic změnit. Na tom se dnes shodují všichni, kdo se záležitostí zabývají, vyjma naprostých fanatiků.

Jenže ono je těch rozdílů mnohem víc než jen matematické schopnosti a empatie. Skupina neurovědců z několik amerických univerzit se nedávno zabývala tím, co se děje v hlavách dětí (ve věku 8 – 12 let) trpících úzkostnými poruchami. U úzkostných kluků našla významné změny na bílé hmotě mozkové. Takové změny, které omezují možnost zvládat emoce. Dá se tedy předpokládat, že jejich problémy budou dlouhodobé. Mozky úzkostných holek vypadají nepoškozené. Projdou konkrétní situací a budou v pořádku.

Opět to potvrzuje, že většina kluků potřebuje jiné zacházení než většina holek, že by jim vyhovovalo jiné prostředí a v případě problémů jiný ty terapie. A co myslíte, že bude po takovém zjištění následovat? Správně, nikdo se tím nebude zabývat. Nadále bude vytvářeno naprosto uniformní prostředí. A když se budou problémy u někoho stupňovat, najde se aktivista, který mu poradí, že se má nechat vykastrovat a předělat na karikaturu holky. Problémy se tím jen zhorší, ale to už se řešit nebude. Leda tak zastrašováním, aby o tom přestal mluvit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *