Druhý pohled z 4.5.: Zaspala opozice?

Oskar Krejčí: „Zjednodušené, černobílé vidění světa je vlastní nejvyšším představitelům všech stran pětikoalice snad od jejich zrodu. V tom není nic nového. Co je nové, je příležitost, kterou dostali a využili. Sešly se tu dva faktory. Především se snížila ostražitost veřejnosti. Vzpomeňte na léta 2006 až 2009, kdy se ulice bouřila proti plánu postavit v Brdech radar amerických strategických sil. Ve srovnání s tehdejší obětavou činností občanské iniciativy Ne základnám je zřejmé, že tentokrát veřejnost zaspala.“

Ono to není tak, že by lidová opozice zaspala. Její pozornost byla ale přesměrována k boji proti falešné epidemii, vraždícím vakcínám, hlasům z vesmíru, velkému resetu, židovskému spiknutí, zabijáckým mikrovlnným troubám a já nevím čemu.

Za tím je naprosto hanebné selhání opozičních vůdců, kteří jsou schopní se kvůli pár hlasům podbízet téměř čemukoliv, bez jakéhokoliv dna. Přinese mi hlásání placaté země dva tisíce preferenčních hlasů? Tak je země placatá.

To je to, co změnilo poměry v zemi! To je to, díky čemu liberální oligarchie zvítězila ve studené občanské válce.

O skutečných zájmech

Izrael začíná mít vážný problém. Vůdcové arabských států přestávají věřit, že to s úplným zničením Hamásu myslí vážně. A k čemu je spojenec, který nedokáže zničit společného nepřítele? Nezapomínejme totiž, že Hamás neusiluje pouze o vyvraždění Židů, ale taky o svržení režimů v Egyptě a Jordánsku. Pokud Izrael nebude užitečným spojencem, může o životně důležitá spojenectví přijít.

Dobře to ukazuje, že existují dva různé pohledy a dva různé světy. Svět oficiálních prohlášení a hlasování v OSN a svět skutečných úmyslů a strategií. Ty stejné arabské státy, jejichž představitelé pronášejí projevy o genocidě Palestinců, v tichosti podporují izraelskou trestnou výpravu.

Což je normální. Ideologická prohlášení a mocenské zájmy nemusí být ve shodě. Stačí připomenout americká prohlášení na podporu demokracie a podporu brutálních diktatur v Latinské Americe. To jen česká diplomacie nehájí žádné zájmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *