Další glosy z facebookového profilu

1. 4. 2015

Jako aprílový status jsem chtěl napsat vtípek o nějaké další chystané regulaci, jenže ono už není vůbec nic, co by se nemohlo být během pár let zavedeno. Dokonce i ta regulace, kdo s kým může chodit, státní řízení rodinných výdajů nebo povinné kamery v ložnicích vypadají celkem realisticky.

Jedna moje známá si nedávno posteskla, že muži mají větší kapsy než ženy a že tudíž mohou nosit větší mobily. Dokážete si představit nařízení o velikosti kapes? Já ano. Dokážete si představit, že paní Šabatová zaplatí nějakého mladého Roma, aby zkusil svést bílou holku a pak ji požene k soudu za diskriminaci, když odmítne? Já docela klidně. To není otázka 30 let, ale tak nejvýše pěti let.

Nejhorší na tom je, že pořád ještě není jasno v příčinách toho průšvihu. Pak pochopitelně není možné ho zastavit.

31. 3. 2015

Ochutnávka z dalšího drsného rozhovoru pro parlamentky:

Musí skončit státní dohled nad výchovou v rodinách. Kluci z dělnických rodin potřebují být vychováváni jako kluci z dělnických rodin. Není možné, aby o takových věcech rozhodovala nějaká panenka Barbie, která vystudovala sociální práce, dva roky se bavila v neziskovce, další dva strávila na stáži v Bruselu a o skutečném životě neví vůbec nic.

Coming soon.

30. 3. 2015

Armáda je od toho, aby vyhrávala války nebo nás jinak bránila, ale my od ní pořád chceme něco úplně jiného. Pak se nedivme, že to nefunguje.

Když jsou obyvatelé České republiky oprávněně zděšeni, že mezi dorůstajícími mladými muži je neúnosně mnoho sobeckých fracků (tolik, že to začíná ohrožovat přežití národa jako celku), doufáme, že to za nás vyřeší armáda. Pošleme ty kluky na vojnu a ta z nich za pár měsíců udělá statečné muže. Samozřejmě, že to nebude fungovat. Když selhávají rodiny, když neexistují chlapecké školy, když debilní byrokracie zakazuje i celkem rozumné fyzické tresty, tak to žádná vojna nevyřeší.

Když mají jiní lidé problém se sebehodnocením, doufají, že to za ně vyřeší americká armáda. Když zamávám na mariňáka nebo ho dokonce obejmu, budu si připadat stejně statečný jako on. Věřte mi nebo ne, ono to zase nebude fungovat. Týden po jízdě dragounů si budete připadat stejně uboze jako před ní. Skutečné sebevědomí se získává jinak.

30. 3. 2015

Kdo se nevyjádří k chudinkám Hanče a Tonče, jako neexistoval. Takže můj pohled z pozice otce srovnatelně starých dcer.

Správné je:
1) udělat naprosto všechno pro jejich záchranu,
2) až se vrátí, obejmout je a utišit strach, možná vedle nich v noci sedět a rozptylovat noční můry. 
3) nařezat jim tak, že na to nadosmrti nezapomenou. 
4) podat si ty, kdo jim takovou hovadinu poradili.

30. 3. 2015

Z komentáře k “jízdě dragounů”: Zatímco probíhají potěmkinovské vítězné pochody, proudí do evropských zemí tisíce okupantů, aniž by se jim kdokoliv postavil na odpor.

Poznámka k Jízdě dragounů

29. 3. 2015

Tenhle článek jsem původně napsal jako vysvětlení pro Žít Brno a Zelené, ale po diskuzích posledních dnů vidím, že stejné vysvětlení by měli číst i ultralibertariáni. Člověk, který nepatří do žádného společenství a není občanem žádného státu, to není svobodný občan nýbrž lovná zvěř. Celý jeho život je jen čekáním, kdo jej zotročí a kdo mu zabaví to, co on ve své naivitě označuje za svůj majetek. Svobodný občan je spolumajitelem státu a je odhodlán za svou zemi bojovat – proti nájezdníkům, ale i třeba proti vlastnímu králi, když není vyhnutí.

Petr Hampl: Co odlišuje svobodné lidi od nevolníků

29. 3. 2015

Jsem nadšený z toho, že se formuje zrcadlová obdoba buranů – naštvané matky. Nejen proto, že jsou hezké a chytré, ale hlavně proto, že když se ženské začínají angažovat v politice, zpravidla začíná jít do tuhého. Chlapi si dají pár piv a mají názor na všechno – od Krymu přes Tibet až po mimozemšťany. Rozeberou to, pohádají se a pak se z toho vyspí. Ženské se o ty věci začínají zajímat, až když dojde na jejich životy a jejich rodiny. Ale když už se rozhýbají, je to vážné (feministky a podobné úchylné aktivistky nepočítám, to by bylo na jinou debatu).

Facebooková skupina Naštvané matky

28. 3. 2015

Případná privatizace České televize by mohla probíhat např. takhle. 1) ČT je prodána zahraniční mediální skupině. 2) zahraniční mediální skupina ji obratem prodá Agrofertu. 3) ANO v parlamentu prosadí obnovení státních dotací. 4) Andrej Babiš dá redaktorům volné ruce k agitaci za islamizaci a válce proti Rusku, spokojí se s hájením ekonomických zájmů Agrofertu.

Lepší strategií by bylo nic neprivatizovat, ale zrušit televizní poplatek a prosadit zákon, že televize nesmí přijímat peníze z žádného zahraničního fondu. Nechat bestii vyhladovět a přinutit ji, aby postupně rozprodávala svůj majetek. A hlavně kavárenské intelektuály nechat, aby se čím dál zběsileji rvali o poslední zbývající peníze. Mohla by to být obrovská legrace.

28. 3. 2015

Skutečná opozice by do svého programu zařadila návrh na znárodnění Agrofertu. Dokud tady probíhají experimenty a statisíce živnostníků ručí celými svými majetky a životy, proč by měl být oligarcha ušetřen veškerých rizik? To se mu to pak experimentuje!

Dogmatický libertarián možná řekne, že když nebude chráněn majetek Andreje Babiše, nebudou chráněny ani majetky řadových občanů. Ale ve skutečnosti je to obráceně. Čím lépe je chráněn Babišův majetek a čím volněji s ním může disponovat, tím více jsou ohroženy majetky, svobody a životy 10 milionů ostatních.

27. 3. 2015

Další dílek do skládačky. Krátce poté,co Američané vyzbrojili islámský stát, připravují embargo proti Nigérii, která útokům Islámského státu čelí. Kdo má chuť spoléhat na takového spojence? (tedy kromě paní Němcové a pana Zaorálka).

Is Obama obstructing Christian president of Nigeria to help the Muslim opponent?

26. 3. 2015

Tři zprávy z jediného týdne. Automobilky vykazují rekordní zisky. Škoda Auto (jeden z nejziskovějších podniků v zemi) dostane dvoumiliardovou dotaci. ČSSD chce zvýšit daně drobným živnostníkům.

Kde jste, staří socialisté! Chybíte mi a chtěl bych vás obejmout. Nesouhlasil bych s vámi skoro v ničem, ale byli byste soupeřem, jakého bych si mohl vážit. Věděl bych, že i když to děláte špatně, jde vám o dobrou věc. Rád bych s vámi hodiny a hodiny diskutoval. A až by vás napadlo pověsit mocipány z tvz. Lidového domu (vrchol ironie) na lucerny, posílal bych vám do vězení balíčky.

26. 3. 2015

Pozvánky pro ty pány, co si chtějí dokazovat mužnost i jinak než drsnými výrazy v diskuzích na facebooku: V Praze začala další sezóna australského fotbalu. Trénuje se každou středu od 20 na rugbyovém hřišti v Edenu. Je to nádherná příjemná zábava. Chlapi (a sem tam i nějaká holka) se honí po trávníku, perou se o šišatý míč a občas někdo někoho povalí na zem. Ani zranění při tréninku nehrozí. Zváni jsou i lidé s naprosto příšernými politickými názory.

25. 3. 2015

Tohle stojí za pozornost. Uprostřed kňučení všech neúspěšných politiků, kteří si stěžují na špatné a hloupé voliče (nedokázali rozpoznat jejich genialitu, bídáci) je to někdo, kdo má odvahu říct, “prohráli jsme, protože jsme nic pořádného nenabídli.” Tomáš Pajonk píše: “Babiš volby vyhrál v relativně férovém boji. Porazil Svobodné, ODS i TOP09. Dobře nám tak. Byl lepší, měl peníze, sehnal si podporu, měl lepší lidi, uvěřitelnou šanci a nabídl naději. Jaké měl voliče? Různé, ale žádné blbečky. Možná povrchní, možná zoufalé, možná hledající mesiáše, možná hledající sílu, která zamete se starými strukturami a byrokracií.”

Takže co jim nabídneme příště? Válku s Ruskem? Mravokárná kázání? Poplácání po ramenou od nějakého cizího prezidenta?

Tom Pajonk: Pláč a strach poražených

25. 3. 2015

Tenhle skvělý článek Václava Vlka staršího doporučuji ke čtení. Ale až někdy budete mít aspoň hodinu času na klidné čtení. Není to text na rychlé projíždění. Já osobně s pár drobnostmi nesouhlasím, nicméně ukazuje to, že problém naší společnosti je mnohem hlubší než ve zkorumpovaných politicích. Ale že zase není tak hluboký, že by obyvatelstvo jako “znehodnoceno”. Problém je v tom, že jsme připustili zformování nové společenské třídy, pro kterou je typický moralistický pocit nadřazenosti nad ostatními a zároveň akceptování korupce jako základu správného životního stylu. Vzniku společenské třídy, která spojuje vysokou inteligenci a k tomu ty nejhorší morální vlastnosti komunistického i kapitalistického režimu.

Jako otec k tomu dodávám – je strašně těžké vychovávat děti, když ty děti vidí, jak se jejich udření rodiče sotva uživí a aktivista, který za celý život ani minutu nepracoval, jezdí služební limuzínou. Nemůžeme se pak dnešním mladým divit, že nechápou práci jako základ bohatství, ale spíš jako jakousi trapnou povinnost, která přísluší jen hlupákům. To má pochopitelně důsledky nejen pro jejich kariérové volby, ale i pro jejich vztahy a celkový pohled na svět.

Václav Vlk starší: Nová vyšší střední třída v Evropě

24. 3. 2015

Z dnešní diskuze s paní poslankyní Němcovou: “Je děsivé, že pro některé dnešní historiky a politiky jsou koncentrační tábory, Lidice a Heydrichiáda něčím, co ani nestojí za řeč. Jediné, co jim vadí, je příchod Rudé armády v roce 1945. Tihle historici by si měli připomenout, že nebýt osvobození v roce 1945, nebyli bychom tu. Prostor by byl “etnicky vyčistěn” a žije tady úplně nikdo jiný. Je neuvěřitelné, že tohle někdo může bagatelizovat. To je další důvod, proč je dobře, že český prezident těm názorům jasně čelí a nedá se odradit od účasti na oslavě vítězství nad nacismem.”

Petr Hampl a Miroslava Němcová si popovídali v radiu o Zemanovi a Rusku

23.3. 2015

Zajímavá zprávička v dnešní MF Dnes. Zbytečná administrativa a speciální daně zničily další obor – po celé zemi prakticky vymizely malé trafiky a ty zbývající to nejspíš mají za pár. Dalších několik tisíc lidí bez práce, a žhnoucí oko Mordoru se obrací k dalším sektorům.

Zajímavé na tom je, jak dlouho se navzdory všem faktům udržuje pocit, že v byrokratickém režimu se lidé mohou cítit bezpečněji. Ve skutečnosti samozřejmě stát neudělá pro nikoho vůbec nic. Byrokracie zničí pracovní místo, člověk přijde o práci, pomoc žádná, možná skončí jako alkoholik nebo bezdomovec.. a jediná “podpora” spočívá v tom, že ta organizace, kam si bude chodit pro polévku, má nějakou státní dotaci. Tzv. sociální stát v současné evropské podobě je pro normální lidi pohromou, nikoliv zabezpečením. Jen to ještě nikdo pořádně neřekl nahlas.

23. 3. 2015

Ministerstvo financí nás pomalu připravuje na to, že po zavedení elektronické registrace tržeb se výběr nezvýší ani o 60 miliard ani o 10 miliard, ale klesne. Je to naprosto logické. Stačí si připomenout situaci běžné venkovské hospody.

Hospodský koupí třeba někde v Makru potraviny, uvaří z nich jídlo a prodá hostům. Jsou dvě možnosti:
a) hospodský všechno vykazuje poctivě. Potom DPH zaplatí hosté.
b) hospodský část tržeb skrývá. Potom DPH zaplatí on sám (zaplatil v Makru a nemá proti čemu odečíst).

V obou případech stát své DPH dostane. Pokud se stane, že elektronická evidence tržeb přinutí hostinského zavřít krám (a ministerstvo otevřeně počítá s tím, že skončí tisíce hospod), potraviny se neprodají a stát své DPH nedostane. Jasné jako facka.

V představách ministra má být tahle ztráta nejspíš vykompenzována tím, že vyrazí víc peněz z hospodských, kteří formálně vykazují ztrátu nebo minimální zisk a přitom jezdí v mercedesech a tráví dovolenou v Karibiku. Jenže co když takoví hospodští neexistují nebo jich není dost? To je riziko, které reforma vůbec neřeší. Komerční firma by si aspoň nechala udělat studii. Ministerstvo to nemá zapotřebí. Ostatně proč? Veškeré riziko nesou živnostníci i všichni ostatní obyvatelé, kterým budou v případě výpadku daní omezeny služby. Oligarcha ani ministerští úředníci omezeni nebudou.

A ještě vysvětlující poznámka jednoho z účastníků diskuze. Podvody s DPH se provádějí tak, že pachatel předstírá falešné výdaje, nikoliv tím, že je zakrývá. 

22. 3. 2015

Poslední status o Rusku (až do úterka, kdy budu v rozhlase diskutovat s paní poslankyní Němcovou):

Ruští mužici prý nesou historickou vinu za marxistický socialismus v České republice. O.K., do nějaké míry tomu tak může být. Ale to nemůže zastřít, že existuje jiná skupina lidí, která udělala pro vítězství bolševismu v našich zemích mnohem víc – intelektuálové alias pražská kavárna.

Už od 20. let většina českých intelektuálů milovala všechny formy marxismu. Na rozdíl od Rusů, kterým byl bolševismus vnucen zvenčí, se k němu čeští intelektuálové hlásili dobrovolně a nadšeně. Obdivovali Lenina, obdivovali Stalina. Věděli o koncentračních táborech, ale nevadilo jim to. Umlčovali imigranty z Ruska, aby nemohli svědčit o zločinech, co se tam děly. Postupně ve společnosti vytvořili atmosféru, díky které zde komunisti vyhráli. Tleskali likvidaci těch, kdo se pokusili postavit na odpor. Projevovali stejné zaujetí, s jakým dnes podporují islám.

Jestliže dnes čeští intelektuálové tvrdí, že vinu za nastolení marxistického socialismu v Československu nesou Rusové, je to hnusné, amorální a v ostrém rozporu s fakty.

21. 3. 2015

Byl jsem upozorněn na tenhle blog, tak sdílím. Stejně jako před časem podobný příspěvek Václava Klause mladšího, i tohle je zajímavé tím, že je to myšleno jako satira, ale kdyby to někdo nevzal jako satiru a doslovně podle toho postupoval, fungovalo by to. Vlastně to není veselé, ale zrůdné.

Z manuálu uvědomělého multikulturalisty

20. 3. 2015

V diskuzi o česko-rusko-amerických vztazích posledních dnů, jako by vystupovaly dva druhy buranů.

a) Zakomplexovaný buran. Ten se stydí za to, čím je. Cítí nesmírnou vděčnost za každý závan pozornosti, kterou mu šlechta věnuje, i kdyby to mělo spočívat třeba jen v kopanci do obličeje. Nechá si líbit naprosto cokoliv a doufá, že na něm ulpí aspoň malý kousek vznešenosti šlechtice. O co je servilnější vůči šlechtě, o to víc pohrdá spoluburany. Je ochoten tiše tolerovat i vyhlazovací tábory a plynové komory, pokud je řídí kultivovaní lidé, co čtou Goetha a poslouchají Wagnerovy opery. A naopak si nedokáže představit nic děsivějšího než být okraden ještě horším buranem, než je on sám. Vede portál Svobodné fórum a doufá (marně), že si ho vrchnost dříve či později všimne a odmění za jeho poníženost. To jsou lidé, kteří mají plnou pusu spojeneckých závazků, aniž by přemýšleli, k čemu je to dobré.

b) Hrdý buran hájí svoje zájmy. Klidně se uprdne v přítomnosti knížete nebo dokonce knížete kopne do zadku, je-li to zapotřebí. Nenechá si nic líbit a je ochoten za svá práva bojovat. Místo bezmyšlenkovité „loajality vůči spojencům“ kalkuluje, co je dobré pro něj a pro jeho rodinu. Nikdy se nesmíří se špatnými věcmi jen proto, že je požaduje vrchnost. Jeho loajalita vůči spojencům není neomezená. Nikomu nevěří bezmezně. Ví, že když do jeho obce dorazí vojenská jednotka zdivočelá bojem a posilněná alkoholem, musí schovat manželku – ať už je ta jednotka složená z chasníků z Čeljabinsku, Tucsonu v Arizoně nebo Opavy.

Zakomplexovaný buran spílá hrdému buranovi do vyčůránků a čecháčků. Hrdý buran se tomu směje.

Až se ze všech zakomplexovaných buranů stanou hrdí burani, bude naše země bezpečná.

19. 3. 2015

Poznámka pro ty, co nejsou schopni rozlišit mezi Ruskem a Sovětským svazem. Zkuste si představit, že by centrála bolševické říše byla v Berlíně a že by vše neřídili etničtí Rusové, Ukrajinci a Gruzinci, ale etničtí Němci. Češi by měli za sebou milion popravených a řízené hladomory. Těch 40 komunistických let se podařilo přežít jen díky tomu, že tu děsivou ideologii vynalezenou v Německu uskutečňovali lidé, kteří pokládali Čechy za vyspělejší národ než jsou oni sami, vážili se jich a snažili se s nimi zacházet nejslušněji jak dovedli. Pokud má dnes někdo pocit, že normalizace byla horší než Heydrichiáda, není to na diskuzi, ale na hospitalizaci.

18. 3. 2015

Na Parlamentních listech vedu ve čtenosti. Opět s titulkem, který moc nevystihuje, co jsem se snažil říct.

Z mého pohledu je klíčovým sdělením buranský pohled na zahraniční politiku: “Není naší povinností držet západní ani jinou orientaci. Majitelem České republiky je lid České republiky a mělo by se dít to, co je v jeho zájmu. A v zájmu lidu České republiky je země svobodná, stabilní a prosperující. Nikoliv země západní, východní, severní nebo jižní.”

Rozhovor o zahraniční politice na Parlamentních listech

17. 3. 2015

Kvóty pro zastoupení žen mezi funkcionáři ČSSD budou mít i jasný sociální dopad. Někteří muži přijdou o místa. O.K. A kdo se nechá vyštípat? Budou to zkušení profesionální bafuňáři? Sotva. Budou to náměstci ministrů nebo ředitelé firem? Taky sotva. Strana se zbaví posledních dělnických kádrů.

A myslíte, že na místa těch dělníků nastoupí dojičky? Jasně, že ne, budou to manažerky, vysoké státní úřednice a profesionální aktivistky. Strana se tak zbaví posledních lidí z nižší třídy a bude přijímat ještě tvrdší opatření proti chudým. A tak pořád dokola. Zpětná vazba byla sepnuta už dříve. Teď můžeme pozorovat, jak se z ČSSD stává sdružení arogantních papalášů – bratříček TOP09 a ANO. Já to pozoruji se škodolibým potěšením, ale umím si představit, že skuteční sociální demokrati pláčou.

17. 3. 2015

Tak Američani budou u nás dělat vojenskou přehlídku, aby zastrašili Putina, kdyby tu náhodou byl a viděl to. Putin to ovšem vidět nemůže, i kdyby chtěl, protože nemůže dostat vízum. Může se na to podívat v televizi, jenže americký tank nafilmovaný v Praze nevypadá o nic hrozivěji než americký tank nafilmovaný v Arizoně. Nám připadá naše byrokracie debilní, ale zdá se, že v Pentagonu dosáhli ještě vyšší úrovně. To by mě zajímalo, co tomu říkají tamní daňoví poplatníci.

16. 3. 2015

Tenhle článek stojí za přečtení. Nejen kvůli úvahám o “správném” věku matek, ale taky kvůli tomu, že když se v těžkých časech vracíme k tomu, co se osvědčilo generacím před námi, měli bychom se vracet k tomu, co v dobách předešlých generací opravdu existovalo. A ne k tomu, co si navymýšleli romantičtí spisovatelé. Asi největší problém s tím mívají přátelé katolíci, ale imunní není nikdo.

Dana Hamplová: Děti po čtyřicítce? Jak se přirozené stalo nepřirozeným

15. 3. 

Tomáš Pajonk: Musíme udělat z lidí investory. Aby se z výplat obyčejných pracujících dalo koupit kousek bohatství. Jenže výsledkem toho, co provádějí Sobotka s Babišem bude, že nás cizí firmy zase koupí. V tom si oba rozumějí – přilákat investory, kteří postaví montovny a nabídnout mizerně placenou práci. Jenže to lidem nepomůže být nezávislí a nedovolí jim to ani mít se tak dobře, aby si občas mohli dovolit práci změnit. Babiš a Sobotka nechtějí, aby si lidé vybírali práci.

Rozhovor s Tomášem Pajonkem

14. 3. 2015

Byly doby, kdy se sociální demokraté vymezovali proti velkoprůmyslníkům a uhlobaronům. Jenže časy se změnily a dnešní ČSSD se vymezuje proti “parazitujícím živnostníkům” nebo třeba “zelinářům” (citát šéfa Dienstbierovského křídla Radima Hejduka z rozhovoru pro Parlamentky). Z bývalé dělnické strany se stala strana velkokapitálu, která už darovala 200 miliard korun korporacím a která ty peníze musí vydřít z těch nejchudších. Potvrdil to i právě skončený sjezd. Dělnické křídlo je zcela rozmetáno a programová rezoluce je plná opatření selektivně zaměřených proti chudým lidem.

Máme tak vládu, jejíž základ tvoří koalice strany oligarchy se stranou korporátního velkokapitálu. To by mě zajímalo, co by tomu řekli staří socialisté.

Pro ČSSD tak bude stále obtížnější získávat hlasy pracující třídy. A protože se v ČR dosud nezformovala lidová strana typu UKIP či Front national, budou z posunu ĆSSD těžit hlavně komunisté. Sociální demokraté mezitím intenzivně pracují na záchranných opatřeních – dovézt náhradní voliče z arabských zemí a přenést rozhodovací pravomoci na mezinárodní byrokracii. Pak ať jim pracující políbí p..

12. 3. 2015

Hysterická reakce feministky a funkcionářky ČSSD Ivany Recmanové (viz deník Referendum) na článek Ester Kaplánkové potvrzuje, že není nic, co by feministky nenáviděly tak zběsile jako ženy, co jsou na chlapy nebo co jsou rodinné typy (nebo obojí najednou Emotikona smile ). Jak kdysi ukázala skvělá znalkyně feminismu Kristina Hoff Sommers, feminismu nejde o ženy ani okrajově. Chce ženy převychovat a vytvořit z nich bytosti nového typu. Možná i proto je slovo “feministka” všude na světě pokládáno za urážku. Někdy se nás snaží přesvědčit, že na západě je to jinak. Ale není.

To jen taková poznámka na okraj. Po nástupu islámu je to passé. Feministky kapitulovaly, takže směřují k uspořádání, kdy budou kvóty pro zastoupení žen v managementu a zároveň může být každá “nevěřící děvka” kdykoliv znásilněna nebo ukamenována. Zajímavé pojetí práv.

Tím nekomentuju, zda mi článek Ester Kaplanové připadá vhodný nebo nevhodný. To je mezi Ester a jejím manželem.

11. 3. 2015

V posledních dnech probíhá zajímavý politologický experiment. Prezident otevřeně řekl, že placení povinné televizní daně je špatné. Všichni vědí, že je to špatné a všichni vědí, že státní televize téhle zemi výrazně škodí (přinejmenším v současné podobě) – moloch už rezignoval na normální zpravodajství a zaměřil na šíření těch nejnebezpečnějších ideologií (čest výjimkám typu Michaely Jílkové).

Co dělají političtí vůdcové v takové situaci? Ti více zbabělí se státní televizi lísají a doufají, že dostanou minuty navíc ve slušném sledovacím čase, ti méně zbabělí jen dělají, že nic nevidí. A mezi tím vším je jeden jediný politik (tedy pokud vím), co má odvahu otevřeně říct, že státní televize takhle nemůže fungovat. Jakýsi Tomáš Pajonk ze Zlínska. Zase ten stejný Pajonk! Čekám, kolik se zase vynoří fám, že mě Tomáš za mé názory platí, ale já si fakt nemůžu pomoc. Je to jako Churchill mezi vystrašenými úředníčky

10. 3. 2015

Mám za sebou komunikaci s Petrem Robejškem a zjistil jsem něco zajímavého.

Myslitelé, kteří nejvíc formovali pana Robejška: Charles W. Mills a Karl. R. Popper. Hampl: rigorosum o Popperovi, disertace o Millsovi. Není pak divu, že je náš pohled tak podobný. Jediný rozdíl je v podstatě v tom, že pan Robejšek je úctyhodný pán, takže si na něj konjukturální pravdoláskaři typu Jana Zahradila netroufnou a vybíjejí se na Hamplovi.

Ti dva jmenovaní myslitelé (Mills, Popper) zastávali téměř opačné politické názory, ale mohou být vzorem v tom, jak se dívat kolem sebe a jak si všímat důležitých věcí. A to je fakticky jediné, o co jde. To odděluje lidi schopné kritického úsudku od fanatiků (lhostejno, zda fanatiků socialistických, libertariánských nebo konzervativních).

9. 3. 2015

Když se někdo pokouší zavést pořádek ve státě, musí neustále volit mezi dvěma zly. 
a) Buď chci mít jistotu, že všichni lidé dodržují všechna pravidla. Pak musím dát hodně pravomocí byrokracii a musím tolerovat, že státní úředníci budou svou moc zneužívat a že se bude šířit korupce. Model orientální despocie (u nás se tomu říká Chorvatsko).
b) Nebo chci mít jistotu, že byrokraté nejsou zkorumpovaní a nerozkrádají mi zemi. Pak si na ně posvítím. Ale zaplatím za to tím, že spousta lidí nebude dodržovat předpisy. Model divoký západ.

V praktickém životě musíme vyvažovat a ptát se, zda je momentálně větším problémem chaos nebo nekontrolovaná a zkorumpovaná státní správa.

Jestli jsou daňové úniky vesnických hospodských větším problémem než stovky miliard mizící v černé díře centrální státní správy a spřátelených korporací a jestli jsou daňové úniky kadeřnic na volné noze větším problémem než korupce politiků a vysokých státních úředníků, pak je současná reforma správná. Jestli ne, skončí to stejnou katastrofou jako v Řecku a Chorvatsku, kde se úředníci z ministerstva financí inspirovali.

8. 3. 2015

Ke svátku žen stará básnička. Znám ji už od dětství, ale pořád ještě mě dojímá:

Pročpak jsou holky na světě?
aby z nich byly maminky! 
Aby se pěkně usmály na toho, 
kdo je malinký.
Aby nás měl kdo pohladit 
a vyprávět nám pohádku, 
proto jsou tady maminky, 
aby náš svět byl v pořádku.

A ono to opravdu funguje. Ženy, co mají děti, jsou zpravidla odolnější vůči bláznivým ideologiím než kdokoliv jiný, a jsou schopny bojovat, aniž by ztratily ženskost. To jsou ty “matky medvědice”, jak to kdysi vyjádřila Sarah Palin, prototyp takové ženy. Krásná, citlivá, bojovná a se zdravým rozumem.

Těch pár profiaktivistek, co tahají své alternativně vychovávané děti na agitační shromáždění, protože jsou za to granty, ty na tom nemohou nic změnit.

7. 3. 2015

Z odpovědi do ankety Institutu Václava Klause: Rozdělení, v němž na jedné straně stály různé typy socialismu a proti ní různé liberální a konzervativní proudy, souviselo se sociální strukturou, v níž byly dvěma rozhodujícími silami podnikatelé a zaměstnanci…Jenže dnešní sociální struktura vypadá jinak. Nemá už smysl rozlišovat strany na levicové a pravicové. Všechny prosazují v podstatě stejnou politiku. Má smysl rozdělovat strany na lidové a elitářské.

Vyvolají řecké volby dominový efekt?

6.3. 2015

Jak bylo v Českých Budějovicích. Nevím, jak posluchačům, ale přednášejícímu se to líbilo.

Petr Hampl o rozdílech mezi bohatými a chudými: Ta nejvyšší třída v Česku už není česká. A podle toho to vypadá.

4. 3. 2015

Kdyby se chtěl Vladimír Putin zmocnit České republiky, mohl by to udělat velmi snadno. Založil by Dostojevského fond na podporu nezávislého umění a myšlení, vložil do něj tak dvě miliardy korun a do roka by mě měl všechny významné morální a umělecké osobnosti na své výplatní pásce. Možná by se našel nějaký vedlejšák i pro pány Šafra a Zahradila. Česká televize by denně vysílala o slovanské bratrské vzájemnosti, studenti fakult humanitních studií by pobíhali s cedulemi “Bratři Rusové, vítejte!” a denně bychom slyšeli volání po zatýkání zrádců, co ničí naše vztahy s Rusí. Pak by stačilo tak 200 vojáků a celá země by byla jeho.

Stejně by se mohl zmocnit kteréhokoliv jiné evropské země, kdyby měl chuť. Jen by ho to možná stálo víc peněz. Skoro si říkám, zda ta současná vlna rusobijství není jen způsobem, jak Rusům naznačit, že by měli sáhnout hlouběji do kapes a platit výpalné pražské a brněnské kavárně.

3. 3. 2015

Jennifer Rubin, která se včera nechala slyšet, že by bylo pro Spojené státy skvělé, kdyby měly tak dobrého prezidenta, jakým je Miloš Zeman, není žádné ořezávátko. Ćtu ji pravidelně už víc než 10 let (mimochodem, ve čtvrtek ji budu citovat na přednášce v Budějovicích). Je to asi nejzajímavější žijící americká židovská intelektuálka – neuvěřitelně chytrá se skvělými postřehy.

3. 3. 2015

Jak někteří možná vědí, měl jsem na podzim roztržku s jedním publicistickým serverem, který se rozhodl vydat cestou tupé politické korektnosti, a tudíž začal špiclovat, co kdo kde řekne (ta estébácká mentalita k politické korektnosti vždycky patřila) a podle toho kádrovat autory.

Záležitost je dořešena – za 28 únorových dnů bylo na www.petrhampl.com přes 7000 unikátních návštěvníků, takže mě čte více lidí než před tím. A velké servery typu Neviditelný pes přebírají mé texty z nového webu. Děkuji tedy brněnským intelektuálům za povzbuzení (chystal jsem vlastní web dva roky, a tohle byl poslední impulz), čtenářům i těm, kdo mi radí, jak ho vylepšovat. Zároveň všechny prosím, když linkujete na můj článek, linkujte na petrhampl.com. Je tam prakticky všechno, co jsem kdy napsal.

2. 3. 2015

K všeobecným nářků nad babišovládnutím, které v posledních dnech plní stránky některých novin i sociální sítě. Už více něž pět let je naprosto zřetelné, že parlamentní demokracie nefunguje a nemá co nabídnout. Jediný Pavel Kohout (a následně do určité míry Tomio Okamura) přišel s jasnou vizí pokojného přechodu k přímé demokracii švýcarského typu. Všichni ostatní na levici i na pravici předstírali, že problém nevidí. A taky se navzájem ujišťovali v tom, že Češi jsou ve srovnání se švýcarskými vesničany geneticky méněcenní a potřebují nějakou formu despocie. Tak si nestěžujte, když jste tu despocii dostali. Báli jste se vlády lidu, pan Babiš vás před ní zachránil. To jste přece chtěli!

1. 3. 2015

Koho podporuji v anketě Bloger roku:
– hlavní cena: František Matějka nebo Ladislav Větvička ((oba jsou skvělí, chybu neuděláte u žádného)
– blogerka roku Lea Vojtekova-Sofrankova
– objev roku Martin Konvička

A celkový komentář, kdo se do finále dostal a jakým textům lidé zvyšují karmu. Všimněte si, že když v tom nehrají roli stovky milionů do volebních kampaní, preferují Češi rozumné, svobodomyslné a odpovědné názory. Neuspělo žádné (nebo skoro žádné) sluníčko, žádný komunista, žádný multikulti vlastizrádce, ale ani žádný zastánce etnických čistek. “Dav” volí lépe než by to dokázala jakákoliv odborná komise.

28. 2. 2015

Každému velkému mysliteli, že už někdy stalo, že jeho přednášku přerušily svým hysterickým výlevem feministky nebo aspoň mladí stalinisté či trockisté či jak se tomu všemu říká. Teď mám naději, že se k nim zařadím i já. Ultralevice totiž zaznamenala mou chystanou přednášku v Českých Budějovicích. Bude to zadarmo, všichni jsou srdečně zváni. Kdo zná mé facebookové glosy, může být zklamán. Mé přednášky jsou spíš přemýšlivé. Snažím se posluchače vést k tomu, aby si všímali různých detailů z každodenního života, které běžně ignorují. A snažím se jim ukázat, že ty zapomenuté detaily dávají jiný pohled na svět, na společnost, na politiku.

Vystoupení Femenu slíbit nemůžu, ale kdo ví. Třeba už aktivistky z a2larm nebo fóra 50:50 něco secvičují. 

Přednáška v Českých Budějovicích

27.2. 2015

Zelení se odvazují. 🙂

Ale všimněte si toho rozdílu. Když po obnovení koncentračních táborů volá funkcionář strany Zelených a absolvent Filosofické fakulty, je to v pořádku. A vedle toho běží už třetím rokem soudní proces s Women Resistence Unity za to, že ty holky používaly slova “vlast” a “národ.”

Citát Tomáše Schejbala

27. 2. 2015

Měli bychom být vděční pánům Šafrovi, Jandourkovi a dalším za experiment zvaný Svobodné forum. Jsou to internetové noviny, kde není žádný vnější majitel, žádný oligarcha, žádný tlak politiků. A co vidíme? Tu stejnou ideologickou zaujatost, propagování nepravd, cenzuru, vymývání mozků.

Potvrzuje to, že problém médií není v tom, kdo je vlastní, ale v tom, jaké typy lidí taková práce přitahuje. A hlavně v tom, že když je někdo pár let redaktorem média s celostátní čteností, jeho ego zpravidla naroste tak, že ztrácí schopnost kritického myšlení. Když se to stane několika lidem najednou a těch několik lidí se v tom navzájem povzbuzuje, máme tu jev zvaný “kavárna”. A je vlastně úplně jedno, jestli to médium patří Babišovi, Bakalovi nebo je státní.

26. 2. 2015

Ještě před pár měsíci Andrej Babiš v televizi sliboval, že vzít si účtenku nebude povinné. Teď se dozvídáme, že to povinné bude – pod pokutou půl milionu korun.

Může to znamenat, že ministr financí je rafinovaný lhář, ale moje hypotéza je jiná. Sám Andrej Babiš ten projekt moc nezná a jeho úředníci ho stavějí před hotové věci. Ví, že je na nich závislý a že případná sabotáž byrokratického aparátu by mu mohla podrazit nohy. Takže úředníci sledují svoje agendy, Andrej Veliký nese odpovědnost, poskytuje mediální krytí a úřady mu na oplátku toleruje odklánění miliard.

Pokud je tato hypotéza správná, není skutečnou hrozbou pro naši svobodu Andrej Babiš, nýbrž masa anynomních úředníků, která na ministerstvu financí přežila Janotu, Kalouska… a přežije i Babiše.

 

25. 2. 2015

Během posledního roku jsem tady na facebooku absolvoval několik diskuzí s lidmi, co zastávali “volný přístup ke zbraním”, přičemž ten volný přístup ke zbraním podle nich znamená volný přístup pro lidi, co se o zbraně zajímají, chodí pravidelně na střelnici a nemají problém naučit se 500 otázek o rozdělení pravomocí mezi ministerstvy. Všichni mi tvrdili, že současná úprava je skvělá a že normální lidi (90% obyvatel nejsou a nebudou zbraňoví fanoušci) přístup ke zbraním nepotřebují.

Teď tu máme výsledek. Když se šílenec rozhodne, že vystřílí restauraci, není v okolí nikdo, kdo by ho zastavil, protože ozbrojení jsou jen zbraňoví fanoušci, kteří netvoří ani 5% obyvatel. Je vysoce pravděpodobné, že státní byrokracie toho využije a zabaví zbraně i jim. Ve světle nastupujícího agresivního islámu to je národní katastrofa. Úplně zbytečná.

Princip je pořád stejný. Pokaždé, když se nějaká skupina začne vyvyšovat nad ostatní, dopadne to špatně. Ach jo, proč musí tak často docházet na moje slova. 🙁

24. 2. 2015

Připomínám starší text, kde jsem formuloval zásady sociální politiky, která by fungovala. Bod č. 1: “Pokud připustíme, aby sociální programy navrhovali a řídili odborníci, vždycky bude důsledkem zhoršení situace (a tudíž další pracovní místa pro tyto odborníky). Odborníky potřebujeme, ale rozhodovat musí ten, kdo platí. To je zásada vyzkoušená tisíciletími.”

Jak rozumět Českým Budějovicím 

23. 2. 2015

Když se pár cikánů rozhodne, že se bude poctivě živit, mohli by si otevřít třeba hospodu s cikánskými jídly a skvělou hudbou. Lidi by tam nejspíš chodili. Jenže k tomu by museli sehnat desítky potvrzení, vyhovět nejrůznějším úřadům, sehnat milion na vybavení… a nově si poradit i s elektronickou pokladnou. Takže milí Romové, makat nesmíte, zůstanete doma na podpoře tak dlouho, až úplně ztratíte schopnost pracovat a než se vám rozpadnou životy. A aby vám to nebylo líto, vezmeme přednostně do vlády nějakého profesionálního romského aktivistu a vytvoříme stovky nových pracovních místo pro bílé vysokoškoláky, co vás budou integrovat. Takže statisticky to vychází a zlepšili jsme situaci etnické menšiny. Vy jste sice úplně v prdeli, ale na vás přece nikomu nezáleží. To jsou lidská práva podle Jiřího Dienstbiera a jeho kumpánů v současné vládě, víte.

22. 2. 2015

Z rozhovoru na parlamentkách: Když se společnost ocitne v krizi, je čas vrátit se k tomu, co po generace prokazatelně fungovalo: svobodné podnikání a buržoazní morálka. Není zapotřebí, aby nám intelektuálové vymýšleli “něco nového”.

Půlnoční rozhovor s Petrem Hamplem

21. 2. 2015

Po elektronické registraci tržeb přijde na řadu elektronická registrace výdajů domácností. To není parodie. Je to logický a nutný další krok.

Co nám přinese elektronická registrace výdajů domácností

20. 2. 2015

Tak čeští intelektuálové začínají pomalu připravovat ideovou půdu pro zatýkání odpůrců islamizace, zatím strana Zelených a Odilo Štampach. Dění probíhá neuvěřitelnou rychlostí a Česká republika je na cestě stát se prvním státem, který zavede šaríju v podstatě bez jedinému muslima. Tak obrovský je strach a respekt vůči každému, o kom jen hrozí, že by se na mohl na Českou republiku zamračit.

Někteří budou tvrdit, že je za tím česká zbabělost, ale ještě za mého mládí jsme takovým národem nebyli. Mezitím došlo k obrovské změně. Evropské, norské a jiné fondy vypěstovaly nový živočišný druh, sluníčkového intelektuála. Kavárenští povaleči tu byli vždy, ale tohle je úplně jiná dimenze. Sluníčkový intelektuál má omezenější rozhled, a dohání to bezskrupulózností, nadutostí a agresivitou. Momentálně žije islamizací, ale zítra si může vybrat jiného pána. Nebezpečný je v každém případě. Obávám se, že zastavit některým skupinám financování jejich pohodlného života už není otázkou toho, že nás štve, že někdo žije na náš úkor. Začíná to být otázkou přežití.

18. 2. 2015

Státní správa nestíhá zakládat tolik domovů důchodců, aby to pokrylo potřebu, a tak si lidé poradili sami. V celé zemi vyrostly desítky “ilegálních” ústavů, které domovy důchodců nahrazují. Nežádají o dotace, nic nechtějí, naučili se žít skromně.

A teď se tomu konečně začala státní správa věnovat. Pokud čekáte, že se začala starat o to, aby bylo dost míst ve státních ústavech, mýlíte se. Začala intenzivně vyhledávat a objíždět ta zařízení, co si je lidé založili sami. A pokud čekáte, že je objíždějí kvůli tomu, aby lidem poděkovali, že zadluženému státu ušetřili desítky milionů, taky se mýlíte. Objíždějí je proto, aby je potrestali a zavřeli. Ať jsou staří lidé klidně na ulici, ale byrokracie nesnese, že se něco odehrává bez razítka.

Předloni jsem napsal, že je jen otázka času, kdy se tento režim začne chovat hůř než ten jakešovský. Ale nečekal jsem, že to půjde tak rychle. Za Husáka by to bylo v tichosti tolerováno, za Babiše nikoliv. Asi nepřekvapí, že ten zátah odstartovala paní Šabatová. Nic není takovou hrozbou pro její pojetí lidských práv než svobodní samostatní lidé.

17. 2. 2015

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) navrhne v březnu vládě zavedení daně z chudoby. Rodina, která si nemůže dovolit nové auto, bude od příštího roku platit 3000 korun ročně. Rodina, která si nemůže dovolit ani 15leté auto, bude platit 5000 ročně. A kdo si nemůže dovolit než starou fabii, bude platit 10 000. Dobře vám tak, holoto! Kdybyste nebyli líní a vyběhali si dotace jako my všichni v ANO, mohli jste být bohatí jako my.

U důchodců je myslitelné, že se bez auta obejdou. U rodiny s dětmi to myslitelné není. Jenom samotné nákupy potravin by se jim podražily tak, že přijdou o víc, než kolik činí daň.

Co myslíte, jak budou hlasovat ministři za tu asociální stranu, která má v názvu slovo “sociální”? A mimochodem, vzpomínáte, že by někdo ze současné vládní koalice mluvil o dani z chudoby před volbami?

Ministr Brabec chce zavést daň i pro desetiletá auta

17. 2. 2015

Emir Kusturica je nejen nejlepší žijící filmový režisér (alespoň dle mého názoru), ale nejen to. Na rozdíl od 99% umělců je schopen normálně používat mozek. Nemá zapotřebí vytřískávat prachy z plivání na vlastní zemi a vlastní kulturu, ale dělá a říká, co je správné. Proto se dnes pražská i brněnská kavárna tváří, že přestal existovat. Na ten dokument se moc těším.

Kusturicuv Kustendorf 2015 

16. 2. 2015

Stavil jsem se dnes na obědě v Dubně u Příbrami. Vesnická hospoda plná řemeslníků v montérkách, hygiena mizerná, ve vzduchu ještě cítit hustou zakouřenost ze včerejšího večera. šenkýřka s nadváhou, ale moc milá. člověk si dá segedín se šesti a je mu líto, že tenhle svět musí být zlikvidován, protože se nehodí do představ regulátorů z úřadů a neziskovek. V takových chvílích se skoro stydím za to, že pracuju v Praze a mám dobrou vysokou školu.

No, hlavně, že bojujeme za práva obyvatel Tibetu

15. 2. 2015

Jaký je rozdíl mezi intelektuálem a vzdělaným člověkem.

Být intelektuálem je společenský status. Je to hodně blízké tomu, co se v minulosti nazývalo šlechticem. Intelektuál se cítí být něčím lepším než ostatní. Intelektuál má za to, že ostatním může radit a že ostatní musí respektovat jeho názor. Pro intelektuála je nepřijatelný princip jeden člověk jeden hlas, protože jeho hlas je lepší než hlas ostatních. Intelektuál si je vědom svého práva na lepší život než ostatní a neváhá za toto právo bojovat. Intelektuál pokládá za svou povinnost neustále napomínat ostatní. Intelektuál ze všeho nejvíc nenávidí demokracii. Hned na druhém místě nenávidí takové společenské zřízení, které poskytne svobodu i nevolníkům, pardon nevzdělaným křupanům. Intelektuálové jsou neustále připraveni osvojit si jakoukoliv totalitní ideologii a spojit s naprosto s kýmkoliv proti neintelektuálům. Intelektuál si dává bedlivý pozor, aby neměl stejné názory jako většina normálních lidí. Když intelektuál hovoří o skromnosti, je to jen způsob, jak vystavit na oděv svou skvělost (on je přece o tolik lepší než ostatní, že je to na první pohled patrné). Intelektuálové mají svůj způsob oblékání, mluvy, svoje kavárny, návyky a desítky dalších věcí, které je odlišují od ostatních.

Vzdělaný člověk toho hodně ví, ale z toho nevyplývá, že musí cítit nadřazenost vůči ostatním. V naší době se obě skupiny hodně překrývají. Mnoho vzdělaných lidí (možná jejich naprostá většina) jsou zároveň intelektuálové. Ale existují vzdělaní lidé (a není jich úplně málo), kteří se k ostatním staví se skutečnou úctou a pokorou, a necítí se být intelektuály. A existuje dost intelektuálů, jejichž skutečné vědomosti jsou hluboko pod průměrem “burana”, tedy normální člověka s nic moc vzděláním. Ostatně, v České republice už existuje několik vysokých škol, kde si studenti neosvojují žádné reálné vědomosti, ale intelektuálské pózy. Učí se urozenosti.

14. 12. 2015

V posledních dnech se znovu a znovu setkávám se zajímavou myšlenkovou figurou. Řečník miluje určitou zemi, ale zároveň nenávidí její obyvatele. Musíme stát na straně Ukrajiny. A zároveň musíme podporovat vybití či vyhnání milionů obyvatel její východní části.

Naivní člověk by řekl, že lepší než milovat zemi by bylo pomáhat lidem, kteří v té zemi žijí. Třeba obyvatelům Doněcka, aby si mohli životy zařídit podle svého, aby přestalo ostřelování, aby se mohli vrátit do svých domů, aby mohli bez strachu vyjít na ulici. Je to opravdu tak děsivě proputinovské? Opravdu nás to ohrožuje? Chtějí ti lidé tak mnoho?

14. 2. 2015

Doporučuji a vybízím k účasti na dnešní pokojné manifestaci slušných občanů v Brně. Vím, že se člověku často na poslední chvíli nechce, ale překonejte se. Je to hodně dobré i pro psychickou pohodu. Člověk vidí v televizi ty grázly z kaváren, neziskovek a úřadů, co by své spoluobčany prodali naprosto komukoliv a chybí jim jakékoliv morální zábrany. Vidí, jak mají na všech stranách podporu a prosadí naprosto všechno, až úplně zničí tuhle zemi a zotročí její obyvatele. Pak sedí doma a má deprese. Je důležité vyjít ven, vidět, že tu jsou i jiní slušní a dobří lidé a společně se povzbuzovat v odhodlání postavit se na odpor.

Pozvánka na demonstraci

13. 2. 2015

Tak poslanci nám včera odhlasovali, že obyvatelé českých zemí nemají právo si zvolit, kdo bude v jejich městě starostou. Zajímavé je, že se na té špinavosti shodly všechny “odpovědné” strany od ANO přes ODS až komunisty. Parlamentní volby přestávají stačit, potřebujeme novou sametovou revoluci.

12. 2. 2015

Norská byrokracie vrací úder. Zatímco Češi sesbírali něco přes půl milionu korun na právní zastoupení, norské vládní fondy vydaly přes 30 milionů korun na islamizaci České republiky. V takových chvílích si člověk říká, že zabavení majetku cizích vlád na našem území by možná nebylo tak špatným nápadem. Proč bychom to měli chránit stejným způsobem jako soukromé vlastnictví?

11. 2. 2015

Židovsko-křesťanské myšlení vždy přistupovalo celkem tolerantně k urážkám Boha, a to ze dvou důvodů. a) Bůh je schopný si své věci vyřizovat sám, nepotřebuje k tomu lidské zabijáky. b) Bůh má smysl pro humor.

Intelektuálové, kteří v posledních týdnech začali tvrdit, že urážky islámu jsou nepřijatelné, nejen, že projevili mrzkou zbabělost, ale také zahodili celou tisíciletou západní tradici. Až muslimy napadne vystřílet Prague Pride, vsaďte se, že během pár dnů intelektuálové zapomenou na celá ta svá slavná práva sexuálních menšin.

Právo na rouhání v židovsko-křesťanské tradici

10. 2. 2015

Nemůžu si pomoct, ale okamžiky, kdy jsem na svého prezidenta hrdý, jsou čím dál častější. Islám, Tibet, pornohvězdy v Moskvě, agrese proti Rusku… Víte o nějakém jiném aktivním českém politikovi ochotném říkat pravdu “padni komu padni”? Další doklad o tom, že přímá demokracie vede k lepším výsledkům než než demokracie parlamentní. Kdyby byl prezident volen postaru, nejspíš by jím dnes byl Telička nebo Šabatová.

Zeman přirovnal norský pěstounský systém k nacistickému programu Lebensborn

9. 2. 2015

Video o tom, jak vidím budoucnost téhle země a roli Strany svobodných občanů. To zásadní se dá shrnout takto:

Doba superpřevahy Andreje Babiše jednou skončí. Pak budou dvě možnosti. Buď socialismus, ale ne v celkem pohodové husákovské podobě, nýbrž radikální socialismus sycený feminismem a úzce spjatý s islámem. Nebo posun k přímé demokracii a autonomii – prostě režim švýcarského typu.

Základní otázka. Bude v českých zemích v tu dobu nějaká lidová strana či masivní hnutí schopné islámský socialismus zastavit? Budou to Svobodní?

Video Listopadové iniciativy

8. 2. 2015

Petice za odvolání Zdeňka Kapitána z pozice šéfa Úřadu pro mezinárodně právní ochranu dětí ukazuje, jak nám zoufale chybí porozumění byrokratickým aparátům. Ministryně může klidně schovat Zdeňka Kapitána mezi stovky úředníků ministerstva a dokonce mu i nechat stejný plat. Na jeho místo pak dosadí jiného loajálního úředníčka. Ničemu by to nepomohlo.

Místo toho potřebujeme radikální změnu systému. Zrušit úřad a nahradit ho nějakým tělesem, kde budou lidé placeni podle skutečných výsledků své práce (např. počtu zachráněných dětí), nikoliv podle vytváření výkazů a překládání papírů z hromady na hromadu.

7. 2. 2015

Zatímco zahraniční evropská i americká zahraniční politika je paralyzována debilitou byrokratických aparátů, a Rusko hraje jakousi nervózní nesystematickou obranu, je tu je jediný silný hráč jednající nesmírně efektivně – Saudská Arábie. Za posledních 10 let prosadila naprosto všechno, co potřebovala. Rozeštvává proti sobě různé jiné státy, jako by jejich prezidenty vodila na vodítku. Ve všech západních zemích dnes provozuje významné vlivové agentury.

Pokud je dnes něco jako supervelmoc, je to saúdské islámské království. Režim s jasnou ideologií (celosvětové rozšíření islámu) a dost brutální k tomu, aby udržel pod kontrolou vlastní byrokracii. To je něco, s čím nemůže žádný dnešní západní stát soutěžit (vyjma malých států s přímou demokracií).

6. 2. 2015

Pokud má člověk jisté místo s pevnou mzdou (protože je třeba státní úředník s definitivou), přijde mu deflace jako snižování cen určitě vhod. Pokud ale podnikáte a jste odpovědný za udržení pracovních míst, může deflace znamenat pěknou polízanici. Jsem rád, že se centrální banka snaží deflaci zabránit, i když to znamená dražší nákupy v zahraničí.

Deflace, že nevadí? Pohled podnikatele

5. 2. 2015

Tak IBM prý propustí dalších 100 000 zaměstnanců. Normálka. Velké podniky umí racionalizovat (tedy dělat totéž s méně lidmi), ale neumí vytvářet pracovní místa. Nikde na světě a v žádné fázi hospodářského cyklu. Dokonce i masivně rostoucí Škoda Auto dnes zaměstnává méně lidí než před 10 lety. Každá ekonomika, kde převládají velké podniky, je ekonomikou s vysokou nezaměstnaností.

Strategie “všechno velké”, kterou zahájil premiér Miloš Zeman, a kterou dnes dovádějí do extrémní podoby Babiš se Sobotkou, tak mimo jiné znamená, že pro statisíce lidí nikdy nebude práce. Velké podniky ale mají jiné výhody. V první řadě tu, že dokážou vytvářet úplně zbytečné pozice pro vysoké státní úředníky. Přidělit někomu dotaci znamená v našich podmínkách získat doživotní místo člena představenstva. Pro organizace typu Transparency International a Rekonstruce státu to není korupce

4. 2. 2015

Začal jsem na petrhampl.com umisťovat své rozhovory z parlamentek – jak by zněly, kdybych je autorizoval. Tentokrát o islámu. “Jedna věc je střílet a mučit neozbrojené lidi, druhá věc je zaútočit na někoho, kdo se vám důrazně postaví se zbraní v ruce. Z dějin víme, že muslimové jsou většinou zbabělí, nejsou ochotni chodit do férově bojovaných otevřených konfliktů. Umím si představit, že pokud by v Evropě narazili na odhodlaný ozbrojený odpor místního lidu, velmi rychle by usměrnili své radikály a změnili svou pozici na umírněnou. 

Problém je v tom, že islámští kolonisté dnes v Evropě nenaráží na odpor

4.2. 2015

Z mého dnešního blogu: “Což nás od Řecka odvádí k obecnějšímu principu. Jednorázová finanční pomoc může být pro zemi obrovskou vzpruhou, dlouhodobé přijímání cizí „pomoci“ je téměř vždy zničující. Nejen pro hospodářství, ale i pro vztahy mezi společenskými vrstvami a skupinami. Kdyby Česká republika měla vládu, které cítí vůči své zemi odpovědnost, jako první by odmítla přijímat peníze z EU, norských fondů a posvítila by si i na různé Sorose.”

Poznámka o ekonomické situaci Řecka

3. 2. 2015

Pokud se chceme vyhnout občanské válce i striktnímu postavení Islámu mimo zákon, zbývá jediná možnost – dosadit do vedení muslimských obcí lidi typu al-Masariho. Třeba i proti vůli členů těch obcí. Umírněná část by to přivítala, na radikální muslimy nemohou být brány ohledy.

Je to sice proti standardním zásadám západního liberalismu, je nicméně řada důvodů, proč tyto zásady nemohou být uplatňovány na islám.

Jenže to by byl ideální stav. Žijeme ve světě, kde stát patří byrokratickým aparátům a ty podporují radikály. Čím extrémnější, tím lépe.

Tomáš Haas: Imám odsoudil muslimské leadry za to, že podněcují nenávist a otrávili myšlení věřících muslimů
Brooklynský imám ostře odsoudil leadry Islamu – řekl, že proměnili nábožné muslimy na tikající časované bomby nabité nenávistí ke křesťanům, židům, ateistům a všem ostatním lidem.
Tuto pozoruhodnou řeč přednesl Tarek Yousef¨al-Masri, Brooklynský imám, 9. ledna vzápětí po Pařížských teroristických útocích.
Vysvětluje, že “pobožní muslimové” se stali tikajícími časovanými bombami a ostře odsoudil ty Islámské leadry, kteří učí nenávist a násilí.
Podle al-Masariho, v muslimském světě prominentního klerika, tito leadři pokřivili Korán a naplnili své věřící zavilou nenávistí. Výsledkem je, že muslimové “nepřispívají lidské společnosti ničím positivním”, prohlásil zaníceně.
Toto video, které přinesl Middle East Media Research Institu a které trvá 10 minut, stojí za shlédnutí. (dokonce i pro ty, kdo nerozumí arabsky, nebo neumí přečíst anglické titulky).
Kdyby podobně mluvilo víc muslimských kleriků, možná by mohl být mír s muslimy.
Stojí za to vidět, jak se tento odvážný muž pouští do svých kolegů, islámských kleriků, kteří buď rozsévají nenávist a násilí, nebo k němu mlčí.
A moc rád bych viděl, co by se stalo, kdyby takto ostře promluvil někdo z nemuslimského světa.

2. 2. 2015

Suché sdělení paní ex-ministryně: “Právní úpravu podobnou Norsku už jsme totiž přijali”. Můžeme mít spoustu řečí, že tu tyranii norského typu nechceme, ale je to úplně jedno. Stejná zákonná úprava, která umožňuje úřadům odebírat děti rodinám, kdykoliv si vzpomenou, byla mezitím přijata. Úředníkům stačilo vsunout pár paragrafů mezi několik tisíc paragrafů Nového občanského zákoníku. Odhlasovali to lidé? Pověřili své poslance, aby to schválili? Měli poslanci vůbec šanci se s tím seznámit? Samozřejmě nic z toho. Rozhodování bylo stejně demokratické jako rozhodování v bývalé Německé demokratické republice.

Všimněte si toho pořadí. Byrokracie nejdřív zlikvidovala demokracii, teď likviduje občanské svobody. Znovu se tak potvrzuje, že občanské svobody jsou bez demokracie neudržitelné. Lidé, co mají paranoiu z toho, že by lid mohl odhlasovat tyranii, tak nevědomky způsobili zničení svobody.

Daniela Kovářová: Tak smíme ty fracky uhodit nebo ne?

2. 2. 2015

Václav Klaus mladší přišel před časem o práci, protože prosazoval, aby se studenti ve škole učili schopnosti řešit problémy a pracovitosti, zatímco protřelý manažer státního podniku věděl, že k úspěchu potřebujete především servilitu a prezentační dovednosti. Nicméně tenhle ironický komentář (naprosto geniálně napsaný) ukazuje, že pan Klaus moc dobře ví, jak to mezi elitami chodí. Nejhorší na tom, že nepřehání. Pokud někdo vezme ta ironická doporučení doslova, má zaděláno na pohodlný život. Prvních pár měsíců bude mít problémy se svědomím, ale do roka si začne připadat jako morální autorita.

Václav Klaus mladší: Manuál pro entomologa

2. 2. 2015

Dobrý postřeh. Ale přesnější by bylo říci, že se posouvá sociální demokracie. Její chování už má fakticky charakter pravidelného cyklu. Půl roku před volbami je to dělnická strana. Po volbách se z ní stane kopie Zelených nebo TOP – elitářská strana, která jde na ruku městským intelektuálům, velké byrokracii a kapitánům korporací. Pracující jsou zcela zapomenuti. Cca šest měsíců před dalšími volbami si sociální demokraté znovu vzpomenou, že jsou stranou obyčejných lidí. A pořád dokola. Jenže lidé se nechají tahat za nos jen po omezenou dobu. Proto je pro strany typu ČSSD kriticky důležité dovézt dostatek voličů z jiných částí světa dřív, než je čeští voliči opustí nadobro.

Prezident Zeman tímhle cyklem neprochází. Proto se s ČSSD před volbami sbližuje a po volbách se jí vzdaluje.

Komentovaný text: “Podle Sobotky se Zeman navíc sociální demokracii názorově vzdálil. “Já mám pocit, že pan prezident se stává více konzervativním v posledních měsících a letech. V době volební kampaně se profiloval více levicově, více progresivně. Některé názory, které prezentuje, patří spíše k názorům konzervativním,” poznamenal Sobotka.”

2. 2. 2015

Kvituji, že moje úsilí o rehabilitaci pojmu “populismus” nezůstává osamocené. Snad jsme tedy na dobré cestě. Jen připomenu, že je důležité rozlišovat.

a) populistou může být ten, kdo bere lidi vážně a přiznává jim právo rozhodovat o zásadních věcech ve své zemi. Myslím i ty lidi, kteří nejsou příslušníky politicko-byrokratické třídy. 
b) populistou může být taky ten, kdo na lidi zvysoka kašle. Kdo dělá kroky, s jakými by lidé nikdy nesouhlasili, ale poskytne jim za to něco, co je naprosto bezvýznamné, ale co jim umožní ventilovat emoce. Třeba veřejné bičování neoblíbeného politika či jeho milenky (nebo aspoň veřejné ponižování).

Odkaz na článek Falešný a prázdný pojem populista

1. 2. 2015

Bilance www.petrhampl.com za první měsíc: 3800 návštěvníků, 11 700 zobrazených článků a pár poptávek po změnách ve firemním prodeji. V posledních dnech přibyl RSS kanál, takže si můžete nechat automaticky posílat informace o novinkách na stránce. Šedé písmo bylo vyměněno za černé. Na dalších změnách pracujeme. Děkuju za všechny podněty, co může být lepší (téměř všechny jsou v plánu úprav) a budu vděčný za další.

31. 1. 2015

Jsem nemocný, takže nemohu promluvit na Pochodu proti islamizaci. Proto mu vyjadřuji podporu aspoň touto cestou. A to následujících důvodů:

1) vítám každou aktivitu, kde se lidé nespoléhají na vládu ani dotační programy, ale kde se rozhodnou řešit problémy vlastními silami.
2) vidím obrovský rozdíl mezi demonstracemi pořádanými profesionálními aktivisty a demonstracemi normálních lidí, kteří se musí živit běžnou prací
3) věřím, že lidé mají právo na sebeobranu. Ta nezačíná až ve chvíli, kde se nás někdo snaží dostat do plynových komor, ale mnohem dřív. Začíná tam, kde se někdo snaží vytvořit poměry, u kterých je vysoce pravděpodobné, že k tomu povedou. 
4) věřím, že lidé mají právo se kvůli sebeobraně sdružovat. Ne náhodou je v americké ústavě právo nosit zbraň ve stejné větě jako právo vytvářet milice. 
5) někdo bude možná tvrdit, že žádné riziko islamizace neexistuje a že jsou jen pokojní muslimové, kteří nadřazují české zákony právu šaríja. Pokud tomu tak je, nemusí jim pochod proti islamizaci nijak vadit. Pokud ti radikálové neexistují, pak přece nikoho neomezujeme a všechno je v pořádku.

Facebooková stránka Pochodu proti islamizaci

30. 1. 2015

Suché sdělení paní ex-ministryně: “Právní úpravu podobnou Norsku už jsme totiž přijali”. Můžeme mít spoustu řečí, že tu tyranii norského typu nechceme, ale je to úplně jedno. Stejná zákonná úprava, která umožňuje úřadům odebírat děti rodinám, kdykoliv si vzpomenou, byla mezitím přijata. Úředníkům stačilo vsunout pár paragrafů mezi několik tisíc paragrafů Nového občanského zákoníku. Odhlasovali to lidé? Pověřili své poslance, aby to schválili? Měli poslanci vůbec šanci se s tím seznámit? Samozřejmě nic z toho. Rozhodování bylo stejně demokratické jako rozhodování v bývalé Německé demokratické republice.

Všimněte si toho pořadí. Byrokracie nejdřív zlikvidovala demokracii, teď likviduje občanské svobody. Znovu se tak potvrzuje, že občanské svobody jsou bez demokracie neudržitelné. Lidé, co mají paranoiu z toho, že by lid mohl odhlasovat tyranii, tak nevědomky způsobili zničení svobody.

Daniela Kovářová o pravomocíh úřadů pro ochranu dítěte v ČR

30. 1. 2015

Dvě a půl dobré zprávy z české mediální scény, které by neměly uniknout.

1) v posledních týdnech se až neuvěřitelně zvýšila úroveň Parlamentních listů. Tradičně to byl portál, o kterém platilo, že o co vyhrávají na otevřenosti názorů, to chybí na profesionalitě zpracování. Teď to dohnali. Že by rodily české Fox News?

2) Ačkoliv Babiš a jeho nohsledi stojí v kauze kradení dětí jednoznačně na straně norské byrokracie, nechávají MF Dnes, aby o té věci informovala rozumně. To je hezký postoj a je správné to ocenit.

3) tohle je zatím je naděje. Odchod Jana Macháčka z Economie by mohl být předzvěstí toho, že se Hospodářské noviny dostávají z područí extrémistického plátku Respekt. V tomto případě ale musíme počkat, zda se naděje opravdu naplní.

Je dobře, že norská premiérka tuhle nehoráznost řekla. I v tady v českých zemích nás totiž v posledních letech krmí tím, že všechno bude dobře fungovat, když budou rozhodovat odborníci a politici se jim do toho nemají míchat. Norsko nám právě předvedlo názornou ukázku, co vláda odborníků znamená v praxi. Znamená, že pokud se znelíbíte úředníkovi (třeba tím, že mu odmítnete dát úplatek nebo že si na něj stěžujete), může vám ukrást dítě, zabavit majetek, nechat vás tři roky ve vazbě bez důvodu nebo cokoliv jiného, aniž by bylo možné jej volat k odpovědnosti.

Klíčový krok směrem k norskému modelu vládnutí už v České republice proběhl. Je jím zákon o státní službě, který v podstatě říká, že úředník podléhá jen příkazům jiného úředníka a občané ani jejich zástupci nesmí do správy svého státu zasahovat.

Politici do ochrany dětí mluvit nesmějí, řekla norská premiérka.

28. 1. 2015

No co se vlastně divíme? Když svěříme velkému byrokratickému aparátu pár miliard korun, aby za ně dosáhl zvýšení obranyschopnosti, jak to dopadne? Úplně stejně jako se vším, na co neviditelná ruka byrokracie sáhne kdekoliv na světě. Pokud státní byrokracii cokoliv svěříme, říkáme tím “je to pro nás natolik bezvýznamné, že jsme předem smířeni s katastrofou.”

Tomáš Pajonk: Česko chce zaplatit za snížení vlastní bojové síly

27. 1. 2015

No není to skvělé? Platíme jedny úředníky za to, aby zničili veškeré vztahy s Ruskem a další úředníky za to, aby je zase obnovovali. Všechno to probíhá v rámci jedné vlády, dokonce na ministerstvech řízených jedinou politickou stranou. Dobrý hospodář na postu ministra financí pochopitelně neprotestuje. Prostě vyrazí z lidí ještě víc peněz a bude to. Zdroje přece jsou!

Odkaz na článek Vraťme se do Ruska, navrhuje ministr Mládek.

27. 1. 2015

Vítězství kovaných komunistů je pro Řecko výborná zpráva. I v případě nejhoršího scénáře to bude vláda méně děsná než protektorát EU, který během několika let zničil všechny oblasti řeckého života a navýšil státní dluh o polovinu. Teď můžeme doufat, že nová vláda zastaví splácení dluhů, odmítne diktátorské podmínky EU a vykope ze země korporace. To jsou nutné podmínky budoucí obnovy. Dále zavede přídělový systém, takže za pár měsíců bude všechno obchodováno na černém trhu, kde neexistují regulace ani dotace. Lidé si budou postupně zvykat na poctivou práci a nezávislost a za pár let provedou vlastní verzi sametové revoluce. Díky přídělovému systému do té doby nikdo neumře hlady.

Vím, že to zní děsivě, ale staří komunisté dnes představují menší zlo než evropská byrokracie. Obavu mám jen z toho, že se nechají zkorumpovat a přijmou “odpovědnou” cestu (rozuměj opět řízenou z Bruselu).

Odkaz na článek Syriza jasně vyhrála řecké volby

26. 1. 2015

Přečtení této poznámky o kousek zvýšilo moje sympatie k fyzickým trestům. Jak by řekl autentický člověk z lidu, “to máte z toho, že vás málo řezali.” Jenže on by měl nejspíš pravdu, aspoň to určité míry (čímž nechci omlouvat patologické záležitosti). Možná by ze spousty dnešních sluníček vyrostli slušní lidé.

Poznámka Saši Uhlové o fyzických trestech

25. 1. 2015

Velmi zajímavé a poučné. Premiér Sobotka mluví o sociálním státu a když se ho redaktor zeptá, na co konkrétně tedy od nás potřebuje víc peněz, jsou na prvním místě další gigantické zbraňové systémy. A pozor! Nekupujeme je proto, že bychom je potřebovali k obraně země, nýbrž proto, že to od nás požaduje nějaký nadnárodní byrokratický aparát.

Naivní člověk by si mohl myslet, že sociální výdaje jsou třeba takové, které umožní chudému otci čtyř dětí založit vlastní živnost, ale tak tomu už dávno není. Sociální demokracii zůstal slovník ze starých dob, ale její politika je shodná s TOP09.

Sobotka: Chceme udržet sociální stát

24. 1. 2015

Proč pokládám islám za nesrovnatelně větší hrozbu než jakoukoliv formu marxistického socialismu. Protože bolševici nedokážou vytvořit “nového” člověka ani vybudovat stabilní režim. Mohou zničit život jedné či dvěma generacím, mohou zavraždit miliony lidí, ale neudrží své panství věčně. Islám oproti tomu zasahuje hluboko do lidské osobnosti a vytváří stabilní režimy. Jakmile jednou převládne, znamená to konec naděje. Už nikdy žádná vzpoura, nikdy žádná revoluce, nikdy žádná reformace. Jen nekonečné otroctví a bída. A davy lidí, kteří se k sobě chovají jako zvířata a kteří nejsou schopní žít jinak. Ani za tisíc let se to nezmění.

Lidé, kteří dnes hájí právo na islamizaci, patří do některé ze tří následujících skupin. a) vydělávají na tom. b) nedali si dost práce, aby zjistili, o co jde. c) jsou ideologicky zaslepení. Když o něčem nepíše Marx (Rothbard, Schumpeter – to je jedno), tak to přece nemůže existovat.

23. 1. 2015

Docentka Hamplová v dnešním blogu ukazuje pozapomenutý aspekt kauzy kradení dětí v Norsku. Severské země se na vztah mezi cennějšími a méněcennými rasami dívaly podobně jako nacistické Německo. Na rozdíl od Německa ale pochopitelně neprošly denacifikací. Barnevernet plynule spojuje rasistické základy s moderní politickou korektností – pomáhá dětem, aby vyrostly v rasově čistších rodinách, než do jakých se narodily.

Dana Hamplová: Norsko a nechvalná historie rasové hygieny

22. 1. 2015

Pokud máte dost peněz, můžete si koupit Michaelu Marxovou-Tominovou stejně jako jakékoliv jiné zboží. Tentokrát zaplatily norské úřady. Kdyby byla mladší a hezčí, možná by si ji příště koupil nějaký arabský velmož. Kdyby to nebylo tak drahé, stálo by za tu legraci složit se, koupit si ji a vstrčit do klece k opicím. Svědomí, čest, slušnost – nic. Norové zaplatili a to jediné se počítá.Tady se ukazuje, jak strašně je důležitá odvolatelnost politiků. Opravdu chtěli voliči sociální demokracie ministryni, která bude stát na straně cizí moc proti českým lidem? O ostatních ani nemluvím.

Odkaz na článek: Odebrat děti bylo nutné, tvrdí ambasáda. Tominová potvrzuje.

21. 1. 2015

Přeloženo do normálního jazyka. Norská strana se ujistila, že české úřady jsou na její straně a a začala se podle toho chovat. Plnou odpovědnost za tu situaci nesou Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka. Jsem zvědav, kdo bude mít tu kuráž jim to před příštími volbami připomenout.

Norská ambasáda: Odebrání bratrů mělo důvod

20. 1. 2015

Dnešní poznámka k činnosti hnutí Islám v České republice nechceme. “Spící obr, ve starších dobách nazývaný lidem, se začíná probouzet. Zatím se jen tak převaluje…Probouzení lidu nemusí být tak patrné, protože jsme zvyklí, že vládnoucí třída vytváří vlastní napodobeninu lidu (tzv. občanskou společnost). Když vidíme na náměstích postavy s transparenty, automaticky čekáme takovou napodobeninu.”

Komentář Probouzení spícího obra

19. 1. 2015

Tak povinné přijímání žen už dorazilo i k mariňákům, ale – světe, div se! – ani jedna z neudělala fyzické testy. Že by snad měli náckové pravdu a že by existoval rozdíl mezi mužským a ženským organismem? Soudružky z Fóra 50:50 by měly zajet do Islámského státu a vysvětlit jejich bojovníkům, že když mají na druhé straně ženu, musí bojovat měkčeji. Jinak se k té rovnoprávnosti hned tak nedostaneme.

Článek Allena Westa si můžete přečíst zde.

19. 1. 2015

Newt Gingrich si už před mnoha lety všiml, jak obrovské škody způsobilo neustálé prodlužování vzdělávání v západních zemích. Člověk je téměř 15 let udržován ve stavu, kdy už má veškerá práva dospělých, odpovídající sebevědomí, žije pohlavním životem atd., ale přitom nechodí do práce a není za nic odpovědný. Není divu, že téměř veškeré případy propadnutí drogám a radikálním ideologiím spadají právě do tohoto období. Že je to doba nutné přípravy na zaměstnání? Pokud se člověk chystá na dráhu profesionálního pijáka a návštěvníka večírků, tak ano. Po několika měsících diskuzí s fanatickými sluníčkáři dávám Newtovi stoprocentně za pravdu. Roky bez práce ničí mozky.

18. 1. 2015

Tak jsem se zase dočetl nějaká puberťácká vyjádření, že prý islám nemůže za naše posrané životy. Moje odpověď zní takhle:

Dámy a pánové. Naše životy nejsou dokonalé, ale jsou to naše životy. I když se spoustou věcí nejsme spokojení, stojí nám za to ty životy bránit. Nehodnotíme je jako “posrané”. Stojí nám zato bránit náš svět, naše hodnoty, náš způsob života. Proti jakýmkoliv barbarským nájezdníkům a když to bude zapotřebí, tak i proti vám. Jestli vám naše životy připadají “posrané” a umíte něco lepšího, nikdo vám v tom nebrání. Klidně se odstěhujte třeba do Islámského státu nebo do Saudské Arábie, když vám to připadá tak skvělé. Ale tady narazíte.

A ještě krátký komentář. Z té věty zaznívá arogance intelektuála, který nedokáže pochopit, že někdo chodí do práce, stará se o domácnost, vychovává děti, pije pivo, chodí do kina, třeba i chodí do kostela a je s tím životem spokojený. Z pohledu kavárenského darmošlapa je takový život opravdu “posraný”. Pracovat! Kdo to kdy slyšel! Ale my burani to vidíme jinak. Stejně jako generace buranů před námi, kteří byli spokojení s tím, že žili ve svých chalupách, obdělávali svá políčka a drželi se osvědčené morálky generací před nimi.

17. 1. 2015

Bylo by obrovskou chybou očekávat, že posílení pravomocí kterékoliv státní instituce pomůže proti islamizaci. Dostane tajná policie nové pravomoci? Nezapomínejte, že ji úkolují stejní lidé, kteří prosadili a podporují Šabatovou. Myslíte, že ty pravomoci budou využity proti islámským teroristům nebo spíš proti pokojným vlastencům? Pokud vláda začne regulovat diskuze, myslíte, že omezí spíš Džihád nebo spíš spíš slušné lidi, co tu nechtějí kalifát? Smiřme se s tím, že politicko-intelektuálsko-byrokratická třída pro nás neudělá vůbec nic. Řešme, jak ubránit vlastní zemi bez nich a proti nim. Nepotřebujeme nové pravomoci pro byrokraty. Potřebujeme dostat byrokracii pod kontrolu.

16. 1. 2015

Nemohl jsem se zúčastnit dnešní demonstrace na Hradčanech, ale děkuju aspoň takhle všem, kdo se zúčastnili. To hlavní ale bude probíhat v každodenním žívotě. Jestli se najde dost slušných vlastenců, kteří budou ochotní chodit do konfliktů, psát stížnosti, vytvářet výbory, podporovat lidi šikanované muslimy a kolaborantskými sluníčkáři… a konec konců i adekvátně reagovat na vyhrůžky násilím. Nenechat se unavit, neříkat si, že je to jen hloupost… každý centimetr, o který islámu ustoupíme, nás o centimetr přibližuje k hořící zemi, kde bude zabíjení, znásilňování a okrádání “nevěřících ” normální.

Hlavně se nenechme uchláholit tím, že zatím o nic nejde ani tím, že si stát poradí. Za posledních 20 let si státní byrokracie neporadila vůbec s ničím. Neporadí si ani s tímhle. Jestli chceme svou zemi ubránit, musíme to udělat navzdory státní moci.

15. 1. 2015

Budu zítra ráno diskutovat ve sluníčkové jámě lvové, tedy na Filosofické fakultě UK. Takže pokud chcete vidět něco drsného a máte čas a chuť, můžete se zastavit. Koná se v to malé aule Karolína, Ovocný Trh 3 – 5, 8:30 – 11:00.

14. 1. 2015

Doporučuji účast na páteční demonstraci proti islamizaci České republiky. Jak nedávno připomněl kolega Matějka, taková shromáždění jsou myslitelná jen tam, kde se ještě islám neprosadil. Jakmile organizovaní muslimové dosáhnou určité síly, lidé se neodvažují podobných akcí zúčastnit. Tak ti to užívejme, dokud je čas.

14. 1. 2015

Tohle doporučuju k pečlivému čtení, protože Honza tomu rozumí jako málokdo z laiků. Pro mne z toho vyplývají dvě věci:
1) kdyby lidé chodili ozbrojeni, dokázali by těm útokům čelit. Nečelí superprofesionálům.
2) ty zabijáky neprodukují tajné služby, ale běžné islámské komunity. Jsou to obyčejní lidé, kteří si obstarají zbraně a velmi základní výcvik. Asi jako kdybych si já sehnal samopal a absolvoval dvouměsíční kurz zabijáctví.

Status Jana Hrbáčka: Možná to zní divně. Ale analýza posledních teroristických útoků mluví jasnou řečí. Ani jeden z útoků (od 11. září) nebyl sofistikovaný, únosci nebyli vycvičeni, neměli plány, únikové cesty, zabezpečené jídlo, úkryt, natáčí se na kamery jako mediální hvězdy. Pokud by šlo o skutečně řízený islámský terorismus, a ne hurá akce, vypadalo by to úplně jinak. Například v Paříži by u sídla Charlie Hebdo byly zaparkované auta s bombami, které by teroristi odpálili při příjezdu pohotovostních jednotek, aby byla zkáza opravdu ničivá. Bohužel těmto ojedinělým akcím lze jen těžko zabránit. Argumenty tajných služeb o vpádu do soukromí kvůli bezpečnosti jsou tedy víc, než liché… Všechny potenciální teroristy mohla mít pod kontrolou policie, pokud by řádně vyhodnocovala podezření a informace, které o rizikových lidech mohla získávat. Asi tak…

14. 1. 2015

Citováno z Romové proti rasismu: “Pokud o někom řekneme “Jsi hnusná tmavá tlama ze Somálska,” tak toho člověka odsuzujeme za něco, co nemůže – nikdo nemůže za svůj původ, vzhled či národnost. To je rasismus! Když ale prohlásíme “ty muslimská špíno,” o žádný rasismus nejde. Dotyčného káráme pro jeho posedlost zvráceným myšlenkovým konceptem, který si zaslouží celosvětové opovržení.”

Petr Hampl: Nebo snad, milá sluníčka, věříte, že příchylnost k islámu je dána geneticky?

13. 1. 2015

Z mé včerejší rozhlasové debaty s Jakubem Patočkou. Hampl: “Je skandální, že naše vláda připravuje sledování občanů, umisťuje online kamery do drobných provozoven, chce sledovat naše bankovní účty, a přitom tu nechává volně chodit lidi, co usilují o nahrazení našich zákonů šaríjou.” Jakub Patočka: “Je naprostý nesmysl, že by se z islámských komunit rekrutovali teroristé. Nebezpeční jsou pouze lidé jako Farage, Hampl a Okamura.” Odkaz na nahrávku diskuze.

12. 1. 2015

Milí bojovníci za právo bránit se proti urážce náboženství! Kde jste byli, když pornoaktivistky znesvětily chrám Vasila Blaženého? Urážet pravoslavné je v pořádku, urážet muslimy je nepřijatelné? Není to náhodou tak, že jste obyčejní zbabělci, kopete do slabých a plazíte se před silnými?

12. 1. 2015

Demonstrace v Paříži měla jediný účel – zabránit konání skutečně lidové manifestace odpůrců teroru. Je to stejný model, který elity používají pravidelně, i hnutí Occupy jen zabránilo autentickým protestům, žádný jiný účel nemělo. 

Odkaz na článek Źluťácká demonstrace na Manhattanu.

11.1. 2015

Samozřejmě, že bych měl raději prezidenta, který bude vypadat a mluvit jako česká obdoba Seana Conneryho. Ale když vezmu v úvahu všechny okolnosti, jsem rád, že jsem Miloše Zemana v druhém kole podpořil. Kolik je v českých zemích politiků s takovou odvahou?

Odkaz na článek Když se nepřizpůsobí, tak je deportujte!

11. 1. 2015

Už před desítkami let ukázal Peter L. Berger a jeho spolupracovníci, jak vzniká fundamentalismus. Pro nás je podstatné, že se násilný fundamentalismus objevuje vždy tam, kde jsou v intenzivním kontaktu dvě silné kultury. Pasáček ovcí v Sýrii je sice muslim, ale je to muslim polovičatý (naším výrazivem “umírněný”). Když ho ale převezete to Evropy, musí si odpřemýšlet svoje kořeny, srovnat svoje hodnoty a je dost pravděpodobné, že se z něj stane vraždící fundamentalista. Nebo aspoň z jeho dětí. Pokud je na to příliš zbabělý, bude teroristy aspoň tiše podporovat.

Jediná možnost, jak tomu čelit, je úplně jej zbavit jeho původní kultury a dát mu zcela novou identitu. To v minulosti uměl americký “tavící kotlík”, ale v Evropě nic podobného nemáme. Zjištění Bergerova týmu nám dávají pochopit, kdy se z fundamentalistů zase stanou povrchní polovičatí muslimové – až v Evropě nezbude vůbec nic neislámského! Rozhodně ne dřív.

Odkaz na knihu Between Relativism and Fundamentalism

10. 1. 2015

Jednoznačným vítězem posledních událostí je tak radikální islamismus. Posunul znovu hranici a přiměl evropské intelektuály k uznání, že muslimové mají právo vraždit jiné evropské intelektuály (v případě skutečné nebo domnělé urážky islámu). Vyslovení toho souhlasu má pochopitelně různé podoby. Od brutálního “Vražda za urážku není pro člověka nic až tak neobvyklého…chybí tu respekt k muslimům” až po kultivovanější vyjádření, která v podstatě říkají “vraždu odsuzuji, ale budu proti každému opatření, které by zabránilo jejímu opakování” (třeba Erik Tabery v Respektu). 

Odkaz na blog paní Lorenzové.

10. 1. 2015

V pátek 6. února se v Praze uskuteční setkání Listopadové iniciativy – signatářů, příznivců, kamarádů a sympatizantů… prostě každého, kdo bude mít čas a chuť. Estébáci a inkvizitoři nejsou vítáni.

9. 1. 2015

Tomáš Pajonk: “Neustupujme z našich zásad, nezříkejme se naší kultury, naší historie, našich tradic. Jen tak můžeme vyhrát.” Zní to až churchillovsky.

Nechci říct, že s Tomášovou analýzou ve všech bodech souhlasím. Ale ta základní dikce je správná. Kdosi napsal, že skutečný muž se pozná podle toho, že je schopen se postavit vnější agresi a je schopen kontrolovat i vlastní agresivitu. Tomáš to říká jinými slovy, ale je to ono.

Prohlášení Tomáše Pajonka.

8. 1. 2015

Z prohlášení Listopadové frakce Strany svobodných občanů k událostem posledních hodin: “Vyzývámevšechny občany České republiky, aby projevili odvahu a solidaritu. Aby se semkli proti pokusům nastolit po nacismu a komunismu další totalitní ideologii a zničit celé generace lidských životů.” Prohlášení Listopadové iniciativy

7. 1. 2015

Experiment. Schválně si dělejte čárky, kolik sluníčkářů přijde s hláškami, že je jim líto rodin obětí masakru v Paříži. A kolik z nich přijde s hláškami, že je nutno bojovat za přidělení dalších výhod muslimům.

6. 1. 2015

Publikoval jsem další díl seriálu esejů, v němž se snažím přijít na příčiny toho, proč demokracie a svobodná společnost v Česku nepřežily. Tentokrát se zabývám rolí médií: Tvrdím, že konkurence v médiích vede k růstu profesionality, nikoliv však k pluralitě názorů ani k vyváženému informování. Esej Dokáže demokracie přežít i mainstreamová média?

5. 1. 2015

Tréninky australského fotbalu začínají už zítra! Každé úterý od 19 hodin v tělocvičně Tipsport Arény (stejná budova, kde hrají hokejisté Sparty, ale vchod z boku, z ulice Za Elektrárnou). 

4. 1. 2015

Každý byrokratický aparát začne dříve či později inklinovat k marxismu (v českém politickém jazyce, stane se pravdoláskařským). A to dokonce i tehdy, když jsou cíle organizace opačné (viz ODS). Měl jsem za to, že existují pouze dvě výjimky – dvě velké byrokratické organizace schopné odolávat. Katolická církev a Svědkové Jehovovi. Teď už zbývají jen Svědkové Jehovovi. Ale bojím se, že i u nich je to jen otázkou času. Komentovaný článek z Washington Times

4. 1. 2015

Takový předběžný postřeh z diskuzí minulého roku. Jako by existovaly v zásadě dva typy lidí. Poznáte je podle toho, jak se zachovají, když narazí na problém. Jedni se jej snaží řešit (s tím, co mají k dispozici a s těmi omezeními, kterým čelí). Druzí požadují, aby to vyřešila centrální moc. Kupodivu to nesouvisí s politickou ideologií. Je spousta libertariánů, co požadují, aby centrální vláda zavedla správnou svobodu a jsou socialisté schopní vyhrnout si rukávy.

Až si většina lidí v téhle zemi zvykne, že nezbývá než poradit si sami, staneme se svobodnou zemí. Teď jde jen o to, jak rychle bude většině trvat, než pochopí, že pro ně státní ani korporátní byrokracie nic dobrého neudělá. Tenhle prožitek je důležitější než rozšíření jakékoliv ideologie.

3. 1. 2015

Roman Joch: “Z uvedeného vyplývá, že populismus dnes je a musí být jednou, nikoli však jedinou dimenzí současné pravice. Nejúspěšnější pravicoví politici, například Margaret Thatcherová a Ronald Reagan, měli v sobě i tuto populistickou dimenzi. Jinak to snad ani nejde.”

Odpustím si jízlivou poznámku, kdo dal Hamplovi po letech za pravdu a nebudu se vyjadřovat k prazvláštnímu pohledu na dějiny konzervativního myšlení. Rozhodně ten článek ale doporučuji ke čtení. Myslím, že já i Roman Joch jsme podobně vnitřně rozporní. Oba svým vzděláním, vkusem a chováním patříme do kavárny (já bych tam nejspíš mohl aspirovat na nějakou vedoucí funkci), oba si uvědomujeme, že přežití naší civilizace závisí na buranech. Roman Joch zůstal v kavárně, já jsem se přidal ke kontrarevoluci. Možná o tom rozhodly ty roky drobného podnikání, kdy jsem každý měsíc nervózní, jestli bude na výplaty a na složenky. Pomohly mi hlavně k tomu, abych se naučil vážit si zdánlivě drobných lidí, jejichž hrdinství spočívá v tom, že dokážou uhájit životní prostor pro sebe a pro své děti. I když to vůbec nemají snadné. Komentovaný článek Romana Jocha

2. 1. 2015

Odpověď do ankety Kniha roku Institutu Václava Klause: “Christina Hoff Sommers ve své knize Freedom Feminism ukazuje, že existují dvě alternativní hnutí za ženská práva. Připomíná, 70% amerických žen tvrdí, že nejsou feministkami a podstatná část z nich to pokládá za urážlivé. Vedle marxistického feminismu, který se snaží zničit společnost a který se těší podpoře jen mezi úzkou vrstvou intelektuálek, však existuje méně viditelné nicméně masové ženské hnutí, které je prorodinné, nestaví ženy proti mužům a místo sociálního inženýrství volá po skutečné svobodě – včetně možnosti volit mezi kariérou a rodinou.”

Ostatně, u nás to není jiné. Máme tady aktivní ženy jako Béatrice Hekaté Radosa a politicky aktivní ženy jako Jana Smiggels Kavková. A rozdíl není zdaleka jen v tom, že jedna je krásná a druhá ošklivá. Newsletter Institutu Václava Klause

1. 1. 2015

Slíbený rozhovor už je venku. Prosím, ignorujte poněkud bulvární titulek a všímejte si samotných odpovědí. Tvrdím, že stojíme na rozcestí – během jedné generace to v českých zemích může vypadat jako ve Švýcarsku. Ale můžeme také dojít k zániku civilizace a občanské válce. Tvrdím také, že Andrej Babiš fakticky nezačal vládnout. Dává jen volnou ruku státní byrokracii, aby prosazovala své zájmy bez jakýchkoliv omezení. Text rozhovoru pro Parlamentní listy najdete zde.

31. 12. 2014

Než se ponoříte do silvestrovského veselí, upozorňuji na svou hořce sociální poznámku: “Pro řádově 10 000 majitelů a zaměstnanců českých hospod byly letošní vánoce vánocemi předposledními. V prosinci 2016 budou bez práce, bez reálné šance najít jiné zaměstnání, někteří budou čerstvě rozvedení. V dalších případech nebudou rozvedení, ale rodiny už budou rozvrácené, takže vánoce budou stát za houby. Někdo bude mít psychické problémy…” Zamyšlení Předposlední vánoce a poslední rozumný rok najdete zde.

30. 12. 2014

Druhá ochutnávka z novoročního rozhovoru pro parlamentky:  “Někdo tvrdí, že zánik naší civilizace je neodvratný. Já tvrdím, že máme nejvýše 20 let na to, abychom svrhli vládu elit a stali se buranskou společností. Jinak svět, jak ho známe, skutečně skončí. Zajeďte se podívat na území Íráku, Sýrie nebo Libye. Takhle to může vypadat na území dnešní České republiky ještě za vašeho života. Pokud máte malé děti, může ta změna přijít dříve, než dostudují. Potřebujeme revoluční změnu a potřebujeme ji hrozně rychle, máme-li se tomu vyhnout. Času není nazbyt.” Více zde.

29.12. 2014

Dušan Tříska je úctyhodný pán, ale jeho poslední poznámka, podle níž chce chudým lidem upírat volební právo, je nejen amorální, ale také hloupá. Jsou to bohaté a vzdělané elity, kdo tlačí v posledních desetiletích společnost k socialismu, nikoliv chudí pracující nebo nedobrovolní nezaměstnaní. Pro úplnost je třeba dodat, že druhou skupinou podporující nadvládu byrokracie, jsou imigranti – v USA i většině evropských zemí. Ale to je jiná záležitost. Více zde.

28. 12. 2014

Prosincový úvodník Data Security Management hlavně o tom, jak přežít druhou (babišovskou) normalizaci: “Když taková situace přijde, máme vždycky na vybranou. Můžeme se nechat ovládat obavami, kdo mocný je v pozadí a můžeme žít ve strachu, že se někomu znelíbíme. Nebo se na to můžeme vykašlat a žít si po svém. My v DSM jsme se rozhodli pro to druhé. Život je příliš krátký, než abychom si ho nechali zkazit.”

28. 12. 2014

Dnes jazyková lekce. Překlad z češtiny do sluníčkoviny:

Česky: “Chceme, aby se v České republice usadily tisíce muslimů, včetně těch nejradikálnějších. Pochopitelně si s sebou vezmou i ženy a děti.”

Překlad do sluníčkářského jazyka: “Chceme, aby se tu mohly léčit zraněné děti. Se svými rodinami.”

27. 12. 2014

Řecku a Španělsku poskytla Evropská unie pomoc, proti Rusku vyhlásila sankce. I kdyby se v Rusku naplnil ten nejvíce pesimistický scénář, pořád bude dopad sankcí méně tíživý, než co způsobila evropská pomoc v jihoevropských zemích.

Poučení: Je výhodnější být nepřítelem než spojencem Evropské komise.

26. 12. 2014

První ochutnávka z novoročního rozhovoru pro parlamentky:

“Jednoznačně nejlepším prezidentem by byl Tomáš Březina, majitel firmy Best. Nezbohatl privatizací, státními dotacemi ani evropskými fondy, ale poctivou prací. Na rozdíl od Andreje Babiše nepřebíral firmy, které vytvořili jiní, ale sám firmy budoval. Dobře si pamatuje na doby, kdy na tom nebyl dobře. Má úžasný soucit s chudými lidmi. A je to chlap, který se nebojí dělat těžká rozhodnutí. Má i slušné vystupování.

Jeho jediný problém je v tom, že to o sobě neví. Ale kdyby se rozhodl kandidovat, šel bych mu snad zadarmo pracovat do volebního štábu.

25. 12. 2014

My si užíváme pokojné vánoce. Ale ti, kdo mají tu smůlu, že bydlí blíž frontové linii (tedy jsou fyzicky blíže k příslušníkům “náboženství míru”) jsou na tom úplně jinak. Po útoku v Samaří dnes byla vážně popálena 11letá holčička. Možná by měl někdo muslimům vyřídit, že i když se před nimi politicko-intelektuálská třída plazí, normálním lidem dochází trpělivost.

24. 12. 2014

Dnešní vánoční post o tom, co dává našim životům smysl a co nás činí šťastnými: rodina, přátelství, víra a smysluplná práce. Kupodivu to není svoboda, ta je jen jednou z nutných podmínek. Odkazuji na Charlese Murrayho, ale znamenitá česká socioložka Dana Hamplová dospěla k velmi podobným výsledkům. Platí to tedy i v českých zemích. Její knížka vyjde za pár měsíců.  Veselé vánoce!

23. 12. 2014

Dal jsem na své PF jesličky a připadám si podobně rebelsky, jako když jsem v roce 1988 sháněl podpisy pod nějakou protikomunistickou petici.

Mimochodem, zatímco dnes jsou jesličky nežádoucí, za Husáka se vyráběly ve státním podniku. V době socialismu s lidskou tváří vládci dobře rozuměli tomu, že křesťanské symboly neznamenají ve 20.století jen náboženství, ale taky příslušnost k nižším třídám. A protože sociální ohledy v 80. letech v rámci možností měli, nakonec z toho profitovala i lidová podoba křesťanství. Vlastně to byl přesný opak dnešních multikulti vyšších vrstev.

Tak ještě doplnění: “Husák a jeho soudruzi samozřejmě neuvažovali v pojmech nižších či vyšších tříd (v jejich představě byla socialistická společnost beztřídní), ale respektovali, že prostý pracující člověk potřebuje hezkou rodinu, byt nebo domeček a vánoce se stromečkem, jesličkami a koledami.”

22. 12. 2014

Desítky let slýchám mrzoutské řeči o tom, že oslavy vánoc nejsou dost hluboké či dost duchovní a že jsme špatní lidé, když se chceme dobře najíst a dát něco krásného svým blízkým (typicky se tyhle povýšenecké řeči schovávají pod láteření na reklamu a komerci). Teď, když pravdoláskaři zakazují vánoce v USA a polovině Evropy (a my víme, že to k nám brzy dorazí taky), si jich snad budou vážit i ti kritičtí mrzouti.

Samozřejmě, pro pány Halíka, Putnu a jim podobné to bude odporný svátek vždycky, ale to je jiný příběh.

21. 12. 2014

Reakce na článek www.loreta.cz

Zkrácené dějiny pražské barokní památky Loreta. Vyhnali řemeslníky, zbourali jejich domy a na tom místě postavili nesmyslnou monstrózní náboženskou stavbu. Tisíce lidí trpěly podvýživou a umíraly předčasně, aby se z nich podařilo vyrazit prostředky na to, aby na sochách byla dost velká vrstva zlata.

Snažím se být zdvořilý, pozitivní a přátelský. Vím, že jsme s katolíky na stejné lodi. Ale tohle se fakt zkousnout nedá.

20. 12.  2014

Reakce na článek Mýtus kvalitního času

Jako tak často, i tady psychologové jen se zpožděním potvrzují, co věděli všichni. Pro vývoj dětí je důležitý i ten čas, kdy se jim nevěnujeme, ale kdy jsou s námi. Kdy nás vidí pracovat, vztekat se, procházet krizemi, řešit je a všechno ostatní.

Takže co dělá naše byrokracie? Když si maminka vezme syna do svého krámku, napaří jí za to zničující pokutu. A vynakládá desítky milionů, aby dostala maminky dřív do práce a děti do jeslí. Ublíží to dětem, ublíží to rodičům, musíme kvůli tomu platit vyšší daně….ale co se ještě divíme. Existuje vůbec nějaká oblast, kde se začaly úřady angažovat, aby to neskončilo totálním průšvihem?

19. 12.  2014

Reakce na článek K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, míní soudkyně

Kdo je nevinný, nemá se čeho bát. Možná vás nedbalostí prokurátora a soudce zavřou na půldruhého roku do vězení, mezitím vás opustí manželka, přijdete o práci a po návratu z vás bude bezdomovec. Ale když nepracujete u soudu ani nejste profesionální aktivista, tak na tom přece nezáleží, že. Vítejte v zemi, kde je pořádek.

17. 12.  2014

Reakce na článek Vláda by mohla dát každému z nás 100 tisíc

Babišův poradce Aleš Michl: “Civilizace historicky vždy dojela na růst byrokracie, růst státu. Aby stát zaplatil svou administrativu, začne zvyšovat daně.” On si je vědom toho, že řecko-chorvatská cesta, kterou tady pro Babiše pomáhá zavádět, povede ke katastrofě! Nechtěl bych být na jeho místě, ani za ty prachy. Podle mě to tak chytrý chlap nemá zapotřebí.

17. 12.  2014

Starší rozhovor o aféře Ferguson, “černošské otázce” a nepokojích organizovaných státem placenými bojovníky proti údajnému rasismu. Říkám v něm mimo jiné: “Úřady sledují vlastní zájem a často se už ani nenamáhají předstírat, že jim jde o zájem veřejnosti. To se týká i policie, protože policie není nic jiného než specializovaný byrokratický aparát. To v důsledku přináší naprosto nepřiměřené používání síly. Nejen vůči americkým černochům, ale vůči všem lidem ze všech vrstev společnosti.” Článek najdete zde.

16. 12.  2014

Zde stanovisko FinMagu. Moje reakce: strašně moc písmenek, obsah stejný. Doufám, že tím už celá záležitost skončí a budeme zase řešit něco podstatnějšího.

16. 12.  2014

Prohlášení k prohlášení ze dne 15.12.: Plně respektuji právo kohokoliv nekupovat moje zboží (moje články) a pokládal bych za naprosto nepřijatelné, kdyby k tomu měl být FinMag nebo někdo jiný nucen.

Ukončení spolupráce mi nepůsobí žádné osobní problémy – mám poptávku po více textech než dokážu produkovat (píšu po večerech, živím se něčím úplně jiným). Není to vyhazov z práce. Konec na FinMagu mě mrzí kvůli některým spoluautorům (Kohout, Kovanda) a kvůli tomu, že tam chodí kultivovaní čtenáři schopní učíst delší text se složitější argumentací.

Nicméně za ty všechny výrazy solidarity děkuju a vážím si jich. Zdá se mi důležité, aby v téhle zemi rostlo povědomí vzájemnosti, které bude fungovat spontánně a nebude centrálně organizováno.

15. 12.  2014

Začíná přituhovat. Server www.finmag.cz se mnou ukončil spolupráci. Články jsou dobré a čtenáři je chtějí, ale prý není možné pracovat s člověkem, který představuje nebezpečí pro budoucí muslimskou populaci v České republice. Šéfredaktor by se už nemohl cítit intelektuálem. Nebudu to raději říkat svým přátelům a spolupracovníkům s tituly profesor a docent, třeba by z toho dostali depresi. 

Živím se jinak a články budu publikovat na vlastním portále, který zprovozním do konce roku. Ale až uvidíte text nějakého intelektuála, který horuje pro multikulti, vzpomeňte si na moji příhodu. Možná to není špatný člověk. Možná jen má rodinu a děti a potřebuje platit složenky.
Odkaz zde.

14. 12.  2014

Reakce na článek Anna Netrebko prezentovala v Petrohradě vlajku Novoruska

Platonická zamilovanost do Anny Netrebko snad může být odpuštěna i ženatým mužům. Má nejkrásnější hlas na planetě, vypadá skvěle a nebojí se. Naposledy se vykašlala na to, zda ji budou intelektuálové v uměleckých kruzích bojkotovat, a otevřeně podpořila “rebely”, tedy lidi, kteří se provinili jen tím, že si ve své zemi chtějí žít po svém. Že se nechtějí podřizovat rozkazům z Kyjeva, Bruselu ani Washingtonu. A že přijali pomoc z Ruska? Každý jiný národ by na jejich místě udělal totéž.

13. 12.  2014

Když nakupuji vánoční dárky, mám dvě možnosti. Buď zvolím levnější cestu na internetu nebo jdu do kamenného obchodu, kde si to mohu prohlédnout, vyzkoušet, věnuje se mi prodavačka atd., ale zase je to dražší. Jenže přibývá vykuků, kteří využijou služby kamenného obchodu a pak si zboží stejně koupí na internetu. Na první pohled to vypadá výhodně, ale je jasné, jak to dopadne. Kamenné obchody si začnou stěžovat, byrokracie uvítá jakoukoliv záminku k dalším regulacím, zřídí se další úřad, zavede další internetová daň (třeba něco ve stylu autorských poplatků) a nakonec na tom všichni proděláme.

12. 12. 2014

Reakce na článek Debata o dalších možnostech české vlády ve věci dvou dětí zadržovaných norskými úřady

Parlamentní rozprava o kradení dětí v Norsku otevírá otázku, kdo vlastně v České republice vládne. Je Andrej Babiš neomezeným pánem všeho? Není to spíš tak, že skutečnou moc drží anonymní spojenectví referentů a vedoucích odborů na velkých úřadech (a pochopitelně neziskovek na ně ně navázaných)? Vždyť dokonce i ty děsivé nápady s registračními pokladnami, elektronickou registrací faktur a prokazováním majetku slouží méně Agrofertu než státním úředníkům, kterým otevírá neuvěřitelné příležitosti k braní úplatků.

Osobně soudím, že se jedná spíš o symbiózu. Babiš nahrává byrokratům a byrokraté tiše podporují Babiše. V každém případě je tomu v tomhle konkrétním případě tak, že úřady berou peníze z Norských fondů, obětují tomu zájmy občanů ČR a poslanci ANO se neodváží ani ceknout.

10.12. 2014

Reakce na článek Chudí lidé neumějí vařit, proto mají hlad, prohlásila britská baronka

Hodně nešťastně řečeno, ale paní poslankyně není tak úplně mimo. Nejspíš – na rozdíl od svých kritiků – je v reálném kontaktu s nějakými chudými lidmi. Spoustě z nich chybí návyky, které by mohly jejich situaci výrazně zmírnit. Třeba v tom, že si nejsou schopni zorganizovat čas, takže i když jsou bez práce, chodí se stravovat do fast foodů. Je důsledek situace, kdy se těm lidem sypou prachy, aniž by se někdo fakticky zajímal o to, jak žijou a co by se s tím dalo dělat. Právě proto třeba Charles Murray doporučuje, aby se sociální politika nedělala z celostátní úrovně, ale z úrovně místní, kde ty lidi znají. Jenže ono je výhodnější vytvořit tisíce pracovních míst pro vysokoškoláky na ministerstvu a v celostátních organizacích, propálit miliardy a o nic dalšího se nestarat.

12. 12. 2014

Reakce na článek Debata o dalších možnostech české vlády ve věci dvou dětí zadržovaných norskými úřady

Parlamentní rozprava o kradení dětí v Norsku otevírá otázku, kdo vlastně v České republice vládne. Je Andrej Babiš neomezeným pánem všeho? Není to spíš tak, že skutečnou moc drží anonymní spojenectví referentů a vedoucích odborů na velkých úřadech (a pochopitelně neziskovek na ně ně navázaných)? Vždyť dokonce i ty děsivé nápady s registračními pokladnami, elektronickou registrací faktur a prokazováním majetku slouží méně Agrofertu než státním úředníkům, kterým otevírá neuvěřitelné příležitosti k braní úplatků.

Osobně soudím, že se jedná spíš o symbiózu. Babiš nahrává byrokratům a byrokraté tiše podporují Babiše. V každém případě je tomu v tomhle konkrétním případě tak, že úřady berou peníze z Norských fondů, obětují tomu zájmy občanů ČR a poslanci ANO se neodváží ani ceknout.

10.12. 2014

Reakce na článek Chudí lidé neumějí vařit, proto mají hlad, prohlásila britská baronka

Hodně nešťastně řečeno, ale paní poslankyně není tak úplně mimo. Nejspíš – na rozdíl od svých kritiků – je v reálném kontaktu s nějakými chudými lidmi. Spoustě z nich chybí návyky, které by mohly jejich situaci výrazně zmírnit. Třeba v tom, že si nejsou schopni zorganizovat čas, takže i když jsou bez práce, chodí se stravovat do fast foodů. Je důsledek situace, kdy se těm lidem sypou prachy, aniž by se někdo fakticky zajímal o to, jak žijou a co by se s tím dalo dělat. Právě proto třeba Charles Murray doporučuje, aby se sociální politika nedělala z celostátní úrovně, ale z úrovně místní, kde ty lidi znají. Jenže ono je výhodnější vytvořit tisíce pracovních míst pro vysokoškoláky na ministerstvu a v celostátních organizacích, propálit miliardy a o nic dalšího se nestarat.

9. 12. 2014

Reakce na knihu Hans – Adam II. z Lichtensteinu: Stát ve třetím tisíciletí

Lichtenštejnský kníže Hans Adam II. nejspíš našel recept, jak mohou lidé zkrotit byrokracii. Místo vršení dalších a dalších úřadů a kontrolních komisí navrhuje autonomii. Když lidé v nějakém regionu či městě nejsou spokojení s tím, co vláda dělá, mohou vypovědět poslušnost – až po úplné vystoupení ze státu. Tímhle jednoduchým opatřením mohou obyčejní lidé udržet centrální byrokracii pod tlakem. “Chcete nám zakázat tohle nebo tamto? Chcete po nás další blbé výkazy? Tak si to v té Praze dělejte sami! My odcházíme.” Hans Adam II. to má promyšlené do všech detailů a částečně vyzkoušené v praxi. Díky Radim Smetka, díky jehož přednášce jsem se k tomu dostal. Rozhodně doporučuji ke čtení!

Mimochodem, Hans Adam II. je příkladem toho, že vedle těch degenerovaných parodií na šlechtice, jak je známe z české politiky, může existovat i skutečná aristokracie pracující ve prospěch svého lidu. Škoda, že jsou takové příklady tak vzácné.

8. 12. 2014

Reakce na článek Ať má ombudsman nově právo požadovat zrušení zákonů, navrhuje vláda.

Od této chvíle je jasné, že za jednání Anny Šabatové nesou přímou odpovědnost Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš. Je důležité to znovu a znovu připomínat, protože nejspíš budou tvrdit, že s tím nemají nic společného. I Lidovci z toho vycházejí jako kolaborantská strana – pokud neudělají rychlé kroky, kterými by se od návrhu distancovali.

Dodatek po pár hodinách. Vypadá to, že Lidovci se jednoznačně distancovali. Nejspíš jsou ve vládní koalici jediní, kdo se ještě neopojil mocí natolik, aby přestal vnímat toxické záležitosti.

7. 12. 2014

Reakce na knihu Charles Wright Mills: White Collar

Charles Wright Mills byl marxista, ale zároveň skvělý analytik: “Jakmile složitost státního byrokratického aparátu přesáhne určitou mez, není možná žádná forma politické demokracie. Lidé mohou odhlasovat cokoliv nebo zvolit kohokoliv, ale byrokratický aparát dá každému programu, zákonu či nařízení takovou formu, jaká vyhovuje byrokracii.”

6. 12. 2014

Časopis Data Security Management, kde mám tu čest být šéfredaktorem, byl znovu zařazen na Národní seznam recenzovaných časopisů. Je tedy možné dělat časopis, který stovky lidí ve firmách používají k práci, zároveň to dělat na vědecké úrovni a bez jediné koruny dotací! Taky jsme už začali být podezřelí – Lidové noviny už nám věnovaly tři velké materiály. Když něco děláte dobře bez dotací, jste přece zloděj. Nebo ne? 

Stránky časopisu Data Security Management

5. 12. 2014

Reakce na článek Poznámky k diskuzi o syrských uprchlících 

Z mého dnešního blogu: Po nacismu a bolševismu tu máme další utopickou ideologii. Opět nám předkládá nádhernou vizi společnosti, kde jsou lidé šťastní, navzájem se tolerují, pomáhají si, jsou si bratry a vůbec nevadí, že je každý jiného náboženství. Opět jsou skutečným výsledkem vraždy, mučení, chaos a rozvrat. A opět se utopické ideologii přimykají neukotvení mladí lidé. Opět projevují tu stejnou fanatickou oddanost nové myšlence, jakou známe od mladých nacistů a mladých komunistů.

4. 12. 2014

Reakce na  článek Očima expertů: Kdes vzal na to auto, chatu, byt? Zabavuje se!.

Počítejte s tím, že budete za pár let prokazovat, že jste nakupovali výhradně ve slevách v Kauflandu, protože jinak jste podle mínění úředníka z finančáku nemohli našetřit na ojetý vůz. Důkazní břemeno bude na vás – nepřesvědčíš úředníka, zabavíme ti majetek. Dnes nám to připadá tak absurdní, že se tomu zdráháme věřit. Ale to je normální. Ještě v březnu 1948 skoro nikdo nevěřil, že by komunisté mohli vyvlastňovat drobné živnosti. A při schvalování exekutorského zákona si téměř nikdo nedokázal představit, jakým průšvihem to skončí.

Nicméně neztrácejte naději. Drobný či méně drobný úplatek tomu správnému úředníkovi to určitě vyřeší. Hlavně, že bude pořádek.

3. 12. 2014

Pozvánka pro přemýšlivé lidi. Přednáška o erotickém kapitálu od profesorky Hakimové z London School of Economics. Zajímavá a hluboká teorie. Feministky jen na vlastní nebezpečí (není vyloučeno, že až to uslyší, raní je mrtvice).

2. 12. 2014

Postřeh z Dobrodružství náhodného sociologa.

Profesor Berger: “Společnost, která vydržuje lidi, jako jsem já, potřebuje také fanatické workholiky.”

Přesné, realistické a pokorné. Slyšeli jste někdy něco podobného od českého intelektuála? Já slýchám spíš naduté řeči darmošlapů o tom, jak jsou pro společnost úžasně užiteční a že mají právo, aby jim burani financovali pohodný život bez práce.

1. 12. 2014

Výzva těm, kdo uvažují, že by mohli vstoupit ke Svobodným, ale odrazuje je (mírně řečeno) podivínské chování a zvláštní názory některých mladých členů:

Už to neodkládejte. A nebojte se, že byste byli mezi Svobodnými osamocení. Je tu Listopadová iniciativa Strany svobodných občanů, tedy spontánně fungující frakce spojující normální lidi, co jen nechtějí, aby byrokracie zničila tuhle zemi. Co nechtějí likvidaci malých podniků a živností, nechtějí ztrátu dalších tisíců pracovních míst, nechtějí státní dohled nad soukromím občanů, nechtějí násilné odebírání dětí z rodin a nechtějí zaplavit zemi islámem. Ideové spory můžeme odložit stranou, není čas řešit, kdo je správný liberál nebo správný libertarián (či jak jinak se to jmenuje). Jiná smysluplná alternativa než Svobodní tady není, a v dohledné době nejspíš ani nevznikne.

Listopadová iniciativa k přečtení zde.

30. 11. 2014

Každý, kdo si zítra vezme červené tričko, tím vyjadřuje: “Chci, aby Andrej Babiš jmenoval nového prezidenta a jeho prostřednictvím řídil soudy a centrální banku.”

30. 11. 2014

Postřeh z Freedom Feminism: Its Surprising History and Why It Matters Today.

“Když se rozdíly v platech mezi muži a ženami zabývají skuteční ekonomové, zjišťují, že statistické rozdíly jsou výsledkem toho, že ženy mají jinak nastavené životní priority. Jejich představa o rovnováze mezi prací a rodinným životem je jiná než představa mužů – to ovlivňuje jejich rozhodování a to se projevuje na jejich čistém příjmu.”

28. 11. 2014

Včera s Babišem a Kuberou u Jílkové. To, z mého pohledu nejdůležitější, co jsem chtěl vyjádřit, zní takto: “Máme na vybranou, zda chceme být zemí a la Bavorsko nebo zemí a la Balkán. Naše národní mentalita má blíže k Bavorsku, velký vůdce vybral Balkán. Skvělé je, že to není nevratné. Za pár let, až budou výsledky Babišova experimentu zcela zřejmé, se k tomu můžeme vrátit a se zpožděním vykročit bavorskou cestou.”

Viz zde.

26. 11. 2014

Reakce na  Diskutující se v Českém rozhlase pohádali o islám, moderátorka zůstala sama.

Jestli jednou budu starý, chtěl bych být jako pan Kuras. Důstojný, moudrý, břitký a nezahazuje se s neonacisty. 

26. 11. 2014

Reakce na článek O řízení ČT a ČRo by mohl rozhodovat ombudsman, filharmonici i ekologové.

I to patří k normalizaci. V roce 1971 to nebylo jiné. Zvykejte si. Dobrá zpráva je, že druhý cyklus od normalizace po samet bude rychlejší. Už teď se můžeme vsadit, že až to praskne, Uhlovi/Šabatovi budou předstírat, že s námi vlastně celou dobu tajně sympatizovali. I to k tomu patří.

25. 11. 2014

Při vší kritice profesionálního pěstounství napojeného na juvenilní justici bychom neměli ztrácet ze zřetele, že ústavní výchova je ještě mnohem horší varianta. Připomínám to kvůli předvánoční “dobročinnosti”, protože spousta lidí vydá peníze na aktivity, které dětem ztíží přechod do rodiny. Před pár lety jsem to popsal v blogu, dnes bych napsal totéž.

24. 11. 2014

Z delšího textu, co jsem dnes dopsal pro FinMag: Dokáže demokracie přežít i mainstreamová média? Stejně dobře bychom se mohli ptát, jestli kapitalismus dokáže přežít korporace. Pokud moc a finanční síla korporací přesáhne určitou úroveň, zlikvidují volný trh, a s ním i občanské svobody. S médii je tomu podobně. Malá nezávislá média jsou důležitá, ale pokud se stane, že několik velkých nakladatelských domů či televizních stanic opanuje scénu, svobodná společnost pravděpodobně nepřežije.

23. 11. 2014

Islamizace Švédska a kauza Nečas má stejnou příčinu – nezávislou policii a brannou moc celkově. Jakmile získají policisté, soudci a prokurátoři nezávislost, začnou sledovat svoje zájmy. A v zájmu každého je dožít se ve zdraví důchodu a mít celkem pohodlný život. Je tedy bezpečnější šikanovat slušné občany než si zahrávat s nebezpečnými muslimy. A je bezpečnější veřejně ponižovat milenku nepopulárního premiéra než třeba vyšetřovat privatizaci Agrofertu. Nedivme se tomu, většina z nás by na místě těch policistů jednala stejně.

22. 11. 2014

Nakupování brýlí může být zážitkem. Přesvědčil jsem o tom nedávno, kdy jsem (s těžkým srdcem, protože je to o něco dražší) zvolil malý obchod, ale vyplatilo se to. Pan Král je profesionál na úrovni, je schopen pochopit, co potřebujete a opravdu to udělat. Dokázal vzkřísit moje historické obroučky (model Oldřich Nový – viz profilovka) a šel tak daleko, že nechal vyrobit moderní napodobeninu těch obrouček a drží je skladem – na vlastní náklady. Vybrouzdal si na webu, kdo jsem a začal mě oslovovat “pane doktore”. A sehnal mi špičkové zařízení na australský fotbal. To jsou služby! Celé je to někde úplně jinde, než když si jdete pro brýle do řetězce a obsluhuje vás panenka Barbie.

Od příštího roku bude tenhle chlápek muset věnovat každý měsíc jeden celý den dalšímu papírování (místo, aby prodával). Udrží se ještě nad vodou? Doufám, že ano. Jestli ne, zkusím ho přemluvit, aby to dělal načerno a budu u něj stejně nakupovat.

A ještě jedna poznámka. Je to člověk mého věku, tedy začínal v době, kdy skutečné elity zakládaly firmy. Proto je jeho optika tak skvělá. Dnes takhle schopní lidé směřují spíš na úřednická místa ve státní správě a korporacích. Tohle je skutečné rozkrádání národního pokladu!

21. 11. 2014

Reakce na článek Včerejší “Máte slovo” o muslimských šátcích.

K hezkému článku paní Vojtekové připojuji vzpomínku staršího pána. V 80. letech existoval ženský typ fanatická komunistka. Pitomá hysterická ženská, která byla schopná ztrácet nervy a vřískat o prohnilosti světového kapitalismu. Občas je brali do televize, ale celkově z nich měli i komunisti legraci. A ono se to vrací! Oči těch muslimek, jejich dikce, gesta… to jsou ty předrevoluční komunistky!

Profesor Peter L. Berger napsal pár měsíců po listopadu 89: “Neradujte se předčasně. Lůno, které zplodilo bolševismus, není o nic méně plodné než v minulosti. Nové totalitní utopie se rodí jako houby po dešti.” Měl pravdu.

20. 11. 2014

Reakce na článek Obří zakázku chce ministr Babiš zadat bez soutěže.

Jakožto šéfredaktor odborného časopisu o informační bezpečnosti kategoricky prohlašuju, že neexistuje absolutně žádný vztah mezi zabezpečením informačního systému a tajným výběrovým řízením. Systém nebude odolnější vůči hackerům ani administrátorům tím, že jej někdo zadá svému kamarádovi.

Tipuju, že vítězem bude firma Gordic, významný sponsor Babišova nakladatelství Mafra. Byla by to výborná zpráva, protože by bylo téměř jisté, že ten systém nikdy nezačne fungovat.

19. 11. 2014

Přípravný výbor Listopadové platformy ve Straně svobodných občanů, jejíž založení jsem spoluinicioval, podporuje v probíhajících vnitrostranických volbách tyto kandidáty:

Pražský předseda – Pavel Pešan
Členové Republikového výboru – Jaroslav Černý a Jan Paluska

Vybrali jsme právě tyto kandidáty proto, že:
– Jejich politické názory jsou rozumné
– Záleží jim na to, aby strana efektivně fungovala a byla schopna vyhrávat volby
– Ukázali už, že jsou pro to ochotní něco udělat.

Tím netvrdíme, že neexistují i jiní zajímaví kandidáti, neměli jsme ale čas se všemi důkladněji hovořit. 
Doufám, že je to naposled, co záležitost řešíme tímto nouzovým způsobem. Napříště by se měli signatáři Listopadového prohlášení sejít a dohodnout (nebo nedohodnout) na společně podporovaných kandidátech.

Listopadová iniciativa k přečtení zde.

18. 11. 2014

Reakce na článek Znásilněné Švédsko islámem

Švédsko bylo jedinou zemí, kterou mohli socialisté ukázat jako příklad fungujícího socialismu. Všimli jste si, že v posledních dvou letech o Švédsku úplně přestali mluvit?
Jak výstižně napsal Peter L. Berger, kapitalismus v některých případech přinesl prudký vzestup životní úrovně nejnižších vrstev a v jiných případech přinesl zklamání. Socialismus skončil katastrofou úplně pokaždé.

18. 11. 2014

Události včerejšího dne byly plivnutím do tváře všem lidem, kterým šlo v roce 89 o svobodnější společnost. Ukázaly totiž hlavní proud nespokojenců jako bezpáteřní lidi připravené podrobit se jakékoliv moci, která právě přichází.

  • V roce 1948 podporovali gottwaldovský bolševismus.
  • V roce 1968 podporovali tzv. reformní bolševismus, ve kterém viděli novou vládnoucí moc (špatný odhad).
  • V roce 1989 podporovali novou moc, tzv. demokracii.
  • V roce 2014 se plazí před evropskou byrokracií

…a v tichosti se učí servilnosti vůči islámu, protože tuší, že ji budou potřebovat.

Zajímavý je vlažný postoj k Andreji Babišovi. To znamená, že jeho vládu odhadli jen jako dočasnou.

A tihle lidé mají tu drzost prohlašovat se za svědomí národa! Odpad národa to je. Bez ohledu na to, kolik mají IQ a kreativity. Naštěstí jich zdaleka není většina. Pořád ještě jsme národem buranů.

17. 11. 2014

Tak mám za sebou hrůzný zážitek přímo z epicentra orbánovské diktatury. Na budapešťských ulicích najdete desky připomínající slavné postavy národních dějin a žádné hovado je nepocákalo sprejem. Sexshopy jsou přístupné až od 18. Nikde nenarazíte na muslimský šátek. V basilice svatého Štěpána žádná pornohvězda. Zkrátka děsivý teror.

V očích kolemjdoucích vidím strach. Tuší, že kdyby chtěli vydat knihu tupící maďarský národ, nejspíš by na ni nedostali dotaci. Čtu v nich i žal nad tím, že je v Maďarsku tak málo neziskovek prosazujících debilnější a debilnější regulace a likvidující tisíce pracovních míst. Ale vidím v nich také tichý vzdor a odhodlání zapojit se do nějakého sdružení financované Georgem Sorosem nebo evropskými fondy. Je nejvyšší čas těm lidem poskytnout pomoc v nouzi – vybombardovat Budapešť nebo tam aspoň zorganizovat Majdan a následně převrat.

17. 11. 2014

K dnešnímu svátku připomínám, že je to v první řadě výročí německého přepadení českých vysokých škol, kdy bylo více než 1000 studentů převezeno do likvidačního tábora Sachsenhausen. Tu událost je dobré připomínat i proto, že se množí hlasy, podle nichž se Čechům za protektorátu vlastně nic špatného nedělo, skutečná okupace začala v květnu 1945 a hlavním problémem bylo vyhnání Němců .
Ve 20.století zažily naše země dvě okupace velmi podobnými totalitními velmocemi. Když tu okupaci prováděli Němci, byli nesrovnatelně brutálnější. Usilovali nejen o převzetí kontroly, ale i postupné vyhlazení místního obyvatelstva. Když byli okupanty Rusové, povahu režimu spíše zmírňovali a chovali se k nám podstatně lépe než ke svým vlastním.

15. 11. 2014

Reakce na článek Soudkyně: Kdo chce v restauraci jednat, může večer. I rodiče chtějí oběd

Dnešní mix kapitalistického vlastnictví a socialistického vládnutí vede v řadě případů k ještě stupidnějším výsledkům než čistý socialismus před 17.listopadem 89. Tehdy komunisté rozuměli tomu, že když něco blbě zakážou, budou to oni, kdo to pak bude řešit. Dneska můžou vydat jakkoliv blbou regulaci a důsledky nese soukromý vlastník restaurace, domu nebo čehokoliv jiného.

14. 11. 2014

Inspirace článkem Šestibodovy plan: Navod ke svrženi prezidenta

Už před rokem jsem upozornil na to, že pražská kavárna podporuje Majdan mimo jiné proto, že by rádi udělali totéž proti Zemanovi (tedy násilné svržení zvoleného prezidenta), ale jsou na to příliš zbabělí. Od té doby je to jasnější a jasnější. V podstatě už jen čekají na nějakou fašistickou skupinu, která by to udělala za ně. Vzhledem k tomu, že ti lidé nemají problém podporovat bombardování obydlených vesnic a upalování civilistů zamčených v baráku, nedělejme si iluze, že tady by to bylo jiné. Jsou připraveni podpořit jakoukoliv brutalitu.

Jak se proti tomu bránit? V našem případě už neuděláme nic, ale obecně by mělo platit, že masové násilné nepokoje neřeší policie, nýbrž domobrana. Obyčejní tatíci by odmítli zasahovat vůči normálním slušným lidem a zároveň by neměli problém vyřešit to s nějakou agresivní hordou podporovanou z ciziny.

13. 11. 2014

Zpracovávám rozhovor s jedním ředitelů Europolu pro příští číslo Data Security Management. Pokud chtějí ve své databázi uchovávat data o člověku podezřelém z přípravy teroristického útoku, musí tam být uvedeno, na základě jakých faktů toho člověka podezřívají a kdo je za ten úsudek odpovědný.České ministerstvo financí bude naproti tomu shromažďovat srovnatelně citlivé údaje o všech podnikajících občanech, a to i tam, kde je zjevné, že nehrozí významný daňový únik. Nezaplacení daně ve výši několika set korun je tedy z pohledu státu vážnějším deliktem než masová vražda.

Aktuální číslo časopisu DSM k nahlédnutí zde.

12. 11. 2014

Podle toho, co píše dnešní MF Dnes (na webu ten článek není) doporučila vládní důchodová komise, aby se důchod neodvozoval od výše platu, ale od počtu dětí. Pokud by to prošlo, znamenalo by to radikálnější posun doprava, než jakou byly třeba reformy Margarety Thatherové. Pro lidi by to znamenalo, že jejich budoucnost je závislá na tom, zda budou mít děti (což vždycky vyžaduje určitou oběť) a na tom, zda z nich dokážou vychovat pracovité lidi. Během jedné generace by se změnil pohled na morálku, vztahy mezi muži a ženami by se posunuly ke konzervativnějšímu modelu. A změnila by se spousta dalších věcí, které s tím souvisí.

Bojím se ale, že to nakonec neprojde. Že to paní ministryně podpořila jen proto, že není dost chytrá, aby pochopila, co to znamená. A že fanatici z deníku Referendum,Dienstbier, Šabatová a další vystartují včas. V každém případě je to sympatická iniciativa, která ostře kontrastuje s paskvilem prosazovaným Nečasovou vládou.

11. 11. 2014

Reakce na článek Finanční správa chce zavařit podvodníkům. Přibudou úředníci i formuláře.

Obávám se, že dochází na moje slova. Andrej Babiš je geniální v otázkách přebírání moci, ale ekonomický břídil. Zatímco země potřebuje, aby bylo zakládáno několik tisíc nových firem měsíčně, ministr financí provádí největší zvýšení administrativní zátěže v novodobých dějinách. Jeho konec bude možná ještě rychlejší, než to dnes vypadá.

10. 11. 2014

Reakce na článek Sex bias: Still in business.

Pokud si myslíte, že to níže jsou stránky úřadu ombundsmana nebo Evropské komise, mýlíte se. Je to mezinárodní poradenská firma. Strávil jsem v podobné firmě 10 let a bylo tam např. zakázáno citovat Kiplinga, protože je to “imperialistický spisovatel,” o posílání vánočních kartiček nemluvě.

Tyhle velké mezinárodní korporace jsou úplně stejné byrokratické aparáty jako velké státní úřady a pracují tam stejné typy lidí, nemá smysl mezi oběma skupinami rozlišovat. Označovat to za soukromý sektor je analytická chyba. Jediný rozdíl je v tom, že korporace může zkrachovat, alespoň teoreticky je to možné.

9. 11. 2014

Kde se bere omyl – tak hloupý a tak rozšířený – že nám imigranti berou práci. Podle mě je založen na představě, že pracovní místa rostou na mezi, válí se v potoce nebo jinak vznikají “sama od sebe”. Ve skutečnosti je za každým novým místem v soukromé sféře spousta práce někoho, kdo to místo vytvořil. Méně lidí – méně pracovních míst, protože je nebude mít kdo vytvářet. Mezi imigranty jsou nadprůměrně zastoupeni kreativní a pracovití lidé se schopností zakládat firmy a tudíž vytvářet pracovní místa. Část takových nejlepších lidí neustále ztrácíme ve prospěch jiných zemí, měli bychom doplňovat.

Druhá věc je, že kdybych o tom rozhodoval já, neumožnil bych trvalý pobyt žádnému muslimovi. Ale to je úplně jiná záležitost, která se netýká přistěhovalectví jako takového. Třeba egyptské křesťany bych jako spoluobčany bral okamžitě.

8. 11. 2014

Reakce na komentář Saši Uhlové k článku Vlk a kozy aneb akademický sexismus.

Vynikající studijní materiál pro Martin Konvička. Aktivistka, která se účastní demonstrací na podporu Hamásu, dostane hysterický záchvat, když se dozví, že český mladík sní o tom, že mu leží u nohou krásné ženy a že děkanka jeho školy takové sny toleruje. Tohle se už nedá vysvětlit jenom extrémním pokrytectvím. Spíš to ukazuje, že feminismus – jako každá skutečná totalitní ideologie – zasahuje všechny složky osobnosti, včetně sexuality. Komunisté udělali chybu, když kompromisně tolerovali normální vztahy mezi muži a ženami. Postupně jim to rozložilo režim.

Ještě zajímavější ale je reakce mužů, kteří se k té hysterické kampani přidávají. Ufňukaní mladíci, kteří na první pohled působí slabošsky (neznám nikoho z nich osobně tak dobře, abych mohl říkat, zda to odpovídá realitě nebo ne). Vesměs lidé, kteří nepatří k vládnoucí elitě, ale kteří doufají, že když ji budou servilně napodobovat, přijmou je mocní mezi sebe (samozřejmě, že se to nikdy nestane).

Mimo jiné to ukazuje, že sociologii chybí použitelný model, který by vysvětlil souvislost mezi příslušností k sociální vrstvě a osobnostními rysy. Něco málo naznačili Berger a Luckmann, pak je tu stará neomarxistická teorie, podle níž je podnikání psychiatrickou diagńozou, ale nic, s čím by se dalo pracovat.

7. 11. 2014

Poznámka k výročí bolševické revoluce. Komunismus musíme odsuzovat už z úcty k desítkám milionů umučených. Žádná inkvizice v dějinách neprojevila srovnatelnou brutalitu. Ale to by nemělo zastřít, že dnes ta ideologie nepředstavuje vážnější nebezpečí – mimo některé ohraničené regiony typu severní Koreje. Mezitím ale vyrostly nové totalitní ideologie, které – pokud převládnou – budou znamenat opakování toho, co známe z nacismu a komunismu.

  1. islám (během posledních desetiletí přešel z latentní fáze do akutní)

  2. feminismus, resp. jeho fašizující podoba nazývaná gender studies

  3. radikální ekologické proudy

  4. zdánlivě neideologická vláda byrokracie schovávající se za údajnou expertízu.

V praxi mezi těmi ideologiemi nemusíme moc rozlišovat, protože stoupenci jednoho jsou většinou zároveň zastánci všech ostatních. Starým bolševismem nemusíme ztrácet čas. To už je záležitost čistě muzeální.

31. 10. 2014

Reakce na článek O svátcích budou obchody zavřené, schválil Senát.

V rodinách prodavačů supermarketů budou chudší vánoce, protože poslanci a senátoři jim zakázali vyplatit prémie. Podle pánů papalášů senátorů si žijeme na příliš vysoké noze. Ale lze to napravit jednoduše – zabavit majetek všech senátorů, kteří pro tu ničemnost hlasovali a z toho kompenzovat zaměstnancům supermarketů ušlé prémie.

30. 10. 2014

Proč píšu tak málo o morálce. Protože v konkrétním případě západních společností na začátku 21.století není úpadek morálky příčinou, nýbrž důsledkem. Příčinou je příliš rozsáhlý stát. Lze to ukázat i historicky – expanze státu probíhala dříve než úpadek morálky, nikoliv naopak. Někteří lidé snad i v dobré víře podpořili nekontrolované bujení státní byrokracie, protože nebyli dost chytří a vzdělaní, aby viděli, že to musí nutně vést k mravnímu rozkladu. Teď se diví, tváří se důležitě, nadávají na poměry, a odmítají tu první a základní změnu, bez které se nepohneme. Je to v lepším případě hloupé, v horším vyloženě pokrytecké.
Viz tento článek.

29. 10. 2014

Reakce na článek Chuligáni kontra salafisté, aneb jak se potkali Orlík a JXD.

Ohledně vyholených násilnických týpků z učňáků a fabrik jsou jen dvě možnosti. Buď je rozhýbeme a usměrníme my. Pak ti kluci (a někdy i holky) ubrání civilizaci a svobodu, zabrání nové vlně antisemitismu a novým vyhlazovacím táborům. Jako to udělali za druhé světové války. Nebo je rozhýbe někdo jiný a pak se z nich stane rasistická destruktivní masa ničící zbytky životních šancí – jejich i našich.

Sluníčkáři a pravdoláskaři si vůbec nedokážou představit, s jakou silou si zahrávají. Zahánět takové lidi do kouta, vysmívat se jim, ničit jejich životní šance a plivat na věci, které jsou pro ně posvátné – to si může dovolit jen někdo velmi odvážný nebo někdo velmi hloupý.

28. 10. 2014

Reakce na článek Could non-citizens decide the November election?

Proč Obama jasně vyhrál volby v roce 2012, ačkoliv osvědčení průzkumníci (hlavně Gallup) si byli jisti Romneyem? Dnes už to víme. Rozhodly hlasy ilegálních imigrantů bez občanství, kteří sice volit nesmějí, ale Demokraté je do volebních místností přesto dopravili. Ti lidé pochopitelně v předvolebních výzkumech chyběli.

Když mě lidé v mé zemi nenávidí, dovezu si vlastní voliče z ciziny. Je to strategie, kterou aplikují všechny socialistické a a sociálně-demokratické strany, včetně naší ČSSD.

27. 10. 2014

Z mého komentáře k zítřejšímu Dni nezávislosti: “Proto může být dobrým českým vlastencem třeba vietnamský obchodník, který umí česky jen pár slov, ale kterému se mezi Čechy líbí. A proto součástí českého národa není paní Šabatová, i když se to snaží z kariérových důvodů předstírat.”
Viz tento článek.

 

26. 10. 2014

Váhal jsem, jestli mám obětovat celou hodinu na poslech přednášky docenta Konvičky, ale jsem nadšený, že jsem to udělal. Je to jedna z nejlepších věcí, co jsem za mnoho let slyšel. Fundované, hluboké, s odkazy na zdroje, a přitom zábavné a místy až lechtivé. Lze z toho jednoznačně pochopit, proč nemůže existovat umírněný islám. Ale dozvíme se z toho taky hodně věcí o sobě, o svém životě, o svém pohledu na svět. Odpovědělo mi to i na pár sociologických otázek, se kterými si už dlouho lámu hlavu.

Jen bych to omezil na dívky od 16 a kluky od 18 let. Prostě taková vědecká přednáška s hvězdičkou. 
Viz toto video.

25. 10. 2014

Kdy jste slyšeli naposledy o Úsvitu? Ta strana zmizela tak dokonale, že když utrpěla další volební debakl, nikdo si toho ani nevšiml. Podle mě Úsvitu škoda. Navzdory tomu, že jejich názory na ekonomickou a bezpečnostní politiku by snad nezkousl ani chytřejší žák základní školy, byla to jediná strana důsledně zaměřená na prosazení přímé demokracie švýcarského typu. Navíc tam byly silné protielitářské tóny a měli velmi rozumné názory na sociální politiku, tedy další plusové body. Byla by velká škoda, aby to všechno bylo s koncem Úsvitu zapomenuto. Hlavně ta přímá demokracie.

Více glos z mého profilu na Facebooku zde: Petr Hampl