Martin Konvička: Trest pro Richarda Dawkinse

Americká humanistická asociace odebrala jí udělené ceny Richardu Dawkinsovu, jednomu z nejproslulejších žijících biologů, a nejspíš taky nejprodávanějšímu žijícímu popularizátorovi biologie. V 70. – 80. letech formuloval zásadně novou verzi evoluční teorie.

Nicméně, ceny se už nedávají za vědecké výkony, nýbrž za politické postoje. A Dawkins se v poslední době dopustil – alespoň podle Americké humanistické asociace – „výroků, které znevažují marginalizované skupiny”.

Člověk, který Dawkinse sleduje, by si mohl myslet, že o titul Humanista roku přišel Dawkins kvůli kritickým vyjádřením na adresu islámu. I když islám není žádná marginalizovaná skupina, ale – Dawkinsovou terminologií – memetický komplex, tedy v podstatě virus mysli.

Ale ono je to ještě lepší! Dawkins nebyl potrestán za kritiku islámu, nýbrž za jízlivou poznámku na adresu jakési Rachel Dolezal, což je profesionální aktivistka. Tato žena (skutečná – nepřeoperaovaná) se narodila naprosto bílým rodičům, ale IDENTIFIKUJE SE JAKO ČERNOŠKA. Vlní si vlasy, nejspíš se natírá ztmavovacími krémy a živí se černým aktivismem. Kdo o jejím černošství zapochybuje, má průser. Zvlášť, když to je někdo tak proslulý a nekorektní, jako Dawkins.

…když jste dostatečně hysterická levicová VÍMECO s židovským křestním jménem, můžete se klidně vydávat za Malcolma X, nebo Serenu Williamsovou,

Plyne z toho:

Za prvé. Muslomedáni už neletí. Možná je to dočasné, možná v USA fakt nikoho nezajímají. Leftardi holt radějí subí interrasově, než inferkonfesně, a Arab nebo Paki, co si budeme povídat… ta jejich dominance (v biologickém smyslu) byl výmysl, a Afričani je mají větší.

Za druhé. Když nemáte správné názory, nemůžete ani dabovat černého herce nebo překládat černou básnířku. Ale když jste dostatečně hysterická levicová VÍMECO s židovským křestním jménem, můžete se klidně vydávat za Malcolma X, nebo Serenu Williamsovou, a nikdo se vám nesmí smát, natož naordinovat sedativa.

Doplnění Petra Hampla:

Perfektně na tom vidíme mentalitu davu, která v nóbl kruzích stále jednoznačně převládá. Když jedna hysterka udělá scénu a není nikdo, kdo by se odvážil říct nahlas „nevyšiluj!“ Jenom dav ubožáků, co se krčí, aby se ten dav náhodou neobrátil proti nim.

Za druhé. Už během první vlny útoků BLM bylo zřejmé, že klíčovou roli hrají bílí příslušníci vyšší střední třídy. Rozhodně ne černoši. Tady vidíme vzorec, který se pravděpodobně prosadí. Černoši budou samozřejmě zvýhodňováni, ale ti černoši budou mít bílou a žlutou barvu kůže, budou hodně bohatí a své černošství budou náležitě prožívat. Ti s tmavou pletí se mohou vrátit do kuchyní nebo na plantáže. A kdo bude mít nekorektní řeči, ten bude prohlášen za „bělošského černocha“ (whitesh) a v rámci rasové spravedlnosti bude udělat místo utlačovaným dcerám členů představenstev.