Druhý pohled z 6.5.: Není levice jako levice

Jak se liší progresivní levice od konzervativní levice? Řekl bych, že hlavní rozdíl není v ideologii, ale základním mocenském instinktu Progresivní levice má naprosto perfektní intuici, kdo drží velké peníze a velkou moc, a před těmi se plazí. Konzervativní levice hájí beznadějně ztracené kauzy. Asi nevyhraje, ale je to aspoň poctivé.

Progresivistický postoj dobře ukazují neustálé útoky proti „oligarchům.“ Dobře,  levice má být nepřítelem bohatých. Možná někteří místní magnáti opravdu nezachází pěkně se svými zaměstnanci. Nicméně pořád platí, že to jsou místní lidé, příslušníci stejného národa a že mají zájem na stabilitě a prosperitě naší země. A platí, že, že hodně z nich jsou výrazné osobnosti a že si váží poctivé solidní práce. To říkám nejen jako sociolog, ale především jako ten, kdo se s některými zná osobně. Samozřejmě, nejsou takoví všichni. Už to, že se někdo baví s Hamplem, o něm určitým způsobem svědčí. Ale i tak.

Progresivní levice má naprosto perfektní intuici, kdo drží velké peníze a velkou moc, a před těmi se plazí.

Bylo by pochopitelné, kdyby levice oproti nim upřednostňovala kolektivní vlastnictví, státní podniky, české verze kibuců a podobné záležitosti. Jenže česká progresivistická levice preferuje něco úplně jiného nadnárodní korporace. Místo místních magnátů podporují korporátní úředníčky, kteří se krčí před zahraničními šéfy a jejichž jediným zájmem je vydrancovat tuhle zemi. Kteří nemají úctu k nikomu, ani sami k sobě.

Komu pomáhá americká pomoc?

Bloger Z-man publikoval rozbor posledního balíčku americké „pomoci“ Ukrajině a nabízí rozumné vysvětlení, o co jde. Ona už předtím zaznívala otázka, k čemu peníze, když zbrojovky stejně nejsou schopné ty zbraně vyrobit. Z-Man odpovídá. Ono to totiž vůbec není pro Ukrajinu!

V uplynulých dvou letech byly vyprázdněny americké sklady, ale ty věci nebyly zaplaceny. Není tedy možné objednat nové zásoby na doplnění těch skladů. Teď byly konečně schváleny peníze. Kromě toho jde o bilance fondů jako BlackRock, které investovaly na Ukrajině a nejspíš o ty peníze přijdou. Zhroucený stát nebude schopen vracet dluhy a podstatnou část zemědělské půdy obsadí Rusko. Poslední balíček umožňuje ty fondy odškodnit. Z-Man usuzuje, že balíček není určen pro pokračování války, nýbrž pro snadnější odchod. Možná i proto jej doporučil i Donald Trump.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *