Glosy za duben 2017

30. 4. 2017

Fantastického Ladislava Jakla si musíte pustit. Petr Hampl k tomu doplňuje: “Všimněte si, jak rakovina metrosexualismu, menšinového chování, módních návrhářů stupidního aktivismu proniká do dalších a dalších oblastí života. Třeba fotbalisti mohli být před dvěma generacemi vzorem pro každého kluka. Dnes to jsou navonění manekýni, co taky umí šikovně kopat do míče. U fotbalu se to určitě nezastaví. Pokud se neobjeví protitlak, zničí to nakonec úplně všechno.”
OSLAVTE DEN HETEROSEXUÁLNÍHO BÍLÉHO MUŽE!

Ladislav Jakl: Testosteron mizí, člověk, aby hledal chlapa lupou

29. 4. 2017

Pokud jsem členem nějaké komunity, účastním se jejího života, a finančně jí podporuji, potom mohu být volán k odpovědnosti třeba za to, že ta komunita generuje vrahy a džihádisty. To je jasné jako facka. Je to v souladu se zdravým rozumem, evropskou tradicí i právním systémem. S kolektivní vinou to nemá nic společného.

29. 4. 2017

Česká muslimská komunita překročila další čáru. Zahájila útoky na křesťanské kostely v Praze. Že se jednalo o útok právě na pravoslavný kostel, není náhoda. Zatímco katolický mainstream i téměř všichni protestanti už tiše akceptovali jako své nové poslání podporu islamizace země, pravoslavní se jednoznačně staví na odpor a snaží se i podporovat zbývající křesťanské komunity v islámských zemích. Muslimové se je tedy snaží zastrašit.
Co teď bude následovat:
– Ústředí muslimských obcí prohlásí, že s tím nemá nic společného a jejich imámové budou v tichosti dál vybízet k podobným věcem.
– Ekumenická rada církví bude řešit jak ubránit mešity před případnou odvetou. Pro zastavení útoků na kostely neudělá nic.
– Státní správa bude předstírat, že nic nevidí (vzpomínáte si ještě, kolik energie věnovala obraně islámu před “zesměšňováním”).
– Mainstreamová média informaci nepustí na stránky a budou nadále opakovat mantru, že “žádní muslimové tu nejsou”.
– Útoky se budou opakovat a brzy uslyšíme, že si na to musíme zvyknout, že je to ve vyspělém světě normální.
– Do dvou let začnou první kostely odstraňovat kříže jako výraz “solidarity s muslimy a boje proti islamofobii.”

Hampl dodává, že pravoslavným vzniklo právo na odvetu, že k odpovědnosti může být volán kterýkoliv příslušník islámské komunity.

28. 4. 2017

Poměrně často se stává, že někdo, kdo v mládí vedl hloupé řeči (třeba něco rasistického v tom opravdu ošklivém smyslu), přijde časem k rozumu. Člověk by naivně očekával, že hlasatelé politické korektnosti budou mít radost z toho, že se napravil. Ani náhodou! Udělají všechno pro to, aby se už nikdy nemohl vrátit mezi slušné lidi a pokud možno zůstal aktivním náckem. Tak si říkám – není to náhodou tak, že si “kavárna” takové lidi cíleně pěstuje, protože se jich nebojí (na rozdíl od muslimů) a zároveň může jejich existencí ospravedlnit represi vůči normálním slušným lidem?

28. 4. 2017

Jestliže je premiér Sobotka všeobecně pokládán za ubožáka, co si myslet o člověku, který se Sobotky bojí a snaží se vzbuzovat lítost. To bude, panečku, lídr do těžkých časů! To bude bojovník za národní zájmy proti eurobyrokracii! Ten určitě nepřipustí odzbrojení obyvatel ani centrální přidělování islámských kolonistů.

27. 4. 2017

27. 4. 2017

Pokud bychom chtěli umožnit muslimům, aby žili s námi v našich zemích, nezbylo by nám, než jim vytvořit podmínky, na jaké jsou zvyklí a bez kterých nedokážou žít. Takové, jaké byly třeba v Turecku za vlády Kemala Ataturka. To by znamenalo, že pokud se staneš muslimem, začnou se na Tebe vztahovat různé zákazy oblékání, dlouhých vousů, čtení některých knih apod. Zákazy vynucované opravdu tvrdými tresty. A nevěřme tomu, že by se vzbouřili. Muslimové milují despocii. To není názor jen můj, ale i řady muslimů. Čínská vláda dělá přesně to, co by měla dělat každá rozumná vláda.

Za sebe ale říkám, že bych se tomu raději vyhnul jednoduchým zákazem islámu nebo alespoň politického islámu.

Novinky: Čína zakázala Ujgurům dávat dětem některá muslimská jména

27. 4. 20017

Pokud bychom jednou museli utíkat ze svých islamizovaných zemí, jaké přijetí bychom mohli čekat ve zbývající části svobodného světa, Rusku nebo asijských státech? Dívali by se na nás jako na ty, co svou vlastní zemi vydali nepřátelům, a teď chtějí, aby za tohle selhání platil někdo další. Tudíž nepřátelsky, odmítavě a s pohrdáním. A rozhodně by nestáli o vlnu milionů takových lidí. Byl by to přirozený a správný postoj. To by si měli uvědomit ti, kdo dnes říkají “v nejhorší se přestěhuju jinam.” Pokud jste nejlepší srdeční chirurg na světě nebo špičkový konstruktér zbraňových systémů, tak to půjde. Ale jinak s tím spíš nepočítejte.

26. 4 2017

Jana Franka jsem před pár dny citoval a dnes odkazuji na jeho článek. Klade totiž otázku, kterou by měli klást (a nedělají) ty stovky “bezpečnostních expertů”, které platíme: Co bude hlavní bezpečnostní hrozbou za pár let? Nejpravděpodobnější totiž je, že tou hrozbou bude islamizované Německo. S touhle perspektivou by se měla formulovat bezpečnostní doktrína, stavět ozbrojené síly atd. V každém případě to znamená, že “společná evropská obrana” je ten úplně nejhorší nápad a že je to dokonce horší varianta než nedělat nic.

Jan Frank. Země západní Evropy jsou bezpečnostním rizikem pro ČR

26. 4. 2017

V roce 1991 byla založena ODS jako první základ budoucí pravice a Občanské hnutí jako základ neomarxistické (havlistické) levice. Všimněte si, že VŠECHNY politické strany, které se prezentují jako pravicové, jsou dnes vedeny lidmi, kteří svými postoji, názory i povahovými rysy přesně odpovídají Občanskému hnutí. Lidé, co by mohli patřit k zakladatelům ODS (ať už v dobrém nebo špatném) z české politiky úplně zmizeli.

S tím, že v ODS je jeden Václava Klaus junior, v KDU-ČSL jeden Čunek a dvě až tři autenticky pravicové strany bez šance získat zastoupení v příštím parlamentu.

To zaznělo – mimo jiné – ve včerejší diskuzi s Mirkem Kudláčkem. Brzy to bude k dispozici na videu.

25. 4 2017

Když chce člověk vystupovat jako drsňák, nemůže být úplný hlupák. Jinak dopadne jako Pavel Bělobrádek, když měl nejprve mačovské výroky o tom, že každá ženská si má najít pořádného chlapa, potom několik hodin blekotání a nakonec se omluvil. Prostě trapas. Stejně jako loňský výrok o černoších, co zvednou porodnost českých žen.
Ten problém je ve skutečnosti příšerně složitý. Ano, systém finančních dávek, který matky motivuje k životu bez mužů je špatný – ne ani tak kvůli penězům, ale že pro děti je důležité, aby vyrůstaly v domácnosti s mužským vzorem. Dokonce i když ten mužský „vzor“ vůbec není vzorný. Jenže není možné hodit na ženy celou tíhu současného problému. Kdyby mělo být mateřství vázáno na otce dostatečné kvality, musela by většina českých žen zůstat bezdětná. Součástí řešení musí být i motivace mužů, aby chtěli s ženami dlouhodobě být, ženit se s nimi a podílet se na péči o děti. A pokud možno ne tím úchylným metrosexuálním způsobem, který z dětí dělá mazánky. Podmínky by měly zahrnovat i to, že rozchod rodičů bude bolet otce i matku (a tudíž oba motivovat spíše k setrvání). Aplikovat model poloviny 19. století už není možné. Není divu, že to přesahuje intelektuální kapacitu pana předsedy. Ale nemusel by to dávat tak okatě najevo.

24. 4. 2017

Patří mezi základní ženská práva být bičována do bezvědomí? Nebo nechat si vytlouct mozek z hlavy kamením? Asi ano, protože jinak se nedá pochopit, že zástupce Saudské Arábie byl nově zařazen do komise OSN pro práva žen. Nezdá se, že by s tím některá z těch stovek profesionálních feministek, které se kolem OSN trvale pohybují, měla nejmenší problém. Ženská práva jsou lidská práva a saudské peníze nesmrdí!

24. 4. 2017

Pozornosti by nemělo uniknout jednání pravicově konzervativního kandidáta na francouzského prezidenta Fillona. Svou kampaň založil na slibech, že bude tvrdě zasahovat proti islamistům. Poté, co nepostoupil do druhého kola, ale stačilo několik desítek minut (!), aby podpořil kandidáta, který naopak slibuje, že dá islamistům volnou ruku. Fillon celou dobu lhal! Neměl ani okrajově v úmyslu svoje sliby naplnit. Znovu a znovu to potvrzuje, že tzv. “konzervativní politici” představují ten nejhorší typ grázlů a pokrytců, na jaké můžeme v politice narazit.

Varujte se takové lidi podporovat! Ono to může působit dojmem, že když dáte hlas třeba solidním politikům v ODS, můžete získat “SPD s lidskou tváří.” Ve skutečnosti ale dostanete Matěje Hollana s jinou fasádou.

23. 4. 2017

Z vyjádření pro parlamentky: “Co to znamená pro Českou republiku? Jak pro koho. Pro lidi, kteří odvykli práci a už dávno žijí jen z grantů, dotací a fondů, je Macronovo vítězství dobrá zpráva, mají vystaráno. Stejně tak různí multikulturní začleňovači a udavači. Pro většinu obyvatel ČR je ale Macronovo vítězství extrémně špatnou zprávou. Znamená to totiž, že německá kancléřka se již nemusí vůbec na nikoho ohlížet. To se netýká jen řízené islamizace a otázek bezpečnosti,ale také třeba školství, hospodářské politiky apod. Ve všech těchto oblastech mají všechny dosavadní aktivity EU naprosto katastrofální výsledky. Takže Češi budou chudší, budou se muset více bát o práci, častěji budou obětí kriminality, jejich svoboda projevu bude ostřeji omezována a jejich dětem se bude dostávat horšího vzdělání. Dokonce i nasazení okupačních sil EU na českém území nyní vypadá poměrně realisticky.”

Prezident Macron? To je okupace Francie Německem. Češi, modlete se a Marine LePenovou. Petr Hampl k výsledku 1 kola voleb.

23. 4. 2017

Macron není nezávislý kandidát, nýbrž loutka. Pokud se stane prezidentem, bude to de facto znamenat německou okupaci Francie.

23. 4. 2017

Já to potvrzuju ze své osobní zkušenosti. Vždycky existovala nějaká skupina lidí, která byla ochotna akceptovat v zásadě jakoukoliv formu násilí a krutosti vůči politikům a intelektuálům jako sociální vrstvě. Ale byla to skupina okrajová. Mění se ale to, že se tenhle postoj stává mainstreamem. Obávám se, že kdyby dnes někdo začal věšet politiky a neziskovkáře na lampy, sklidil by potlesk nejen od nějaké ujeté okrajové skupiny, ale od milionů “obyčejných lidí.” To je moc špatné, protože takové násilné akce zpravidla dopadnou na nevinné a skuteční grázlové se budou smát dál.

Připomínám, co k tomu napsal už před lety německý sociolog Ralph Dahrendorf. Když se nepřipustí, aby se o konfliktních záležitostech otevřeně mluvilo a vyjednávalo, vybublá to později a mnohem násilněji.

Martin Konvička: Můj vzkaz sluníčkům a intošům: “Je to v prdeli”.

Trávil jsem teď nějaký čas sledováním diskusí všude možně. A světe div se, “patriotická” scéna je zradikalizována, jako nikdy předtím. Už nikdo nevěří v “hloupost intelektuálů”, “mylné odhady” či “neschopnost elit.”

Lidi, přesně podle mých varování, vidí v dovozu migrošů, vzrůstající evropské buzeraci, Sörösovi, ekonomických buzeracích, atd. atp. – ZÁMĚR. Trvá to příliš dlouho, příliš to do sebe zapadá – a lidi obecně neradi uvažují v rozměrech spontánních dějů. Viník či viníci jsou lepší.

Krom toho vidím obrovskou zlobu na: Lidi s menšinovou sexuální orientací, netechnické vysokoškolské obory, barevné všeho druhu, Židy.

Neboli: Opravdu už “ulici” štvete tak silně, že tato nemá náoadu rozlišovat a bude to brát hopem. Mešita, filda, synagoga, gay-bar…

23. 4. 2017

Každý, kdo si pustí videa z programové konference ODS, okamžitě pochopí, proč má Andrej Babiš takovou superpřevahu. Proti takovým soupeřům to není těžké.

23. 4. 2017

Takhle slavili Velikonoce koptští křesťané v Egyptě. Podívejte se do tváří lidí, co vědí, že za pár hodin můžou být mrtví (což je v jejich případě naprosto realistická možnost, nikoliv spíš teoretická jako u nás). V takových chvílích se ukáže, co v kom je. Tihle lidé jsou odvážní, vznešení, ušlechtilí. Je to rozhodně z toho nejlepšího, co zplodila pravoslavná civilizace. Naprosto chápu obyvatele Ruska, že jsou ochotni přinášet oběti a riskovat válku, aby křesťany na Blízkém východě ochránili.

Velikonoční chvály koptské církev v Káhiře

22. 4. 2017

Shrnutí základů mezinárodního práva:
1) USA mají právo napadnout kdykoliv, kohokoliv a jakýmikoliv prostředky
2) Státy, které vytvořily velké zásoby zbraní hromadného ničení, jsou relativně bezpečné, protože při svém napadení by mohly způsobit dost škody. Proto se Američani nakonec neodváží zaútočit na severní Koreu.
3) Státy, které zbraně hromadného ničení nemají, mohou být napadeny kdykoliv, když nějaký diktátor podplatí někoho na americkém ministerstvu zahraničí. Jejich obyvatelé mohou být kdykoliv pobiti nebo zotročeni.

Zkrátka, americká politika způsobila světový závod v hromadění zásob zbraní hromadného ničení. Nikdo se tomu nemůže vyhnout, ani kdyby chtěl.

22. 4. 2017

Bylo nebylo. Jeden majitel firmy najal manažera. Po roce zjistil, že manažer firmu ničí a rozkrádá. Chtěl tedy manažera vyměnit, ale zjistil, že to nejde. Změna manažera je přípustná jen jednou za čtyři roky, prý aby měl manažer klid na práci. Majitel firmy tedy trpěl a zoufal si. Když se blížil čtvrtý rok, doufal, že konečně převezme řízení své zbídačené firmy sám a postaví ji na nohy. Jenže zjistil, že to je jinak:
– on jako majitel prý není dost kompetentní k řízení vlastní firmy
– musí si tedy vybrat manažera
– musí si ho vybrat podle podmínek, které stanovil ten předchozí manažer
– nový manažer bude opět neodvolatelný po dobu čtyř let.

Majitel firmy tvrdil, že to je podvod, ale slyšel následující odpověď: “Ty sám vybíráš špatné manažery. Je to celé tvoje vina. A prokázalo se tím, že se nesmíš podílet na řízení firmy, protože jsi na to moc hloupý. Svěřit takhle hloupému člověku řízení firmy by bylo nezodpovědné.”

Zastupitelská demokracie není demokracie.

Doplněk: TO JE METAFORA. NENÍ TO TAK, ŽE BY VLÁDA VYDALA TAKOVÉ NAŘÍZENÍ!

21. 4. 2017

A tohle je přesně ten důvod, proč můžu Rusko brát jako spojence proti islámu, ale pořád je to jiná civilizace. Ti lidé třeba nikdy nepochopí, proč jsou pro nás občanské svobody tak důležité, že naši předkové kvůli nim dělali revoluce, umírali nebo dokonce popravovali krále.
Jelena Vičanová: V Rusku jsou ode dneška svědci Jehovovi vedeni jako extrémistická organizace a jejich činnost je zakázaná. Celé jejich jmění, vymámené nátlakovými metodami na lidech, propadne po zaplacení všech půjček státu.

20. 4. 2017

“Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet průběžných kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí připravit podnikatel, který se rozhodne otevřít malou cukrárnu,” říká dnešní informace Asociace malých a středních podniků a živnostníků. To už není o přehnané byrokracii. To už je na srovnatelné úrovni jako vyvlastnění v 50. letech.
Někteří politici (zejména v ODS a TOP09) se pokusí na tom získat politický kapitál a nahrabat peníze. Ale ve skutečnosti ani oni nejsou schopní pochopit příčiny, proč se tak děje. A rozhodně nemají odvahu s tím něco udělat. Žádné “omezení byrokracie” nepomůže, potřebujeme změnu celého politicko-ekonomického systému. Ten stávající už není schopen ničeho jiného než generování dalších a dalších nesmyslných předpisů. Teď už se hraje především o to, jaký bude ten příští systém a jak hladký nebo náročný, pokojný nebo krvavý bude přechod.

20. 4. 2017

AfD, jediná opoziční strana v Německu, se před těsně před volbami totálně rozhádala. Dá se věřit, že lidé v AfD jsou tak hloupí, aby nepočkali po volbách? Není to spíš tak, že německá tajná služba aktivovala svoje agenty? Teď si teprve uvědomuji, jak prozíravě to má zařízené SPD, když uděluje členství až po několikaleté čekací lhůtě. Ale obávám se, že značné riziko zůstává i tak.

19. 4. 2017

Univerzita Al-Azhar, nejvyšši pozemská autorita co do výkladu správného islámu, odmítla prohlásit Islámský stát za odpadlíky. Jednoduše proto, že v jejich výkladu nedokázala najít nic nesprávného. Tak až vám bude zase nějaký borec, který v Evropě vystudoval arabistiku sponsorovanou Sorosem nebo Saudy, vykládat o tom, že Islámský stát není islámský, připomeňte mu, co říkají sami muslimové. Islámský stát je pravověrně islámský. Všechno ostatní jsou lži pro zmatení nevěřících podlidí.

Jihad Watch: Al-Azhar, the foremost institution in Sunni Islam, refuses to declare the Islamic State apostate

19. 4. 2017

Historie nás učí, že příslušníci různých kulturních okruhů spolu mohou pokojně žít, pokud je vytvořeno prostředí, kde vládne někdo třetí, obě skupiny jsou podřízené a obě jsou nuceny přizpůsobovat se vládci. Třeba křesťané a muslimové dokázali žít vedle sebe, dokud vládl agresivní marxistický režim. Ostatně, dějiny naší civilizace začaly spojením řecké filosofie a orientálního náboženství v podmínkách římské vlády.

Tohle by samozřejmě nahrávalo různým spikleneckým teoriím: smícháme příslušníky západní civilizace a muslimy, vyvoláme stav permanentní občanské války a lidé pak rádi přijmou nějakou globální korporátní diktaturu, která zajistí pořádek. Pokud to tak ale někdo myslel, pak podcenil agresivitu a houževnatost islámu.

18. 4. 2017

O ústavních změnách v Turecku toho napsal dost Martin Konvička. Já jen doplním, že události dávají za pravdu starší Bergerově tezi, podle níž na rozhraní kultur a civilizací musí nutně vznikat fundamentalismus. Vyvrací to hypotézu momentálně vládnoucí školy, že když se lidé navzájem dobře poznají, značnou se mít rádi nebo aspoň být tolerantní. Ve skutečnosti je to tak, že čím blíže se lidé různých civilizačních okruhů poznávají, tím více se nenávidí. Zrůdný islám to prohlubuje, ale v menší míře lze stejný jev pozorovat na rozhraní všech civilizací. V naší blízkosti třeba na rozhraní západokřesťanské a pravoslavné. Nedá se s tím nic dělat, vyplývá to ze samotné podstaty lidské psychiky.

17. 4. 2017

Přesně tak. Hájit zájmy České republiky znamená zasahovat do poměrů v Německu a agresivně tam prosazovat to, co potřebujeme. Ostatně, Izraelci to dělají rutinně, jinak by nepřežili.

Jan Frank: Ohledně terorismu a masové muslimské migrace do Evropy platí v mezinárodních vztazích jedno velké tabu. Země jako Česko, Polsko a Maďarsko se navzdory vlastní imigrační strategii zdráhají říci, že jde o společný evropský bezpečnostní problém, který je smrtelně ohrožuje. Do té míry ctí právo jednotlivých zemí zvát si do země libovolný počet cizinců. A tak se stále hraje trochu směšná, neboť zástupná separátní hra „bereme, nebereme“ uprchlíky, tempo udává Německo a Brusel. Ve skutečnosti již ale nastal čas bez ostychu zasahovat do vnitřních záležitostí imigračních zemí v čele s Němci, tak jako to ony činí nám, a na domácí půdě vyvozovat z jejich neloajality konkrétní bezpečnostní opatření.

17. 4. 2017

Pro ty, kdo jsou smutní po neúspěchu české protiislámské opozice a nejsou si jisti, jak dál, jsem sepsal tohle koncentrované poučení z posledních dvou let. Docela konkrétní body, co dělat a jak. S tímhle závěrem:
“A neupadněte do stavu, kdy byste hleděli jenom na nejbližší volby, a pak zase na nejbližší volby. Skutečný válečník se nenechává vytočit šarvátkami, protože se chystá na rozhodující střetnutí. A my už nebudeme mít víc než jeden pokus. Náš příští útok nemůže být docela dobrý. Náš příští útok musí být zdrcující.”

Jak může české hnutí odporu porazit euroelity

17. 7. 2017

Přiznám se, že na pomlázku už od dětství nechodím (nemůžu za to, ten zvyk mi prostě osobně nesedl), ale uznávám, že to je zvyk výborný a že jeho přežití je důležité. Mimochodem, přesně to ilustruje, v čem je tak skvělá naše civilizace – brát prvky odjinud, zkrotit je do neškodné podoby a přizpůsobit si je tomu, co potřebujeme. V tomto případě z velkých pohanských obřadů do dětské hry. Nebo naopak plně využít potenciál cizího vynálezu. Vezměme si třeba, k čemu byl Číňanům vynález střelného prachu a jak děsivou válečnickou moc dokázali na jeho základě vybudovat Evropané. Jen škarohlídi neustále řeší, že něco není dost stylově čisté nebo že někdo někomu “ukradl” kulturní prvek (má snad křesťanská civilizace platit Římanům licenční poplatky za slavení neděle?), ale i i škarohlídi jsou vlastně už tradiční součástí naší kultury a civilizace. Tak si to užívejme. Veselé velikonoce podruhé!

16. 4. 2017

Tomáš Haas naprosto přesně. Tupý fanatismus, papouškování dogmat a neochota otevřít jakoukoliv složitější otázku. Tak jako dnešní pravdoláskaři jsou skuteční dědici stalinismu a dnešní multikulturalisté jsou skutečnými dědici nacismu, tak dnešní fanatičtí ateisté úspěšně navazují na tradici inkvizice. Už jsem s nimi ztratil trpělivost. Během velikonočních svátků ze své zdi nemilosrdně mažu všechny prudičské příspěvky magorů, co celý den přemýšlí, kde by mohli vyvolat hádku.

Tomáš Haas: Facebook je toho plný. Myslím urážek náboženství a věřících. Není větších fanatiků, než militantní ateisté. Oslava Vělikonoc, do které je nikdo nenutí je iritujue, věřící i ty ateisty kteří je klidně slaví napadají jako hlupáky a sami se chovají jako nenávistní majitelé pravdy. Uklidněte se, za pár dní je po svátcích.

16. 4. 2017

16. 4. 2017

Ježíš Kristus vstal z mrtvých! Veselé velikonoce!

15. 4. 2017

Když skončily ozbrojené konflikty mezi evropskými státy, bylo to pokládáno za skvělé. Jenže teď vidíme, že je to složitější. S trvalým mírem přišla také ztráta schopnosti reagovat na agresi protiúderem – na úrovni jedinců, skupin i celých států. Ztráta schopnosti bojovat šla až tak daleko, že se celé evropské národy dobrovolně podrobují genocidě a vlády kapitulují před útočníky, které by bylo možné úplně zničit během několika hodin.

Z dějin víme, že to je vlastně normální. Civilizace rozdělené na malé státy často válčící mezi sebou, jsou v případě velkých konfliktů vojensky úspěšnější než centrálně spravované říše žijící v trvalém míru.

Dnes stojíme před otázkou, jak sloučit dlouhodobý mír mezi evropskými státy s udržením válečnické mentality. Neznám odpověď, ale vím, že bez vyřešení téhle otázky nepřežijeme.

15. 4. 2017

Nikdo z nás pořádně neví, co se teď děje v Trumpově týmu. Existují jenom dohady (pokud chcete znát můj názor, pusťte si Okamurovo video, vidíme to oba stejně). Nicméně celkem spolehlivě můžeme vidět, jak reaguje americká veřejnost. Ve výzkumech popularity se změna projeví až se zpožděním, na sociálních sítích a v diskuzích okamžitě. Takže jak to vypadá:
– Trumpa chválí lidé, kteří vystupovali proti němu, nevolili, nenávidí ho a nikdy ho nebudou podporovat.
– Lidé, kteří za Trumpem šli, šířili jeho projevy a třeba se kvůli němu i poprali, ti se od něj odvrací.
(to je postřeh Ann Coulter, postřeh naprosto přesný)
Důvod je jasný: Trumpův štáb ovládli profesionálové z Bushovsko-clintonovské éry. Revolucionáři, kteří Trumpovi vyhráli kampaň, jsou odstaveni. Takže se mění zahraniční politika, pomaleji ekonomická politika, změny jsou už znát i na vztahu k islámu. Vše směrem k tomu, jak to dělali Obama a Clintonová. Aspoň zvenku to tak vypadá. A místo Trumpa revolucionáře, jakého známe z dne inaugurace, pronesl velikonoční poselství unavený starý muž.

Jenže taková změna je možná jenom dočasně. Pokud se totiž Trump nevzpamatuje a situaci neotočí, půjde Bushovskou cestou. Utrpí drtivou porážku v kongresových volbách 2018 (protože jeho bývalí příznivci zůstanou doma), bude jen bezmocně přihlížet, jak kongres prosazuje neomarxistickou islamizační agendu a odejde jako prezident katastrofa. Kvůli tomu zahodil 100 milionů dolarů a vzdal se klidného stáří?

Nevíme, jestli Trumpovi záleží na Americe, ale těžko uvěřit, že by mu nezáleželo na něm samotném. Proto čekám, že vybojuje i třetí kolo. Platí ale, že porazit vlastní personál podporovaný tajnými službami je těžší než porazit Clintonovou a je to těžší než porazit média.

14. 4. 2017

Dvě mladé australské muslimky se západním vzděláním mluví o tom, jak správně bít ženy. Někdo může mít tendenci si myslet, že si tak nahrazují nějaké sado-maso párty, ale obávám se, že skutečný problém je někde jinde.
Touha po svobodě a lidské důstojnosti nejsou biologicky dané. Jsou pouze produktem naší kultury. Miliardy lidí vyrostlých v jiných kulturách nejen, že takové věci nechtějí, ale je zcela mimo jejich možnosti si něco takového vůbec představit. To jen my ze západu si myslíme, že se ty ženy cítí utlačovačované. Členky některých okrajových skupin možná ano, ale většina muslimek bude bojovat za svůj svět, včetně pravidelného bití.
Hrůza je, že osobnosti takto neslučitelné s naší civilizací prošly běžným vzdělávacím systémem, mluví anglicky, mohou se dokonce přátelit se západními ženami a nikdo z nás není schopen poznat, jak jsou radikálně jiné. Dokud nedojde ke konfliktu.

Video: How muslims should beat women

14. 4. 2017

Prosím přátele militantní ateisty a novopohany (nebudu teď jedovatý a nebudu se ptát, jak je možné být zároveň ateistou a věřit v Peruna), aby během velikonočních svátků dodržovali základní pravidlla zdvořilosti a aby neplivali na symboly vlastní civilizace. Nikdo po vás nechce zbožnost ani sdílení náboženských symbolů na svém profilu. Ale pokuste se smířit se s tím, že takové věci existují, aspoň na pár dnů.

13. 4. 2017

Zatímco po českých sociálních sítích běhají vtipy o tom, že s těmi nebezpečnými vražednými auty by se mělo něco dělat, Švédové říkají totéž, ale myslí to vážně! Aftonbladet, což je jeden z největších skandinávských deníků, ve svém úvodníku požaduje omezení automobilů, protože se z nich “snadno může stát vražedný nástroj.” V podstatě navrhuje zákaz vjezdu do všech oblastí, kde je víc lidí. A přemýšlí nad různými variantami, jak zajistit zásobování obchodů bez aut atd.

Takhle to vypadá, když má mozek člověka zakázáno vznášet některé hypotézy (např. o vztahu mezi islámem a zabíjením), takže pak zoufale hledá příčinu kdekoliv jinde.

Mimochodem, my se švédským zoufalcům smějeme, ale jak myslíte, že zvenku působí země, jejíž obyvatelé na švédský případ hledí a nejsou schopni prosadit ani zavření hranic a zákaz islámu. Myslíte, že působíme méně tragikomicky?

Breitbart.com: “Ban cars to stop terror,” says Sweden´s best selling newspaper after Stockholm attack

12. 4. 2017

Jak je možné, že k útokům muslimů na nemuslimy dochází už v podstatě každou hodinu, islámští vůdcové otevřeně mluví o dobytí Evropy a spoustě lidí (zejména ve vyšší společenské vrstvě) pořád nedochází, že jsme ve válce?

Když pominu korupci, jde o fungování lidského mozku. Nedokážeme totiž vidět vztahy a příčiny, pozorovat můžeme jen jednotlivé události. A jak si ty události složíme do vztahů a příčin? Nejčastěji tak, že vidíme jednotlivou událost (třeba útok) a v duchu vyslovíme hypotézu: Nesouviselo to zabíjení s tím, že útočník byl muslim? Pak přemýšlíme o dalších útocích a vidíme: Ano, opravdu! Pokaždé tam byl útočník muslim! Začali jsme vnímat i vztah.

Problém je v tom, že někteří lidé byli vychováni tak, že pokud někdo vidí vztah mezi islámem a násilím, musí se jednat o nějakou vadnou osobu která zaslouží vyvržení ze společnosti slušných lidí. A to on přece nechce být. Je tedy disciplinovaný, odpovídající hypotézu tedy rychle zapudí a vůbec o ní nepřemýšlí. Pokud je to těžké, poskytnou mu podporu kolegové se stejně vymytými mozky, případně si zajdou na psychoterapii. Proto nebudou schopni vnímat vztah mezi islámem a džihádem, ani kdyby tu leželo 100 milionů mrtvých Evropanů.

Právě k tomuhle postoji jsou dnes vedeny i české děti. Zákaz uvažovat některé hypotézy. Znamená to, mimo jiné, že budou bezbranné vůči islámskému násilí. Ovce, které se nechají zabíjet a znásilňovat.

11. 4. 2017

Dlouho jsme věřili, že bohatí jako společenská vrstva podporují islamizaci Evropy, protože mají za to, že do jejich luxusních čtvrtí násilí nikdy nepronikne. Ale to se mění. Feministky musí utíkat ze svých dříve hipsterských oblastí Švédska, před časem byla znásilněna a zavražděna dcera vysokého úředníka EU, před pár dny ve Švédsku muslimové zabili jednoho z ředitelů globální korporace Spotify. Kupodivu to s nimi vůbec neotřáslo. Pečlivě vymyté mozky a detailní cenzura myšlenek (dań za příslušnost k vyšší třídě) stále fungují. Nicméně můj odhad je, že někde na pozadí přibývá i uvnitř vyšší třídy lidí, pro které je situace nepřijatelná a že v příštích letech uvidíme štěpení zdánlivě homogenní “kavárny”.

10. 4. 2017

Protože sleduji Andreje Babiše na twitteru, upozorňuji, že má novou hračku – rychlovlaky. Je to ten typický projekt, kde můžete utratit stovky miliard a nevyřešit vůbec nic. A to z následujících důvodů:
a) Babiš tvrdí, že to vyřeší dopravní obslužnost. Jenže problém vylidňování venkovských oblastí vám nevyřeší rychlovlak za miliardu. k tomu potřebujete malé flexibilní autobusy a podobné věci. A tohle krajská vláda ODS a ANO ve středních čechách ruší, resp. zdražuje.
b) pokud v Modleticích u Prahy chybí skladníci a na broumovsku lidé nemají práci, nedokážou dojíždět, ani kdyby fungoval rychlovlak Náchod – Praha.

Takže z hlediska obyvatel nulový přínos, z hlediska organizátorů výběrových řízení stovky milionů v kapse. Jako pokaždé, když tahle parta utrácí.

10. 4. 2017

Na pondělí doporučuji ke čtení Konvův text Kdo zabil západ. Připomíná v něm, že po útocích z 11. září mohly západní státy jasně pojmenovat nepřítele (islám nebo přinejmenším jeho fundamentalistický proud, a jmenovitě Saudská Arábie). Místo toho se začaly před nepřítelem plazit, lísat se k němu, poskytly mu svůj vzdělávací systém a nakonec i své armády. Islámským fundamentalistům stačilo ukázat prstem a Američani poslušně likvidovali jeden sekulární režim za druhým a vytvářeli tak místo pro Islámský stát a podobné bandy. Zločinci, kteří tehdy narušili obranu západu, vystupovali v poslední volební kampani proti Trumpovi. Přesto se jim v posledních dnech podařilo ovládnout Bílý dům a vyštípat z něj lidi, kteří Trumpovi vyhráli volební kampań. (to je můj dovětek).

Konva správně připomíná, že kořenem zla je v tomto případě opuštění svobodné diskuze, konec poměřování faktů, zákaz poučování se z chyb. To byla po tisíciletí největší výhoda a zbraň západu a tu jsme si nechali hloupě zničit politickou korektností.

Martin Konvička: Kdo zabil západ

9. 4. 2017

Tomio Okamura naprosto skvěle. Přesně tohle bychom dělali a říkali, kdyby náš politický projekt vyšel. S jedinou odchylkou – neřešil bych vystupování z EU, ale jednoduše bych začal ignorovat unijní pokyny. Stejně jako to dělají Maďaři.

Novinky: Rozhovor s Tomio Okamurou

9. 4. 2017

Opakuji svůj status, který jsem napsal před dvěma týdny (po událostech posledních hodin je snad jasnější, co jsem tehdy myslel):

Procházím knihy a články, které se s odstupem věnují srbsko-islámské válce na Balkáně před pár lety a znovu a znovu se tam objevuje stejný vzorec. Aktivista humanitární skupiny vystoupil v médiích jako přímý svědek zvěrstev a později se ukázalo, že si záležitost vymyslel. Mladá žena vypráví do kamer o tom, jak Srbové vyvraždili její rodinu a později se ukáže, že se ta příhoda nikdy nestala. A znova a znova.

Nikdo z těch lidí se neomluvil. Pokud se k tomu později vraceli, tak ty lži obhajovali jako legitimní prostředek ke vzburcování veřejnosti. Takže když dnes slyšíme ze stejných zdrojů “informace” o ukrutnostech v Sýrii a jinde, můžeme se spolehnout, že jsou nepravdivé. Tím není prokázáno, že v Sýrii nedochází ke zločinům – pouze o nich nemáme žádné hodnověrné informace.

8. 4. 2017

V posledních hodinách je fascinující sledovat americký twitter a debaty pod články na amerických serverech, protože perfektně ukazují rozdíl mezi kavárenskými ovcemi a skutečnými občany podporujícími Donalda Trumpa. Zatímco multikulturní chátra je schopna během několika minut změnit názory, přijde-li takové zadání ze Sorosovy centrály, občané vědí, co chtějí a vůdcovský princip pro ně nehraje roli.

Když Donald Trump schválil onen zákeřný a bezdůvodný útok na spojence svobodného světa sekulární syrskou vládu, masy jeho podporovatelů se okamžitě otočily proti němu. A jak radikálně! Tisíce lidí, co sdílely jeho zprávy a všemožně ho podporovaly, pro něj nemají dobrého slova. Donald Trump jako kůl v plotě. A to je dobře. Chce-li si zachovat podporu amerického lidu, bude nucený rychle změnit politiku. To je skutečná demokracie. A ne převýchovné kampaně organizované elitami.

8. 4. 2017

Národní problém s exekucemi se nepřiblíží k vyřešení, dokud se nezbavíme stupidní formulky, že “všechno, co bylo půjčeno, musí být i vráceno.” Ve skutečnosti je tomu tak, že všechno půjčené musí být vráceno POKUD MOŽNO.
Vedle požadavku vrácení peněz totiž existují i jiné priority.
– řešení problému by nemělo mít dopad na peněženky jiných lidí (třeba tak, že budou muset doživotně živit člověka zničeného exekucemi),
– nesmí docházet ke křiklavé nespravedlnosti (vůči dlužníkovi, věřiteli ani exekutorovi),
– morální hazard, jakým je půjčování lidem, co to nemohou vrátit, má být přiměřeně trestán. Třeba tím, že viník nedostane zpátky své peníze. Měl si hlídat, komu je půjčuje,
– lidé se mají co nejrychleji vrátit na pracovní a podnikatelský trh. Ne sedět doma.

Řešíme tedy komplexní a složitý problém, jednoduchá řešení neexistují, v každé variantě někdo přijde o peníze. Fundamentalistické formulky typu “všechno musí být vráceno” to jen zhoršují.

7. 4. 2017

Z rychlého komentáře k událostem posledních hodin: “Od Trumpa se odvracejí jeho příznivci. Sociální sítě zuří. Nevolili přece Trumpa kvůli tomu, aby pokračoval v politice Hillary Clintonové. V této souvislosti je dobré si uvědomit, že Donald Trump se neopírá o žádného Sorose, velké banky ani Saudského krále, nýbrž o lidovou podporu. Jakmile lidé začnou mít pocit, že „Trump je stejný jako jeho předchůdci,“ skončí.

Rychlý komentář k americké agresi pro Sýrii

7. 4. 2014

Na věci to už nic nezmění, ale aspoň drobné zadostiučinění. Potvrdilo se, že Hampl s Konvičkou měli pravdu a že Úsvit-národní koalice byl docela obyčejná rozkrádačka. Tehdy poměrně silné lidové protiislámské hnutí mohlo být zachráněno, kdybychom (jak jsem tehdy prosazoval) vyloučili Janu Volfovou a přinutili členy Úsvitu, aby se zbavili zlodějů ve vedení. Jenže v kritické chvíli se příliš mnoho členů Bloku proti islámu přimklo k Janě Volfové. Důvod? Ta profesionální podvodnice jim slíbila funkce a peníze (samozřejmě nic z toho nedostali). Vím třeba o jednom mladém muži, který dostal příslib “dáme do tebe šest milionů a uděláme z tebe nového konvičku. on by konvička bez nás stejně neeexistoval.” Ten muž dosud zadarmo pracuje pro Blok proti islamizace a všichni kromě jeho dívky se mu smějí. A takových jsou desítky.

Proč lidé reagovali na slib funkcí ve vedení tak snadno? Těch faktorů bude asi víc, ale jedním z nich je určitě to, co by se dalo nazvat “mizením řadového člověka”. Dříve byli v mnoha vyprávěních středem pozornosti řadoví účastníci. I tři mušketýři je vyprávění o řadových vojácích elitního pluku. Nebo se podívejte do Jiráskových románů. Dnes jako by existovali jenom vrchní velitelé a vůdcové povstání. Ostatní jsou bezejmenný dav. Možná není tak úplně náhodou, že takový pohled cpou média lidem do hlav. Ztěžuje to spolupráci, ztěžuje to možnost vzniku silného hnutí odporu.

Martin Konvička: Rok se s rokem sešel

6. 4 2017

Pro jistotu jsem si to brouzdal a informace, kterou jako jediné přinesly parlamentky, je pravdivá. Andrej Babiš chce přemístit regionální centrálu aktivit Georga Sorose do Prahy a chce k tomu dokonce používat peníze daňových poplatníků. Sorry jako, ale tady už končí legrace. To je milionkrát horší než EET (a “drobnosti” typu stomilionových daňových úniků ani nezmiňuji).
A ještě detail. Když Babiš tvrdí, že Sorosova vymývárna mozků je jednou z nejlepších univerzit v Evropě, je to nejen naprostá hovadina (ve skutečnosti ten ústav nebyl schopen získat akreditaci ani na úrovni, jakou mají vesnické soukromé vysoké školy), ale indikuje to, že v bezprostředním Babišově okolí jsou lidé, kteří prošli tímto školením.
Obávám se, že premiér Babiš bude radikálněji proislámský než Angela Merkelová. Jeden či dva vlastenecké projevy pronesené týden před volbami na tom nemohou nic změnit.

5. 4. 2017

Když člověk vidí titulek “ČR nesplnila doporučení OSN” a když tisková zpráva začíná: “Organizace hájící práva žen sdružené v České ženské lobby, Český helsinský výbor a Liga lidských práv,” nemusí číst dál, aby viděl, že naše peněženky i naše svobody jsou v ohrožení.

5. 4. 2017

Pamatujete, jak jsme se divili až posmívali Angličanům, že trpí přímo v Londýně náborové kanceláře džihádistů? No tak si přečtěte následující odstavce s aktuálního blogu Václava Klause mladšího (já mám informace z jiného zdroje, ale říká totéž):

Včera mi psal pražský gymnazista. „Šli jsme ve škole povinně na festival Jeden svět, co dělá Člověk v tísni. Promítal se dokument o tom, jak odcházejí ze západní Evropy mladí lidé bojovat za Islámský stát. V mých očích to vypadalo spíš než dokument jako náborový film. Pak přišel spíkr, což byl konvertita k islámu, a hovořil o tom, že se jedná o moderní náboženství, ke kterému hodně mladých lidí přechází. Pár se nás začalo ptát, proč nezmiňuje i negativa. Já jsem byl asi zbytečně agresivní ve vyjádřeních – každopádně jsem byl následně kázeňsky potrestán. Neuvádějte moje jméno, maminka pracuje ve státní sféře a určitě by nebyla ráda …“

Funkcionáři ODS jsou určitě spokojení. Konečně patříme na západ, a ne na východ.

4. 4. 2017

Po týdnech mlžení a fám o ruských hackerech se konečně rýsuje pravda. Prezident Obama zneužil tajné služby ke sledování Trumpova týmu. Rozkaz vydala přímo jeho hlavní bezpečnostní poradkyně Susan Rice. Je tedy docela reálné, že první černošský prezident (který ve skutečnosti není černoch) bude také prvním prezidentem, který půjde po skončení svého mandátu do vězení.

1) Tím víc vyniká Trumpův výkon. Dokázal porazit nejen média, velké peníze a intelektuálskou třídu jako celek, ale i tajné služby.
2) Ukazuje se také, že lidé co spoléhali na konspirační weby a porůznu sdílené drby, měli přesnější informace než oficiální média. Což, mimochodem, začíná být standardní situací.

Washington Times: Suzan Rice ordered unmasking of Trump team in intel

3. 4. 2017

Loni byl rozpočet rekordně přebytkový, letos to zase vypadá za první měsíce na rekordní deficit. Rozhoduje přitom jediný faktor. Kolik peněz přiteče z Bruselu v tom kterém období. Z hlediska národního hospodářství to je největší myslitelná katastrofa, protože to mimo jiné znamená, že vláda už není motivována starat se o hospodářství vlastní země. Místo toho je motivována snahou zalíbit se rozdělovačům v Bruselu. Je dokonce možné, že se vytvoří perverzní motivace, jakou známe z Afriky. Čím je země chudší, tím vyšší dotace dostává. Vláda je tudíž motivována uvrhnout zemi do co nejtíživější chudoby, protože to pro ni znamená více peněz z ciziny.

3. 4. 2017

Z rozhovoru na parlamentkách: “Velká média se snaží vytvářet dojem, že je ohrožena demokracie. To je samozřejmě naprostá lež. Demokracii zničily již dříve tradiční strany a tradiční politici. Babiš možná ohrožuje některé formální procedury, ale ty procedury stejně nevedly ani k prosazení vůle lidu, ani k ochraně občanských svobod. V současném sporu nejde o nic jiného než o mocenský souboj uvnitř byrokraticko-intelektuálsko-politické třídy. Obě strany kradou, obě strany mají stejné záměry.”

Parlamentní listy: Nevěřte Babišovi, jde na ruku neziskovkám a byrokracii

2. 4. 2017

Všimněte si zajímavého rozdílu mezi příznivci Miloše Zemana a Andreje Babiše. K Zemanovi má spousta lidí přístup “podporuji ho, ale s tím nebo oním nesouhlasím” nebo “podporuji ho jako menší zlo”. Andreje Babiše naproti tomu jeho příznivci milují naprosto bez výhrad a hystericky reagují byť i jen na naznačení, že by v nějaké oblasti mohl být nedokonalý.

Podle mě to ukazuje na nestabilitu Babišova fanklubu. Z iracionální vášnivé nekritické lásky se může velmi rychle stát stejně intenzivní nenávist. Zeman může naproti tomu počítat s dlouhodobě stabilní podporou.

2. 4. 2017

2. 4. 2017

Na včerejší ideové konferenci Sedmé republiky (zdůrazňuji, že jsem tam mluvil jen jako host) jsem mimo jiné připomněl rozdíl mezi zoufalcem a válečníkem.
Zoufalec se pustí do boje, když se řádění vládnoucí moci ukázalo tak strašné, že je prostě nedokáže snášet. Vyrazí nepřipraven a je rozdrcen.
Válečník se nenechá vyprovokovat, intenzivně se připravuje a čeká na vhodnou příležitost. Nenechá se vyvést z míry jednotlivými šarvátkami, ale chystá se na rozhodující střetnutí. Čeká i třeba roky, a pak to stojí za to.

Během pár dnů to zpracuji do textu, dnes jen závěrečné věty: “Český národ nepotřebuje hrdiny, co se vrhnou do beznadějného boje a statečně padnou. Český národ potřebuje hrdiny, co těm zmrdům rozmlátí držky tak, že se o tom bude ještě po staletích vyprávět. Jako to udělali třeba Žižkovi sedláci.”

1. 4. 2017

Všichni jsme znali ten typ celebrit, které neumějí hrát ani zpívat a udržují se v centru pozornosti tím, že chodí na večírky bez spodního prádla. Vypadá to, že stejným vývojem prochází i věda. Třeba americký profesor George Ciccariello-Maher, kterého by téměř nikdo neznal, kdyby se neproslavil tweetem o tom, že si k vánocům přeje “vyhlazení bílé rasy,” a od té doby pravidelně vyvolává další a další skandály.
Schválně jsem brouzdal, na co je ten člověk vlastně odborník. Napsal Encyklopediii hip-hoppu a několik prací vychvalujících latinskoamerické revolucionáře. Koho vlastně takový člověk učí? Co je možné se od něj naučit? I kdyby měl učit politologii, těžko předpokládat, že by se u něj učili budoucí diplomati strategiím. Je to výpověď o akademii, která zkrachovala jako vědecká i pedagogická instituce a zůstaly jen móresy celebrit. Jakkoliv mám sociologii hrozně rád a pokládám ji za skvělou disciplínu, nezbývá mi než se připojit k volání po co nejrychlejším zrušení většiny společenskovědních pracovišt. Dokud se nákaza nepřenese i do přírodních věd a nezničí západní myšlení jako celek.