Glosy za květen 2017

31. 5. 2017

Druhá poznámka k médiím. Všimněte si, že jakmile se objevila oficiální podpora “nezávislých médií” a začaly do ní téct peníze, ovládli prostor ti nejhorší patolízalové a ty nejubožejší propagandistické plátky. Veškerá podpory “nezávislosti” směřuje k nim. Ti skutečně nezávislí jsou nadále na okraji, nedostává se jim žádné podpory a ještě jsou proti nim organizovány kampaně.

31. 5. 2017

Příběh Respektu je poučný. Před nějakými 20 lety to byli lidé, kteří chtěli opravdu psát nezávisle (byť nikoliv nestranně) a řemeslně na úrovni. Jenže pak jim došly peníze a udělali zdánlivě bezvýznamný a zdánlivě krátkodobý kompromis. Začali brát finanční podporu od havlistických mafiánů. A dnes představují to nehorší, co se kdy objevilo v české žurnalistice Vlastně to ani žurnalistika není, Respekt představuje to, čemu se za nacistů říkalo propaganda a za komunistů osvěta. Mechanické tupé šíření ideologie vládnoucí skupiny, a pochopitelně systematické šíření lží o čemkoliv, co je podezřelé z nesouhlasu s oficiálními stanovisky. Neberte dotace!!! Neberte dotace!!!

Dalibor Balšínek: Je urážkou všech těch, za které se předstírá vystupovat Tabery, šéfredaktor časopisu Respekt, tak, jak to předvedl na evropském fóru. Tabery nemá nic společného se svobodným řízením médií. Zbaběle se podvolil svému vydavateli, několikrát se podělal před Andrejem Babišem a naposledy vyzval k podvolení se k jeho autoritářské politice. Vystupuje jen za Respekt a nikoliv za nezávislá média. Kategoricky se jako od jeho kolaborantského vystupování distancuji. Hanba ho má fackovat.

30. 5. 2017

Ve městě Portland v americkém státu Oregon si dvě bílé holky otevřely stánek, kde prodávaly burito. Po nátlaku levicových aktivistů a útocích tisku byly nuceny jej zavřít. Důvod: Když běloch provozuje nějakou aktivitu s nebělošskými kořeny, porušuje tím jakási nepsaná autorská práva. No, jsme zvědavi, jestli ti stejní aktivisté zakážou barevným lidem využívat techniku či svobodu projevu (abychom zmínili dva “bělošské” vynálezy, které zevšeobecněly).

The daily wire: Leftists Destroy Female Business Owners’ Burrito Stand Because They’re White

30. 5. 2017

Násilný džihád je v Anglii tolerován a podporován, tak policie vyvíjí o to víc aktivity v jiných oblastech. Třeba v jedné vesnici v hrabství Cambridgeshire si lidé udělali na své zahradě večírek a zpívali posměšné písně o islamistech. Bdělý soused okamžitě upozornil. Neprodlenně byla na místě policejní hlídka, zjistila situaci a přivolala posily. Následoval útok za podpory vrtulníku. Nakonec policie napomenula opilce a zabavila jubox.

Je to tak absurdní, že spousta lidí nebude věřit, že se to stalo a bude to pokládat za vtip. Ani já bych ještě nedávno nevěřil, že to může dojít tak daleko. Ale děje se to. Vidíme před sebou zemi, která se po náporem islámu úplně zhroutila.

Breitbart.com: Police Helicopter Deployed, Karaoke Machine Confiscated After Song Mocking Bin Laden Played at Party

29. 5. 2017

Mužský mozek je vhodnější pro hudební kompozici (v tomto případně heterosexuální bílý muž Wolfgang Amadeus Mozart), ženské tělo zase lépe vypadá při tanci. Zvláště, když není oblečené. Dokonalá symbioza.

Nahý balet v Národním divadle.

29. 5. 2017

Co byste tomu říkali, kdyby vedení Karlovy Univerzity založilo portál universityporn.com a začalo tam promítat ty nejdrsnější filmy pro dospělé, točené v prostorách univerzity? A co kdyby pro propagaci této aktivity používali univerzitní symboly? Bylo by to nepřijatelné, i kdyby jim to vyneslo peníze?
Možná vás nepotěší, že za rektora Zimy to na Karlově univerzitě ještě daleko horší. Nejprve UK poskytla svou půdu pro konferenci islamistů (nikoliv „jen“ muslimů, ale skutečně islamistů) a nově oznámila úmysl udělit čestný doktorát Jean-Claude Junckerovi, zkrachovalému byrokratovi, který proslul jako hrobař evropské demokracie. Je jasné, že za pár let z toho bude ostuda, ale granty se mezitím promění na platy a odměny, a na ničem jiném nezáleží.
Podepsal jsem proto protestní petici. Je to to nejmenší, co se dá udělat.

Petice24.com: Rektorovi UK: Jean-Claude Juncker si nezaslouží čestný doktorát

29. 5. 2017

Dnes je výročí pádu Konstantinopole. Názorná ukázka, co znamená vítězství islámu nad křesťanskou civilizací. A zdůrazňuji, že se jednalo o tzv. kultivovaný islám. Desetitisíce mrtvých, desetitisíce odvlečených do otroctví. Konec civilizace. Ne na 70 let jako v případě komunismu, ale už navždy. Mimochodem, v té události vidíme všechny prvky typické pro evropský odpor proti islámu – na jedné straně neuvěřitelná statečnost 700 Janovanů, kteří dokázali dva měsíce vzdorovat 100tisícové turecké armádě. Na druhé straně geniální zbrojní inženýr Orbán (jaká ironie!), který své pokročilé kanóny poskytl tureckému sultánovi, protože zaplatil víc. A turecký sultán, který slavnostně přísahal na Korán, že Konstantinopol nenapadne, aby to vzápětí udělal. Jako by se za ta staletí nic nezměnilo.

28. 5. 2017

Upozorňujeme na hodně zajímavý blog Jardy Nováka. Tvrdí v něm, že pokud muž zplodí dítě, vyplývají z toho určitá přirozená práva ve smyslu kontaktu s tím dítětem apod.
Je to kontroverzní záležitost a jiní s ním nesouhlasí. Třeba podle Petra Hampla nevyplývá žádné právo z toho, že muž osouloží ženu a ona otěhotní. Až když jí věnuje odpovídají péči a prostředky (a jejich dítěti), vznikají podle Hampla odpovídající práva. Hampl tedy dává za pravdu ústavnímu soudu.
V každém případě to je hodně zajímavé čtení.

Jaroslav Novák: Proč ústavní soud popírá právo otce na vlastní dítě?

28. 5. 2017

Ekonom Pavel Kohout dnes na twitteru: “Ze Střední Evropy bude další Mexiko, což je pořád lepší než Francie, ze které bude nový Libanon.”

28. 5. 2017

Všimněte si, že existují dva druhy občanských aktivistů. Jedni brání svůj životní prostor – svoje rodiny, firmy, hodnoty, zvyky, svoje právo žít po svém, zkrátka svůj svět.
Ti druzí žádný svůj svět nemají. Nemají kam se vracet a nemají co bránit. Jejich aktivismus spočívá v buzeraci druhých lidí, ničení toho, co funguje a pustošení světa.
Ti první z principu nemohou být nebezpeční, protože se zastaví, jakmile ubrání svůj životní prostor. Nejsou motivováni jít dál. Ti druzí představují hrozbu, protože nemají žádnou hranici. Terčem jejich útoku se může stát kdokoliv, kdekoliv a kdykoliv.

28. 5. 2017

27. 5. 2017

V proslovu na dnešní pražské manifestaci (od 35. minuty) jsem řekl mimo jiné:
Nebudu vám vykládat, že máme našlápnuto k vítězství. Stojí proti nám hrozivá moc, proti jaké čeští vlastenci ještě nikdy v dějinách nestáli. Utrpěli jsme těžké porážky. Elity se nám vysmívají a jejich příslušníci jsou přesvědčeni, že si mohou dovolit naprosto cokoliv. A my dnes ještě nejsme dost silní, abychom je dokázali smést. Ale nevzdáme to. Já budu tvrdě pracovat a vyzývám i vás, abyste tvrdě pracovali.

Videozáznam demonstrace

27. 5. 2017

Zemřel Zbigniew Brzezinski. Muž, který způsobil, že svět je mnohem horším místem, než kdyby se vůbec nenarodil. Prosadil věci, které způsobily smrt tisíců lidí a utrpení milionů. Pomohl probudit spící obludu islamismu (nebo přesněji, islámu v jeho původní historické podobě). Naštěstí jeho žil v demokratických dobách, takže občané mohli prezidenta Cartera smést.
Dnešní Brzezinského nástupci jsou vůči volbám a hlasu občanů dokonale odolní.

27. 5. 2017

Po čase jsem byl zase pozván do České televizi, tentokrát k debatě o prezidentu Zemanovi a dodržování či porušování ústavy. Moje stanovisko je toto:
Ústava není posvátné božstvo. Je pouze NÁSTROJ, který má zajistit, aby:
a) Byly chráněny svobody, majetky a životy občanů
b) Občané sami mohli rozhodovat o svém státě a měli tudíž motivaci ho bránit, bojovat za něj, neokrádat ho atd. Prostě, aby ho brali za svůj.
Je naprosto zjevné, že to nefunguje. Lidé mají pocit, že nemohou ovlivnit dění ve státě, nepodporují současný politický režim a nemají pocit, že by jejich životy, svobody a majetky byly chráněny. Ústava tedy nefunguje a je na místě jí změnit.
Za této situace je absurdní lpět na technikáliích typu procedur odvolávání ministrů.

26. 5. 2017

Zítra promluvím ke všem dobrým vlastencům na demonstraci, kterou pořádá Zdeněk Chytra. Praha, Václavské náměstí, 14:00.

26. 5. 2017

Polská premiérka Szydlová:
Kam směřuješ, Evropo? Zdvihni se z kolen! Probuď se z letargie! Jinak budeš své mrtvé děti oplakávat každý den… Každý Evropan si musí odpovědět na základní otázku: Chceme takovou politiku, která tvrdí, že si musíme zvyknout na útoky a která jim říká incidenty, nebo chceme politiku síly?

Jak Pavel Kohout včera napsal na twitteru: Londýn a Paříž, to už je Orient. Skutečný západ, to je Maďarsko a Polsko.

Mimochodem, od Szydlové to nejsou prázdné řeči. Už dokázala, že je schopna ve své zemi udělat pořádek.

Vystoupení Beaty Szydlové v Radě Evropy

26. 5. 2017

Z rozhovoru pro Sputnik.

Co říkáte harvardskému výzkumu, podle nějž je Česko nejrasovější zemí Evropy?

Na předměstích některých amerických měst je situaci na pokraji občanské války. V amerických novinách vychází články, ve kterých se otevřeně volá, aby lidé s bílou barvou pleti byli zbaveni občanských práv. Američtí bílí policisté musí dostávat bojový výcvik, protože by jinak nepřežili v černošských oblastech.Česká republika je oproti tomu pokojná země, kde mezirasové násilí prakticky neexistuje.
Jestli nějací „výzkumníci” za téhle situace řeknou, že Česká republika je ta rasistická země, nevypovídá to nic o České republice. Více to vypovídá o úrovni toho výzkumu.

Sputnik: Jsou Češi rasisté? Názor

24. 5. 2017

V posledních hodinách je hodně slyšet o slabosti západu a o ztrátě odhodlání bránit vlastní hodnoty. A je to pravda.
Ale věc má taky druhou stránku. Tou je bezbřehá arogance a neschopnost připustit si, že jiní vidí svět odlišně od nás. Tupost, s jakou máme za to, že když jedí stejné hamburgery a mají účty na stejné sociální síti, musí myslet a vnímat stejně jako my. Ani náhodou!
To, co se z naší strany jeví jako „vyšinutý čin“, to je při pohledu z druhé strany čin naprosto standardní a racionální. Vrah v Manchesteru udělal přesně to, co doporučoval Mohamed a co doporučovala většina islámských autorit v dějinách.
To, co se z naší strany jeví něco odporného, to je očima islámské civilizace správné, morální a vznešené. Co správnějšího může udělat dobrý muslim než zasáhnout nevěřící na jejich citlivém místě a vnést mezi ně strach?
Nemůžeme muslimům vlastně vyčítat, že myslí a cítí jako muslimové. Ale můžeme a máme právo cítit a vyjadřovat vztek vůči těm, kdo zaplavili média a vzdělávací systém lžemi o tom, že muslimové jsou v podstatě stejní jako my. A kdo nejsou ochotní vzdát se iluze, že se od nich celý svět nechá převychovat. Protože to není nevinná lež. Je to lež, za kterou jsou hromady dětských těl roztrhaných bombami.

23. 5. 2017

Jakkoliv se nám dnešní zabíjení v Manchestru nelíbí, nemůžeme ho označit za zákeřné. Islámský stát dlouho dopředu oznamoval, že něco takového chystá a že má v západních městech dostatek bojovníků.

Britská vláda měla dost času a prostředků, aby tomu zabránila. Razie v mešitách mohly být součástí každodeního života stejně jako deportace islamistů, blokování webových stránek a uzavření agitačních středisek. Ale britská vláda se vědomě rozhodla nebránit zabíjení. Proto dnes umíraly anglické děti. A proto budou umírat další a další.

23. 5. 2017

Podle zprávy nedávno publikované na Jihad Watch byl loni ve Velké Británii odhalen průměrně jeden pokus o útok denně. Když jen odrážíte útoky, je jasné, že dřív či později nějaký z nich vyjde. Všichni věděli, že se to stane. Britská vláda i britské bezpečnostní složky vědomě nechaly své občany bez ochrany. V takovém případě vzniká občanům morální právo na násilí vůči těm politikům, kteří za to nesou odpovědnost.

23. 5. 2017

Z dnešního twitteru:

22. 5. 2017

Po dnešní debatě připomínám, že nepřítelem západní civilizace není terorismus, nýbrž islám. Terorismus je pouze jednou z metod, kterou islám používá. Nicméně jsou i metody nebezpečnější. Třeba islamizace západu cestou ovládnutí vzdělávacího systému nebo prostřednictvím přesunů obyvatelstva.

22. 5. 2017

Trumpovu návštěvu v Saudské Arábii nelze shrnout jinak než jako totální kapitulaci.
1) americký prezident se ostře vyslovil proti islámskému terorismu
2) po svých hostitelích ovšem nechtěl žádné konkrétní kroky k ukončení podpory terorismu
3) zároveň dal najevo, že džihád vedený jinými prostředky mu není proti mysli
4) poskytne Saudům moderní zbraně v hodnotě přes 100 miliard dolarů. Většina těch zbraní bude použita proti blízkovýchodním křesťanům, proti režimům, které je chrání a pro vyvolání dalších migračních vln do Evropy.
5) americká vláda pomůže Saudům, aby se stali významným zaměstnavatelem a mocenským hráčem přímo v USA.
6) americké letectvo minulý týden opět zaútočilo proti Sýrii, kde podpořilo operace Al Kajdy. Tentokrát se ani nenamáhali s krycí historkou o údajných jaderných zbraních.
7) Saudský král daroval Ivance Trumpové 100 milionů dolarů.

Nechce se ale věřit, že by se dal Trump koupit tak levně. Spíš to vypadá, že Trumpova centrála byla dobyta společným útokem amerických tajných služeb a elit Republikánské strany.

21. 5. 2017

Ať přijdou sluníčkoví aktivisté s jakoukoliv blbostí, můžete se spolehnout, že do dvou let na to půjdou státní peníze (a bude je při tom doprovázet Krnáčová) a do dalších dvou let to bude oficiální státní politikou podepřenou celým mocenským aparátem.
Jestliže ti blbečkové dnes obtěžují lidi s jiným hudebním vkusem (v případě Alexandrovců s výrazně lepším hudebním vkusem), není to jenom legrace. Jde o svobodu poslouchat, co se nám líbí.
Za sebe tedy slibuju, že jestli se mě to prase Peczynský pokusí obtěžovat na nějaké kulturní akci, dostane pár facek. Co se týče ostatních, rozhodně nevybízím k násilí, ale důkladné a srozumitelné poučení o slušném chování by určitě nebylo od věci.

20. 5. 2017

Michal Semín: Modernímu feminismu nejde o práva žen. Jde mu o boj proti mateřství, proti rodině, proti dítěti. Je to boj za přeměnu společnosti…Začíná se tvrdit, že pohlaví není něco, s čím se rodíme, ale je otázkou svobodné volby jednotlivce… V letáku harvardské univerzity vyzývajícím k „boji proti transfobii“ se mimo jiné praví: Pohlavní identita se může den ode dne měnit. Michal říká i hodně dalších zajímavých věcí. Ale je to opravdu jen pro silné nervy. Nebo pro totální cyniky.

Vystoupení Michala Semína na konferenci Šance normálního muže ve věku politické korektnosti

20. 5. 2017

Dostal jsem do schránky místní časopis ODS, hlavně o Babišovi, trochu o Zemanovi a třetím symbolem zla je Donald Trump. Je to kuriózní vzhledem k tomu, že ve Středočeském kraji je ODS věrným a spolehlivým spojencem ANO. Společně vytvářejí nová úřednická místa a společně si rozdělují dotační peníze. Jejich majstrštykem je zřízení Destinační agentury Brdy, která bude do lesů instalovat “čítače návštěvnosti” a na základě jejich výsledků “navrhovat projekty.” Nedělám si srandu, tuhle malou domů opravdu financují z našich daní.

Mimochodem, okres Praha – západ, kde je dnes ODS nejsilnější v celé republice, je dobrou ukázkou, jak by vypadala vláda ODS. Lavičky Václava Havla, tibetské vlajky na úřadech a absolutní servilnost vůči všemu, co přichází z Bruselu. Asi nepřekvapí, že Jiří Ovčáček narozený v roce 1979 je podle borců z ODS “bývalým komunistickým novinářem.”

20. 5. 2017

Dnes jsou tomu přesně dva roky, co jsem publikoval Úvahu o politickém a kulturním buranství, možná nejzásadnější text, jaký jsem kdy napsal. Stojí v něm mimo jiné:
“Odmítáme se stydět za své názory a za své cítění. Ano, máme jiné zájmy, jiný hudební vkus, jiný jídelníček, jiné chování a jiný způsob oblékání než elity. Máme jiné představy o výchově dětí, o trávení volného času i o vzájemném chování mužů a žen. Ale to neznamená, že tyto naše představy jsou horší. Jestliže elity pohrdají našimi hodnotami, jakými jsou národ, rodina, tradice, slušné bydlení a klidný život, ať si svůj vlastní život zařídí jinak. Ale nemají právo nám brát náš životní styl. Ať si svůj multikulturalismus, veganství a Barnevernet aplikují jen sami na sebe.

Jestliže jsme elitám dost dobří k tomu, abychom platili daně na jejich umělecké projekty, a jestliže jsme dost dobří k tomu, abychom za ně umírali, až vyvolají další zbytečnou válku, jsme také dost dobří k tomu, abychom spolurozhodovali o své zemi.”

Úvaha o politickém a kulturním burantství

19. 5. 2017

Moderní angažovaná žurnalistika (v tomto případě v podání týdeníku Respekt) spojuje dřívější profese politruka, domovní důvěrnice a čekisty.
“Novinářka” postupuje takto:
1) oznámí vám, co si máte myslet
2) zkontroluje, zda si to myslíte správně
3) pokud zjistí neshodu, pokusí se vás zničit nebo o vás aspoń šíří lži.

Walter Edwards Kurtz:

„Není třeba odpovídat“

A když autorka těchto řádků může konečně jednu otázku položit, odmávne ji Petr Hampl slovy, že na ni „není třeba odpovídat“. Silvie Lauder, redaktorka časopisu RESPEKT

zdroj: https://www.respekt.cz/spolecn…/nulove-sance-normalniho-muze

Tvrzení, redaktorky RESPEKTU Silvie Lauder, že její dotazy byly ignorovány, a že neměla na semináři prostor, je na úrovni objektivity, nezávislosti a poctivé žurnalistiky, tak jak nám ji RESPEKT předvádí neustále…

Video je z debaty, kde se redaktorka RESPEKTU měla možnost vypovídat, diskutovat a ptát se…

Normální je nelhat…

Videozáznam diskuze se Silvií Lauder

19. 5. 2017

Další hlod Bohouše Sobotky. O přijetí Eura se bude diskutovat PO (!) volbách. Takže až tam budeme znovu sedět a budeme mít zajištěnou neodvolatelnost na čtyři rok, pak s vámi budeme diskutovat. Diskuze bude vypadat tak, že se vám vysmějeme do ksichtu. Pokud byste snad chtěli zvolit někoho jiného, tak si nepomůžete, protože pánové Babiš, Bělobrádek, Kalousek, Fiala a Filip zastávají stejný názor a nikdo další nesmí kandidovat za férových podmínek.
A to ještě není všechno. Představte si, že tenhle chlap má tu drzost tvrdit, že hájí demokracii.

18. 5. 2017

Ladislav Jakl o stoupencích politické korektnosti: “Pamatuji se, že byly doby, kdy někteří lidé byli přesvědčeni, že existuje něco jako dějinná nutnost a že oni sami jsou na té správné straně budoucnosti a pokroku. Lidské dějiny vydávali za jakousi obdobu fyzikálních jevů. Tvrdili, že svět spěje k nějakému dějinnému vyústění a oni ho znají. A kdo to ještě nepochopil, je reakcionář, zatímco oni jdou tím správným směrem.”

Videozáznam vystoupení Ladislava Jakla

18. 5. 2017

Z rozhovoru pro Sputnik (vyjde brzy):

Především je zapotřebí připomenout, že určitá míra netolerantnosti vůči cizincům je zdravá. Lidé by měli ve svém každodenním jednání dávat najevo: „Očekáváme od tebe, že se přizpůsobíš našim hodnotám a našemu životnímu stylu. Jinak budeš mít v naší zemi problémy.“ Navíc dnes v celém západním světě vidíme, že multikulturalismus působí větší škody a vyvolává brutálnější násilí než rasismus. A celé národy se dostaly do stavu, když jsou ochotny akceptovat vlastní genocidu – třeba Němci nebo Švédové. Měli bychom se tedy zbavit iracionální fóbie z rasismu a netolerance. Je ale legitmní se ptát, zda nenabírají podoby, která by bylo škodlivá nebo dokonce nebezpečná.

Respekt: Nulové šance normálního muže

18. 5. 2017

Všimněte si ale, že je tu pořád stejná parta profesionálních politiků a aktivistů. Nemají co říct k dnešním problémům. I kdyby věděli, jsou natolik zbabělí, že by stejně mlčeli. Tak jednou řeší rok 1968, podruhé se zase vrací do roku 1990 a ruší státní plánovací komisi.

Dalším nejnovějším hitem je „obrana parlamentní demokracie.“ Přitom je naprosto jasné, že ten systém už dávno přestal fungovat. Hraje se už jen o to, čím bude stávající podoba parlamentní demokracie nahrazena a jak hodně či málo násilné bude provedení té změny.

Krach včerejších demonstrací ukázal, že jim to lidé nebaští. Většina ví, že bránit v roce 2017 parlamentní demokracii je stejně marné jako bránit stavovské výsady garantované Rudolfovým majestátem.

18. 5. 2017

Tričko s deklarací, že existují více než dvě pohlaví, je k dispozici pouze v dámské a pánské verzi. Jak k tomu přijdou chudáci transexuálové, bisexuálové, interexuálové a další, když musí nosit dámská nebo pánská trička! Aktivistický obchod by měl zažalovat sám sebe za diskriminaci.

17. 5. 2017

Všimli jste si proskočivčí drobné poznámky, že kvůli sporům mezi vládními stranami je pozastaveno projednávání 300 (!) zákonů, novel a předloh? I kdyby jich mělo být tolik schváleno během celých čtyř let, bylo by to neúnosné. Tři desítky, budiž. Ale jak se někdo může domnívat, že máme tak málo zákonů a předpisů, že potřebujeme stovky nových.
To je obraz vlády, která zcela rezignovala na kontrolu byrokratických aparátů a které se omezuje na rozkrádání a vzájemné hádky.

17. 5. 2017

Před 15 lety jsem jezdil do práce přes tři vesnice a po cestě jsem měl dvě pekárny, kde si člověk mohl koupit čerstvě upečenou (nikoliv rozpečenou!) buchtu, koláč nebo koblížek. Teď jezdím přes 8 vesnic, pekárna ani jedna (ty dvě byly mezitím nuceny zavřít, protože nedostály nějakým zbytečným předpisům), zato míjím asi desítku supermarketů.

Takhle vypadá země, kde rostou ekonomické statistiky, ale která upadá hospodářsky, kulturně i z hlediska sebevědomí a svobody svých obyvatel.

16. 5. 2017

Alternativa pro ČR byl projekt, který nakonec nevyšel, ale myslím, že jedno jsme dělali hodně správně. Dávali jsme si pozor, abychom neubrali hlasy, které by mohly chybět silnějšímu vlasteneckému uskupení. Proto jsme nikde nepostavili kandidáta proti SPD.
Myslím, že je to dobrý test i pro nadcházící volby. Všichni ti malí jdou do voleb s vidinou získání státního příspěvku za 1,5% a je jim jedno, jaké důsledky to bude mít pro české země. Jaký je rozdíl mezi nimi a mezi těmi, kdo za peníze šíří multikulti? Pro nás ostatní je dobré to pozorovat. A už nikdy v budoucnu nedůvěřovat těm, kdo půjdou do voleb s jedinou perspektivou ubrat hlasy SPD a vydělat si nějaké prachy.

16. 5. 2017

“Přemýšlení o mužnosti…vytváří prostředí, které povzbuzuje sexuální násilí vůči ženám,” křičí profesionální aktivistky. “Mužnost je toxická.” A doporučují, aby si muži osvojovali ženské rysy chování. Jenže empirické studie dokládají, že většina žen preferuje právě ty maskulinnní muže. Biologiii se nedá poroučet.

Study: Most women like “manly” men, don´t worry about “toxic masculinity”

15. 5. 2017

Andrej Babiš se vtíral kavárně a ponižoval se před neomarxistickými aktivisty, jak jen mohl. Bez mrknutí oka jim přidělovat státní dotace na naprosto nesmyslné projekty, osobně navštívil Kliniku, a pravidelně chválil pronikavé myšlenky stoupenců Žít Brno. Pražskou primátorkou udělal profiaktivistku, a držel ji navzdory tomu, že ta slepice dělá neustálou ostudu a dnes se jí směje snad už celá republika.
Co za to dostal? Kavárna se otočila proti němu. Celý ten aparát, který pomáhal financovat a kterému pomáhal růst, mu teď jde po krku. Je těžké odpustit si škodolibou radost. Patří mu to.

14. 5. 2017

14. 5. 2017

Premiér je jmenován na základě dohody aparátů politických stran, s mafiemi v pozadí. Prezident má přímý mandát od obyvatel.

Je tedy možné požadovat, aby premiér úkoloval a prezident musel mechanicky poslechnout? Možná je takový nárok v souladu s určitým výkladem některého konkrétního paragrafu. Ale zcela jistě je v rozporu se základním principem ústavy, podle nějž je základním zdroje moci lid. Je v rozporu i se selským rozumem.

13. 5. 2017

Pár obrázků ze čtvrtečního workshopu v poslanecké sněmovně. Mimochodem velmi vydařeného. Kdo si nechal událost utéct, musí počkat na videozáznamy nebo na sborník.

Zonerama: Den bílého heterosexuálního muže

13. 5. 2017

V komunitním centru Klinika se dozvěděli, že existují heterosexuální bílí mužové. Musí to pro ně být kulturní šok. Všechno možné už viděli a zažili, ale že by mohl existovat chlap, který je bílý, nehlásí se k sexuální menšině a ještě se za to nestydí. Bizarní, co?

Pavlína Tomášová: Záchrana bílého heterosexuálního muže

12. 5. 2017

Chcete mít ve svém městě raději albánskou mafii nebo čečenskou mafii? Která z nich je ta “hodná”? Stejně tak je to se současným sporem Babiš versus “ochránci ústavy.” Není to nic jiného než válka mafií.
Takže jen pár stručných poznámek.
1) je škoda, že se do toho zapletl prezident.
2) vypadá to, že přestalo fungovat spojenectví Babiš – kavárna. To by bylo skvělé.
3) ODS se nechala zatlačit do role Sobotkových pohůnků, co za něj dělají špinavou práci.
4) Lidovci jsou zjevně chytřejší než ODS, takže se stáhli a čekají, jak to dopadne.
5) Babišův pád jednou přijde. Ale Sobotka s kavárnou zaútočili moc brzy, kdy je Babiš ještě při plné síle. Nemají šanci uspět. Za pár měsíců bude volební vítěz Babiš určovat nová pravidla a bude si pamatovat.

11. 5. 2017

Po skoro třech letech opět společné vystoupení s Tomio Okamurou. Během té doby jsme se oba nechali ošidit stejnou partou lidí, ale Tomio dokázal z trosek vybudovat novou stranu silnější než předchozí Úsvit. Držím mu palce, protože zásadní věci vidíme stejně.

11. 5. 2017

V současné politické hádce ohledně zneužívání médií by nemělo zaniknout, že zejména MF Dnes je i pod Babišovým vlastnictvím jedním z nejsolidnějších (nebo nejméně nesolidních) médií v zemi. Dokonce bych řekl, že vedle Novinek je tím nejméně špatným. Samozřejmě vynechává Babišovy kauzy, ale ve všem ostatním píše relativně rozumně. Ostře to kontrastruje s tím, co předvádí Česká televize, Český rozhlas nebo Bakalův mediální dům Economia.

10. 5. 2017

Znovu a znovu slyším nářky nad tím, že my prý nejsme dost zakotveni v hodnotách naší civilizace, zatímco muslimové ano. Víte, ono je snadné být dobře zakotven, když je jakákoliv výhrada proti “islámským hodnotám” trestána smrtí. Ani západoevropské státy většinou nemají schopnost “odpadlíky” ochránit, a nejspíš k tomu ani nemají chuť. Takže pokud muslimka v Německu opustí islámské hodnoty, je ubodána před svými malými dětmi a vrah ani nejde do vězení. V takové situaci se většina přizpůsobí, a naopak se z nich stávají fundamentalisté.

Ten rozdíl není v zakotvenosti ve vlastních hodnotách. Je to rozdíl mezi svobodným světem a civilizací strachu.

9. 5. 2017

Pro přemýšlivější lidi jsem napsal text, kde ukazuju, jaké mají být priority rozumné vlády. Vyplývá z něj, mimo jiné, že pokud nějaká politická síla nabízí řešení ekonomických a sociálních problémů a přitom ignoruje zásadní bezpečnostní rizika, že taková síla je nezodpovědná a populistická v nejhorším smyslu toho slova. Pro odpovědnou vládu je národní bezpečnost vždy na prvním místě. Pokud někdo chce řešit třeba zdravotnictví, ale nedokáže zajistit, že mu nemocnice neobsadí nějaké hordy nájezdníků, je buď hlupák nebo podvodník.

9. 5. 2017

Podvodník Macron získal dvě třetiny hlasů, ale téměř 100% podporu elit. Opět se tak potvrzuje stejný závěr – lidová hlasování vedou k lepším (nebo méně špatným) výsledkům než rozhodování expertů. Zastupitelská demokracie není demokracií, stejně jako jí není socialistická demokracie ani islámská demokracie.

8. 5. 2017

K diskuzi o příčinách úpadku Francie připomínám, že Francie dala světu úplně nový lidský typ – osvícenského intelektuála. Tito darmošlapové škodící všemu a všem se objevili v 18. století a do čehokoliv se zamotali, to skončilo katastrofou – teror francouzské revoluce, poraženectví ve vztahu k Německu, marxistická šedesátá léta… a nakonec islamizace a zánik Francie. Oproti tomu nepřinesli vůbec nic pozitivního. Často argumentovali vědou, ale nikdo z nich nebyl vědcem a nikdo z nich k rozvoji vědy nijak nepřispěl. Ze všech francouzských vládců pouze Napoleon rozuměl jejich škodlivému vlivu a držel je zkrátka. Proto lze také jeho vládu označit za jediné období, kdy Francouzi byli velkým a statečným národem.

Připomínám to i proto, že mnozí dobří lidé naprosto naivně přebírají některé bludy těchto dřívějších generací sluníček – zejména o křesťanství, tzv. temném středověku apod.

8. 5. 2017

8. 5. 2017

Letošní výročí vítězství nad Německem je trpké. Německo včera dobylo Francii. Merkelová vládne říši se 150 miliony obyvatel a jadernými zbraněmi. Humanitární bombardování Budapešti začíná být celkem realistickou alternativou. Je jasné, že za téhle situace se žádný český politik (s výjimkou lidí z SPD) neodváží ani ceknout, což přiblížilo masovou islámskou kolonizaci, plošné zavádění šaríje a odzbrojení obyvatel.
Nechci akceptovat, že by všechno bylo ztraceno. Dokud dýcháme, máme naději. Ale je hodně těžké.

7. 5. 2017

Francouzi zahodili vlastenectví i čest a zvolili porobu, v naději, že získají alespoň slušné zacházení. Ale slušného zacházení se jim nedostane. Budou přihlížet tomu, jak jsou jejich dcery znásilňovány. Budou přihlížet tomu, jak jsou jejich synové zabíjeni. A nedostanou příležitost postavit se na odpor. Násilí bude přibývat, strach poroste, policie a soudy budou ovládnuty islámskou komunitou. Někteří se přidají k islámu, v naději, že to bude jen formální akt. Ale budou přinuceni provádět ty nejodpornější věci, jaké se v evropských dějinách ani nevyskytly. Jiní se pokusí o odpor, ale zlikvidují je jiní Francouzi – v obavě, že by odpor rozlobil nové vládce. Více než tisícileté dějiny Francie jsou u konce.

Ale není možné říct, že by nebojovali. Navzdory drtivé převaze nepřátel chtěla víc než třetina Francouzů vzdorovat. To není málo. Možná je to více, než kolik Angličanů by hlasovalo pro Churchilla, kdyby se podobné hlasování konalo v roce 1940 ve Velké Británii. Národní fronta a její příznivci byli poraženi, ale udělali, co bylo v jejich silách. Pokud přežije nějaká část svobodného světa, bude se o Marine LePenové mluvit ještě po staletích.

7. 5. 2017

Tak tu máme další případ, kdy byl na evropském území vykonán trest smrti podle šaríje. A bude toho přibývat – je jen otázka času, kdy místo jednotlivých případů budou tisíce. Jak může někdo věřit, že takové podřízení se je méně špatné než otevřená válka?

7. 5. 2017

Po událostech minulého týdne by měli být zneklidněni především rodiče. Posíláte své dítě do Skauta nebo Junáka a doufáte, že si posílí zdravé myšlení a zdravý životní styl. Jenže ve skutečnosti tam bude vystaveno agresivnímu multikulturnímu vymývání mozku, naučí se nenávidět svou vlast a svůj národ, pohrdat svými voliči, kluci jsou vedeni ke změkčilosti…prostě horší než kdybyste ho posílali do klubu komunistické mládeže. Totéž platí o katolických gymnáziích a řadě dalších organizací.
Naštěstí se občas najdou oddíloví vedoucí a učitelé, kteří na pokyny svých vedení kašlou a vedou děti zdravě jako za starých časů. Nicméně to problém zmírńuje, ale neřeší.
Obávám se, že stejný osud postihne každou organizaci, která je dost velká, aby v ní vznikla funkcionářsko-byrokratická vrstva. Ti nahoře se naučí brát si granty, tím se stanou nezávislými na těch dole a jejich myšlení se rychle změní tak, jak to diktuje poskytovatel grantu. Velká tradiční organizace rozhodně není zárukou solidnosti. Ba právě naopak.

6. 5. 2017

6. 5. 2017

Jeden naprosto bezvýznamný mladý rádobyumělec se pokusil o získání popularity tím, že zdemoloval pevnůstku – součást československého opevnění mezi válkami. Co by tomu mladý pán říkal, kdyby napříště někdo provedl podobné umělecké dílo na jeho obličeji? Co třeba pop-artová konceptuální expozice “dva monokly a přeražený nos.” Bylo by to taky tak zajímavé? Aby nedošlo k omylu, rozhodně nevyzývám k násilí. Zmlátit takového ubožáčka by bylo příliš snadné. Ale jako sociolog musím upozornit na to, že když někdo neumí udělat zajímavou sochu a místo toho se snaží upoutat pozornost urážením spoluobčanů, přináší to určitá rizika.

6. 5. 2017

Jak opravit zemi, kde už nepatří českým lidem skoro nic? Ve skutečnosti by to nebylo tak obtížné, jak to vypadá na první pohled.

Největší hodnotu totiž představují lidé, jejich pracovitost, houževnatost, inteligence, zkušenosti, kreativita a všechno ostatní. Všechno ostatní je v zásadě vedlejší. Dnes ty nejlepší české mozky přetáhnou korporace, byrokracie nebo odchází do zahraničí. Stačilo by jim dát příležitost, aby mohli snadno zakládat vlastní české firmy a vlastní projekty. To by muselo zahrnovat jednak radikální zrušení byrokratických povinností a idiotských předpisů, a také všemožná zvýhodnění vůči zahraničním a mamutím subjektům typu Agrofertu. Za pár let bychom znovu byli bohatou a sebevědomou zemí.

Jediný problém spočívá v tom, jak dosáhnout politické změny, která to umožní prosadit.

5. 5. 2017

4. 5. 2017

Odpověď do ankety Institutu Václava Klause.
Které opatření Sobotkovy vlády považujete za nejhorší?

Od roku 1948 neměly české země vládu, která by toho udělala tolik pro potlačení svobody projevu jako Sobotkova vlády. Ani husákovská normalizace neznamenala tak příkrý obrat. Stačí připomenout pár nejvýraznějších projevů. Legislativní změny, z nichž nejvýraznější je pokus zavést trestný čin „hanobení životního stylu.“ Intenzivní snahy o potlačování svobodného diskuze v prostředí sociálních sítí, včetně vytváření specializovaných fízlovských organizací jako Hate Free Culture a Centrum hybridních hrozeb. Ministr spravedlnosti otevřeně volá po soudních procesech s lidmi, kteří kritizují vládu. Ministr vnitra zaostává jen nepatrně a volá po tom, aby policisté a úředníci operativně určovali hranice svobody projevu (jako by to nebyla role soudů). Úřady a dokonce i tajné služby bojují proti „zesměšňování islámu.“ Svoboda projevu na univerzitách je postupně omezována, základní a střední školy se stávají místem jednostranné politické propagandy. Během stejných čtyř let došlo i k výraznému posunu ve fungování tzv. veřejnoprávních médií, která už řadu let fungují stranicky, nicméně v poslední době otevřeně praktikují cenzuru informací i názorů.

Likvidace svobody projevu je kořenem nejrůznějších dalších problémů. Pokud není možné svobodně diskutovat, budou nejspíš prosazena špatná řešení, budou podceněna rizika a nebude možné čelit agresivním nátlakovým skupinám.

4. 5. 2017

Tak zase čtu padesátý status o tom, že místní voliči nejsou dostatečně vzdělaní, stateční, nemají správnou filosofii atd. A zase plány je vzdělat, převychovat, změnit a já nevím co. Obávám se, že lidé, co to píšou, nejsou nijak zásadně lepší než ti, kdo se nás snaží nahradit arabskými muslimy.

KDYŽ NEFUNGUJE POLITICKÝ SYSTÉM, JE ŘEŠENÍM VÝMĚNA POLITICKÉHO SYSTÉMU. Nikoliv změna voličů nebo jejich převýchova. Když se rozbije auto, taky to neřešíte opravou pračky. Je tak těžké pochopit?

3. 5. 2017

Důrazně připomínám, že moje zeď není určena k propagaci politických uskupení, jejichž ambicí je dosáhnout 1,5 – 3% a získat státní příspěvek. Za poslední dva dny jsem smazal dva příspěvky, od nynějška budu blokovat i lidi, co mi to sem věší.

A zároveň reaguji na otázku, co tedy dělat. Odpověď je jednoduchá. Ve volbách podporujte tu vlasteneckou sílu, která spolehlivě překročí 5% hranici. Další energii můžete dávat menším v zásadě nepolitickým projektům, o kterých se třeba nepíše v celostátním tisku, ale nejsou méně důležité. Ukázkovým příkladem jsou Rodiče proti indoktrinaci školáků, ale podobných projektů existují desítky.

3. 5. 2017

Sobotkova vláda končí způsobem, který je pro ni příznačný. Rozhádali se, protože má každý jiný názor na zajištění národní bezpečnosti? Nebo byl nesoulad v přípravě na případný katastrofický scénář zvolení Macrona francouzským prezidentem? Nebo byla jablkem sváru průmyslová politika? Nebo šlo o to jak zastavit propad úrovně školství?

Nic z toho. Skončili, protože se rozhádali, kdo z nich je větší zloděj.

2. 5. 2017

Všimněte si toho rozdílu. Poctivý diskutér porovnává stanoviska (pan Špok by třeba opravdu prokázal, že naše civilizace není v ohrožení a že se se žádní barbaři nehrnou. Pochybuju o tom, ale teoreticky to možné je…). Ideolog není ochoten diskutovat a pouze zdůvodňuje, proč nositelům opačného stanoviska nesmí být nasloucháno (no přece proto, že to říká Źid, Negr, komunista, xenofob, nácek…doplňte si). Karl. R. Popper takové lidi nazývá “nepřáteli otevřené společnosti” a ukazuje, že takové zideologizované myšlení musí nutně vést ke koncentračním táborům. V případě pana Šmoka to jsou zatím “jen” hořící synagogy a stovky zavražděných.

Všimněte si také, jak často jsou nositeli takového deformovaného ideologického myšlení psychologové. Nedávno jsme tu řešili kolegu Hnízdila, který se projevil velmi podobně. Podle mě to otevírá otázku, kolik psychologů jsou lidé otevřeně myslící schopní vidět problémy a nakolik převládají šarlatáni. A tudíž, jaké riziko je spojené s tím, že někdo takovým šamanům svěří.

Dalibor Špok:

Psychologické podhoubí tvoří mix osobní frustrace, profesní nezdary, nedostatek slávy nebo úbytek sil ve vyšším středním věku, ve kterém se typicky nacházejí. Ty promítají do světa okolo. V mediálních vystoupeních metají koláž asociací s proměnlivou intelektuální hodnotou, kterou vydávají za renesanční vzdělání. A tak se dozvídáme, že barbaři jsou před branami Říma, nakolik to souvisí s lidským mozkem, jak by s tím zatočil Baťa, co by na to řekl Akvinský a proč jsou muslimové sexuální devianti. Výsledkem není obyčejný rasismus, ale salonní, zdůvodněný rasismus.

Tomáš Měšťan:

Dlouho jsme tě neviděl, cca od léta roku 2012, nesledoval jsem co děláš, nicméně dnes jsem náhodou narazil na pár tvých textů. Vidím, že jsi se konečně našel.

Jsi teď salonním establishmentovým psychologem, kterého si pražská smetánka zve do diskuzí, které moderují celebrity typu Emma Smetana, a vše je placeno granty EU. A teď k věci. Až si tohle přečteš a budeš to svým mozkem psychologa rozebírat, vyjde ti, že ti závidím to kavárenské “la dolce vita”…s tím se, ale nespokojíš, teda pokud mě celou dobu, co se známe nepodceňuješ, což nevím. Nicméně přemýšlím nad tím, proč se tak chytrej člověk jako ty, stal tak trapným a směšným a proč máš potřebu dělat z lidí, kteří se zcela oprávněně bojí o budoucnost svojí, své rodiny a země, kde žijí zakomplexované idioty? Předpokládám, že stále nemáš rodinu, manželku ani děti, takže vše zkoumáš pohledem do terária, a sleduješ to lidské hemžení, jako život křečků. Podle toho pak vyvozuješ svoje moudré texty, u kterých pražská kavárna ucvrkává do kalhot a sukní.

Někdy je vysoká inteligence pro člověka spíše na škodu než k užitku. Těžko se pak vyrovnává s normálním životem a nezapadá do různých společností sociálních. Věci nejsou tak složité, jak se ti zdají a není nutné nad nimi až tak nutně uvažovat. Lidi prostě jednají přirozeně už po tisíce let. Tzn. když se cítí být něčím a někým ohroženi, není to povětšinou jen výplod chorých mozků, ale realita a osobní zkušenost. Když se bojí o svoji rodinu, je to protože, je to jejich rodina. Když si myslí, že standartní politici jsou jen zkorumpovaná pakáž, není to protože, by jim záviděli, že mohou beztrestně krást.

Dalibore, měj se fajn, dělaj jak myslíš a žij si svůj život jak potřebuješ, nenuť, ale lidem to, že jsou hloupí, zbabělí a nenávistní, protože to vypovídá také něco o tvém stavu duše a mysli…

1. 5. 2017

Upozorňuji, že server netmonitor.online, který agreguje články politicky nekorektních autorů a blogerů (mezi jinými taky mé maličkosti) je po roční odstávce opět v provozu, s doplněným obsahem:

www.netMonitor.cz