Glosy za leden 2018

31. 1. 2018

K závodům formule 1 od samého začátku patřily krásné ženy, které se kolem aut a závodníků motaly. Nikdo jsme si bez toho neuměli automobilové závody představit. Ale od příštího roku se vše mění, kráskám bude zakázán přístup do boxů. A jenom proto, že jim zakomplexované feministky záviděly. Holky přišly o práci a byl úplně zbytečně zničen další kus naší kultury. Znovu a znovu se potvrzuje – pokud v nějaké zemi nechají volně řádit centra gender studies, nemůže si být nikdo jist svobodou, majetkem, zaměstnání… a vlastně ani pohlavní identitou.

Rozhodnuto: Krásky na startu Formule 1 končí

31. 1. 2018

Už i Bakalova média přestala skrývat, že Čína je největším obchodním partnerem Německa. Celá kauza „podlézání Číně“ tak dostala nečekané rozuzlení.
Češi nemají usilovat o rozvoj vztahů s Čínou, prý by to bylo amorální, nebezpečné a „táhlo by nás to na východ.“ Především by do Číny neměli vozit příliš mnoho produktů.
Místo toho mají Češi své výrobky dodávat do Německa, které je obratem prodá do Číny. Ovšem s mnohonásobným ziskem. Češi tedy odvádějí tvrdou práci, v Německu získávají zisky, ze kterých je pak možné cíleně vytvářet korupční atmosféru v českých zemích a platit dokonce fašizující skupiny.
Zase nás podfoukli! Nešlo o Tibet, ale o peníze. Jako pokaždé. Jenže tentokrát by u toho nemělo zůstat. Kdyby nic jiného, můžeme se teď začerstva podívat, kteří lidé kvůli Číně vyšilovali. Někteří z nich jsou profesionální podvodníci, jiní „jenom“ osvědčili chybný úsudek. Spojuje je ale to, že jedni ani druzí nemohou být bráni vážně.

31. 1. 2018

Současný generační konflikt je sociálně selektivní. Syn předsedy správní rady multikulturní neziskovky nejspíš převezme názory svého otce, protože se mu nabízí široké pole možností. Stejně se nejspíš zařídí i syn lakýrníka, ten zase proto, že ví, že ho elity mezi sebe stejně nevezmou. Velmi bouřlivé konflikty lze ale čekat v rodině strojního inženýra, jehož děti vnímají klesající životní šance a mají ambice jim uniknout tím, že se připojí k multikulturní elitě.

30. 1. 2018

Breitbart (to je takový americký server pro poctivé lidi) o ČR: Antiimigrační prezident porazil levičáckého akademika. V diskuzi nám účastníci vyjadřují obdiv a sympatie. To jen pro úplnost, až vás zase budou krmit povídačkami o “ostudě.”

Breitbart: Czech Elections: Anti-migration president defeats leftist academic challenger

30. 1. 2018

Petr Robejšek přesně:
Kavárnu může pouze to, že sdílí osud s anvantgardou dobra ve všech západních zemích. Všude v demokratickém světě probíha již dlouho pomalá, ale nezadržitelná vzpoura občanů proti exekutorům ctnosti. Lidé se kvůli nim přestali rozčilovat, ale přestali je i brát navědomí. Na trhu názorů roste poptávka po zdravém rozumu, po základních hodnotách a po ověřených tradicích. A tak by si avantgarda nevyžádaného pokroku měla uvědomit, že se z ní stala názorová menšina, kterou sice normální lidé demokraticky strpí ale to je také všechno.

Hampl k tomu dodává, že postižení nesedí jen na Kavčích horách nebo fakultě humanitních studií. Na všech úrovních společnosti najdete lidi, kteří se snaží odvozovat svou pozici od toho, že se podobají elitám. Týká se to i třeba vesnické učitelky, která jezdí do města na srazy džendr studýs a chtěla by poučovat své okolí o nebezpečí sexismu. A ono to nikoho nezajímá. Proto ten vřískot. Nejde jen o Zemana.

Petr Robejšek: Jak to, že Zeman přesto vyhrál?

30. 1. 2018

Poslední dny jsou bohaté nejen na hysterické výlevy lůzy, ale taky na skvělé články. Třeba Martin Konvička připomíná, že v západní Evropě v tichosti došlo k tomu, že byl všeobecně akceptován názor, že bílí muži mají být vyřazeni z řetězce dalšího rozmnožování a další generace bílých evropských dívek má být oplodněna výhradně muži z Afriky a Blízkého a Středního východu. Už se podle toho předělávají i učebnice.
Místní euroaktivisté budou tvrdit, že to je hoax a sami to do pěti let začnou propagovat.

Martin Konvička: Na obehrané téma – kdo pomiluje černé holky?

30. 1. 2018

ODS nejen, že podporuje v prezidentských volbách největšího eurohujera v zemi, ale její ekonomické návrhy přesahují to nejhorší, s čím kdy přišli socialisté. Aspoň zatím. Nebo jde možná o to, že se už ani nenamáhají předstírat, že jde o něco jiného než rozkrádání.
Viz poslední kousek s financováním vojenských dobrodružství z minulého týdne. Normální zdravý selský rozum by postupoval tak, že by bylo nejprve definováno, co chceme bránit, potom by se řeklo jak, a nakonec pochopitelně taky, kolik lidí a jaké vybavení k tomu potřebujeme. Až poté by se řešilo, jak to vybavení obstarat v rozumné kvalitě za rozumnou cenu.
ODS ale prosazuje opačný princip. Nejdřív stanovit co nejvyšší částku, která MUSÍ být utracena (a která nejspíš vychází z toho, co si výrobci zbraní vylobovali v kancelářích NATO). Co se za ty peníze koupí, to neřešit. Hlavně, že se utratí hodně. A dokonce stanovit zákonem, že se nesmí utratit méně. Kdyby ta Černochová raději pózovala v maskáčích a neotevírala pusu.
Asi nepřekvapí, že tuhle šílenost podporuje Kalousek, který je armádními nákupy proslavený. Jakkoliv pokládám hospodářskou politiku ANO za amatérskou, ve srovnání s Kalouskovým blokem je to oáza ekonomické rozumnosti.
Nevím, co si teď říkají ti, kdo dali ODS v parlamentních volbách hlas. Ale jestli si připadají jako pitomci, připadají si tak oprávněně.

29. 1. 2018

Proč jsme volili Miloše Zemana?

– Abychom nedopadli jako západoevropské státy, kde muslimové dosáhnou většiny už v příští generaci!
– Aby se nezhoršily vztahy s Rakouskem, Maďarskem, Polskem a Slovenskem, proti kterým by nás Merkelová využívala jako trojského koně.
– Abychom nebyli zemí, kde se bude zavírat za nepohodlné názory.
– Aby demokracii nenahradila vláda fašizujících neziskovek.
– Abychom byli zemí, která povede vlastní politiku a nebude podléhat ničímu diktátu.
– Abychom mohli znovu obchodovat s každým, kde to pro nás bude výhodné – včetně Ruska, Číny nebo kohokoliv jiného.
– Protože nechceme, aby se k moci vrátili Kalousek a jeho banda.
– Protože dokážeme sami srovnávat informace z různých zdrojů a nepotřebujeme, aby nám Sorosovi aktivisté určovali, čemu máme věřit.
– Protože nechceme za prezidenta lháře, který jeden den prosazuje imigrační kvóty a druhý den to zapírá jako malý kluk.
– Protože si nic neděláme ze zkrachovalých europolitiků, kterými pohrdá i lid v jejich vlastních zemích.
– Protože se nechceme vzdát vlastní měny a nechceme platit desítky miliard do tzv. Evropského stabilizačního fondu.
– Protože nás naštvalo házení bahna na našeho prezidenta a šíření lží o něm.

A především: Protože tohle je naše země, můžeme volit, koho chceme. Nemáme povinnost nechat se manipulovat Českou televizí a bakalomédii! Jestli se vám to nelíbí a chcete vládu „moudré elity,“ přestěhujte se do Severní Koreje.

29. 1. 2018

Oslavy vítězství skončily a přišel čas vrátit se zase na zem.
• Pořád jsme součástí impéria, kterému se podařilo významně poškodit české hospodářství, oloupit nás o naši svobodu a nyní usiluje o naši fyzickou likvidaci.
• Největší díl politické a ekonomické moci drží elity, které tyto úmysly podporují – elity korporátní, politické a mediální.
• V zemi řádí desítky multikulturních neziskovek, které se snaží zastrašit běžné obyvatele a vymýt mozky jejich dětem.
• Na jejich straně je rovněž ústavní soud, jehož současní soudci vesměs pohrdají právem i ústavou a cítí se oprávněni prosadit anticivilizační agendu.
• V poslanecké sněmovně tvoří poslanci podporující tyto směry druhou nejsilnější skupinu (ODS-Piráti-KDU-ANO-TOP- a nejspíš i ČSSD).
• Předsedou vlády je zbabělec, jehož jedinou starostí jsou vlastní rozkrádačky a o zemi se nezajímá ani okrajově.
Zkrátka, nevypadá to moc dobře. Nicméně v porovnání se situací před rokem je to přece jen určité zlepšení. Teď existuje opozice. Drží dokonce úřad prezidenta a nějaká poslanecká místa. Rebelové se učí a získávají sebevědomí. Teď má smysl zápasit.

28. 1. 2018

Teď, když už je po volbách, můžeme připustit, že i Miloš Zeman má své slabé stránky. Podle mě se dají shrnout do jediného bodu: neochvějná víra ve velké organizace, byrokracii a sílu nařízení.  Tenhle blud významně poškodil českou ekonomiku, vyplývá z něj přetrvávající obdiv ke zkrachovalému švédskému modelu  a konec konců i proklamovaný eurofederalismus (dnes už naštěstí čistě teoretický).  Nicméně z role prezidenta působí takové názory mnohem menší škody, než když je zastává ministr hospodářství nebo místního rozvoje.

28. 1. 2018

Je snadné být chytrý po bitvě, ale tentokrát jsem byl chytrý před bitvou. Rozhovor v parlamentních listech totiž vyšel pár hodin před otevřením volebních místností. Říkám v něm mimo jiné:

U profesora chemie je to až neuvěřitelné, ale pan Drahoš je docela obyčejně hloupý. To je aspoň pro mě nejvíc překvapivý závěr debat a Drahošových vystoupení. Čekal jsem úlisného intrikána, ale viděli jsme arogantního hlupáka, který je schopen opakovat pár frází, ale není schopen se zamyslet a nemá nastudovány ani základní politické záležitosti. Neuvěřitelné. Ostuda české vědy. Takže pan akademik prostě něco plácnul, protože ho nic chytřejšího nenapadlo.

Petr Hampl: Arogantní hlupák, co opakuje dokola pár frází. Drahoš má štěstí, že druhá debata proběhla až den před volbami

28. 1. 2018

Prezidentské volby měly i další vítěze než “jen” Miloše Zemana – SPD a Václava Klause. Bez několika vystoupení Václava Klause a bez aktivního zapojení členů SPD (a dalších spřátelených aktivistů) bychom dnes měli na hradě místodržícího okupační mocnosti. SPD i VK potvrdili, že představují politické síly, s nimiž je třeba počítat.
“Vedlejším poraženým” je naopak ODS. Pouhých pár týdnů po volbách zahodila sliby voličům a zesměšnila se podporou komického multikulturního extrémisty.

28. 1. 2018

Pravdoláskové lži pokračují tvrzením, že je země rozdělena v zásadě na dvě stejné poloviny. Nevěřte tomu. K tomu, aby jejich kandidát dostal cca 50% hlasů, k tomu potřebovali:
– dramatickou finanční převahu,
– téměř totální ovládnutí všech velkých médií. Trojici Česká televize, nakladatelství Economia a Seznam přeměnili v jeden obrovský propagandistický aparát. Svá média poskytla i ODS (Reflex, Echo24). Jedinou protiváhou byly Parlamentní listy a pár malých serverů,
– využívání státního školství k intenzivní agitaci,
– desítky neziskovek s tisíci zaměstnanců,
– dokonce i možnost cenzurovat komunikaci Zemanových podporovatelů.

Jak by prezidentská volba dopadla za férových podmínek? Získal by Drahoš víc než 10%? Sotva.

27. 1. 2018

27. 1. 2018

Mrzí mě, že neuvidím obličeje Merkelové a Macrona, až se to dozvědí.

27. 1. 2018

Co ukazuje prezidenská volba o charakterech

Jednou z mála výhod současné situace je to, že se ukazují charaktery. Protože když je na cestě Dublin IV s neomezeným přidělováním imigrantů a prezidentem se může stát vítací extrémista, co jiného by nás mělo zvednout.

Vidíme tedy, že za Zemanem se na poslední chvíli šikují i ti, kdo ho fakt ani trochu nemusí. Včera mu vyjádřili podporu hrdinové z bitvy o Británii či jeho protikandidát Jiří Hynek. Ani rabínu Bohbotovi nepřinese Zemanova podpora zrovna nárůst popularity. Václav Klaus starší dokonce vedl malou kampaň – sérii rozhovorů a článků. Jeho syn si zničil poslední zbytek šance udělat kariéru v ODS.

V porovnání s těmito osobnostmi je zajímavá reakce některých mých přátel, co se mnou sdílejí základní civilizační a politická stanoviska, ale volbou Zemana by se “umazali” s nižšími sociálními vrstvami. Takže raději zůstanou sedět doma. Pocit nadřazenosti je pro ně kupodivu důležitější, než jak to dopadne s jejich zemí.

Myslím, že to ukazuje na klíčový osobnostní rys. Odvozuji svoji identitu a svoje sebevědomí od toho, co jsem, co umím a co je za mnou? Nebo ho odvozuji od toho, k jaké sociální vrstvě patřím?

27. 1. 2018

Volební kampaň je za námi. Kampaň rekordní v tom smyslu, že dosud nikdy nikdo nepřevedl tolik hnusu, špíny a směsi šíření lží, zastrašování a cenzury jako Drahošova kampaň. Označit podvodníka Drahoše za “slušného” a dokonce na tom postavit kampań je naprosto absurdní. Ale nejde jen o jednu kampań. Horší je, že slovo “slušnost” bylo zničeno stejně jako předtím pravda a láska.

Mezi těmi svinstvy je zvlášť hnusné obviňování Zemana z toho, že měl údajně pozvat 5000 kosovských muslimů. Odkazuji na článek Lukáše Lhoťana, který to uvádí na pravou míru. Jasná fakta. Jasné argumenty.

Lukáš Lhotaň: Zoufalý slušňák Drahoš lživě obvinil Zemana z pozvánky pro 5000 muslimů

26. 1. 2018

Z posledního předvolebního komentáře:

Tam, kde není dovoleno rozdělovat společnost a kde hněv a zoufalství jen tiše doutnají pod podlahou, tam roste riziko, že bude zvoleno jiné řešení než volby. Jak už před desetiletími varoval Ralf Dahrendorf, pokud není umožněna otevřená manifestace konfliktu, roste míra jeho násilnosti. Takže obraz sedmý jsou hořící vilové čtvrti nebo alespoň země, kde permanentně vládne stanné právo a kde se příslušníci elit neodváží vyjít ze svých areálů.

Petr Hampl: Eurodemokracie v sedmi obrazech

25. 1. 2018

Konva na parlamentkách:
Říkáte rétorika proti migrantům, ale jde o mnohem a mnohem více. A sice, Drahošův tábor je charakteristický podřízením nejhloupějším nápadům současného vedení Evropské unie. Ať už půjde o migranty, euro, záchody pro třetí pohlaví, cokoli, co si Evropská unie vymyslí, můžeme si být jisti, že nevymyslí nic dobrého. Je jisté, že tábor Drahošových příznivců půjde ochotně všechny ty nesmysly plnit. To, že se prezident proti těmto bodům vymezuje, ukazuje odvahu a připravenost se těmto hloupostem postavit.

Rozhovor s Martinem Konvičkou na parlamentních listech

24. 1. 2018

Ve Frankfurte Allgemein Zeitung dnes vyšel oslavný článek na Jiřího Drahoše. Českým prezidentem se prý konečně stane někdo, kdo je jasně prouprchlický. Podrobnosti na twitteru Erika Besta.

24. 1. 2018

Nemělo by uniknout, že Jiří Drahoš v klíčové pasáži včerejší debaty bezostyšně lhal. V polovině loňského roku řekl, že bychom měli přijmout 2600 uprchlíků určených Bruselem, tedy z muslimských zemí. Včera ale tvrdil, že se prý mělo jednat o Vietnamce a Ukrajince. Záznam nechal mezitím odstranit. V době internetu je ale těžké něco odstranit úplně. Lež má krátké nohy a daleko neuteče, ani když se pohupuje tanečním krokem.

Eurabia: Někdo maže videa ukazující, že Drahoš chce přijmout tisíce muslimských uprchlíků

23. 1. 2018

Dojmy z debaty:
a) Zeman potřeboval ukázat, že není senilní. To splnil dokonale.
b) Zeman potřeboval ukázat, že dokáže vystupovat na úrovni, aniž by byl odporný, sprostý atd. (tak ho totiž vykreslují média). Splněno.
c) Drahoš potřeboval ukázat, že není želé a že dokáže přinést nějakou vizi a stát si za ní. Nesplněno, ztrácel čas útoky na Zemana.
d) Drahoš potřeboval ukázat, že není jen antizeman. Nesplněno.
e) Drahoš potřeboval ukázat kompetentnost. Nesplněno.

Kdo koho kolikrát utřel, to je vedle toho bezvýznamné.

Na Drahošovi bylo znát, že žije v bublině lidí, pro které je největším problémem světa Miloš Zeman. Těmi útoky si vysloužil potlesk své části publika, ale fakticky to byla jen další “demonstrace na podporu strýčka Bradyho.”

23. 1. 2018

23. 1. 2018

Další příklad toho, že by některým bláznivým feministkám neměly být svěřovány děti. Tahle blbka pojmenovala svého syna Vagína. Bez legrace! Nejspíš vůbec není schopná pochopit, že ten kluk bude třeba chodit do školy. U nás se taky občas někomu říká pí-us, ale že by to udělali jeho rodiče? To snad ne!

Ukazuje to, že hloupost v kombinaci s feministickou ideologií představuje nebezpečenou směs. Výsledkem jsou kravky, které ohrožují sebe, své rodiny, a často i širší okolí. Ale zase nerozkradou tolik dotací jako ty chytřejší feministky.

23. 1. 2018

Zase o Jiřím Drahošovi. Tuším, že ho už máte plné zuby. Já ostatně taky. A doufám, že brzy o něm přestaneme slyšet, resp. budeme o něm číst jen v černé kronice v souvislosti s vyšetřováním peněz, které se ztratily v akademii věd v době, kdy tam Drahoš šéfoval (čímž netvrdím ani nenaznačuji, že je ukradl on osobně). Nicméně následující poznámku si nemohu odpustit.
Drahošova kampaň vyhlásila dvě „zakázaná témata“, o kterých je prý neslušné mluvit. Jedním z nich je imigrace – Drahoš byl chvíli fanatický vítač, pak zase není vítač, pak zase nemůžeme odmítat… a postupně vysvítá, že bude podporovat neomezený proud islámských imigrantů do České republiky. Takže jeden průšvih.
Druhé „zakázané téma“ je Drahoš a Stb. Nemám přístup k žádným tajným informacím, nicméně i pohledem běžného selského rozumu tady něco smrdí. Komunisté Drahoše pouštěli do kapitalistických zemí, přitom nebyl členem strany ani nespolupracoval s žádnou tajnou službou ani se ho žádná tajná služba nepokusila získat pro spolupráci ani z něj netahala informace. Pokud je to pravda, tak se jednalo o jediný takový případ v celém Sovětském bloku. Nebo to bylo trochu jinak. Nemusí to nutně znamenat, že Drahouš je padouch, třeba existuje rozumné vysvětlení. V každém případě ale to vysvětlení dluží veřejnosti. Takhle tu máme kandidáta s nejasnou minulostí, který je schopen lustračním osvědčením doložit, že v současném archivu není jeho složka. To je hodně málo.
Mimochodem, když jsme u té Mynářovy prověrky, dostal by prověrku Jiří Drahoš?

23. 1. 2018

Miloš Zeman včera na Barrandově ukázal, proč je tak dobrým válečným prezidentem a proč není osobností pro běžnou správu země v době pokoje. Což je i vodítko pro prezidentskou volbu. Pokud máte za to, že české země nečelí ničemu horšímu, než je EET nebo rozpočet vašeho oddělení, potom Zeman nemusí být ta správná volba. Ale pokud připouštíte, že jsme na prahu civilizačního střetnutí s islámem, potom není k Zemanovi žádná alternativa. Nepodpořit ho v roce 2018 je minimálně hloupé a nejspíš i amorální.

22. 1. 2018

K současnému vyhrocení české politické diskuze hodně přispívá to, že neexistuje nebo téměř neexistuje střední třída. Každý patří buď k těm nahoře nebo k těm dole.
Střední třída (lékárník, advokát, gymnaziální profesor, malý podnikatel) sestávala z lidí, kteří byli nezávislí, a měli vztahy k těm nahoře i k těm dole. Proto mohli hrát jakousi zprostředkující úlohu, zmírňovat konflikty a přinášet společenskou stabilitu. Se středními třídami bylo spojováno mnoho nadějí a dokonce se po určitou dobu předpokládalo, že střední třída začne ve společnosti převažovat.
Jenže vývoj šel opačným směrem. Střední třída fakticky zmizela, resp. rychle se ztenčuje. Existuje sice sociální vrstva lidí, kteří jsou příjmem, vzděláním a prestiží někde uprostřed, ale ti lidé jsou plně závislí na příkazech a penězích shora. Jsou tedy spíše v postavení dřívějších lokajů.
A jak víme z dějin, lokajové zpravidla nemají nejmenšího pochopení pro ty, kdo jen o kousíček pod nimi. Stydí se za to, že k nim fakticky patří. Musí neustále dokazovat, že oni s těmi primitivními burany nemají nic společného. Mají tendenci chovat se k nim ještě hůře než skutečné elity – protože zaváhání může znamenat pád mezi pohrdané nižší třídy.
Taková parodie na střední třídu nemůže přispět ke společenské stabilitě.

22. 1. 2018

Ze stanoviska akce D.O.S.T.
Současná štvanice na prezidenta Miloše Zemana stačí k tomu, abychom rozpoznali, na které straně stojí. Ačkoliv není odpůrcem Evropské unie, plně ho podporujeme a doufáme, že z pozice prezidenta České republiky bude dalších pět let statečně hájit naši vlast proti invazi mimoevropských populací a bude i nadále hájit české národní zájmy. To naprosto nelze předpokládat u jeho protivníka, muže temné minulosti, podezřelých vazeb v současnosti a do budoucna připraveného plnit vůli domácích i zahraničních globalistů.

21. 1. 2018

Říkat o někom celé týdny, že je bezmocný senilní stařec a potom před ním utéct jako malý kluk, to opravdu nezvládne každý. Na to musíte mít velmi speciální charakterové vlastnosti.

21. 1. 2018

Drahošova kampaň se nás snaží přesvědčit, že problémem nejsou migranti, nýbrž migrační kvóty. Opravdu dochází třeba ve Švédsku k masovému znásilňování domorodých žen migračními kvótami? Stává, že migrační kvóta sedne do náklaďáku a s pokřikem “aláh agbar” to napálí do davu nevěřících? Podávají migrační kvóty diskriminační žaloby? Převzaly kontrolu nad Malmo gangy sestavené z migračních kvót? Není to spíš tak, že se nás opět snaží podfouknout?

21. 1. 2018

Z dnešní poznámky o Praze (a vlastně i Brně):
To celé směruje k formování světa, jehož obyvatelé mají pocit, že tvoří jednotný celek s obyvateli Berlína a Amsterdamu, ale nemají nic společného s lidmi ze Žďáru nad Sázavou. Výborně to ilustruje osobnost primátorky Krnáčové. Zlatokopka, která přišla za zahraničí, za celý život ani minutu nepracovala, její myšlení je dokonale politicky korektní a její vznešená ústa by se nikdy nedotkla kafe, které stojí méně než stokorunu. Vybrali ji vhodně, symbolizuje novou Prahu, která postupně nahrazuje tu původní, v níž společně žili vysokoškolští učitelé, dělníci a řemeslníci.

Petr Hampl. Praha

20. 1. 2018

Astronom Grygar si stěžuje, že musí diskutovat s lidmi, kteří věří, že je země placatá. No a co! Dospělá společnost a rozumná diskuze se přece pozná podle toho, že je možné testovat jakoukoliv hypotézu. A taky podle toho, že chytří lidé mají k dispozici takové argumenty, že teorii placaté země rozbijou za pár vteřin. Pokud toho nejsou schopni, tak to znamená, že problém je na straně vědce, nikoliv zpochybňovače.

Konec konců, to je přece základní znak pravdy, že nepotřebuje cenzuru a obstojí v otevřené diskuzi. Pokud nesmíme diskutovat o tvaru země, kdo určí, jaké další otázky je možné klást a jaké už ne? A pak by to také znamenalo, že modernizace spočívá pouze v tom, že se teď mechanicky učíme jiná dogmata než před staletími. To by bylo hodně málo.

Mimochodem, na teorii placaté země je zajímavé, že ji středověk neznal. Křesťanská církev totiž převzala hned na začátku Ptolemaiovu představu o vesmíru, podle níž je kulatá Země středem a všechny planety i hvězdy včetně Slunce se kolem ní otáčejí. Plochozemníci tedy mají teorii modernější, než je Kopernikova. Což samozřejmě neznamená, že je pravdivá. Já osobně jsem třeba zvědavý, jak dokážou vysvětlit fotografie z vesmíru nebo dopravu mezi kontinenty.

20. 1. 2018

Film Nejtemnější hodina o Winstonu Churchillovi je vlastně taková zemanovská agitka. Pochopíte z něj, proč země potřebuje, aby ji v těžké chvíli vedl starý zlostný bojovný alkoholik a ne uhlazený slušňácký diplomat. A je tam i hodně rozpracované “hamplovské” téma: Státní politika by se měla řídit spíš podle úsudku zedníků než podle úsudku politiků a expertů.

20. 1. 2018

Upozorňuji na tenhle článek, ve kterém profesor Keller dokazuje, že pokaždé, když Drahoš cudně říká “evropské řešení imigrace,” myslí tím přidělování kolonistů do České republiky v neomezeném množství a bez bezpečnostního prověřování.

19. 1. 2018

Z rozhovoru na parlamentkách:
Pokud jste městským manažerem, žijete si svým pohodovým, celkem blahobytným životem a máte si při každém pohledu do zrcadla říkat: „Mám se dobře jen díky tomu, že vysávám chudé tvrdě pracující lidi“, to příliš neprospívá duševní pohodě. Začnete tedy vyhledávat a pěstovat ideologie, které zdůvodňují, že ti dole jsou méněcenní, svůj úděl si zaslouží a mohou být rádi, že se s nimi vůbec zahazujete. Scházíte se s jinými podobnými, povzbuzujete se v takovém pohledu, a za chvíli jsme v situaci, kdy se ti nahoře dusí nenávistí vůči těm dole. Tu nenávist si pak vybíjejí třeba na prezidentu Zemanovi.

Petr Hampl: Volba Drahoše je hlas pro genocidu českého národa

19. 1. 2018

K výtkám, že Zeman podporuje Babiše připomínám, že Zeman dosud nikdy nepodpořil ANO proti SPD ani jiné vlastenecké síle. Podporuje Babiše proti různým Kalouskům a Herrmanům (případně jejich nohsledům z ODS) a dělá dobře.

19. 1. 2018

Překlad z politického žargonu do řeči normálních lidí:
“Chci pomáhat uprchlíkům” – chci zemi okamžitě zaplavit islámskými imigranty a zcela nahradit dosavadní etnikum i kulturu.
“Nejsem vítač” – podporuji postupné kroky, které vedou k témuž.
“Nechci tady islám ani žádné islámské imigranty” – jde mi zachování dosadního etnika a kultury.

17. 1. 2018

V dějinách tomu bývá tak, že když je potlačen pokus o revoluci, má vládnoucí skupina dvě možnosti:
a) Povolí tlak natolik, aby se zlepšily životní podmínky těch dole a aby se ochotněji smířili se svým údělem.
b) Zesílí tlak s cílem dále je zničit natolik, že už nikdy nebudou schopní žádné revoluce.
Případná Zemanova porážka by nebyla ničím jiným než potlačením lidové revoluce. Není těžké odhadnout, kterou cestu by havlistická pseudoelita v našem případě zvolila.

16. 1. 2018

V dnešní poznámce se vracím ke kauze Peroutka, což byla absolutně bezvýznamná prkotina, ze které pravdoláskoví manipulátoři vykřesali “skandál.” Ukazuje to, že na Zemana nejsou schopni najít absolutně nic (nemá za sebou nic takového jako Drahoš, který nechal vyhazovat kolegy z práce za nesprávné politické názory). Píšu mimo jiné:

“Jejich city jsou neustále k dispozici. Jsou připraveni se rozhořčit, naštvat, nadchnout… podle toho, co je zrovna prohlášeno za správné…
Mimochodem, dokud nezačala válka mezi prezidentem Zemanem a kavárnou, byl Ferdinand Peroutka jen jedním z několika set jmen uváděných v učebnicích literárních dějin. Většina dnešních zemanobijců to jméno vůbec neznala.

Petr Hampl: Čím nafoukanější, tím hloupější

15. 1. 2018

V zemi, kde zítra znamená včera (momentálně jsou tou zemí Spojené státy Americké) přišli s konceptem “telepatického znásilnění.” Spočívá v tom, že muž sedí doma, masturbuje a myslí na chudinku zneužívanou ženu (ona ani nemusí vědět, že je takto hanebně zneužívána). Je to logické a přirozené rozvinutí kampaně MeToo. Potvrzuje se tak, co říkáme od začátku. Celá ta slavná kampaň je výplodem chorých mozků a každý, kdo se k něčemu podobnému přidá, je buď úplný magor nebo podvodník.

OPRAVA: Takže zpráva se ukázala jako fake, který přelstil i server InfoWars, odkud jsme to převzali. Nicméně tím není řečeno, že se stejně bláznivý nápad brzy neobjeví. Ono to totiž docela má logiku. Když muž pěstuje myšlenku na sex s určitou konkrétní ženou (i když soukromě), vytváří tím situaci, kdy ona je sexuálním objektem, posiluje svou toxickou maskulinitu bla bla bla.

15. 1. 2018

Dlouhodobý Drahošův podporovatel Šimon Pánek se nedávno vyjádřil, že většina západoevropských muslimů je dobře integrována. Takže jen za dnešek: výzkum v německých školách ukázal, že každý třetí mladý muslim je ochotný bojovat, zabíjet a případně umřít za islám. Mezi anglickými muslimy je více těch, kdo se přidali k Islámskému státu než těch, kdo vstoupili do britské armády. V Nizozemí se 13letý muslimský chlapec pokusil zavraždit svou matku, že je nábožensky vlažná. Takže tohle je dobrá integrace. Jak by vypadala integrace špatná?

15. 1. 2018

Až budete někdy s rozhořčením vzpomínat na skutečné nebo domnělé rozkrádačky první poloviny 90. let, připomeňte si, že každý den (!) odchází do zahraničí 2,5 miliardy korun. To znamená, že každý měsíc přijdeme o hodnotu jedné celé skupiny Agrofert. Děje se tak legálně, s plnou podporou velkých médií, intelektuálů a tzv. solidních politických stran. To je skutečným důvodem problémů s životní úrovní. Posíláme do ciziny tolik, že už nezbývá na slušný život pro místní obyvatele. A podmínky jsou nastaveny tak, že když budeme ještě tvrději pracovat, půjde do zahraničí víc peněz, ale my se nebudeme mít lépe.

14. 1. 2018

Facebook Corporation ve spolupráci s MV ČR už zahájil novou vlnu blokací. Zapojil se tak do předvolební kampaně. Konvu zablokovali před chvílí, já nejspíš budu následovat v nejbliší době. Připomínám, že nejstabilnější komunikační kanál je e-mail.

14. 1. 2018

“…to co Klaus nazývá pražskou kavárnou, za jeho osobou a ODS vždy stálo,” napsal mi před chvílí jeden čtenář.

Připomínám tedy, že:
– ve volbách v roce 1992 rozsekal Václav Klaus kavárnu na cucky (Havlovo občanské hnutí se ani nedostalo do parlamentu)
– havlisté pokračovali cestou intrik, Havel podpořil puč uvnitř ODS a šel dokonce tak daleko, že nechal uměle zmrazit ekonomiku a připravit statisíce lidí o práci, aby Klause poškodil,
– boj proti havlistům provázel Václava Klause pro celou jeho politickou kariéru.

14. 1. 2018

Opět slyšíme stupidní frázi o tom, že jakýsi prezidentský kandidát bude “sjednocovat.”

Sjednocovat rozdělenou společnost, to znamená přivést obě strany k jednacímu stolu, vytvořit důvěru a najít kompromis. Třeba takový, že Česká televize nezůstane v současném stavu (jak chce kavárna) ani nebude zrušena (jak chce hospoda), ale její rozpočet bude omezen na polovinu současného stavu.

Nic takového samozřejmě Drahoš nechce. Jeho “sjednocování” spočívá v tom, že se dolních 70% neodváží ani ceknout a nechají si líbit absolutně všechno. Od toho jsou přece represivní složky demokratického státu, že.

14. 1. 2018

V následujících týdnech se nám budou snažit média vsugerovat, že volby jsou výhradně o úsměvu prezidenta, protože důležité věci beztak nemůžeme ovlivnit (imigrace, islám, životní úroveň, svoboda projevu, samostatnost, přežití českého etnika). Nenechme se tím zblbnout.

13. 1. 2018

V následujících týdnech se nám budou snažit média vsugerovat, že volby jsou výhradně o úsměvu prezidenta, protože důležité věci beztak nemůžeme ovlivnit (imigrace, islám, životní úroveň, svoboda projevu, samostatnost, přežití českého etnika). Nenechme se tím zblbnout.

13. 1. 2018

Václav Klaus k výsledkům 1. kola prezidentské volby

Chtěl bych ocenit všechny voliče, kteří se nenechali zastrašit militantní protizemanovskou propagandou a dali svůj hlas dnešnímu prezidentovi.

Tím prokázali, že jim jde o naši zemi, ne o poklonkování cizím zájmům a ne o vyvolávání chaosu a diskontinuity za každou cenu.

Řekli tím, že nechtějí masovou migraci a z ní plynoucí nebezpečí likvidace evropské a spolu s ní i české kultury, tradic a hodnot.

Obávám se, že kandidát, který v prvním kole obsadil druhé místo, toto nebezpečí necítí a nebude mu umět čelit.

Miloš Zeman vyhrál ve všech krajích Čech, Moravy a Slezska, kromě Prahy. Věřím, že venkov – nikoliv pražská kavárna – rozhodne i kolo druhé.

13. 1. 2018

Prezident Zeman nastupuje do své poslední bitvy. Do nejtěžšího a nejdůležitějšího boje svého života, protože tentokrát nejde o jeho kariéru, ale o přežití jeho národa. Stůjme při něm. Podporujme ho. Nedejme svou zemi kolaborantům lacino.

A k vlastním výsledkům prvního kola.

Miloš Zeman dosáhl 38% a vlastenci jsou v depresích. Kdyby udělal 45%, byli bychom nadšení. Přitom to fakticky není tak velký rozdíl. Nemělo by tedy uniknout následující:
1) Zatímco před pěti lety vyhrál Zeman první kolo o 1%, dnes vyhrál rozdílem třídy.
2) Do druhého kola se půjde stylem “všichni proti Zemanovi,” ale tak tomu bylo už před pěti lety.
3) Styl “všichni proti Zemanovi” fakticky fungoval už v prvním kole, většina hlasů pro Drahoše jsou protizemanovské hlasy z nouze.
4) Zatímco před pěti lety byla drsně proti Zemanovi veškerá média, tentokrát je to o něco vyrovnanější.
5) Schwarzenberg měl silnou schopnost mobilizovat obě strany, Drahošova schopnost mobilizovat je nulová.

Závěr: Zeman má našlápnuto na vítězství, ale čeká ho hodně těžký boj. V podstatě jde o to, zda se podaří dostat lidi k volbám. V následujících týdnech se nám budou snažit média vsugerovat, že volby jsou výhradně o úsměvu prezidenta, protože důležité věci beztak nemůžeme ovlivnit (imigrace, islám, životní úroveň, svoboda projevu, samostatnost, přežití českého etnika). Nenechme se tím zblbnout.

Přichází dny, kdy může rozhodnout osobní aktivita každého vlastence. Rozesílejme, oslovujme, mluvme s lidmi ve svém okolí. Každý hlas může rozhodnout.

13. 11. 2018

Odpověď na otázku časopisu S faktor (o cenzuře internetu v Německu):

Cenzuru, o které hovoříte, musíme oddělovat od cenzury vedené cílem kultivovat diskuzi. Tato „kultivační“ cenzura typicky spočívá v plošném zákazu určitého výrazového prostředku (třeba zobrazování genitálií) a zpravidla bývá úspěšná. Uživatelé se naučí zákaz obcházet (erotično lze vyjádřit i bez přímého zobrazení genitálií) a o nic jiného nešlo.

V tomto případě je cenzura uplatňována velmi selektivně a jejím cílem není kultivovat, nýbrž převážit debatu na jednu stranu tím, že té druhé bude zabráněno, aby vyjádřila své stanovisko. Tato cenzura je doprovázena represemi – trestní stíhání, propouštění ze zaměstnání, ukončování nájemních smluv na byty, vytloukání oken, zapalování automobilů, přepady na ulicích. Represe nejsou uplatňovány plošně a konsistentně, nicméně v míře dostatečné pro vytvoření atmosféry strachu.

Taková situace nastává poměrně často a téměř pokaždé má shodný průběh. Zakazované názory se začnou vyjadřovat nějak metaforicky, cenzor zakáže i příslušné typy metafor, lidé si najdou zase jiné metafory… zkrátka vypukne nekonečný závod. Součástí celé dynamiky je ale i to, že když není možné diskutovat, strany se v tichosti radikalizují a postupně roste riziko násilného řešení. Může být dokonce dosaženo určitého bodu, kdy již není možné cenzuru zpětně uvolnit, protože jakákoliv i drobná změna je impulzem k výbuchu.

13. 11. 2018

11. 1. 2018

Z komentáře na Nové Buržoazii:
Pokud je pro vás důležité, aby existence českého národa pokračovala, je Miloš Zeman logickou volbou. Pokud je pro vás důležitá svoboda projevu, je Miloš Zeman logickou volbou. Pokud chcete, aby zájmy českých občanů byly hájeny i směrem do zahraničí, je Miloš Zeman logickou volbou.

Nová Buržoazie: Hlas pro Miloše Zemana je hlasem rozumu

11. 1. 2018

Musím se pochlubit. Národní divadlo Brno nacvičilo politicky korektní estrádu a “kromě anonymních hejtrů program přiznává inspiraci Viktorem Orbánem a Petrem Hamplem.” On tam sice skoro nikdo nepřišel, a i z toho mála diváci během hry odcházeli, ale divadlo shráblo dotaci a noc jiného nešlo. Škoda, že tomu nedali víc. Ale být terče společného útoku s Viktorem Orbánem, to je obrovská čest i tak. I padnout po boku Viktora Orbána by byla obrovská čest.

FinMag: Zapalte květy

10. 1. 2018

Před pěti lety jsem volil Miloše Zemana jen proto, že stál proti Schwarzenbergovi. Proti tomu arcizločinci bych volil kohokoliv.

Dnes podporuji Miloše Zemana proto, že je dobrý prezident a velký státník. Muž, na kterého můžeme být hrdí a díky kterému můžeme být hrdí na svou zemi. Nadále trvám na tom, že Zeman byl opravdu hodně špatný předseda vlády, ale prezident je skvělý. Zeman není volba z nouze, Zeman v roce 2018 je volba toho nejlepšího.

To aby bylo jasno.

10. 1. 2018

Z odpovědi do ankety Institutu Václava Klause:
Schválení směrnice Dublin IV by bylo faktickým vypovězení Smlouvy o evropské unii i Smlouvy o společenství a vyhlášením protektorátu. O protektorátu či protektorátním chování se občas hovoří už dosud. Většinou však jde o to, že postavení ČR je k protektorátu pouze přirovnáváno. Tentokrát by se jednalo o vyhlášení protektorátu v plném významu toho slova. Názor evropského soudu je irelevantní, protože se jedná o instituci, která z principu nemůže být nestranná.

Pokud česká vláda přijme pozici protektorátní vlády (to znamená, že bude usilovat o minimalizaci dopadů na obyvatele a zároveň se bude vyhýbat konfliktu s protektorem), musí počítat s tím, že její členové budou někdy v budoucnu souzeni jako kolaboranti a vlastizrádci. To se týká i těch, kdo takovou vládu podporují v médiích a neziskovkách. Nevybízím k takovým soudům, pouze konstatuji, že některé dějinné vzorce se opakují – po vlastizradách následují rychlé a často neférové procesy.

Pochopitelně pouze za předpokladu, že český stát a české etnikum nebudou zlikvidovány.

9. 1. 2018

Dnes reaguji na frackovské poznámky, které se šíří po sociálních sítích, podle kterých by starší lidé neměli mít volební právo. Říkám mimo jiné:

Dalo by se to tedy postavit i opačně, a požadovat zvýšení voličského věku, řekněme na 40 let. Mladší by mohli volit pouze v případě, že mají stálé zaměstnání a alespoň dvě děti. Proč by měli k volbám chodit ti, pro které vlast neznamená nic jiného než otevřená fotrova peněženka?

Petr Hampl: Ležáci

8. 1. 2018

Z dnešního komentáře:
Je tedy logické, že si pokládáme otázku. Co je v naší zemi špatně, jestliže tu vyrůstají lidé, kteří pokládají za správné a vznešené okrádat spoluobčany a práci pokládají za ostudu? Ve své knize Prolomení hradeb používám termín “nová aristokracie” a ukazuji na podivuhodnou podobnost mezi dekadentními královskými dvory, kde se pitvořili šlechtici v napudrovaných parukách, a mezi prostředím v dnešních sklobetonových centrálách, ministerstvech a velkých neziskovkách. Vztah k práci to potvrzuje.

Petr Hampl: Práce

8. 1. 2018

Těm, kdo naříkají na údajný zánik polistopadového režimu, si dovoluji připomenout, že polistopadový režim stál na dvou demokratických pilířích:

  • Odmítnutí Husákova režimu v listopadu 1989,
  • Ještě razantnější odmítnutí havlismu v červnu 1992.

Křehká demokracie se zhroutila tím, že havlisté postupně převzali moc ovládnutím velkých stranických aparátů, neziskovek, médií atd. Fakticky se jednalo o tichý puč, který probíhal postupně.

Havlisté jsou ti poslední, kdo by si dnes mohl stěžovat na nedemokratické metody.

7. 1. 2018

Základní princip dotací spočívá v následujícím:

  • vláda nebo nadnárodní organizace nabídne hromadu peněz,
  • žadatelé použijí veškerou svou kreativitu, aby vytvořili zdání, že pokud budou ty peníze přiděleny jim, vznikne tím nějaké obecné dobro,
  • darující organizace peníze vydá, i když si je dobře vědoma, že jsou fakticky vyhozené z okna,
  • žadatel peníze přijme a projevuje vděčnost.

Kauza Čapí Hnízdo se téhle praxi nijak nevymyká. Pokud chce někdo takové věci zastavit, nechť prosadí zrušení dotací a pobídek.

7. 1. 2018

Kácení soch vzbudilo už dost pozornosti, ale všimněte si, že stejné gumování minulosti je standardním projevem chování moderní korporace. Velmi dobře je to vidět na názvech. Třeba energetický podnik Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk původně v názvu odkazoval na místo svého vzniku, německou průmyslovou důkladnost a vše, co s tím souviselo. Pak název zkrátili na RWE, kde historie už tak patrná nebyla, ale přece jen se dala trochu tušit. Od loňska je to nicneříkající Innogy – bez dějin, souvislostí, morálních závazků, emocí.

Nebo dnešní banka Moneta. Každá reklamní agentura vám za pár týdnů vytvoří neomezený počet značek tohoto typu. Přitom ještě nedávno to bylo GE a a ještě předtím General Electric Bank, což odkazovalo k jednomu nejsilnějších podnikatelských příběhů v moderních dějinách.

Dlouhé dějiny znamenají v průmyslu solidnost, ale také závazek chovat se určitým způsobem. Vymazání dějin a historických závazků je často prezentováno jako akt svobody – každý si prý může vybrat. Jenže ve skutečnosti si vybírá jen úzká vládnoucí vrstva. Vybírá si, co vnutí obyvatelům, kteří jsou bez vlastních dějin, kultury a identity bezbranní.

7. 1. 2018

Tak tu opět máme něco, o čem naši milí sluníčkáři tvrdí, že to vůbec neexistuje, a že je to jen výmysl ruské propagandy.

Video: Toronto Mosque Prays for for destruction of non-Muslims

6. 1. 2018

Jeden dobrý vlastenec je nyní vláčen tiskem, protože jeho dospělá dcera žije nemravným životem i poměřováno uvolněnými mravy současné doby. Kdyby to byl kavárenský multikulturalista, psaly by se stati o tom, jak ta slečna “odvážně odhaluje maloměšťácké pokrytectví.” Ale o to nejde. Není to ojedinělý případ. Konec konců dospělá dcera Ronalda Reagana se nechala fotit nahá v náručí černocha. Nic to nemění na tom, že Ronald Reagan byl jedním z největších státníků dvacátého století.

Naše civilizace je civilizací svobody. K tomu vychováváme i své děti. S rizikem, že budou dělat rozhodnutí, se kterými nesouhlasíme, nebo se dokonce přidají k němu, kým hluboce pohrdáme. Pokud se to stane, tak nás to bolí. Ale je to riziko, o kterém víme už od jejich narození. Přesto pro ně děláme, co je v našich silách. Mimo jiné proto, že si vážíme svobody jako životního principu.

A proto má každé dobré rozhodnutí, které děláme my nebo lidé kolem nás, nesrovnatelně vyšší cenu než poslušnost daná strachem a otupěním, na jaké staví konkurenční civilizace.

6. 1. 2018

Pan Bartoš skutečně požadoval zákaz festivalu židovské kultury a nechává se fotit s vlajkou organizace, která považuje podpalování synagog za legitimní způsob vyjadřování politického názoru. A taky podporuje ty změny, které budou v důsledku znamenat “vyčištění” země od Židů. Nejedná se ale o Adama B. Bartoše, nýbrž o vrchního Piráta Ivana Bartoše

5. 1. 2018

Buďme hrdými europotížisty!

Vyjádření legendy multikulturní levice Daniela Cohn-Bendita, že by dnešní EU měla být nahrazena centralizovaným státem, a že problematické středoevropské země by měly být v podstatě vyloučeny, je několikátým podobným výrokem v řadě od různých osobností, i poměrně významných. Je to skvělé znamení, že intelektuální euroelity s námi ztrácí trpělivost.

Už několik desítek let je tomu tak, že co řeknou zelení extrémisté typu Cohn-Bendita, to se za pár let stane oficiálním stanoviskem (momentálně to vidíma třeba na legalizaci pedofilie). Jsme tedy na dobré cestě, ale je důležité příležitosti využít. Ukazujme západoevropským politikům a intelektuálům, že jsou s námi jen potíže, a že to nikdy nebude lepší!

Samozřejmě potřebujeme zvolit Zemana prezidentem, ale dost práce mohou udělat i normální občané na sociálních sítích. Proto vás, kolegové vlastenci, vyzývám. Pište příspěvky a vytvářejte grafiky proti EU a proti islámské imigraci v cizích jazycích. Sdílejte je v zahraničních skupinách. Ukazujme jim, že jsme přesně ti burani a křupani, co nikdy nepochopí jejich velkorysý záměr nechat se ve své zemi nahradit nějakým exotickým etnikem, kterému Evropský úřad pro migraci přidělí naše území. Ukazujme jim, že být s námi v jedné unii jim jenom ztrpčuje život.

Někteří z nich si sílu téhle strategie uvědomují, proto jsou třeba euroskeptická vyjádření Václava Klause bez milosti mazána z youtube. Ale když se do toho zapojí hodně lidí, budou to mít těžší.

5. 1. 2018

Pokud nestíháte číst všechny důležité a zajímavé knihy, které vyjdou, určitě vás potěší rubrika, kterou na parlamentních listech založil Petr Žantovský (ano, ten mediální expert, nositel státního vyznamenání, docent a skvělý vlastenec). Jednou týdně tam zveřejní příjemně čtivé výpisky z nějaké podstatné knihy. Na začátek Teror ctnosti od Theo Sarrazina. Proslulou knihu Německo páchá sebevraždu asi četlo spousta lidí, Teror ctnosti od stejného autora je méně známý a zdá se, že neméně zajímavý.

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy

4. 1. 2018

Kniha Prolomení hradeb se blíží svému zrození. Za pouhých 48 hodin se na Startovači vybrala plná čtvrtina potřebných peněz! Strašně moc děkuju všem dárcům. Nejen za ty peníze, bez kterých bych knihu nedostal k lidem, ale i jako výraz podpory. Možná to není tak patrné, ale i já potřebuju občas vidět, že to, co dělám, pokládají také ostatní za důležité.

Startovač: Podpořte “Petr Hampl: Prolomení hradeb”

4. 1. 2018

Podle dnešního výzkumu SANEP mají Češi třikrát větší strach z postupné islamizace než z terorismu. Opět to ukazuje, že “veřejnost” má o třídu lepší úsudek než politická třída a experti.

4. 1. 2018

Před pár dny jsem řekl v rozhovoru pro Parlamentní listy, že za jeden z největších průšvihů současné doby pokládám mizení solidarity mezi sociálními vrstvami. Bohatí se na chudé nedívají se směsí pohrdání a soucitu, nýbrž se směsí pohrdání a nenávisti. Když někoho označuji „bahno“, připravuji si půdu pro nějaké čištění. Bahno zmizí a svět bude lepší. Možná zmizí za ostnatými dráty, možná zmizí v plynových komorách. Detaily přece nemusíme řešit. Potom samozřejmě nevadí dovoz džihádistů, kteří to bahno podřezávají, vyhazují do povětří a znásilňují. Pořád je to jenom bahno. Což lepším lidem nebrání čerpat na bahno dotace. Paradoxem je, že spousta lepšolidí, kteří zmínce o bahnu tleskají, na tom ve skutečnosti není o moc lépe a dost možná se v nejbližší době taky stanou bahnem.

Petr Hampl: Bahno

3. 1. 2018

Když si oprávněně připomínáme závislost českých podniků na trzích EU, nezapomínejme, že každá hůl má dva konce. Případné náhlé přerušení hospodářských vztahů by mělo drtivé dopady nejen na české dělníky, ale taky na giganty typu BMW (a na všechny, kdo jsou na ně navázáni). Bez českých dílů nevyjede z fabriky ani jeden bavorák. Pokud by chtěli přesunout výrobu do Německa, musely by německé vozy dramaticky zdražit a ztratily by konkurenceschopnost. Navíc by to zabralo nějaký čas. Pokud by chtěli přesunout výrobu do Rumunska či na Ukrajinu, nedokázali by zabránit poklesu kvality. A kdo by kupoval BMW se spolehlivostí Dacie?
BMW není jediné, podobných podniků je v Německu více. Síla německé ekonomiky je do značné míry závislá na české práci. Obě strany mají velmi podobnou vydírací sílu. To jen, aby bylo jasno.

3. 1. 2018

Na Startovači jsem dnes otevřel sbírku na knihu Prolomení hradeb. Na tisk si půjčím, a pak to zaplatím z prodeje. Budu ale potřebovat peníze na reklamu, jinak tu knihu k lidem nedostanu (musím počítat s mediální blokádou). Budu vděčný za každou stokorunu. Zároveň, prosím, pokud víte o nějakém dobrém vlastenci, který má firmu a podpořil by knihu tím, že by do ní zadal reklamu, dejte mi vědět.

Startovač: Petr Hampl: Prolomení hradeb

2. 1. 2018

Politické změny v Americe nezasahují jen Bílý dům, ale probíhají na všech úrovních. Již 18 amerických států zavedlo nebo alespoň připravuje zákony, podle kterých budou trestné pokusy o zavádění islámského práva. Ve všech případech se multikulturní aktivisté mobilizují na obranu práva šárija. Až vám bude zase nějaké sluníčko vyprávět o tom, že vedle radikálních islamistů existuje i údajná muslimská většina akceptující západní hodnoty, můžete mu vpálit: “Ty ale hájíš a podporuješ radikální islamisty!” A budete mít pravdu.

Anti-sharia laws proliferate

2. 1. 2018

1. 1. 2018

Z mého dnešního rozhovoru s Martinem Konvičkou vypichuji podstatný Konvův postřeh, který zazněl až skoro v závěru. Není žádná výhra, když jsou velké atentáty s desítkami mrtvých nahrazeny systematickým násilím na ulicích, v restauracích, školách atd., kde je v součtu zabito více lidí. Z hlediska muslimů v tom není žádný podstatný rozdíl – v obou případech je zabíjení nevěřících součástí džihádu (případný lup je považován za válečnou kořist). A není v tom rozdíl ani z hlediska místního obyvatelstva, mezi kterým se šíří strach. Pouze se tomu dostává menší pozornosti v médiích. Druhý den poté, co jsme to natočili, byli v Londýně při různých incidentech čtyři mrtví. Počet zraněných nebyl publikován.

MARTIN KONVIČKA & PETR HAMPL: Novoroční povídání 2018

1. 1. 2018

Pro ty, kdo včerejší rozhovor nečetli až do konce:
Co mohou vlastenci dělat. Především by měli počítat s tím, že současný systém může ještě přežívat řádově 10 let a že se bude rychle měnit k horšímu. Je důležité vytvářet komunity, kde si lidé zachovají naději, morálku, vlastenectví a budou se připravovat na ten správný okamžik. Můžeme tomu říkat ostrůvky odporu, můžeme tomu říkat bubliny, ale je důležité, abychom byli připraveni. Protože muslimští dobyvatelé připraveni budou.