Glosy za srpen 2019

30. 8. 2019

Zaorálkův nápad srovnat platy v kultuře a školství není úplně od věci. Není kupříkladu žádný důvod, proč by měl filmový režisér vydělávat víc než učitel na základní škole.

29. 8. 2019

Dynamika vývoje veřejného mínění ve Velké Británii naznačuje něco obecnějšího. Názory na setrvání v EU ve skutečnosti spíše odrážejí vztah k vlastním politikům.

Když lidé vidí silného a schopného politického vůdce, podpoří ho proti EU, až do odchodu. I Orbána by Maďaři podpořili, kdyby se rozhodl odejít. Když vidí ubožácké patolízaly unijních institucí, pochopitelně se jim do konfliktu nechce a preferují setrvání. Že je dnes v ČR většina pro setrvání, to je především výpověď o nedůvěře v politiky. A politici se řídí podle výzkumů veřejného mínění, což jen potvrzuje názor, jaký na ně občané mají.

To se netýká celé veřejnosti, ale významné části.

29. 8. 2019

Zaorálkův nápad srovnat platy v kultuře a školství není úplně od věci. Není kupříkladu žádný důvod, proč by měl filmový režisér vydělávat víc než učitel na základní škole.

28. 8. 2019

Konvův postřeh má podle všeho širší platnost. V mladé generaci se rýsuje rozdělení nejen podle politických názorů, ale také podle povahových rysů. Multikulturní davové ovce versus národovci s rebelskou bojovnou nezávislou povahou. Ještě nikdy v dějinách se lidem s otrockou mentalitou nepodařilo udržet panství nad rváči. Kdyby zatím neprobíhala výměna obyvatel, bylo by pro nás starší velmi zábavné sledovat, co se bude dít. Na současnou korporátně-politickou elitu bych nevsadil ani pětník.

28. 8. 2019

Mezi země, kterým by případné globální oteplení prospělo, patří Rusko. Takže je to jasné. Nejsou za tím ilumináti, ale Putin.

Science Daily: Could climate change make Siberia more habitable?

28. 8. 2019

Nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy niky nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nedůvěřujte někomu, kdo působí solidně a umírněně. I kdyby říkal celkem rozumné věci. Vždycky se postaví na stranu elit proti lidem. I za cenu úplného zničení vlastní země.

28. 8. 2019

Varování pro sluníčkáře, co věří, že podrobení se islámu je řešením (“stejně se s tím nedá nic dělat”, “na hraničích se střílelo za komunistů” bla bla bla). Podrobíte se jedněm muslimům, zabijí vás jiní. Islám má krvavé nejen hranice, ale celou svou plochu.

27. 8. 2019

Už poněkolikáté čtu nářky o tom, že děti začínají být příliš násilné a agresivní. Já tu zprávu vítám. Ty děti budou žít ve světě nesrovnatelně násilnějším, než je svět dnešní. Jestli nemají být jen lovnou zvěří, budou potřebovat jiné povahy než předcházející generace.

Druhá věc je, že by bylo dobré tu agresivitu kultivovat – od pouliční bandy k oddílu bojových sportů či oddílu domobrany.

27. 8. 2019

Jeden z problémů současné ekonomie spočívá v tom, že většina zajímavých ekonomů pracuje pro investiční fondy, investiční společnosti nebo jako investiční poradci. Jenže zájmy investorů jsou z principu opačné než zájmy lidí, kteří v té zemi žijí a pracují (to viděli staří marxisti velmi přesně). Ekonomové si tedy chtě nechtě osvojují mentalitu “vysát, prodat a investovat jinde” a tomu odpovídají jejich názory a doporučení.

Nemůžeme jim to vyčítat. Problém je, že chybí protiváha. Tou by snad měli být odboroví ekonomové, jenže ti zase hájí zájmy svých byrokratických aparátů. Ekonomické myšlení, které bere v úvahu zájmy normálních lidí, zmizelo, nebo bylo vytlačeno na okraj.

Česká národní banka je tak paradoxně možná posledním centrem myšlení zaměřeného na národní ekonomiku jako na celek. Odtud neustálé spory mezi ČNB a “investičními ekonomy”. Třeba poslední debata o výši úrokových sazeb. Pokud zastupuji skupiny, které někam potřebují uložit pár stovek milionů, samozřejmě, že budu prosazovat vysoké sazby!

Až zase někdy budete číst zajímavý textík chytrého ekonoma, stejně si pro jistotu ještě zkontrolujte, čím se živí.

26. 8. 2019

Z výborného Konvova textu o psychologii islámu:

Islám se, jak známo, na rozdíl od všech ostatních velkých náboženství s lidským svědomím nepočítá. Zatímco křesťanství, buddhismus, hinduismus atd. se lidské svědomí snaží kultivovat uznávají jeho větší či menší nezávislost na božské vůli, islám známým veršem 8:17 (od něhož se samozřejmě odvíjí celá “filosofie”) člověka od svědomí osvobozuje. Cokoli provedete je alláhova vůle. Jste samozřejmě kontrolováni, ale ne “zevnitř”, svědomím, nýbrž “zvenku” – příkazy islámského práva a ostatními souvěrci.

Martin Konvička: Islám a psychické poruchy

26. 8. 2019

V politice by mělo jít především o to, jak zlomit moc korporací, aniž by to vedlo k nepřiměřenému růstu moci státní byrokracie, jak píše Christopher Lasch.

Proto nepomůže žádný “návrat ke skutečné pravici” ani “obnovení staré levice.” Možná to někomu pomůže k poslaneckému místu nebo jiné kariéře, ale rozhodně nepřispěje k tomu, že by se lépe žilo. Totéž platí o “středu” ve smyslu kompromisu mezi dvěma zbytečnými politickými programy.

Potřebujeme úplně nová řešení, byť mohou být inspirována ideály staré levice nebo staré pravice nebo obojím.

24. 8. 2019

Zjištění Harvard Medical School: Kdo má problémy se sexuální identitou, ten má téměř jistě i řadu jiných psychických problémů.

Článek serveru Breitbart, který o té studii informuje

23. 8. 2019

Je to neuvěřitelné, ale přejet z ČR do Polska je jako přejít z Půlnočního království do Země krále Miroslava. Svoboda, činorodost, podnikavost, pestrost… Žádné korporátní sítě, žádné dotace EU, ale zajímavá hospůdka či kavárna či obchod každých pár metrů.

22. 8. 2019

Městys Velké Poříčí. Navzdory mediální cenzuře a blokováni na sociálních sítích dorazila na besedu asi stovka lidí.

21. 8. 2019

Z dnešního komentáře:

Cesta od děsivého bolševického teroru k celkem snesitelnému autoritativnímu systému nezačala během pražského jara.  První významný zlom proběhl v roce 1941, kdy vládcové pochopili, že bez lidové podpory Hitlera neporazí. Další milník pak v roce 1956. Od té doby byl každý rok o maličko svobodnější než rok předcházející. A zároveň s tím i stoupala životní úroveň.

Že lidem takový pomalý pokrok nestačil, to je pochopitelné. Zvlášť, když jejich blízcí byli ještě pořád ve věznicích a oni sami se báli ceknout.

Petr Hampl: O svobodě a stabilitě

21. 8. 2019

Děkuji svému mobilnímu operátorovi O2, že mi radí se správnými politickými názory. Těším se, až mi bude radit také ve věcech jídelníčku a sexu. Nasrat!

19. 8. 2019

Z recenze knihy Mariana Kechlibara Zapomenuté příběhy dvě:
Když čtete Kechlibarovo vyprávění z doby Velkého hladomoru v Irsku, uvědomíte si, že se vlastně nelišil od hladomoru, který vyvolal Stalin ve 30. letech na Ukrajině. V poměru k celkovému počtu obyvatel v Irsku zemřelo dokonce více lidí. Jejich smrt nezpůsobili fanatičtí bolševici, ale fanatičtí zastánci volného trhu a státního nezasahování. Schválně si na to vzpomeňte, až vám budou vaši pravicoví přátelé vysvětlovat, že socialismus je vražedný a že státní zásahy nikdy nefungují.Marian Kechlibar ale nedělá ani takový závěr. Prostě vypráví příběhy.

Recenze: Marian Kechlibar: Zapomenuté příběhy

19. 8. 2019

VK starší: V květnu se v Bukurešti konala velká konference s názvem „Dětský summit“ a mluvilo se tam, že děti by se měly výrazněji podílet na vážném rozhodování Evropské unie. Takže dění kolem té dívenky (Gréty) je součástí bláznovství tohoto typu.

Hampl: Počítejme s tím, že v další fázi budou mluvčími roztomilá zvířátka. Na jednání OSN či Evropské parlamentu bude přivezena klec s rosomákem nebo medvídětem a různá politická opatření budou prosazována v jejich jménu.

Mimochodem, pokud VK staršímu vydrží zdraví, nebude v příští prezidentské volbě nikdo, kdo by byl schopen se mu rovnocenně postavit. Bez ohledu na různé amnestie.

Václav Klaus: Klimatická krize není

18. 8. 2019

Tak se zase dozvídáme, že je jsou naše svobody údajně ohroženy tím, že prezident nejmenuje nějakého stranického panáka ministrem kultury. Obávám se, že by nám nijak neublížilo, ani kdyby to ministerstvo úplně zmizelo.

18. 8. 2019

Jak změnila kampaň MeToo americkou společnost? Dramaticky vzrostla nedůvěra v oběti znásilnění. Ženy, které se staly skutečnými oběťmi násilí, jsou házeny do jednoho pytle s celebritami, které se nechaly zneužít velmi ochotně a později si na tom budují kariéru. (zdroj: YouGov)

Rád bych se mýlil, ale vypadá to, že přesně k témuž směřuje i situace u nás.

Lucia Trezova:

Tak toto stojí za to!  Fakt som sa dobre pobavila… A jediné, čo ma napadlo bolo zvolanie – svatá prostoto!  A toto vystupuje v ČT, svoje zážitky publikuje v idnes a Respekte a na svoju činnosť poberá granty.

via Monika Čírtková:

VÝCHOVA ČESKÝCH MUŽŮ 
Johanna Nejedlová rozjíždí se svým spolkem Konsent kampaň s názvem “Respekt je sexy”. Jejím cílem je školit obsluhu podniků ohledně předcházení či řešení sexuálního obtěžování. Novináři jásají a papouškují slogany, které paní Johanna vysílá do světa.

Já tak nadšená nejsem. Nemíním zlehčovat oběti sexuálního násilí nebo obtěžování, nicméně podle mého názoru je tato osoba tou poslední, kdo by měl kohokoli poučovat.

Velký rozhovor s Johannou Nejedlovou přinesl pod názvem “Dobrých mužů je víc” Magazín MF Dnes (č. 45/2017). Paní Nejedlová se v něm vyznává mimo jiné ze dvou zkušeností znásilnění, jimiž prošla.

Zkušenost první popisuje takto:
“Seděly jsme s kamarádkou v baru v Bratislavě a měly pár drinků a najednou jsme tam usnuly. Když jsem se probudila, měla jsem nad sebou muže, který se mnou souložil. Začala jsem křičet, co to dělá, a on mi řekl, že se tady krásně milujeme. Shodila jsem ho a utekla. Druhý den jsem odjela do Prahy a oznámila to na policii.”

Nechci se nikoho dotknout, ale z tohoto vylíčení událostí jsem dost rozpačitá. Spíše než znásilnění to připomíná popis alkoholového “okna”, kdy si dotyčná určitý časový úsek nepamatuje. 
A vůbec, celá ta situace: komu se běžně stává, že “usne v baru”? Kde byla kamarádka? Ta také spala? Co dělali ostatní návštěvníci baru? A kde se to odehrálo, přímo v baru nebo někde v zázemí? Copak je běžné, že dvě ženy jen tak spí v baru a nikdo si nevšimne, co se kolem nich děje?

Zatímco první událost má zachycovat znásilnění cizí osobou, u druhé popisované zkušenosti tomu tak není:
“Dávala jsem si větší pozor, abych se neocitla nikde sama. Jenže s tím souvisí i druhá zkušenost. Jela jsem na dovolenou a vzala radši kamaráda, abych byla v bezpečí. Dopadlo to tak, že se mě pokusil znásilnit on. Že spolu jedeme na dovolenou, to si vysvětlil tak, že spolu budeme automaticky spát. Což jsem neměla v plánu. Každý večer jsme se o tom museli dlouze bavit a já mu to pořád vysvětlovala. Poslední večer jsem šla spát a probudila jsem se s tím, že jsem ho měla na sobě.”

Paní Nejedlová se už podruhé probudila pod cizím mužem bez svého souhlasu, dokonce pod takovým, kterého “vzala na dovolenou”, ať už to znamená cokoliv. To je skutečně politováníhodná shoda neblahých okolností.

Johanna Nejedlová je rovněž spoluautorkou článku s názvem “Holky to chtěj taky”, který uveřejnila na serveru A2larm. Podtitul článku zní: “Proč by mělo být na ženě vyhledávající náhodný sex něco podezřelého?”

Z článku cituji:
“Přestože ženy, jak prokázal zmiňovaný průzkum, mají o náhodný sex stejný zájem jako muži, jsou považovány za „lehké“, pokud dosáhnou toho, co chtějí. My ženy s tím samy tak trochu souhlasíme. Většina z nás mlží o počtu svých sexuálních partnerů, a tak přiživuje sexuální nerovnost. Podporujeme mýtus o nevinných ženách dávajících sex jen těm mužům, kteří si to u nás tak nějak vydobyli.”

A ja len dodávam: prosím, nech sa táto slečna preboha vyvaruje vzdelávania žien. Lebo by sa im mohlo stať, že sa opakovane budú budiť na to, že s nimi niekto súloží! 

17. 8. 2019

Tak se zase dozvídáme, že je jsou naše svobody údajně ohroženy tím, že prezident nejmenuje nějakého stranického panáka ministrem kultury. Obávám se, že by nám nijak neublížilo, ani kdyby to ministerstvo úplně zmizelo.

17. 8. 2019

“Pokud dotaci dostává Biler, Rychlíková a spol., měl by ji dostat i Petr Hampl a celý jeho Spolek heterosexuálního bílého muže.”

Děkuji za férový přístup, ale připomínám, že tady není úplná souměrnost. Sdružení heterosexuálních bílých mužů a jejich fanynek bylo vždy koncipováno spíš jako pivní parta lidí, co si chtějí svobodně vyprávět nekorektní vtipy, dělat si legraci z feministek a bavit se jejich hysterickými výlevy. Žádné sekretariáty, žádné demonstrace, žádný zamračený politický aktivismus. Jen třeba takový detail, že spolek nevede předsednictvo, nýbrž politbyro, by mohl přemýšlivějším něco napovědět.

Jenže se obávám, že ultralevicoví extrémisté ovládající podstatnou část médií, si nedokážou představit, že se lidé jen tak sejdou a svobodně baví. Pro ně existují jen politické programy a lov dotací. Proto jsme pro ně tak nepochopitelní a nebezpeční.

Institut 2080: “Možná jste si před nedávnem všimli, že osazenstvo vyklizeného squatu Klinika v centru Prahy zčásti tvořili redaktoři veřejnoprávního rádia Wave, ale zdá se, že praxe, kdy daňoví poplatníci platí pohodlný život levicovým extremistům, jde mnohem více do hloubky. Jako INFO.CZ jsme se v posledních měsících několikrát dostali do hledáčku webu A2larm, kde působí hned několik výrazných postav ultralevicové scény jako Stanislav Biler, Apolena Rychlíková a další. Když je budete pozorně sledovat ve veřejném prostoru, zjistíte, že jejich příjmy tvoří takřka výhradně peníze daňových poplatníků.”

“Můžete si být jisti, že když INFO.CZ, Echo24 a další privátní média půjdou pro dotaci na kterékoliv ministerstvo, nedostanou ani korunu. A kdybychom chtěli srovnávat srovnatelné – pokud dotaci dostává Biler, Rychlíková a spol., měl by ji dostat i Petr Hampl a celý jeho Spolek heterosexuálního bílého muže. V podstatě jde o to samé, jen z opačné strany názorového spektra. Stát by měl rozhodně měřit všem stejně, nebo by měl podobné podpory úplně zrušit, což je samozřejmě nejjednodušší řešení.”

17. 8. 2019

Zavedení přímé prezidentské volby je změna srovnatelná se zavedením všeobecného rovného volebního práva v roce 1907 nebo se zrušením vedoucí úlohy komunistické strany. Jasné a jednoznačné kroky od diktatury k demokracii.

Podstatný rozdíl je ale v tom, že za zrušením vedoucí úlohy a zavedením všeobecného volebního práva byla určitá vize, a že ty kroky byly provedeny v době celkového posunu k demokracii. Zavedení přímé prezidentské volby bylo spíš výsledkem hlouposti a zbabělosti mocenské elity a stalo se v době zavádění tyranie. Proto vyvolává takový odpor, a proto vidíme tolik snad tu volbu zrušit či oklestit pravomoci prezidenta.

Po přímé volbě logicky následuje i změna způsobu vládnutí. Ta s dříve či později vyžádá změnu ústavy, aby odrážela vyšší autoritu prezidenta. Ústavu je však možné předělávat až poté, co reálný život ukáže, jaká je skutečná moc prezidenta.

16. 8. 2019

Lukáš Visingr na webu Radia Dixie:

Těm, kteří upřednostňují literaturu faktu, lze doporučit např. výbornou studii Prolomení hradeb, pod níž je podepsán sociolog (a mimochodem velký fanda Konfederace) Petr Hampl. Popisuje, jak se na Západě utvářejí tzv. elity, proč tak bují byrokracie a jak vzdorovat sílícímu tlaku islámu.

Lukáš Visingr: Tábor svatých – nové vydání kultovní románu

16. 8. 2019

Prosím o pomoc vlastence z Hronova, Náchoda, Velkého Poříčí a okolí. Koncem příštího týdne tam budu mít besedu a potřeboval bych roznést či rozhodit nějaké propagační letáky. Pokud byste tomu někdo chtěl dát chvíli času, prosím o kontakt do zpráv.

15. 8. 2019

Leoš Janáček nebyl jen skladatelem se světovým věhlasem, ale také nadšeným fanouškem všeho ruského. Tehdy se to ale neřešilo. Kdyby žil Leoš Janáček dnes, Národní divadlo by jeho práce nehrálo. Dokonce i okresní kroužek, kdyby s ním začal spolupracovat, stal by se okamžitě terčem různých Jandů, Šafrů a samozřejmě BIS. Nikdo by se nedozvěděl, jak geniální díla tento “proruský šváb” psal.

O kolik takových janáčků nás dnešní hony na čarodějnice připravují? Kdy budou voláni k odpovědnosti ti, kdo rozpoutávají protiruskou hysterii.

14. 8. 2019

V dnešním rozhovoru pro parlamentky se věnuji, mimo jiné, vztahu nadnárodních korporací k Prague Pride:

Téměř vždy je tomu tak, že existuje nějaký útvar společenské odpovědnosti nebo personalistiky, který terorizuje zbytek organizace. Lidé v tom útvaru většinou přišli z radikálních neziskovek, jsou na ně napojeni a prosazují ty nejabsurdnější požadavky. Nikdo se jim neodváží postavit. Stačí připomenout zakladatele a generálního ředitele firmy Mozzila Brendana Eicha, který byl vyhozen, protože se prozradilo, že nepodporuje homosexuální „manželství“. Můžeme též zmínit viceprezidentku společnosti Apple Denise Young Smith vyhozenou za výrok, že jako žena se necítí špatně v mužském kolektivu. Ani ti nejvyšší nejsou vyjmuti z pravomoci inkvizitorů.

Parlamentní listy: Prague Pride jako První máj. Duhové bytosti mají všechny práva, ale aktivistům se nechce pracovat.

14. 8. 2019

Milan Vidlák naprosto perfekně popsal dění kolem akce v Příčovech, se všemi souvislostmi. Jako zatím jediný (!) český novinář udělal tu základní práci, že promluvil se zúčastněnými a ověřil si fakta. Věřili byste, že byly doby, kdy tak pracovala většina novinářů? Kdy profese novináře nespočívala v tom, že pisálek opíše příběh odjinud, nic neověřuje a přidá pár šťavnatých nadávek?

Část problému je i výsledkem mé nedůslednosti. Když v Lidových novinách vyšla nesprávná informace, že Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže je údajně pořadatelem akce, nechal jsem to být. Přišlo mi to bezvýznamné. Sdružení existuje již několik let a kromě několika vyloženě hysterických feministek jsme nikomu nevadili. Ale časy se mění. Být bílým heterosexuálem (nebo se přátelit s bílými heterosexuály) je v České republice roku 2019 důvodem k vypovídání smluv, rezignacím či vylučování ze stran. To jsem opravdu podcenil.

Šifra: Jak se dělá špinavá kampaň

13. 8. 2019

Dnes výstup na Lysou horu v Beskydech.

12. 8. 2019

Protože je dnešní tisk plný nepřesných a nepravdivých informací o sobotním vlasteneckém setkání v Příčovech, uvádím následující:
1) pořadatelem akce NEBYLO Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže. Sdružení se na akci ani jinak nepodílelo. Jediným spojovacím bodem byla moje osoba – byl jsem odborným garantem programu, a zároveň působím v tom sdružení (stejně jako jsem aktivní i v několika dalších spolcích).

2) předmětem akce NEBYLA otázka homosexuality ani jiného sexuálního chování. Nezabýval se tím žádný panel, žádná přednáška, žádný diskuzní příspěvek.

3) pořadatelé akce NEMĚLI žádnou možnost ovlivnit složení návštěvníků akce. Pozvánka byla veřejně dostupná. Pokud vím, byl mezi návštěvníky minimálně jeden poslanec, jeden bývalý ministr a současný předseda politické strany. Pořadatelka akce ani já jako odborný garant tím nevyjadřujeme ani souhlas ani nesouhlas s jejich činností. Požadavky některých chytrolínů, že jsme měli u vchodu provádět kádrování a “nevhodné” diváky nepustit dovnitř, pokládám za naprosto nehorázné.

11. 8. 2019

Jak probíhají útoky na homosexuály v českých zemích?
1) agresor je od homosexuálních aktivistů vzdálen 70 km a vůbec o nich neví.
2) homosexuální aktivisté za ním tedy dojedou.
3) agresor si jich vůbec nevšímá.
4) homosexuální aktivisté se tedy nalepí na jeho plot a dělají příšerný rámus
5) agresor se přijde podívat, co se děje
6) homosexuálové vykřikují, že se cítí ohroženi a že je ve vzduchu násilí.
7) agresor uvažuje, jestli je přece jen nemá proplesknout, ale nestojí mu za to.
8) ublížení homosexuálové odejdou.

Už chápete, proč musí česká vláda vynakládat desítky milionů korun na obranu homosexuálů? Už je vám jasné, co by jim jinak hrozilo? Nikdo by si jich nevšímal!

9. 8. 2019

Na konci knihy Prolomení hradeb kladu zásadní otázku: Zhroutí se současný politicko-ekonomický režim dříve, než bude dokončena výměna obyvatel evropských zemí? Napsal jsem, že vše může postupovat překvapivě rychle, ale ani já jsem si nedokázal představit jak rychle.

Od vydání knihy neuběhlo ani 18 měsíců, a evropská mocenská elita začala pracovat na realizaci programu, který s jistotou způsobí ekonomické zhroucení. Z krátkodobého hlediska to je extrémně špatná zpráva. Z dlouhodobého hlediska je to přesně to, co evropské národy potřebují. Žádná varianta není horší než pokračování současného stavu, kdy všechno vypadá celkem přijatelně, a kdy jsou země v tichosti islamizovány.

8. 8. 2019

Základní poučení z politického vývoje posledních let:

Pokaždé, když vládu a aktivisty podezíráme z nějakého naprosto šíleného záměru, a pokaždé, když nás všichni ujišťují, že k něčemu tak zběsilému nemůže dojít (a že jsme tudíž přehnaně vystrašení), tak se nakonec ukáže, že je to ještě horší, než jsme mysleli.

8. 8. 2019

Už i v Lidových novinách. Překvapivě slušný a vyvážený text.

Lidovky: Foldyna, Jakl jedou na “vlastenecké setkání” Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže

7. 8. 2019

Zatímco v Praze budou vystavovány pohlavní orgány, do Příčov můžete přijet kvůli myšlenkám, mozkům a setkávání se zajímavými lidmi“ napsal jsem původně. Editor Parlamentních listů původní formulaci trochu uhladil, ale vše podstatné v článku zůstalo.

Petr Hampl: Proč podporuju nadcházející vlastenecké setkání v Příčovech

6. 8. 2019

Americké farmaceutické koncerny si účtují příliš mnoho, tak Trump prostě povolí dovoz levných náhražek z ciziny.

Experti ječí, že to omezí možnost investovat do vývoje nových přípravků, a také, že američtí pacienti budou ohroženi. Trump si toho nevšímá.

Kdyby se podobná problematika řešila kdekoliv jinde, byly by vytvořeny komise a úřady, prokazovala by se marže, experti by vytvořili tisíce stran dokumentů, a korporace by nakonec dostaly všechno, co chtějí.

Americký prezident se ale na takovou odbornost vykašlal a rozhodl podle zdravého rozumu. Na rozdíl od expertních řešení to bude fungovat.

5. 8. 2019

Gay-průvody a aktivity prý nikoho neohrožují. Tak si přečtěte tohle: “To, že heterosexuálové mají neférovou výhodu ve schopnosti plodit, musí být státem posuzováno jako porušení principu rovnosti.” A o kus dál se “expertka” zamýšlí nad tím, zda je možné tolerovat výchovu dětí v rodinách s maminkou ženou a tatínkem mužem.

Aktivisté vás ujistí, že tyhle myšlenky prosazovat nechtějí. Jsou to ti stejní aktivisté, kteří před pár lety závazně slibovali, že nikdy nebudou chtít homosexuální manželství ani homosexuální adopce. Těm můžete věřit.

Carolina Landsmann: The nuclear family threat

5. 8. 2019

Marian Kechlibar pěkně ukázal, že v politickém prostředí, kde jsou všichni pod extrémním tlakem, a kde naprosto cokoliv může být vyloženo jako urážka “menšiny”, že v takovém prostředí nakonec vyhrávají ti, kdo na politickou korektnost kašlou – Trump, Salvini, Johnson, Orbán, Zeman…

Má to i druhý aspekt. Protože veškerá mediální a téměř veškerá finanční moc je na globalistické straně, dochází k tomu, že vlastenecké prostředí vytahuje nahoru rváče (třeba i zbytečně agresivní), zatímco globalistické prostředí zbabělce.

V některých typech voleb to dává vlastenecké straně v podstatě nepřekonatelnou výhodu. Američtí Demokraté nemohou sehnat kandidáta schopného čelit Trumpovi, protože jejich prostředí takové osobnosti nevytváří. Ostatně, stejně to funguje i u nás. Kavárna nedokázala najít kandidáta schopného čelit Zemanovi a nenajde ani kandidáta schopného rovnocenně zápasit s VK starším (pokud se vrátí). Docela jednoduše proto, že kdyby se takový člověk objevil, už by z ho kavárny dávno vyštípali.

Marian Kechlibar: Éra hroších kůží

4. 8. 2019

Z dnešního komentáře:
Premiérka Mayová předem věděla, že se tak budou kolonisté chovat, ale nebylo to pro ni dost důležité. Ani po vraždě nevolala po žádném zvláštním vyšetřování ani po nových bezpečnostních opatřeních. Tím nejlépe vyjádřila, jakou hodnotu měla v jejích očích puberťačka ve skautské uniformě. I když se na ni usmívala a fotila se s ní, byla pro ni jen kusem materiálu, jaký dnes používáme, a zítra skončí v odpadkovém koši. Nic víc.
To není jen příběh Jodie Chesney. To je příběh celé další generace Evropanů. Zfanatizovat, zneužít, zahodit.

Petr Hampl: Příběh Jodie Chesney

4. 8. 2019

Pár lidí demonstruje v Moskvě a místní blbečci už mají pocit, že veškeré ruské zásoby ropy už patří Američanům a že už se rozdělují odměny za uctivou poníženost. Budou zklamáni.

4. 8. 2019

K programu Vlasteneckého setkání v Příčovech:

V 10:00 katolická mše. Přibližně od půl dvanácté jedna panelová diskuze za druhou, v mezičase bude možné debatovat s účastníky, občerstvovat se, seznamovat atd. Přibližně v 18 hodin začne hudební program, který obstará skupina Gospel Time Zuzany Stírské.

4. 8. 2019

Christopher Lasch:

Dnešní levici i pravici spojuje dogmatimus, který oběma stranám brání přijmut jakoukoliv novou myšlenku.

3. 8. 2019

Postřeh ze staré americké debaty, jestli rušit nebo nerušit otroctví. Obě strany se shodly, že pokud člověku nezbývá, než se stát zaměstnancem jiného člověka, je to stejné, jakoby byl otrokem. Nikoliv podobné, ale stejné! To bylo i stanovisko Abrahama Lincolna.

Američané tehdy pohrdali evropským kapitalismem jako odpornou nesvobodnou společností. Ve slušném státě má mít každý člověk možnost uživit se vlastním podnikáním. Ne ti nejschopnější a nejpracovitější, ale každý!

Že by někdo mohl chtít rušit ochranu zaměstnanců, a dokonce to označoval za “svobodu” nebo “pravicový postoj”, to bylo absolutně nepředstavitelné.

Jak nesmírně se od té doby změnily poměry! Skutečná svoboda nejenže zmizela, ale bylo zapomenuto, že vůbec kdy existovala.

2. 8. 2019

Pamatujete, jak značka Gillette přišla s reklamou proti toxické maskulinitě? Tak už je tu výsledek. V době, kdy se americké ekonomice daří jako nikdy předtím, ukončila Gillette poslední kvartál se ztrátou 5 miliard dolarů.

Generální ředitel ale nelituje. Prý to za podporu feminismu stálo. Ostatně, proč by litoval. Na manažerské platy bude, nějací řadoví zaměstnanci budou vykopnuti bez odstupného, a všichni budou spokojeni. V nejhorším nastoupí státní podpora. Takže se můžeme těšit na další feministické výtvory.

Až vám bude nějaký ekonom tvrdit, že korporace jednají ekonomicky racionálně, připomeňte mu Gillette, součást skupiny Procted and Gamble.

Washington Examiner: Gillette CEO: $8 billion loss is ‘price worth paying’ over #MeToo campaign

2. 8. 2019

Jednou ze silných stránek islámu je schopnost nesmírně tvrdošíjně lpět na svých historických zásadách, zvycích a tradicích. Bez výjimky a za každou cenu. Evropané na ně hledí s určitou závistí (která je pochopitelná) a doufají, že kdybychom dokázali lpět na našich tradicích stejně tvrdošíjně, obstáli bychom.

Omyl! Dějiny nás učí, že Evropané měli navrch pouze (!) v těch obdobích, kdy rychle modernizovali. V tom není islám schopen soutěžit. Jakmile se přešlo do režimu střetnutí dvou stojatých stabilních gigantů, Evropané vyklízeli pole, ztráceli jeden region za druhým a nedokázali bránit odvlékání svých lidí do otroctví.

Návrat k vlastnímu kulturnímu dědictví určitě ano, ale tím je i otevřenost rychlým změnám. A aby nedošlo k nedorozumění: změnou ani modernizací není myšlen pokus kompletně zničit vlastní civilizaci, jaký teď předvádějí neomarxisté.

1. 8. 2019

EU přichází s dočasným přidělováním migrantů. Nevědí, že na nás tu “dočasnost” už vyzkoušel někdo jiný.

1. 8. 2019

Moje příští kniha “Kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy” se začne prodávat 10. října. Nebude to ale druhý díl Prolomení hradeb – ten chystám až na rok 2020 a bude se věnovat hlavně generačnímu konfliktu.