Helena o sezónních svátcích

Čtenáři Prvních zpráv to už nejspíš vědí. Helena Dalliová, což je evropská komisařka pro rovné příležitosti, letos vydala pokyny pro bruselské zaměstnance EU, v nichž jim “doporučila”, aby v oficiálních dokumentech nepoužívali slovo Vánoce. Naprosto zbytečné! Úředníci EU jsou dokonale prokádrováni a mají vzorně vymyté mozky. Ani ve snu by je nenapadlo, že by mohli to nekorektní slovo použít. Možná tak ještě v úplně osobním kontaktu, ale v oficiálních dokumentech? Naprosto nemožné.

Paní aktivní vydala naprosto dokument, kde se neříká nic nového a který nikdo nebude číst. I když kdo ví. Ten dokument má 30 stran, a protože již byla stažena z internetu, nedozvíme se, jaké další lahůdky tam byly. A ještě zajímavější by bylo vědět, kolik úředníků na tom strávilo kolik času. I když všichni víme, že je lepší, když ten čas věnují směrnicím určeným dovnitř úřadu, než aby škodili normálním lidem.

Na zakazování slova Vánoce není nic nového. Už před více než 20 let, prosazovala britské korporace, kde jsem tehdy pracoval, výrazy jako „sezónní dovolená“ a „zimní prázdniny.“ V české pobočce tehdy vyhodili korporátní pohlednici do sběru a vyrobili vánoční přáníčka, která pak musela být tajena před inkvizicí z globální centrály. Tehdy ještě chtěli zákazníci slyšet o Vánocích. Dnes už převládá korektnější generace, a málokdo se odváží Vánoce zmínit.

Takže pár ukázek z manažerské sociální sítě LinkedIn.

 

nebo takhle:

nebo když se najde obzvlášť odvážná manažerka, tak korporátní přání k “svátku” drze doplní osobním vzkazem se slovem Vánoce.

Zajímavé to vlastně začalo být až poté, co si dokumentu všimla veřejnost, objevily se nesouhlasné názory, a přidal se k nim i papež. Paní komisařka je neodvolatelná a mohla kritiku ignorovat. Mohla se dokonce stylizovat do role bojovnice proti “krajní pravici” a jiným extrémistům, kteří chtějí vánoční stromky. Jenže eurokomisařky nemají povahu bojovnic. Jsou vybírány a cvičeny k tomu, aby:

  1. dokázaly rozpoznat, kdo drží moc
  2. dokázaly se před ním plazit.

Jednou je to George Soros, podruhé generální ředitel nějaké korporace, potřetí multikulturní aktivisté, počtvrté pracovníci Evropské komise, počtvrté muslimská komunita…

Kdyby v té době proti Vánocům bojovali multikulturní aktivisté, postavila by se na jejich stranu (eurokomisaři vědí, že aktivisté mají větší moc než veřejnost). Jenže ti se nenašli a naše milá Helena se zhroutila a začala se omlouvat.

Prokázala správné charakterové vlastnosti (vymytý mozek a zbabělost), takže její kariéra může úspěšně pokračovat.

A může také v klidu oslavit sezónní svátek.

Jo, a mezitím čínští konfuciánci (kteří jsou u nás z nepochopitelných důvodů označováni za komunisty) v pohodě slaví Vánoce.

 

Jeden myslel na “Helena o sezónních svátcích

  • 25. 12. 2021 (12:10)
    Trvalý odkaz

    Mne letos velice potěšilo jedno přání které mi přišlo s textem: Klid, pohodu, návrat tradičních hodnot a radosti do života přeje XYZ
    Začal jsem to šířit………..

Komentáře nejsou povoleny.