Komentáře Krysodlaka (16)

Oslavy “Vítězného listopadu”

proběhly dle očekávání. Propagandistická masáž si trváním ani stylem nezadala se socialistickými oslavami 70. výročí VŘSR. Nemůžu se zbavit dojmu, že někdo jen oprášil a aktualizoval starý scénář, chabě přelakoval vlajky a jen litoval, že si nemůže bouchnout z Aurory na Ovara. Jak si povšimli někteří komentátoři, v 89. se demonstrovalo za svobodné volby, dnes se demonstruje proti výsledku svobodných voleb. Také od jedné komediantky zaznělo, že pro volby by měla být nějaká forma řidičáku. Tak nějak se obávám, že nám ta demokracie nejen dávno odkvetla, ale i chcípla a zůstala nám jen ta “kosmetická vada”. I když to vypadá, že ona vada není ani tak kosmetická, jako spíš genetická.

Pravda a láska

se nám opět vybarvila na Národní. Obvyklá partička aktivistických prasat obsadila pietní místo a kádrovala věnce a jejich kladeče. Soudruzi aktivisté (nebo spíš Orwelovo Svině?) se při tom jako obvykle chovali tak, že by se i dobytek musel stydět a svazáci z 50. let závidět. Zajímalo by mě, jak dlouho by vydrželi prudit, pokud by měli od pamětní desky odtéct kanálem….

… a Láska (senátor)

si neodpustil stupidně agresivní komentář na adresu mladého Klause, čímž se přiřadil k výše uvedenému “výkvětu”. Přiložil tak jen další polínko na hranici, na které bude jednou po zásluze upálen Senát. Už aby to bylo…

Eda Stehlík

skončí u armády. Z hodnosti podporučíka, kterou měl z Vojenské katedry vysoké školy (FF UK – Edo, vzpomínáš na pplk. Brabce a tvoje historky z “lepší společnosti”, které jsi dával k lepšímu na soustředění VKVŠ ve Stříbře?) to dotáhl na plukovníka. V zásadě mu postupně stačilo vystřídat tři teplé židle. Bohužel nepatří k momentálně protěžované politické klice, takže si bude muset sbalit kufry.

Protistátní činnost České televize

je podle některých výše postavených jedinců dokladem fungující svobody slova a demokracie. Mají to ale někteří (nejen televizní) papaláši opravdu zajímavé představy o veřejné službě.

Výplach mozků o cenách za bolševika

je pravidelnou součástí naší propagandy. Vypadá sice věrohodně, ale účelově pracuje jen s vybranými komoditami. Bohužel ignoruje celkovou situaci, kdy dělník z výplaty uživil rodinu (zaplatil bydlení, energie, potraviny i zájmovou činnost či studia dětí) a ještě na leccos ušetřil. Dnes dělník zabere výplatu, která stačí horko těžko na nájem a energie, z výplaty manželky s bídou pokryje náklady na stravu a o šetření na důchod si může nechat jen zdát, protože podle odborníků z vyšších sfér by měl ukládat sumu zhruba ve výši svého měsíčního příjmu, aby to mělo nějaký význam. Je zajímavé, že o tom, jak se máme skvěle mluví hlavně politici, bankéři, podnikatelé a obecně vyšší vrstvy. Téměř nikdy to neslyšíme od lidí, kteří se živí rukama v zaměstnaneckém poměru a se kterými si vyšší vrstvy a různí komedianti pravidelně vytírají pozadí.

Krysodlak
(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě)