Komentáře Krysodlaka (30)

České potraviny

povinně do obchodů? Objevily se protesty z různých stran, nejvíc keců proti měl obligátně demoblok a obchodní komora – prý bude vše drahé a  – hlavně – proti unijním předpisům! Zemědělská komora zatím vypustila informaci, že výkupní ceny pro české zemědělce neustále klesají, zatímco prodejní rostou. Tak by mě zajímalo, kdo tady víc lže a zjevně i krade. A někdo by měl ten nepoměr zatraceně dobře vysvětlit.

Kdysi někdo v Unii spočítal, že “koprodukční” jogurt (mlíko z Polska, jahody z Rakouska, kelímky z Maďarska a víčka z Belgie) se prodává za míň, než jogurt od sedláka od vedle což je jakési ekonomické perpetum mobile. Takže bude třeba přestat švindlovat s dotacema a cenama….

Koronavirus

řádí momentálně měrou omezenou. Ukázalo se, že liberály propagované Švédsko s pouhými doporučeními má na jednoho našeho mrtvého víc jak deset – při srovnatelném počtu obyvatel. Možná by neškodilo naše liberální chytrolíny počastovat veřejně prospěšnými pracemi (ideálně někde na infekčním) za pokus o obecné ohrožení. Basy se nebojí, ale skutečná práce…..

Umělci

se v souvislosti s koronavirem ze značné části zase politicky angažují – začali pokusy o politizaci roušek a relativizaci epidemie. Bohužel se v politických souvislostech stává pravidlem, že ne každá kurva je umělec, ale co umělec, to kurva.

Ricinová aféra

vyvrcholila dle očekávání trapárnou, kdy podle místní pobočky CIA – BIS jako obvykle za všechno můžou Rusové. Bohužel už to žerou jen soudruzi z demobloku, jedinci angažovaní v NATO a čeští majdanisté. Přitom jde o jediné – aby padly všechny naše obchody s Ruskem. V souvislosti s dostavbou Temelína jde hlavně o zájmy strejčka Sama, v běžné obchodní bilanci pak o zájmy německé.

Problém vlády a parlamentu

České republiky spočívá v neujasněnosti, komu lézt do zadku. Pár jedinců s Ovarem v čele se to snaží hrát na všechny strany (takzvaní agenti Moskvy), část leze do zadku USA, část EU. Jisté procento se snaží rozdvojit a to se ještě dělí na dva tábory – USA/EU a EU/Německo (Landsmanšaft). Pak by se našli jeden či dva skuteční rusofilové a asi i někdo pročínský. Dopady na ekonomiku a mezinárodní vztahy jsou bohužel pro tento stát nedozírné.

Zákaz olova

se už nějakou dobu snaží prosadit unijní orgány. Nejprve půjde samozřejmě o střelivo, ale salámovou metodou by měl přijít zákaz absolutní. Eurosoudruhům zjevně nedošlo, že olovo je zatím ještě stále podstatnou součástí baterií a neobejde se bez něj spousta průmyslových výrob včetně elektrotechniky. A už vidím tu bandu eurovyžírků, jak cestují domů z Bruselu na kolech nebo pěšky a svítí si na to loučí….

Velkohubý český parlament

sliboval české střelecké veřejnosti ochranu před zjevně protiprávní evropskou směrnicí. Když došlo na lámání chleba, většina posranců ve strachu z Bruselu hodila střeleckou veřejnost přes palubu. Když svým rozhodnutím Evropský soud popřel Lisabonskou smlouvu, mělo dojít na žalobu u mezinárodního soudu a Brusel dohnán k arbitráži. Když tu partu parlamentních slibotechen, senátních zemských škůdců a ministrů s trapnými výmluvami porušujících mezinárodní smlouvy pozoruji, mizí moje důvěra jak v tento stát, tak v právní řád.

Dotazy na Rádio Jerevan (odchyceno na síti)

Proč Halíka nevezme čert přímo z kazatelny?

Protože ani čert si nesmí dovolovat na svého šéfa….

Krysodlak

(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě. Petru Hamplovi jsou některé jeho názory sympatické, jiné méně, ale nepřebírá za ně odpovědnost)