Komentáře Krysodlaka (35)

Bezprávní stát

byl jedním z v Příčovech probíraných témat. Z kontextu vyplynulo, že náš právní (ne)řád je v zásadě vytvořen pro vybírání pokut od nestátních subjektů a pro šikanu občanů, nikoliv pro bezpečnost či spolehlivé a bezpečné právní prostředí. Jedním z důkazů je doprava – přesvědčení policie a řady politiků že větší pokuty = větší bezpečnost je zcela zcestné a nefunguje, takže se dále zvýší pokuty. Že je silniční zákon nepřehledný, omezení často nemají nic společného s dopravní situací,  nadměrné a často zmatečné dopravní značení buď nic neřeší, nebo vysloveně škodí a vše hlavně nese – to papaláše nezajímá. Korunu tomu nasadily výkřiky jakéhosi policejního bosse, že trestáni by měli být i ti, co jedou pomalu – tedy v daném kontextu ti, co dodržují zákonem nařízenou rychlost.

Vedle toho si na zneužívání moci policií stěžovali ekofašos, páchající takzvané “klimatické kempy”. Policie vyhrožovala, či se pokoušela vydírat starosty obcí, kteří byli pro tyto akce ochotni pronajmout pozemky a pokud k akci došlo, znepříjemňovala život jak účastníkům, tak obyvatelstvu příslušných obcí. Sice nemám tuhle zelenou svoloč rád, ale popsaná forma policejní šikany ohrožuje občany všeobecně, protože se její obětí může stát naprosto kdokoliv.

O justiční zvůli už tu bylo psáno mnohokrát, jedno ze specifik je soudní nastavení podmínek pro zákonem zaručené přidělení advokáta ex offo tak, že musíte být nemajetný ležák v LDN a ještě v exekuci, abyste ho dostali.

Vodní stopa

je nový trend ekologické šikany, vykonstruovaný podle vzoru uhlíkové stopy. Lidé, kteří prodali naši vodu cizím firmám nám kážou, jak máme šetřit vodou, vyhrožují příděly a zcela ignorují skutečnost, že jakákoliv úspora je okamžitě potrestána masivním zdražením. Zdá se, že na konci téhle iniciativy bude placení za to, že žádná voda nepoteče…

Zhroucení systému veřejné dopravy

započaté loni v létě zdárně pokračuje. Řada nehod předznamenává sesypání drah, sype se i veřejná doprava v krajích, o návaznostech dopravy mezi kraji si můžeme nechat jen zdát. Patrně úplatky se podílí na tom, že dopravu provozují firmy, které sice splňují podmínky na papíře, ale v praxi už nikoliv. Dopravu provozují stát, kraje a dopravní žoldnéři -více či méně pofidérní přepravní společnosti. Spoje mizí, nenavazují, bordel je na dráze i v autobusech. V zásadě se opakuje situace, která vznikla po územní reorganizaci v roce 1960, ignorance a lokální naschvály stojí nad zájmy obyvatel. Tehdy se náprava realizovala v průběhu dvou let, dnes se místo nápravy rozpad systému zrychluje. Když k tomu přidáme ekofašistickou šikanu, nutící obyvatelstvo  sprostým vydíráním jezdit na kole i za podmínek, kdy to nejde a buzeraci individuální autodopravy systémem, máme tu na obzoru další formu totalitní kontroly nad obyvatelstvem. A pak – zpátky do středověku.

Peníze na přilepšenou důchodcům

rozpoutaly politické vášně. Nejvíc řvou o vyhazování peněz ti, co rozkradli tenhle stát, zavázali se bruselským mocipánům k placení cizích dluhů, sypou do našich i cizích protistátních neziskovek miliardy ročně, ale vlastní prarodiče a rodiče spolu s ostatními důchodci nechají bez mrknutí oka chcípnout hlady, protože už z nich nic nevydojí.

Je čas

aby soukromé a otevřeně protistátní subjekty jménem Česká televize a Český rozhlas spolu s příslušnými radami jako spolupachateli vrátily koncesionářům poplatky, které neoprávněně vybírají už dvacet let pod falešnou záminkou fakticky neexistující veřejnoprávnosti. Tuhle aroganci moci bandy “veřejnoprávních” vyděračů je třeba ukončit – i za cenu zaplacení posledních poplatků ve velmi rychlých naturáliích s obsahem těžkých kovů.

Krysodlak

(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě. Petr Hampl s některými jeho názory souhlasí, s jinými nikoliv, a za žádné nepřebírá odpovědnost. Pokud chce někdo komunikovat přímo s Krysodlakem, Petr Hampl takový kontakt zprostředkuje)