Komentáře Krysodlaka (6)

Andrea SolarioOkamurovo “fiasko”

Když si před nedávnem uspořádal Okamura na Václaváku demonstraci, udělali mu kolem ní naši takzvaní demokrati ukrutný cirkus a pak ji prohlásili za fiasko. Účast příznivců Okamurovy politiky, pravda, nebyla nijak oslňující (málokdo touží nechat si “demokraticky” rozbít hubu, protože má jiný názor než agresivní uřvaná menšina), ale jinak to byl trojitý úspěch – akce 1) zaplnila titulní stránky novin, prošla dalšími médii, takže o ní měl informace opravdu každý; 2) celá ta skvělá reklama byla za cizí peníze – platili to Okamurovi odpůrci; 3) takzvaní demokrati a sluníčkáři se při tom přímo v akci dokonale znemožnili a v rámci toho si oprávněně vykoledovali policejní gumoléčbu.

Umělecká fronta

Naši umělci se také vybarvují k obrazu naší oficiální demokracie – zdá se, že pokud krade Babiš, je oheň na střeše, ale pokud podle jeho vzoru kradou šéfové uměleckých institucí, jde jen o drobné nedopatření, jehož potrestání přece nepřipadá v úvahu a je tuze nedemokratické.

Tisková Národní fronta

Zdá se, že prorežimní média lze rozdělit do tří kategorií: Evropsky (tedy běžně) prolhaná, normalizační a ve stylu 50. let. Do první kategorie spadá běžný tisk a jeho elektronické formy, do druhé lze řadit produkci Seznam.cz a pana Taberyho, třetí kategorii vzorně reprezentují Jandovy Evropské hodnoty a pan Šafr. Pan Tabery vypadá, že umí číst víc než SMS, takže mu touto cestou doporučuji navštívit nějaký archiv a projít si uloženou dokumentaci Národní fronty a KSČ. Třeba pak změní styl a rétoriku. Nebo se v nich pozná a následně propadne do třetí kategorie. Gottwaldovi vnuci z třetí kategorie se od svých předchůdců liší pouze technologií a vlajkou za kecpultem. A i tou jen do té doby, než jim zmokne. Vyleze na ní vercajk, nebo větrník?

Soudruh Štětina

Zasloužilý  a s jistým zpožděním přebarvený zavilý bolševik je svého druhu detektor. Kde se usadí, tam se zaručeně buduje socialismus. Když se Kominterna přejmenovala na Evropskou komisi, usadil se v Bruseli a v rámci stranické kázně přizpůsobil rétoriku. Kdysi se honosil titulem “Přítel Sovětského svazu” a jezdil psát reportáže do míst, kam dostávali jeho obyvatelé jednosměrný lístek. Samozřejmě to nebylo samo sebou. Takže soudruhu Štětino, kolik máte v šuplíku medailí a řádů za špionáž pro Sovětský svaz? A která je vlastně Vaše země? ČR to evidentně není, protože jí dlouhodobě škodíte.

Vnitro

Zdá se, že vnitro, ale hlavně policie nám všeobecně upadá. Pod vedením soudruha Hamáčka vyhrožuje stíháním ideozločinů a bojuje proti různým pofidérnostem (vymýšlí nové formy silniční buzerace), pachatele závažné trestné činnosti ale jen málokdy dokáže usvědčit tak dobře, aby skončili za katrem. Pachatele běžné kriminality si poslední dobou musí občané vypátrat a napráskat sami (třeba na krimi-plzeň). Ale pozor – pachatel nesmí být policajt, nebo patřit k místní smetánce – těm u nás lumpárny prochází, dokud se při nich sami  vlastnoručně neodstraní, nebo nespáchají něco proti režimu.

BIS

Není to tak dávno, kdy jsem si nad veřejnými zprávami BIS položil otázku, pro koho tato instituce za naše peníze pracuje, protože ČR to evidentně není. Dnes už je jasno – je to CIA a pan Koudelka by měl být rád, že kromě amerického metálu nedostal po návratu za úsvitu před nastoupeným personálem BIS kulku do čela jako zrádce. Zasloužil by si ji on i celé vedení. Ale ne, on se za svou zradu domáhá generálské hodnosti. Bohužel – o tu si měl říci v Langley. A podruhé bohužel – nakonec ho tady někdo opravdu povýší. Tak mě napadá další otázka: Jsme bruselský, nebo americký protektorát?

A jedna zajímavost

Firma Moira uvedla na trh neprůstřelné a na speciální objednávku i neprobodnutelné módní doplňky. Mluvčí firmy byla zaskočena záplavou individuálních objednávek ze Švédska – zejména od žen. Prý tohle zboží potřebují, aby se po setmění vrátily domů z práce vcelku. Ve stejnou dobu policie z Malmö navrhla zakázat civilistům vlastnit neprůstřelné vesty. Tak mě napadá otázka: Kdy se i naše vláda a policie začne otevřeně podílet na genocidě vlastního obyvatelstva podle švédského či německého vzoru? A bude to z vlastní iniciativy, nebo befelem z Brusele?

(Autorem těchto komentářů není Petr Hampl, ale osoba, která chce zůstat v anonymitě)