Martin Konvička: Tak už chtějí zakazovat i fyziku

A stejně je ten libodégoš svět bezva.

Pán na fotce je profesor Petr Pokorný – geolog, botanik, archeolog (atd. atp.), autor celé řady knížek a statí o kvartérní a holocénní historii přírody, kterou dává do souvislosti s vývojem klimatu, ale taky s vývojem lidských společností. Netuším, nakolik umí “základy fyziky” – ale kdo jste někdy zkusili sepsat opravdovou akademickou knížku (v přírodovědných či technických oborech), tak víte, že za něčím takovým je především obrovská píle a práce.

A tady na něho, jak na malého smrada, útočí jakýsi Matěj Hollan, povoláním malý smrad.

prof. Pokorný je samozřejmě klima-skeptik, nebo spíš klima-realista. To musí být každý, kdo o přírodě a jejím vývoji něco ví. Přičemž “základy fyziky” samozřejmě nepopírá – ty naopak popírají tzv. klimakterici, například představou, že když mezi zdroj energie, například palivo, a pohon mechanismu, například elektomobilu, vložíme mezičlánek zvaný “baterie”, tak ušetříme energii (x První věta termodynamická, těžko říct, co je více ZÁKLADEM fyziky).

No a když je klima-realista, tak je pro malé smrady něco jako lovná zvěř – protože sv. Klima, přátelé, to je Zlaté tele současnosti, a to se vším všudy.

Samozřejmě, že společnost, kde neexistuje ani elementární úcta k zásluhám, práci, atd. atp., je odsouzena k zániku. Jak ten zánik proběhne, a zda bude na konci ochlazení klimatu formou jaderné zimy, samozřejmě netuším. Ale s různými Hollany bych se fakt nedivil.

2 komentáře: „Martin Konvička: Tak už chtějí zakazovat i fyziku

 • 21. 8. 2023 (10:04)
  Trvalý odkaz

  Jakýsi Matěj Hollan … pokud to je tento Matěj Hollan

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Mat%C4%9Bj_Hollan

  Tak to není žádný malý smrad. Ale velký super smrad. Co se tím profesionálně živí.

  Kariéra jak z partesu. Biskupské gymnázium, filosofická fakulta, aktivista, komunální politika.

  A navíc to zase pochází z Brna. Žít Brno – esence libtardismu. Co se v tom Brně stalo tak mimořádného? Že minimálně každý druhý smrad je z Brna.

 • 21. 8. 2023 (0:51)
  Trvalý odkaz

  Nová taxonomie, homo klimakterik. Případně Církev posledních dnů Svatého Klimakterika. Se povedlo. :-D)))))

Komentáře nejsou povoleny.