Michal Urban: Tragédie Trikolory

Čekal jsem, že se ráno vyspím z kocoviny, pročtu si, jak si někteří nasypou na hlavu popel, budu číst o rezignacích a sebereflexe je jako vždy nula.

Ti, kteří nechtěli Babiše, tak ty skutečně můžou být spokojení. Těm to vyšlo. A vyhráli. SPOLU dokázala tím programem fakt přesvědčit, osobně jsem čekal, že uspějí nad 20%, někteří se mnou uzavřeli i vsázku, takže si jen pohlídám, aby se dluhy vyrovnaly. Že by ale vyhráli, respektive remizovali, to mě překvapilo.

Musím se trochu usmívat, jak někteří poslední rok hecovali lidi, že Babiš musí jít, že to nejde a některým to fakt do těch hlav nabulíkovali, vzali to vážně a pak začali volby považovat za referendum o Babišovi. Smutný na tom je, především to, že některým pak došlo, že to vlastně tak super nebude, začali brát zpátečku a… Už bylo pozdě..

Co je ovšem nejvíc tristní, jsou strany jako Trikolora.

Pokud sečtu všechny ty absurdní strany, co si daly jako hlavní téma voleb covid a očkování, tak nemají dohromady ani 5%. T

Pokud sečtu všechny ty absurdní strany, co si daly jako hlavní téma voleb covid a očkování, tak nemají dohromady ani 5%. To znamená, že je úplně jedno, jestli by byly společně, nebo nebyly.

Tady se totiž ukazuje, že to hlavně není vůbec téma voleb a ostatně, kdo si myslí, že o očkování se má rozhodovat někde ve volební urně, je úplný blázen.

Lidi to většinově jako politické téma vůbec nevnímají, prostě se nechají naočkovat, nenechají naočkovat a tím to pro ně končí. Fakt vám kvůli tomu nedají mandát na 4 roky rozhodovat o životě. Volný Blok a nějaké Otevřeme Česko, mě to vůbec nezajímá, je mi to úplně jedno, říkal jsem, že nedostanou ani státní podporu a to se taky stalo, ale mě zajímá, jak tohle téma mohlo napadnout někoho, jako je Trikolora.

…kdo si myslí, že o očkování se má rozhodovat někde ve volební urně, je úplný blázen.

Okamžitě po volbách měla členská základna žádat rezignace, možná ještě z hospody teatrálně vylučovat ze strany. Neodhadnout téma voleb je katastrofální amatérismus, který nemá u strany s ambicemi obdobu.

A zdůrazňuji, že nějaké “to by těch 5%” lidí zůstalo doma, není argument. Tak by doma zůstali, tím líp. Ono jde o to, že když uděláte své volební kampaně pro těch 5%, zatímco těm 95% nenabídnete vůbec nic. Tak to prostě vždycky prohrajete.

Pochválil bych SPD, že kampaň měla fakt dobrou, z blbých témat ustoupila, nicméně hlas sem jim stejně nedal a jsem za to rád. O těch 5% toxických voličů nijak neusilovala, protože by na tom akorát ve finále ztratila.

Pokud Andrej Babiš skončí v politice, je tu minimálně polovina z jeho voličů, co bude hledat příští volbu…

Doufám, že alespoň směrem dovnitř strana zažije nějakou revoluci a po 8. letech konečně alespoň uvnitř uplatňovat vlastní principy.

Pokud Andrej Babiš skončí v politice, je tu minimálně polovina z jeho voličů, co bude hledat příští volbu u euroskeptických a sociálně konzervativních stran.

Nikdy se v historii ČR taková politická příležitost neválela na zemi. Tak doufám, že jim někdo za 4 roky nenabídne třeba jako téma angínu, protože to už bych musel prodat bitcoiny a koupit si někde ostrov.

Doplnění Petra Hampla:

V české politice jsme viděli už snad všechno. Přesto se tomu dění v Trikoloře vymyká. Samozvaná předsedkyně, která do své funkce nebyla zvolena, stranu přivedla k debaklu a jedinou reakcí je “My to dáme! Jedeme dál.” 

Jeden myslel na “Michal Urban: Tragédie Trikolory

  • 11. 10. 2021 (11:25)
    Trvalý odkaz

    Dobře Ty, Michale!

Komentáře nejsou povoleny.