Plán pro poslední dva týdny v Bílém domě

Znáte to. Když člověk končí v nějakém zaměstnání, poslední týdny už zpravidla za moc nestojí a kloudné práce se od něj nikdo nedočká. Ale jsou výjimky. Třeba Barack Obama, to je jiný chlapík. Ten se opravdu snaží, aby si svůj prezidentský plat zasloužil do poslední minuty. Třeba vypovězení ruských diplomatů na tři týdny (pak se zase vrátí nazpět) je znamenitým tahem. Budou muset utratit za dvoje letenky, dvoje letištní taxy, dvakrát taxík na letiště, možná si koupí i nové kufry… Zkrátka Americe vyroste HDP a Putinovi uděláme průvan v rozpočtech! Dobře mu tak, imperialistovi!

Protože jsme ve spojení s geniálními ruskými hackery, víme o plánech Baracka Obamy mnohem víc, než on sám. Přinášíme tedy záměry (zatím tajné) pro poslední dny jeho prezidentování.

Akce pro 5. ledna: Humanitární bombardování Gruzie, protože není vyloučeno, že gruzínští vědci ovlivnili prezidentské volby v USA tím, že tajně hypnotizovali voliče.

Akce pro 6. ledna: Raketový útok na Mongolsko, protože je docela možné, že tamní šamani svým zaříkáváním ovlivnili volby do amerického kongresu.

Akce pro 7. ledna: Výsadek námořní pěchoty na Jamajce, protože tajné služby přinesly informace, že v posledních letech schválně pálí mizerný rum, aby naštvali Američany a ovlivnili tak volby do senátu.

Akce pro 8. ledna: Letecký útok proti Haiti, protože tamní kouzelníci prý píchali špendlíky do figuríny Hillary Clintonové. Informace ještě nebyla potvrzena, ale account manažer z továrny na bomby říkal, že prodleva by mohla ohrozit národní bezpečnost.

Akce pro 9. ledna. Atentát na lichtenštejnského knížete, protože nejenže odmítá přijímat uprchlíky, ale kdosi naznačil, že lichtenštejnci sypou Američanům do pitné vody nějakou nezjistitelnou látku. To, že přítomnost žádné takové látky nebyla zjištěna, to vlastně jen potvrzuje. Byla přece nezjistitelná.

Akce pro 10. ledna. Vyhlášení sankcí proti Egyptu. Proslýchá se totiž, že se tamní generálové pokouší pootočit pyramidy a tím změnit globální klima.

Akce pro 11. ledna. Tentokrát sankce proti Jordánsku, kde vláda lidem brání, aby si sami vyráběli pasy, čímž diskriminuje ty, kdo si nemohou požádat o pas oficiální.

Akce pro 12. ledna. Zákaz dovozu francouzského vína do USA. Francouzští politici si totiž neustále pořizují milenky a nikoliv milence, čímž diskriminují homosexuální menšinu.

Akce pro 13. ledna. Raketový útok z ponorek proti Madagaskaru s přepokládaným dopadem 20 tisíc mrtvých. Informace ze spolehlivých zdrojů totiž říkají, že tamní prezident pojal úmysl sestavit stroj zkázy a zničit svět. Zatím se s tím sice nesvěřil ani svým nejbližším spolupracovníkům, ale lepší je zasáhnout včas.

Dodatečná poznámka: Akce byla odvolána, protože se mezi personálem Bílého domu nenašel nikdo, kdo by dokázal plynule vyslovit jméno prezidenta Rajaonarimampianiny. Takže den volna a příště raději útok na někoho s kratším jménem.

Akce pro 14. ledna. Letecké bombardován Říma jako odvetu za způsob, jakým si Italové počínají na amerických silnicích. A taky za chicagskou mafii  30. let.

Akce pro 15. ledna. Nasazení Národní gardy proti Kostarice, která naschvál produkuje špatně zakřivené banány, aby tím zmátla úsudek amerických voličů. Nemůžeme se pak divit, že hlasují pro Trumpa.

Akce pro 16. ledna. Ten den otřese série explozí Madridem. Amerika nemůže nechat bez trestu, že ohniví Španělé systematicky svádějí americké sekretářky, lámou jim srdce a pak je opouštějí. Frustrace se pak ventiluje v politickém rozhodování.

Akce pro 17. ledna. Přísné ekonomické sankce vůči Skandinávii, za ty příšerné romány, které produkují. A taky za to, že neposkytují azyl černochům z USA. I oni si občas potřebují zajet na sexuální dovolenou.

Akce pro 18. ledna. Zákaz vývozu vybavení fitness center do České republiky. Není přece možné připustit, aby z té země vzešla další Ivana Trumpová.

Publikováno na webové stránce Institututu Václava Klause