Povolební projev Viktora Orbána

Vážení přátelé,

dosáhli jsme velkého vítězství. Vyhráli jsme vítězství, které je dost velké na to, aby bylo vidět z Měsíce – a určitě i z Bruselu. Práce to byla zábavná a nebyla pro slabé povahy! Bylo skvělé bojovat po vašem boku. Děkuji vám všem za to, co jste do tohoto dnešního vítězství vložili. Děkuji vám všem za vaše přání, pozdravy, povzbuzení, poplácání po zádech a dlouhé hodiny práce. A těm, kteří se za nás modlili, děkuji především za to, že na mě mysleli. Zvláštní pozdravy posílám Maďarům, kteří nás sledují zpoza našich hranic. Děkuji vám za vaši pomoc, protože díky ní jsme mohli pomoci i jim. Zvláštní pozdravy posílám těm, kteří jsou dnes Maďary na Zakarpatí. Naše poselství zní: nebojte se, stůjte pevně, vlast je s vámi.

Především musím poděkovat maďarským voličům. Mohu jim nyní říci jen to, že uděláme vše pro to, abychom si důvěru, kterou nám dnes večer dali, zasloužili. Víme, že nejdůležitější je skromnost, a čím větší vítězství, tím více skromnosti člověk potřebuje. Přiznejme si, že dnes večer je toho hodně, co by mělo být skromné!

Rád bych poděkoval našim dobrovolníkům. V uplynulých dnech pracovalo více než sto tisíc dobrovolníků na výsledku, který dnes večer společně oslavujeme. Děkujeme jim! Nejsou to žádní roboti ani žoldáci, ale dobrovolníci, kteří milují svou zemi a byli ochotni podstoupit riziko a těžce pracovat.

Dámy a pánové, milí přátelé,

teď není čas na intelektuální výlevy, teď je čas radovat se. Vyjádřeme svobodně své emoce! Ale snad můžeme konstatovat, že jsme dokázali zvítězit, ať byly podmínky jakékoliv. V roce 2010 jsme vyhráli ve starém dvoukolovém systému. Vyhráli jsme v roce 2014, kdy nás vyzvaly nezávisle na sobě stojící opoziční strany. Vyhráli jsme v roce 2018, kdy existovala částečná opoziční koalice. A vyhráli jsme v roce 2022, kdy proti nám stála plnohodnotná koalice.

…teď není čas na intelektuální výlevy, teď je čas radovat se.

Poučení z našeho vítězství zní, že – navzdory všem taktikám, intrikám a mazaným trikům – je, že nakonec vždycky zvítězí srdce. Naše vítězství, dnešní vítězství – dnešní vítězství Maďarska – je vítězstvím srdce.

Drazí přátelé,

Zvítězili jsme, protože máme společnou vášeň a ta se jmenuje Maďarsko. Možná bychom měli také zmínit, že proti nám působila obrovská mezinárodní mocenská centra a organizace. A teď posíláme vzkaz: každý cent věnovaný maďarské opozici byly vyhozené peníze. Vypadá to, že maďarská opozice byla tou nejhorší investicí, jakou strýček George za svůj život udělal.

Vážení přátelé,

toto vítězství si budeme pamatovat možná do konce života také proto, že v naší bitvě jsme stáli proti přesile jako nikdy předtím: globalistické síly v Maďarsku, mezinárodní anticivilizační levice, bruselští byrokraté; všechny peníze a všechny organizace Sorosova impéria; mezinárodní mainstreamová média; a ke konci dokonce i prezident Ukrajiny. Ještě nikdy jsme nečelili tolika protivníkům najednou. Ale navzdory jejich obrovskému množství peněz a početní převaze se ukázalo, že pokud se spojíme, nikdo nás nedokáže zastavit. …ubránili jsme nezávislost a svobodu Maďarska, ubránili jsme mír a bezpečnost Maďarska a doufám – i když výsledek ještě neznáme – že jsme ochránili i naše děti a naše rodiny!

Celý svět viděl vítězství konzervativní občanské politiky a vlastenecké politiky.

Vážení přátelé, milí Maďaři,

Nezapomínejte, že po celém světě máme samozřejmě nejen odpůrce, ale i přátele. A i oni udělali vše, co bylo v jejich silách, aby napomohli našemu vítězství. Přátelsky myslíme na ty, kteří byli v posledních měsících s námi a pomáhali nám: na naše americké přátele, Poláky, Italy, Španěly, Srby, Slováky a Rakušany. I jim věnujeme toto vítězství. Není to jen naše vítězství, ale i jejich vítězství, protože zde v Budapešti dnes večer celý svět viděl vítězství křesťansko-demokratické politiky, konzervativní občanské politiky a vlastenecké politiky. A naším poselstvím Evropě je, že toto není minulost: toto je budoucnost, toto bude naše společná evropská budoucnost! Celý svět viděl, že Maďaři milují svou zemi, a my, kteří jsme dnes zvítězili, slibujeme, že pro nás bude Maďarsko vždy na prvním místě.

Bůh nad námi všemi, Maďarsko přede vším ostatním! Do toho Maďarsko, do toho Maďaři!

Zkráceno a přeloženo z blogu About Hungary.

2 komentáře: „Povolební projev Viktora Orbána

  • 13. 4. 2022 (9:52)
    Trvalý odkaz

    Hezky se to čte. Zejména věta „Vypadá to, že maďarská opozice byla tou nejhorší investicí, jakou strýček George za svůj život udělal.“ Závidím jim. U nás se strýčkovi Georgeovi jeho investice bohužel vyplácí.

    Mám jen jednu poznámku k překladu – určitě by tam nemělo být „byli v přesile“, ale „stáli proti přesile“.

    A jednu věcnou, která ale není příliš povzbudivá: mezi těmi, na které myslí přátelsky a děkuje jim, nejmenuje Orbán Čechy. Takže se zjevně paní Pekarové podařilo naše tradičně dobré vztahy poničit víc, než se na první pohled zdá. To je jediný hmatatelný výsledek jejího dosavadního působení v funkci předsedkyně Poslanecké sněmovny.

Komentáře nejsou povoleny.