Michal Urban: Senzační “úspěch” alternativní scény

Vakcína nás prý měla zabít. No, po miliardě aplikovaných dávek můžeme konstatovat, že nezabila a že je statisticky pravděpodobnější, že do vás uhodí blesk, než že umřete na vakcínu v důsledku očkování proti covidu. Nevadí. Nová zcela jistě teorie dorazí. Za týden, za dva. Možná za rok. Prostě se vymyslí něco stejně debilního.

Vakcína prý neměla ukončit epidemii. No, ukončila. S covidem je v proočkovaných zemí konec. Ale kdo by se tím zdržoval. Můžete si pustit další senzační video, kde vám profesionální podvodník vysvětlí, že všechno je jinak.

Pro normální inteligentní lidi je čím dál těžší hlásit se k hnutí, kde podstatná část lidí žije ve svém fantazijním světě.

Pro normální inteligentní lidi je čím dál těžší hlásit se k hnutí, kde podstatná část lidí žije ve svém fantazijním světě. S jejichž myšlením je výsledek ČR jako montovny senzační úspěch. V podstatě se začíná stírat rozdíl mezi kulturou Západu a touhle skupinou lidí. Obě skupiny odmítají normální vědecké závěry a nahrazují je jakousi fantazijní ideologií. Každá v jiných oblastech, ale i tak je to alarmující.

Je ještě možné udělat z ČR mozkovnu? Jaké jsou šance země, kde velká část antiglobalistické opozice upadá do středověkého tmářství? Obávám se, že montovna je výsledek, který mnoha lidem vyhovuje. Ve světě montoven nepotřebujete inteligentně přemýšlet. Mnoho skupin, které odsuzují destrukci Západu, fakticky podporují totéž a profitují z lidské hlouposti a nevzdělanosti. Je to byznys. Není to politika ani vlastenectví.

O vakcíně víme asi rok. Žádnou ze stran, kterou by to mělo zajímat, ani náznakem neudivilo, že taková světová velmoc ve výrobě, ale hlavně vymýšlení vakcín, jaká ČR za socialismu byla, nemá na to udělat svou vakcínu.

Když tady byl projekt na vlastní vakcínu, tak jsme se tomu rovnou smáli a někteří dokonce radovali, že je to bez šance. My se tu docela obyčejně smějeme vlastní degradaci a podprůměrnosti! A místo toho, aby členové některé z vlasteneckých politických stran pobíhali s jasným plánem, jak začít vyrábět věci s vyšší přidanou hodnotou, tak v podstatě podporují, aby se tu za minimálku vyráběly šroubky do německých aut. A ještě mají radost z toho, jak je to zoufalé. Tu ukřičenou a zoufalou skupinu lidí ještě podporují v jejich frustraci – místo, aby usilovali o skutečnou změnu.

Jestliže si nějaký suverénní stát rozhodne o tom, že tam musíte s očkováním, tak máte sklapnout hubu a říct – tvoje země, tvoje pravidla.

Raději řeší nesmysly jako boj proti covid pasu. Tak za prvé, jestliže si nějaký suverénní stát rozhodne o tom, že tam musíte s očkováním, tak máte sklapnout hubu a říct – tvoje země, tvoje pravidla. Nikdo vás nenutí cestovat. Není to žádné lidské právo, to si vybájili liberálové.

A hlavně za druhé – když se člověk podívá na grafy zemí a nebude idiot, uvidí, že u nás zájemci vakcíny výrazně převyšují počet potřebující k tomu, aby nákaza byla pod kontrolou.

Jinými slovy nějaké covid potvrzení je absolutní nesmysl, protože být tu vakcíny, tak je nákaza pod kontrolou a neočkovaní si můžou a mají dělat co chtějí. Jenže než dělat politiku, je lepší ty zoufalý zase oslovit s něčím bojovným. Prostě hrát na emoce je výrazně jednodušší, než začít dělat politiku. Ale ono těch 10% nebo 5% ke štěstí stačí. Na koryto určitě.

Převzato z facebookového profilu autora.

Doplnění Petra Hampla: Před časem jsem se pokusil definovat dva základní proudy českého vlasteneckého myšlení. Jeden je masarykovsky racionální, s úctou k vědě, politicky inklinující spíše ke staré levici. Druhý je mysticko-fantazijní, zaměřený na různé konspirační teorie a politicky zaměřený na podporu volného trhu. Ten článek je zde. V tuto chvíli je jasně patrné, že epidemie (jejímuž konci se blížíme) byla obdobím myšlenkového i morálního debaklu mysticko-fantazijně-pravicového proudu. Zkompromitoval se, v očích většiny společnosti získal nálepku fanatiků (oprávněně) a zkompromitoval i další skupiny, které s nimi spolupracovaly. Teď před námi stojí otázka, co se dá ještě zachránit a zde je možné obnovit opozici proti nadvládě globalismu. Jenže to není možné bez schopnosti přiznat chybu, a to bude pro některé nesmírně obtížné.

Jako sociolog s hrůzou pozoruji, že to, čemu jsme se ještě předloni smáli u neomarxistických fanatiků, začíná převládat v některých alternativních skupinách. Racionalita je prý tajnou zbraní globalistů, matematika zbytečná, statistika nástrojem tajného židovského spiknutí… a pak se ti lidé – aby ukázali, že nejsou ovce, nechají ovládat borcem, který prodává lampy, co vás za 49 500 ochrání před signálem 5G sítí. A – stejně jako mezi nemarxistickými elitami – profesionální politici přitakávají davovému šílenství. A k tomu ta nesnášenlivost! Stačí upozornit na faktickou nepřesnost, a už jste služebník Židů. Proti globalistickému imbecilismu stojí naprosto souměrný imbecilismus místní. To není něco, co by usnadňovalo společenskou změnu. Naštěstí to není postoj většinový. Ale je dost rozšířený, aby stačil k dočasnému znehybnění protirežimní opozice-.