Kradli na šestce, budou krást celostátně

Radnice Prahy 6 (zastupitelé i úředníci státní správy) každoročně doslova vyhazuje z oken daňovým poplatníkům desítky milionů (19. část).

Co můžeme očekávat od našich zastupitelů z radnice Prahy 6, kteří kandidovali do poslanecké sněmovny? V podzimních parlamentních volbách kandidovali někteří zastupitelé z radnice Prahy 6, vč. starosty a místostarosty. Jsou to:

  • Mgr. Jan Lacina, STAN, místostarosta Prahy 6, producent,
  • Mgr. Ondřej Kolář, TOP 09, 37 let, starosta MČ Praha 6,
  • Ing. Arch. Martin Polách za ANO,
  • Mgr. Ondřej Chrást, Piráti, 41 let, zastupitel MČ Prahy 6, projektový manažer,
  • Jana Kabelová, Piráti, 62 let, zastupitelka MČ Praha 6,
  • Ing. Eva Tichá, Piráti, 59 let, zastupitelka MČ Praha 6,
  • Ing. Bc. Simona Nesvadbová, Ph.D.,ING-PAED IGIP, ODS, 42 let, ředitelka SŠ, zastupitelka MČ Praha 6,

Poslanecké mandáty získali první dva uvedení.

Je pravděpodobné, že obdobně jako rozhodovali na radnici Prahy 6, budou pokračovat i na celostátní úrovni. Rozdíl bude pouze v tom, že v Praze 6 rozhodovali v řádu milionů a v Parlamentu by rozhodovali o miliardách. Proto rekapitulujeme některé „úspěchy“, které v zastupitelstvu Prahy 6 dosáhli.

Na „péči o veřejnou zeleň“ uzavřeli zastupitelé Prahy 6 smlouvu na 4 roky ve výši necelých 500 000 000 Kč, cca 119 milionů Kč ročně. Z této sumy se zbytečně vydává mnoho milionů ročně na nápravu škod, které jsou způsobovány špatnou péčí o zeleň, ničením stromů pracovníky najatých firem buď z nedbalosti nebo i úmyslným. Platí to daňoví poplatníci, tak nápravu neřeší ani zastupitelé, ani úředníci z odboru dopravy a životního prostředí. Je jim to fuk. Vždyť daňový poplatník zaplatí třeba potřetí chybnou „péčí“ nebo nezájmem uschlý stromek ve stejném místě.

Zasazení jednoho stromku přijde daňového poplatníka odhadem na 25 000.

Stromy v zelených plochách jsou standardně ničeny, zejména bezohledným sekáním trávy dochází k poškození kůry a lýka a stromy jen živoří nebo uschnou úplně. Kmeny nejsou ochráněny manžetami ani ochranným plůtkem, jak je to standardní např. ve Stromovce. Takto trvale poškozené, živořící stromy najdete na každé travnaté ploše. Usychají mladé stromky, které v prvních letech po zasazení nikdo nezalévá a ono to často ani nejde, když stromky, zejména ty ve svahu, nemají vložen ke kořenům „husí krk“, takže voda ihned steče daleko od kořenů. U nás v ul. Ke Dvoru právě uschla další sakura ve stromořadí u průchodu od Evropské. U Vokovické školy již podruhé uschla nově vysazená lípa, o kterou se nikdo nepostaral. Pahýl po dvou letech odřízli a tím problém „vyřešili“. Zasazení jednoho stromku přijde daňového poplatníka odhadem na 25 000. Za údržbu 1 m2 veřejné zeleně radnice Prahy 6 vydává více než jiné městské části. Za 119 000 000 Kč ročně by se dalo udělat daleko více a kvalitněji.

Převzato z facebookového profilu Veleslavín – Vokovice k životu