O kolaboranství české vlády, převaze bezpečnosti nad krásnem a významu demokratických voleb

Hamplovo TEMPO – 12. díl.

Po dohodě s Tureckem jsme si mysleli, že Merkelová, Brusel a Sobotka už nemůžou vymyslet nic horšího. Podcenili jsme je.

Tento týden oznámili, že připravují další změnu. Evropská komise bude sama posuzovat žádosti o azyl. Kdo ten azyl dostane, získá volný přístup do všech zemí EU. V kombinaci se spojenectvím s Tureckem to vede ke stavu, kdy turečtí a saudští plánovači džihádu budou přímo usazovat bojovníky v jednotlivých státech. A vlády evropských zemí převezmou odpovědnost za dohled nad Evropany, jejich zatýkání a likvidaci odporu. Tedy konec Evropy, konec civilizace, konec svobody a konec všech nadějí.

Včera se mě zeptal jeden účastník besedy, jestli na to Sobotkova vláda přistoupí. Samozřejmě, že ano!

Vždyť to vůbec není česká vláda. Fakticky to jsou místodržící, kteří se plazí před panstvem v Bruselu a Londýně a pro nás, pro občany České republiky, mají jen nenávist a pohrdání. Jsme pro ně podlidé, jejichž život nemá žádnou cenu. A podle toho s námi zacházejí. Nemůžou se dočkat, až nás nahradí arabští muslimové.

Češi, je nejvyšší čas se bránit! Pokud nechcete ten Zemanův Kalašnikov a jste mírumilovní, je čas podporovat Blok proti islámu.

V kombinaci se spojenectvím s Tureckem to vede ke stavu, kdy turečtí a saudští plánovači džihádu budou přímo usazovat bojovníky v jednotlivých státech.

Má stát podporovat spíš sport nebo spíš umění? Samozřejmě, v ideálním světě ani jedno, a každý občan by si vybral sám. Ale reálně to tak nefunguje. Kam až paměť sahá, podporovali panovníci umění, vědu nebo něco jiného. A nejen panovníci, ale i vedení demokratických městských států.

Druhá věc je, že ta podpora nabrala v dnešní době monstrózní a přehnanou podobu, takže se z pěstování vědy a umění stala honba za grantovými rozpočty.

Pořád ale platí, že v klidných a bezpečných dobách má smysl dávat víc peněz na umění. V nebezpečných dobách spíš na to, co vede k posílení obranyschopnosti. A teď se zdá, že potřebujeme spíš dobrou fyzickou kondici a schopnost zacházet se zbraněmi než dovedné zacházení s hudebními nástroji.

Před pár dny zveřejnila armáda zprávu o tom, že dorůstající generace je v tak špatné fyzické kondici, že z ní prostě není možné vybrat nové vojáky. Přitom nejde o statisíce lidí, z celé země chtějí nabrat 7 000 lidí. A ani ty nemůžou najít.

Takže umělci sorry, pro nejbližší roky budou priority jinde.

Potřebujeme spíš dobrou fyzickou kondici a schopnost zacházet se zbraněmi než dovedné zacházení s hudebními nástroji.

Odpověď na otázku čtenáře Parlamentních listů

Dobrý den,

s vaší tezí, že “kdyby volby něco mohly změnit, už by je dávno zakázali,” v zásadě souhlasím. Ale je třeba také doplnit, že jsou situace, kdy vládnoucí elita podcení lid a volby přinesou opravdovou změnu.

Vezměte si třeba přímou volbu prezidenta v ČR. Bylo to zamýšleno jen jako bezvýznamná hračka pro lidi. Jenže se to vládnoucí skupině vymklo z rukou a prezidentem se stal člověk, který zcela změnil rozložení sil v politice.

Takovou změnou může být i třeba BPI s 20% ovládající ministerstva vnitra, zahraničí a školství.

(Premiéra 10. 4. 2016)