Tomáš Měšťan: Mohamed nejoblíbenějším berlínským jménem

Tož, jak to hezky klape ten multikulti svět…

Když Thilo Sarrazin před 13 lety vydal svou knihu „Německo páchá sebevraždu“ a použil rozsáhlé demografické statistiky k odůvodnění svých tezí, byla jeho kniha stále široce diskutovaná. Bild -Zeitung přinesl dokonce podrobné přetisky.

Ale časy se změnily. Každý, kdo se nyní vůbec odváží vytáhnout jakékoli demograficky podložené argumenty, je označen za nacistu a konspiračního teoretika, který by měl být vyloučen z jakékoli veřejné debaty. Tento diskurzní mechanismus samozřejmě platí pouze v jednom směru.

Když se vůdce Unie hodnot Hans-Georg Maassen nedávno odvážil vyjádřit se k protibělošskému rasismu, který nepochybně existoval v podobě teorie kritické rasy, vůdce CDU Friedrich Merz proti němu okamžitě zahájil řízení o vyloučení strany CDU. Důvod: Maassen prý používal jazyk konspiračních teoretiků a rasistů.

Ale fakta nelze potlačovat a překrucovat podle libosti. Ukazuje to i žebříček nejoblíbenějších křestních jmen uplynulého roku, který sestavuje Společnost pro německý jazyk (GfdS). Zde se křestní jméno Mohammed dostalo do top 3 chlapců ve třech spolkových zemích – v Berlíně, Brémách a Hesensku.

První místo v Berlíně

V Berlíně se Mohammed vyšvihl ze 3. místa na 1. místo, v Brémách ze 3. místa na 2. místo a v Hesensku se Mohammed předtím neobjevil na prvních třech místech. Vzhledem k tomu, že seznam je založen na údajích z více než 750 matričních úřadů a bylo zaznamenáno více než 90 % všech jmen za uplynulý rok, lze hodnocení považovat za reprezentativní.

Vzhledem k tomu, že v tomto případě je třeba poznamenat, že křestní jméno Mohammed existuje v různých pravopisech, bude jméno pravděpodobně ještě rozšířenější u mladé a velmi mladé generace, než uvádějí současné statistiky GfdS.

“Země se drasticky změní”

Jak řekla Katrin Göring-Eckardtová, dlouholetá místopředsedkyně Bundestagu a politička Strany zelených, po migrančím tsunami v roce 2015, „Naše země se změní, a to drasticky. A těším se!”

Ti samí politici typu Göring-Eckhard, kteří taková hesla říkají, zároveň očekávají, že žádnému pouhému smrtelníkovi není dovoleno ani diskutovat o masové imigraci a jejích důsledcích, protože jinak je „rasista“ nebo „nacista“. Již nyní je jasné jen jedno: budoucnost Spolkové republiky bude mnohem turbulentnější než její minulost.

 

Jeden myslel na “Tomáš Měšťan: Mohamed nejoblíbenějším berlínským jménem

  • 14. 5. 2023 (10:07)
    Trvalý odkaz

    V létě jsem jel osobním vlakem dopoledne ve všední den z Bad Shandau do Drážďan (na dovolené nám den pršelo, tak jsem si s dětmi udělali takový výlet). Před Drážďany se vlak už docela naplnil. Ale německy se v něm moc nemluvilo. A když pak přišel průvodčí, tak měl ochranku.

    Bavil jsem jsem se o tom s člověkem co v Německu pracuje a delší dobu žil. A že tam na to prý mají názor, že tato generace připrchlíků bude nějaké potíže občas dělat. Ale jejich ději už budou v pohodě.

Komentáře nejsou povoleny.