Tomáš Tyl: Otevřený dopis Petru Fialovi

Vážený pane premiére,

předsedkyně poslanecké sněmovny paní Markéta Pekarová-Adamová prohlásila, že “si již dále nemůžeme žít nad poměry”. Naprosto s ní souhlasím. Například – dle veřejných zdrojů – nás paní Pekarová stojí přes 240 000 Kč měsíčně a to si, dle mého názoru, opravdu nyní nemůžeme dovolit. Již jsme zjistili, že Senát ČR je jen lepší cestovní kancelář, kdy se naposledy jeli do Kyjeva vyfotit senátoři Vystrčil, Růžička a Fischer a když toto jejich nic nepřinášející PR odmítl Andrej Babiš, ihned se vůči němu aktivně ohradila mimo jiné paní Miroslava “Jsem vždy zděšena!” Němcová, která stále marně čeká na prezidentský úřad.

Vaše vláda chce zjevně válku. Nemá cenu se vymlouvat, já to chápu.

Paní Pekarová zcela přesně vystihla podstatu našeho problému – žijeme si nad poměry. Máme 200 poslanců a 81 senátorů. Během pandemie Covidu se tzv. “párováním” prokázalo, že 100 poslanců zcela stačí a Senát není potřebný vůbec. Nad to je zde otázka třeba Nejvyššího kontrolního úřadu – k čemu je úřad, který zjistí pochybení, ale nemá pravomoce k sankcím a vlastně ani k nápravě?!

V dějinách naší republiky má Vaše vláda poprvé nejvíc ministrů – 17 plus premiéra! Každý má svoji agendu, auto, asistenty… Není to tak trochu “nad poměry”?!

Takže, než nám začnete říkat, jak se máme uskromnit, uskromněte se, prosím, sami! Vaše selfíčka chudým lidem nepomohou a ani netušíte, jak potřební přehazují každou korunu, protože tito lidé se bojí vůbec o pomoc požádat – je jim totiž hanba, že celý život pracovali a dnes dřou bídu s nouzí. Nikdo jim nepomůže. Vaše neziskovky jsou zejména pro Romy a Ukrajince.

Před volbami jste se co týden fotil s českými a moravskými zemědělci, vinaři, sýraři… Od okamžiku zvolení ani jedna fotka s občany ČR.

Před volbami jste se co týden fotil s českými a moravskými zemědělci, vinaři, sýraři… Od okamžiku zvolení ani jedna fotka s občany ČR. Prostě jsme Vás zvolili a Vy jste se jmenoval premiérem Ukrajiny, kdy pro Ukrajinu v českém nouzovém stavu dodáte vše a kdo z toho nejásá, toho vymažeme. Hm, tohle nedělal ani Babiš a jeho “zakleknutí”.

Vaše vláda chce zjevně válku. Nemá cenu se vymlouvat, já to chápu. Sám jste řekl, že americká základna v ČR je “hezký sen” nebo tak nějak. Já si myslím, že cizí armáda na našem území je vždy špatně.

Je zřejmé, že této vládě nijak nejde o diplomatické vztahy, ty rozbila již dříve. Budeme plně závislí na USA, Německu a rozdělování zdrojů dle Bruselu.

Jen teda – kdy dojde na to řešení Babišovy drahoty, ceny bytů a potíže se školstvím?!

S úctou

Tomáš Tyl

2 komentáře: „Tomáš Tyl: Otevřený dopis Petru Fialovi

 • 19. 4. 2022 (19:26)
  Trvalý odkaz

  Na blogu litterate je pod články moderovaná diskuze mnohdy zajímavými příspěvky a zaujal mne mimo jiné ten, kde se se psalo, že současní politici mluví a konají tak, jako by za svá vystoupení chtěli získat co nejvíce srdíček. Něco jako “instagramová vláda”. Žádné plánování, žádná strategie, žádná zodpovědnost. Jen to, čím dav jejich “fanoušků” bude nejvíce chrochtat blahem. Nic víc.

  Když se na to podívám takto, tak to trochu smysl začne dávat. Ale to nás bohužel od pádu do z velké části zbytečné bídy neochrání. O riziku jaderné války nemluvě.

 • 19. 4. 2022 (10:44)
  Trvalý odkaz

  Závidím panu premiéru Fialovi. Podle jeho vystupování vůči Rusku se zdá, že on vládne v zemi s min. stotisícovou armádou, špičkově vyzbrojenou pro obranu svého území a jištěnou půl milionem kdykoli povolatelných a vycvičených záloh. V zemi pana Fialy také její vlastní zemědělství zajišťuje 100% základních potravin, státní zásobníky se zemním plynem jsou plné na deset let a ropa tam tryská přímo ze země. Elektřina je cenově dostupná, protože se vyrábí v elektrárnách postavených z daní občanů a domácích firem a nikoho by ani nenapadlo prodávat jí do zahraničí víc, než pouze její přebytky. V této zemi nejsou žádní nedobrovolně nezaměstnaní, nikdo se nedostává do exekucí a každý kdo pracuje, má slušné bydlení. Z veřejných rozpočtů se hradí to, co je pro občany skutečně potřeba a nikoli např. boj za lidská práva někde na druhé straně planety. Tato země pana premiéra se pak samozřejmě vůbec nemusí strat, o nějaké suroviny z Ruska. Tato země může klidně sankcionovat koho a jak uzná za vhodné, protože na to prostě má a její občané tím žádnou újmu neutrpí. Úžasná země pana Fialy! Škoda jen, že já nemám to štěstí v takové zemi také žít :o(

Komentáře nejsou povoleny.